TopVue Blue Blocker (30 šošoviek)

15.99 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Blue Blocker (90 šošoviek) - 42,99 € (ušetríte 4,98 €)
Kedy odošleme? Pondelok 5.6. Vyberte si parametre
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
15.99 €

Popis šošoviek TopVue Blue Blocker

Tieto jednodenné šošovky obľúbenej značky TopVue si najviac užijete, ak trávite veľa času prácou na počítači a sledovaním obrazoviek digitálnych zariadení. TopVue Blue Blocker sú schopné filtrovať modré svetlo, ktoré vyžarujú displeje digitálnych zariadení. Touto svojou výnimočnou schopnosťou pomáhajú TopVue Blue Blocker predchádzať digitálnej únave zraku.
Ako jednorazové šošovky navyše ponúkajú najzdravšiu a najjednoduchšiu formu nosenia kontaktných šošoviek. Nepotrebujete k nim žiadne ďalšie príslušenstvo.

Jednodenné šošovky TopVue Blue Blocker sú dostupné aj v balení:
TopVue Blue Blocker (5 šošoviek)
TopVue Blue Blocker (90 šošoviek)
TopVue Blue Blocker (180 šošoviek)

Blue Blocker - ochrana pred digitálnou únavou očí

Nadmiera umelého modrého svetla z televízie, displejov smart telefónov a rôznych monitorov či tabletov vedie k narušeniu prirodzeného biorytmu a k tzv. digitálnej únave očí.
Šošovky TopVue Blue Blocker blokujú 16% modrého svetla s vlnovou dĺžkou 380 - 500 nm. Pretože kontaktná šošovka leží priamo na oku, je efekt ochrany pred modrým svetlom vyšší ako u okuliarových šošoviek.

Modré svetlo, ktoré vyžarujú displeje digitálnych zariadení, pôsobí nepriaznivo na fungovanie organizmu a môže vám výrazne narušovať kvalitu spánku.
Je tomu tak preto, že modré svetlo sa prirodzene vyskytuje v ranných hodinách a postupne prechádza do červeného farebného spektra. Ak pracujete s počítačom, tabletom, alebo napríklad sledujete filmy a seriály - toto umelé modré svetlo dáva vášmu telu pokyn, že by malo byť aktívne. Škodlivá časť modrého svetla (380 - 460 nm) naviac tiež zrýchľuje starnutie oka a je tu aj riziko poškodenia sietnice.
Vďaka šošovkám TopVue Blue Blocker sa môžete týmto rizikám vyhnúť a dopriať svojim očiam príjemnú ochranu.

Vždy pohodlný materiál šošoviek TopVue Blue Blocker

TopVue Blue Blocker sú vyrobené z materiálu hydrogélového typu - Methafilcon A a celých 55% šošovky tvorí voda. Vysoký obsah vody sa stará o to, že sú šošovky po celú dobu nosenia jemné a pre oči komfortné.
Aby bolo zaistené pohodlie počas nosenia aj nositeľom, ktorých oči majú sklon k vysychaniu, sú šošovky ošetrené zvlhčujúcou technológiou ASSL - Aqua Safety Shield Layers.

Dvojitá ochrana očí

Popri ochrane pred modrým svetlom majú jednodenné šošovky TopVue Blue Blocker zavedený tiež UV filter. Šošovky teda podporujú aj ochranu očí pred ultrafialovým žiarením.
Aby boli oči pred UVA a UVB lúčmi chránené 100%, kombinujte šošovky TopVue Blue Blocker so svojimi obľúbenými slnečnými okuliarmi.

Vlastnosti - TopVue Blue Blocker (30 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Priepustnosť O2: 20 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Obsah vody: 55%
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Methafilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Názov produktu: TopVue Blue Blocker
UV filter: Áno
Blue Blocker: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (7)

Patrícia

Dobrý deň. S týmito šošovkami som bola veľmi spokojná avšak nedávno som som si objednala ďalšie balenie a so šošovkami sa nedá vôbec pozerať, videnie je veľmi rozptýlené a nezaostrené.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Patrícia, ďakujeme Vám za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Pokiaľ spĺňate podmienky služby Garancie vrátenia peňazí, budete môcť šošovky vrátiť. Ďalšou možnosťou je reklamácia kontaktných šošoviek. Radi by sme Vás požiadali, aby ste kontaktovali náš zákaznícky servis, kde s Vami situáciu vyriešia. Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám krásny deň.
Eva Pagacova

Zdravím! Uz dlhsiu dobu pouzivam kontaktne sosovky TOP VUE BLUE BLOCKER. Konkrétne so sosovkami so veľmi spokojna, MRZI ma však velka kazovost. Z 30 ks sosoviek sami zacalo stavat, ze az10% je chybovych: ( co znamená odstipnute kraje menšieho aj väčšieho charakterru. Mozem poslat aj fotodokumentaciou. Co s tym prosim? Mate este dalsie sosovky s ochranou proti modrému svetlu?? Dakujem Pagacova

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za komentár. Sme radi, že ste so šošovkami TopVue Blue Blocker spokojná. Mrzí nás však, že v balení nachádzate aj chybné šošovky. Radi by sme s Vami situáciu riešili. Pošlite nám, prosím, fotografie na e-mail info@sosovky-kontakne.sk. Z našej ponuky Vám môžeme ponúknuť ešte kontaktné šošovky Acuvue Oasys with Transitions, ktoré taktiež filtrujú modré svetlo a naviac taktiež na svetelné zmeny reagujú (zatmavujú sa). Alebo Vám môžeme ponúknuť šošovky, ktoré síce filtrom modrého svetla nedisponujú, avšak cielia na užívateľov pracujúcich s digitálnou technikou. Ide o šošovky Biofinity Energy a Bausch + Lomb ULTRA. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Jana

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Syn je aktívny športovec a používa jednodňové šošovky acuvue oasys -DIA 14,3 na jedno oko -1,25 a druhé -1,50. Tieto šošovky sú dosť drahé a potrebovala som poradiť nejakú lacnejšiu alternatívu. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Kontaktné šošovky, ktoré Váš syn používa sú silikón-hydrogélové. Z tejto kategórie jednodenných šošoviek by sme Vám mohli ponúknuť kontaktné šošovky TopVue One+. Hodnota priemeru je síce o 0,10 mm menšia, to ale spadá do povolenej rozmedznej odchýlky a nemal by nastať problém. Hodnoty dioptrií vyberiete podľa Vašich terajších šošoviek. Pokiaľ by z akéhokoľvek dôvodu šošovky nevyhovovali, značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí, ktorú by ste v takom prípade mohli využiť a investícia by sa Vám vrátila. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
Nikola Balázsová

Dobrý deň,mohli by ste mi prosím poradiť,ktoré jednodňové šošovky si mám vybrať,ak nosím PureVision? Potrebovala by som ich ku vode,toľko toho tu je že si naozaj neviem vybrať,ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Pretože sú šošovky PureVision zo silikón-hydrogélového materiálu, odporúčali by sme Vám šošovky z rovnakého druhu materiálu. Veľkostnými parametrami Vašim očiam zodpovedajú šošovky Live Daily Disposable alebo Clariti 1 day. Pekný deň.
Daniela

Vyskusala som prvykrat tieto sosovky, kedze ma zaujala vlastnost filtrovat modre svetlo. Mala som pocit, ze niektore z balicka vobec nesadli. Ale tie,co sadli dobre na oko, tak som bola spokojna. Podobnu recenziu na tieto sosovky som uz niekde citala. Skusim vyskusat aj iny druh z tejto znacky. Ale treba vyskusat a spravit si vlastny nazor.

Michaela Vozarova

Dobrý deň, neviem, z akého dôvodu, ale mne sa šošovka neudrží v oku. Stále mi vypadáva? Vyskúšala som len prvý pár. A neviem, čo s nimi?

Zákaznícky servis
Dobrý deň Michaela, ďakujeme Vám za otázku. To, že kontaktná šošovka občas nesadne sa stáva. Pokiaľ Vám kontaktná šošovka vypadáva, nesedia Vám veľkostné parametre šošovky. Našťastie, značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ ste použili len jeden pár, môžete službu využiť a neprídete o vloženú investíciu. Pekný deň.
Boris

Naozaj veľká paráda. Páči sa mi funkčné veci.