Garancia vrátenia peňazí

TopVue Plus (6 šošoviek)

10.99 €
99% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 24.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
10.99 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky TopVue Plus

Veľmi pohodlné, hydrogélové kontaktné šošovky vyrobené z Methafilconu A, ktorý obsahuje 55 % vody. Rozmery šošoviek patria medzi najpoužívanejšie. Zakrivenie je 8,60 mm a priemer je 14,30 mm (skôr bol priemer 14,20 mm). Zmena priemeru, ktorú výrobca previedol, je nepatrná a nemala by mať vplyv na komfort užívateľov.

Benefity, ktoré oceníte

  • Radial Edge Technology – technológia, ktorá poskytne maximálne pohodlie. Zaisťuje rovnomernú hrúbku okraja, a minimalizuje nepríjemné trenie očného viečka o okraj kontaktnej šošovky.
  • UV filter – poskytuje ochranu pred UVA a UVB žiarením. Majte však na pamäti, že plocha šošovky chráni len časť oka, a preto odporúčame ochranu doplniť o kvalitné slnečné okuliare.
  • Manipulačné zafarbenie – materiál šošoviek má svetlo modrý tón pre jednoduchšie zachádzanie.

Nosenie šošoviek

TopVue Plus sú stanovené len pre denný režim nosenia.
Čas pre výmenu šošoviek za nové je stanovený na 30 dní.
Šošovky nie sú určené k prespávaniu. Pred spaním je nutné šošovky z očí vždy vyňať. Po vyňatí z očí je dôležité poskytnúť šošovkám potrebnú starostlivosť a nočnú regeneráciu v roztoku.

Vlastnosti - TopVue Plus (6 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.30
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 27 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 55%
Dioptrie: od -15.00 do +6.00
Materiál: Methafilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Názov produktu: TopVue Plus
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (56)

Máte nejaké otázky?
Katarína

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Ľavé oko mám namerané hodnoty dioptria - 2,cylinder - 1,os 100°. Pred objednávaním šošoviek ste po prepočítaní odporučili hodnoty: dioptria - 2, cylinder - 0.75,os 100°. Avšak šošovka s cylindrom mi nesedí, aj v minulosti mi tórické šošovky nesedeli. V prípade, ak by som chcela skúsiť bez cylindra, dalo by sa prepočítat na hodnotu bez cylindra? Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Katarína, ďakujem za Vašu otázku. Ak Vám šošovky nevyhovujú teoretickými hodnotami, odporúčame Vám navštíviť očného špecialistu. Na základe meraní, ako aj Vašich požiadaviek a preferencií, s Vami vyberie šošovky, vyskúša ich, a v prípade potreby upraví Vaše parametre alebo navrhne iný typ šošoviek. Ak si zaobstaráte bežné sférické šošovky, korekcia zraku nebude dobrá. Ďakujeme za pochopenie a v prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Prajeme vám pekný deň.

Romana

Dobrý deň . Viete mi poradiť ? Chodím do jednej optiky skrz kontaktné šošovky . Zatiaľ mám 3 skúšobný pár a nevyhovuje . Ide o to ,že si stále mi dávajú jednu a tú istú značku . Až na jednu to som mala biofily len zlou dioptriou (bola som na premerani keď nesedia ) . Vždy mi dajú len total 30. Lenže ja v nich poriadne neviem zaostriť a po chvíľke vidím rozmazano. Mala som každé mesiacne a aj jednodňové. Naposledy mi povedala ,že mi už musia dať nejaké "špeciálne " lenže rada by som skúsila niečo iné . Skôr nejaké iné značky . Viete mi poradiť ? Rozmýšľam ,že skúsim objednať skúšobný pár topvue plus. Ešte som rozmýšľala nad tými biofili len s dobrou dioptriou poprípade biomedisc 55 evolution. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Romana, ďakujeme Vám za otázku. Takto na diaľku a bez dioptrických hodnôt je veľmi ťažké čokoľvek radiť. Rozmazaný pohľad môže byť spôsobený chybnou úpravou dioptrických hodnôt alebo nevyhovujúcimi veľkostnými parametrami. Správne aplikované šošovky by ste nemali vôbec cítiť v očiach a zrak by mal byť perfektne ostrý. Šošovky TopVue Plus sú na vyskúšanie perfektnou voľbou, pretože u značky TopVue máme spustenú službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za šošovky sa Vám tak vráti. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Slavomir Platko

Krásny deň, tieto šošovky používam viac rokov a som veľmi spokojný. Začal som ale pociťovať zhoršenie zraku, tak som šiel na meranie zraku, kde mi namerali hodnoty pre okuliare pravé oko - 3,5, ľavé oko - 2,75, cylinder - 0,5,osa 180°. Optička mi predala šošovky na pravé oko - 3,25 a ľavé oko - 3,0 dioptrie. Stále ale pociťujem, že nevidim na 100%, čo sa týka zaostrenia, myslíte, že na pravé oko potrebujem - 3,5 dioptrie? Stojí to za pokus? Ďakujem krásne za radu

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Slavomír, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty z Vášho predpisu na okuliare sú pre nákup šošoviek upravené správne. Stáva sa však že teoretický prepočet nemusí zodpovedať potrebám nositeľa. V takom prípade je potrebné situáciu riešiť osobne s Vaším očným špecialistom. Takto na diaľku si netrúfame upravovať Vaše dioptrické hodnoty. Ďakujeme Vám za pochopenie. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Erika Vitanovcová

Dobrý deň. Chcem sa ešte opýtať objednala som si top vue plus šošovky na pravom oku mi sedia super ale na lavom mam pocit akoby mi šošovka chodila po oku, čo mi spôsobuje nekomfort a začervenanie oka ale len ľavého. Čím to môže byť? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Erika, ďakujeme Vám za otázku. Podľa popisu Vám na ľavom oku s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhovuje veľkostný parametr zakrivenia - šošovka má väčšie zakrivenie ako by ste potrebovali, a preto nie je na oku správne usadená a "cestuje" po oku. Ak preferujete šošovky TopVue, ktoré disponujú službou Garancie vrátenia peňazí, mohli by sme Vám ponúknuť len jednodennú variantu TopVue Daily so zakrivením 8,50 mm. Ak chcete mesačné šošovky, mohli by sme Vám z nášho sortimentu mesačných hydrogélových šošoviek ponúknuť šošovky Soflens 38 so zakrivením 8,4. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete aplikované očným špecialistom. Na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Pokiaľ budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Erika Vitanovcová

Dobrý deň. Chcem sa opýtať roky som používala air optix mesačne šošovky ale prestali mi vyhovovat,tak som presla na top vue mesačné a v poslednej dobe mi tieto šošovky spôsobujú začervenanie oči a už po pár krát použitia sú nenositelne, škriabu v očiach. Je ešte nejaká značka, ktorú by som mohla vyskúšať namiesto týchto? Tá kvalita šošoviek je v poslednej dobe hrozná.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Erika, ďakujeme Vám za otázku. Mrzí nás, že Vám šošovky nevyhovujú a spôsobujú Vám nepríjemnosti. Ak spĺňate podmienky služby Garancie vrátenia peňazí, využijte ju, prosím, a šošovky zašlite späť. Podľa informácií, ktoré uvádzate, je možné, že Vám nevyhovuje materiál, z ktorého sú šošovky vyrobené. Kontaktné šošovky Air Optix sú totiž silikón-hydrogélové a TopVue Plus hydrogélové. Správne by ste mali ma šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám vyberie šošovky podľa nameraných parametrov a upraví korekciu zraku k dokonalosti. Ak máte v poslednej dobe so šošovkami nepríjemnosti, bola by iste odborná aplikácia vhodnejšia. Ako oči starnú, menia sa ich nároky. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Predpokladáme, že veľkostné parametre namerané odborníkom sa zhodujú s hodnotami veľkostných parametrov u dosiaľ nosených šošoviek. Z nášho sortimentu mesačných silikón-hydrogélových šošoviek by sme Vám teda mohli ponúknuť napr. PureVision 2 alebo Biofinity, ktoré majú rovnakú hodnotu zakrivenia so šošovkami, ktoré teraz používate. Priemer je odlišný, avšak rozdiel sa vojde do povolenej medznej odchýlky ±0,20 mm. Prípadne, by sme Vám mohli ponúknuť iný typ šošoviek TopVue – TopVue Air, ktoré sú silikón-hydrogélové a veľkostné parametey odpovedajú Vami dosiaľ noseným šošovkám. Naviac značka TopVue ponúka službu Garancie vrátenia peňazí a pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete o svoje peniaze. Ak budete mať ďalšiu otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Andrea

Dnes mi prišli, sú naozaj úžasne :-) odporúčam

Katka

Dobry den, pouzivam tieto sosovky uz niekolko rokov a vzdy som bola velmi spokojna. Teraz som vsak otvorila nove balenie a mam pocit, akoby som s nimi videla horsie, akoby boli o stvrt dioptrie slabsie. Sosovky maju expiraciu v roku 2026. Je mozne, ze je to problematicka sarza? Co by ste mi odporucili? Dakujem vopred.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Katka, ďakujeme Vám za otázku. Na konci roku 2021 došlo ku zmene veľkostných parametrov pri týchto šošovkách, konkrétne pri priemere z 14,20 mm na 14,30 mm. Teoreticky by Vám však táto nepatrná zmena nemala vytvárať žiadne potiaže. Pokiaľ spĺňate podmienky služby Garancie vrátenia peňazí, využite ju a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak máte pocit, že korekcia zraku nie je dokonalá, odporučili by sme Vám pred ďalším nákupom navštíviť očného špecialistu. Je možné, že sa Vám zmenili oči alebo už Vám po rokoch používania tieto šošovky nevyhovujú. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Prajeme Vám pekný deň.
Zuzana Stanek

Dobry den,mozem sa spytat preco v sosovkach bol zmeneny priemer zo 14.2 na 14.3?v kusovych Topvue plus je stale 14.2 ale v celom baleni je uz zmeneny..teraz netusim dovod a ci mi budu v druho oku sediet..dakujem za odpoved s pozdravom Zuzana

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. V priebehu decembra 2021 výrobca avizoval zmenu priemeru, túto informáciu sme zahrnuli do produktového textu. Pri hodnotách zakrivenia a priemeru je povolená medzná odchýlka +/- 0,20 mm. Vaše oči by teda mali tento rozdiel bez problémov spracovať. Pokiaľ by Vám náhodou šošovky nevyhovovali, nezabudnite, že značka TopVue disponuje službou Garancia vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť a Vaše investície sa Vám vrátia. Na fotografiách máme teraz obe varianty priemeru z dôvodu dopredaja šošoviek s pôvodným priemerom. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Prajeme Vám krásny deň.

Robert

Dobrý deň. Asi cca 2 mesiace som si objednal tieto kontaktné šošovky. Zozačiatku boli super (aj jeden skúšobný pár pred touto objednávkou), ale posledné dva páry sa mi zdajú, že vidím troška rozmazano, ale zahmlene. Môže to byť tým, že nemám dostatočne hydratujúce oči? Alebo mám skúsiť iný typ? Napriklad TopVue Monthly. TopVue Air mi nesedeli vôbec. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Je nám ľúto, že s niekoľkými šošovkami z balenia nevidíte tak dobre, ako zo začiatku. Takto na diaľku, bohužiaľ, nie sme schopný určiť dôvod. Faktorov je príliš veľa. Môže to byť prejavom začínajúceho astigmatizmu, ale pokiaľ máte čerstvo namerané dioptrické hodnoty, dôvod bude inde. V takom prípade by sme Vám najprv skúsili odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air, ktoré sú zo silikón-hydrogélového materiálu. Pri týchto šošovkách je dostatočný obsah vody, ale predovšetkým vysoká miera priepustnosti kyslíka materiálom. Pri týchto šošovkách funguje služba Garancie vrátenia peňazí, takže pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investiciu. Pokiaľ by teda ani tento typ šošoviek nevyhovoval, odporučili by sme Vám konzultovať Vaše problémy s očným špecialistom. Ten Vám na základe vyšetrenia odporučí šošovky, ktoré pre Vás budú najvhodnejšie. V hre totiž môžu byť aj nevhodné veľkostné parametre kontaktných šošoviek a tie zistíte len u očného špecialistu. Pekný deň.
Veronika

Viete mi prosím povedať, prečo raz vidím s týmito šošovkami perfektne, a inokedy načnem nové (ako aj dnes) a do diaľky vôbec nezaostrujem. S týmito šošovkami som spokojná, pretože som skúšala už aj iné, ale stále som mala pocit akoby boli o jednu dioptriu slabšie. Iba s týmito vidím do diaľky perfektne, no ako píšem, stáva sa, že načnem nové šošovky a neviem zaostriť. Už som z toho zúfalá.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami nepríjemnosti. Bohužiaľ, takto na diaľku nie sme schopný určiť dôvod, prečo so šošovkami niekedy horšie zaostrujete do diaľky. Šošovky sú vyrábané vždy rovnako a musia spĺňať veľa parametrov, preto bude problém pravdepodobne inde. Je možné, že sa u Vás začína prejavovať slabšia forma astigmatizmu. Zvážte, prosím, návštevu očného špecialistu, aby Vám premeral zrak. V takom prípade by stačila drobná úprava. Dalšia možnosť je, že Vám perfektne nesedí jeden z veľkostných parametrov. V takom prípade sa môže za šošovku dostať väčšie množstvo slzného filmu, ktorý spôsobuje zhoršené videnie. Pre istotu nám, prosím, napíšte Vaše okuliarové hodnoty, aby sme prekontrolovali, či sú dioptrické hodnoty pre šošovky správne. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Zoja

Používala som šošovky SofLens 38 a prešla som na tieto šošovky a všetko je OK. Som spokojná :)

Félix O.

Príjemné a spoľahlivé šošovky. Dobrý a rýchly obchod. Spokojnosť.

Karolína

Dobrý deň, doteraz som nosila 2týždenné TopVuePremium no z dôvodu cestovania ich chcem zmeniť na mesačné. Vedeli by ste mi poradiť medzi TopVuePlus a TpoVueAir? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Pre prechod z TopVue Premium by sme Vám odporučili kontaktné šošovky TopVue Air, ktoré majú takmer rovnaké parametre. Pekný deň.

Jana Marková

Mam uz druhe balenie tychto sosoviek, sosovky nosim uz 12 rokov. Bohuzial posledne 3 pary z balenia pre lave oko som musela vyhodit cca po 10 dnoch napriek cisteniu my zacali sposobovat diskomfort a na kazdej sosovke sa mi objavila mala bodka presne na mieste kde mam zrenicku, iba na lavej sosovke.. Za 12 rokov nosenia sosoviek sa mi to nikdy nestalo. Nastastie sa kazde dva roky odporuca zmenit sosovky takze v dalsej objednavke budu ine. Aj tak som velmi sklamana.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami problémy. Na oku dochádza neustále k zmenám. Je teda možné, že Vám šošovky po toľkých rokoch prestali vyhovovať. Ak si chcete vybrať šošovky bez návštevy kontaktológa, odporúčame Vám TopVue Air. Ide o šošovky zo silikón-hydrogélového materiálu, ktorý je modernejší a prepúšťa k očiam veľké množstvo kyslíka. Pri šošovkách je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže ich môžete vyskúšať úplne bez obáv zo zbytočnej investície. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Daniela Straková

Dobry den, nosila som tieto šošovky a vyhovovali mi . Potom som nosila topvue premium a opäť som si objednala topvue plus 2 rozdielne dioptrie . Hned ako som si ich dala prvý krat som videla nejasne, zahmlievali sa a mala som pocit akoby nedostatočne prilnuli k oku a posúvali sa. Vyhodila som ich a dala som si dalsi par , bol v poriadku no po asi 2 týždňoch mi to zacala robit prava šošovka zas. Vymenila som ju za ďalšiu , ale ta mi to robi tiez. Mozem mat len chybne šošovky alebo sa mi mohlo zmenit napriklad zakrivenie oka? Taktiež pri manipulacii s nimi sa mi velmi prehýbajú na prste ,ked ich vkladám do oka. So šošovkami som bola inak spokojná , vyborne sa vyberajú a mimo týchto problémov su na oku prijemne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Je nám ľúto, že Vám šošovky už nevyhovujú. Medzi TopVue Plus a TopVue Premium je rozdiel v materiáli. TopVue Plus sú šošovky hydrogélové a ich materiál má vysoký obsah vody. Šošovky sú teda veľmi jemné a manipulácia s nimi môže byť zložitejšia. TopVue Premium sú šošovky silikón-hydrogélové a majú vysokú priepustnosť kyslíka. Silikón-hydrogélový materiál sa môže zdať tuhší, a teda sa s ním ľahšie manipuluje. Je možné, že si Vaše oči privykli na nový modernejší materiál a teraz je pre ne ťažké vrátiť sa k hydrogélovému materiálu, ktorý má nízku priepustnosť kyslíka. Môžeme Vám odporučiť mesačné silikón-hydrogélové šošovky TopVue Air, pri ktorých je tiež zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, z mojej skúsenosti sú šošovky nenositeľné, zle sa s nimi manipuluje, škrabú v oku a čo ma už úplne odradilo bola novootvorená šošovka, ktorej chýbal kúsok okraja ! Píšete o garancii vrátenia peňazí, mám tri nepoužité šošovky (v balení bolo 6) neviem ako má človek odskúšať kvalitu šošovky na jednom kuse. Vrátenie 3 kusov z tejto značky podĺa vašej tabuľky nie je možné, takže určite neodporúčam kúpu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Garancia vrátenia peňazí uvádza podmienku o vrátenie 4 kusov pri kúpe balenia so 6 kusmi. K vyskúšaniu sú teda k dispozícii 2 kontaktné šošovky. Ak ste mali problém s novou a nepoužitou šošovkou, samozrejme nám môžete poslať šošovky na reklamáciu. Ako je uvedené v obchodných podmienkach, je nutné poslať poškodenú šošovku, aby sa mohlo zhodnotiť, či ide o výrobnú vadu. Keby sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, kontaktujte prosím náš zákaznícky servis. Prajeme Vám pekný deň.
Zuzana Petrikova

Dobry den, pouzivam tieto sosovky ako Vami odporucanu nahradu za J&J Surevue, ktore sa uz nevyrabaju. Oftamolog mi vsak odporuca zakrivenie 8.8, co mu vyslo aj meranim. Ktore sosovky mi odporucate?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pokiaľ Vám šošovky TopVue Plus v čomkoľvek nevyhovujú, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Prejsť môžete napríklad na šošovky spoločnosti Johnson and Johnson Acuvue 2 alebo Acuvue Oasys. V oboch prípadoch by sme Vám odporučili konzultáciu s kontaktológom, ktorý posúdi, ktoré kontaktné šošovky sú pre Vaše oči ideálne. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Viera Topitkalová

Dobrý deň, nosim Topvue AIR roky, teraz som na trafila nie TopvuePLUS, aky je medzi nimi rozdiel. Ak vyskusam tieto PLUS a nebudu mi vyhovovat viem ich vratit ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. TopVue Air sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového typu, TopVue Pus sú z materiálu hydrogélového. Rozdiely uvidíte v tabuľke vlastností v priepustnosti kyslíka a obsahu vody. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, určite môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Jana

Dobry den, ako je to s priepustnostou kyslika, prosim Vas? Tieto maju 27DK/t, pozerala som, ze do 20Dk/t sa uz nevyrabaju a od 21-49 je hodnota pre denne sosovky, kde nehrozi zanesenie usadeninami. Je teda prisun kyslika pre oko dostatocny? Ovplyvnuje sa navzajom priepustnust kyslika a obsah vody? Alebo obsah vody je len pre komfort? Vdaka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Na Vaše otázky sa bohužiaľ nedá odpovedať všeobecne. Vždy záleží na konkrétnom nositeľmi a na citlivosti a potrebách jeho očí. Pre niekoho je táto priepustnosť kyslíka dostatočná, pre niekoho nie. Vďaka vysokému obsahu vody môže kyslík prechádzať molekulami vody. Kontaktné šošovky je nutné každý deň čistiť, takže usadeniny každý deň odstránite. Šošovky môžete vyskúšať buď v tomto balení po 1 šošovke, alebo v klasickom balení, u ktorého je možnosť využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Damian

Tieto šošovky odporúčam všetkým s citlivými očami, alebo s citlivosťou na šošovky :)

Martin B.

Dobrý deň, mám zmeraný priemer oka 14,0 ale nie pri všetkých šošovkách sa dá tento priemer nastaviť, bude problém ak by som si nasadil šošovky s priemerom 14.2?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky majú tieto parametre väčšinou pevne dané a len u niektorých typov si možno vybrať z 2 - 3 hodnôt. V každom prípade je oko schopné prijať určité rozdiely. Odporúčame Vám šošovky vyskúšať a ak by ste pocítil čokoľvek nepríjemného, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Vladmir S.

nie sú cítiť v očiach a cena je veľmi príjemná

Margita

Pohodlné nosenie bez červených a suchých očí

Paula

Dobrý večer, mohli by ste mi prosím poradiť aké šošovky si vybrať? Mám dosť citlivé oči a väčšinou mám pocit suchého oka. Premýšľala som nad týmito TopVue Plus a nad TopVue Monthly. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre nositeľa so syndrómom suchého oka sa väčšinou odporúčajú hydrogélové kontaktné šošovky, čo TopVue Plus aj TopVue Monthly sú. U oboch typov šošoviek je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže ich môžete bez obáv vyskúšať. My by sme pre citlivé oči odporučili šošovky jednodenné. Každý deň použijete úplne nové kontaktné šošovky a je teda úplne eliminované riziko nosenia nedokonale vyčistenej viacdennej šošovky. Z jednodňových môžete vyskúšať TopVue Elite+ či TopVue Daily. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás obráťte. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Jozef

Dobrý deň, vidím, že máte k týmto šošovkám uvedenú aj alternatívu. Znamená to, že aj tieto šošovky sa prestávajú vyrábať podobne, ako Topvue Bi-weekly?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Nie, u týchto kontaktných šošoviek nemáme žiadnu informáciu o plánovaní ukončenia výroby. Múdra alternatíva iba ponúka možnosť vyskúšať niečo nové. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Anonymous

S týmito som najviac spokojný, čo sa komfortu nosenia týka. Zostávam pri nich.

Lena Farkašová

Pohodlne, hygienické, vhodne na cestovanie.

Darja

Takto pohodlné šošovky som v očiach ešte nemala. SUPER

Rebeka

výborné šošovky, je s nimi podľa mňa o niečo ťažšia manipulácia ako s obyčajnými TopVue, pretože sú o trošku tenšie a jemnejšie, ale aj vďaka tomu sú pre mňa v oku príjemnejšie :) TopVue pre mňa stále zostáva jednotka čo sa týka šošoviek, nemám s nimi problém ani keď ich nosím o kúsok dlhšie ako 30 dní. odporúčam k nim roztok Gelone. :)

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Sme radi, že ste so šošovkami spokojná. Aj keď Vám šošovky pripadajú stále v skvelej kondícii, neprekračujte odporúčanú dobu nosenia. Je to risk so zdravím Vašich očí. Šošovky sú určené pre každodenné nosenie po dobu 30 dní. Ak nám budete chcieť zase napísať, budeme radi. Prajeme pekný deň.

Dalibor

Šošovky nie sú v oku vôbec citiť.

Alena Matis

Dobrý deň, prosím Vás možem nosiť tieto šošovky keď mám zakrivenie 8,4?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Tento drobný rozdiel v zakrivení by nemal pôsobiť žiadne problémy. Šošovky TopVue majú asférický dizajn, čo znamená, že sa šošovka postupne splošťuje a jej zakrivenie sa teda mení v každom bode. Pokiaľ by Vám šošovky napriek tomu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Annamária Martišová

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi šošovkami TopVue Air a TopVue Plus? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Medzi šošovkami je rozdiel v materiáli použitom pri výrobe. TopVue Plus sú kontaktné šošovky hydrogélové - ich materiál má nižšiu priepustnosť kyslíka a vyšší obsah vody. TopVue Air sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového a prevažuje u nich priedušnosť nad obsahom vody. Tieto vlastnosti nájdete pri každom produkte v kolónke "Vlastnosti". Pre každé oči je vhodný iný materiál, ale faktom je, že častejšie aplikovanými šošovkami sú všeobecne tie silikón-hydrogélové. Oba typy šošoviek TopVue môžete bez obáv doma vyskúšať, pretože je u nich možné prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Benko Tatiana

Komfortne sosovky na celodenne nosenie.

Bogdan

ODPORÚČAM!

Valerie

Tieto šošovky sú pre mna osobne jediné, ktoré mi sedia, vyskúšala som aj iné, ale vždy som sa rýchlo vrátila k týmto..

Natália

Dobrý deň, ako si mám pri kúpe šošoviek vybrať os ? na jednom oku mám 80 a na druhom 90 stupňov

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri nameranej osi, máte iste nameraný aj cylinder. Je nutné vybrať si šošovky z kategórie tórické kontaktné šošovky. Môžeme Vám odporučiť mesačné šošovky TopVue Air for Astimatism alebo dvojtýždňové šošovky TopVue Premium for Astigmatism. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Andrea

Dlho som hľadala šošovky, ktoré by boli výborné za primeranú cenu. Som veľmi spokojná ako s cenou tak aj s tým, že v očiach nedrážia a príjemné sa nosia aj celý deň.

Petra Odrobiňáková

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je vhodný roztok opti-free puremoist k týmto šošovkám? Doteraz som používala šošovky air optix aqua s týmto roztrhol m.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Roztok je vhodný pro péči o všechny typy měkkých kontaktních čoček, takže bude vyhovující i pro tyto TyopVue Plus. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme krásný den.

Katarína

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa spýtať, v minulosti som nosila šošovky Surevue zakrivenie 8,8, priemer 14,0. Momentálne som mala na skúšku šošovky so zakrivením 8,6, priemer 14,2. Podľa merania mám hodnoty ARK: -1,25Dsf -0,75Dcyl ax 100 -1,75Dsf -0,75Dcyl ax 80 fokometer -0,5Dsf -0,75Dcyl ax 100 -0,75Dsf -0,5Dcyl ax 80 Avšak šošovky ktoré som mala teraz boli na obe oči -1,25 bez cylindra a vyhovovali mi. Nemôžu sa mi tým pokaziť oči.Boli by pre mňa vhodné tieto TopVue Plus? Ďakujem pekne.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dle uvedených hodnot z měření budete potřebovat pro pravé oko torické čočky a pro levé oko můžete zvolit čočky sférické. Nízké cylindrické hodnoty lze po přepočtu korigovat sférickými čočkami. Pro pravé oko máte změřeny dioptrie -0,50, cylindr-0,75 a osu 100°. Pro levé oko si zvolíte dioptrie -1,00. Aby byly dodrženy parametry průměre a zakřivení, můžeme Vám doporučit PureVision Toric pro pravé oko a pro levé oko SofLens 38. Myslíme si, že by byla ideální osobní návštěva a konzultace s očním specialistou, který by Vám doporučil čočky, které budete mít možnost vyzkoušet a posoudit, zda jdou vhodné. Zkoušení čoček bez předchozí porady s lékařem či kontaktologem pro Vás může znamenat zbytečné finanční investice. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.
Annamária

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké šošovky mi môžte odporučiť ak mám dioptrie -3,00 a neviem zakrivenie ani priemer. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, v kľude môžete vyskúšať aj tieto šošovky. Parametre zakrivenie a priemer už v dnešnej dobe nehrajú príliš veľkú úlohu. Na tieto šošovky platí taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.

Lea

Dobrý deň, chcela by som sa opýťať v čom sú tieto šošovky rozdielne od TopVue Air. Predpokladala by som teda, že podľa názvu s TopVue Air sú oči viac hydratované atď. Avšak pri popise produktu tieto TopVue plus majú písané 55% vody zatiaľ čo TopVue Air 45%, čo mi príde trochu nelogické vzhľadom k cene keďže TopVue Air sú drahšie.. Podľa popisu by som si automaticky radšej vybrala TopVue Plus avšak nerozumiemv čom sú horšie od TopVue Air ktoré sú drahšie. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky nejsou horší, nebo lepší. Každé oči vyžadují jiné vlastnosti čoček. TopVue Air se vyznačují především vzdušností a jejich propustnost kyslíku 100 Dk/t je vyšší než u TopVue Plus. Přejeme hezký den.

Maja

Dobrý deň, chcem sa spýtať, potrebujem šošovky s dioptriami -2,25, teda len na diaľku, je potrebná nejaká bližšia špecifikácia, keď do blízka vidím dobre? Keď mám šošovky, tak mám s nimi zhoršené videnie do blízka.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, určite sa nebojte vyskúšať tieto šošovky TopVue Plus. Pokiaľ by vám náhodou nevyhovovali môžete využiť garanciu vrátenia peňazí. Prajeme príjemné nosenie.

Michaela

Dobry den, mam tieto sosovky prvy krat a po nedavnom objednani som ich stihla nosit zatial len 2krat no pocitujem diskomfort v podobe zahmleneho videnia a rezania v oku. Len tak pre istotu daju sa tieto sosovky vratit a nasledne si objednat druhe? dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, mrzí nás vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Na tieto šošovky TopVue taktiež platí garancia vrátenia peňazí, ak ste použili len jeden pár z balenia môžete nám zvyšné šošovky poslať a my Vám vrátime plnú sumu, ktoré ste za ne zaplatila.

Monika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak chcem začať nosiť mesačné kontaktné šošovky značky TopVue, tak ktoré by ste mi odporučili skôr? TopVue Monthly alebo TopVue Plus? Viem, že obidvoje sú mesačné ale neviem pre ktoré by som sa mala skôr rozhodnúť. Ďakujem :-)

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky TopVue Plus sú novou verziou šošoviek TopVue Monthly. Šošovky vyhovujú aj citlivým nositeľom. Majú taktiež vyšší obsah vody a vyššiu priepustnosť kyslíku. Prajeme príjemné nosenie.

Daniela

Dobry den. Chcela by som Vas poprosit o radu. Na lave oko mam dioptriu -1.5 a prave -1.25, len ak mi treba pozerat vo vzdialenosti do 1m tak v nich zle vidim. Poradite mi sosovky ktore by mi mohli vyhovovat? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame vám, aby ste navštívila očného špecialistu a nechala si zrak znova premerať. Môže sa stať, že sa vám zmenili parametre očí a potrebujete inú veľkosť dioptrie. Bohužiaľ vám nemôžeme poradiť šošovky, keď nemáme istotu, či máte správne hodnoty dioptrií.

Jana

Aky je vyrobca tychto sosoviek . Ostatne maju uvedeneho vyrobcu a tieto nie

Zákaznícky servis

Dobrý deň, kontaktné šošovky sú vyrábané austrálskou firmou Gelflex.

Katka

Dobrý deň, používala som denné kontaktné šošovky Dailies Aqua Comfort plus so zakrivenim 8,7 a priemer 14,0 . S ich používaním nie som spokojná, lebo je ich nosenie pre mna nepohodlne - vysusanie, zle zaostrenie a zahmlievanie...Chcem sa opýtať, či by mi podla Vas vyhovovali parametre TopVue Plus. Ešte by som sa sa chcela opýtat ci je bezne to, že podla predpisu mojho lekara nosim okuliare +3,75 a pouzivam sosovky + 4,00 ? Mám pocit, ze by mi stacili sosovky + 3,75. Dakujem velmi pekne.

Zákaznícky servis - Dominika

Dobrý deň, parametre šošoviek TopVue Plus by Vám nemali spôsobiť žiaden problém. Na tieto šošovky zároveň platí garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú. Čo sa veľkosti dipotrie týka, odporúčame Vám zostať pri dioptrii -4,00. Pretože z okuliarov sa prepočítava vzdialenosť rohovky od korekčnej pomôcky, čiže od okuliarov. Keďže šošovka je priamo na rohovke je potreba upraviť vzdialenosť oproti okuliarom. Tým pádom je dioptria vyššia.

Peťa

Prosím Vás, prečo je dodacia doba dioptrii -0,75 až taká dlhá? (6-7 týždňov)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky bohužiaľ nie sú v aktuálnej dobe na sklade kvôli distribútorovi, ale snažíme sa ich naskladniť čím skôr. S najväčšou pravdepodobnosťou bude dioptria -0,75 k dostaniu už behom 4týždňov. Ospravedlňujeme sa Vám za čakanie.

Jana Prôčková

Dobrý deň , chcela by som sa opýtať, či je možné nosiť kontaktné šošovky , keď mám dioptrie +2 na obidvoch očiach a či to neovplyvní videnie do diaľky, keďže do diaľky okuliare nepotrbujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame Vám objednať si multifokálne šošovky, ktoré majú dioptriu 0,0 na diaľku a adíciu +2,00. Keby si vyberiete sférické šošovky, tak by ste bohužiaľ na diaľku vidieť nemohla.

Dominika Jakubcová

Dobrý deň, rada by som sa informovala, prečo sú tieto šošovky také lacné. Cena mi príde veľmi nízka vzhľadom na to, že je tam 6 kusov a šošovky sú mesačné. Samozrejme, čím nižšia cena, tým lepšie, ale aj tak by ma to zaujímalo. Ak sú kvalitné, veľmi rada si ich objednám. Ďakujem vopred.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky sú lacné pretože dodávateľ značky TopVue nám šošovky dováža za nižšie ceny ako iné značky. Šošovky sú vysokej kvality a s vysokou spokojnosťou nositeľov.

Barbora

Dobrý deň, prosím Vás, aký je základný rozdiel medzi šošovkami TopVue Plus a TopVue? Mám na mysli tieto mesačné. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, TopVue je značka celých šošoviek. TopVue Plus je rada, ktorá spadá pod danú značku.

Renáta Pudišová

Dobrý deň, používala som šošovky Surevue J&J so zakrivením 8,4 a priemerom 14,0. Nakoľko ich výroba je ukončená, môžem prejsť na šošovky TopVue-Plus so zakrivením 8,6 a priemerom 14,2? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menší rozdiel v zakrivení by nemal byť žiaden problém. Taktiež platí na šošovky TopVue garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám šošovky nevyhovujú môžete nám ich po vyskúšaní jedného páru zaslať naspäť a my Vám vrátime plnú sumu, ktorú za ne zaplatíte.

Lenka Kluková

Dobry den, pouzivala som sosovky Surevue a kedze ich uz nemate skaldom, objednala som si sosovky Topvue Plus s rovnakymi parametrami, ale vidim v nich horsie. Moze sa stat ze pri inej znacke sosoviek potrebujem vyssiu dioptriu? Ake sosovky si mam teraz objednat?Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, veľkosť dioptrie zostáva rovnaká u všetkých šošoviek. Odporúčame Vám zájsť si k očnému špecialistovi na premeranie zraku, či sa Vám náhodou nezhoršil. Čo sa šošoviek TopVue týka, ak ste použili len jeden pár môžete nám zvyšné 4 šošovky vrátiť a my Vám vrátime celú sumu, ktorú ste za ne uhradili.

Alexandra Piskunová

Dobry den,doteraz som pouzivala kontaktne sosovky Surevue so zakrivenim 8,8 a priemerom 14. je mozne ich nahradit sosovkami TopVue zakrivenim 8,6 a priemerom 14,2. Resp aka je ina alternative? dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, toto je jedna z najlepších alternatív. Zakrivenie v dnešných dobách nie je až tak dôležitým parametrom. Priemer by Vám takisto nemal robiť problém. Na šošovky TopVue taktiež platí garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám nebudú vyhovovať, tak ich môžete po vyskúšaní jedného páru vrátiť a my Vám vrátime celú sumu, ktorú za ne zaplatíte.

Rasto

Dobry den, Aka je hodnota priepustnosti kyslika ? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, hodnota priepustnosti kyslíka pri týchto šošovkách je 27Dk/t.

Ivana

Dobrý deň, možu sa na šošovky TopVue používať aj peroxidové roztoky napr. AO Sept? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, môžu sa používať, je však treba dbať na úplnu neutralizáciu.