TopVue Air Multifocal (1 šošovka)

6.65 €
100% odporúčaní
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Air Multifocal (3 šošovky) - 17.29 € (ušetríte 2.66 €)
Kedy odošleme? streda 24.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

TopVue Multifocal (1 šošovka)

TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (1 šošovka)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 1 šošovka
Add power: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (62)

Máte nejaké otázky?
Anonymous

Dobrý deň, Mám dioptrie -2,5 a do blizka +1 ake sosovky by ste mi odporucili. dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Teoreticky Vaše dioptrické hodnoty nepotrebujú pre nákup šošoviek žiadnu úpravu a môžete ich zadať tak, ako sú, to znamená dioptrickú hodnotu -2,50 a adice +1,00. Pretože sa jedná o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj vhodný roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Laim Care. Pokiaľ s kotaktnými šošovkami zatiaľ nemáte skúsenosti, ponúkli by sme Vám šošovky Gelone 1-Day Multifocal. Jednodenné šošovky nevyžadujú žiadnu starostlivosť a sú tak pre začiatočníkov ideálne. Navyše u značky Gelone funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a spĺňali by ste podmienky služby, mohli by ste ju využiť a investícia za šošovky by sa Vám vrátila. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Mária

Dobrý deň, môžem si objednať multifokálne šošovky aj keď neviem ten ADD power? Dioptrie mám -2,0 pravé oko a -2,25 ľavé oko. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mária, ďakujeme Vám za otázku. Multifokálne šošovky korigujú presbyopiu a je nutné mať namerané dioptrické hodnoty na diaľku aj na blízko. Z týchto hodnôt sa následne vypočíta hodnota adície. Vy však uvádzate dioptrické hodnoty iba na jednu vzdialenosť - na diaľku. Ak máte pocit, že pohľad na blízko nie je dostatočný, objednajte sa prosím na meranie zraku. Bez aktuálnych dioptrických hodnôt si netrúfame oznámiť Vám žiadne konkrétne informácie. Ďakujeme vám za pochopenie. Pekný deň.

RADOVAN VAJANSKY

Dobrý deň,,prosím o radu,aké hodnoty šošovky zadať,ak mi boli v optike namerané hodnoty pravé oko do diaľky -4,cylinder -1.75,os 10,,,,,ľavé oko do dialky-4.25,cylinder -2,os 180,,,,ADD je spoločné +2,,,,,dlhé roky som používal TopVue astigmatism,ale už na nej vidím do blízka rozmazané,,,dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Radovan, ďakujeme Vám za otázku. Podľa toho, ako opisujete situáciu, sa u Vás rozvinula k astigmatizmu aj presbyopia. Je to dôsledkom starnutia oka. Na korekciu tejto kombinovanej očnej poruchy Vám však z nášho sortimentu môžeme ponúknuť iba kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric. Iné šošovky s týmto typom korekcie, žiaľ, v našej ponuke skutočne nemáme. Váš predpis obsahuje už vypočítanú hodnotu adície na okuliare. Aby sme Vám vedeli prezradiť hodnotu adície na kontaktné šošovky, potrebujeme poznať kompletný predpis na vzdialenosť do blízka (hodnotu dioptrie, cylindra a osi), ktorý je pre výpočet nevyhnutný. Nakoľko zároveň ide o pomerne náročnú korekciu zraku, odporúčame Vám odbornú aplikáciu kontaktných šošoviek. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom týchto šošoviek spolupracuje. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lýdia

Dobrý deň! Chcem vás poprosiť o radu. Boli mi namerané hodnoty : pravé oko - do diaľky -4,0 , na čítanie +0,5 , osa 25° , adícia +1,0 ľavé oko - do diaľky -2,25 , na čítanie +0,5 , osa 105° , adícia +1,0 Ako správne zadať údaje do objednávky? Ďakujem veľmi pekne! S pozdravom Lýdia Slezáčková

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lýdia, ďakujem za vašu otázku. Váš dioptrický zápis je veľmi nejasný. Aby sme predišli nedorozumeniam, poprosili by sme vás o fotografiu dioptrického zápisu. Pošlite ju, prosím, na adresu info@sosovky-kontaktne.cz. Ďakujeme za pochopenie. Prajem vám pekný deň.

Andrea

Dobrý deň mám multifokálne okuliare do diaľky +0,75 a do blizka +2,75 ,add 2,00. Skúšala som aj multifokalne šošovky +0,75 add high ,ktoré mi predali v optike kde mi robili okuliare ale na blizko som dobre nevidela. Viete mi prosím poradiť aké parametre mám zadať ak by som si chcela objednať nové šošovky. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za otázku. Podľa uvedených hodnôt na diaľku a blízko by ste mali mať multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie +0,75 a adície +2,00. Vybrané balenia značky TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Vzhľadom k tomu, že ste si šošovky kupovali v optike, najprv by sme Vám odporučili riešiť všetko s touto optikou. Z nášho pohľadu je niekoľko možností, prečo Vám korekcia zraku súčasnými šošovkami nevyhovuje. Je možné, že Vám šošovky nesedia veľkostne, šošovka nie je na oku správne vycentrovaná a korekcia zraku tak nie je na všetky vzdialenosti ideálna. Ďalšou možnosťou je, že teoretické hodnoty dioptrií a adície Vám skrátka nevyhovujú. Pri multifokálnych šošovkách veľmi často dochádza na základe skúšania k úprave týchto hodnôt. Na záver by sme dodali, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročnejšia a môže trvať aj niekoľko týždňov, kým si zvyknete. Pre lepšiu a rýchlejšiu adaptáciu si pomáhajte ľahkými pohybmi hlavou v smere pohybu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Slavka M.

Dobrý deň. Moja hodnota dioptrií okuliarov je pre pravé oko +0,5; cylinder-0,5; os 110 add 2,5. Ľavé oko PLAN; cylinder-0,5; os 70; add 2,5. Ake multifokalne sosovky by ste mi odporučili? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Slávka, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, sú zatiaľ hodnoty cylindrov nízke a budeme ich prevádzať na sféru. Ku korekcii zraku Vám preto v súčasnej dobe budú stačiť bežné multifokálne šošovky. Aj keď ide o zložitejšiu korekciu zraku, vrelo by sme Vám odporučili navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám premeria oči, vezme do úvahy Vaše potreby a odporučí Vám vhodné kontaktné šošovky. Nezriedka kedy dochádza aj k úprave dioptrických hodnôt tak, aby bola korekcia zraku dokonalá. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, majte prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak si chcete aj napriek tomu šošovky vybrať sama, mohli by sme Vám z nášho sortimentu ponúknuť napr. tieto TopVue Air Multifocal. Pre pravé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie +0,25 a adície +2,50. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,25 a adície +2,50. Vybrané balenia týchto šošoviek disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch doma na chvíľu a dobu s aplikovanými šošovkami pomaly predlžujte. Pre rýchlejšiu adaptáciu si taktiež môžete pomáhať malým pohybom hlavy v smere pohľadu. V prípade ďalších otázok nám napíšte, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Ivona

Dobry den, jakou mam zadat add, pokud mam do dalky -1,5 a na blizko +1, dekuji za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ivona, ďakujeme Vám za otázku. Budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,50 a adície +2,50. Radi by sme Vás upozornili, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je zložitejšia a pre mozog náročná. Pre lepšiu adaptáciu, ktorá môže trvať až niekoľko týždňov, si pomáhajte pri pohľade do strán pootočením hlavy. V prípade, že by Vám korekcia zraku nebola príjemná, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou šošovky TopVue disponujú. Šošovky môžete za určitých podmienok vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Kedže ide o mesačné šošovky, nezabudnite, že k nim budete potrebovať aj roztok. Ak budete mať ďalšie otázky, ozvite sa nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Alena Petriková

Dobrý deň, lekárom namerané hodnoty boli -3 do diaľky a +1 na čítanie. Prosím skúste mi odporučiť vhodné multifokálne šošovky. Tieto čo som si objednala, ako som už napísala, boli -3/+1 a boli slabé do diaľky ale aj na čítanie. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Alena, ďakujeme Vám za doplnenie. Konzultovali sme Vašu situáciu s kolegami z optiky. Najpravdepodobnejší dôvod je ten, že vám nesedia tieto šošovky. Ak sa chcete vyvarovať zbytočne vynaložených peňazí, bolo by vážne najjednoduchšie navštíviť očného špecialistu a šošovky s ním vybrať. Radi by sme Vás upozornili, že pokiaľ nebudete mať šošovky odborne aplikované a budete si ich vyberať sama, nemožno na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre uplatniť neskôr reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, radi Vám poradíme. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň.

Alena Petriková

Dobrý deň, dlhodobo som nosila šošovky od fy Bausch &Lomb posledn0 som mala -3. Na čítanie nosím okuliare +1. Chcela som skúsiť multifokálne šošovky tak som si na skúšku objednala tieto s hodnotami -3/+1. Videnie do blízka sa mi zlepšilo aj keď nie tak ako som predpokladala. Pri náročnejších situáciach si musím dať na šošovky aj okuliare. Videnie do diaľky sa mi cez tieto šošovky rapidne zhoršilo. Keď som si zobrala staré šošovky B&L tak na diaľku vidím dobre. Nie som spokojná, lebo pri hodnotách ktoré mi namerala očná lekárka pri týchto šošovkách nevidím dobre ani do diaľky ani na blízko. Po pár dňoch nosenia som znovu prešla na šošovky B&L a okuliare do blízka (-3 šošovky a +1 okuliare).

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Alena, ďakujeme Vám za otázku. Hodnota adície, ktorú pri multifokálnych šošovkách volíte, je jednoducho povedané rozdiel medzi korekciou do diaľky a do blízka. Hodnota adície teda vo Vašom prípade nezodpovedá. Môžete nám zaslať kompletné okuliarové hodnoty namerané Vašou lekárkou (vrátane znamienok +, - alebo =). Potom by sme Vám stanovili parametre na nákup multifokálnych šošoviek. Keďže sa jedná o zložitejšiu korekciu, vrelo by sme Vám odporučili navštíviť očného špecialistu, ktorý s Vami šošovky vyberie a odborne ich aplikuje. Špecialista môže podľa skúšky a Vašich potrieb upraviť dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pri multifokálnych šošovkách k úprave teoretického výpočtu často dochádza. Na záver by sme ešte dodali, že korekcia zraku multifokálnymi šošovkami je naozaj komplikovanejšia a mozog si na ne musí zvyknúť. Môžete si pomôcť miernym pootočením hlavy v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavy výrazne uľahčí návyk na tento typ korekcie. Ak budete mať ďalšie otázky, radi Vám poradíme. Prajeme Vám krásny deň.

Dana

Dobrý deň, dioptrie do diaľky mám -2,5. Do blízka nemám žiadne dioptrie. Mám multifokálne šošovky -2,50 a ADD +2.00 ale do blízka vidím rozmazane. Môžete mi prosím poradiť aké parametre mám použiť? Tieto parametre mi dali v optike kde ma vyšetrili a zmerali mi oči. Že vraj zaostrenie trvá aj mesiac, ale mne sa to akosi nezdá.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Korekcia presbyopie multifokálnymi šošovkami je komplikovanejšia a môže trvať dlhšiu dobu, než si mozog na túto korekciu zvykne. Pri pohľadoch nahor, nadol alebo do strán je dobré otáčať mierne hlavou a pomôcť tak očiam. Tento drobný pohyb môže taktiež uľahčiť zvykanie si na multifokálne šošovky. Píšete však, že na blízko nemáte žiadne dioptrie. Multifokálne šošovky sa používajú, ak máte dioptrie na diaľku aj na blízko. Pokiaľ Vám tieto šošovky odporučili v optike, odporučili by sme Vám teda situáciu riešiť s nimi. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme. Prajeme Vám pekný deň!

Peter

Dobrý deň, okuliare mám mať +1,25 a na čítanie +2,5 skúsil som šošovky multifokálne + 1,25 a add. Low na dialku sú dobré ale na blízko mám text rozmazaný.. Chcem sa spýtať či by som si mal zmeniť niektorý parameter alebo iný druh šošoviek. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pre vyššie uvedené hodnoty dioptrií by ste mali mať multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie +1,25 a adíciou +1,00. U týchto TopVue Air Multifocal volíte presnú hodnotu adície (+1,00, +1,50, +2,00 alebo +2,50). Pokiaľ máte šošovky s týmito hodnotami a aj tak nie je korekcia zraku perfektná, je možné, že sa Vám zmenili oči alebo Vám šošovky nevyhovujú. Odporučili by sme Vám navštíviť očného špecialistu, ktorý s Vami šošovky vyberie a odborne ich aplikuje. Očný špecialista môže taktiež zohľadniť Vaše potreby alebo dokonca upraviť dioptrické hodnoty. Ak budete mať ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Prajeme pekný deň.

Ernest

Dobrý deň. do diaľky mám +0,75 a do blízka +1,75.Tieto udaje mám na plastovej kartičky čo som dostal k okuliarmi:RSF+0,75 CYL+0,00 OSA 000° ADD+1,75                                  LSF+0,75 CYL +0,00 OSA 000° ADD+1,75, Chcel by som Vás poprosiť o odpoveď či môžem mať multifokalne šošovky, alebo nie ?keď ano tak aké hodnoty  ? Dakujem Ernest 

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Ernest, ďakujeme Vám za doplnenie informácií. Pre nákup šošoviek zadáte hodnotu dioptrie +0,75 a adície +1,50. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend alebo doma po pracovnom dni, aby ste mali pokoj. Ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí zvyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou výrazne uľahčí návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Očný špecialista Vám môže počas vyšetrenia upraviť aj dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ernest

Dobrý deň, okuliare mám +0,75 ADD+1,75,aké šošovky by som potreboval. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ernest, ďakujeme Vám za komentár. Aby sme Vám boli schopní vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup multifokálnych šošoviek, potrebovali by sme od Vašej nameranej hodnoty na diaľku aj blízku vzdialenosť. Pokiaľ by nám vo výpočte pre šošovky vyšla hodnota adícia menšia než +1,00, potom Vás musíme upozorniť na to, že tento stav sa so šošovkami riešit nedá. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Henrich

Dobrý den. Mám 49 rokov, chcem vyskusat multifokalne sosovky. Prosim poradte mi ake zadat parametre ked okuliare mam: pravé oko do dialky +1,25 /ľavé oko +1,75 // pravé oko do blízka +2,75 / ľavé oko +3,0 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,25 a s adíciou +1,50. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,75 a adíciou +1,50. Pretože ide o mesačné kontakné šošovky, nezabudnite si k šošovkám kúpiť aj roztok napr. Gelone. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend či doma po pracovnom dni, aby ste mali pokoj. Ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí privyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou pri pohľade hore, dole či do strán výrazne zjednoduší návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Očný špecialista Vám môže počas vyšetrenia upraviť dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Slavomír Pliešovský

Dobrý deň Chcel by som vyskúšať šošovky. Okuliare nosím do diaľky +2,5 a na čítanie mám +1. Aké šošovky by ste mi odporučili? Čo mám zadať aké parametre?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Slavomír, ďakujeme Vám za otázku. Ak sú Vaše okuliarové dioptrické hodnoty na ďiaľku +2,50 a na blízko +1,00, potom pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek musíte zadať hodnotu dioptrie +2,50 a hodnotu adície +1,50. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami začínate, odporúčame Vám prvotnú aplikáciu šošoviek smerovať na dni voľna alebo po práci. Pre mozog je korekcia multifokálnymi šošovkami obtiažnejšia a potrebuje na to čas a pokoj. Pre rýchlejší zvyk odporúčame mierne otáčať hlavou v smere pohľadu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Adriana Šedivá

Chcem vyskusat multifokalne sosovky, prosim poradte mi ake zadat parametre ked okuliare mam: PO: -2,5 cylinder -1 add 1,25 LO: -3,75 cylinder -0,5 add 1,25 Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Adriana, ďakujeme Vám za otázku. Na pravom oku máte už pomerne vysoký stupeň astigmatizmu a ku korekcii tohto oka budete potrebovať multifokálnu-tórickú šošovku, ktorá túto kombinovanú očnú vadu zvládne skorigovať. Neuviedli ste však celý zápis. K dioptrii a cylindru je nutné vedieť ešte aj os. Na ľavom oku je astigmatizmus nízky a stačí ho prepočítať na sféru. Pre ľavé oko Vám potom ku korekcii postačí klasická, multifokálna šošovka. Pretože je korekcia multifokálnymi šošovkami pre mozog zložitejšia, najmä v kombinácii s astigmatizmom, odporúčame Vám zveriť sa s prvou aplikáciou do rúk odborníka. Je to investícia, ktorá sa Vám určite oplatí. Pokiaľ o odbornú aplikáciu nestojíte a chcete vyskúšať kontaktné šošovky na vlastnú päsť, napíšte nám prosím kompletný zápis vrátane hodnoty osi. Pamätajte však, že nesprávny výber šošovik alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Uživateľ má mať šošovky odborne aplikované od očného špecialistu. Pekný deň.

Valika

dobrý deň, chcem sa poradiť ohľadom šošoviek, chcem vyskúšať prvý krát, nosím okuliare pravé oko do diaľky +3,25 cylinder +0,50 os10,pravé oko na blízko +4,25 cylinder +0,50, os 10 ,ľavé oko do diaľky +3,25, na blízko +4,25, poprosím aké si mám vybrať, zakrivenie, adíciu, priemer ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Valéria, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte na pravom oku začínajúci astigmatizmus, sú jeho hodnoty zatiaľ veľmi malé a ku korekcii zraku Vám postačí tento typ šošoviek. Na pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +3,75 a adíciou +1,00. Na ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +3,50 a adícou +1,00. Ide o mesačné kontaktné šošovky, tak si nezabudnite zakúpiť aj roztok, s ktorým sa budete o kontaktné šošovky starať. Z nášho sortimentu by sme Vám odporučili univerzálny roztok Gelone. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, pripravte sa na to, že ide už o zložitejšiu korekciu zraku a mozog potrebuje čas, aby si na nový typ korekcie zvykol. Odporúčame Vám, aby ste pri pohľadoch do strán a hore a dole vždy mierne pootočili hlavu. Tento drobný pohyb pri zvykaní veľmi pomáhá. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Géza

Dobrý deň, prosím, aké dioptrie a add mám zadať, ak mám dioptrie do diaľky P -2,75 cyl +0.50 axis 55, L -3.25 cyl +0.75 axis 160, a na čítanie P -1.00 cyl +0,50 axis 55, L - 1.50 cyl +0.75 axis 160? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Korekcia Vášho zraku bude troška komplikovanejšia, preto prosím zvážte odbornú aplikáciu pod dohľadom očného špecialistu, ktorý spolupracuje so spoločnosťou CooperVision. Pretože máte na ľavom oku kombinovanú očnú vadu – presbyopiu a astigmatizmus, môžeme Vám ponúknuť na korekciu ľavého oka len kontaktnú šošovku Proclear Multifocal Toric. Po prepočte budete pre ľavé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -0,75, osou 70° a adíciou +1,50. Ku korekcii pravého oka Vám postačí klasická multifokálna kontaktná šošovka Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -2,50 a adíciou +1,50. Spoločnosť CooperVision pri multifokálnych šošovkách rozlišuje dominanciu očí tzn., že pri hodnote čísla adície je aj hodnota N (nedominantné oko) a D (dominantné oko). Tento údaj, ste v zápise neuvedli. Aj z tohto dôvodu Vám odporúčame nájsť si očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý Vám pomôže s výberom správnych parametrov a v prípade potreby Vám bude môcť upraviť aj dioptrické hodnoty. Služba býva spoplatnená, ale je to investícia, ktorá sa vyplatí. Následné nákupy na internete budete môcť prevádzať on-line, bez obáv zo straty investície. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
peter gugh

dobrý den chcem si objednat šošvky okuliare do dialky mám +1 a na čitanie +2,5 aké hodnoty šošoviek mám zadat.dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň Peter, ďakujeme Vám za otázku. K nákupu multifokálnych šošoviek budete potrebovať zadať hodnotu dioptrie +1,00 a add power +1,50. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Katarína

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s výberom šošoviek. Mám takéto hodnoty: pravé oko do diaľky +4,0 cylinder +1,5, os 105, ľavé oko do diaľky + 4,0, cylinder +0,5 a os 50. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za komentár. Podľa zápisu Vašich dioptrických hodnôt máte častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú len v obmedzenom rozsahu a len s mínusovými cylindrickými hodnotami. Pretože sú Vaše cylindrické hodnoty plusové, je nutné ich prepočítať. Tým pádom bude úprava Vašich dioptrických hodnôt výraznejšia. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú kontaktnú šošovku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie +6,00, cylindra -1,75 a osi 20°. Na ľavom oku máte cylindrické hodnoty príliš nízké a je nutné previesť ich na sféru. Pre ľavé oko Vám teda postačí klasická, sférická kontaktná šošovka TopVue Air s hodnotou dioptrie +4,50. K starostlivosti o tieto mesačné kontaktné šošovky budete potrebovat ešte roztok, s ktorým budete kontaktne šošovky chrániť . Z nášho sortimentu Vám môžeme doporučit univerzální roztok Gelone. Pekný deň.
Alena

Dobrý deň, rada by som si u Vás objednala dioptrické šošovky, avšak nemám žiadne skúsenosti,preto by som potrebovala s ich výberom poradiť. Potrebovala by som jedny aj na čítanie aj na diaľku PO - do diaľky sférické dioptrie +1,75, Cylinder dioptria +1,75 os 5 ĽO - do diaľky sférické dioptrie +2,25, Cylinder dioptria +1,5 os 175 PO - do blízka sférické dioptrie +3,5, cylinder +1,75 os 5 ĽO - do blízka sférické dioptrie +4,0, cylinder 1,5 os 175 mám astigmatizmus , anisometropiu Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Alena, ďakujeme Vám za otázku. Máte kombinovanú očnú vadu, ktorú korigujú tórické multifokálne šošovky. Tento typ šošoviek zatiaľ v sortimente nemáme, ale od začiatku júla roku 2020 budeme mať tento typ šošoviek dostupný na objednávku - konkrétne Biofinity Toric Multifocal. Tento typ šošoviek ponúka ešte spoločnosť CooperVision - šošovky Proclear Multifocal Toric. Pretože sa jedná o šošovky, ktoré sú na zvyk ťažšie, odporúčame Vám prvú aplikáciu absolvovať pod dohľadom obdorníka, ktorý Vám môže prípadne dioptrické hodnoty aj upraviť. TU si môžete nájsť očného špecialistu, ktorý spolupracuje so spoločnosťou CooperVision a môže Vám s prvou aplikáciou Proclear Multifocal Toric pomôcť. Ak by ste sa rozhodli počkať na čas, kedy budeme mať kontaktné šošovky Biofinity Toric Multifocal v ponuke, potom pre nákup kontaktných šošoviek zadáte pre pravé oko hodnotu dioptrie +3,75, cylindra -1,75, osi 100° a adíciu +2,00. Pre ľavé oko by ste potom zadali hodnotu dioptrie +4,00, cylindra -1,25, osi 90° a adíciu +2,00. Ak by ste mali ešte nejaké ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Milan

Dobry den ake add mam zadat pri dioptriach na dialku - 5,75 a na citanie - 3,5?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Milan, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek sa dioptrické hodnoty musia upraviť, potom budete potrebovať šošovky s dioptriou -5,25 a adíciou +2,00. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Dávid

Dobrý deň, prosím, aké dioptrie a add mám zadať, ak mám dioptrie -1,75 do diaľky a +2,50 na čítanie?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Dávid, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych šošoviek zadáte dioptriu -1,75 a adíciu 1,00. Pekný deň.

Jana

Este dodam k predchadzajucej otazke.... doteraz som objednavala sosovky Top vue air +1.75. Cize silnejsie, nez lekar teraz nameral na okuliare.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za doplňujúce informácie. Áno, dioptrická hodnota +1,50 a add power +1,00 je pre nákup týchto šošoviek správna. Ak vám lekár aktuálne nameral inú dioptriu, tak je to možné. Vývoj dioptrických hodnôt je úplne bežný. Pekný deň.

Jana

Dobry den, poprosim o radu. Ak je predpis od lekara na obe oci rovnaky, do dialky +1.5 a do blizka +2.75. Su tieto sosovky vhodne? Dioptria +1.5 add power +1? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, na Vašu otázku sme odpovedali pri Vašej ďalšej doplňujúcej otázke.

vlado

obry den. Mam predpisane okuliare: P +0,75 cilinder -0,50 osa 175 ADD +2,50 L +1,25 cilinder -0,50 osa 0 ADD +2,50 . Chcel by som vyskusat kontaktne sosovky ake si mam objednat?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Vlado, ďakujeme za otázku. Máte presbyopiu a preto sú tieto kontaktné šošovky pre Vás vhodné. Okuliarové dioptrické hodnoty sa však budú musieť pre nákup kontaktných šošoviek mierne upraviť. Pre pravé oko sa dioptria zmení na +0,50 a add power +2,50 a pre ľavé oko sa dioptria zmení na +1,00 a add power +2,50. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Silvia

Dobry den. Doteraz som nosila sosovky na dialku, ale ocna lekarka mi uz predpisala okuliare aj na blizko . Nerada vsak nosim okuliare, preto by som chcela vyskusat . TopVue Air Multifocal. Ake si mam objednat, ak moje dioptrie su na dialku P: -2,0 L: -1,75 a na blizko P a L add. +0,75?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Silvia, ďakujeme za otázku. Vo Vašom zápise uvádzate v hodnotách na blízko označenie ADD (adícia), čo už je údaj pre multifokálne šošovky či okuliare. Ak sú teda hodnoty priamo z predpisu na multifokálne okuliare či kontaktné šošovky, môžete zadať hodnoty, ktoré ste uviedli. Avšak u TopVue Air Multifocal je najnižšia adícia +1,00. Preto Vám nemôžeme zaručiť, že táto adícia bude pre Vás vhodná. Ak hodnoty nie sú z predpisu pre multifokálne okuliare či šošovky, poprosili by sme Vás o presnejší zápis alebo nám môžete na info@sosovky-kontaktne.sk poslať kópiu predpisu od lekára. Ak pre Vás môžeme urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.

Kopecký

Skúsil som ich a už si kupujem väčšie balenie. Sú dobré.

Jana

Dobrý deň, chcela by som vyskúšať TopVue Multifokal šošovky, avšak neviem zvoliť správ. adíciu, keďže predpis od oč.lekárky mám pre inú značku - Bausch+Lomb PureVision presbyopia s add. high (+1,75 - +2,50 ). PO : +1,25 D, ĽO : +2,25 D Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Prechod na inú značku je u multifokálnych šošoviek náročný. U šošoviek, ktoré momentálne používate je hodnota adície udaná rozmedzím, avšak u šošoviek TopVue je hodnota adície udaná konštantou. Aby sme Vám mohli odporučiť, čo najpresnejšie hodnoty, potrebovali by sme od Vás doplniť ďalšie informácie od očnej lekárky. Konkrétne hodnoty dioptrií, ktoré máte namerané na blízko i na diaľku. Až potom budeme mať dostatok informácií pre výpočet, čo najpresnejších hodnôt. Avšak výpočet nezaručuje, že Vám šošovky budú 100% vyhovovať, pretože jednotlivé multifokálne šošovky pracujú s jednotlivými dioptrickými zónami vždy trošku inak. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Hron

Neznášam okuliare, šošovky mi vyhovujú už dlhé dlhé roky.

Jovana

Chcela som vyskúšať multifokálne šošovky a som spokojná. Okuliare už skoro nenosím.

Dagmar

Dobrý deň potrebovala by som multifokalne šošovky toricke je možné také u vás objednať a aká je doba dodania. Ďakujem Dioptria +1,75cyl - 0,75 90st add+2,5.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Na trhu sú dostupné šošovky Proclear Multifocal Toric. V tejto chvíli bohužiaľ v našej ponuke nie sú, ale čoskoro by sme ich mali do sortimentu zaradiť. Rozhodne Vám ale šošovky doporučujeme najskôr vyskúšať v aplikačnom stredisku. Vyhnete sa tak zbytočnému nákupu, ktorý by bol veľmi nákladný. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Alexander Varga

Dobrý deň,prosil by som poradiť ,používam okuliare s bifokálnymi sklami s dioptriami do diaľky : PO +3,75, ĹO+3,25,chcel by som vyskúšať multifokálne šošovky,aké Add si mám vybrať,poprípade íné parametre ? ´Dakujem a prajem Vám pekný deń.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Aby sme Vám mohli poradiť s výberom adície, potrebovali by sme poznať aj dioptrie namerané na blízko. Pri objednaní multifokálnych šošoviek sa zadáva dioptria do diaľky a adícia. Adícia je rozdielom práve medzi dioptriami do diaľky a do blízka. Keď nám napíšete Vaše namerané dioptrie do blízka, poradíme Vám lepšie. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Zorka

Prvé multifokálne šošovky s ktorými nemám absolútne žiadne problémy. Odporúčam ich vyskúšať, určite budete spokojní rovnako ako ja.

Júlia Vargová

Prosím o radu ake Add si mám vybrať do diaľky LO -1 PO -2 a na blízko + 1,5 obe

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri objednaní sa zadáva dioptria nameraná na diaľku. Adícia by vyšla u oboch očí +0,50. Bohužiaľ je ale najnižšia v ponuke +1,00. Môžete šošovky vyskúšať s adíciou +1,00 a keby Vám nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Prvá aplikácia multifokálnych šošoviek je ideálna osobne od kontaktológa. Ak by sme pre Vás mohli ešte niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Eva

Tak teda Vam odpisem recept:visus od+ 0,75 ,do bl ODS+3,0 sf=Jč1

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie informácií. Pri objednaní si zvoľte dioptriu +0,75 a adíciu +2,00. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Eva

Dobry den,pani doktorka mi namerala tieto hodnoty:do dialky 0,75 obe oci a na blizko 3,0 na obe oci ake sosovky si mam objednat?dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Pre výpočet hodnôt potrebujeme poznať Vaše namerané dioptrie aj s plusovými či mínusovými znamienkami. Napíšte nám prosím ešte raz a uveďte kompletný zápis. Ďakujeme a zatiaľ prajeme pekný deň.

Erika

Dobrý, objednala som si na skúšku tieto šošovky. Musím ich pochváliť, mám však s nimi jeden problém: veľmi ťažko si ich večee viem vybrať. Objednala som si do diaľky: PO: 0,50 do diaľky, 0,50 do blízka, adícia 1,00 LO: 0,75 do diaľky, 0,50 do blízka, adícia 1,00 Viete mi poprípade mi viete odporučiť nejaké podobné šošovky? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pokiaľ vám šošovky vyhovujú a vaše videnie je ostré na blízku i diaľku, odporúčame vám, aby ste začali pracovať s technikou manipulácie s objektívmi a prípadne kvapkami počas dňa zvlhčiť oči - ideálne s Gelone Drops alebo Laim-Care Gel Drops. Pokiaľ problém bude pretrvávať a vyberanie šošoviek bude skutočne problematické, odporúčame vám nájsť iné šošovky pri osobnej konzultácii s kontaktológom. Multifokálne čočky sú vyrábané rôznymi technikami a pre niekoho sú multifokálne čočky problémom a nikdy si na ne nezvyknú. Pokiaľ by sme pre vás mohli urobiť niečo ďaľšie, napište nám. Prajeme pekný deň.
adela

Potrebujem poradiť pri výbere add, dioptria LO -1,50 PO -1,00, na blízko +0,5 na obe oči. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri objednaní sa zadáva dioptria do diaľky a podľa Vami uvedených dioptrií vychádza pre každé oko iné hodnota adície, čo sa nestáva často. Pre ľavé oko adícia +1,00 a pre pravé oko +0,50. Adíciu +0,50 u týchto multifokálnych šošoviek nenájdete a zvoliť adíciu +1,00 by zrejme neprospelo ostrosti videnia. Konzultujte vhodnosť parametrov so svojím očným špecialistom. Aplikácia multifokálnych šošoviek je zložitejšia, než u obyčajných šošoviek a ideálne bude vybrať prvé šošovky za osobnej asistencie špecialistu. Niektorí nositelia si na multifokálne šošovky nikdy nezvyknú. Ak by sme pre Vás mohli ešte niečo urobiť, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Kramárová

Prvé multifokálné šošovky, ktoré naozaj nie sú v očiach cítiť.

Klaudia

Dobrý deň, bola som na vyšetrení očí a pani doktorka mi namerala tieto hodnoty: do diaľky PO +2,0 ĽO +1,25 ..... do blízka PO +3,5 ĽO + 2,75. Poprosila by som radu aké multifokálne kontaktné by som si mala objednať.... ďakujem a prajem pekný deň.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať multifokálne šošovky s dioptriou +2,00 a adiciou +1,50 pre pravé oko a s dioptriou + 1,25 a adiciou +1,50 pre oko ľavé. Výber šošoviek potom záleží predovšetkým na potrebách Vašich očí. Ak ste zatiaľ žiadne kontaktné šošovky nenosila, odporúčame Vám vyskúšať tieto mesačné TopVue Air Multifocal. Pri objednaní základného balenia môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Peter

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte jedna otázka - aký je najvhodnejší roztok pre tento typ KŠ? Pekný deň

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu. K šošovkám TopVue odporúčame vždy roztok Gelone alebo Laim-Care. Oba typy roztoku obsahujú hyaluronáct sodný, ktorý dodáva šošovkám lubrikáciu. Takto ošetrené šošovky sú potom pri nosení pohodlnejšie. Ak budete mať ďalšie otázky, obráťte sa na nás. Prajeme pekný deň.
Peter

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o konzultáciu v rámci nasledovného. Aktuálne používam mesačné kontaktné šošovky na diaľku -4,75, BC 8,3, DIA 14,0 (obe oči). Keďže sa mi zhoršil zrak aj na blízko, doktorka mi odporučila vyskúšať citujem : „multifokálne KŠ -4,75 Dsph obe oči a nablízko -3,75 Dspha obe oči“. Vedeli by ste mi prosím odporučiť mesačné multifokálne KŠ pri uvedených dioptrických parametroch? Vopred ďakujem, pekný deň

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Ak sme správne pochopili otázku a zápis parametrov, mali by vám vyhovovať šošovky s dioptriou -4,75 a s adíciou +1,00. Vhodnosť parametrov Vám doporučujeme vyskúšať na týchto kontaktných šošovkách TopVue Air Multifocal. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, určite nám napíšte. Prajeme pekný deň.

Dagmar

.. dopĺňam predchádzajúcu otázku. Do blízka mám +0,25.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa výpočtov by pre Vás mali byť vyhovujúce multifokálne šošovky s dioptriou -2,25 a add power +2,00. Odporúčame Vám vyskúšať si vhodnosť parametrov práve na týchto TopVue Air Multifocal. Ak objednáte klasické balenie 6 kusov, môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Dagmar

Dobrý deň, mám 49 rokov a okuliare do diaľky: pravé oko -2.0, cylinder -0,50, osa 150°, ľavé oko to isté len bez cylindra. Nevidím s nimi už však na blízko. Kontaktné šošovky mám -2.0, 8.50, 14.20 , tiež s nimi nevidím do blízka. Chcela by som poradiť aké si mám vybrať multifokálne šošovky. Ďakujem.

Ivka

Najlepšie multifokalné šošovky!

Iveta

Dobrý deň. Aké multifokálne šošovky by som potrebovala, keď mam namerané dioptrie do diaľky +2 a na blízko +3,5 a os 170. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Zápis parametrov pravdepodobne nie je kompletný. Váš lekár Vám určite diagnostikoval konkrétnu očnú vadu. Multifokálne šošovky sú určené pre korekciu presbyopie - pri tejto vade sú namerané dioptrie do blízka aj do diaľky. Vy ale uvádzate os a tá je nameraná, pokiaľ je nutné korigovať astigmatizmus. Je samozrejme možné, že potrebujete korigovať oboje, ale odporúčame Vám uistiť sa o svojich nameraných parametroch u lekára. Podľa parametrov, ktoré ste uviedla, nie sme bohužiaľ schopní odporučiť vhodné kontaktné šošovky. Pokiaľ Vám budeme môcť pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Miroslava

Dobrý deň, aké hodnoty pre šošovky mám zadať, ak mám okuliare na čítanie pravé oko +2,5, do diaľky +1,0 a ľavé oko na čítanie +2,25 a do diaľky +0,75. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Pri multifokálnych šošovkách sa zadáva dioptria do diaľky a príslušná adícia. Podľa zapísaných parametrov by to u Vás bolo pre pravé oko dioptria +1,00 a adícia +1,50 a pre ľavé oko dioptria +0,75 a adícia +1,50. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Beata

Dobrý deň, od očného lekára mám z vyšetrenia tieto údaje: Obj refr +3,75 +0,5 170 +4,5 +0,5 45 a vl kor 0,8 1,0 IOT/NCT 13,0/13,5 Astigmatizmus Presbyopia Prosím o odpoveď či môžem nosiť šošovky a s akými hodnotami. Ďakujem Vám

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Ak by išlo o dioptrie do okuliarov, potom by pre Vás mali byť vhodné tieto parametre: pravé oko dioptria +4,25 cylinder -0,50 a os 80 °, pre ľavé oko dioptria +5,00 cylinder -0,50 a os 135 °. Pre kontaktné šošovky by to teda bolo pravé oko dioptria +4,25 a ľavé oko dioptria +5,00. To by zodpovedalo obyčajným sférickým šošovkám - napríklad TopVue Air. V zápise ale spomínate aj presbyopiu, ku ktorej však nie sú uvedené žiadne namerané parametre. Odporúčame Vám osobnú konzultáciu s kontaktológom, ktorý vykoná odbornú aplikáciu šošoviek. Budete mať istotu, že máte vybrané správne šošovky s ohľadom na materiál a aj s vhodnými dioptriami. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Jozef

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať,či sú aj s touto hodnotou multifokálne šošovky. Nosím multifokálne okuliare majú parametre PO:+0,75 cyl.+1,00 axx.130 add.2 ,00 ĽO:+0,75 cyl.+50 axx.60 add.2,00. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Vašu otázku. Parametre, ktoré ste uviedol zodpovedajú na pravom oku kombinovanej očnej vade, kedy je potrebné korigovať astigmatizmus aj presbyopiu. V našej ponuke bohužiaľ zatiaľ nemáme kontaktné šošovky pre kombinované očné vady. Na trhu sú dostupné Proclear Multifocal Toric. Na ľavom oku by snáď bolo možné urobiť prepočet a zvoliť si iba multifokálne šošovky. V oboch prípadoch Vám ale odporúčame, aby Vám šošovky aplikoval kontaktológ. Je veľmi ťažké odhadnúť, aké parametre by Vám vyhovovali. Plusové cylindre je totiž navyše nutné prepočítať na mínusové a celkovo upraviť pre hodnoty šošoviek. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Jonatán

Šošovky sa výborne sedia a nosia. Odporúčam vyskúšať a aj keď som vyskúšal iné druhy, tieto poskytujú najväčší komfprt pri nosení.

Izabel K.

V očiach ich vôbec necítiť a celý deň sú komfortné a perfektné!

Andrea

Dobrý deň, prosím o radu. Nosím multifokálne okuliare. Do dialky PO +1,25 do blízka PO +3,5 dioptrie. Do dialky LO +1,75 do blízka LO +4,0 dioptrie. Aké hodnoty šošoviek a adicie mám zadať. Ďakujem Andrea

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za vašu otázku. Podľa uvedených parametrov by pre Vás mali byť vyhovujúce kontaktné šošovky s dioptriou + 1,25 a adiciou +2,00 pre pravé oko a pre oko ľavé dioptria +1,75 s adiciou +2,50. Odporúčame Vám objednať toto balenie po jednej šošovke a vhodnosť parametrov si vyskúšať. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

michal

Dobrý deň ,prosím o radu. Nosím multifokalne okuliare. Chcem skúsiť šošovky. Očná lekárka mi namerala tieto hodnoty ale povedala že so šošovkami v mojom pripade nemá skusenosti : ľavé oko : +1,75 Dsph 5/5 na dialku a +3 Dsph blízko, pravé oko :+ 1,25 Dsph na diaľku a +3.5 Dsph na blízko. Aké šošovky s akymi hodnotami mi odporučíte ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za dotaz. Odporúčame Vám objednať tieto kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré sú dostupné v balení po jednej šošovke. Pre pravé oko si pri objednávaní zvolíte dioptriu +3,75 s adiciou +2,50, pre ľavé oko dioptriu +3,00 s adiciou +1,00. V naprostej väčšine prípadov má nositeľ na oboch očiach zhodnú adíciu. Možno je teda toto tá zvláštna situácia. Kontaktné šošovky budete musieť vyskúšať, aby ste vedel, ako na ne Vaše oči budú reagovať a či sú hodnoty korekcie správne. TopVue Air Multifocal sú mesačné kontaktné šošovky, takže budete potrebovať tiež roztok, ktorý sa o ne bude starať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Tatiana

Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť akú adíciu si mám zvoliť ak na pravé oko mám dioptriu -1,25 a ľavé oko -0,5 ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Adícia a multifokálne šošovky sa volia len za predpokladu, že máte na jednom (alebo oboch) oku namerané dve rôzne dioptrie - na diaľku a na blízko. Vy ale uvádzate pre každé oko dioptriu iba jednu, takže to vyzerá, že potrebujete kontaktné šošovky klasické a teda TopVue Air. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme krásny deň.
Mirka

Dobrý deň, u očného mi namerali tieto hodnoty: vízus o.dx. 0,5 sl nat. +1,0 ds 1,0/+2,5ds o.sin. 0,6 sl nat. 0,75 ds 1,0/+2,25ds Aké kontaktné šošovky sú pre mňa vhodné? Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, Mirka. Ďakujeme za opýtanie. Ak sme zápis „rozlúštili“ správne, budete potrebovať multifokálne kontaktné šošovky. V zápise sú uvedené dioptrie aj adícia, takže zrejme nosíte okuliare na čítanie. Určite si objednajte práve tieto skúšobné šošovky, aby ste si overili, že pre Vás bude tento typ šošoviek vhodný. Pre pravé oko potrebujete dioptriu +1,00 s add power (adícia) +2,25 a pre oko ľavé dioptriu +0,75 s adíciou +2,25. U šošoviek TopVue Air Multifocal však táto hodnota adície nie je dostupná, u oboch očí si teda zvoľte adíciu +2,00. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme Vám krásny deň,
Eva

Dobry den, chcem vyskusat kont. Šošovky 1x a neviem ake parametre zadať. Ľavé oko mam tupozrake tzn. Číre sklo a prave -1,25 na diaľku ale uz potrebujem aj na citanie. Zatial okuliare nemam. Lebo to vraj nebolo nutne. Ale mam problemy na blízko. Takze by som chcela skusit multifokalne šošovky. Prosim o radu ....dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Rádi bychom Vám poradili, ale bohužel to není v našich silách. Tupozrakost není možné korigovat ani kontaktními čočkami a pokud cítíte, že se Váš zrak jakkoli zhoršil nebo změnil, budete muset navštívit očního specialistu, který Vám zrak přeměří. Ideálně samozřejmě kontaktologa, se kterým společně vyberete i vhodné kontaktní čočky. Pro multifokální čočky musíte mít naměřenou na oku dioptrii do dálky i do blízka. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Iveta

Dobrý deň, Ďakujem Markéta za odpoveď, spravila som chybu, pozrela som si potvrdenie od očnej lekárky a do diaľky je -5,5 a do blízka -3,5. Ďakujem.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za zprávu. S těmito parametry si při objednání čoček zvolíte dioptrii -5,50 a add power +2,00. Pokud jsou dioptrie naměřeny pro dioptrické brýle, bude zřejmě potřeba upravit dioptrii na -5,25. Adice bude stále +2,00. Můžete využít možnost objednání této zkušební čočky a vyzkoušet, co pro Vás bude více vyhovující. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme krásný den.

Iveta

Dobrý deň, prosím o radu aké šosovky si mám vybrat. Ľavé aj pravé oko mám rovnaké do diaľky - 5,5 a do blízka +3,5. Ďakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte na levém i pravém oku naměřeny dioptrie do dálky i do blízka, budete určitě potřebovat multifokální kontaktní čočky. Při objednání multifokálních kontaktních čoček se zadává dioptrie naměřená na dálku a vypočítává se adice. Ve Vašem případě to ovšem není možné. Jste si jistá uvedenými znaménky? Neprodělala jste v minulosti operativní zákrok očí? Pokud jsou uvedené parametry správné, můžete zkusit osobní konzultaci se specialistou, ale pro nás není možné adici vypočítat. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Pavol Pačuta

Zdravím Vás, mám 63 rokov, mám obe očí po operácií šedého zákalu (pôvodne pred operáciou som mal dioptrie PO -0,50 a ĽO -4.0. Po operácií (vlastnou vinou - skôr som začal športovať, ako som mal) mám dioptrie -1.20 tak na pravom, ako aj na ľavom oku. Prosím o info, aké dioptrické šošovky potrebujem, ak mám obe oči -1,20, pretože zvažujem multifokálne šošovky. Vyskúšal som 1 dňové (-1,25 na oboch očiach, bolo celkom fajn, a aj šošovku -1,25 iba do pravého oka, aby som ľavým videl aj blízko, bolo to zaujímavé, ale výrobca bol z UK). Ďakujem za info. S úctou Pavol

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pokiaľ chcete vyskúšať multifokálne šošovky, odporúčame vám navštíviť vašeho očného lekára, ktorý vám presne namerá hodnoty, ktoré potrebujete. Prajeme príjemné nosenie šošoviek.

Eva

Dobry den,chcem sa spytat ake sosovky potrebujem do dialky mam´+1,5 obe oci a na blizko +3,0 obe oci dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, potrebujete šošovky s adíciou 1,5. Prajeme príjemné nosenie.

ANTON MILO

TOPVUE MULTIFOCAL 2 SOSOVKY NA BLIZKO +3,00 DO DIALKY+0,5 180 PRAVE OKO LAVE OKO DO BLIZKA +3,00 DO DIALKY +0,5 90 STUPNOV CENA 6.65 EUR 1 KUS MILO VDAKA

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, keď sa zaregistrujete na našej stránke, tak si môžete šošovky, ktoré potrebujete objednať.