TopVue Premium for Astigmatism (1 šošovka)

4.24 €
100% odporúčaní
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Premium for Astigmatism (3 šošovky) - 11,89 € (ušetríte 0,83 €)
Kedy odošleme? Pondelok 29.11. Stock day info: Tomorrow 29. november Stock day info: Ready to be sent Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
9.69 €
Zásielkovna.sk
Osobný odber 1457x od 0.70 €
Slovenská Pošta
Slovenská pošta od 2.49 €
Remax / packeta
Packeta na adresu od 1.99 €
4.24 €

Kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism sú torické kontaktné šošovky korigujúce astigmatizmus. Design šošoviek zaisťuje stabilnú polohu šošovky na oku. TopVue Premium for Astigmatism sú extrémne priedušné a zároveň majú vysoký obsah vody.

Prejsť na základné balenie
TopVue Premium for Astigmatism 3 šošovky.
Vlastnosti
Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 1 šošovka
Priepustnosť O2: 104 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Premium for Astigmatism

Komentáre (29)

Comments: Do you have any questions?

Dominika

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit s vyberom sosoviek. U ocnej som mala namerane taketo hodnoty: Do dialky: (PO) sph. dptr: -1,5 Cylinder: -1,75 Os: 135 (LO) sph. dptr: -1,75 Cylinder: -1,5 Os: 50 Sosovky zatial nemam v plane nosit. Som zvyknuta na okuliare, ale teraz by som potrebovala take "emergency" sosovky na den/par dni kvoli aktivite, pri ktorej nemozem mat okuliare. TopVue Premium for Astigmatism (1 šošovka) by mi cenovo aj casovo vyhovovala asi najviac, ale nie som si ista vyberom sosoviek a ani parametrami, kedze som niekde citala, ze sosovky by sa mali vyberat trosku slabsie oproti okuliarom. Vedeli by ste mi poradit? Dakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Dominika, ďakujeme Vám za otázku. Vaše okuliarové hodnoty sme upravili pre nákup kontaktných šošoviek a vzhľadom k relatívne nízkym hodnotám vyšli veľmi podobne. Pre pravé oko budú mať šošovky hodnotu dioptrie -1,50, cylindra -1,75 a osou 140°, pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindra -1,25 a osou 50°. Pokiaľ nemáte s kontaktnými šošovkami žiadne skúsenosti, odporučili by sme Vám skôr šošovky jednodenné, napr. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. O jednodenné šošovky sa nemusíte starať, ráno si šošovky aplikujete, večer vyjmete a jednoducho vyhodíte. Pri začiatkoch so šošovkami taktiež môžete neskúsenou manipulácou šošovku poškodiť a takto budete mať dostatočný počet náhradných. Šošovky potom môžete využiť pri ďalších športových aktivitách alebo napr. pri návšteve 3D kina. K štrnásťdenným šošovkám TopVue Premium for Astigmatism budete potrebovať roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať, napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Klára Nebusová

Dobrý deň , moje meno je Klára . Môžem Vás poprosiť o radu a pomoc pri výbere šošoviek? Moje parametre sú : dioptrie : +9.0 Cylinder: -3.25 Os: 180 * Zakrivenie : 8.80

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Klára, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte vyššie cylindrické hodnoty, ktoré dokážu skorigovať len šošovky s označením XR, ktoré rozširujú bežný cylindrický rozsah. V ponuke máme len dva typy týchto šošoviek. Ide o kontaktné šošovky Biofinity XR Toric a Proclear Toric XR. Spoločnosť CooperVision, ktorá šošovky vyrába, má však v súčasnej dobe obmedzené výrobné kapacity a nie je isté, kedy sa dodávky plne obnovia. Ak máte vyšší stupeň astigmatizmu, odporúčali by sme Vám pred nákupom na internete odbornú aplikáciu šošoviek u očného špecialistu. Na tejto mape si môžete vyhľadať očních špecialistov, ktorí so spoločnosťou CooperVision spolupracujú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Renáta

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť pri výbere šošoviek s týmito parametrami? Pravé oko do diaľky sféra dioptria -0,25, cylinder dioptria -0,5, os 95 a ľavé oko do diaľky sféra dioptria 0, cylinder dioptria -0,75, os 80. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Renáta, ďakujeme Vám za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Avšak, na pravom oku máte zatiaľ cylindrickú hodnotu príliš nízku a je nutné ju previesť na sféru. Z tohto dôvodu budete ku korekcii zraku potrebovať na každé oko iný typ šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať sférickú šošovku TopVue Premium s hodnotou dioptrie –2,50. Pre ľavé oko potom budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -0,75 a osou 80°. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj roztok. Celú ponuku roztokov si môžete pozrieť TU. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Tomáš

Dobrý deň , prosím vás poradíte mi s výberom parametrov šošoviek pre pravé oko +2,0 cylinder +1,0 40° a ľavé +2,5. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Tomáš, ďakujeme Vám za otázku. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať tórické kontaktné šošovky. Plusové cylindrické hodnoty je nutné previesť na mínusové, a preto budete pre pravé oko potrebovať tieto kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie +3,00, cylindra -0,75 a osi 130°. Na ľavom oku astigmatismus nemáte, a preto budete ku korekcii potrebovať klasickú, sférickú, kontaktnú šošovku TopVue Premium s hodnotou dioptrie +2,50. Pretože se jedná o 14denné šošovky, nezabudnite si kúpiť aj roztok. Ak s kontaktnými šošovkami začínate a zatiaľ si nie ste istý, či v nosení budete aj naďalej pokračovať môžete si vybrať z našich menších balení univerzálnych roztokov. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Michal

Dobrý deň , prosím vás potreboval by som poradiť pri výbere parametrov šošoviek (hlavne cylindra). toto sú moje hodnoty od očnej: PO: +4, 0DS=+0,5DC, 100st. ĽO: +3, 75DS=+0,5DC 85st

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Michal, ďakujeme Vám za otázku. Vaše cylindrické hodnoty sú príliš nízke, a proto je nutné ich prepočítať na sféru. Po prepočte budete potrebovat klasické, sférické kontaktné šošovky TopVue Premium. Pre pravé oko sa hodnota dioptrie zmení na +4,50 a pre ľavé oko sa hodnota dioptrie zmení na +4,25. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Nina Hriňák

Dobrý deň. Už dlhšiu dobu som nenosia šošovky a zmenili sa mi hodnoty, mohli by ste mi poradiť prosím ako sa prepocitavaju hodnoty. Od očnej mam tieto hodnoty PO:vod-3,25, Dsph - 1,25, Dcyl 180st 5/5 LO: - 2.25 Dsph - 1, 5 Dcyl 170 st 5/5 Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Nina, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú pre vyskúšanie ideálne. Pre pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -3,25, cylindra -1,25 a osi 180° a pre ľavé oko zadáte hodnotu dioptrie -2,25, cylindra -1,25 a osi 170°. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň, syn má dioptrické okuliare s mínusovými hodnotami dioptrií aj cylindra do diaľky. Na kartičke, ktorú dostal od optika pri meraní na šošovky sú však hodnoty dioptrií aj cylindra zapísané bez znamienka mínus. Znamená to, že mu mám objednať šošovky s plusovými hodnotami? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Odporúčame Vám opýtať sa na tieto informácie u optika, ktorý vystavil predpis na okuliare. My bohužiaľ nedokážeme odhadnúť, aké dioptrie Váš syn potrebuje. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Katarína Papajová

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, aké kontaktné šošovky potrebujem na denné nosenie, keď moje dioptrie sú na PO -2,75 a ĽO -2,5 cylinder -0,5 os 170. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme za otázku. Máte veľmi častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Vaše cylindrické hodnoty na ľavom oku sú tak nízke, že bude potrebný prepočet na sféru. Hodnoty na pravom oku zostanú na dioptrii -2,75. Ľavé oko zostane po prepočte na dioptrii -2,75. Takže budete pre obe oči potrebovať sférické kontaktné šošovky TopVue Premium s rovnakou dioptriou -2,75. Navyše iba pri značke TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám kontaktné šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.

Timea Chochelová

Dobrý deň. PO +2 cylinder +0,75 os 105° ĽO +0.5 cylinder +0.75 os 65° Toto sú dioptrie merané na okuliare budú hodnoty iné po prepočítaní na šošovky? Aké šošovky by ste mi odporučili? Nevidím do diaľky je znamienko plus správne označené odjakživa sa mi zdá že mínus. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Timea, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrie na diaľku sa skutočne označujú znamienkom +. Okuliarové dioptrické hodnoty sa pre nákup tórických (astigmatických) kontaktných šošoviek musia upraviť. Vaša hodnoty sa pre nákup šošoviek pre pravé oko zmenia na dioptriu +2,75, cylinder -0,75 a os 20° a pre ľavé oko sa zmenia na dioptriu +1,25, cylinder -0,75 a os 160°. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Jasmína N

Dobrý deň, aké šošovky na občasné nosenie by som si mala objednať , keď po meraní zraku mám nasledovné hodnoty: ĽO: dioptrie: -2,00, CYL: -1,50 a OS: 170° a PO: dioptrie: -1,75, CYL: -1,25 a OS: 180°, prosím? Pri výbere veľkosti cylindra hodnotu -1,50 nie je možné zvoliť. Viete mi s tým poradiť, prosím? Ďakujem za odpoveď a majte sa pekne, jas

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jasmína, ďakujeme Vám za otázku. Astigmatické hodnoty, ktoré uvádzate sa musia nepatrne upraviť podľa prepočtovej tabuľky. Potom budete pre ľavé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -1,25 a osi 170°. Pre pravé oko hodnoty zostanú rovnaké, teda dioptria -1,75, cylinder -1,25 a os 180°. Pekný deň.

Jana Franková

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké kontaktné šošovky potrebujem na denné nosenie, keď moje dioptrie sú na PO -2,75 cylinder -0,5 os 176 a ĽO -3,75 cylinder -0,75 os 170. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Na pravom oku je však cylindrická hodnota príliš nízka a je nutné ju prepočítať iba na sféru. Pre pravé oko teda budete potrebovať sférickú kontaktnú šošovku TopVue Premium s hodnotou dioptrie -3,00. Pre ľavé oko potrebujete túto torickú kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -3,50, cylinder -0,75 a os 170°. Pekný deň.

Tomáš

Na jednom oku mám astigmatizmus a na druhom nie. Takto som sa nebál vyskúšať novú značku. Balenie s 1 šošovkou je super ťah.

Marián

Dobrý deň, prosím aké šošovky by ste mi doporučili na občasné nosenie pri dioptriách PO -0,25 cylinder dioptria -0,75 os 180° a ĽO plan -1,5 cylinder dioptria os 180° Ďakujem za odpoveď, dúfam že som to napísal správne.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Na občasné nosenie sú najvhodnejšie jednodenné kontaktné šošovky. Ak máte hodnoty pre pravé oko dioptriu -0,25, cylinder -0,75 a os 180 °, potom sa podľa prepočtových tabuliek hodnoty nezmenia. A ak máte hodnoty pre ľavé oko dioptriu 0, cylinder -1,5 a os 180 °, tak sa podľa kurzových tabuliek hodnota nepatrne zmení na dioptriu 0, cylinder -1,25 a os zostane 180 °. Avšak ak so šošovkami začínate, mali by ste pred prvou aplikáciou navštíviť kontaktológa, ktorý Vám s výberom vhodných kontaktných šošoviek pomôže. Potom budete môcť bez obáv zo straty investície nakupovať na internete šošovky, ktoré máte vyskúšané a vyhovujú Vám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

zuzana

prosim ake si mam zakupit pri paramentroch PO -2,5 cylinder -0,5 a os 180 LO -2,00 cylinder - 0,5 a os 180 kedze cylinder s danym cislom vponuke nieje dakujem krasne zuzy

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Ako sme už odpovedali na Vašu predchádzajúcu otázku, cylinder 0,50 sa väčšinou prevádza na dioptriu. Vo Vašom prípade by to znamenalo pre ľavé oko dioptriu -2,25 a pre pravé oko -2,75. Z mesačných šošoviek by sme Vám odporučili šošovky TopVue Air a z dvojtýždňových TopVue Premium. U oboch týchto typov je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Viktor

pre mňa najlepšie šošovky aké som kedy vyskúšal

Dita

Prvé astigmatické šošovky, ktoré mojim očiam naozaj vyhovujú a v očiach je necítim po čas celého dňa.

Roman

dobry den potreboval by som sosovky ktore budem vyuzivat len ked pojdem na snowboard v inom pripade nosim okuliare, viete mi aj doporucit os?Lave oko -2, cylinder -1.25 , ax 175 a Prave oko -1.25, cylinder -1,50 ax 005 . Dakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre občasné nosenie by boli najlepšie jednodňové šošovky. Pre korekciu Vašej chyby sú potrebné tórické šošovky s dioptriou -2,00 cylindrom -1,25 a osou 170° pre ľavé oko a pre pravé oko dioptria -1,25 cylinder -1,25 a os 180°. Zaujímavé by pre Vás mohli byť napríklad šošovky Dailies AquaComfort Plus Toric, ale bolo by ideálne, keby ste šošovky prvýkrát vyskúšal u kontaktológa. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Karol

Dobrý deň, mál by som dotaz ohľadom šošoviek, aké by ste mi doporučili na skúšku. pravé oko SPH -0,5, Cyl -0,5, AX 140, ľavé oko SPH -0,00, cyl 0,75, AX 60. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre pravé oko by sme Vám odporučili šošovky iba s dioptriou. Napríklad TopVue Premium s dioptriou -0,75. Pre ľavé oko by to boli tieto TopVue Premium for Astigmatism s dioptriou 0,00, cylindrom -0,75 a osou 60 °. Na ľavom okuchýba pri cylindry znamienko, ale predpokladáme, že je tiež mínusové. Vyskúšajte šošovky TopVue, pretože je u nich možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak by ste sa chcel opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Petra Brezániová

Dobrý deň prajem, ja som si nedávno od vás objednala na skúšku tieto šošovky a bola som veľmi spokojná. Teraz som bola na meraní zraku, zmenili sa mi hodnoty na obe oči, tak by som Vás chcela poprosiť o odporúčané hodnoty pre objednanie šošoviek. Moje namerané hodnoty pre okuliare: PO: dioptria: - 3,5, cyl.: - 1,25, os: 155 ĽO: dioptria: - 3,75, cyl.: - 1,50, os: 20. Ďakujem pekne, Petra

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Odporučili by sme Vám dioptriu -3,50 cylinder -1,25 a os 150 ° pre pravé oko. Pre ľavé oko dioptriu -3,75 cylinder -1,25 a os 20 °. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Pauli

Dobry den, chcela by som vyskusat toricke sosovky, nakolko mi pri vysetreni dali aj cylinder prave oko mam -3.50 cyl. -0.50, ax 169, lave oko mam -2.5,cyl. -0.50, ax 5, vedeli by ste mi prosim Vas poradit ? dakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. My by sme Vám zatiaľ odporučili šošovky iba s dioptriou. U tórických šošoviek sú dostupné cylindre až od -0,75 a -0,50 sa prepočítavajú na dioptrie. Pre pravé oko by to teda znamenalo dioptriu -3,50 a pre ľavé oko -2,75. Šošovky môžete vyskúšať TopVue Premium. V prípade potreby u nich môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Mária

Dobrý deň, mohla by som vás poprosiť o radu aké šošovky by som si mala objednať ? Predpísané okuliare mám PO : -2,0 dioptria, cylinder -0,5 a os 90° ,ĽO -1,5 dioptria, cylinder -0,75 a os 50° Vopred Vám ďakujem za odpoveď , Mária

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre výber kontaktných šošoviek zďaleka nie sú najdôležitejšie namerané dioptrie. Oči vyžadujú rôzne vlastnosti materiálov šošoviek. Pre niektoré oči je dôležitejší obsah vody, iné oči dajú prednosť vysokej priepustnosti kyslíka. Šošovky je vždy nutné vyskúšať a až potom sa rozhodovať. Vy budete potrebovať pre pravé oko šošovky s dioptriou -2,25. U ľavého oka zostanú namerané hodnoty nezmenené. Odporúčame Vám vyskúšať štrnásťdňové šošovky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism. Pri oboch typoch je prípadne možno využiť služby Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Petra

Dobrý deň prajem, prosím vás, keď mám predpis na dioptrické okuliare s nasledovnými hodnotami: P: dioptria: -2,75, cylinder: -1,25, osa: 155.00 Ľ: dioptria: -3,25, cylinder: -1,25, osa: 20.00, môžem si presne s uvedenými parametrami objednať aj šošovky, alebo treba trošku tieto parametre pre dioptrické okuliare upraviť? A keď os 155.00 nie je v ponuke šošoviek, treba objednať os 160.00? Ďakujem pekne za odpoveď, Petra

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptrie aj cylindre zostanú u kontaktných šošoviek rovnaké. Či upraviť os na 150 ° alebo na 160 ° je veľmi individuálne a nie sme schopní Vám s istotou povedať, ktorá hodnota bude 100% vyhovujúca práve pre Vás. Odporúčame Vám vyskúšať šošovky prostredníctvom tohto jednokusového balenia a prípadne objednať obidva parametre osi. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Tomi P.

So šošovkami sa mi veľmi dobre manipuluje, nasadenie a vybratí z očí je rýchle a pohodlné. Cez celý deň šošovky necítim. Som spokojný ..

Lucia

Ďakujem za odpoveď. Nameraná os pri okuliaroch je 180 stupňov. Platí táto os aj pri kontaktných šošovkách? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, áno, u šošoviek si tiež zvolíte os 180 °. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Lucia

Dobrý deň. V okuliaroch mám dioptrie ĽO: +3 a cylinder +1, PO: +4, bez cylindra. Skúsila som šošovky podľa dioptrií okuliarov, avšak bez cylindra na ĽO. No musím neustálne akoby "zaostrovať", po hodine nosenia som musela šošovky vybrať, mala som veľmi unavené oči. Takže asi ten cylinder tam musí byť. Prosím o radu, aké šošovky by boli pre mňa najvhodnejšie a či výpočet podľa dioptrií okuliarov je správny. Ešte by som sa chcela opýtať, či šošovky pomôžu aj pri strabisme, pri okuliaroch mi ho takmer nevidno, bez okuliarov viac.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Pre ľavé oko budete potrebovať tórické kontaktné šošovky s dioptriou +4,25 cylindrom -0,75 a nameranú os. Či sú hodnoty vhodné, môžete vyskúšať práve na týchto TopVue Premium for Astigmatism. Môžete objednať toto jednokusové balenie, alebo objednať základné balenie a prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pre pravé oko potom zvoľte sférické šošovky TopVue Premium s dioptriou +4,25. Aj tieto šošovky sú dostupné v balení po jednom kuse. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Katarína

dobrý deň, prosím vás keď mám cylinder -0,50 aký mám vybrať keď v ponuke je od 0,75. ďakujem pekne

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za vašu otázku. Cylinder 0,50 sa u kontaktných šošoviek štandardne nevyrába a v úplnej väčšine prípadov sa hodnoty prepočítavajú iba na sférickú dioptriu. Ak chcete, napíšte nám Vaše namerané dioptrie, cylinder a os a my Vám hodnoty prepočítame. Pri dioptrii a cylindri prosím nezabudnite na plusové / mínusové znamienka. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Lenka

Dobrý deň, ak potrebujem os 155 vybrať 150 alebo 160, keďže 155 nieje v ponuke? ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Toto je veľmi individuálne a je vždy lepšie vyskúšať obidve hodnoty a posúdiť, ktorá je pre vás lepšia. Pokiaľ by sme mohli pre vás urobiť niečo ďaľšie, napište nám. Prajeme pekný deň.

Horňáková Denisa

Super kontaktné šošovky pre korekciu astigmatizmu.

Olga

Pohodlné.