Garancia vrátenia peňazí

TopVue Premium for Astigmatism (6 šošoviek)

21.59 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? utorok 21.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
21.59 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism sú torické kontaktné šošovky korigujúce astigmatizmus. Design šošoviek zaisťuje stabilnú polohu šošovky na oku. TopVue Premium for Astigmatism sú extrémne priedušné a zároveň majú vysoký obsah vody.

Vysoko priedušné

Schopnosť prenosu kyslíka činí u TopVue Premium for Astigmatism 104 Dk/t. Tento transport kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Blister, v ktorom sú TopVue Premium for Astigmatism dodávané je naplnený roztokom obohateným zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným. Je to látka prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom organizme, ktorá vďaka svojim vlastnostiam dodáva šošovkám potrebné zvlhčenie bez toho, aby akokoľvek dráždila oko. Šošovky sú preto pohodlné počas celej dĺžky nosenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus je refrakčná vada, ktorá je spôsobená odchýlkou rohovky od pravidelného asferického tvaru. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je potrebné určenie cylindra a stupňa osi.

Stabilné na oku

Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Premium for Astigmatism je zachovaný prirodzený pohyb očného viečka po šošovke a jej stabilita je pozitívne ovplyvňovaná žmurkaním. Stabilnou polohou šošovky na oku je zaistené, že cylinder a os šošovky sú na mieste, ktoré je potrebné korigovať.

Vlastnosti - TopVue Premium for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 104 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (24)

Máte nejaké otázky?
Janka

Dobrý deň , potrebujem šošovky len doba dodania je veľmi dlhá aká je adekvátna náhrada za tieto prosím ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Vhodnou alternatívou týchto šošoviek sú mesačné šošovky TopVue Air for Astigmatism. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. A kedže ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Jana Špilajova

Dobrý deň , poradíte prosim vás P: -0,75 -2.0 os 30 L: -3 -1.0 os 160 Dakujem za info

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek bude nutné dioptrické hodnoty upraviť. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindra -1,75 a osou 30°. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindra -0,75 a osou 160°. Pretože ide o štrnásťdňové šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať ešte roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pri značke TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Natália

Dobrý deň, môj okuliarový predpis je: pravé oko: -1,25; -1,75; 10° a ľavé oko: -1,75; -1,75; 165°. Pomohli by ste mi, prosím Vás, s prepočtom na kontaktné šošovky? Ďakujem ešte raz krásne za ochotu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Natália, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické parametre nie je nutné pre nákup kontaktných šošoviek upravovať a môžete hodnoty zadať tak, ako sú. Pri značke TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaše investície sa Vám vrátia. Pretože sa jedná o štrnásťdňové šošovky, budete k šošovkám potrebovať aj vhodný roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Natália

Dobrý deň, mám astigmatizmus a na ľavé oko mám os 165°. Chcela by som sa opýtať, či si mám objednať teda šošovky s osou 160° alebo 170°. Ďakujem veľmi pekne za radu a prajem krásny deň.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Natália, ďakujeme Vám za otázku. Pred nákupom kontaktných šošoviek je nutné hodnoty z okuliarového predpisu upraviť. Výsledné hodnoty vychádzajú však z celého okuliarového predpisu - tj. ak chcete poradiť, aké hodnoty šošoviek potrebujete, poprosili by sme Vás o zaslanie kompletného okuliarového predpisu vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =). Radi vám s prepočtom pomôžeme. Pokiaľ už máte hodnoty na nákup šošoviek a zmenila sa Vám iba os, budete potrebovať šošovky s hodnotou osi 170°. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň.

Peter Paták

Dobrý deň, lekár mi predpísal nasledovné parametre šošoviek P: +5,0 =1,25 os 90 L: +4,5 =1,25 os 80 Predtým som používal Biofinity Toric ale veľmi mi z nich vysychali oči. Je tento typ šošoviek TopVue Premium for Antistigmatism vhodný? Alebo aký by ste mi inak poradili? Ďakujem veľmi pekne za radu. Pekný deň

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Tieto šošovky sú k vyskúšaniu výbornou voľbou, pretože pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Suchosť očí sa však pri nositeľoch šošoviek objavuje pomerne často. Môžete skúsiť oči so šošovkami zvlhčovať očnými kvapkami napr. Hylo Comod. Alebo by pre Vás možno boli vhodné hydrogélové šošovky, ktoré sú pre suché oči príjemnejšie nape. Proclear Toric. Na tejto mape si môžete vyhľadat optiku vo svojom okolí, kde Vám šošovky môžu odborne aplikovať. Ak by ste si chceli zakúpiť Proclear Toric sám, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nam, radi Vám pomôžeme.
Dominika

Dobrý deň, Lekár mi predpísal dioptrie pre pravé oko Sph. =1,5, cyl. = 0,5, os 5 a pre ľavé oko Sph. +1,5, cyl. = 4,0, os 15. Keďže som takéto parametre nenašla vedeli by ste mi prosím poradiť do akých šošoviek ísť a aké parametre nastaviť? Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Dominika, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte astigmatizmus. Na pravom oku máte však hodnotu cylindra príliš nízku, a preto je nutné ju previesť na sféru. Na ľavom oku máte hodnotu cylindra zase vyššiu a ku korekcii zraku budete potrebovať špeciálnu šošovku s označením XR, ktorá rozširuje bežný dioptrický rozsah. Preto by sme Vám skôr odporučili kontaktné šošovky z rady Biofinity. Pre pravé oko budete potrebovať sférickú šošovku Biofinity s hodnotou dioptrie -1,75. A pre ľavé oko budete potrebovať šošovku Biofinity XR Toric s hodnotou dioptrie +1,50, cylindra -3,75 a osou 20°. Správne by ste mali mať pred nákupom na internete šošovky odborne aplikované. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje. Služba býva spoplatnená, ale v cene sú aj skúšobné kontaktné šošovky, takže je to investícia, ktorá sa Vám oplatí. Naviac, pokiaľ by Vám korekcia zraku nebola príjemná, môže očný špecialista upraviť aj dioptrické hodnoty. Ak sa rozhodnete kúpiť šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výběr šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Martina Brachnakova

Dobry den, nosim kontaktne sosovky inej znacky ako TopVue a tam mam parametre BC 8.7 a DIA 14.5. Tieto parametre vsak nejde nastavit pri tychto kontaktnych sosovkach. Prosim mozete mi pomoct ako to nastavit? Dakujem pekne. Brachnakova

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Veľkostné parametre pri kontaktných šošovkách sú konštantné, a preto ich nie je možné upraviť. Pri veľkostných parametrov sú však povolené rozmedzné odchýlky ± 0,20 mm s tým, že dôležitejším parametrom je zakrivenie. Na tomto parametre záleží kvôli tomu ako bude šošovka kopírovať oko. Pretože pri šošovkách TopVue Premium for Astigmatism majú priemer len o 0,10 mm menší, malo by takú zmenu Vaše oko bez problémov spracovať. Zmena pri priemere je už väčšia, a bez skúšky Vám takto na diaľku nie sme schopný povedať, ako oko zareaguje. Našťastie disponuje značka TopVue službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadnú, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ludmila Klapacova

Prosim vas aby som si to nahodou nezadala zle viete mi pomoct s objednavkou? Ak som to spravne pochopila tak pri pravom oku zadavam dooptriu -1,5 ...cylinder tym padom vynecham..a os 120? Dakujem vam za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ľudmila, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Pre ľavé oko zvolíte túto tórickú (astigmatickú) šošovku TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -0,75 a osou 80°. Na pravom oku máte astigmatické hodnoty nízke a je nutné previesť ich na sféru. To znamená, že pre pravé oko budete potrebovať klasickú sférickú šošovku TopVue Premium, s hodnotou dioptrie –1,50. Pri sférických šošovkách sa zadáva len hodnota dioptrie. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Slávka

Dobrý deň, lekárka mi predpísala dioptrie PO: +4.5, cyl: +1.5 os: 90 a ĽO: dioptria: 4.0 cyl: 1.5 a os: 90. V optike mi objednávajú šošovky CooperVision s hodnotami PO: dioptria: +6.0 cyl: -1.25 a os 180, ĽO: dioptrie +5.25 cyl: -1.25 a os 180. Ak si chcem od Vás objednávať šošovky, môžem uplatniť tieto údaje a objednať si šošovky od Vás? Respektíve ktoré šošovky mi odporúčate ? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Slávka, ďakujeme Vám za otázku. Ak už šošovky nosíte, potom môžete zadať rovnaké dioptrické hodnoty. Pokiaľ nosíte šošovky od spoločnosti CooperVision, bolo by dobré pri nich zostať. Keď nám napíšete veľkostné parametre (priemer a zakrivenie) a materiál Vašich súčastných šošoviek, budeme Vám môcť odporučiť šošovky, na ktoré ste zvyknutá. Ak však máte záujem vyskúšať nové šošovky, potom TopVue sú veľmi dobrou voľbou. Pretože pri tejto značke funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám zmena šošoviek nevyhovovala a splňovali by ste podmienky služby, potom o svoju investíciu neprídete. Pekný deň.
Ludmila Klapacova

Dobry den potrebovala by som poradit.. Chcem si objedna sosovky pre astigmatizmus..problem je ale v tom ze ked zadavam parametre tak taky ani neexistuje...odpisujem to z papiera od doktorky viete mi poradit? Konkretne sa jedna o prave oko.. d:-1,25 Cylinder -0,5 ( tu je problem ) osa 120 Lave oko d:-1,0 cylinder -0,75 a os 80..dakujem vam.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ľudmila, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu. Na pravom oku máte zatiaľ astigmatizmus príliš nízky, a preto bude nutné previesť cylindrickú hodnotu na sféru. Potom budete ku korekcii pravého oka potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek, TopVue Premium, s hodnotou dioptrie -1,50. Pri ľavom oku nie je potrebné dioptrické hodnoty upraviť a môžete ich nechať tak, ako sú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Radka Hukeľová

Dobrý deň, lekár mi predpísal dioptrie na pravé oko dioptriu - 3.25, cylinder - 1.5 a os 170° a na ľavé oko dioptriu - 3.75, cylinder - 1.5 a os 10°. Túto hodnotu cylindra som však pri šošovkách nenašla. Je vhodnejší cylinder - 1.75 alebo - 1.25? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Radka, ďakujeme Vám za otázku. Vaše okuliarové dioptrické hodnoty sa pre nákup kontaktných šošoviek musia upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -1,25 a osou 170° a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -1,25 a osou 10°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.

Kamil

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, aký typ šošoviek by bol pre mňa najvhodnejší. Práve oko: D -2.25, CYL -0.75, Axis 180 Ľavé oko: D -2.25, CYL -0.75, Axis 90 Odporúčate tieto šošovky alebo Acuvue Oasys for Astigmatism? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Kamil, ďakujeme Vám za otázku. Máte astigmatizmus, a preto je tento typ kontaktných šošoviek ku korekcii Vášho zraku dobrý. Pri kontaktných šošovkách TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o svoju investíciu. Vaše dioptrické hodnoty nepotrebujú ďalšiu úpravu, a preto ich môžete zadať do objednávky tak, ako sú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Simona

Dobrý deň. Chcem sa opýtať aké si objednať šošovky, keď mám OP -2, -0,75cylinder , 170° os OL -2, -1,0 cylinder, 173° os Ďakujem za odpoveď :-)

Zákaznícky servis
Dobrý deň Simona, ďakujeme Vám za otázku. Máte veľmi častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Tento typ šošoviek je pre Vás preto perfektný. Pri nákupe kontaktných šošoviek sa hodnoty pre pravé oko nezmenia a zostanú tak, ako sú. Pre ľavé oko je nutné dioptrické hodnoty upraviť. Po úprave budete potrebovať pre obe oči rovnaké dioptrické hodnoty: dioptrie -2,00, cylinder -0,75 a os 170°. U týchto kontaktných šošoviek funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ide o 14denné kontaktné šošovky, preto by sme Vám odporučili ešte univerzálny roztok Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Jana

Dobrý deň, môžem sa spýtať jedno oko mám takéto -0.75 ,cyl -1.25 a os (ax) mám 25 . Objednávam šošovky 30 os je to správne ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Áno, hodnoty osi sa zaokrúhľujú podľa matematických pravidiel na celé desiatky. Pekný deň.

Diana

Dobrý deň, chcem sa opýtať aké šošovky vybrať ked mám cylinder len -0,5 na oboch očiach ...ostatné údaje sférické dioptrie na oboch očiach -2,75, os pravé oko 115°, os lavé oko 86°..Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Diana, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú iba v obmedzenom rozsahu, preto bude potrebné Vaše dioptrické hodnoty previesť na sféru. Po prepočte budete potrebovať ku korekcii sférické šošovky TopVue Premium s hodnotou dioptrie -3,00. U šošoviek TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa informovať aké hodnoty šošoviek si mám objednať keď mám predpísané na pravé oko dioptriu 1,5, cylinder 0,5 a os 160, na ľavé oko 1,25, cylinder 0,5 a os 20. S tým, že na poslednej kontrole mi lekárka povedala, že sa mi zrak zhoršil o štvrťku. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Pokiaľ sú hodnoty cylindra do ± 0,50, prepočítava sa hodnota na sféru. Neuviedli ste v zápise plusové alebo mínusové znamienko, tak si nie sme úplne istí, či sú všetky hodnoty skutočne kladné. Prosím, napíšte nám presný zápis, ktorý máte od očného špecialistu vrátane všetkých znamienok alebo = (= znamená mínusovú hodnotu). My Vám potom vypočítame hodnoty pre klasické sférické šošovky. Pekný deň.

Pavla

Dobrý deň dcéra má na pravom oku /-1,5diop., cylinder -1,5, osa 85stup./ na ľavom oku / -1,5 diop., cylinder -1,25, osa 70 stup./ Na pravom oku mám problém s parametrami. Ďakujem vopred za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Pavla, ďakujeme za komentár. Ak sú dioptrické hodnoty dcéry namerané na okuliare, potom sa podľa prepočtových tabuliek musia hodnoty pre kontaktné šošovky mierne upraviť. Dioptrické hodnoty pre kontaktné šošovky u ľavého oka teda budú: dioptria -1,50, cylinder -1,25 a os 90 ° a pre ľavé oko bude dioptria -1,50, cylinder -1,25 a os 70 °. To je možno príčina problému s parametrami. V prípade, že by ani po tejto úprave kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, ktorú táto značka ponúka. Potom už by sme Vám odporučili návštevu očného špecialistu. Pekný deň.
Karol

2 týždenné šošovky sú pre mňa najlepšie. V očiach sú príjemné a celý deň o nich ani neviem.

Anonymous

spokojnosť

Adam

Dlhodobá spokojnosť, jednoduchá aplikácia a nevysušujú oči.

Iveta Sasková

Dobrý deň, dnes som bola na očnom vyšetrení, lekár mi odporučil z dioptrií znížiť -0,25 (pôvodne bolo prvé oko -4,5 a ľavé -3,0), takže šošovky pravé oko -4,25, cylinder -0,5 a os 180 st. a ľavé oko -2,75, cylinder -0,75 a os 5 st. Používam od Vás dlhodobo šošovky TopVue, nakoľko ale mám astigmatizmus, chcela by som Topvue Premium for Astigmatism. Pri zadávaní parametrov však šošovky s údajmi, ako som uviedla, nie sú (napr. cylinder -0,5 a os 5 st.). Ktoré šošovky si mám vybrať? Prosím o radu. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. U kontaktných šošoviek sa skutočne niektoré kombinácie parametrov nevyrábajú, a preto je nutné urobiť úpravu parametrov. Pre pravé oko by sme Vám odporučili dioptriu -4,25 a šošovky TopVue Premium. Pre ľavé oko dioptriu -2,75 cylinder -0,75 a os 180° (čo je rovnaké ako 0°, na ktoré by sme os zaokrúhlili) a šošovky vyskúšajte tieto TopVue Premium for Astigmatism. K šošovkám je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na nich čokoľvek nevyhovovalo, môžete nám ich poslať späť. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Nikola

Pouzivam tieto sosovky uz viac ako 2 roky, celkovo nosim sosovky 15 rokov a tieto su zatial najlepsie.

Peter Král

Vysoko kvalitny produkt, ovela lepsie vlastnosti oproti konkurencii.

Irena L.

Veľmi som spokojná, netlačia, s inými som mala problém s otáčaním sa v oku, tieto to robia minimálne a tak dobre držia, že mám občas problém ich vybrať z oka.