TopVue Premium for Astigmatism (3 šošovky)

11.89 €
89% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Premium for Astigmatism (6 šošoviek) - 21,59 € (ušetríte 2,19 €)
Kedy odošleme? Piatok 22.10. Stock day info: Today 22. október Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 22. október Vyberte si parametre
Pridať
7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
11.89 €

Popis šošoviek TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism sú torické kontaktné šošovky korigujúce astigmatizmus. Design šošoviek zaisťuje stabilnú polohu šošovky na oku. TopVue Premium for Astigmatism sú extrémne priedušné a zároveň majú vysoký obsah vody.

Vysoko priedušné

Schopnosť prenosu kyslíka činí u TopVue Premium for Astigmatism 104 Dk/t. Tento transport kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Blister, v ktorom sú TopVue Premium for Astigmatism dodávané je naplnený roztokom obohateným zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným. Je to látka prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom organizme, ktorá vďaka svojim vlastnostiam dodáva šošovkám potrebné zvlhčenie bez toho, aby akokoľvek dráždila oko. Šošovky sú preto pohodlné počas celej dĺžky nosenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus je refrakčná vada, ktorá je spôsobená odchýlkou rohovky od pravidelného asferického tvaru. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je potrebné určenie cylindra a stupňa osi.

Stabilné na oku

Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Premium for Astigmatism je zachovaný prirodzený pohyb očného viečka po šošovke a jej stabilita je pozitívne ovplyvňovaná žmurkaním. Stabilnou polohou šošovky na oku je zaistené, že cylinder a os šošovky sú na mieste, ktoré je potrebné korigovať.
Vlastnosti
Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 104 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Áno

Komentáre (12)

Comments: Do you have any questions?

Zuzana

Dobry den prosim objednavam si u vas Topvue elite+ Denne .. nakolko mi su super velmi dobre mi sedia rada by som si objednala mesacne Prosim poradite mi? Vyskusala som mesacne softlens 59 no po 2 tyzdnoch mam rozmazano pred ocami a musim ich vybrat vycistit a dat pocas dna prosim poradte mi isla by som do znacky topvue ale ktore dakujem pekne

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. TopVue Elite+ sú hydrogélové šošovky, a preto by sme Vám odporučili mesačné, hydrogélové šošovky TopVue Plus s denným režimom nosenia (tzn., že šošovky musíte vždy pred spánkom z očí vyňať, mechanicky očistiť a uložiť do čerstvej dávky roztoku k regenerácii). Ako roztok by sme Vám odporučili roztok Gelone. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme.

peter

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť aké by boli pre mňa vhodné šošovky. Potrebujem nasledovnú korekciu: Ľ: -2 D -2Dcyl 0° P: -2D -3,5Dcyl 13°

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Máte astigmatizmus. Na pravom oku máte dokonca vyššie cylindrické hodnoty a ku korekcii tohto oka budete potrebovať šošovky s označením XR. Z nášho sortimentu Vám môžeme ponúknuť napr. šošovky z rady Biofinity. Ku korekcii ľavého oka by ste potrebovali šošovku Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -1,75 a osou 180°. Ku korekcii pravého oka by ste potrebovali šošovku Biofinity XR Toric s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -3,25 a osou 10°. Kontakné šošovky s rozšírením cylindrického rozsahu (označenie XR) ponúka len výrobca CooperVision. Tento výrobca má v súčasnej dobe obmedzené výroby a z tohto dôvodu sú šošovky nedostupné takmer v celej Európe. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Patrícia

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výbere KŠ. Neviem si vybrať ktoré by boli pre mňa najvhodnejšie. Moje dioptrie do diaľky sú: Pravé oko - sfér.diop. +1,5 , cylinder +1,5 , os 60. Ľavé oko - sfér.diop. +1,25 , cylinder +2 , os 100. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Patrícia, ďakujeme Vám za otázku. Pretože máte plusové cylindrické hodnoty, je nutné ich prepočítať na mínusové. Po prepočte budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +3,00, cylindra -1,75 a osou 150°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +3,25, cylindra -2,25 a osou 10°. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. A pretože ide o štrnásťdenné šošovky, nezabudnite si k nim kúpiť aj čistiaci roztok napr. AQ Pure. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Juliána

Dobrý deň, čím podstatným sa líšia kontaktné šošovky TopVue Premium pre astigmatizmus a TopVue Air pre astigmatizmus? Neviem sa rozhodnúť, ktoré by som si mala vybrať. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Juliana, ďakujeme Vám za otázku. Šošovky sú veľmi podobné a zhodujú sa takmer vo všetkom. Rozdiel medzi šošovkami je vo frekvencii výmeny šošovky za nový kus. Šošovky TopVue Premium for Astigmatism sú štrnásťdenné a TopVue Air for Astigmatism sú mesačné. Z hygienického hľadiska sú vhodnejšie štrnásťdenné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Anonym

Zdravím. Používam okuliare na čítanie a sú to dioptrie: PO: diop. +2,0 , cilinder +1,0 85' ĽO: diop. +2,0 , cilinder +1,0 90' a chcel by som skúsiť šošovky aké by ste mi odporučili a aj údaj hodnôt pre zadanie na objednávku ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Kedže sú Vaše cylindrické hodnoty plusové, je nutné ich previesť na mínusové, kedže sa tórické (astigmatické) šošovky vyrábajú len v obmedzenom rozsahu. Po prepočte budete pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +3,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, potom Vám odporúčame zakúpiť balenie po 6 šošovkách. V prípade, že by Vám prvý pár šošoviek z nejakého dôvodu nevyhovoval, mohli by ste tak využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje a Vaša investícia by sa Vám vrátila. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ján Čajka

Dobrý deň. Mám dioptrie NA BLÍZKO: diop. PO: +2,0 , cilinder +1,0 85’ LO: diop. +2,0 , cilinder +1,0 90’ / DO DIAĽKY: PO: diop. +1,0 , cilinder =1,0 180’ LO: +0,75 , cilinder =0,75 170’ môžte mi poradiť aké šošovky a aké údaje mám zadať do objednávky ? Ďakujem. Hlavne aby som cez nich vedel čítať. Nosím teraz multifokalne okuliare s tímy údajmi co som napísal a vidím pekne do diaľky aj čítanie. Preto by som chcel mat aj šošovky aby boli funkčné tak ako mám okuliare ešte raz ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ján, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku a doplnenie dioptrického zápisu. Pretože máte kombinovanú očnú vadu astigmatizmus s presbyopiou a chcete, aby šošovky boli funkčné ako multifokálne okuliare, môžeme Vám ku korekcii zraku ponúknuť len kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric. Pre pravé oko zadáte hodnotu dioptrie +1,00, cylindra -0,75, osi 180° a adícia +1,00. Pre ľavé oko potom zadáte hodnotu dioptrie +0,75, cylindra -0,75, osi 170° a adíciu +1,00. Ako sme už spomínali, ide o zložitejšiu korekciu zraku. Preto by sme Vám odporúčali odbornú aplikáciu. Na tejto mape si môžete vyhľadat očného špecialistu, ktorý s výrobcom kontaktných šošoviek spolupracuje. Služba býva spoplatnená, ale je to investícia, ktorá sa Vám určite vyplatí. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Ak sa rozhodnete kontaktné šošovky zakúpiť sám, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Anonymous

Dobrý deň. Mám dioptrie NA BLÍZKO: diop. PO: +2,0 , cilinder +1,0 85’ LO: diop. +2,0 , cilinder +1,0 90’ / DO DIAĽKY: PO: diop. +1,0 , cilinder =1,0 180’ LO: +0,75 , cilinder =0,75 170’ môžte mi poradiť aké šošovky a aké údaje mám zadať do objednávky ? Ďakujem. Hlavne aby som cez nich vedel čítať. Nosím teraz multifokalne okuliare s tímy údajmi co som napísal a vidím pekne do diaľky aj čítanie. Preto by som chcel mat aj šošovky aby boli funkčné tak ako mám okuliare ešte raz ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho zápisu máte kombinovanú očnú vadu astigmatizmus a presbyopiu. Ku korekcii tejto vady Vám môžeme ponúknuť len kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric. Pre pravé oko by ste zadali hodnotu dioptrie +1,00, cylindra -0,75, osi 180° a adície +1,00. Pre ľavé oko by ste potom zadali hodnotu dioptrie +0,75, cylindra -0,75, osi 170° a adície +1,00. Kedže sa jedná o zložitejšiu korekciu zraku, odporúčame Vám obrátiť sa na očného špecialistu, ktorý Vám šošovky odborne aplikuje. Na tejto mape nájdete očních špecialistov, ktorí s výrobcom šošoviek spolupracujú. Pokiaľ by ste sa rozhodli zakúpiť šošovky sám, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov jie je možné uplatniť reklamáciu. Šošovky by Vám mal pred nákupom na internete vždy aplikovať očný špecialista. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ján Čajka

Dobrý deň. Mám multifokalne okuliare: do diaľky práve oko sph.dptr. +1,0 , cylinder 1,0 , 180’ a ľavé oko sph.dptr. +0,75, cylinder 0,75 , 170’ a na blízko ADD 2,0 HDU , HMC. Ide o to že očná dr. mi napísala že si mám objednať šošovky s údajmi dioptrie +1 a cylinder -0,75 a 180’ take som si aj objednal u vás Top vue premium astigmatism. Dnes mi došli ale keď som si ich nasadil tak nie sú na čítanie ale asi do diaľky. Čítanie mám rozmazane a ja potrebujem hlavne na čítanie do diaľky som aj pred tým videl aj bez okuliarov. Viete mi poradiť hodnoty šošoviek aby som videl hlavne na čítanie? Ďakujem a teraz neviem co s tými šošovkami dal som za nich 11,89e a sú mi na nič lebo s nimi neviem čítať. Môžte mi pomôcť a poradiť take aby som vedel čítať ? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ján, ďakujeme Vám za otázku. Podľa okuliarových hodnôt máte kombinovanú očnú vadu astigmatizmus a presbyopiu. Ku korekcii tejto vady Vám môžeme ponúknuť len kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric. Aby sme Vám mohli vypočítať vhodné dioptrické hodnoty pre kontaktné šošovky, potrebovali by sme kompletný dioptrický zápis nameraný ako na diaľku, tak na blízku vzdialenosť vrátane všetkých znamienok +, - a =. Pretože sa však jedná o zložitejšiu korekciu zraku, odporúčali by sme Vám odbornú aplikáciu týchto šošoviek. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s výrobcom kontaktných šošoviek spolupracuje. Služba býva spoplatnená, ale je to investícia, ktorá sa Vám vyplatí. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Čo sa týka šošoviek TopVue Air for Astigmatism, tak Vašu očnú vadu nemohli úplne korigovať. Našťastie pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Ak spĺňate podmienky služby, môžete ju využiť a vložená investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Ivana

Dobrý deň, mám dioptriu -2, cyl. -0,5 a os 180. Aké šošovky si mám vybrať, ak všetky šošovky začínajú na cyl. -0,75? Druhá otázka: Musia sa zakladať tórické šošovky nejako špeciálne, aby presne sedela os, alebo si samé "sadnú" ako majú? Ďakujem za odpovede.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Hoci máte cylindrické hodnoty nízke, je nutný prevod na sféru. Po prepočte budete potrebovať klasické sférické kontaktné šošovky. Ak máte pre obe oči namerané rovnaké dioptrické hodnoty a líši sa iba os, potom budete po prepočte pre obe oči potrebovať kontaktné šošovky TopVue Premium s hodnotou dioptrie -2,25. Kontaktné šošovky TopVue navyše disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám kontaktné šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Odpoveď na Vašu druhú otázku je nie, tórické šošovky sa nemusia aplikovať špeciálnym spôsobom. Tórické kontaktné šošovky sa nasadzujú klasicky. Po aplikácii sa šošovky samy zrovnajú do príslušnej pozície vďaka tvaru a dizajnu kontaktných šošoviek. Usadenie šošoviek môže trvať niekoľko minút. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám odpovieme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Edita

sú to cenovo najvýhodnejšie torické šošovky na trhu

Viktor Lacina

Pohodlne nosenie :-)

Mária

Šošovky sú pohodlné a veľmi rýchlo som si na ne zvykla.