Garancia vrátenia peňazí

TopVue Elite+ (30 šošoviek)

14.89 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Elite+ (90 šošoviek) - 39.99 € (ušetríte 4.68 €)
Kedy odošleme? utorok 21.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
14.89 €

Popis šošoviek TopVue Elite+

Pokrok a inovácie - to sú TopVue Elite+. Jednodňové mäkké kontaktné šošovky z obľúbenej série TopVue, ktoré korigujú krátkozrakosť a ďalekozrakosť.
Kontaktné šošovky TopVue Elite+ vynikajú jemným hydrogélovým materiálom Bioxifilcon A s obsahom vody 58%, ktorý vám zaručí vysoký stupeň pohodlia pri nosení. Asférický dizajn šošovky vám poskytne perfektne ostré videnie bez sférických aberácií a vďaka technológii UltraSoo zostane šošovka po celý deň dokonale lubrikovaná, pre oko príjemne vlhká a pri nosení komfortná.
Pre lepšiu manipuláciu sú kontaktné šošovky jemne sfarbené do modra a obsahujú UV filter, ktorý chráni vaše oči. Tieto šošovky sú veľmi pohodlné, a preto vyhovujú 99% nositeľov kontaktných šošoviek.

Šošovky TopVue Elite+ ponúkame tiež v balení:

Asférický dizajn šošoviek TopVue Elite+

Tieto jednodňové kontaktné šošovky majú zadnú stranu, ktorá je v kontakte s okom, špeciálne upravenú. Nie je zakrivená klasicky guľovito, ale postupne sa splošťuje. Takéto šošovky nielen že vám budú na oku lepšie sedieť, sú ale tiež schopné zabrániť sférickým aberaciam. Tie vznikajú pri pohľade cez okraj sférickej šošovky a môžu vás nepríjemne obmedzovať napríklad pri riadení.
Asférické šošovky TopVue Elite+ sú skvelou voľbou pre korekciu nízkych stupňov astigmatizmu a prekvapia vás lepšími optickými vlastnosťami aj za šera a pri práci na počítači.

Celodenná lubrikácia šošoviek TopVue Elite+

Pri výrobe kontaktných šošoviek je použitá technológia UltraSoo. Táto technológia funguje tak, že do materiálu Bioxifilcon A sa pridáva hyaluronát sodný. Táto zložka zaistí, že šošovky nebudú počas nosenia vysychať. Po celú dobu budú príjemne lubrikované a materiál šošoviek TopVue Elite+ bude pre oči príjemný.

Špeciálna ochrana s UV filtrom

Jednodňové šošovky TopVue Elite+ sú vybavené ochranným UV filtrom, ktorý zachytáva škodlivé UVA a UVB žiarenia. Avšak by ste mali myslieť na to, že kontaktné šošovky zakrývajú, a teda chránia, iba časť oka. Preto je dôležité nosiť aj slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči komplexne.

Najzdravší spôsob nosenia

TopVue Elite+ sú jednodenné kontaktné šošovky, a preto je nutné ich každý deň meniť. Vďaka tomu však nepotrebujete žiadne roztoky ani puzdra. Jednoducho si ráno nasadíte nový pár šošoviek a večer ho vyhodíte. Jedná sa o najzdravší a najjednoduchší spôsob nosenia kontaktných šošoviek. Jednodňové šošovky sú jasnou voľbou pre športovcov a všetkých aktívne žijúcich ľudí, ktorí musia riešiť korekciu zraku.

Vlastnosti - TopVue Elite+ (30 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 27 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Bioxifilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Názov produktu: TopVue Elite+
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (58)

Máte nejaké otázky?
Katarina

Šošovky TopVue Elite používam dlhšiu dobu. Po pár hodinách hodinách nosenia ma začnú škrabať a musím ich vybrať. Trpím na suché oko, preto šošovky nosím iba výnimočne a na kratšiu dobu, vždy iba jednodňové. Vedeli by ste mi prosím odporučiť nejaké jednodňové šošovky ktoré sú na suché oko vhodné? dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za otázku. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť napr. TopVue Daily, ktoré obsahujú hyaluronát sodný alebo TopVue Blue Blocker, ktoré filtrují modré svetlo z digitálnych zariadení. Šošovky TopVue Blue Blocker sú zároveň ošetrené zvlhčujúcou technológiou Aqua Safety Shield Layers a sú vhodné pre nositeľov, ktorých oči majú sklon k vysychaniu. Značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí a nemusíte sa preto obávať vyskúšať viac typov šošoviek. Ak Vám nebudú vyhovovať, môžete šošovky zaslať späť a my Vám vrátime peniaze. Vzhľadom ku zmieneným potiažom by sme Vám odporučili používať ku kontaktným šošovkám zvlhčujúce očné kvapky. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť napr. HYLO - GEL. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Renáta Šimonová

Dobrý deň,mám zakrivenie 8,7. Nebude problém,keď si objednám vaše šošovky, ktoré majú zakrivenie 8,6?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Renáta, ďakujeme Vám za otázku. Rozdiiel v priemere 0,10 mm by nemal byť problém. Pokiaľ by Vám ale šošovky predsa len v nejakom smere nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ivana

Dobrý deň. Potrebovala by som šošovky pre 14 ročného syna. Ktoré by ste mi odporučili, Potrebovala by som -1.0 sf ODx, 1,25 sfOS

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú veľmi dobrou voľbou. Ak Váš syn s kontaktnými šošovkami začína, sú jednodenné šošovky vhodnejšie. Jednodenné šošovky nevyžadujú žiadnu starostivosť. Každý deň si syn aplikuje novú šošovku, večer ju vyberie a vyhodí. Značka TopVue naviac ponúka svojim zákazníkom službu Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vášmu synovi šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pretože sú dioptrické hodnoty Vášho syna nízke, nie je nutné hodnoty pre nákup šošoviek upravovať. Prosím, venujte pozornosť znamienkam u dioptrií, aby ste objednali správne. Pri ľavom oku (OS) nemáte uvedené znamienko. Pokiaľ je na okuliarovom predpise pred hodnotou dioptrie znamienko =, ide taktiež o mínusovú dioptriu. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Prajeme Vám krásny deň.
Jana

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť aké šošovky si mám objednať keď mám namerané hodnoty: -1,25 DS=-1,0 DC 180st 1,0 a druhé oko: -1,75 DS=-1,75 Dc 170st 1,0. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte astigmatizmus, ktorý riešia tzv. tórické (astigmatické) šošovky. Celú ponuku jednodenných tórických šošoviek si môžete pozrieť TU. Váš dioptrický zápis nebude potrebné pre nákup šošoviek upravovať. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,25. cylindra -0,75 a osou 180°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindra -1,75 a osou 170°. Správne by Vám mal šošovky pred nákupom na internete odborne aplikovať očný špecialista. Ak so šošovkami začínate, zvážte prosím túto možnosť. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Bianka

Dobrý deň, veľmi mi vyhovujú tieto šošovky aj na dlhodobejšie nosenie, pretože v nich omnoho lepšie vidím ako u iných šošoviek- používam TopVue monthly, ale keď si dám tieto na jeden deň omnoho lepšie sa mi cez ne pozerá. Existuje nejaká alternatíva týchto šošoviek v dvojtýždňovej/mesačnej verzii? Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Bianka, ďakujeme Vám za otázku. Môžeme Vám ponúknuť od rovnakého výrobcu ešte kotnaktné šošovky TopVue Plus, ktoré by mohli byť vhodnou alternatívou. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou táto značka disponuje. Vaša investícia sa Vám tak vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Dušan Köszeghy

Dobrý deň, čo myslíte že nevyhovuje materiál? Ako sa to prejavuje? Ja som si ich teraz kúpil a teda som nečakal, aké budú jemné. Oproti skúšobným od očiarky - tie boli tvrdšie a neprevrátili sa tak ľahko. To len poznámka. Ale veď v popise sa píše mäkká :) Musím si zvykať si nežmoliť oči :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň Dušan, ďakujeme Vám za otázku. Najprv uvedieme na pravú mieru termín "mäkká" šošovka. Ide o označenie skupiny všetkých hydrogélových a silikón-hydrogélových šošoviek. Týchto materiálov je veľmi veľa a každý má iné vlastnosti. Niektoré šošovky sú pevnejšie a dobre sa s nimi manipuluje a iné sú veľmi jemné a ohybné. Manipulácia s takýmito šošovkami vyžaduje cvik. "Tvrdé" šošovky majú v korekciách zraku svoje miesto, ale nie sú tak rozšírené. Tvrdé šošovky slúžia skôr k doliečeniu pooperačných stavov, pri chorých očiach atď. Pokiaľ očiam nevyhovuje materiál kontaktných šošoviek, oči obecne reagujú na šošovku nepríjemnými pocitmi rezania, pálením či slzením. V nejakých prípadoch šošovka nevydrží v oku ani 10 min. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí, ak Vám šošovky nevyhovujú a stále spĺňate podmienky služby, môžete ju využiť. Z ponuky jednodenných šošoviek TopVue by sme Vám skôr odporučili kontaktné šošovky TopVue One+, ktoré majú vyššiu priepustnosť kyslíka a sú možno očami lepšie akceptované. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Veronika

Opravujem parametre. L: -1,25 a P: - 0,75. Ďakujem za odpoveď, aké šošovky potrebujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Potrebujete sférické kontaktné šošovky. Kontaktné šošovky TopVue Elite +, o ktoré máte záujem sú na vyskúšanie perfektnou voľbou. Navyše disponujú službou Garancia vrátenia peňazí, takže v prípade, že by Vám napr. nevyhovoval materiál, môžete službu využiť. Pekný deň.

Veronika

Dobrý deň dnes mi Dr. zvysila dioptrie L:-1,25 a P:0,75. Prosim Vás aké potrebujem šošovky? Ďakujem Veronika

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za komentár. Pretože uvádzate len dioptrie, budete potrebovať na korekciu zraku sférické kontaktné šošovky. Bohužiaľ, si nie sme istí, či sú uvedené údaje novo namerané hodnoty alebo je to údaj, o ktorý sa Vám dioptrie navýšili. Naviac u pravého oka neuvádzate žiadne znamienko. Ak sú Vaše hodnoty dioptrií do +3,25 alebo -3,50, potom nie je potrebné okuliarové hodnoty upravovať a tieto šošovky si môžete bez obáv objednať. Pekný deň.

Lucia

Neodporucam. Stalo sa mi,ze sa mi v lavom oku sosovka natrhla prave pri soferovani, zachranilo ma vtedy len druhe oko...ked som si ju nasledne chcela vybrat roztrhla sa uplne a kus mi uviazol v oku, podarilo sa mi ho vytiahnut az o 2 dni..bola to takmer polovica zo sosovky. Nepouzivam ich casto ale uz len pri vkladani sa mi trhali a mohli ist rovno do kosa. Ked sa mi podarilo dat si obe bez problemov tak ich nebolo prilis citit no velmi rychlo bolo oko suche.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za komentár. Veľmi nás mrzí, že so šošovkami nemáte dobrú skúsenosť. Podľa opisu situácie môžete šošovky reklamovať. Viac informácií o tom, ako uplatniť reklamáciu nájdete v Obchodných podmienkach. Pri reklamačnom konaní sa šošovky dostanú späť k výrobcovi, a on získa spätnú väzbu. V každom prípade Vám veľmi ďakujeme za upozornenie. Pekný deň.
Stanislava Podpleská

Dobrý deň, chcela by som vyskúšať tieto jednodňové šošovky, teraz používam Biofinity, - 5,25. Je veľký rozdiel medzi nimi? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Stanislava, ďakujeme Vám za otázku. Áno, veľký rozdiel je taktiež v materiáli. Šošovky Biofinity sú zo silikón-hydrogélového materiálu a tieto šošovky sú hydrogélové. Z radu TopVue by sme Vám preto odporučili skôr jednodenné šošovky TopVue One+, ktoré sú tiež zo silikón-hydrogélového materiálu. Ak by zmena šošoviek Vašim očiam nesadla, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, ktorú značka TopVue poskytuje. Pekný deň.
Eva

Skúsila som ich na odporúčania a sú dobré. Nabudúce kúpim väčšie balenie.

Ján Madár

Dobrý deň Chcel by som sa spýtať idem na dovolenku a mal by som zaujem o tieto sosovky . Nosim znacku TOP VUE AIR (silicone-hydrogel lens) Nemal by som mat ziaden problem z touto znackou ? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tieto kontaktné šošovky patria do rady TopVue, ale sú vyrobené z rozdielneho materiálu. TopVue Air sú silikón-hydrogélové a tieto TopVue Elite+ sú hydrogélové. Aby ste zistili, či Vaše oči nový materiál prijmú, budete musieť šošovky vyskúšať. Pri šošovkách je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na šošovkách niečo nevyhovovalo, môžete šošovky poslať späť. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Martina

Dobry den, chcela by som sa opytat ci je mozne objenat si jednodnove sosovky aj na dioptrie s cylindrom -0,5 dioptrie -2,25 cylinder 180° os 8,60 zakrivenie 14,50 priemer a -1,00 dioptrie -2,25 cylinder 170° os 8,60 zakrivenie 14,50 priemer Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Jednodňové šošovky, ktoré by zodpovedali presne Vašim požiadavkám bohužiaľ nemáme v našej ponuke. Nezhoduje sa kombinácia zakrivenia a priemeru. V týchto hodnotách, by ale malo byť oko schopné prijať menšie rozdiely. Veľmi blízko sú svojimi parametrami šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Pre oči je dôležitý materiál šošoviek a jeho vlastnosti. Takže pred online nákupom šošoviek zvážte konzultáciu u kontaktológa. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Judita

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či aj tieto šošovky majú indikátor rub-líc podobne ako 1 Day Acuvue Moist. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tieto kontaktné šošovky indikátor nemajú. Majú iba jemné manipulačné zafarbenie. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Michaela

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že aký je rozdiel medzi kontaktnými šošovkami TopVue a TopVue Elite+, kedže s tými prvými mám veľmi dobrú skusenosť. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pokiaľ máte na mysli porovnanie šošoviek TopVue Elite+ a TopVue Daily, potom ide v oboch prípadoch o jednoddenné šošovky z hydrogélového materiálu. Ich parametre sú veľmi podobné. Aj tak by ste ale počas nosenia a manipulácie so šošovkami mohla pocítiť rozdiel. Materiály síce patria do skupiny hydrogélov, ale v jednom prípade je to Etafilcon A a v druhom prípade Bioxifilcon A. Nové šošovky môžete určite vyskúšať, pretože je u nich zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.
Betka

Dobry den, chcela som sa opytat, ktory typ sosoviek si mam vybrat podla dioptrii: prave oko - 2,25, cyl. 0,75, os 65, lave oko- -2,25, cyl. 0,5, os 95. Dakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre pravé oko budete potrebovať torické šošovky a pre ľavé oko budú stačiť šošovky s dioptriou. Parametre je ale nutné upraviť a k tomu potrebujeme vedieť, či sú cylindre plusové či mínusové. Napíšte nám prosím hodnoty ešte raz vrátane všetkých znamienok. Zatiaľ vďaka a prajeme Vám pekný deň.
Anet

Tieto šošovky mi skvele padnú, sú moje najobľúbenejšie :-)

Mária

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať aké šošovky by som potrebovala ak nosím okuliare na diaľku. Vyšetrenie očí som absolvovala iba v očnej optike. Na papieriku pri okuliaroch mám napísané iba niečo ako S -1,75 C. +0,00 C. +0,00. Na druhom mám to isté len S -1,50. Viete mi poradiť čo znamená "zakrivenie a priemer šošoviek a ako zistím, koľko mám resp. aké parametre potrebujem ? Ďakujem pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Priemer aj zakrivenie kontaktných šošoviek Vám musí oznámiť kontaktológ po vyšetrení a meraní. Tieto hodnoty nie je možné len tak odhadnúť. Dioptrie v týchto hodnotách sa pre kontaktné šošovky nijako meniť nebudú. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Monika

Dobrý deň, chcela by som sa informovať aký je rozdiel medzi materiálom Methafilcon B a Bioxifilcon A? Nakoľko tu v popise (Vlastnosti) je uvádzaný materiál Methafilcon B a reálne na krabičke so šošovkami je v zložení uvádzaný materiál Bioxifilcon A. Za odpoveď vopred Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri kontaktných šošovkách TopVue Elite došlo k zmene. Sú teraz vyrobené z materiálu Bioxifilcon A. Ich technické parametre sú takmer totožné. Obsah vody materiálu Bioxifilcon A je 58% a priepustnosť kyslíka je totožná. V tejto chvíli máme na sklade obe varianty v rôznych dioptriách a preto ešte nedošlo ku kompletnej úprave popisu. Ak by ste mali so šošovkami akékoľvek problémy, stále platí služba Garancia vrátenia peňazí. Za nepresné informácie sa ospravedlňujeme. Ďakujeme za pochopenie a ak pre Vás budeme môcť čokoľvek urobiť, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ela Zvaková

Dobry den, tieto sosovky nosim uz par mesiacov. Na jednodenny sposob nosenia su ok, aj cena je priazniva. Co mi na nich ale velmi vadi, ze chyba indikator rub-lic co sposobuje, ze si casto nasadim sosovky nespravne. Po polozeni na prst je podla okraja sosoviek tazke rozoznat ci je sosovka spravne otocena. Neviem preco vacsina kusov po otvoreni puzdierka je "vyvratena", co samozrejme komplikuje aplikaciu do oka. Poslite prosim vyrobcovi spatnu vazbu a namet na vylepsenie, zakaznici to urcite ocenia. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Výrobcovi informáciu odovzdáme. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, obráťte sa na nás prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Silvia Bilková

Dobrý deň, používam Dailies TOTAL 1 aky je rozdiel medzi nimi a TopVue Elite+ ? Ktoré sú podla Vás lepšie? Ďakujem pekný deň

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Vybrať medzi dvoma typmi šošoviek môže len sám nositeľ. Ide o subjektívne pocity pri nosení. Pre každého nositeľa sú dôležitejšie iné vlastnosti šošoviek. My Vám odporúčame šošovky TopVue Elite+ vyskúšať a prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Alexandra

Chcela som iba vyskusat, kedze sosovky nosim uz 9 rokov. Vystriedala som uz velmi vela druhov a znaciek. Nerozumiem kde je problem, ale ked som si ich nasadila, vobec som nevidela ostro. Akokeby to boli ovela slabsie dioptrie. A to sa mi stalo aj druhy krat. Nerozumiem kde je problem kedze som si objednala správne dioptrie. Musela som si ich hned vybrat a dat si ine. Viete mi poradit kde moze byt problem ?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že máte so šošovkami tieto problémy. Veľmi výnimočne sa stáva, že dioptrie sú ovplyvnené materiálom. U TopVue Elite by sa mohlo stať, že ste si šošovky nasadila obrátene. Niektorým nositeľom sa to stáva, pretože sú šošovky veľmi jemné a zle odhadnú rub a líc šošovky. Ak by problém pretrvával, pri dodržaní podmienok môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, prípadne pošlite šošovky na reklamáciu podľa obchodných podmienok. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Jaroslava U

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké šošovky potrebujem ak sú moje dioptrie nasledovné: RSF -2,75, CYL -0,75, OSA 008° a LSF: -2,25, CYL -0,50, OSA 012°. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Pre pravé oko budete potrebovať kontaktné šošovky z kategórie tórické šošovky. Odporučili by sme Vám TopVue Premium for Astigmatism. Ide o štrnásťdňové šošovky, u ktorých môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pre pravé oko si vyberte šošovky s dioptriou -2,75 cylindrom -0,75 a osou 10 °. Pre ľavé oko budú stačiť šošovky iba s dioptriou -2,50. Odporúčame Vám vyskúšať TopVue Premium. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Marian

Vyskúšal som, a som spokojný. Sú to moje prvé kon. Šošovky. A som velmy spokojný.

Olga T.

Moje obľúbené šošovky, ktorým dôverujem nielen ja, ale aj môj manžel niekoľko rokov.

Peter Dudáš

Topvue elite. Posledne tri balenia dioptrie -1,5 co som si objednal, boli pre mna velkym sklamanim. Kazda 3 az 4 sosovka bola nejakym sposobom vadna. Bud boli prilepene ako sa zatvara viecko a natrhli sa, alebo bolo zle zakrivenie a nesedeli na oku. Ked ze -1,75 dioptria bola v poriadku, tak to muselo byt jedine vyrobcom.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami také problémy. Ak je to možné, pošlite nám šošovky, vrátane chybných kusov, na reklamáciu a posúdenie. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Anonymous

pohodlné nosenie

Janka

Dobrý deň, prosím o radu, aké šošovky potrebujem ak mám dioptrie: -4,25 na diaľku a -3,00 na blízko (obe mínusové). Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Budete potrebovať multifokálne šošovky. Odporúčame Vám vyskúšať šošovky TopVue Air Multifocal s dioptiou -4,00 a adiciu +1,00. Keby Vám snáď hodnoty alebo samotné šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.
Peter C.

Šošovky nenosím moc často, ale keď už tak tieto pretože je v očiach necícím.

Ingrid

Príjemné a pohodlné :-)

Veronika

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o prerátanie šošoviek, mám dioptrie P: -3,75, cylinder -0.75, os 90, Ľ: -3,75, cylinder -0,25, os 60. Potrebujem upraviť dioptriu na šošovke, alebo môžem objednávať šošovky -3,75? Vopred vrúcne ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujem za váš dotaz. Pre pravé oko budete potrebovať kontaktné šošovky torické, pre ľavé oko sférické. Doporučujeme Vám vyzkúšať dvojtýždňové kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism s dioptriou -3,75 cylindrom -0,75 osou 90 ° pre pravé oko a pre ľavú {{getITemLinkPa­rams:1309,Top­Vue Premium}} s dioptriou -3,50. Pokiaľ Vám nebudú vyhovovať, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom, napište nám. Prajeme pekný deň.
Dominika

Dobrý deň, Používam mesačne šošovky Biofinity, ale na leto by som chcela vyskúšať jednodenné šošovky. Biofinity majú priemer 14.00, tieto majú 14,2. Je to veľký rozdiel alebo je to ešte tolerovane ? Ďakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Tento rozdiel je malý a mal by byť okom tolerovaný. Šošovky Vám odporúčame objednať a vyskúšať, pretože keby Vám nevyhovovali z akéhokoľvek dôvodu, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Veríme, že budete s novými šošovkami spokojná. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
silvia

Prosím Vás chcem sa informovať ohľadom zakrivenia. Chcem vyskúšať šošovky TOP Vue Elit, ale je to písané zakrivevnie 8.60. Pred tým som používala TOP Vue Daily a tam je zakrivenie 8.50. Aký je prosím Vás rozdiel? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Takýto drobný rozdiel v zakrivenie by ste pri nosení nemali pocítiť. Pokiaľ by Vám snáď nové šošovky nevyhovovali, môžete u nich využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Prajeme pekný deň.

Jana

Dobrý deň, ak by som chcela vyskúšať viac jednodňových KŠ od iných výrobcov, vedeli by ste mi poslať aj v menšom počte napr. po 1-2 ks? Resp.dá sa kúpiť ako vzorka ? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem. Ako eshop nemôžeme poskytovať skúšobné kontaktné šošovky. Môžeme Vám ponúknuť iba kontaktné šošovky z radu TopVue, u ktorých môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Z jednodňových sú to práve tieto TopVue Elite a TopVue Daily. Ak si prajete vyskúšať viac značiek, musíme Vás odkázať na aplikačné stredisko. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
valeria

Dobrý deň. Aké šošovky si mám objednať . Do diaľky mám +2,0 Do blízka mám +3,25 čiže aj na diaľu aj do blízka mám plusky Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za vašu otázku. Potrebujete multifokálne kontaktné šošovky. Pokiaľ máte na každom oku nameranú dioptriu do blízka aj do diaľky, pri objednaní multifokálnych šošoviek zadáte dioptriu do diaľky +2,00 a adíciu +1,00. Multifokálne šošovky fungujú na princípe kombinácie optických zón a oči niekedy potrebujú čas si na princíp zvyknúť. Prvá aplikácia šošoviek by mala byť vykonaná kontaktológom. My Vám môžeme ponúknu kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, pri ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Gazdíková

Vrelo odporúčam každému, hlavne športovo aktívnym ľudom ktorým zavadzajú pri športe okuliare.

Miro

Dobrý deň. Uvažujem o kúpe jednodňových kontaktných šošoviek na občasné použite pri lyžovaní. Doteraz som šošovky nepoužíval, ani som neabsolvoval vyšetrenie očí na používanie šošoviek. Na obidvoch očiach mám vadu -1,5D. Prosím o radu, aký veľký význam má správna voľba parametrov zakrivenie a priemer. Vystavil by som sa nejakým závažným rizikám pri používaní šošoviek TopVue Elite bez predchádzajúceho vyšetrenia? (Uvádzate, že vyhovujú 99 % nositeľom kontaktných šošoviek.) Je pravdou, že pri používaní šošoviek pri veľmi nízkych teplotách hrozí riziko primrznutia šošovky k rohovke? Do akých teplôt je používanie kontaktných šošoviek bezpečné? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Pre občasné nosenie a športové aktivity sú jednodenné šošovky rozhodne najlepšou voľbou. Dioptrie pre kontaktné šošovky budú vo Vašom prípade totožné ako u okuliarov. Najdôležitejším faktorom pri posudzovaní pohodlia pri nosení je vždy materiál šošoviek. Priemer a zakrivenie sú až sekundárne. Veľmi záleží na tom, aké vlastnosti šošoviek oči nositeľa uprednostnia. TopVue Elite sú vyrobené z materiálu hydrogélového a v ich materiále je dominantný obsah vody. Priepustnosť kyslíka nie je na príliš vysokej úrovní - tak je tomu u všetkých šošoviek z hydrogélového materiálu. Odporúčame Vám TopVue Elite vyskúšať a posúdiť, ako sú Vašim očiam príjemné. Ak by ste cítil akékoľvek nepohodlie, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Druhým typom materiálov sú silikón-hydrogély, ktoré vynikajú práve priepustnosťou kyslíka. Medzi veľmi obľúbené jednodňové šošovky z tohto materiálu patria Dailies TOTAL1. Nemôžeme Vám garantovať, že budú perfektne sedieť i Vašim očiam a bohužiaľ sa na ne nevzťahuje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ ide o primrznutie šošovky k oku, muselo by ísť o naozaj extrémne podmienky - veľmi vysokú nadmorskú výšku a teploty hlboko pod nulou. U niektorých nositeľov môže v takýchto podmienkach dôjsť k stavu oka, kedy sa šošovka prichytí. Tento stav ale odznie. Nie je možné povedať, že kontaktné šošovky sa nehodia do určitých teplôt. Tieto veci sú vždy ovplyvnené očami samotného nositeľa. Ak budete oči chrániť ochrannými lyžiarskymi okuliarmi, nemusíte sa obávať. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Zuzana

Dobrý deň. Prosím o radu. Chcela by som jednodňové. Práve oko -1,0 , cylinder -1,0, os 170 a P.D 60 Ľavé oko. -1,0 , cylinder -1,0 os 15. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš komentár. Pri týchto nameraných parametroch je nutné vyberať si z tórických kontaktných šošoviek. Pre kontaktné šošovky je potrebné namerané parametre trochu upraviť. U pravého oka budete potrebovať dioptrie -1,00 cylinder -0,75 a os 170 ° a pre ľavé oko dioptria -1,00 cylinder -0,75 a os 10 °. Veľmi obľúbené sú napríklad Dailies AquaComfort Plus Toric. U nich nájdete aj potrebné parametre. Pretože máte každé oko iné, nemôžeme Vám sľúbiť 100% spokojnosť. Zvážte teda prosím osobnú konzultáciu s kontaktológom. Ak pre Vás budeme môcť čokoľvek robiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Vlado

Pri zadávaní objednávky pri jednodňových šošovkách a špecifikácie pre každé oko mi nabehli v košíku dve balenia. Viem si objednať jedno 30 ks balenie pre obe oči? Takto som si kedysi objednával mesačné šošovky. Jedno balenie so 6ks šošoviek pri rovnakých dioptriách.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Ak máte pre pravé oko namerané iné hodnoty než pre oko ľavé, budete si musieť objednať dve balenia kontaktných šošoviek. Ak máte na pravom i ľavom oku dioptriu rovnakú, stačí objednať jedno balenie a nie je nutné vyberať parametre pre druhé oko. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Margita

Mala som problem s dvojtýždenými aj mesačnými šošovkami, skusila som tieto denne a nevymenila by som ich.

Katarina Godany

Dobrý deň, aké denné šošovky na jednorázové použitie / lyžovanie / by ste odporučili dcére má 16 rok, hodnoty na okuliaroch má do diaľky pravé oko -1,0, cylinder -0,5, os 90 stupňov. Ľavé oko do diaľky -2,0, cylinder -0,5, os 90 stupňov. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Nameraný cylinder značí astigmatizmus. Pre tórické kontaktné šošovky sú ale cylindre príliš nízke a je preto potrebné urobiť úpravu dioptrií. Dcéra môže vyskúšať tieto kontaktné šošovky TopVue Elite s dioptriou -1,25 pre pravé oko a -2,25 pre oko ľavé. Keby sa snáď stalo, že šošovky nebudú z akéhokoľvek dôvodu vyhovujúce, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Martina

Dobrý deň, aké denné šošovky by ste mi odporučili: hodnoty na okuliaroch mám: pravé oko: -3,75, cylinder -1,5, os 180, ľavé oko: 3,5, cylinder -0,75. Os 180. Poprosim keby ste mi urobili prepočet na šošovky a odporučili aj značku dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Určite budete potrebovať tórické kontaktné šošovky, pretože namerané cylindre znamenajú nutnosť korekcie astigmatizmu. U kontaktných šošoviek bude treba urobiť malú korekciu parametrov, takže si pre pravé oko zvolíte dioptrie -3,75 cylinder -1,25 a os 180 °. U ľavého oka neuvádzate u dioptrie znamienko, ale predpokladáme, že ide o dioptriu -3,50. Cylinder potom zostane -0,75 a os 180 °. Na základe nameraných dioptrií bohužiaľ nie je možné odporučiť kontaktné šošovky. Výber kontaktných šošoviek sa odvíja od celkového vyšetrenia očí. každé oči vyžadujú iné vlastnosti šošoviek. Niektorým očiam vyhovuje vysoký obsah vody, iné oči dávajú prednosť vysokej priedušnosti materiálu kontaktnej šošovky. Veľmi obľúbené sú napríklad Dailies AquaComfort Plus Toric a tiež Biomedics 1 Day Extra Toric. Nedokážeme ale posúdiť, ktoré šošovky budú pre Vaše oči vhodné a nákup šošoviek bez osobnej konzultácie s kontaktológom so sebou nesie riziko, že nákup pre Vás bude zbytočnou investíciou. Rozhodne Vám odporúčame návštevu špecialistu, ktorý Vám prvé šošovky aplikuje. Prajeme pekný deň.
Ivana BOBAKOVA

Dobry den, doplnam info o dioptriach. Su v minusovych hodnotach. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie. Môžete si teda zvoliť tieto jednodňové šošovky TopVue Elite s dioptriou -1,50 pre jedno oko a pre druhé oko s dioptriou -1,00. Ak by sa snáď stalo, že by korekcia nebola vyhovujúca. alebo Vám šošovky nevyhovovali z akéhokoľvek iného dôvodu, môžete využiť službu Garancia vrátenie peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Ivana

Dobry den, na okuliaroch mam dioptrie jedno oko 1,25, cylinder 0,5, osa 21 a druhe oko dioptrie 1,0, cylinder 0,25 a osa 23. Hodia sa tieto sosovky ? ak ano, dioptrie su rovnake na sosovky ako na skla okuliarov ? dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. S takymto nízkym cylindrom si budete môcť zvoliť tieto kontaktné šošovky. Je ale nutné urobiť prepočet. Aby sme Vám mohli poradiť konkrétne dioptrie, potrebujeme poznať namerané hodnoty vrátane plusových a mínusových znamienok. Doplňte kompletný zápis a my Vám poradíme. Zatiaľ ďakujeme a prajeme pekný deň.

Martina

Dobrý deň, bola som na meraní a lekárka mi zmerala a odporučila šošovky so zakryvením 8,7 mohla by som si objednať tieto šošovky ? budu mi vyhovovať ? Priemer mojích aktuálnych je tiež 14,2.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Oko by mělo bez problémů přijmout rozdíl do 0,20. V případě, že by Vám čočky snad nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Marek Tatarka

Dobry den, zaujima ma v com su tieto sosovky "elite" oproti regulernym TopVue Daily, kedze maju takmer totozne parametre (priepustnost kyslika/obsah vody). Ide len o rozdielnost materialu? Dakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky TopVue Elite a TopVue Daily mají mezi sebou několik odlišností. V první řadě se liší použitým materiálem - Methafilcon B x Etafilcon A. I když jde v obou případech o hydrogel, pro různé nositele, respektive pro různé oči, může být jednen z nich více vyhovující. V propustnosti kyslíku a obsahu vody je skutečně velmi malý rozdíl. Čočky mají drobný rozdíl také v zakřivení. TopVue Elite mají větší dioptrický rozsah a jsou jemně modře zabarveny. Jak vidíte, rozdíly zde jsou. Pokud máte zájem, můžete objednat TopVue Elite i TopVue Daily, sám posoudit, které jsou pro Vaše oči lepší a případně využít službu Grance vrácení peněz. V případě jakýchkoli dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Anna

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je možné v prípade núdze nosiť jednodňové šošovky dva dni po sebe, ( ak by som bola odcestovaná a zabudla nový pár) a ak by som ich na noc vložila späť do roztoku do blistra. ďakujem, Anka

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Výrobce ani my Vám nedoporučujeme opakovaně nosit jakékoli jednodenní kontaktní čočky. Nejsou určeny pro opakované nošení a mohly by tedy způsobit různé komplikace. Myslete především na zdraví Vašich očí a raději mějte vždy náhradní pár kontaktních čoček u sebe. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Michaela Galiová

Pekný deň, moja otázka znie, ako je to pri predmetných šošovkách s priepustnosťou kyslíka. Je uvedená veľmi nízka...Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Propustnost kyslíku je 27 Dk/t. U jednodenních a hydrogelových kontaktních čoček se propustnost kyslíku pohybuje kolem těchto hodnot ve většině případů. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Lucia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či takéto jednodňové šošovky môžem po odbalení hneď používať alebo ich treba predtým namočiť aspoň na chvíľu do roztoku :-) ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky je možné ihned po vyjmutí z blistru použít. Není nutné je proplachovat roztokem. Pokud ale cítíte potřebu, samozřejmě můžete tento postup aplikovat. Pokud budete mít jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat. Přejeme krásný den.

Denisa

Dobrý deň. Dnes som bola v jednej optike a po tom ako mi zmerali dioptrie z okuliarov kt. nosím tak mi povedali že na moje oči šošovky nemajú pretože mám slabé dioptrie, - 0,25. Ja by som šošovky nosila radsej keďze pri športe mi dost prekaza ked do dialky vidim rozmazano. A tiez najma v lete ze pri soferovani si nemozem dat slnecne okuliare kedze musim mat dioptricke. Tak teraz neviem či mali pravdu že naozaj na také slabé dioptrie ani nezoženiem šošovky alebo mám ísť skúsiť do inej optiky? Ďakujem za odpoveď, Denisa

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Pokud si vyberete kontaktní čočky, které nabízí dioptrii -0,25, můžete je samozřejmě používat. TopVue Elite jsou mezi nositeli velmi oblíbené a je možné objednat je v dioptrii -0,25. Vyzkoušejte je a pokud by se snad stalo, že Vám nebudou naprosto vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další dotaz. Určitě nám napište a my Vám rádi poradíme.
Jana Jáchymová

Dobrý deň, používam bežne 1 Day Acuvue Moist a objednala som si tieto mám vysoké dioptrie -9 a ako keby som nevidela do dialky. Myslíte že sa mohlo stať že by označenie na krabičke nezodpovedalo reálne dioptriám? Pretože inak som bola spokojná ani hlava ma nebolela ani oči ma nerezali len som nevidela :D mala som pocit ako by boli slabšie dioptrie tak či si mam objednať silnejšie alebo radšej ostať pri overenej klasik...

Zákaznícky servis

Dobrý deň, v tomto prípade sa mohlo stať, že sa vám videnie postupom času zhoršilo a potrebujete šošovky s vyššou dioptriou. Odporúčame vám navštíviť očného špecialistu a nechať si zrak premerať.

Diana

Dobrý deň, rada by som sa spýtala koľko cca hodín môžem mať šošovky v oku?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky môžete mať v očiach počas celého dňa. Pokiaľ vám začnú v oku prekážať je potrebné si ich vybrať. Inak nie sú obmedzené na presný počet hodín. Prajeme príjemné nosenie.

Marika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sú pre mňa vhodné šošovky s týmto zakrivením - 8,6, keď predtým som nosila vždy šošovky so zakrivením 8,4 a priemerom 13,8. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, mierny rozdiel v zakrivení šošoviek by vám nemal spôsobiť žiadny problém. Na tieto šošovky platí taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám po vyskúšaní prvých dvoch párov nevyhovujú.

Veronika

Dobrý deň, platí u týchto šošovkách garancia vrátenia peňazí?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, áno na tieto šošovky platí garancia vrátenia peňazí. Viacej o garancii si môžete prečítať na našich stránkach TU: Garancia vrátenia peňazí.
Luboš Hluchý

Nosieval som Air Optix, ale rozhodol som sa prejsť na jednodňové kontaktné šošovky, pretože sú zdravšie pre oči a som spokojný. Odporúčam ich aj ostatným. Fakt dobré.

Ondrej Petruška

V nosení šošoviek som začiatočník. Po prvých, ktoré som mal od mojej očnej lekárky som si objednal TopVue Daily ale ti mi vôbec nesadli, veľmi ťažko sa mi vkladali a rezali ma v očiach. Asi príliš malé zakrivenie (8,5). Vrátil som ich s garanciou vrátenia peňazí. Po vrátení mi bol ihneď pripísaný kredit na účet a objednal som si tieto (8,6), ktoré mi padli ako uliate. Sú veľmi pohodlné ani neviem, že ich mám.

Ivana Vančová

Aká je priepustnosť kyslíka pri týchto šošovkách, prosím?

Zákaznícky servis- Dominika

Dobrý deň, priepustnosť týchto šošoviek je 27 Dk/t.

Monika Horká

Šošovky mi včera dorazili a mala som ich v očiach celý deň, môžem povedať že som s nimi maximálne spokojná. Vyhovujú mojim očiam a najlepšie je že na ne nepotrebujem žiadne púzdro pretože na druhý deň si nasadím opäť nové šošovky.