TopVue Premium for Astigmatism (6 šošoviek)

21.59 € 21.39 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Štvrtok 22.4. Today Vyberte si parametre
Pridať
7,19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
21.59 € 21.39 €

Popis šošoviek TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism sú torické kontaktné šošovky korigujúce astigmatizmus. Design šošoviek zaisťuje stabilnú polohu šošovky na oku. TopVue Premium for Astigmatism sú extrémne priedušné a zároveň majú vysoký obsah vody.

Vysoko priedušné

Schopnosť prenosu kyslíka činí u TopVue Premium for Astigmatism 104 Dk/t. Tento transport kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Blister, v ktorom sú TopVue Premium for Astigmatism dodávané je naplnený roztokom obohateným zvlhčujúcou látkou – hyaluronátom sodným. Je to látka prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom organizme, ktorá vďaka svojim vlastnostiam dodáva šošovkám potrebné zvlhčenie bez toho, aby akokoľvek dráždila oko. Šošovky sú preto pohodlné počas celej dĺžky nosenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus je refrakčná vada, ktorá je spôsobená odchýlkou rohovky od pravidelného asferického tvaru. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je potrebné určenie cylindra a stupňa osi.

Stabilné na oku

Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Premium for Astigmatism je zachovaný prirodzený pohyb očného viečka po šošovke a jej stabilita je pozitívne ovplyvňovaná žmurkaním. Stabilnou polohou šošovky na oku je zaistené, že cylinder a os šošovky sú na mieste, ktoré je potrebné korigovať.
Vlastnosti
Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 104 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Áno

Komentáre (17)

Comments: Do you have any questions?

Komentár

Ludmila Klapacova

Prosim vas aby som si to nahodou nezadala zle viete mi pomoct s objednavkou? Ak som to spravne pochopila tak pri pravom oku zadavam dooptriu -1,5 ...cylinder tym padom vynecham..a os 120? Dakujem vam za odpoved

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Ľudmila, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Pre ľavé oko zvolíte túto tórickú (astigmatickú) šošovku TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie –1,00, cylindra –0,75 a osou 80°. Na pravom oku máte astigmatické hodnoty nízke a je nutné previesť ich na sféru. To znamená, že pre pravé oko budete potrebovať klasickú sférickú šošovku TopVue Premium, s hodnotou dioptrie –1,50. Pri sférických šošovkách sa zadáva len hodnota dioptrie. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Komentár

Slávka

Dobrý deň, lekárka mi predpísala dioptrie PO: +4.5, cyl: +1.5 os: 90 a ĽO: dioptria: 4.0 cyl: 1.5 a os: 90. V optike mi objednávajú šošovky CooperVision s hodnotami PO: dioptria: +6.0 cyl: -1.25 a os 180, ĽO: dioptrie +5.25 cyl: -1.25 a os 180. Ak si chcem od Vás objednávať šošovky, môžem uplatniť tieto údaje a objednať si šošovky od Vás? Respektíve ktoré šošovky mi odporúčate ? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Slávka, ďakujeme Vám za otázku. Ak už šošovky nosíte, potom môžete zadať rovnaké dioptrické hodnoty. Pokiaľ nosíte šošovky od spoločnosti CooperVision, bolo by dobré pri nich zostať. Keď nám napíšete veľkostné parametre (priemer a zakrivenie) a materiál Vašich súčastných šošoviek, budeme Vám môcť odporučiť šošovky, na ktoré ste zvyknutá. Ak však máte záujem vyskúšať nové šošovky, potom TopVue sú veľmi dobrou voľbou. Pretože pri tejto značke funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám zmena šošoviek nevyhovovala a splňovali by ste podmienky služby, potom o svoju investíciu neprídete. Pekný deň.

Komentár

Ludmila Klapacova

Dobry den potrebovala by som poradit.. Chcem si objedna sosovky pre astigmatizmus..problem je ale v tom ze ked zadavam parametre tak taky ani neexistuje...odpisujem to z papiera od doktorky viete mi poradit? Konkretne sa jedna o prave oko.. d:-1,25 Cylinder -0,5 ( tu je problem ) osa 120 Lave oko d:-1,0 cylinder -0,75 a os 80..dakujem vam.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Ľudmila, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu. Na pravom oku máte zatiaľ astigmatizmus príliš nízky, a preto bude nutné previesť cylindrickú hodnotu na sféru. Potom budete ku korekcii pravého oka potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek, TopVue Premium, s hodnotou dioptrie –1,50. Pri ľavom oku nie je potrebné dioptrické hodnoty upraviť a môžete ich nechať tak, ako sú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Komentár

Radka Hukeľová

Dobrý deň, lekár mi predpísal dioptrie na pravé oko dioptriu - 3.25, cylinder - 1.5 a os 170° a na ľavé oko dioptriu - 3.75, cylinder - 1.5 a os 10°. Túto hodnotu cylindra som však pri šošovkách nenašla. Je vhodnejší cylinder - 1.75 alebo - 1.25? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Radka, ďakujeme Vám za otázku. Vaše okuliarové dioptrické hodnoty sa pre nákup kontaktných šošoviek musia upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie –3,25, cylindra –1,25 a osou 170° a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie –3,75, cylindra –1,25 a osou 10°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.

Aké šošovky

Kamil

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, aký typ šošoviek by bol pre mňa najvhodnejší. Práve oko: D -2.25, CYL -0.75, Axis 180 Ľavé oko: D -2.25, CYL -0.75, Axis 90 Odporúčate tieto šošovky alebo Acuvue Oasys for Astigmatism? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Kamil, ďakujeme Vám za otázku. Máte astigmatizmus, a preto je tento typ kontaktných šošoviek ku korekcii Vášho zraku dobrý. Pri kontaktných šošovkách TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o svoju investíciu. Vaše dioptrické hodnoty nepotrebujú ďalšiu úpravu, a preto ich môžete zadať do objednávky tak, ako sú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Komentár

Simona

Dobrý deň. Chcem sa opýtať aké si objednať šošovky, keď mám OP -2, -0,75cylinder , 170° os OL -2, -1,0 cylinder, 173° os Ďakujem za odpoveď :-)

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Simona, ďakujeme Vám za otázku. Máte veľmi častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Tento typ šošoviek je pre Vás preto perfektný. Pri nákupe kontaktných šošoviek sa hodnoty pre pravé oko nezmenia a zostanú tak, ako sú. Pre ľavé oko je nutné dioptrické hodnoty upraviť. Po úprave budete potrebovať pre obe oči rovnaké dioptrické hodnoty: dioptrie –2,00, cylinder –0,75 a os 170°. U týchto kontaktných šošoviek funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ide o 14denné kontaktné šošovky, preto by sme Vám odporučili ešte univerzálny roztok Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Jana

Jana

Dobrý deň, môžem sa spýtať jedno oko mám takéto -0.75 ,cyl -1.25 a os (ax) mám 25 . Objednávam šošovky 30 os je to správne ?

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Áno, hodnoty osi sa zaokrúhľujú podľa matematických pravidiel na celé desiatky. Pekný deň.

Komentár

Diana

Dobrý deň, chcem sa opýtať aké šošovky vybrať ked mám cylinder len -0,5 na oboch očiach ...ostatné údaje sférické dioptrie na oboch očiach -2,75, os pravé oko 115°, os lavé oko 86°..Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Diana, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú iba v obmedzenom rozsahu, preto bude potrebné Vaše dioptrické hodnoty previesť na sféru. Po prepočte budete potrebovať ku korekcii sférické šošovky TopVue Premium s hodnotou dioptrie –3,00. U šošoviek TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Komentár

Katarína

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa informovať aké hodnoty šošoviek si mám objednať keď mám predpísané na pravé oko dioptriu 1,5, cylinder 0,5 a os 160, na ľavé oko 1,25, cylinder 0,5 a os 20. S tým, že na poslednej kontrole mi lekárka povedala, že sa mi zrak zhoršil o štvrťku. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Pokiaľ sú hodnoty cylindra do ± 0,50, prepočítava sa hodnota na sféru. Neuviedli ste v zápise plusové alebo mínusové znamienko, tak si nie sme úplne istí, či sú všetky hodnoty skutočne kladné. Prosím, napíšte nám presný zápis, ktorý máte od očného špecialistu vrátane všetkých znamienok alebo = (= znamená mínusovú hodnotu). My Vám potom vypočítame hodnoty pre klasické sférické šošovky. Pekný deň.

Rozdielny cylinder

Pavla

Dobrý deň dcéra má na pravom oku /-1,5diop., cylinder -1,5, osa 85stup./ na ľavom oku / -1,5 diop., cylinder -1,25, osa 70 stup./ Na pravom oku mám problém s parametrami. Ďakujem vopred za radu

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Pavla, ďakujeme za komentár. Ak sú dioptrické hodnoty dcéry namerané na okuliare, potom sa podľa prepočtových tabuliek musia hodnoty pre kontaktné šošovky mierne upraviť. Dioptrické hodnoty pre kontaktné šošovky u ľavého oka teda budú: dioptria –1,50, cylinder –1,25 a os 90 ° a pre ľavé oko bude dioptria –1,50, cylinder –1,25 a os 70 °. To je možno príčina problému s parametrami. V prípade, že by ani po tejto úprave kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, ktorú táto značka ponúka. Potom už by sme Vám odporučili návštevu očného špecialistu. Pekný deň.

Komentár

Karol

2 týždenné šošovky sú pre mňa najlepšie. V očiach sú príjemné a celý deň o nich ani neviem.

Komentár

Anonymous

spokojnosť

Komentár

Adam

Dlhodobá spokojnosť, jednoduchá aplikácia a nevysušujú oči.

Komentár

Iveta Sasková

Dobrý deň, dnes som bola na očnom vyšetrení, lekár mi odporučil z dioptrií znížiť -0,25 (pôvodne bolo prvé oko -4,5 a ľavé -3,0), takže šošovky pravé oko -4,25, cylinder -0,5 a os 180 st. a ľavé oko -2,75, cylinder -0,75 a os 5 st. Používam od Vás dlhodobo šošovky TopVue, nakoľko ale mám astigmatizmus, chcela by som Topvue Premium for Astigmatism. Pri zadávaní parametrov však šošovky s údajmi, ako som uviedla, nie sú (napr. cylinder -0,5 a os 5 st.). Ktoré šošovky si mám vybrať? Prosím o radu. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. U kontaktných šošoviek sa skutočne niektoré kombinácie parametrov nevyrábajú, a preto je nutné urobiť úpravu parametrov. Pre pravé oko by sme Vám odporučili dioptriu –4,25 a šošovky TopVue Premium. Pre ľavé oko dioptriu –2,75 cylinder –0,75 a os 180° (čo je rovnaké ako 0°, na ktoré by sme os zaokrúhlili) a šošovky vyskúšajte tieto TopVue Premium for Astigmatism. K šošovkám je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na nich čokoľvek nevyhovovalo, môžete nám ich poslať späť. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Komentár

Nikola

Pouzivam tieto sosovky uz viac ako 2 roky, celkovo nosim sosovky 15 rokov a tieto su zatial najlepsie.

Komentár

Peter Král

Vysoko kvalitny produkt, ovela lepsie vlastnosti oproti konkurencii.

Komentár

Irena L.

Veľmi som spokojná, netlačia, s inými som mala problém s otáčaním sa v oku, tieto to robia minimálne a tak dobre držia, že mám občas problém ich vybrať z oka.