Garancia vrátenia peňazí

TopVue Air Multifocal (6 šošoviek)

30.99 €
100% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? štvrtok 30.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
30.99 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Air Multifocal

TopVue Air Multifocal sú multifokálne kontaktné šošovky vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie. TopVue Air Multifocal sa vyznačujú extrémnou priedušnosťou pri zachovaní vysokého obsahu vody. Konštrukcia a design šošoviek TopVue Air Multifocal využívajúca niekoľko optických zón zaručuje kvalitnú korekciu zraku na všetky vzdialenosti a zároveň vysoký komfort nosenia.

Pohodlné a účinné riešenie presbyopie

Presbyopia, alebo tiež starecká vetchozrakosť, patrí medzi chyby podmienené vekom. Vplyvom prirodzeného starnutia a opotrebenia organizmu dochádza u väčšiny ľudí okolo štyridsiateho roku života ku zhoršeniu zraku - vplyvom straty pružnosti očnej šošovky nie je oko schopné dostatočne zaostrovať na blízko aj do diaľky. Multifokálne šošovky TopVue Air Multifocal predstavujú pohodlné riešenie týchto ťažkostí.

Jasný pohľad na všetky vzdialenosti

Mutlifokálne šošovky TopVue Air multifocal korugujúce presbyopiu Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal sú konštruované pomocou niekoľkých optických zón. Pri tomto princípe striedania jednotlivých optických zón v sústredených kruhoch sú využívané prirodzené fyziologické vlastnosti oka, kedy sa pri zaostrení na blízke predmety zornica sťahuje a pri pohľade do diaľky naopak rozširuje. Optická zóna korigujúca videnia na blízko je tak sústredená v centre šošovky, pričom ju smerom k okrajom striedajú zóny pre pohľad na väčšiu vzdialenosť.

Akú adíciu zvoliť?

Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal disponujú štyrmi adičnými hodnotami. V prípade, že sa nameraná adícia pohybuje medzi dvoma z týchto štyroch adičných hodnôt, volíme tú hodnotu, ktorá je nižšia. Pokiaľ je potrebné zohľadniť dominantnosť očí, volíme pre dominantné oko hodnotu vyššiu, pre nedominantné nižšiu hodnotu.

Pohodlné už od prvého nasadenia

TopVue Air Multifocal sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou
  • hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air

Multifocal sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air Multifocal potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

hydratácia šošoviek topvue Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air Multifocal sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa. Množstvo vody obsiahnutej v TopVue Air Multifocal tiež znižuje hromadenie depozít na povrchu šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (6 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Add power: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (34)

Máte nejaké otázky?
Ján

Zdravim, Pouzivam od Vas sosovky do dialky -1,25...ale neviem uz s nimi citat. Bez nich viem. Mozem pouzit multifokalne sosovky? Ak ano s akymi parametrami? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ján, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

klaudia

Dobrý deň, chcela by som poradit ake šošovky si mam objednat, aby som nekupila zle. Na obe oči do diaľky mam dioptrie 0,5a na blizko na obe oci dioptria 1. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Klaudia, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Katka

Dobrý deň, chcela by som poradiť aké šošovky objednať, nosím na čítanie +2.,5 Ľavé aj práve oko, do diaľky -1,5 dá sa aj takto objednať?? aby som nemusela meniť okuliare.. Ďakujem..

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katka, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám vedeli pomôcť, potrebovali by sme Váš aktuálny predpis. Kópiu predpisu nám, prosím, zašlite na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Vopred Vám ďakujeme a zatiaľ prajeme pekný deň.

Miroslav Gajarsky

Kúpil som si ale mne nejak nesedia. Po cca dvoch hodinách ma oči začnú rezať . Už nechcem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miroslav, ďakujeme Vám za komentár. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Ak Vám šošovky nevyhovujú a spĺňate podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Richard Dlhoš

Dobrý deň, rád by som sa poradil aké šošovky si mám objednať, potrebujem multifokálne,na čítanie teda na blízko mám dioptrie +1,25 a do diaľky 0 na obe oči a ešte akú add, skrátene na čítanie+1,25 obe oči a na diaľku nepotrebujem ,tak mi povedala doktorka,a ešte by som sa chcel spýtať ktoré sú lepšie či Air optix plus HydraGlyde alebo TopVue Air multifocal, ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Richard, ďakujeme Vám za otázku. Podľa uvedených informácií budete potrebovať multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie 0,00 a adície +1,25. V prípade šošoviek TopVue Air Multifocal zvoľte hodnotu adície 1,00. Ak si vyberiete druhé spomínané šošovky, zvoľte adíciu LO. Nedá sa povedať, ktoré šošovky sú lepšie, každému z našich zákazníkov vyhovuje niečo iné. Šošovky sú odlišné materiálom, z ktorého sa vyrábajú, konštrukciou optiky, priepustnosťou kyslíka aj obsahom vody. Skrátka, rozdielov je naozaj veľa a to, čo si jeden zákazník chváli, nemusí byť príjemné inému zákazníkovi. Správne by ste mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten podľa parametrov Vašich očí, Vašich potrieb a preferencií zvolí vhodné šošovky. Pri multifokálnych šošovkách tiež nie úplne zriedkavo dochádza k úprave hodnôt. Štandardne je táto služba platená, vyhnete sa však zdĺhavému a finančne náročnému procesu výberu šošoviek. Korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročná a môže trvať až 2 týždne, kým si na ne zvyknete. Na začiatku si aplikujte šošovky doma v pokoji, dobu nosenia pomaly predlžujte. Pre lepšiu adaptáciu si môžete napomôcť ľahkými pohybmi hlavy v smere pohybu. Ak sa rozhodnete vybrať si šošovky sám, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nemožno uplatniť prípadnú reklamáciu. Pokiaľ si predsa len chcete vybrať šošovky sám, ponúkli by sme Vám skôr tieto TopVue Air Multifocal. Vybrané balenia šošoviek TopVue disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete ich pri splnení podmienok služby vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Andrea Mikušová

Dobry vecer. Moje sosovky od Bauch and long multifokal uz nie su u vas na objednanie. Ponukate mi nahradu TopVue Air multifokal. Maju tie iste hodnoty. S ocnou lekarkou sa mi to momentalne neda konzultovat. Su materialovo rovnake ? Dakujem. Mikusova Andrea *

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za otázku. Tieto šošovky sú taktiež vyrobené zo silikón-hydrogélu. Materiál však nie je úplne totožný a má odlišné parametre. Vybrané balenia šošoviek TopVue však disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám šošovky nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ich vrátiť a neprídete o svoje peniaze. Ak by ste chceli šošovky z úplne rovnakého silikón-hydrogélu, mohli by sme Vám z nášho sortimentu ponúknuť PureVision 2 for Presbyopia od spoločnosti Bausch and Lomb. Akákoľvek re-aplikácia kontaktných šošoviek by však mala prebiehať s odbornou asistenciou. Majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne vybrané šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Mária Petrovičova

Dobry den chcela by som prejsť na multifokálne kontaktné šošovky.Nosím multifokálne okuliare: do diaľky pravé oko +2,50 P.D.31,5 ADD +2,00 ľavé oko +2,50 P.D.31,0 ADD+2,00 na blízko pravé oko +4,50 P.D.31,5 ľavé oko +4,50 P.D.31,0 Môžte mi presne popísať aké parametre mám uviesť do objednávky?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu budete ku korekcii potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +2,50 a adície +2,25. Pri týchto kontaktných šošovkách je hodnota adície buď +2,00 alebo 2,50. Všeobecne sa odporúča vždy najprv tá najnižšia hodnota. V tomto prípade teda hodnota adície +2,00. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. A nakoľko ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj vhodný roztok na starostlivosť o ne, napr. Gelone. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nám môžete napísať, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ada

Dobrý deň , prosím vás o radu, aké parametre kontaktnych šošoviek si mam u vás objednať , keď mam na predpise od očnej lekárky hodnoty pravé oko do diaľky -5 a do blízka -3,5. Ľavé oko do diaľky -4 a do blízka -2,5. Ďakujem, Ada

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ada, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,00 a adície +1,50. Pre ľavé oko potom bude mať šošovka hodnotu dioptrie -4,00 a adície tiež +1,50. Radi by sme Vás upozornili, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročnejšia a môže trvať až 2 týždne, než si na ňu zvyknete. Pre rýchlejšiu adaptáciu odporúčame pomáhať si malým pohybom hlavy v smere pohybu. Šošovky TopVue disponujú u vybraných balení službou Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám nevyhovovali, môžete ju vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Slavka

Dobrý deň, nosím kontaktné šošovky -2,5, ale už s nimi nevidím na blízko. Bez šošoviek vidím bez problémov na blízko. Aké konkrétne multifokálne šošovky by ste mi doporučili? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Slávka, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ, takto na diaľku a bez aktuálneho a kompletného okuliarového predpisu nedokážeme poradiť, aké šošovky by pre Vás boli vhodné. Odporučili by sme Vám navštíviť očného špecialistu, ktorý s Vami šošovky vyberie a odborne ich aplikuje. Očný špecialista môže taktiež zohľadniť Vaše potreby alebo dokonca upraviť dioptrické hodnoty. V prípade problémov s Vami doladia korekciu zraku k dokonalosti. Potom šošovky bez problémov môžete nakupovať v internetovom obchode. Keby ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu s výberom kontaktných šošoviek, parametre mám pravé oko dioptrie -2,00, cylinder - 0,50, os 150 °, ľavé oko dioptrie -2,25, cylinder - 0,50, os 70°, adítia pre obidve oči 2,25, ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte kombinovanú očnú vadu, a to presbyopiu a nízky stupeň astigmatizmu. Aby sme Vám mohli vypočítať vhodné dioptrické parametre potrebovali by sme poznať kompletný zápis, ako na diaľku, tak na blízku vzdialenosť. V oboch prípadoch by mal zápis obsahovať hodnotu sférickej dioptrie, cylindrickej dioptrie a hodnoty osí. Váš zápis je určený pre okuliare a hodnota adície je už vypočítaná pre korekciu okuliarmi. Avšak teoreticky by ste mali mať pre pravé oko šošovku s hodnotou dioptrie -2,25 a adície +2,00 a pre ľavé oko by ste mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50 a adície +2,00. V prípade, že by Vám korekcia so šošovkami nebola príjemná, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pretože ide o šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Júlia

Dobrý deň, chcčela by som poprosiť o radu s výberom kontaktných šošoviek parametre nemám vysoké ale napriek tomu by som radšej nosila šošovky :cylinder prave oko do diaľky -0,25 os 180st / ľavé -025 os 0st. *** do blízka :pravé oko sféricke dioptrie +2,0 cylinder -0,25 os 180st a ľavé oko sféricke dioptrie +2,0 cylinder -0,25 os 0st , ďakujem za rýchlu odpoveď

Zákaznícky servis
"Dobrý deň, Júlia, ďakujeme Vám za otázku. Ak sme pochopili Váš zápis správne, sú hodnoty nasledujúce:
Pravé oko do diaľky: shp. +0,00, cyl. -0,25 a os 180°
Ľavé oko do diaľky: shp. +0,00, cyl. -0,25 a os 0°
Pravé oko do blízka: shp. +2,00, cyl. -0,25 a os 180°
Ľavé oko do blízka: shp. +2,00, cyl. -0,25 a os 0°
Podľa zápisu sa u Vás začína rozvíjať kombinovaná očná vada astigmatizmus a presbyopia. Cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a bude nutné ich prepočítať na sféru. Vďaka tomu budete môcť ku korekcii zraku vyskúšať tieto kontaktné šošovky. Ku korekcii zraku budete pre pravé aj ľavé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,00 a adície +2,00. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj vhodný roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Ak s multifokálnymi šošovkami zatiaľ nemáte skúsenosti, začínajte s ich nosením vo chvíľach voľna (po práci alebo cez víkend). Táto korekcia je pre mozog už náročnejšia. Pre urýchlenie návyku pri pohľadoch do strán otáčajte aj hlavu. Tento drobný pohyb pri návyku veľmi pomáha. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň."
Ľubomír

Na predpise okuliarov z optiky je uvedený údaj do diaľky pravé a ľavé oko =3,5, cylinder =0,5, pravé oko osa 40, ľavé oko osa 170, do blízka je uvedená len adícia 2,5 pre obidve oči.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ľubomír, ďakujeme Vám za doplnenie znamienok pri cylindrických hodnotách, ale stále uvádzate hodnotu adíce. Hodnota adície je už vypočítaná hodnota v tomto prípade pre okuliare. Nie je príliš obvyklé, aby na predpise pre okuliare bola uvedená len adícia. Z tohto dôvodu sme Vaše dioptrické hodnoty konzultovali s našou externou optometristkou a zhodli sme sa, že pre korekciu Vášho zraku budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -3,50 a hodnota adície by mala zostať na hodnote +2,50. Avšak, aplikácia multifokálnych šošoviek býva veľmi ťažká a niekedy je nutné teoretický výpočet upraviť aj s osobnou pomocou očného špecialistu tak, aby korekcia zraku bola užívateľovi komfortná. Pokiaľ táto situácia nastane, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Protože se jedná o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete potrebovať k šošovkám aj vhodný čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ľubomír

Dobrý deň. Nosím multifokálne okuliare, údaje pre pravé oko -3,5, cylinder 0,5, osa 40, ľavé oko -3,5, cylinder 0,5, osa 170, adícia pre obidve oči 2,5.Prosím o radu, aké hodnoty mám zvoliť pre multifokálne šošovky. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli správne poradiť, potrebovali by sme od Vás kompletný okuliarový zápis (teda namerané hodnoty na blízko a na diaľku) vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =). Akonáhle nám doplníte informácie, radi Vám prepočet urobíme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

MT

V poslednom čase mi cca po 14 dňoch nie každodenného ani celodenného nosenia praskne šošovka v strede. Urobí sa asi 2-3 mm prasklina. Šosovku musím vyhodiť. Posledná mi praskla po 5 dňoch nosenia. Šošovky nosím 25 rokov tieto konkrétne asi 2 roky. Predtým mi to nikdy neprasklo až teraz šošovky v posledných 3 zásielkách. Chcem sa opýtať kde je chyba?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa popisu situácie môže ísť o nejakú chybu z výroby pri dioptrickej kombinácii, ktorú nosíte, pretože neevidujeme žiadne iné stažnosti. Prosím, kontaktujte naše zákaznícke oddelenie na telefónnom čísle +421 220 570 792 alebo e-mailom na info@sosovky-kontaktne.sk, kde s Vami náš zákaznícky servis pomôže situáciu vyriešiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Julo

Dobrý deň, nosím multifokálne okuliare, ktoré mi uľahčujú život, no ako fotografovi mi pri práci nevyhovujú, zahmlievajú sa a šúchajú o očnicu fotoaparátu. Chcel by som vyskúšať multifokálne šošovky. Namerané hodnoty mám pre obe oči rovnaké - +0,25 do diaľky a +2,8 na vzdialenosť telefónu - plynulý prechod medzi tým. Aké hodnoty mám zvoliť? +0,25 a ad power +2,5? Ďakujem za odpoveď Julo

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Julo, ďakujeme Vám za otázku. Áno, pri nákupe šošoviek zadáte hodnotu dioptrie +0,25 a adície +2,50. Pri značke TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pretože ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend či doma po pracovnom dni, aby ste mali pokoj. Ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí zvyknúť. Aby adaptácia na šošovky bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou pri pohľade hore, dole či do strán výrazne uľahčí návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola príjemná, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Očný špecialista Vám môže počas vyšetrenia upraviť dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Andrea

Dobrý deň, chcela by som vyskúšať multifokalne šošovky a lekárka mi povedala, že si mám objednať do diaľky také ako zvyčajne a do blízka s vyššou adíciou, len neviem čo to znamená. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň Andrea, ďakujeme Vám za otázku. V prípade týchto kontaktných šošoviek by mohlo ísť o adíciu +2,00 alebo +2,50. Pokiaľ nám napíšete Vaše namerané dioptrické hodnoty na diaľku a na blízko (vrátane znamienok), môžeme Vám napísať konkrétne hodnoty. Bez výpočtu z Vašich dioptrických hodnôt si však netrúfame odporučiť nič konkrétne. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Ivona Krétová

Dobry den, objednala som si -9 a +1,5. Na blizko vidim dobre, na dialku mozno 0,5 dioptrie by to chcelo pridat. Viete mi poradit ake parametre si mam objednat ? Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Ivona, ďakujeme Vám za otázku. Pri aplikácii multifokálnych kontaktných šošoviek hrá rolu aj vyskúšanie šošoviek, najlepšie pod dohľadom očného špecialistu, ktorý Vám môže prípadné dioptrické hodnoty upraviť, aby ste videla perfektne. Aby sme Vám mohli takto na diaľku poradiť, potrebovali by sme poznať Vaše okuliarové hodnoty alebo vidieť fotokópiu z očného vyšetrenia, ktorú nám môžete poslať na e-mailovú adresu info@sosovky-kontaktne.sk. Na základe týchto údajov môžeme previesť výpočet dioptrických hodnôt na nákup kontaktných šošoviek. Ďakujeme za pochopenie a pekný deň.

Monika

A to su prosim vas multifokalne šošovky?pišete že uvadzam iba dioptrie.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Monika, ďakujeme Vám za otázku. Áno, toto sú multifokálne kontaktné šošovky. Ak máte presbyopiu, potrebujete poznať od očného lekára hodnotu zmeranú na diaľku aj na blízko. Z týchto dvoch údajov sa potom vypočíta tzv. Adícia. Pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek potrebujete poznať 2 údaje: hodnotu dioptrie do diaľky a adíciu. Ak si nie ste istá, ako správne postupovať, pošlite nám prosím fotografiu krabičiek (stranu s dioptrickými hodnotami) Vašich existujúcich kontaktných šošoviek alebo fotografiu Vašich nameraných dioptrických hodnôt na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Potom Vám budeme schopní odporučiť vhodné kontaktné šošovky. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Monika

Dobry den.prosim vas ako mam objednat kontaktne šošovky ked mi zmerali oci a v nemenovanej optike uz mi dali šošovky len su drahe chcela by som u vas objednat.lave oko mam PWR - 2,5 HI a prave oko mam RWR - 3.00 HI.toto mam na krabicke napisane.možete ma navigovat kam mam pisat tieto udaje nie som velmi zručna v tomto.dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Monika, ďakujeme Vám za otázku. Uvádzate len hodnoty dioptrie, a preto hľadáte klasické sférické kontaktné šošovky. Od značky TopVue Vám môžeme odporučiť 14denné kontaktné šošovky TopVue Premium alebo jednodňové kontaktné šošovky TopVue One +. U oboch produktov zadávate údaj iba do kolónky "dioptrie", kam napíšete hodnotu dioptrie pre pravé a následne pre ľavé oko. V košíku potom budete mať 2 krabičky kontaktných šošoviek. Kontaktné šošovky TopVue navyše disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám kontaktné šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Ľubica Malá

Veľmi príjemné kontaktné šošovky. V práci mi veľmi zľahčujú život. Len si občas musím dať kvapky do očí. Celý deň pri počítači je náročný.

Ales

Keďže potrebujem korekciu zraku na blízko i na diaľku sú pre mňa multifokálne šošovky ideálne riešenie. Tieto mi vyhovujú.

Tatiana

Mám ešte špeciálne okuliare pre prácu s PC (vzialenosť cca 75-80 cm), kde mám namerané tieto hodnoty: R Sph -2.00 Cyl 0.00 Axis 0.0 Add 1.25, L Sph -1,75 Cyl 0.00 Axis 0.0 Add 1.25. Je možné z tejto informácie odporučiť, aké by som mala mať multifokálne šošovky?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za reakciu. Pri týchto šošovkách je adícia + 1,25 pre obe oči. Sú tu ale iné dioptrie do diaľky. Keby sme teda počítali adíciu k dioptriám -3,25, odporučili by sme na obe oči -2,50. Ideálne ale bude, keď sa poradíte osobne s očným špecialistom. Multifokálnych šošoviek je viac typov a pracujú s viacerými spôsobmi korekcie, takže by Vám mohol očný špecialista aj pomôcť s výberom. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Tatiana

Ďakujem za odpoveď. Pravdepodobne som Vám položila moju otázku vo veci výberu multifokálnych šošoviek nezrozumiteľne. Šošovky si u Vás objednávam na ich príležitostné používanie (dovolenka, šport), a to jednodňové, ktoré po ich použití vyhodím, a to vo veľkosti oboch dioptrií (LO, PO) -3,25. S týmito šošovkami však už nevidím dobre na blízku vzdialenosť (napr. čítanie). Keď bežne nosím okuliare, pri čítaní si ich skladám, a čítam bez nich. Neviem teda, či si mám objednať šošovky s dioptriami -3,25 na obidve oči ako doteraz + add power + 1 (najslabšia dioptria, ktorú ponúkate na blízko).

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za doplnenie dotazu. V predchádzajúcom komentári ste uviedla, že na blízko vidíte bez problémov. Preto sme vám odporučili sférické kontaktné šošovky. Adícia u multifokálnych šošoviek je rozdiel medzi dioptriou do diaľky a do blízka. Ideálne by teda bolo, keby ste navštívila očného špecialistu a ten vykonal nové meranie. Pre zistenie adície je nevyhnutné poznať dioptriu nameranú na blízko. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Tatiana

Dobrý deň, ako vybrať add power v prípade, že dioptrie mám -3,25 a na blízko vidím dobre bez okuliarov. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Vášu otázku. Ak zatiaľ nemáte so šošovkami skúsenosť, odporučili by sme Vám sférické šošovky s dioptriou -3,25. Napríklad teda TopVue Air. Multifokálne šošovky sú vhodné, ak Vás trápi presbyopia a potrebujete korigovať videnie na blízko i na diaľku. Ak by šošovky TopVue Air neboli vhodné, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keď budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ján Valach

Konečne vidím na blízko i do diaľky aj bez okuliarov. Som maximálne spokojný.

Janka Lieblová

Už roky používam túto značku a nechcem meniť :)

Libor

Konečne cenovo prijateľné multifokálne šošovky, ktoré mojim očiam vyhovujú.

Anonymous

Odporúčam...

Helena Nováková

Kvôli vetchozrakosti som musela prejsť na multifokálne šošovky, tieto mi úplne sadli a iné nechcem.

Vít

Najpohodlnějšé multifokálné šošovky aké som vyzkušal.

Dara

Som spokojná s týmto typom kontaktnej šošovky je kvalitná pohodlná na nosenie.

Stanislav G.

Lepší pocit ako v iných šošovkách.

Peter

Šošovky sa veľmi príjemne nosia!

Zuzana Hrušovská

Prosím Vás,čo je add power?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, add power je prídavok, dioptrický rozdiel medzi diaľkou a čítaním, vyjadruje súhrn dioptrií. Používa sa pri multifokálnych šošovkách.