Vividrin ectoin 10 ml

8.59 €
91% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Zásielkovna.sk
Osobný odber 1444x od 0.70 €
Slovenská Pošta
Slovenská pošta od 2.49 €
Remax / packeta
Packeta na adresu od 1.99 €
8.59 €

Popis očných kvapiek Vividrin Ectoin

Kvapky do očí Vividrin Ectoin od Bausch and Lomb neobsahujú konzervanty ani pufrujúce látky a ich zloženie je ideálne pre liečbu a prevenciu sezónneho a chronického alergického zápalu spojiviek.
Kvapky vás zbavia podráždenia, svrbenia, pálenia, začervenania očí a slzenia. Taktiež efektívne zvlhčia očné prostredie. Kvapky obsahujú hyaluronát sodný, ktorý predstavuje vysoko efektívnu lubrikačnú zložku.
Očné kvapky Vividrin ectoin naviac vytvárajú na oku štít, ktorý brání prieniku alergénov do prostredia oka. Kvapky teda pomáhajú alergickým prejavom aj predcházať.

Dôležité informácie:

Očné kvapky Vividrin Ectoin sú zdravotnickým prostriedkom a môžu ich používať dospelí aj deti, rovnako tak tehotné a kojace ženy. Pokiaľ budú prípravok používať deti, vždy by im s aplikáciou mal pomôcť dospelý.

Kvapky neobsahujú konzervanty ani pufrujúce látky.

Vividrin Ection môžete používať najdlhšie 6 mesiacov po otvorení.

Ako aplikovať kvapky Vividrin Ectoin?

Vividrin Ectoin majú špecifickú aplikačnú pumpičku, vďaka ktorej môžu byť kvapky používané až 6 mesíacov po otvorení, aj keď neobsahujú konzervačné látky.
Počas manipulácie s kvapkami a pri aplikácii sa nikdy prstami ani ničím iným nedotýkajte kvapkadla flaštičky. Kvapky sa aplikujú stlačením ergonomicky tvarovanej opory pre palec.
Ideálne je aplikovať 1-2 kapky do oka podľa potreby. Počet aplikácií počas dňa ani dĺžka užívania nie je obmedzená.

Vlastnosti
Výrobcovia: Bausch and Lomb
Obsah: 10 ml
Použiteľnosť po otvorení: 6 mesiacov
Expirácia: 6 mesiacov a viac
Konzervanty: Nie
Hyaluronát sodný: Áno
Použitie s kontaknými šošovkami: Áno
Najlepšia alternatíva

Očné kvapky Gelone 10 ml

  • vytvárajú na oku ochranný film
  • zabraňujú vysychaniu povrchu oka
  • možné kvapkať aj na nasadené šošovky
  • vhodné aj pre citlivé oči
Cena: 4.10 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (5)

Comments: Do you have any questions?

Anonymous

Dobry den mam problem stale mi slzaveju oci.Uz je tomu dva roky a nemozem sa tomu zbavit,Slzaveju mi velmi prudom mi tecu slzy.Vyskusala som rozne kvapky,ale stale nic .Neviem sa toho zbavit.Bola som aj u ocnej,ale ta mi povedala ,ze sa nemam malovat.Som stoho znechutena

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Slziace oči môžu byť paradoxne prejavom syndrómu suchého oka. Je nám veľmi ľúto, že s Vami očná lékárka problém aktívne nerieši. Pokiaľ ste podstúpila operáciu očí, je prejav syndrómu suchého oka viac-menej jasný. Pokiaľ ste na operácii nebola, môže byť pôvodom syndrómu suchého oka vek. Každopádne, vždy sa dá niečo robiť. Váš slzný film nie je v poriadku a z nejakého dôvodu Vám oči nadmierne slzia, preto by bolo dobré pokusiť sa o stabilizáciu slzného filmu. Preto by sme Vám odporučili očnú masť VitA POS, ktorá obsahuje vitamín A a efektívne zlepšuje slzný film. Masť sa aplikuje na spanie a zabraňuje aj rannému zalepeniu očí. Cez deň by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo GEL, ktoré si aplikujete aspoň 2x denne. Tieto kvapky prinášajú perfektné zvlhčenie a lubrikáciu. Výsledky by sa mali začať skoro dostavovať. Doba použiteľnosti kvapiek je 6 mesiacov a očná masť obsahuje 300 dávok. Skúste kombináciu týchto prípravkov používať do vyčerpania a pokiaľ by sa stav nezlepšil, skúste osloviť iného očného lékára, ktorý Vám bude ochotný pomôcť. Mimo užívania týchto produktov zaraďte do stravy či potravinových doplnkov živiny bohaté na vitamín A, B-komplex (najmä vitamín B2 a B6), vitamín C a vitamín E. To sú látky, ktoré majú na fungovanie očí významný vplyv. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Peter

Dobrý deň,, chcel by som uviesť jednu poznámku k očným kvapkám Vividrin ectoin. Na doporučenie očného lekára som si kúpil Vividrin ectoin na prevenciu proti suchým očiam. No ukazuje sa, že tieto kvapky mi ako pacientovi, ktorý má diagnostikovaný aj slabšiu formu Glaukómu začali robiť problémy. Prvýkrát sa silné bolesti v očiach (došlo k výraznému zvýšeniu vnútorného očného tlaku) objavili po 6 dňoch užívania. Preto som prestal s užívaním a konzultoval som túto vec s lekárom. Lekár mi doporučil iné kvapky na suché oči a tie nerobia žiadny problém. Teraz som znovu odskúšal užívať Vividrin ectoin po 3 mesiacoch a problém sa zopakoval už po 3 dňoch. Objavili sa vedľajšie účinky kvapiek. Výrazne sa objavili bolesti očí z dôvodu zvýšenia vnútroočného tlaku. Nastali bolesti spôsobené silným tlakom v očiach, ktoré následne spôsobujú aj výrazne bolesti v okolí očí a dutín v oblasti čela. Preto som znovu vysadil tieto kvapky a začal užívať iné, ktoré mi nerobia žiadny problém. Chcel by som preto upozorniť na skutočnosť, že tieto kvapky nie sú vhodné pre každého pacienta a pravdepodobne nepriaznivo pôsobia na pacientov s Glaukómom. Podotýkam, že u mňa sa jedná len o Glaukóm s tlakom na úplne spodnej hranici 18-24mm/Hg. Ako asi vplýva na pacientov s tlakom nad 25mm/Hg som sa nikde zatiaľ nedočítal. Bolo by vhodné upozorniť na to aj ŠÚKL-SR, aby preveril vedľajšie účinky týchto kvapiek . S pozdravom. Peter.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme za komentár. Mrzia nás Vaše ťažkosti s kvapkami. Tieto očné kvapky sú primárne používané na prevenciu a liečbu zápalu spojiviek. Je veľmi ťažké takto na diaľku definovať, prečo Vám očné kvapky spôsobili také nepríjemnosti. Hoci sú kvapky prírodné a neobsahujú konzervanty, môže nejaká zložka očných kvapiek vo výnimočných prípadoch spôsobiť vedľajšie účinky. Tie majú viac-menej všetky prípravky a každý na ne reaguje individuálne. Je dobré, že používanie očných kvapiek prebiehalo pod dohľadom očného lekára, ktorý na vedľajšie účinky reagoval a odporučil Vám iné. Pekný deň.

Martina

Dobrý deň.môžu sa kvapky používať pri ťažšom syndróme suchého oka v kombinácii s optive plus? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tieto očné kvapky neobsahujú konzervanty a odporúčajú sa pri prejavoch alergickej reakcie. Kombinované užívanie s ďalším prípravkom budete musieť konzultovať s Vaším očným lekárom. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Kristína

Dobrý deň, kvapky je možné aplikovať do očí aj keď sú v nich šošovky?

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Áno, kvapky môžete použiť, aj keď budete mať nasadené kontaktné šošovky. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Laura

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či tieto kvapky sú vhodné aj pri nosení kontaktných šošoviek.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Áno, kvapky je možné použiť aj pri nosení kontaktných šošoviek. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, určite nám napíšte. Prajeme pekný deň.