Garancia vrátenia peňazí

TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

17.29 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Air Multifocal (6 šošoviek) - 30.99 € (ušetríte 3.59 €)
Kedy odošleme? štvrtok 30.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
17.29 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Air Multifocal

TopVue Air Multifocal sú multifokálne kontaktné šošovky vyrobené z inovatívneho
silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie. TopVue Air Multifocal sa vyznačujú extrémnou
priedušnosťou pri zachovaní vysokého obsahu vody. Konštrukcia a design šošoviek TopVue Air
Multifocal využívajúca niekoľko optických zón zaručuje kvalitnú korekciu zraku na všetky
vzdialenosti a zároveň vysoký komfort nosenia.


Pohodlné a účinné riešenie presbyopie

Presbyopia, alebo tiež starecká vetchozrakosť, patrí medzi chyby podmienené vekom. Vplyvom prirodzeného starnutia a opotrebenia organizmu dochádza u väčšiny ľudí okolo štyridsiateho roku života ku zhoršeniu zraku - vplyvom straty pružnosti očnej šošovky nie je oko schopné dostatočne zaostrovať na blízko aj do diaľky. Multifokálne šošovky TopVue Air Multifocal predstavujú pohodlné riešenie týchto ťažkostí.

Jasný pohľad na všetky vzdialenosti

Mutlifokálne šošovky TopVue Air multifocal korugujúce presbyopiu Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal sú konštruované pomocou niekoľkých optických zón. Pri tomto princípe striedania jednotlivých optických zón v sústredených kruhoch sú využívané prirodzené fyziologické vlastnosti oka, kedy sa pri zaostrení na blízke predmety zornica sťahuje a pri pohľade do diaľky naopak rozširuje. Optická zóna korigujúca videnia na blízko je tak sústredená v centre šošovky, pričom ju smerom k okrajom striedajú zóny pre pohľad na väčšiu vzdialenosť.

Akú adíciu zvoliť?

Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal disponujú štyrmi adičnými hodnotami. V prípade, že sa nameraná adícia pohybuje medzi dvoma z týchto štyroch adičných hodnôt, volíme tú hodnotu, ktorá je nižšia. Pokiaľ je potrebné zohľadniť dominantnosť očí, volíme pre dominantné oko hodnotu vyššiu, pre nedominantné nižšiu hodnotu.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air Multifocal sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air Multifocal potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

hydratácia šošoviek topvue Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air Multifocal sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa. Množstvo vody obsiahnutej v TopVue Air Multifocal tiež znižuje hromadenie depozít na povrchu šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Add power: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (82)

Máte nejaké otázky?
Aťa

Aťa, ešte pre doplnenie predchádzajúceho dotazu......údaje, ktoré som písala boli pre riadne okuliare nie kontaktné šošovky. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Aťa, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho okuliarového dioptrického zápisu by ste teoreticky mali mať na korekciu pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie +1.00 a adície +1.75. Na korekciu ľavého oka by ste potom mali mať šošovku s hodnotou dioptrie +0.50 a adície +1.75. Ide teda o klasický výpočet, ktorý je vhodný na bežné nosenie. Ak máte špeciálne požiadavky napr. korekciu pre prácu na krátku vzdialenosť, je nutné výpočet upraviť. Tým pádom budete na korekciu potrebovať aj iné dioptrické hodnoty. Individuálne požiadavky na korekciu zraku je však nutné riešiť osobne s očným špecialistom. Teoretický výpočet pre multifokálne šošovky nemusí vždy nositeľovi vyhovovať. Zvážte, preto prosím odbornú pomoc alebo aspoň jednodenné šošovky, ktoré sú pre začiatočníkov ideálne, pretože nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Z nášho sortimentu Vám môžeme ponúknuť šošovky Gelone 1-Day Multifocal, pri ktorých navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a investícia za šošovky sa Vám vráti. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Aťa

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť. Už som u Vás objednala multifokálne šošovky, ale nevidela som dobre. Objednávka č. 627821 kde som zadala len +1 a +0,5 a add +2 pre obe oči podľa rady inej lekárky a musela som vrátiť, lebo som nič nevidela. Nikde som však nevedela zadať pracovnú vzdialenosť a asi preto nevidím. Ak mi môžte poradiť....Potrebujem multifokalne šošovky. Mám k dispozícii tieto údaje od lekára: dioptria sférická diaľka ĽO: +0,5 , PO +1 blízko ĽO: +2,25, PO +2,75 pracovná vzdialenosť: ĽO: +1,25, PO +2,75 Ďakujem

Martina

Dobrý deň chcem sa opýtať aké šošovky budem potrebovať: pravé oko do diaľky.: -4,25 , -0,25, 115 ľavé oko do diaľky: -4,75, -0,25, 50 pravé oko do blízka: -2,5, -0,25, 115 ľavé oko do blízka: -3,0, -0,5, 50 Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Podľa uvedených hodnôt máte kombinovanú poruchu – ľahký astigmatizmus a presbyopiu. Hodnoty cylindrov, ktoré poukazujú na spomínaný astigmatizmus, sú však zatiaľ príliš nízke a treba ich previesť na sféru. Ku korekcii zraku budete zatiaľ potrebovať klasické multifokálne kontaktné šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať multifokálnu šošovku s hodnotou dioptrie -4.00 a adície +1.75 (pri týchto šošovkách zvoľte nižšiu možnú adíciu +1.50). Všimli sme si, že pri ľavom oku máte inú hodnotu cylindra do diaľky a do blízka. To nebýva zvykom. Prosím, skontrolujte si predpis na okuliare. Pre hodnoty na kontaktné šošovky budeme teda vychádzať z hodnôt nameraných do diaľky. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.50 a adície +1.75 (pri týchto kontaktných šošovkách si zvoľte opäť nižšiu možnú adíciu +1.50). Korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je pre mozog pomerne náročná, a preto Vám vrelo odporúčame návštevu očného špecialistu. Ten Vám podľa Vašich parametrov a preferencií odporučí vhodné šošovky. Pri multifokálnych šošovkách navyše často dochádza k doladeniu korekcie počas ich skúšania. Keďže však máte záujem o šošovky TopVue, ktoré disponujú službou Garancia vrátenia peňazí, môžete ich bez obáv vyskúšať. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich podľa informácií v prekliku vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Pre rýchlejšiu adaptáciu na novú korekciu si môžete dopomôcť drobnými pohybmi v smere pohľadu. Šošovky si taktiež zo začiatku aplikujte doma v pokoji (najprv len na chvíľu) a postupom času nosenie šošoviek predlžujte. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Prajeme pekný deň.
Miriam

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť pri výbere kontaktných šošoviek. Aké šošovky si mám objedať keď na predpise mám napísané: - pravé oko do diaľky sféricke dioprie: -4,00, dioptria: -0,50 OS: 10. - ľavé oko do diaľky sféricke dioprie: -3,50, dioptria: -0,50 OS: 148 - pravé oko do blízka sféricke dioprie: -1,50, dioptria: -0,50 OS: 10. - ľavé oko do blízka sféricke dioprie: -1,25, dioptria: -0,50 OS: 148. Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miriam, ďakujeme Vám za otázku. Napriek tomu, že máte cylindrické hodnoty namerané, a teda trpíte na astigmatizmus, hodnoty cylindrov sú zatiaľ príliš nízke a treba ich previesť na sféru. Pre pravé oko budete potrebovať multifokálnu šošovku s hodnotou dioptrie -4.00 a adície +2.25 (v prípade týchto šošoviek zvolíte najbližšiu nižšiu adíciu, tj. +2.00). Pre ľavé oko budete potrebovať multifokálnu šošovku s hodnotou dioptrie -3.50 a adície +2.00. Ide však iba o teoretický prepočet. Radi by sme Vás upozornili, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročnejšia a odporúčame Vám situáciu riešiť s odborníkom. Ten Vám na základe parametrov, Vašich potrieb a preferencií vyberie vhodné šošovky. Podľa skúšania potom môže šošovky zmeniť a doladiť Vám korekciu k Vašej plnej spokojnosti. Výhodou šošoviek TopVue je však poskytovaná Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete ich podľa informácií v prekliku vrátiť a nestratíte tak svoje peniaze. Ak máte aj ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Dajana Kordíková

Dobrý deň, chcem sa informovať aký sú správne šošovky, ktoré treba objednať. Nevidím na blízko. p. Dr. napísala: R Sph 0,00 Cyl - 0,5 Ax 7 ADD +1,25 L Sph 0,00 Cyl -0,5 Ax 180 ADD +1,25 Ďakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dajana, ďakujeme za Váš komentár. Podľa predpisu máte presbyopiu a veľmi slabý stupeň astigmatizmu. Keďže sú Vaše cylindrické hodnoty nízke, bude potrebné prepočítať ich na sféru. Po prepočte budete ku korekcii pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -0,25 a adície +1, 25. Čo sa skúšania týka, šošovky TopVue predstavujú skvelú voľbu. Na vybrané balenia totiž funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám teda šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť. Vaša investícia sa Vám tak vráti späť. Šošovky, o ktoré máte záujem, sú mesačné s denným režimom nosenia. Budete k nim preto potrebovať aj vhodný roztok, aby ste im zabezpečili vhodnú starostlivosť, napr. Gelone. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Maťa

Dobrý deň. Bola som na vyšetrení a potrebovala by som poradiť s výberom multifocálnych šošoviek. Doteraz som nosila šošovky len do diaľky. Lekárka píše: VOD 0,1 -4,25 -0,25 115 1,00 VOS 0,1 -4,75 -0,25 50 1,00 IOT 16,0/17,0 Torr Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Maťa, ďakujeme Vám za komentár. Podľa predpisu máte stanovenú korekciu na jednu vzdialenosť. Máte slabšiu formu astigmatizmu, čo je pomerne bežná refrakčná porucha. Vaše cylindrické hodnoty sú však zatiaľ príliš nízke, a tak Vám ku korekcii zraku postačia klasické sférické šošovky – TopVue Air. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.00. Ku korekcii ľavého oka ďalej šošovku s hodnotou dioptrie -4.50. Nakoľko ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete ku šošovkám potrebovať aj vhodný roztok, s ktorým sa o šošovky budete starať, napr. Gelone. Navyše sa pri značke TopVue ponúka Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám teda šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Jana

A viete poradiť aké si mam u vás vybrať keď potrebujem +1,25 a adície +1,75

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. V prípade týchto šošoviek zvoľte, prosím, adíciu +1.50 (vždy volíme nižšiu hodnotu). Pokiaľ by Vám šošovky TopVue z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue k vybraným baleniam šošoviek ponúka. Pekný deň.
Jana

Dobry den,bola som sidat znova premerat oci,lebo som mala pocit ze objednane sosovky su slabe.Tak mam dialka +1,25 blizko +3,00 tak idem na druhy pokus .Ake di mam objednat.dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa teoretického výpočtu budete budete podľa zadaných dioptrických hodnôt potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +1.25 a adície +1.75. V prípade týchto šošoviek zvoľte, prosím, adíciu +1.50 (vždy volíme nižšiu hodnotu). Pokiaľ by Vám šošovky TopVue z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue k vybraným baleniam šošoviek ponúka. Aby ste si rýchlejšie na multifokálne šošovky zvykli, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Korekcia zraku multifokálnymi šošovkami nie je jednoduchá a odporúčame šošovky vyberať s očným špecialistom, ktorý Vám vyberie šošovky podľa parametrov očí a Vašich potrieb spolu s Vašimi preferenciami. Často taktiež u tohto druhu šošoviek dochádza k úprave parametrov šošoviek tak, aby bola korekcia dokonalá. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Jana

Dobry den, ake kontaktne sosovky si mam objednat obe oci do dialky +1,25 a do blizka +2,75 dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Budete potrebovať šošovky s hodnotou diotprie +1.25 a adície +1.50. Radi by sme Vás upozornili, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami nie je pre mozog jednoduchá a môže trvať niekoľko týždňov, než si na túto korekciu zvyknete. Pre rýchlejšiu adaptáciu by sme Vám odporučili pomôcť si malými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Zo začiatku si šošovky aplikujte v pokoji doma, na chvíľu a postupne čas predlžujte. Výhodou šošoviek TopVue je služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich za podmienok uvedených v prekliku vrátiť a neprídete o svoju investíciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Michal

Dobrý deň. Bol som na očnom vyšetrení a potreboval by som poradiť s výberom šošoviek. Samozrejme som našiel podobné, ale nenašiel som balenie po 1 ks šošovke, kde by som si mohol vybrať šošovku pre Dominantné a nedominantné oko. tri kusy na skúšku je asi zbytočné objednávať. Nemáte nejaký typ? +1,5D sph adícia + 2,25 alebo +2,5D sph. A ešte je tu niečo: CYL -0,25 ; CYL -0,75 ; AX 11 ; AX 171. Dominantné oko je pravé. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Michal, ďakujeme Vám za otázku. Vzhľadom k tomu, že máte kombinovanú očnú vadu - presbyopiu s astigmatizmom - vrelo by sme Vám odporučili odbornú aplikáciu kontaktných šošoviek. Očný špecialista Vám na základe parametrov Vašich očí a Vašich potrieb odporučí vhodné kontaktné šošovky. Podľa skúšky dochádza často k úprave hodnôt tak, aby korekcia zraku bola čo najlepšia a najkomfortnejšia. Táto služba býva spoplatnená, je to ale investícia, ktorá sa určite vyplatí. Napr. TU si môžete nájsť najbližšieho špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom kontaktných šošoviek Coopervision. V našom sortimente máme len jediné kontaktné šošovky, ktoré korigujú túto kombinovanú vadu, a to Proclear Multifocal Toric práve od zmieneného výrobcu. Akonáhle budete mať šošovky vyskúšané, môžete bez obáv šošovky nakupovať na internete. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Magdaléna Fedorová

Dobrý deň. Prvý krát som si nasadila toricku šošovku, ktorú som si objednala u vás(potrebna iba na ľavé oko, na pravom mam klasickú dioptriu). Avšak na diaľku aj na blízko vidím rozmazane. Robím niečo zlé? Je na aplikáciu torickych šošoviek špeciálny postup, alebo v com môže byt problém. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Magdaléna, ďakujeme Vám za otázku. Vašu otázku píšete k multifokálnym šošovkám, teda k šošovkám určeným na korekciu presbyopie. V poslednom nákupe však máte torické šošovky, a tak Vám odpovieme k šošovkám tohto typu. Torické šošovky majú na pozícii 6. hodiny orientačnú značku, ktorá slúži na rýchlejšiu aplikáciu kontaktnej šošovky v správnej polohe. Šošovka sa tak rýchlejšie usadí v správnej pozícii osi. Ak aj po 20 minútach vidíte cez šošovku stále rozmazane, môžete mať zle stanované dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek. Astigmatizmus je očná chyba, ktorá zvykne byť progresívna, kým sa úplne ustáli. Ďalším faktorom môžu byť nevhodné veľkostné parametre či materiál šošoviek. Východiskovým bodom je však vždy aktuálny záznam z merania. Ak máte dioptrický zápis, ktorý nie je starší ako 1 rok, môžete nám napísať Vaše dioptrické hodnoty a my pre Vás radi vypočítame hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek, aby sme túto skutočnosť mohli prípadne vylúčiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Gabika

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Aké multifokálne šošovky si mám objednať ak na predpise na okuliare mám namerané hodnoty PO+1,5 D, ĽO+1,25 D, add +1,75 D. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Gabika, ďakujeme Vám za komentár. Váš predpis na okuliare má už vypočítanú hodnotu adície. Aby sme vedeli vypočítať hodnotu adície pre kontaktné šošovky, potrebujeme vedieť namerané hodnoty na vzdialenosti do diaľky aj do blízka. Každopádne, Vaše dioptrické hodnoty sú pomerne nízke, a tak predpokladáme, že by ste pre korekciu pravého oka mali mať šošovku s hodnotou dioptrie +1,50 a adície +1,50 a pre korekciu ľavého oka by ste mali mať šošovku s hodnotou dioptrie +1,25 a adície +1,50. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí, a tak sú tieto šošovky na vyskúšanie skvelou voľbou. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom ohľade nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme! Pekný deň.
Lenka

Dobrý deň, prosím vás aké multifokálne šošovky si mám objednať keď mám na blízko +0.5 a do diaľky -1,5 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Pre korekciu zraku budete potrebovať multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie -1,50 a adície +2,00. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend či doma po pracovnom dni, aby ste mali pokoj. Ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktoroú si mozog musí privyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou pri pohľade hore, dole či do strán výrazne uľahčí návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Oční špecialisti Vám môžu počas vyšetrenia upraviť dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Melinda Juhaszova

Dobrý deň. Aké kontaktné šošovky mám objednať? Poprosím o radu PWR +0,5, BC 8.6, DIA 14.0, ADD +1,5 Obidve oči sú rovnaké. Ďakujem Juhaszova Melinda

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Melinda, ďakujeme Vám za otázku. Tieto šošovky určite vyskúšať môžete. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať ešte roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Andrea

A ešte som zabudla na obidvoch očiach ma add 0.75.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za doplnenie. Aby sme Vám mohli správne poradiť, potrebovali by sme od Vás kompletný okuliarový zápis (teda namerané hodnoty na blízko a na diaľku) vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =). Akonáhle nám doplníte informácie, radi Vám prepočet urobíme. Ak však ide o zložitejšiu korekciu zraku, odporúčame šošovky vyberať pri očnom špecialistovi. Ten môže reagovať na Vaše pripomienky, zohľadniť Vaše potreby alebo dokonca upraviť dioptrické hodnoty. Táto služba býva zpravidla spoplatnená, ide však o investíciu, ktorá sa vyplatí. Vyhnete sa tak prípadným investíciám do šošoviek, ktoré Vám nevyhovujú a nekorigujú dokonalý zrak. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky vybrať sama, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Andrea

Dobrý deň, aké šošovky by som si mala objednať keď ma na pravé oko +2,00 cyl -0,50 os 180. A ľavé oko +1,50 cyl 0,75. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte na oboch očiach nameraný cylinder, na pravom oku je zatiaľ príliš nízky a okuliarové hodnoty musíme previesť na sféru. Budete tak na každé oko potrebovať iný typ kontaktnej šošovky. Pre pravé oko budete teda potrebovať sféricku variantu TopVue Air s hodnotou dioptrie +1,75. Pri ľavom oku ste neuviedli znamienko pri hodnote cylindra, predpokladáme ale, že ide o mínusový cylinder. Pokiaľ by bol náš predpoklad mylný, ozvite sa nám, hodnoty pre kontaktné šošovky by boli iné. Pre ľavé oko budete potrebovať tóricku (astigmatickú) šošovku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie +1,50, cylindra -0,75. Os pri ľavom oku ste, bohužiaľ, neuviedli, zaokrúhlite ju teda, prosím, podľa matematických pravidiel na celé desiatky. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, ozvite sa nám, radi Vám poradíme. Prajeme Vám pekný deň.
Tina

Dobrý deň. Aké multifokálne šošovky potrebujem ak na predpise mám : Pravé oko do diaľky sféra +1,0, cylinder -0,5 os 140, do blízka +2,5, cyl. -0,5 a os 140. Ľavé oko do diaľky: +0,25, cyl. -1,25 os 170. Ľavé do blízka: +1,75, cyl. -1,25 os 170. Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Pretože máte na očiach namerané aj cylindrické hodnoty, bude nutné hodnoty pre pravé oko prepočítať na sféru, pretože tam je zatiaľ cylindrická hodnota nízka. Pri ľavom oku už je cylindrická hodnota vyššia a pre toto oko budete už potrebovať šošovku, ktorá dokáže korigovať kombinovanú očnú vadu (astigmatizmus a presbyopiu). Z nášho sortimentu Vám ku korekcii ľavého oka môžeme ponúknuť len jedny šošovky, a to mesačné šošovky Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie +0,25, cylindra -1,25, osou 170° a adíciou +1,50. Ku korekcii pravého oka by ste potom mohla použiť klasickú šošovku Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie +0,75 a adíciou +1,50. Pretože je korekcia multifokálnymi šošovkami pre mozog náročnejšia, a zvlášť pokiaľ je nutné na jednom z očí riešiť vadu kombinovanú, odporúčame Vám nechať si šošovky pred nákupom na internete odborne aplikovať. Bude totiž nutné určiť aj dominanciu očí, ktorá u týchto šošoviek hrá dôležitú rolu. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom vyššie uvedených šošoviek spolupracuje. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lulu

Dobry den ja mam prave oko mam plam +0,50 os 140 ADD 2,50 LAVE oko plam +0,50 os 140 ADD 2.50 AKE SI MAM OBJEDNAT ?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lula, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho zápisu máte kombinovanú očnú vadu - presbyopiu s astigmatizmom. Astigmatické hodnoty sú však nízke a bude nutné ich prepočítať na sféru, a tak Vám ku korekcii zraku budú stačiť klasické, multifokálne šošovky. Váš zápis je pravdepodobne už upravený pre okuliare. Pretože sú však Vaše dioptrické hodnoty nízke, nepotrebujeme od Vás hodnoty pred výpočtom adície. Ku korekcii oboch očí tak budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +0,25 a adíciou +2,50. Pretože je korekcia multifokálnymi šošovkami pre mozog náročnejšia, začínajte so šošovkami vo voľnej chvílí cez víkend alebo po práci. Pri pohľadoch do strán otáčajte hlavou. Adaptácia na novú korekciu zraku bude ľahšia. Pretože máte na oboch očiach zhodné dioptrie, odporučili by sme Vám balenie 6 šošoviek TopVue Air Multifocal. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, mohli by ste tak využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. A pretože sa jedná o mesačné šošovky, nezabudnite si k šošovkám kúpiť aj vhodný čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Zuzana

Dobrý deň, aké si mam objednať sosovky: Do diaľky :pravé oko - 0,5 ľavé oko - 0,5 PD 63 Na blízko pravé oko +2,5,ľavé oko hu 2,5 PD 24.dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vašeho zápisu by ste mali mať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie -0,50 a adície +3,00. V takom prípade by ste ku korekcii potrebovali už šošovky, ktoré rozširujú bežný dioptrický rozsah - Proclear Multifocal XR, pretože Vaša hodnota adície je už príliš vysoká. Ale je možné, že by ste mohli mať aj šošovky s hodnotou dioptrie -0,50 a adíciou +2,50. V takom prípade by ste mohli vyskúšať aj tieto kontaktné šošovky. Pretože máte na oboch očiach rovnaké dioptrické hodnoty, odporučili by sme Vám zakúpiť TopVue Air Multifocal (6 šošoviek) a v prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadnú alebo korekcia zraku nebude dobrá, budete tak môcť využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje a Vaša investícia sa Vám vráti. Pretože ide o mesačné šošovky, nezabudnite si kúpiť k šošovkám aj čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Melinda Petoczová

Dobrý deň! Aké multifokalné sosovky by som mala objedať, ak mám od lekára: do dialky 1,25 PD 61 a na blízko 3,50 PD 57. Dakujem za odpoved: Linda

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Linda, ďakujeme Vám za otázku. Neuviedli ste pri dioptrických hodnotách znamienka, ale ak napriek tomu Vám napíšeme vypočítané hodnoty. Vy si, prosím, pred nákupom skontrolujte zápis od lekára, aby ste zvolili správne znamienko pri hodnote dioptrie. Pre nákup šošoviek zadáte hodnotu dioptrie + alebo - 1,25 a adíciu +2,00. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lenka

Dobry den, ake multifokalne sosovky by som si mala objednat, ak mam takyto predpis od lekara: do dialky -prave oko: sfericke dioptrie PLAN, cylinder: dioptria -0,75, os 105° lave oko: sfericke dioptrie PLAN, cylinder: dioptria -0,75, os 95° do blizka-prave oko:sfericke dioptrie +1,75, cylinder -0,75, os 105° lave oko: sfericke dioptrie +1,75, cylinder -0,75, os 95° dakujem za odpoved. s prianim pekneho dna Lenka

Zákaznícky servis
Dobrý deň Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Kedže máte nameranú cylindrickú hodnotu aj os, budete potrebovať tórické (astigmatické) multifokálne šošovky. Z nášho sortimentu Vám môžeme ponúknuť len šošovky Proclear multifocal toric od spoločnosti CooperVision. Dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek budú pre obe oči rovnaké - hodnota dioptrie bude +0,00, cylindra -0,75, osi 100° a hodnota adíce bude +1,50. Tento typ šošoviek rozlišuje dominanciu očí, a naviac ide o zložitejšiu korekciu zraku, preto by sme Vám odporučili nájsť si vo Vašom okolí očného špecialistu, ktorý so spoločnosťou CooperVision spolupracuje a dohodli si odbornú aplikáciu týchto šošoviek. Očného špecialistu si môžete nájsť na tejto mape. V prípade, že aplikácia šošoviek bude úspešná, môžete potom nakupovať na internete bez obáv zo straty investície. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Valeria Novosedliaková

Dobrý deň- Prosím vás aké multifokálne šošovky si mám objednať keď mám na blízko +4,0 a do diaľky +1,75 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Valéria, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek zadáte hodnotu dioptrie +1,75 a adície +2,00. Kedže sa jedná o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami začínate, vymedzte si na to čas, kedy nebudete musieť nič robiť napr. cez víkend alebo po práci. Ide o to, že korekcia multifokálnymi šošovkami je pre mozog obtiažnejšia a chce to čas. Pri pohľadoch hore, dole alebo do strán jemne otáčajte hlavou. Tento drobný pohyb pri zvykaní veľmi pomáha. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marcela

Dobrý deň, prosím poraďte, aké hodnoty multifokálnych šošoviek na tento predpis: DO DIAĽKY: PO -6,0, cylinder dioptria -0,5, os 29 ĽO: -6,25, cylinder -0,75, os 160 DO BLIZKA: PO -5,0 cylinder -0,5, os 29 ĽO -5,25 cylinder -0,75, os 160. Ďakujem krásne. Mám aj ťažký syndróm suchého oka, ale šošoviek sa neviem vzdať. Doteraz som používala šošovky len do diaľky.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Kedže máte namerané hodnoty na diaľku aj na blízko, budete ku korekcii potrebovať multifokálne šošovky. Taktiež máte nameraný cylinder a os, to znamená, že máte presbyopiu kombinovanú s astigmatizmom. Na pravom oku sú hodnoty zatiaľ nízke a bude nutné previesť ich na sféru. Pri ľavom oku je však cylindrická hodnota vyššia a tu už prepočítať nie je možné. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať šošovku, ktorá dokáže korigovať kombinovanú očnú vadu. Pre pravé oko by sme Vám odporučili kontaktnú šošovku Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -5,75 a hodnotou adície +1,00. Pre ľavé oko potom odporúčame šošovku Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie -5,75, cylindra -0,75, osou 160° a adíciou +1,00. Tieto kontaktné šošovky berú na vedomie aj dominanciu očí, bolo by dobré ju taktiež rozlíšiť. Test si môžete urobiť doma sama => Postavte sa vzpriamene čelom k nejakému predmetu, ktorý vám poslúži ako pevný bod napr. nástenné hodiny. Natiahnite ruky pred seba a zložte ich tak, aby vznikol cca 5 cm veľký otvor. Oboma očami vyhľadajte v otvore medzi rukami pevný bod. Na cielený bod sa potom pozrite len pravým okom a ľavé zatvorte. Následne zopakujte pohľad len ľavým okom a pravé oko zatvorte. Oko, kde bod zostane v otvore ruky, je dominantným okom (D). Oko, kde bod „uskočí“ z otvoru ruky, je okom nedominantným (N). <= Pokiaľ si nie ste istá, môžete si objednať šošovky pre obe oči s označením D (dominantné). Tieto kontaktné šošovky sú rovnako veľmi účinné proti syndrómu suchého oka, pretože hydrogélový materiál Omafilcon B je vďaka PC Technology veľmi dobre hydratovaný. Miera hydratácie neklesá pod 96 % ani po 12. hodinách nosenia. V každom prípade by bylo najlepšie, aby ste sa s aplikáciou týchto kontaktných šošoviek zverila odborníkovi. TU si môžete nájsť očného špecialitu, ktorý spolupracuje so spoločnosťou CooperVision. Je to investícia, ktorá sa Vám vyplatí. Pokiaľ Vám šošovky sadnú, následné nákupy potom budete môcť robiť na internete bez obáv zo straty investície. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Veronika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké hodnoty by bolo treba zapísať. Doteraz som mala okuliare. Chcela by som skúsiť šošovky. Lekárka mi namerala tieto hodnoty: pravé oko do diaľky: +0,75 (SPH); 65 (PD) ľavé oko do diaľky: +1,0 (SPH) pravé oko do blízka: +2,75 (SPH); 63 (PD) ľavé oko do blízka: +3,0 (SPH) Ďakujem vopred za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Po prepočte budete na pravé oko potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie +0,75 a adíciou +2,00. Na ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,00 a adiciou +2,00. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, odporúčame Vám prvé nosenie absolvovať doma. Korekcia multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročnejšia a chce to čas. Pokiaľ budete pozerať do strán alebo hore a dole mierne pootočte hlavou smerom, ktorým sa chcete pozerať. Tento drobný pohyb Vám adaptáciu na kontaktné šošovky výrazne uľahčí. Pretože ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si kúpiť ku kontaktným šošovkám aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať. Z nášho sortimentu Vám môžeme odporučiť univerzálny roztok Gelone. Kompletnú ponuku roztokov si môžete prehliadnuť TU. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Blanka Gajdosova

Dobry den, mohli by ste mi poradit ako vybrat multifokalne sosovky? Predpis: Prave oko -0,75 sph -0,75 cyl. 100 os ADD 1,5 Lave oko -1,00 sph 0,00 cyl. ADD 1,5. Vopred dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Na pravom oku máte kombinovanú očnú vadu presbyopiu a astigmatizmus. Pre korekciu tohto oka Vám môžeme ponúknuť len kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric. Pre ľavé oko Vám postačí klasická, multifokálna šošovka Proclear Multifocal. Okuliarové hodnoty nie je potrebné pred nákupom upravovať a môžete ich zadať tak, ako sú. Z dôvodu kombinovanej očnej vady na pravom oku Vám však odporúčame zveriť sa s aplikáciou šošoviek očnému špecialistovi. Je to investícia, ktorá sa Vám vyplatí. Najmä pokiaľ s multifokálnými šošovkami začínate. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Slávka Prišťáková

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aké kontaktné šošovky sú pre mňa vhodné. Očný lekár mi nameral na okuliare tieto hodnoty: korekcia do diaľky: VOD +2,5 sphd +0,5 cyld ax 10=1.0, VOS +2,25 sphd +0,5 cyld ax 175=1.0. Do blízka PO +5,0 sphd +0,5 cyld ax 10, LO +4,5 sphd + 0,5 cyld ax 175. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Slávka, ďakujeme Vám za otázku. Máte kombinovanú očnú vadu - astigmatizmus a presbyopiu. Vaše astigmatické hodnoty sú príliš nízke a je potrebné previesť ich na sféru. Po prepočte budete potrebovať na pravé oko kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie +2,75 a hodnotou adície -2,50. Pre ľavé oko budete potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie +2,50 a hodnotou adície -2,50. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorú značka TopVue umožňuje. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami začínate, odporúčame prvú aplikáciu ponechať na čas, kedy budete mať pokoj napr. poobede po práci alebo cez víkend. Pri pohľadoch hore a dole alebo do strán mierne otáčajte celou hlavou. Adaptácia na novú korekciu zraku bude potom rýchlejšia. Pre mozok je korekcia multifokálnych šošoviek náročnejšia. V prípade, žeby Vám náš teoretický výpočet nevyhovoval a korekcia zraku nebola perfektná, zvážte prosím odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Ten Vám môže dioptrické hodnoty šošoviek upraviť podľa Vašich potrieb. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
Zdena Vozarova

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké kon. šošovky by boli pre mňa vhodne.Hodnoty pre okuliare od očného lekára mám PO +4,0 cylinder +0,5 os 5 stupňov. LO +5,0 cylinder +1 os 160 stupňov. Okuliare mám do diaľky. Kontaktne šošovky už mám, ale na LO vidim zle . Mám astigmatizmus a na tieto šošovky je cylinder len v minusových hodnotach. Potrebovala by som poradiť čii sa to da. Viem že sa to da preratať. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Zdena, ďakujeme Vám za otázku. Svoju otázku píšete ku multifokálnym kontaktným šošovkám, ale uvádzate astigmatické hodnoty, ktoré bude potrebné pri nákupe kontaktných šošoviek upraviť. Astigmatické hodnoty na pravom oku sú príliš nízke, a preto je nutné previesť ich na sféru. Po prepočte by sme Vám pre pravé oko odporučili klasické sférické šošovky TopVue Air s hodnotou dioptrie +4,25. Na ľavom oku máte cylindrické hodnoty vyššie a tam už budete ku korekcii potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie +5,00, cylindra -0,75 a osi 70°. U značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí, pokiaľ by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pretože máte pomerne vysoké dioptrické hodnoty, nemusí prepočet 100% sadnúť. U vyšších hodnôt sa to, bohužiaľ, objavuje. V takom prípade by sme Vám potom odporučili odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Žaneta

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké kontaktne sosovky by boli pre mňa vhodné. Hodnoty od očného lekára su: PO: do blízka +5,0,do dialky+4,0, cylinder +0,5,os 70. LO do blizka: +4,0, do diaľky +3,0, cylinder +0,5, os 70. Predpis bol robený na okuliare. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Žaneta, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú na vyskúšanie ideálne. Dioptrické hodnoty na nákup multifokálnych kontaktných šošoviek sú nasledovné. Pre pravé oko zadáte hodnotu dioptrie +4,50 a adíciu +1,00. Pre ľavé oko zadáte hodnotu dioptrie +3,50 a adície +1,00. Pretože sa jedná o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si kúpiť aj roztok na šošovky. Z nášho sortimentu by sme Vám odporučili univerzálny roztok Gelone. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorú značka TopVue k týmto šošovkám poskytuje. Ďalej Vám odporúčame so šošovkami začínať pozvoľna, pretože sa jedná o zložitejšiu korekciu zraku. Pri pohľade do strán alebo hore a dole zapájajte najprv celú hlavu, zvyk na šošovky bude jednoduchší. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ronald

Dobrý deň. Tieto údaje mi nameral očný lekár. Doteraz som používal kontaktné šošovky multifokálne Bausch & Lombs Softlens, chcel by som vyskúšať túto značku. Aké šošovky si vybrať podľa nižšie uvedených údajov? Ordin: 1. okul. DD: PO: -2,0ds ĽO: -2,75ds 2.okul. DB /na KŠ do diaľky/: PO: +1,25ds ĽO: +1,25ds 2. KŠ B+L Multifokál.: DD: PO: -2,0ds ĽO: -2,5ds Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ronald, ďakujeme Vám za otázku. Ak už máte s multifokálnymi šošovkami skúsenosť, potom jednoducho zadajte rovnaké dioptrické hodnoty, ako máte na krabičke SofLens Multi-Focal. Pokiaľ si so zadaním dioptrických hodnôt nie ste istý, pošlite nám prosím fotografiu krabičky SofLens Multi-Focal s dioptrickými údajmi alebo fotografiu kompletného zápisu Vašich dioptrických hodnôt od očného špecialistu na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Údaje, ktoré ste uviedli, sú zapísané veľmi neprehľadne. Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, sú k vyskúšaniu novej alternatívy veľmi dobrou voľbou, pretože u tejto značky funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Renáta Jurkovičová

Dobrý deň , posielam Vám údaje od môjho očného lekára, aké šošovky si mám objednať, aby som videla výborne do diaľky aj na blízko.NaDobry den. Posielame Vam hodnoty na kontaktné sosovky. P: sph -3,50 cyl -1,00 ax 150 L: sph -3,75 Pekny den. Optika Fashionoptic pravom oku mám astigmayizmus.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Renáta, ďakujeme Vám za komentár. Dôvod, prečo nevidíte dobre na blízku aj ďalekú vzdialenosť je astigmatizmus na pravom oku. Ten spôsobuje rozostrenie celkového obrazu. Ku korekcii tejto očnej vady potrebujete tórické kontaktné šošovky. Ku korekcii ľavého oka Vám postačí klasická sférická kontaktná šošovka. Pre nákup kontaktných šošoviek bude potrebné Vaše okuliarové hodnoty upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,50, cylindra -0,75 a osi 150°. Pre ľavé oko budete potom potrebovať sférickú kontaktnú šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,50. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže ak by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť. Pekný deň.
Helena

Dobry den,prosim Vas,ake multifokalne sosovky si mam kupit, ked mam na prave oko dioptriu - 2,75 a na lave oko dioptriu -3 Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Helena, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli odporučiť vhodné dioptrické hodnoty pre nákup multifokálnych šošoviek, potrebujeme celý zápis od Vášho očného špecialistu tzn., namerané dioptrie na blízko i na diaľku vrátane znamienok. Ak máte namerané dioptrie len na diaľku, postačí Vám korekcia klasickými sférickými kontaktnými šošovkami. Pekný deň.

Alžbeta Orbán

Dobrý deň! Nosím multifokálne okuliare -2,75 do diaľky, -1,5 do blízka na obidve oči. Na pravé oko mám cylinder aj do diaľky aj do blízka -0,5,os 30. Chcela by som sa opýtať,že aké multifokálne šošovky by som mohla vyskúšať?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Alžbeta, ďakujeme Vám za otázku. Tieto multifokálne kontaktné šošovky sú na vyskúšanie veľmi dobrou voľbou, pretože pri značke TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete potom službu využiť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s dioptriou -3,00 a adíciou 1,00 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s dioptriou -2,75 a adíciou 1,00. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, dnes som obdržala tieto kontaktné šošovky po ich nasadení, vidím veľmi dobre do diaľky, avšak nie na blízko. Mám D-1, ADD +1, nakoľko mám prechádzajúcu skúsenosť len s obyčajnými kontaktnými šošovka D-1, asi som si zle vybrala ADD, alebo v čom môže byť problém ? Na čítanie mi bežne stačia okuliare do +1, avšak chcem sa zbaviť okuliarov. Môžete mi poradiť?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Eva, ďakujeme za otázku. S veľkou pravdepodobnosťou máte nevhodne zvolenú adíciu (ADD). Pretože ste neuviedli celý údaj od očného špecialistu s nameranými hodnotami do diaľky a na blízko, nie sme Vám, žiaľ, schopní vypočítať vhodnú hodnotu adície. Prosím, napíšte nám celý zápis a my Vám radi pomôžeme. Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré ste si zakúpili majú našťastie službu Garancia vrátenia peňazí. Ak spĺňate jej podmienky, môžete ju využiť a neprídete o vloženú investíciu. Pekný deň.

Edmund

Prekvapivo pohodlné multifokálne šošovky. Veľa mi uľahčujú život.

Júlia Vargová

Nosím dioprie do dialky práve oko -2 a ľavé - 1. Keď mám šošovky tak na čítanie potrebujem na obe +1.5 ake multifokalne si mam kúpiť ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Ak nemáte s multifokálnymi šošovkami žiadne skúsenosti, potom by sme Vám odporučili navštíviť kontaktológa, ktorý Vám s výberom pomôže a poskytne Vám šošovky na vyskúšanie. Väčšinou, keď sú namerané rozdielne dioptrie do diaľky, sú namerané aj rozdielne dioptrie do blízka. Nie je možné, aby +1,50 bola už adícia? Pre zistenie adícia sa používa jednoduchý výpočet, ale vo Vašom prípade by vyšla pre pravé aj ľavé oko iná adícia, čo sa stáva veľmi výnimočne. Podľa hodnôt, ktoré uvádzate, by ste mal zvoliť pre pravé oko šošovky s dioptrií -2,00 a radiacej +3,50 a pre ľavé oko s dioptrií -1,00 a radiacej +2,50. Uistite sa u svojho očného špecialistu, či sú uvedené hodnoty naozaj dioptrie do diaľky a do blízka. V túto chvíľu si netrúfame Vám žiadne konkrétne šošovky odporučiť. Ak by ste sa chcel opýtať na niečo iné, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Anonymous

SUPER ŠOŠOVKY

Andrea

Dobrý deň, Chcela by som poradiť nosila som TopVue Air Multifocal , ale na poslednej kontrole mi dr. namerala aj cylindre. Neviem ako teraz objednať. Parametre mám Pravé oko do diaľky +1,75, cyl. +0,5 ...150 stupnov Ľavé oko do diaľky +2,25, cyl. +0,5 ....15 stupňov Pravé oko do blízka +4,0, cyl. +0,5....150 stupňov Ľavé oko do blízka +4,5, cyl. +0,5 ....15 stupňov Vopred veľmi pekne ďakujem .

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Cylinder 0,50 je nízky a je možné ho prepočítať na dioptriu. Po prepočtoch a úpravách nám vyšla dioptria +2,00 s adiciou +2,50 pre pravé oko a dioptria +2,50 s adiciou +2,50 pre ľavé oko. Keby sa cylindre ďalej zvyšovali, musela by ste do budúcna hľadať alternatívu v iných šošovkách, ktoré riešia presbyopiu aj astigmatizmus. Zatiaľ vyskúšajte TopVue s novými parametrami a ak by Vám nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že pre Vás budeme môcť čokoľvek urobiť, napíšte nám prosím. Zatiaľ majte pekný deň.
Monika

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť aké šošovky sú vhodné pre moje oči. Namerali mi hodnoty : pravé oko diaľka SPH+3,00 , CYL 0,75 , AXE 175 , blízko SPH +4,75 , CYL 0,75 , AXE 175 . Ĺavé oko : diaĺka SPH +3,00 , CYL 1,00 , AXE 175 , P.D. 69 , blízko SPH +4,75 , CYL 1,00 , AXE 175 . Veĺmi pekne ´dakujem. Pekný deń .

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa uvedených parametrov potrebujete korigovať astigmatizmus a presbyopiu. Takéto kontaktné šošovky v ponuke zatiaľ nemáme, ale Váš očný špecialista by Vám určite odporučil šošovky Proclear Multifocal Toric. Ide o veľmi špecifické kontaktné šošovky s obrovským množstvom parametrov. Určite by Vám ich mal aplikovať kontaktológ. Pokiaľ ide o zápis parametrov, plusové a mínusové znamienka sú dôležité aj pri cylindroch. Ak by sme Vám mohli pomôcť s niečím ďalším, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Janka

Dobrý deň mala by som záujem začať nosiť šošovky kôli mojej dcérke ktorá mi stále ťahá okuliare.len neviem sa v tom vyznaty. Nosím okuliare do diaľky na Ľavé oko -2,00 a na pravé oko -2,5 aké si mám objednát a zadať parametre? Ad Power ďakujem pekne za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre korekciu dioptrií do diaľky sú vhodné sférické kontaktné šošovky. Odporúčame Vám pozrieť si ponuku sférických šošoviek TopVue, u ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Nájde tu šošovky s rôznymi periódami výmeny a z rôznych materiálov. Vaša namerané dioptrie nie je nutné nijako upravovať. Pokiaľ Vás niektoré šošovky zaujmú a budete mať akékoľvek otázky, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Irena Kračunová

V komente som zabudla napísať, ze na obidve oči mám namerané rovnaké dioptrie: na čitanie +2,25 do dialky 0,0 Ďakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. My by sme vám odporučili pri objednaní zadať dioptriu 0,00 a adíciu +2,00. U šošoviek TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí, ale pre prípad, že by ste si vybrala iné šošovky, radšej Vás upozorníme, že multifokálne kontaktné šošovky nemusia byť vyhovujúce pre každého. Ak budete mať záujem o inú značku, určite navštívte kontaktológa. Taktiež Vám odporúčame s kontaktológom prebrať, či potrebujete naozaj multifokálne šošovky, alebo len šošovky sférické s dioptriou +2,25. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Irena Kračunová

Dobrý deň. Chcem si objednať kontaktné multifokálne šošovky, ale neviem aké parametre mám zadať. Na čítanie mám +2,25 a do dialky mám v poriadku 0.0. Ďakujem za odpoveď.

Anonymous

Vysoko kvalitny produkt, ovela lepsie vlastnosti oproti konkurencii.

Vierka

Dobrý deň, prvýkrát si chcem objednať kontaktné multifokálne šošovky- neviem zadať parametre- mám namerané na obe oči dioptrie : na čítanie +2,5 a do diaľky+ 0,5. Chcela by som mesačné, alebo možno na začiatok 7 dňové. Poradíte mi? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Odporúčame Vám vyskúšať tieto TopVue Air Multifocal s dioptriou +0,50 a adiciou +2,00. U šošoviek funguje služba Garancia vrátenia peňazí, a keby Vám na nich čokoľvek nevyhovovalo, môžete nám ich vrátiť. Ak máte záujem o inú značku, odporúčame Vám navštíviť kontaktológa a nechať si multifokálne šošovky aplikovať odborníkom. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Miriam

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám namerané na obe oči dioptrie -3,25 do diaľky a na čítanie -1,5. Mínusky na čítanie neponúkate, neviem či by boli nejaké pre mňa vhodné, z tých čo ponúkate. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri nameraných dioptriách na diaľku aj na blízko sa používajú multifokálne šošovky. Zadáva sa u nich dioptria do diaľky a adícia. Vo Vašom prípade dioptria -3,25 a adícia +1,50. Adícia je rozdiel medzi dioptriou do diaľky a do blízka. TopVue Air Multifocal môžete vyskúšať a v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Multifokálne šošovky nevyhovujú každému a očný špecialisti často hľadajú individuálne riešenie. Pokiaľ by Vám teda TopVue nevyhovovali, navštívte očného špecialistu, ktorý sa zaoberá aplikáciou kontaktných šošoviek. Ak pre Vás budeme môcť urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Norinsky

Pri nosení je ani necítim :)

Bibiána Štibrányová

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť s multifokálnymi šošovkami. Na okuliaroch mám hodnoty RSF + 2,5 cyl -1,00, osa 169, add +1,25 LSF+2,00 cyl -0,5, osa 174, add+1,25. Lekárka mi odporučila šošovkys hodnotami ĽO +2, add+1,5, dia 14.4, bc 8,7 PO +2,5, cyl -0,75 osa 170, add +1,5, bc8,4, dia 14,4. Keeď si ich nasadím nevidím tak dobre ako sokuliarmi. Viete mi prosím Vás poradiť aké šošovky si mám objednať? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre ľavé oko budete potrebovať multifokálne šošovky, ale pre pravé oko je nutné zvoliť šošovky korigujúce presbyopiu aj astigmatizmus a tie v našej ponuke bohužiaľ nenájdete. Pokiaľ ide o úpravu nameraných parametrov, my by sme hodnoty prerátali pre pravé oko na dioptriu +2,50 cylinder -0,75 os 170 ° a adíciu +1,00, pre ľavé oko na dioptriu +1,75 a adíciu +1,00 . My ale postupujeme podľa všeobecných tabuliek a vzorčekov. Vaša lekárka mohla niektoré úpravy urobiť kvôli skutočnostiam zisteným pri vyšetrení. Rozhodne Vám odporúčame problém konzultovať osobne s lekárkou. Objednanie šošoviek s parametrami prepočítanými od nás Vám neodporúčame. Hodnoty by nemuseli byť vhodné a šošovky by Vám boli k ničomu. Radšej svoju lekárku požiadajte o nové skušobné šošovky. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Opletalová

To, že potrebujem korekciu aj na blízko som zistila nedávno. Skúsila som TopVue Air Multifocal hlavne kvôli nízkej cene a kvalita týchto šošoviek ma naozaj veľmi milo prekvapila.

Renata

Šosošovky sú velmi prijemne v oku.

Vlado

Dakujem za odpoved. Tento problem sa mi objavi len pri nasadenych multifokalnych sosovkach. S okuliarmi a aj bez okuliarov nemam absolutne problem s videnim za sera alebo tmy. Predpokladam, ze Nocna myopia sa ma asi netyka.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za spätnú reakciu. Aplikácia multifokálnych šošoviek je zložitá. Niektorí nositelia si na tento typ korekcie nikdy nezvyknú a nemôžu multifokálne šošovky nosiť vôbec. Radi by sme Vám poradili, ale osobná konzultácia s Vaším lekárom bude určite efektívnejšia. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.

Vlado

Dobry den, asi pred mesiacom som presiel z okuliarov na sosovky. Mam multifokalne +1,5/+3 na obe oci. Cez den je vsetko v poriadku, ale v noci mam problem zaostrovat na svetelne zdroje, napr. svietiace reklamy, poulicne lampy. Pri soferovani vidim svetla protiiducich aut rozmazane, co je dost neprijemne. Skusil som aj obyc. sosovky +1,5 co bolo o cosi lepsie. Co by ste mi poradily? Na sosovky som si rychlo zvykol a nechcem by som sa ich vzdat. Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš komentár. Pravdepodobne ide o nočnú myopiu. Môžete použiť špeciálne okuliare, ktoré majú pridanú dioptriu a špeciálnu úpravu skiel. Viac informácií nájdete v článku Jeseň a zlá viditeľnosť. Pokiaľ vám táto pomôcka nepomôže, poraďte sa s úpravou korekcie so svojím lekárom. Pokiaľ pre Vás budeme môcť urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prežite pekný deň.
Lucia

Dobrý deň, používam šošovky PO -2 a ĽO -0,75, no nevidím už dobre čítať drobnejšie písmenká (asi vekom :) Akú adíciu si mám objednať (dominantné PO) a treba navýšiť aj dioptriu do dialky?? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Veľmi radi by sme Vám poradili, ale pre výber vhodnej korekcie je nutné navštíviť očného špecialistu a nechať si ostrosť zraku premerať. Samozrejme môžete vyskúšať zostať pri svojich dioptriach a pridať najnižšiu adíciu, ale s novým zmeraním zraku budete mať istotu. Vďaka za pochopenie a prajeme pekný deň.

Osmák

Se šošovkami som velmi spokojný. Určitě odporúčam!

Vlado L.

Kvalitné multifokálné šošovky za super cenu.

Tatiana

Dobry den, chcela by som sa opytat ako si spravne objednat multifokalne sosovky, do dialky mam namerane hodnoty LO +2 PO +2. do blizka LO +3,5 PO +3.5 vopred dakujem za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri objednávaní multifokálnych šošoviek sa zadávajú dioptrie do diaľky. Adícia je potom rozdiel medzi dioptriami do diaľky a do blízka. Pre obe oči by Vám teda mali vyhovovať kontaktné šošovky s dioptriou +2,00 a adíciou +1,50. Objednajte si tieto TopVue Air Multifocal. Môžete si na nich bez obáv overiť vhodnosť parametrov - v prípade akejkoľvek nespokojnosti možno využiť Garanciu vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám krásny deň.
Ján

Celková spokojnosť, odporúčam.

Tímea

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Do diaľky mám nameranú hodnotu PO -2 a ĽO -1,75 do blízka PO -0,75 ĽO -0,5, aké šošovky si mám objednať? V prípade, že mi nebudú vyhovovať, je možné ich vrátiť a vybrať si iné dioptrie? Samozrejme len nepoužité šošovky. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa uvedených dioptrií by Vám mali vyhovovať pre pravé oko dioptrie -2,00 s radiaciou + 1,25 - u šošoviek teda s radiaciou +1,00. Pre ľavé oko dioptria -1,75 s radiacou+ 1,25 - u kontaktných šošoviek s radiacou +1,00. Výber multifokálnych šošoviek môže byť zložitejší, z dôvodu výberu väčšieho množstva parametrov. U TopVue môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pri dodržaní podmienok kontaktné šošovky vrátiť. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Klaudia

Dobrý deň, prosím o radu. Nosím okuliare aj kontaktné šošovky do diaľky dioptria -2,5, ale potrebujem už aj okuliare na blízko dioptria +0,5. Vyhovujú mi šošovky typ Acuvue. Chcem si objednať multifokálne šošovky z tejto značky, aké parametre si mám vybrať? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa parametrov, ktoré ste uviedla, budete u multifokálnych kontaktných šošoviek potrebovať korekciu s parametrami: dioptrie -2,50 a add power (adícia) +3,00. Takúto adíciu nájdete u špeciálnych kontaktných šošoviek Proclear Multifocal XR. Rozhodne Vám odporúčame osobnú konzultáciu s lekárom, ktorý Vám povie, či je táto korekcia skutočne správna. Ak sa budete chcieť na čokoľvek opýtať, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Gabriela Plačková

Dobrý deň, máte aj multifokálne torické šošovky?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Tieto kontaktné šošovky v ponuke nemáme. Odporúčame návštevu kontaktológa. Prajeme pekný deň.

peter keler

Dobry deń,ake śosovky,do dialky.prave oko -3,5 lave oko -4,5 cylinder lave 1,0,prave1,5,osa prave 170,lave 23.Chcem sa opytat ake by boly najlepśie,aky typ śośoviek,lebo si chcem u Vas objednat na zkuśku.Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Vybrali ste si dobre. Šošovky TopVue sú totiž na skúšku ideálne, keďže u nich môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Môžete si ich teda bez obáv vyskúšať, aby ste sa presvedčili, či sú hodnoty korekcie správne a videnie ostré a keby Vám náhodou nevyhovovali, môžete nám ich bez problémov vrátiť. S uvedenými parametrami však budete potrebovať TopVue Air for Astigmatism, teda torické kontaktné šošovky na korekciu astigmatizmu. U parametrov pre cylinder ste neuviedli znamienko +/-, takže nevieme, aká korekcia pre Vás bude vhodná. Ak máte namerané cylindre s mínusovým znamienkom, pre pravé oko si zvolíte dioptriu -3,50, cylinder -1,25 a os 170°; pre ľavé oko dioptriu -4,25, cylinder -0,75 a os 20°. Ak však máte namerané cylindre v plusových hodnotách, pre pravé oko si musíte zvoliť dioptriu -2,00, cylinder -1,25 a os 80°; pre ľavé oko dioptriu -3,50, cylinder -0,75 a os 80°. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Prajeme krásny deň.
Anička

Dobrý deň, mám problém s multifokálnymi kontaktnými šošovkami a to taký, že nejako nevieme trafiť správne hodnoty. S dioptriami +2,0 a adíciou +2,5 nevidím dobre na blízko, teda čítať. Keď zvýšime dioptriu na +2,5 a adíciu +2,5 tak nevidím dobre do diaľky. Aké hodnoty by sme mali zvoliť? Pani doktorka hovorí, že asi nie som adept na kontaktné šošovky. Multifokálne okuliare som mala s hodnotami: diaľka - sférická dioptria + 1,5; cylinder +0,5. Na blízko - sférická dioptria +3,5; cylinder +0,5. Vidím s nimi perfektne. Po viacerých skúšobných kontaktných šošovkách sme nakoniec vylúčili cylinder, pretože to na čítanie bolo nevyhovujúce. Najprijatelnejšia bola alternatíva dioptria +2, adícia +2,5. aj keď to čítanie nie je ono. Dalo by sa to zlepšiť nejakou inou kombináciou dioptrii a adície?

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Bohužiaľ, takto na diaľku Vám určite nedokážeme poradiť lepšie než ošetrujúca lekárka na základe vyšetrenia očí a osobnej konzultácie. Každopádne, skúsili sme si urobiť tabuľkové prepočty a mali by Vám vyhovovať šošovky s dioptriami +1,75 a s adíciou +2,00. Skúste túto kombináciu a napíšte nám, či Vám vyhovuje. Keby korekcia nebola optimálna, pri šošovkách TopVue môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň a dúfame, že to tentokrát vyjde.

Mirka

Dobrý deň. Ak mám dioptrie pravé oko -7,5 ľavé oko -8,5 a na čítanie mám na obe oči +1,25 aké šošovky si mám objednať. ( V optike mi to poradili ako práve oko -7,5 a +8,75 a ľavé oko -8,5 a +9,75). Dakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, děkujeme za Váš dotaz. Díváte se správně po multifokálních kontaktních čočkách. Zvolíte si dioptrie, které máte neměřeny a k nim adici +1,25 (u těchto TopVue Air Multifocal zvolíte add power +1,00). Pokud jsou ale dioptrie naměřeny pro dioptrické brýle, je pro kontaktní čočky nutné udělat malou úpravu a zvolit si pro pravé oko dioptrii -6,75 a pro oko levé -7,75. Je to z důvodu odlišné vzdálenosti kontaktní a brýlové čočky od oka. Pokud budete mít další otázky, obraťte se na nás. Přejeme Vám krásný den.

Eva

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Do diaľky mám nameranú hodnotu PO -3 a ĽO -2 do blízka +0,75 obe oči, aké šošovky si mám objednať? V prípade, že mi nebudú vyhovovať, je možné ich vrátiť a vybrať si iné dioptrie? Samozrejme len nepoužité šošovky. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko potřebujete čočky s dioptrií -3,00 a add power +2,25. Pro levé oko dioptrie -2,00 a add power +1,25. Pokud jsou naměřené hodnoty mezi hodnotami dostupnými u konkrétních kontaktních čoček, vždy si zvolte hodnotu nižší - u čoček TopVue Air Multifocal tedy PO dio -3,00 adice -2,00 LO dio -2,00 adice +2,00. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Andrea

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Do diaľky mám nameranú hodnotu +1,25 a do blízka 2,50, aké šošovky si mám objednať? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša ADD power vám vychádza 1,25; keďže sa šošovky týchto rozmerov nevyrábajú, musíte si zvoliť hodnotu 1 alebo 1,50. Pri výbere by sa mali vždy uprednostňovať nižšie hodnoty, ale keby vám šošovky nevyhovujú a nevidíte do blízka, odporúčame vybrať ADD power 1,50. Pevne veríme, že sme vám pomohli a prajeme príjemné nosenie.

Elen Ondreáková

Dobrý večer, rada by som sa poradila ohľadom správnych hodnôt pre multifokálne šošovky pri nameraných parametroch: do diaľky : PO +2,25 , LO +2,0 Do blízka: PO +3,75 LO +3,5. Akú mám vybrať adíciu ? 1,5 pre obe oči alebo znížiť nakoľko sú dioptrie do blízka nad hodnotou 3 ? Cylinder pre obe oči + 0,5. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša adícia je +1,5. Prajeme príjemné nosenie.

Ivana Radóová

Dobrý deň, prosím o radu, aké vybrať hodnoty šošoviek ak mám do diaľky 3 a na blízko 2. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, na presné upresnenie šošoviek, ktoré potrebujete je dôležité, aby ste nám napísali znamienka pred číslami, aby sme vedeli, či sa jedná o kladné alebo záporné hodnoty.

Monika

Dobrý deň prosím Vás o radu vybrať správne multifokálne šošovky .Obe oči mám rovnako do dialky + 1,25 a na čítanie + 3,25 ďakujem .

Zákaznícky servis

Dobrý deň hodnoty vašej ADD: +2,00. Prajeme príjemné nosenie.

Branislav

Dobrý deň. Poprosim o radu vybrať správne multifokálne šošovky: Do diaľky : PO +0,5 , LO +1,0 Do blízka: PO +2,0 LO +2,5. Akú mám vybrať adíciu ? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša adícia je +1,50 pre obidve oči. Prajeme príjemné nosenie.

Renata Stefanizzi

Dobrý deň. Poprosim o radu vybrať správne multifokálne šošovky .. do diaľky PO +1,25 LO +1,0 na blízko PO +3,25 LO +3,0 Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša dioptria pre PO je +1,25, LO:+1,0 a adícia v oboch prípadoch +2,0.

Katka Sochova

dobrý deň, poprosila by som radu, ako vybrať správne multifokálne šošovky, namerali mi do diaľky-PO+1,0, ĽO+1,0-0,5, os 150,do blízka-PO+2,00,ĽO+2,00-0,5,os 132, ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, v tomto prípade vám stačí jeden druh šošoviek pre obidve oči. Cylinder má nízke hodnoty, takže sa v tomto prípade môže vynechať. Vaša dioptria je +1.0 a ADD: +1.0

Marta Takácsová

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu aké šošovky by boli najvhodnejšie, moja očná lekárka mi doporučila air optik PO plus 2,00 HI, ĽO , plus 1,00 HI ,MAX ADD plus 2,50 nevidím s nimi komfortne, hlavne menšie písméná v počítači. Okuliare nosím na blízko PO plus 3,0 ,cylinder plus 0,25 ,osa 120°, ĹO plus 2,75, cylinder plus 0,25, osa 90°, do diaľky PO plus 1,25 cylinder plus 0,25 osa 120°, ĽO plus 1,0, cylinder plus 0,25 osa 90°; vopred ďakujem za užitočnú radu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame Vám zmeniť ADD na hodnoty +1,5 - +2,0. V okuliaroch máte ADD: +1,75 a v kontaktných šošovkách +2,50, čo je veľký rozdieľ. Pri znížení hodnôt adície, by vám šošovky nemali robiť problémy. Pokiaľ problémy nezmiznú, môžete nám zaslať 2 nepoškodené šošovky z jedného balenia naspäť a my vám za ne vrátime plnú sumu. Pevne veríme, že už bude všetko v poriadku.

ivana kaszasova kmecova

dobrý deň, poprosila by som radu, ako vybrať správne multifokálne šošovky, namerali mi do diaľky-PO+1,0, ĽO+2,75-0,5, os 132,do blízka-PO+2,5,ĽO+4,25-0,5,os 132, ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň potrebujete nasledovné hodnoty OP: +1,0 ADD:+1,50 a OL: +2,50 ADD:+1,50. Prajeme pekný deň a hlavne spokojnosť so šošovkami.

Ľubomíra

Dobrý deň, namerali mi hodnotu: =5,0 =1,0 90° =4,0 = 0,75 90° =3,5 = 1,0 90° =2,5 = 0,75 90° viete mi poradiť aké by som si mala zaobstarať. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, s týmito hodnotami potrebujete šošovky s rozmermi -4,75 -0,75 90 ADD:+1,50 a -3,75 -0,75 90 ADD:+1,50, čiže multifokálne torické šošovky.

Dominika

Šošovky sedia veľmi dobre v oku! Som s nimi maximálne spokojná.

Vaclav Dosedls

Chcem sa spýtať, či sú tam tie šošovky naozaj iba 3, alebo 3 páry, teda 6 kusov? Ďakujem, pozdravujem V.Dosedla

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v balení sa nachádzajú 3 ks šošoviek.

Henrieta

Pani na zákazníckom servise bola veľmi ochotná, pomohla mi s celou objednávkou, doručenie rýchle a šošovky sú naozaj pohodlné, som veľmi spokojná.

Soňa

prijemne v oku, vobec o nich cely den neviem

Zuzana

Odpoveď som si už našla :) Nie sú vhodné na spanie :(

Zuzana

Sú tieto šošovky vhodné aj na spanie? ďakujem

Svetlana

Dobrý deň, vadí keď som mala doteraz šošovky so zakrivením 8.7? ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie už nie je takým dôležitým parametrom ako v minulosti, a to kvôli zmene konštrukcie šošoviek, teda malý rozdiel by nemal byť žiadny problém.

Lucia

Co znamena to D a N pri add power?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, D znamená dominantné oko a N znamená nedominatné oko.

Andrej Čollák

Odporúčam, sú dobré aj na dialku aj na čítanie.

Boris

dobry den, aky roztok je vhodny?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, vhodné sú všetky roztoky na mäkké kontaktné šošovky, odporúčame napr. Gelone 360 ml.