TopVue Plus (1 šošovka)

2.45 €
96% odporúčaní
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Plus (6 šošoviek) - 11.99 € (ušetríte 2.71 €)
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Kontaktné šošovky TopVue Plus

Veľmi pohodlné, hydrogélové kontaktné šošovky vyrobené z Methafilconu A, ktorý obsahuje 55 % vody. Rozmery šošoviek patria medzi najpoužívanejšie. Zakrivenie je 8,60 mm a priemer je 14,30 mm (skôr bol priemer 14,20 mm). Zmena priemeru, ktorú výrobca previedol, je nepatrná a nemala by mať vplyv na komfort užívateľov.

Benefity, ktoré oceníte

  • Radial Edge Technology – technológia, ktorá poskytne maximálne pohodlie. Zaisťuje rovnomernú hrúbku okraja, a minimalizuje nepríjemné trenie očného viečka o okraj kontaktnej šošovky.
  • UV filter – poskytuje ochranu pred UVA a UVB žiarením. Majte však na pamäti, že plocha šošovky chráni len časť oka, a preto odporúčame ochranu doplniť o kvalitné slnečné okuliare.
  • Manipulačné zafarbenie – materiál šošoviek má svetlo modrý tón pre jednoduchšie zachádzanie.

Nosenie šošoviek

TopVue Plus sú stanovené len pre denný režim nosenia.
Čas pre výmenu šošoviek za nové je stanovený na 30 dní.
Šošovky nie sú určené k prespávaniu. Pred spaním je nutné šošovky z očí vždy vyňať. Po vyňatí z očí je dôležité poskytnúť šošovkám potrebnú starostlivosť a nočnú regeneráciu v roztoku.

Prejsť na základné balenie TopVue Plus 6 šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Plus (1 šošovka)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.30
Veľkosť balenia: 1 šošovka
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 27 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 55%
Dioptrie: od -15.00 do +6.00
Materiál: Methafilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Názov produktu: TopVue Plus
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (17)

Máte nejaké otázky?
Aneta Kotesovska

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť ktoré kontaktné šosovky by ste mi odporučili?Ľavé oko +1,75 a prave oko +2,5 cil.-0,75.som zaciatocnička a mám veľmi citlivé oči.Dakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Aneta, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho predpisu máte pravé oko ďalekozraké a na ľavom oku máte pomerne bežnú refrakčnú poruchu – astigmatizmus. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať iný typ šošovky pre každé oko. Pokiaľ so šošovkami začiatočníčka, odporúčame Vám začať s jednodennými šošovkami. Tieto šošovky si nevyžadujú žiadnu starostlivosť a začiatočník sa s nimi naučí manipulovať. V prípade, že by ste omylom šošovku poškodili v dôsledku začiatočníckej neopatrnosti, finančná strata nebude taká veľká ako v prípade mesačných šošoviek. Navyše sú jednodenné šošovky pre citlivé oči z hygienického hľadiska najvhodnejšie. Z nášho sortimentu by sme Vám ku korekcii pravého oka ponúkli šošovky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie +1.75. Ku korekcii ľavého oka by sme Vám ďalej ponúkli tórické (astigmatické) šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie +2.75, cylindra -0.75 a hodnotu osi ste neuviedli (v prípade potreby sa hodnota osi uvádza na celú desiatku). Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Vyhnete sa tým nevhodnej investícii, ktorú by nákup na internete mohol predstavovať. Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať si šošovky bez predošlej odbornej aplikácie, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás môžete kontaktovať, radi Vám pomôžeme. Prajeme pekný deň.
Josef

Kúpil som ich skúšku, pretože je to po 1 šošovke. Sú super, už kupujem len veľké balenie.

Helena Bodollová

Dobry den, chcela by som sa poradit. U ocneho mi boli predpisane okuliare s hodnotami: PO: - 4,50, cyl. 0,75, os.180. ĽO: -4,50,cyl. 0,75, os 0. Okuliare sú mi dobre. Predtým som si objednávala štvrťročne šošovky Bausch&lamb - 4,75. Tie my uz nerobili dobre nakoľko my potom bolo aj lekárom predpísané vyššie uvedene hodnotu a cylinder co som predtým nemala. Naposledy som si objednala šošovky Top Vue -4,25 a cyl. 0.75. Lenže zo začiatku bolo celkom fajn, ale teraz keď si ich dam vôbec mi nevyhovuju a musím vybrať. Ako keby som mal veľmi silne a po čase sa cítim ako opita. Moja otázka teda je ci si vybrať šošovky bez cylindra? Ale neviem akú dioptriu. Ide leto a opäť by som chcela nosiť šošovky kvôli komfortu a slnečným okuliarom. Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň. Helenka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Helenka, ďakujeme Vám za otázku. Korekcia torickými šošovkami je už pre mozog náročnejšia a chvíľu trvá, kým si človek na novú korekciu zvykne. Zo začiatku sa môžu objavovať bolesti hlavy, skreslený obraz alebo ako uvádzate vy, pocit „opilosti“. Pretože sú Vaše cylindrické hodnoty vyššie, budete ku korekcii zraku už potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Okuliarové hodnoty je nutné pred nákupom šošoviek upraviť. Pretože ste pri cylindrickej hodnote neuviedli znamienko, napíšeme Vám sem obe možné varianty a Vy si potom skontrolujte predpis. Pokiaľ máte pred cylindrickými hodnotami - alebo =, tak budete pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -0,75 a osou 180°. Pokiaľ máte pred cylindrickými hodnotami +, tak budete pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -0,75 a osou 90°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Tým, sa vyhnete nevhodnej investícii. Pokiaľ budete šošovky skúšať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Lenka

Šošovky nosím už niekoľko rokov a pri tejto šošovke je extrémne náročné identifikovať či ju mám správne otočenú. Neodporúčam začiatočníkom...asi ich neodporúčam vôbec. Jediný spôsob ako zistím, či sú správne otočené je že si ich vložím do oka. Ak sú naopak, tak je to bolestivé. Po pár dňoch išli do koša...

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lenka, je nám veľmi ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Mrzí nás, že sa Vám zdá obtiažne rozoznať správnu polohu šošovky. Momentálne viac takých skúseností neregistrujeme. Ak máte z minulusti šošovky, s ktorými ste také problémy nemali, asi by bolo dobré nehľadať iné a zostať pri šošovkách, ktoré Vám vyhovujú. Pekný deň.

Martina

Dobrý deň. Prosím Vás aké si mám vybrať šošovky, keď mám v lekárskej správe napísané tieto údaje? -0.50dcyl ax 180 a -0.25ds -0.50dcyl ax 10 Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu sa u Vás rozvíja astigmatizmus, ale ku korekcii zraku Vám zatiaľ budú stačiť sférické šošovky. Pri prvom oku z Vášho zápisu však chýba jeden údaj. Prosím, doplňte nám dioptrický zápis aj za predpokladu, že je tam hodnota 0 alebo planno. Bez tohto údaju Vám nemôžeme vypočítať hodnotu pre prvé oko z Vášho zápisu. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Erika Mudráková

Dobrý deň, môžem k týmto šošovkami použiť roztok opti free replenish (Alkon)?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Erika, ďakujeme Vám za otázku. Áno, univerzálny roztok Opti free repleniSH môžete na tieto kontaktné šošovky použiť. Pekný deň.

Andre

DObry den, dakujem za odpoved. Posielam udaje z vysetrenia: VOD -3,0Dsph=5/5 VOS -3,5Dsph=5/5 Keratometria 8,00/8,00mm

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie informácií. Pokiaľ sú hodnoty od očného špecialistu namerané pre okuliare, Vaša hodnota pre ľavé oko sa pre nákup kontaktných šošoviek zmení na dioptriu -3,25 a hodnota dioptrie pre pravé oko zostane -3,00. Zakrivenie šošovky vníma každý nositeľ úplne individuálne. Preto nemôžeme s istotou povedať, že príčinou rozšíreného a skresleného obrazu, je práve zakrivenie šošovky. Je možné, že Vám obraz skresľuje začínajúci astigmatizmus. Môžete vyskúšať nakúpiť tieto kontaktné šošovky v balení po 6 ks. V prípade, že by obraz stále nebol v poriadku, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, ktorú táto značka ponúka. Alebo môžete navštíviť očného špecialistu, nechať si premerať zrak a s jeho pomocou vybrať kontaktné šošovky, ktoré budú pre Vás ideálne. Ďalšie nákupy potom môžete vykonávať online bez obáv z nevhodnej investície. Ak pre Vás môžeme urobiť ešte niečo ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
Andrea

Kupene na skusku nakolko nosim dlhe roky okuliare do dialky. Po nasadeni vidim vsetko rozsirene a zvacsene. Je to sposobene zlym zakrivenim sosovky? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrea, ďakujeme za otázku. Mrzí nás, že kvôli kontaktným šošovkám nevidíte dobre. S vhodne zvolenou dioptriou by pohľad cez kontaktné šošovky mal byť jasný, ostrý a neskreslený. Zakrivenie šošovky tiež hrá svoju rolu, ale u každého nositeľa je to veľmi individuálne. Prosím, napíšte nám Vaše dioptrické hodnoty pre okuliare a hodnoty, ktoré ste zadali pri nákupe kontaktných šošoviek. Budeme tak môcť lepšie vyhodnotiť príčinu ťažkostí. Alebo môžete navštíviť svojho očného špecialistu, oznámiť mu svoje ťažkosti a on Vám na základe zistených informácií okamžite pomôže. Pekný deň.

Oto

Výborné balenie na skúšku. Šošovky sú dobré. Už kupujem väčšie balenie.

Tom

Tieto šošovky budem objednávať aj naďalej.

Jana

Dobry den, ako je to s priepustnostou kyslika, prosim Vas? Tieto maju 27DK/t, pozerala som, ze do 20Dk/t sa uz nevyrabaju a od 21-49 je hodnota pre denne sosovky, kde nehrozi zanesenie usadeninami. Je teda prisun kyslika pre oko dostatocny? Ovplyvnuje sa navzajom priepustnust kyslika a obsah vody? Alebo obsah vody je len pre komfort? Vdaka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Na Vaše otázky sa bohužiaľ nedá odpovedať všeobecne. Vždy záleží na konkrétnom nositeľmi a na citlivosti a potrebách jeho očí. Pre niekoho je táto priepustnosť kyslíka dostatočná, pre niekoho nie. Vďaka vysokému obsahu vody môže kyslík prechádzať molekulami vody. Kontaktné šošovky je nutné každý deň čistiť, takže usadeniny každý deň odstránite. Šošovky môžete vyskúšať buď v tomto balení po 1 šošovke, alebo v klasickom balení, u ktorého je možnosť využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Lucia

Dobrý deň,používam šošovky avaira vitality,ale ma po pár hodinách začnú rezat, myslíte že by si mohla skúsiť tieto?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Vaše kontaktné šošovky sú zo silikón-hydrogélového materiálu a tieto TopVue Plus z hydrogélového. Nedokážeme posúdiť, čo presne Vám na kontaktných šošovkách nevyhovuje, ale TopVue Plus určite vyskúšať môžete. Balenie po 1 kontaktnej šošovke je práve na vyskúšanie ideálne. Pokiaľ Vám šošovky Avaira Vitality odporučil Váš očný špecialista, problémy s ním určite konzultujte. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Michal Solčiansky

Pouzivam ich vyse 4 rokov, som velmi spokojny :)

Anonymous

Užasné šošovky, s ktorými sa vďaka sfarbenie veľmi dobre manipuluje :)

Grausamová B.

pohodlné nosenie

Dave

Príjemné v očiach.

Vincent

Tovar zodpovedá mojim očakávaniam, budem ho objednávať aj naďalej.