Garancia vrátenia peňazí

TopVue Daily (30 šošoviek)

12.29 €
97% odporúčaní
Doprava je pri tomto produkte zadarmo
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Daily (90 šošoviek) - 33.79 € (ušetríte 3.08 €)
Kedy odošleme? utorok 23.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Doprava je pri tomto produkte zadarmo
12.29 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Daily

Kontaktné šošovky TopVue Daily svojimi parametrami vyhovujú 99% nositeľov. Ide o veľmi pohodlné dobre znášané hydrogélové šošovky s prídavkom výnimočne efektívnej lubrikačnej látky

  • hyaluronátu sodného a zvlhčovacej látky PEG (polyetylénglykol), ktoré zaisťujú výnimočné zvlhčenie

a maximálne pohodlie po celý deň. Hyaluronát sodný, respektíve kyselina hyalurónová, je látka, ktorá je pre ľudské telo prirodzená. Okrem kĺbov a iných miest je obsiahnutá aj v očnom sklovci.

Perfektný design okrajov

tenké okraje šošoviek topvue
Šošovky TopVue Daily sa pýšia veľmi tenkými okrajmi. Očné viečko prichádza do styku s okrajom šošovky pri každom mrknutí. Ak okraj šošovky vytvára "schod", môžeme šošovku v oku cítiť. Hoci sa bohužiaľ jedná o veľmi málo diskutovaný faktor, je to práve spôsob zakončenia šošovky, ktorý je pre pohodlie kontaktných šošoviek rozhodujúci.

Kvalitná stabilná korekcia

TopVue Daily sa pýši veľmi stabilnou optickou korekciou, ktorá je dosiahnutá precízne rovnakou dioptrickou mohutnosťou v celej optickej zóne. Vďaka tomu poskytujú kvalitné videnie za všetkých svetelných podmienok, čo oceníte obzvlášť pri riadení vozidla za šera.

UV filter

TopVue Daily sú, ako jedny z mála šošoviek, vybavené UV filtrom zachytávajúcim škodlivé UVA a UVB žiarenia. Je samozrejme lepšie, ak šošovky UV filter obsahujú, ale nemožno sa spoľahnúť len na neho, pretože šošovka zakrýva iba časť oka. Väčšia plocha bielka zostáva vystavená UV žiareniu, je teda potrebné ochranu zaistiť slnečnými okuliarmi.

Technológia AQUAMAX

topvue - technológia aquamax Technológia AQUAMAX používa nový postup pri aplikácii UV filtra pri výrobe kontaktných šošoviek, ktorý nemá negatívny vplyv na jej vlastnosti. Kontaktné šošovky TopVue Daily tým získali lepšie mechanické vlastnosti ako pre aplikáciu do očí (lepšia manipulácia), tak aj pre ich komfort.

Spôsob užívania

Každý pár šošoviek TopVue Daily je určený pre jedno použitie po dobu jedného dňa. Nie sú určené na prespávanie. Nie je potrebné čistenie kontaktných šošoviek, teda neutrácate za roztoky a prípadná strata či poškodenie nie je tak finančne bolestivá.

Použitým materiálom je hydrogél Etafilcon A. Obsah vody je 58% a priepustnosť pre kyslík je deklarovaná na úrovni 26 Dk/t.

TopVue Daily ponúkame tiež v balení 2 x 30 šošoviek, 90 šošoviek a 2 x 90 šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Daily (30 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.50
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 26 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +4.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Názov produktu: TopVue Daily
UV filter: Áno
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (68)

Máte nejaké otázky?
Valentína

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať akú dioptriu by som mala zvoliť, ak mi očná lekárka pred časom (asi pred viac ako rokom) predpísala dioptrie na okuliare na pravé oko -4,25 a na ľavé oko -4,00. Mám pocit že sa mi to od vtedy jemne zhoršilo keďže mám trochu problém so zaostrením do diaľky. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Valentína, ďakujeme za vašu otázku. Pri kúpe šošoviek je potrebné upraviť dioptrické hodnoty okuliarov. Na korekciu pravého oka by ste mali mať šošovky s dioptrickou hodnotou -4,00 a na korekciu ľavého oka by ste mali mať šošovky s dioptrickou hodnotou -3,75. Ak je váš záznam o meraní starší ako 1 rok, hodnoty dioptrií sa mohli zmeniť. Korekcia zraku nemusí byť dostatočná. V každom prípade má značka TopVue službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by vám šošovky nejakým spôsobom nevyhovovali a vy by ste splnili podmienky služby, mohli by ste ju využiť a získať investíciu za šošovky späť. Ak máte ďalšie otázky, napíšte nám a my vám radi pomôžeme. Prajem vám pekný deň.
Zuzana

Dobrý deň chcem poradiť ri výbere šošoviek. Nosím dioptricke okuliare práve oko -5,0 a ľavé oko -5,5 cylind. 0,5. Chcela by som denné a využívala by som ich hlavné na šport. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za komentár. Podľa zápisu máte na ľavom oku slabý astigmatizmus. Pretože ste neuviedli pri cylindrickej hodnote znamienko, vypočítame Vám obe možné varianty. Pokiaľ máte u cylindrickej hodnoty +, budete na korekciu ľavého oka potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5.00. Pokiaľ máte u cylindrickej hodnoty - alebo =, budete na korekciu ľavého oka potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5.25. Pred zadaním dioptrických hodnôt si prosím skontrolujte Vašu cylindrickú hodnotu. Na korekciu pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.75. U značky TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám tak vráti. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Mária

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký typ jednodňových šošoviek by som si mala kúpiť pri parametroch: pravé oko: sph. dptr: -4,25, cylinder: -1,25, OS: 130 a ľavé oko: sph. dptr: -4,25, cylinder: - 1,50, OS: 60. S ohľadom na syndróm suchého oka. Oko často zvlhčujem kvapkami.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho predpisu na okuliare máte pomerne častú refrakčnú poruchu - astigmatizmus. To znamená, že budete ku korekcii potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Z nášho sortimentu by sme Vám vedeli ponúknuť šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Ku korekcii pravého oka by ste mali mať šošovky s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -1,25 a osi 130°. Ku korekcii ľavého oka by ste potom mali mať šošovky s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -1,25 a osi 60°. Šošovky sa vyrábajú z hydrogélového materiálu, ktorý je všeobecne pre suchšie oči vhodnejší. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Blanka B.

Dobrý deň. Chcela by som si objednať šošovky, len potrebujem zistiť či mi budú vyhovovať. Parametre sú: AR: -0,50 sph. -0,50 cyl 158 -0,25 sph PO: 0,50D sph 5/5 Plan 5/5 PD 64

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Bianka, ďakujeme Vám za komentár. Aby sme Vám mohli vypočítať vhodné dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek, potrebujeme od Vás kompletný zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =. Prosím, vyfotografujte zápis a jeho fotografiu nám pošlite na info@sosovky-kontaktne.sk. Potom Vám radi pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Silvester Pastucha

Dobrý deň, už dlhu dobu používam jednodňové TopVue s dioptirou -3,75. V poslednej dobe zisťujem že s nimi neviem dobre zaostriť na blízke predmety, prípadne čítať. S okuliarmi s rovnakou dioptriou na blízko zaostrím lepšie avšak tiež to nie je ideálne. Na blízko vidím najlepšie bez šošoviek aj bez okuliarov. Na kontrole zraku som bol pred rokom dioptrie zostali bez zmeny. Viete mi prosím poradiť ? Mám 49 rokov ide o presbyopiu? alebo sú potrebné silnejšie dioptrie? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa tohto opisu sa u Vás pravdepodobne začína prejavovať presbyopia. Počiatočný stav presbyopie sa často šošovkami vôbec riešiť nedá, nakoľko sa v potrebnom dioptrickom rozsahu multifokálne šošovky ani nevyrábajú. Pokiaľ však potrebujete korekciu zraku riešiť, budete musieť znova absolvovať meranie zraku. Bez aktuálnych dioptrických hodnôt Vám nedokážeme nič konkrétne povedať. Každopádne ak budete potrebovať ku korekcii zraku už multifokálne šošovky, odporúčame Vám odbornú aplikáciu, keďže korekcia presbyopie je pre mozog náročnejšia a určenie správnej korekcie je veľmi dôležité. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Veronika Šestáková

Dobrý deň,chcela by som sa poradiť, aké jednodňové šošovky potrebujem pri dioptriách -4,00 a -3,25 a cilindroch -1,50 obidve oči? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Ku korekcii astigmatizmu sú určené tórické (astigmatické) šošovky. Váš zápis naviac nie je kompletný, pretože pri oboch očiach chýbajú hodnoty osí. Hodnoty osí sa pre nákup šošoviek zaokrúhľujú podľa matematických pravidiel na celé desiatky. Z nášho sortimentu jednodenných, tórických šošoviek by sme Vám ponúkli šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Ku korekcii prvého oka z Vášho komentára (sph -4.00; cylinder -1.50) budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.00, cylindra -1.25 a hodnotu osi si budete musieť zaokrúhliť. Ku korekcii druhého oka z Vášho komentára (sph -3.25; cylinder -1.50) budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3.25, cylindra -1.25 a hodnotu osi si budete musieť aj v tomto prípade zaokrúhliť. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované a tým pádom aj vyskúšané. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou by sa nákup na internete mohol stať. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Adriana

Dobrý deň prosím Vás aké šošovky odporúčate keď som dostala predpis PO=3,50=0,50=0 ° ĽO=3,50=0,50=160 °? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adriana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu sa u Vás rozvíja pomerne bežná refrakčná porucha – astigmatizmus. Aj napriek tomu, že máte na oboch očiach nameraný cylinder, jeho hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a budeme ho pretvárať na sféru. Pre korekciu zraku Vám tak postačia sférické kontaktné šošovky, napr. TopVue Daily. Pre pravé aj ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,50. Pokiaľ so šošovkami ešte skúsenosť nemáte, odporučili by sme Vám určite jednodennú variantu, o ktorú ste sami prejavili záujem. O jednodenné šošovky sa nemusíte nijako starať, ráno ich jednoducho dokonale čisté aplikujete a večer vyberiete a zahodíte. Vybrané balenia značky TopVue navyše disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Ak Vám šošovky nebudú vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Nemusíte sa preto báť šošovky TopVue vyskúšať. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.
Jana D.

Dobrý deň, prosím Vás chcem si kúpiť na dovolenku tieto jednodňové šošovky. Sú to šošovky na 24 hodín? Čiže napr.keď si ich nasadím doobeda k moru na 4-5 hodín a poobede už budem mať okuliare, tak na ďalší deň si ich môžem dať znova na tých 5 hodín?

Zákaznícky servis

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Bohužel to takto nelze chápat. Jednodenní kontaktní čočky jsou určené k jednorázovému použití a nejsou tedy určeny k uchovávání pro další použití. Pokud byste měla další otázku, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Adam

Dobrý deň, aké jednodňové KS odporúčate, ak pri vyšetrení mi posledná korekcia vyšla LO: +1,5 dsph + 1,25 dcyl x 38st PO: +1,75 +0,75 dcyl x 98st. Bude sa jednať o moju prvú skúsenosť so šošovkami. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adam, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu trpíte astigmatizmom, ktorý korigujú tórické (astigmatické) šošovky. Vzhľadom k tomu, že sa tieto šošovky vyrábajú v obmedzenom rozsahu a len s mínusovými cylindrami, bude nutné Vaše cylindrické hodnoty previesť na mínusové. Tento prepočet sa premietne do všetkých hodnôt Vášho okuliarového zápisu. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +2,50, cylindra -0,75 a osou 10°. Pre ľavé oko potom bude hodnota dioptrie +2,75, cylindra -1,25 a osou 130°. Z nášho sortimentu jednodenných tórických šošoviek by sme Vám odporučili 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Jednodenné šošovky sú výbornou voľbou, čo nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Každý deň si aplikujete dokonale čistú šošovku, večer ju vyberiete a jednoducho vyhodíte. Pokiaľ by ste naviac šošovku z dôvodu začiatočníckej neskúsenosti zničili, finančná strata nebude tak vysoká ako u viacdenných šošoviek. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Prajeme Vám pekný deň.
Michaela

Dobrý deň, prosím Vás o radu pri výbere správnych šošoviek. V lek. správe mám tieto hodnoty: VOD: s vl. kor. 1,0 sl., c.c. -1,5 D sph 1,0 VOS: s vl. kor. 1,0 sl., c.c. -1,5 D sph 1,0 FOKO: -1.5/-1,5 D sph=+0,25 D cyl 117 st. do diaľky ARK: -1,25 -0,25 154 st/ -1,0 D sph -0.5 Dcyl 39°. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Radi by sme Vás požiadali, aby ste z dôvodu lepšej prehľadnosti zaslali scan alebo fotografiu okuliarového predpisu na email info@sosovky-kontaktne.sk. Ďakujeme a zatiaľ prajeme pekný deň.

Lenka

Dobrý deň, aké parametre jednodňových šošoviek by ste odporučili pre dioptrie: pravé oko -2, 5O, cyl: -0,75, os 86 a ľavé oko 2,50, cyl:0,75 a os 80? ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vašich dioptrických hodnôt máte astigmatizmus. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Pri Vašom zápise ste uviedli mínusové znamienka len pri pravom oku, tak predpokladáme že sú rovnaké znamienka aj pri ľavom a Váš zápis je následujúcí: PO sph -2,50; cyl. -0,75; os 86° a LO sph -2,50; cyl. -0,75; os 80° (pre istotu prekontrolujte správnosť so zápisom od očného špecialistu). Ak je teda náš predpokladaný zápis správny, zostane pre nákup šošoviek rovnaká len os a pre pravé oko je potrebné zaokrúhliť os na 90°. Pokiaľ máte záujem o jednodenné šošovky, môžeme Vám z nášho sortimentu ponúknuť šošovky Clariti 1 day Toric. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje. Ak sa rozhodnete šošovky zakúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek, nie je možné uplatniť reklamáciu. Pekný deň.
Michaela Horváthová

Dobrý deň, chcem sa spýtať, šošovky s akými parametrami si mám objednať, ak mám dioptrie: pravé oko - 5,25, cyl. -0,5, ale. 98, ľavé oko -4,75, cyl. -0,5, axe 60? Ďakujem

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, sú Vaše cylindrické hodnoty príliš nízke a bude nutné ich previesť na sféru. Po prepočte budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,25 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,75. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Erika

Dobrý deň, chcela by som si objednať 1dnove šošovky. Podľa okuliarov mam dioptrie - 0,75, cylinder +0,75 a os 90. Podľa merania na ľavom oku nemám nič, ale okuliare nosím s - 0,75 dioptriou aj na nom. Aké si mam objednať? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Erika, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte na pravom oku pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Preto budete ku korekcii tohto oka potrebovať tórickú kontaktnú šošovku. Pretože máte cylindrickú hodnotu kladnú, je nutné ju pre nákup šošoviek previesť na mínusovú. Pre nákup šošoviek teda budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Takto na diaľku nevieme ako vyriešiť korekciu ľavého oka. Pokiaľ nemáte namerané žiadne hodnoty, potom by ste nepotrebovali žiadnu šošovku. Ak ste však zvyknutá na korekciu v dioptrii -0,75, potom by sme jedno riešenie pre Vás mali. Pre pravé oko si zakúpte šošovky TopVue Premium for Astigmatism a pre ľavé klasické TopVue Premium s hodnotou dioptrie -0,75. Až Vám šošovky prídu, vyskúšajte si najprv len astigmatickú šošovku na pravom oku. Za 30 min skúste pravé oko zakryť a pokiaľ bude pohľad cez ľavé oko ostrý, potom Vám bude stačiť korekcia len pravého oka. Ak pohľad nebude dobrý, môžete si skúsiť aplikovať do ľavého oka sférickú šošovku. V prípade, že korekcia zraku ani vtedy nebude dobrá, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje a Vaša investíca sa Vám vráti. V každom prípade ak ste si nie istá, zvážte odbornú aplikáciu šošoviek u očného špecialistu. Je to investícia, ktorá sa Vám určite vyplatí, alebo Vám očný špecialista premeria zrak a poskytne Vám skúšobné šošovky. Následné nákupy na internete potom budú v úplnom poriadku. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Valentína

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať akú dioptriu by som si mala zvoliť, ak mi očná lekárka predpísala dioptrie na okuliare na pravé oko -3,50 a na ľavé oko -3,25. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Valentína, ďakujeme Vám za otázku. Okuliarové hodnoty sa pre nákup kontaktných šošoviek musia upraviť. Zmena sa prevádza od hodnoty dioptrie -3,50 a +3,25. Preto budete po úprave potrebovať na obe oči rovnaké dioptrické hodnoty a to -3,25. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, vybrali ste si veľmi dobre. Jednodenné kontaktné šošovky sú pre zoznámenie sa so šošovkami perfektné. Naviac u značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Lucia Horváthová

Tieto šošovky sú asi prvé, v ktorých som vydržala celý deň. 👍

Barbora

Dobrý deň, akú dioptriu si mám vybrať, ak očný lekár mi predpísal okuliare na prave oko -5,75 a na ľave -5,25 . Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Barbora, ďakujeme Vám za otázku. Pri nákupe kontaktných šošoviek je skutečne nutné hodnotu dioptrie upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -5,25 a pre ľavé oko bude hodnota dioptrie -5,00. U týchto kontaktných šošoviek naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
SP

Dobrý deň, tieto denne eosovky mi celkom vyhovujú. Vedeli by ste mi odporucit mesačne sosovky, ktoré sú zložením podobne týmto? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Odporučili by sme Vám mesačné šošovky TopVue Plus od rovnakej značky. Materiál je tiež hydrogélový, ale typ materiálu je rozdielny. Kľúčové parametre sú však veľmi podobné. Naviac pri tejto značke funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže v prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť. Pekný deň.
E

Dobrý deň, chcela by som sa spytať keď mám dioptrie -3.25 a -3.5 s cilindrom 0,50. s akou dioptriou by som si mala šošovky objednať?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Podľa údajov, ktoré uvádzate máte ľahkú formu astigmatizmu. Cylindrická hodnota do ± 0,50 sa prevádza na sféru. Vo Vašom zápise však neuvádzate znamienko u cylindrickej hodnoty. Tak si prosím, pred nákupom prekontrolujte zápis od očného lekára. Pokiaľ bude cylindrická hodnota skutočne plusová budete potrebovať pre jedno oko dioptriu -3,00 a pre druhé -3,25. Pokiaľ bude v zápise od lekára mínusová cylindrická hodnota, budete potrebovať pre jedno oko dioptriu -3,25 a pre druhé -3,50. Pri týchto šošovkách navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže v prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Viera A.

Sú veľmi príjemné. Som spokojná.

Edit

Podla mňa sú tieto šošovky svojou kvalitou porovnateľné s drahšími šošovkami.

Barbora

Dobry den, chcem sa informovat pri dioptrii -8,25 a cylindroch 0,25 a 0,50 by som si mala vybrat sosovky s akou dioptriou, mala som ich uz dost davno a nie som si ista, vopred dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za dotaz. Odporučili by sme Vám šošovky s dioptriou -7,50 pre oko, kde bol nameraný cylinder -0,25. A pre oko s cylindrom -0,50 zvoľte dioptriu -7,75. Tieto dioptrie platia pre sférické kontaktné šošovky (iba s dioptriou) a ide o tabuľkový prepočet. Odporúčame Vám teda vyskúšať tieto TopVue Daily, u ktorých môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšiu otázku, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Paulína Winklerová

Dobrý deň, mala som šošovky TopVue Elite+ ale neviem prečo ale na jednom oku som stále ccítila ako keby ma rezala,preto by som chcela vyskúšať tieto keďže je v popise napisane že okraj je špeciálny. Tak by som Vás chcela poprosiť o radu či je to.dobrá voľba. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Šošovky určite vyskúšajte. Špeciálny dizajn okrajov by mal podporiť pohodlie pri nosení. Nemalo by to teda predstavovať žiadny problém. Pri značke TopVue je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže sa nemusíte báť, že zbytočne investujete do nákupu šošoviek. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Matúš

Vyskúšal som asi 5 druhov šošoviek a zatiaľ tieto sú najlepšie!

MÁRIA

Pekný podvečer prajem, chcem si u vás kupit mesacne šošovky len neviem ako mam vybrat tie dioptrie mam od lekara udaje avšak neviem ktore z udajov je napr zakrivenie ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. O vhodných parametroch sa budete musieť poradiť s Vaším očným lekárom, prípadne nám môžete poslať fotografiu predpisu na kontaktný email. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Denisa

Výborné šošovky, ktoré nosím hlavne na šport!

Jarka

Dobry den, momentalne pouzivam mesacne sosovky Air optix aqua, chcela by som vyskusat jednodnove sosovky. myslite,ze budu tieto pre mna vhodne? Pripadne ktore ine by ste mi doporucili? Vdaka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Vaše šošovky sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu a oči sú zvyknuté na vysoký prísun kyslíka. Aj jednodňové šošovky by sme Vám teda odporúčali voliť silikón-hydrogélové. Mohli by to byť napríklad Dailies TOTAL1 alebo Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Nové šošovky by sme Vám ale odporúčali najskôr vyskúšať v aplikačnom stredisku. Budete potom mať istotu, že Vám budú šošovky 100% vyhovovať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Miriam Š.

Dobry den, ake sosovky si mam objednat, ak mam dioptie -2,5 na obidvoch ociach? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať sférické šošovky iba s dioptriou. Na výber je ale nepreberné množstvo značiek a typov. Záleží na tom, čo potrebujú Vaše oči a aké máte vy predstavy. Ak to majú byť Vaše prvé kontaktné šošovky, odporučili by sme Vám vyskúšať jednodňové šošovky TopVue Daily. Sú dostupné aj v malom balení 10 kusov. O jednodňové šošovky sa nemusíte nijako starať. Ráno si ich nasadíte a večer ich vyhodíte. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ondrej

Dobrý deň, v komentároch k šošovkám TopVue Elite+ ste písali, že značka TopVue zmenila výrobcu šošoviek. Týka sa to aj šošoviek TopVue Daily? Zaujíma ma, či pri objednávke dostanem rovnaké šošovky, ako začiatkom roka. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Nemusíte sa obávať, u TopVue Daily, ani žiadnych iných šošoviek z rady TopVue, k zmene nedošlo. Môžete sa teda tešiť na šošovky, na aké ste zvyknutý. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Helena

Dobrý deň, používala som dvojtýždňové kontaktné šošovky Acuvue Oasys. Chcela by som prejsť na jednodňové, avšak mám zakrivenie 8.8. Mohla by som nosiť šošovky aj s týmto zakrivením?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Zakrivenie by nemuselo predstavovať problém, ale ťažko povedať, ako budú oči znášať odlišné vlastnosti materiálu šošoviek. Všeobecne sa má za to, že je pre oči dôležitejší obsah vody a priepustnosť kyslíka, než priemer a zakrivenie kontaktných šošoviek. Je to ale veľmi individuálne a niektorí nositelia sú schopní nosiť šošovky z odlišných materiálov úplne bez problémov. Aby ste mali istotu, ako budú šošovky sedieť, je vždy nutné ich vyskúšať. Tieto TopVue Daily sú ale na vyskúšanie ideálne. Funguje u nich služba Garancia vrátenia peňazí, takže ich v prípade potreby môžete vrátiť. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Žanet

jemnosť šošoviek zaručuje príjemný pocit po celý deň

Marketa

Skutočně maximálne pohodlie po celý deň!

Broňa

tieto šošovky sa jednoducho aplikujú a nie sú v oku cítiť, preto je objednávam stále dokola

Erika

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať či by bol veľký problém v tom, keď doteraz som nosila šošovky Top Vue Daily jednodenné a chcela by som vyskúšať Top Vue Elite jednodenné .... Je možné žeby to očiam vadilo keďže používam len tie alebo by nemal byť problém vyskúšať aj tie. Za odpoveď vopred Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za otázku. Vyskúšať nové šošovky problém určite nie je. TopVue Daily aj TopVue Elite sú vyrobené z materiálu hydrogélového typu, takže by Vám šošovky Elite mali vyhovovať. Pokiaľ by Vám však neboli príjemné, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.
Jaro

Pohodlné šošovky ktoré ráno nasadím a večer vyhodím.

Andrea

"K predoslemu komentu" Sosovky som nosila, som po laserovej operacii, pred tym mi sadli hocijake sosovky, teraz nie. Myslim ze jednodnove su naj alternativa. Len neviem ake dioptrie si mam vybrat. (Operacia sa nevydarila, nebola som dobry adept) ale mala som dioptrie -9...teraz take ake som napisala v predoslom komente...

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie informácií. Platia dioptrie, ktoré sme Vám odporučili v predchádzajúcej odpovedi. Ak ste ale po nevydarenej operácii, zvážte osobnú konzultáciu s odborníkom. Prajeme pekný deň.

Andrea

Dobry den, P oko mam-4 cylinder -0,50 osa 10 , L oko -5,25 cylinder 0,25 osa 170. Viete mi odporucit KS. Najlespie jednodenne, cenovo vyhodnejsie..mala by som zaujem o tieto...dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tieto kontaktné šošovky by Vám mohli vyhovovať s dioptriou -4,00 pre pravé oko a pre ľavé oko s dioptriou -5,00. Pokiaľ by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete u šošoviek využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.
Adrian

Naozaj pohodlné na nosenie, nedráždia oči, ani necítim, že ich na očiach mám,nemám pocit suchého oka (žiadne kvapky nepoužívam).

Ľubica

Jednoducha, resp. ziadna starostlivost o sosovky.

Dana H.

Prakticke jednorazove kontaktne sosovky - večer jednoducho vyberiete a vyhodíte :)

Oliver

Najlepsie jednodenne sosovky!

Pavol

Dobry den, mozem pouzit tieto sosovky ak mam zakrivenie 8.60? a toto je 8.50. Bude to problem ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tento rozdiel v zakrivenie by nemal predstavovať žiadny problém. Zakrivenie však nie je hlavným kritériom, podľa ktorého možno posúdiť, či budú nové šošovky vyhovujúce. Veľkú úlohu hrá predovšetkým materiál kontaktných šošoviek. Porovnajte obsah vody a priepustnosť kyslíka vo svojich doterajších šošovkách a šošovkách nových. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Kristína Košťálová

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či by som si šošovky mohla počas dňa dať dolu a po pár hodinách si ich znovu dať.

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Šošovky sú určené na nosenie počas jedného dňa. Ak šošovku na nejaký čas vyberiete, musíte ju uložiť do puzdra s čerstvým roztokom, aby nedošlo k jej vyschnutiu. Ak nosenie nebudete preťahovať do ďalšieho dňa, vybratie a opätovné nasadenie šošovky by v rámci jedného dňa nemalo vadiť. Keby ste mali ďalšie otázky, znova nám napíšte. Prajeme krásny deň.

Lesana Kmeťová

Tieto šošovky sú moje úplne prvé, som s nimi velmi spokojná, sú pohodlné, rýchlo sa pri nasadzovaní prispôsobili tvaru môjho oka. Pre začiatočníkov sú super

Vladimira

Zdravim, nosila som KS od Johnson a Johnson s BC 8.7 a DIA 14.0 D -3.25. Mohla by som skusit aj tieto denne hoci nie je presne take zakrivenie ako moje povodne? Dakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Oko by mělo tolerovat rozdíl v hodnotách průměru a zakřivení do 0,20. Je to ale velmi individuální a pohodlí během nošení je ovlivněno i dalšími faktory. V každém případě můžete čočky vyzkoušet a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.
Lenka

Dobrý deň, chcem sa spýtať, keď bežne používam šošovky so zakrivením 8,6....bol by veľký problém so zakrivením 9,0 ??? Ďakujem..

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tento rozdíl už si dovolíme označit za příliš velký. Uvádí se, že oko je schopné tolerovat rozdíl do 0,20. Jde samozřejmě o teoritický údaj a nemusí platit pro všechny nositele. Pokud nám napíšete všechny Vaše naměřené parametry - průměr, zakřivení, dioptrie, případně osu, cylindr nebo adici a uvedete, jaké čočky hledáte a jaké jste dosud nosila, rádi Vám pomůžeme s výběrem nových kontaktních čoček. Přejeme hezký den.

Viera Šotkovská

Dobry den, nosim nepravidelne jednodnove sosovky TopVue Daily, ale ked citam s nimi nieco do blizka, nevidim dobre. Je to v poriadku?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame vám ísť na premeranie očí k vašemu očnému lekárovi, aby ste si bola istá tým, že máte správne dioptrie. Počas čítania by ste mali vidieť bez problémov a nie rozmazane.

Lubica

Dobry den, pouzivam mesacne sosovky Frequency 55, ktore maju BC 8,9. S tymto zakrivenim vsak ziadne denne sosovky nie su. Tak skusim aj ine, myslie, ze by mi mohli aj tieto TopVue zapasovat, ci ten rozdiel v BC je velky? Cenovo su prima a vidim fajn referencie. Iba toho zakrivenia sa bojim, ja si to neviem predstavit. Vdaka.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menšia odchýlka v zakrivení by nemala spôsobiť žiaden problém. Konkrétne na šošovky TopVue Daily platí garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú, môžete nám ich vrátiť a my Vám vrátime celú sumu, ktorú za ne zaplatíte.

R,C,

Objednal som si tieto šošovky tak som zvedavý aké budú, Chcem sa spýtať je tam nejá horná limitácia kolko hodín sa môžu nemôžu nosiť. ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri týchto šošovkách nie je žiadne výrazné hodinové obmedzenie. Dôležité je, aby ste si ich večer pred spánkom vybrali z očí. Prajeme príjemné nosenie.

Mária Hoštáková

dobrý deň,používam šošovky Acuvue oasys hydraclear a mám zakrivenie 8.4 a priemer 14.0 a chcela by som vyskúšať jednodňové len tieto nemajú moje parametre nebude to vadiť? dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, mierna zmena v parametroch by nemal byť žiaden problém. Taktiež na šošovky TopVue Daily platí garancia vrátenia peňazí a to v prípade, keď pošlete 26 nepoškodených šošoviek naspäť, keby Vám šošovky nevyhovujú.

Silvia Galandáková

Dobry den.nosim nepravidelne mesacne sosovky biofinity ale chcela by som vyskusat jednodnove.tak by som chcela poradit ktoru znacku by ste mi doporucili.?dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, výber jednodňových šošoviek je veľký ale odporúčame vyskúšať TopVue Daily u ktorých platí aj garancia vrátenia peňazí po použití jedného páru, pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali.
Viera

Dobry den, nosievam nepravidelne mesacne sosovky Frequency 55 ,BC 8,6 DIA 14,2 PWR -1,5. Chcela by som preto vyskusat jednodnove Top Vue Daily, ale zakrivenie je 8,6, tak neviem do akej miery mozu byt ine. Vdaka

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v súčasnosti parameter zakrivenie až taký významný, u nových výrobkov je čoraz častejší asférický design zadnej plochy šošovky, čo znamená, že šošovka ma v každom mieste iné zakrivenie a teda lepšie sa prispôsobuje oku. Preto by malá zmena zakrivenia nemala mať žiadny vplyv na pohodlie.

Dominika

Dobrý deň, už dlhšie nosím denné kontaktné šošovky Acuvue Moist, ktoré mi odporučila moja očná lekárka a nikdy som ani neuvažovala o iných. Zaujali ma však tieto kontaktné šošovky Top Vue Daily, najmä svojimi tenkými okrajmi, nakoľko ma po asi 8 hodinách nosenia šošoviek začnú v oku rezať, resp. ich začnem v oku viac cítiť - ako píšete, začnem cítiť ten ,,schod". Preto sa chcem spýtať, či sa tieto šošovky dajú kvalitou porovnať so šošovkami Acuvue Moist a ak áno, prečo sú o toľko lacnejšie? A majú väčšiu priepustnosť O2 alebo menšiu? Ďakujem pekne za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kontaktné šošovky TopVue Daily sú kvalitatívne porovnateľné so šošovkami Acuvue Moist, každému užívateľovi však vyhovuje niečo iné. Cena šošoviek TopVue Daily je nižšia vďaka tomu, že patria medzi najpredávanejšie a teda aj cena od výrobcu je výhodnejšia. Čo sa týka priepustnosti kyslíka, TopVue Daily majú priepustnosť o niečo nižšiu (26 Dk/t).

Miroslav Doložinski

Dobrý deň. Používal som tieto šošovky a bol som s nimi vcelku spokojný, ibaže s nimi neviem čítať, čo s dioptrickými okuliarmi nie je problém. Preto som prestal. Existuje na toto nejaká rada ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame poradiť sa o tomto probléme s očným špecialistom, ktorý Vám odporučí pre Vás vhodnejší typ šošoviek.

Zdenka

Ďakujem za odpoveď. Skúsim šošovky TopVue Dailych.

Zdenka

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať, či by ste mi doporučili vyskúšať tento typ šošoviek. Už niekoľko rokov používam šošovky Johnson – posledné 1 DAY ACUVUE MOIST: BC 8,5 ,DIA 14,2 diop. -3,25 a -1,75. Ak nie tento typ, tak aký. Ďakujem Zdenka

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky TopVue Daily si môžete vyskúšať bez obáv - garantujeme u nich vrátenie peňazí pri nespokojnosti, takže ak Vám nebudú vyhovovať, môžete nám ich zaslať späť a my Vám vrátime plnú sumu.

Zuzana

Dobrý deň prajem, ak nisím zakrivenie 8,6 bol by to veľký problém, chcela by som ich len na dovolenku :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň Zuzana, malý rozdiel v zakrivení by nemal byť žiadny problém. U moderných asférických šošoviek nie je už tento parameter taký dôležitý, pretože je zakrivenie v každom bode šošoviek iné.

Oľga Pacoltová

Chcela by som sa opytať koľko je šošoviek za cenu 12.99€

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, balenie obsahuje 30 šošoviek.

Ľubica Ladicsová

Dobry den, tieto sosovky nemaju zakrivenie? Dakujem. Luba

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie týchto šošoviek je 8.50.

Lucia Novakova

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či by ste mi doporučili vyskúšať tento typ šošoviek v prípade že mám po použití šošovky vždy preukázané začervenanie oko. Už niekoľko rokov používam šošovky Johnson -2,5...no v poslednom čase vždy po vložení šošovky mi oko začervenanie resp sa zapáli a trvá to aj 2-3dni pokiaľ to prejde. Dovtedy som nemala žiaden problém a aj teraz šošovka nerez len oko začervenanie. Ďakujem Lucia

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vzhľadom na to, že každé oko má rozdielnu citlivosť, nemôžeme zaručiť, že Vám budú tieto šošovky vyhovovať. Avšak výhodou je, že si ich môžete vyskúšať a ak s nimi nebudete spokojná, pošlete nám ich späť a my Vám vrátime celú sumu.

Kristína

Dobrý deň, už veľmi dlho používam klasické šošovky Acuvue oasys, ktoré kupujem vždy v optike (1prár nositeľný na 2 mesiace). Chcela by som vyskúšať práve tieto šošovky, len neviem, či je v nich nejaký rozdiel. Hlavne v obsahu kyseliny hyaluronovej. Neviem, či aj acuvue oasys ju obsahujú a či mi nebudú vadiť. Tak isto roztok, treba na ne len roztok s touto kyselinou? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kontaktné šošovky TopVue Daily a Acuvue Oasys sú rozdielne v materiály, z ktorého sú vyrobené, v priepustnosti kyslíka aj obsahu vody. Acuvue Oasys neobsahujú kyselinu hyaluronóvu a roztok s obsahom tejto látky nie je potrebný. Kyselina hyaluronová je látka ľudskému organizmu úplne vlastná, teda jej používanie nespôsobuje žiadne negatívne reakcie a vedľajšie účinky.

Karolína

Medzi všetkými jednodennými šošovkami čo som skúšala sú pre mňa najlepšie. Lacné, pohodlné a dobre sedia.

Anna

Ja tieto šošovky kupujem a som veľmi spokojná, nemám žiadny problém.

Anonymous

Šošovky som dostala zadarmo vo výhodnom balíčku ako vzorka a prechádzam na ne, sú svojou kvalitou porovnateľné s drahšími šošovkami, tak prečo platiť viac?

Alena

Zatiaľ spokojnosť. Pomer kvalita-cena výborná!

maja

Zdravim, sosovky su uplne v pohode, necitila som ziadne rezanie. Fajn riesenie (pomer kvalita/cena) ak potrebujete "jednorazovky". Jedine, co by som vytkla je horsie trhanie blistrov so sosovkami.

Martin

Zdravim, chcel by som sa spytat, ze na aku adresu mam poslat tych 28 nepouzitych sosoviek a ako mam oznacit zasielku aby ste mi pripisali sumu naspat. Hladal som to vsade ale jedine co som nasiel je: "Pokiaľ nebudete so šošovkami spokojný, pošlite nám 28 ks šošoviek späť do 60-tich dní od doručenia. Pripíšeme Vám kredit na budúci nákup v plnej výške (bez poštovného)." Vdaka.

Poradňa

Dobrý deň, šošovky môžete poslať na adresu: Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava (ID 9269368). Bude Vám pripísaný kredit na ďalší nákup v cene zaplatených šošoviek.

Andrej

Dobrý deň, zmizli z vašej ponuky tieto šošovky v balení 30+6 zadarmo? Neplánujete ich znovu zaradiť do ponuky? Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, zatiaľ nie.

Robert

Zdravím, chcel by som vyskúšať tieto nové šošovky, ktoré ma zaujali nielen cenou. Používam Dailies All Day Comfort. Musím kvôli tomu navštíviť svojho očaře? Prosím o odpoveď. ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, posielame šošovky na vyskúšanie naviac /30+6/. Preto nemusíte isť k lekárovi. Ak by Vám nesedeli, celé balenie môžete vrátiť, pripíšeme Vám kredit v plnej výške nerozbalených, vrátených šošoviek.