Garancia vrátenia peňazí

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

27.79 €
100% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? piatok 14.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
27.79 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism patria k torickým kontaktným šošovkám korigujúcim
astigmatizmus, ktoré sú vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie.
TopVue Air for Astigmatism sa vyznačujú extrémnou priedušnosťou pri zachovávaní vysokého obsahu
vody. Design šošoviek TopVue Air for Astigmatism využíva pokrokovú stabilizačnú technológiu,
ktorá zaisťuje šošovke stabilnú polohu na oku za každej situácie po celú dobu nasadenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus patrí medzi refrakčné očné chyby a je zapríčinený nepravidelným tvarom rohovky, ktorá je u postihnutého človeka klenutá podľa osi orientovanej určitým stupňom. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je teda, okrem určenia cylindra a stupňa osi, nutná ešte stabilná poloha šošovky na oku. Tým, že TopVue Air for Astigmatism zachovávajú stabilnú polohu na oku, je zaistené, že sú cylinder a os šošovky umiestnené presne na tom mieste rohovky, ktoré je potrebné korigovať pre dosiahnutie kvalitného videnia.

Ako TopVue Air for Astigmatism fungujú?

TopVue Air for Astigmatism využívajú stabilizačnú technológiu SHT PrismBallast vďaka ktorej je dosiahnutá dokonalá stabilita šošovky na oku. Ide o technológiu inšpirujúcu sa klasickým prizmatickým balastom dosahujúcim stabilitu šošovky pôsobením gravitačnej sily pomocou zhrubnutia dolnej časti šošovky. Pri použití klasického prizmatického balastu môže dochádzať k subjektívnemu vnímaniu zosilnenia šošovky užívateľom, v krajných prípadoch môže zasahovať dokonca do optickej zóny (napr. pri horších svetelných podmienkach a veľkom rozšírení pupily). Technológia SHT PrismBallast však toto eliminuje, pretože hmota samotného balastu je rozložená jedinečným spôsobom. Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachovaný plynulý pohyb očného viečka po celom povrchu šošovky a stabilita šošovky je naviac pozitívne ovplyvnená žmurkaním. K tomu dochádza tak, že horné viečko stabilizuje šošovku pomocou pôsobenia na dve rovnomerne rozložené stabilizačné zóny šošovky.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air for Astigmatism sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

Inovatívne technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air for Astigmatism potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.

hydratácia šošoviek topvue Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air for Astigmatism sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa. Množstvo vody obsiahnutej v TopVue Air for Astigmatism tiež znižuje hromadenie depozít na povrchu šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (55)

Máte nejaké otázky?
Magdaléna Bošková

Dobrý deň. Rada by som sa poradila... Aktuálne používam šošovky so zakrivením 8,70 a priemerom 14,5. Myslíte si, že tieto šošovky by boli napriek iným hodnotám pre mňa vhodné? Evidujem garanciu vrátenia peňazí, nie som si však istá, či sa týka aj nevhodne zvolených parametrov. Ďakujem vám veľmi pekne za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Magdaléna, ďakujeme Vám za otázku. Pri veľkostných parametroch je tolerovaná medzná odchýlka ±0,20 mm od parametrov nameraných očným špecialistom. Tie však bohužiaľ neuvádzate. Každopádne službu Garancia vrátenia peňazí je možné využiť, pokiaľ Vám šošovky nebudú vyhovovať z akéhokoľvek dôvodu. Musíte iba splniť podmienky služby. Teda napr. pri tomto balení 6 kusov šošoviek TopVue Air for Astigmatism môžete vyskúšať 2 šošovky. Lehota pre využitie služby je 60 dní od objednania. Všetky informácie nájdete TU. V prípade ďalších otázok nám neváhajte napísať. Pekný deň.
Tereza

Dobrý deň, rada by som vás poprosila o radu, aké šošovky zvoliť v prípade, ak mám namerané hodnoty pre pravé oko: dioptrie plan, cylinder -0,5 a os 4°, hodnoty pre ľavé oko: dioptrie plan, cylinder -0,75 a os 162° Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Tereza, ďakujeme Vám za komentár. Pretože máte na pravom oku nízku cylindrickú hodnotu, bude nutné ju prepočítať na sféru. Preto budete ku korekcii zraku potrebovať na každé oko iný typ šošoviek. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek, a to TopVue Air s hodnotou dioptrie -0,25. Ku korekcii ľavého oka následne budete potrebovať tieto torické (astigmatické) šošovky s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0.75 a osy 160°. Značka TopVue naviac disponuje službou Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a splňovala by ste podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za šošovky sa Vám vráti. A pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať i vhodný roztok, s ktorým budete o šošovky pečovať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mala ďalšie otázky, napíšte nám, rádi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, doplnenie mojej predchádzajúcej otázky. Chcela by som pekne poprosiť o radu, s akými hodnotami objednať šošovky, keď mám takýto predpis: P - 2,25, cylinder dioptiria - 0,5 a 100° Ľ - 2,0, cylinder dioptria - 1,0 a 100°. Resp. mi v minulosti nesadli šošovky s cylindrom, tak som nosila bez cylindra, čo mi aj celkom vyhovovalo. Pri týchto hodnotách, keby chcem bez cylindra, s akými dioptriami by som si mohla objednať? Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Bohužiaľ také úpravy Vám na diaľku bez skúšky nepovieme. Pre jedno oko sme cylinder previedli na sféru, pretože jeho hodnota je príliš nízka. Parametre pre druhé oko si nedovolíme upravovať podľa vašich požiadaviek. V minulej odpovedi sme uviedli teoretické hodnoty pre šošovky. Ak si prajete Váš problém riešiť, obráťte sa prosím, priamo na očného špecialistu, ktorému popíšete Vaše požiadavky a podľa skúšky doladíte korekciu k dokonalosti. Ďakujeme vám za pochopenie. Pekný deň Vám prajeme.

Katarína

Dobrý deň, chcela by som pekne poprosiť o radu, s akými hodnotami objednať šošovky, keď mám takýto predpis: P - 2,25, cylinder dioptiria - 0,5 a 100° Ľ - 2,0, cylinder dioptria - 1,0 a 100°. Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za otázku. Hoci máte na oboch očiach nameraný cylinder, je jeho hodnota na pravom oku príliš nízka a budeme ju prevádzať na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný druh šošovky. Pre pravé oko teda budete potrebovať napr. TopVue Air s hodnotou dioptrie -2.50. Pre ľavé oko budete potrebovať torickú šošovku, napr. túto s hodnotou dioptrie -2.00, cylindra -0.75 a osi 100°. Nezabudnite, že vybrané balenia šošoviek TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete o svoje peniaze. Ak budete mať ďalšie otázky, sme Vám k dispozícii. Pekný deň Vám prajeme.
Frencis

Dobry den, vedeli by ste mi prosim poradit ohladne spravneho vyberu sosoviek? Moje dioprie su: prave oko - 5,00, cylinder - 1,0, os - 180, lave oko: -4,25, cylinder 1,75, os 0. Dakujem velmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Frencis, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek treba okuliarový predpis upraviť. Pre pravé oko teda budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.75, cylindra -0.75 a osi 180°. Pri ľavom oku chýba znamienko pri hodnote cylindra, budeme teda počítať aj so zápornou hodnotou. Ak je tomu inak, napíšte nám prosím a hodnoty pre šošovky opravíme. Pre ľavé oko teda budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.00, -1.25 a osi 180 °. Vybrané balenia šošoviek TopVue disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám z akéhokoľvek dôvodu tieto šošovky nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete o svoje peniaze. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Nikoleta Novotná

Dobrý deň, potrebujem poradiť L.o : = 1 = 2 = 150 P.o = 1,5 = 2 = 10 Cylindre sú 2

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Nikoleta, ďakujeme za Váš komentár. Dioptrické hodnoty na okuliare je často potrebné pred nákupom šošoviek upraviť. Bude to potrebné aj vo Vašom prípade. Ku korekcii ľavého oka by ste mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -1.00, cylindra -1.75 a osi 150°. Ku korekcii pravého oka by ste ďalej mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -1.50, cylindra -1.75 a osi 10°. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garacie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti späť. A nakoľko ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k údržbe šošoviek potrebovať aj roztok, napr. Gelone. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marek

Dobrý deň potreboval by som poradiť aké šošovky vybrať. Mám predpis: LO: Sférické.D: -1,25, Cylindr.D: -3,25, OS:175 PO: Sférické.D: -0,25, Cylindr.D: -4, OS:180 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Marek, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu budete potrebovať tórické (astigmatické) kontaktné šošovky. Nakoľko sú Vaše cylindrické hodnoty vyššie, budete ku korekcii zraku potrebovať tórické šošovky s označením XR, ktoré rozširujú bežný rozsah dioptrickej korekcie. Z nášho sortimentu tórických šošoviek Vám môžeme ponúknuť iba šošovky od spoločnosti CooperVision, a to Proclear Toric XR alebo Biofinity XR Toric. Ku korekcii pravého oka by ste mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -0.25, cylindra -3.25 a osi 180°. Ku korekcii ľavého oka ďalej potrebujete šošovku s hodnotou dioptrie -1.25, cylindra -2.75 a osi 175°. Správne by ste však pred nákupom na internete mali mať šošovky odborne aplikované. Na tejto stránke si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje a vedel by Vám pomôcť. Pri vyšších astigmatických hodnotách sa môže stať, že teoretický výpočet nemusí zodpovedať potrebám klienta. Pokiaľ sa napriek tomu rozhodnete vyskúšať šošovky sám, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok nám môžete napísať, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Martina

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Zistili mi dioptriu -3,00 a cylinder -0,50 zakrivenie 0 stupňou, no taký cylinder v ponuke nemáte. Poradíte mi prosím aké šošovky si mám objednať? Budú pre mňa tieto šošovky vhodné aj keď mám problém so suchými očami? Za odpoveď vopred ďakujem. M

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Začína sa u Vás prejavovať astigmatizmus, pomerne častá refrakčná vada. Aj keď však máte nameraný cylinder, je jeho hodnota zatiaľ príliš nízka, a bude potrebné ju previesť na sféru. Po prepočte budete potrebovať klasické, sférické šošovky s hodnotou dioptrie -3.25. Sféricku variantu týchto šošoviek nájdete TU. Značka TopVue ponúka k vybraným baleniam šošoviek službu Garancie vrátenia peňazí, ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete o svoju investíciu. Nezabudnite, že ide o mesačné šošovky a k ich starostlivosti budete potrebovať aj roztok, napr. Gelone. Pokiaľ Vás trápia suché oči, odporučili by sme Vám používať očné kvapky, ktoré môžete kvapkať aj na aplikované kontaktné šošovky. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť kvapky z rady HYLO Eye Care, napr. HYLO Comod. V prípade, že sú Vaše problémy dlhodobé a zhoršujú sa, odporučili by sme Vám navštíviť lekára a prvotne Váš problém konzultovať s ním. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Kamila

Dobrý deň ,prosím o radu . Nakoľko môj predpis znie VOD -6,50 - 1,25 cyl os 180° VOS -6,25 cyl -1,50 os 5° aké parametre vybrať pre ľavé oko? Ďakujem za odpoveď. Update *

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kamila, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty z Vašich okuliarov bude nutné pre nákup šošoviek upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -6,00, cylindru -1,25 a osi 180°. Pre korekciu ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,75, cylindru -1,25 a osi 10°. Značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. A keďže ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k nim potrebovať aj vhodný roztok, s ktorým sa o šošovky budete starať, napr. Gelone. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Silvia

Dobrý deň, prosím o radu. Akú os si mám vybrať pri šosovkach? Zápis pre obe oči je rovnaký. -4,25 ; cylinder -0,75 ; os 180.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Silvia, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek je nutné okuliarový zápis upraviť. Pre obe oči budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Pri kontaktných šošovkách TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj roztok. Celú ponuku univerzálnych roztokov si môžete pozrieť TU. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň , chcela by som Vás poprosiť o radu, aké šošovky si mám objednať, ak by to bolo možné. Nosím okuliare do diaľky a na recepte mám napísané: Pravé oko do diaľky: sférické dioptrie 2,5;cylinder - dioptrie 1, os 160 Ľavé oko do diaľky: sférické dioptrie 2,5; cylinder - dioptrie 1, os 0 Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za komentár. Podľa zápisu máte astigmatizmus, a tak by tieto šošovky boli ku korekcii Vášho zraku vhodné. Aby sme Vám však mohli vypočítať vhodné dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek, potrebujeme od Vás kompletný zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =. Pri Vašich sférických ani cylindrických hodnotách ste znamienka, bohužiaľ, neuviedli. Pokiaľ nám zápis doplníte, radi Vám pomôžeme. Ak si nie ste istá a v zápise sa neorientujete, môžete nám poslať fotografiu dioptrického zápisu na info@sosovky-kontaktne.sk. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Viktor Stankovič

Dobrý deň Ake šošovky by ste mi odporučili?Je mi jedno aké časové obdobie... Pravé oko: -3,50, Cylinder: -1, OS: 20 Ľavé oko : -4.00, Cylinder: -1, OS:0

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Viktor, ďakujeme Vám za otázku. Tieto šošovky sú pre Vás vhodnou alternativou. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindra -0,75 a osou 20°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Výhodou je, že značka TopVue ponúka svojim zákazníkom službu Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Radi by sme Vás upozornili, že ide o mesačné šošovky a budete potrebovať aj roztok určený k starostlivosti o šošovky. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň potrebujem poradiť aké šošovky sú mam vybrať Chcela by som šošovky na mesačne použitie Práve oko mam sph:plan, cyl 1,50 osa : 10 Ľavé oko : sph: plan, cyl: 1,00, osa: 166

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za otázku. Vzhľadom k tomu, že neuvádzate pri hodnote cylindra znamienko (+, - alebo =), predpokladáme, že ide o plusový cylinder. Pre nákup kontaktných šošoviek budete potrebné previesť cylindrické hodnoty na mínusové, a to sa premietne do celého zápisu. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +1,50, cylindra -1,25 a osou 100° a pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +1,00, cylindra -0,75 a osou 80°. Kebyže Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorú značka TopVue ponúka a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by bola naše domienka s plusovými cylindrickými hodnotami mylná, napíšte nám a údaje upravíme podľa správného zápisu. Zatiaľ prajeme krásny deň.
Lucia

Dobry den, chcela by som prejst z okuliarov na kontaktne sosovky, ale mam aj slabe cylindre a tak by som potrebovala poradit, ake si mam vybrat. Lave oko dioptria -0,5 cyl -0.5, os 10°, prave oko dioptria -0.5, cyl -0.5 os 15°. Dakujem za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, hodnoty cylindra sú zatiaľ príliš nízke, a ku korekcii zraku bude stačiť, sférická varianta týchto šošoviek - TopVue Air. Po prepočte budete ku korekcii zraku pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrií -0,75. Pokiaľ s kontaktnými šošovkami nemáte žiadne skúsenosti, odporučili by sme Vám skôr jednodenné šošovky TopVue Daily alebo TopVue One+. Značka TopVue ponúka službu Garancie vrátenia peňazí a v prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete túto službu využiť a investícia sa Vám vráti. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Prajeme Vám krásny deň.
Barča

Dobrý deň. Prosím potrebujem pomoc. Mám iba astigmatizmus Pravé oko 0,5 cylinder 160 os. Ľavé 0,25 cylinder 20 os mám okuliare, ale iba pol roka a neviem si na ne zvyknut. :( Poradíte mi prvé šošovky? Na obe oči. Lebo bez okuliarí sa mi točí hlava :( Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Barča, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ Vám z dodaných hodnôt nie sme schopný adekvátne poradiť, aké šošovky by pripadali k úvahe. Radi by sme Vás požiadali o kompletný dioptrický zápis vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =), aj za predpokladu, že je hodnota dioptrie +0,00 (plano). Pretože uvádzate hodnotu osí, mal by Váš zápis obsahovať hodnotu dioptrie, cylindra a osi. Potom Vám veľmi radi poradíme a veríme, že nájdete šošovky, ktoré Vám budú vyhovovať. Vopred ďakujeme za doplnenie informácií. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Helena Bodollová

Dobrý deň prajem. Rada by som sa s vami poradila. Predtým som si u Vás objednávala šošovky 4rocne od Bausch&lomb Optima pre obe oči -4,50 BC 8,7,14. No už mi nie sú dobre a na meraní zraku mi namerali cylindre. Objednali mi skúšobné šošovky PWR 4,25, BC 8,5, DIA 14,5 Cyl -0,75 a AX 180. Na šošovky som si zvykla a chcem si objednať. Ale tie co mi dali sú oproti predošlým väčšie (asi ten priemer) a dosť ťažko sa mi vyberajú. Teraz mam dilemu aké si objednat? Ďakujem za radu. S pozdravom Helenka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Helena, ďakujeme Vám za otázku. Áno, Vaše súčasné šošovky sú oproti predchádzajúcim väčšie o 0,50 mm, čo môže byť pre niektorých užívateľov šošoviek veľmi nepríjemné. Avšak väčšina tórických (astigmatických) šošoviek má priemer práve 14,50 mm. Pravdepodobne to súvisí s optikou tórických šošoviek. Šošovky TopVue Air for Astigmatism sú veľmi dobrou voľbou, pretože majú zakrivenie 8,60 mm a priemer 14,20 mm. Navyše pri značke TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže v prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomůžmeme. Pekný deň.
Nikola

Dobrý deň, rada by som prešla z dioptrických okuliarov na šošovky, mohli by ste mi prosím poradiť, aké hodnoty šošoviek treba objednať? Pravé oko sph =1.0, ľavé sph =0.25, cyl =0.25, os.62•

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, odporučili by sme Vám na začiatku skôr jednodenné kontaktné šošovky. Jednodenné šošovky nevyžadujú žiadnu starostlivosť a v prípade, že by ste šošovku poškodili z dôvodu začiatočníckej neobratnosti, finančná strata by nebola tak veľká. Podľa Vášho dioptrického zápisu sa Vám na ľavom oku začína prejavovať astigmatizmus, ale jeho hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a zatiaľ na ne nemusíte brať ohľad. Ku korekcii zraku Vám tak postačia klasické sférické šošovky napr. TopVue Daily. Pre pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -1,00 a pre ľavé oko zadáte hodnotu dioptrie -0,25. Pri značke TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
MICHAELA

Dobrý deň, dnes mi moja očná doktorka namerala tieto hodnoty. AR/C: -4,75 -1,25 9 - 4,25 -0,75 145 Spĺňali by tieto vaše šošovky namerané hodnoty? Doteraz som mala vaše šošovky mesačné bez cylindrov, ale v poslednej dobe som si všimla, že už nevidím tak dobre ako keď som pred niekoľkými rokmi začala nosiť šošovky TopVue. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Áno, tieto šošovky sú vhodné aj pre Vaše dioptrické hodnoty. Každopádne je nutné dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek upraviť. Prvé oko z Vášho zápisu bude potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindra -0,75 a osou 10°. Pre druhé oko z Vášho zápisu potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osou 140°. Je veľmi pravdepodobné, že pre Vás bude korekcia zraku tórickými (astigmatickými) šošovkami zo začiatku nepríjemná. Preto Vám odporúčame, aby ste si šošovky aplikovali v dňoch voľna. Pre mozog bude rozšírená korekcia cylindrickou dioptriou a zakrivením v určitej osi nová a priestor sa Vám možno bude zdať skreslený. Avšak, malo by ísť maximálne o pár dní týchto zrakových nepríjemností. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
Erika Vlčáková

Dobrý deň, mala by som záujem o šošovky. No veľmi nerozumiem tým pojmom zakrivenie a priemer a ani sa mi nedarí meniť tie hodnoty. Moje hodnoty sú: Pravné oko: dioptria +7, Cylinder 1,0 a os 155° Ľavé oko: dioptria +5 Prosím pomohli by ste mi s výberom alebo musím ísť k doktorke pre podrobnejšie hodnoty? Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň Erika, ďakujeme Vám za otázku. Najprv Vám upresníme pojmy priemer a zakrivenie. Sú to v podstate veľkostné parametre kontaktných šošoviek. Pri priemere šošovky asi nie je potrebné viac vysvetlovať, ale zakrivenie je hodnota, ktorá je už dôležitejšia. Zakrivenie šošovky by malo byť takmer rovnaké ako zakrivenie oka, aby šošovka oko pekne kopírovala a bola užívateľovi pohodlná. Podľa Vášho zápisu máte na pravom oku astigmatizmus a na ľavom nie. Z tohto dôvodu budete pre každé oko potrebovať iný typ šošovky. Pri pravom oku ste neuvedli pri cylindrickej hodnote znamienko, preto Vám napíšeme obe možné varianty. Vy si potom nezabudnite v zápise od očného špecialistu hodnoty overiť. Pokiaľ je cylindrická hodnota so znamienkom + budete pre pravé oko potrebovať tórickú šošovku pre vyššie dioptrické hodnoty Biofinity XR Toric alebo Proclear Toric XR s hodnotou dioptrie +8,50, cylindra -0,75 a osou 70°. Pokiaľ je cylindrická hodnota so znamienkom – alebo =, potom by Vám stačila klasická, tórická šošovka Biofinity Toric alebo Avaira Vitality Toric s hodnotou dioptrie +7,50, cylindra -0,75 a osou 160°. Pre korekciu druhého oka Vám postačí klasická, sférická šošovka Biofinity alebo Avaira Vitality s hodnotou dioptrie +5,25. Pretože máte pomerne vysoké dioptrické hodnoty, odporúčame Vám nechať si šošovky pred nákupom na internete najprv odborne aplikovať. Všetky šošovky, ktoré sme Vám ponúkli sú od spoločnosti CooperVision. Na tejto mape si môžete nájsť vo svojom okolí očného špecialistu, ktorý so spoločnosťou CooperVision spolupracuje. Očný špecialista môže v prípade potreby dioptrické hodnoty upraviť tak, aby Vám to bolo maximálne pohodlné. Ak sa rohodnete kúpiť šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Mohla by som Vás poprosiť o radu teda ako objednať, konkrétne tie TopVue One+ s tými mojimi hodnotami, keďže píšete, že je nutné hodnoty prepočítať na sféru? (pravé oko mam sférické dioptrie do diaľky -1,5, cylinder dioptria -0,5 a os 160' a ľavé oko sférické dioptrie do diaľky -1,25, cylinder dioptria -0.5 a os 20') Ďakujem s pozdravom

Zákaznícky servis
Dobrý deň Katarína, u šošoviek TopVue One+ vám odporúčame dioptriu -1,75 pre pravé oko a pre ľavé oko -1,50. Ak sa budete chcieť ešte opýtať na niečo iné, určite nám znova napíšte. Prajeme Vám pekný deň.
Katarina

Dobry den, chcela by som sa opytat. Nikdy som este nemala sosovky a teraz by som chcela nejake vyskusat. Prave oko mam sfericke dioptrie do dialky -1,5, cylinder dioptria -0,5 a os 160' a lave oko sfericke dioptrie do dialky -1,25, cylinder dioptria -0.5 a os 20'. Mohli by ste mi poradit? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Katarína, ďakujeme Vám za komentár. Vaše cylindrické hodnoty sú veľmi nízke, a preto je nutné prepočítať ich na sféru. Potom budete potrebovať ku korekcii zraku klasické sférické kontaktné šošovky. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, odporúčame Vám začínať s jednodennými kontaktnými šošovkami napr. TopVue One+. V prípade, žeby ste pri manipulácii kontaktnú šošovku poškodila, nebude strata tak veľká. Keď získáte istotu môžete prejsť na viacdenné kontaktné šošovky, ku ktorým potom pribudne ešte starostlivosť o kontaktné šošovky. U značky TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme.
Maja

Dobry den, mala som doteraz air optic hydraglyde for astigmatism -1,00 cyl 1,25 axis 010, -2,50, cyl 1 25 axis 170, bolo by mozne vyskusat topvue air? Su podobne? air optix sa mi rychlo poskodia v poslednej dobe preto hladam nahradu, dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Maja, ďakujeme Vám za otázku. Áno, šošovky TopVue Air môžete určite vyskúšať. Sú perfetkné, pretože pri týchto kontaktných šošovkách funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Patrícia Čabalová

Dobrý deň, rada by som sa informovala, ako môžem zlepšiť videnie. Jedno oko mi sedí skvelé, no pri druhom astigmatizmus pretrváva, to videnie nie je také jasné. Čo sa týka okuliarov, -0,75 cylinder -0,75 a druhé oko tak isto. S tým, že tam kde je horsie videnie by mala byť dioptrie 1, no veľmi mi to ťahalo oko. Tak sme nechali -0,75. Je možné nejakým spôsobom pri sosovkach aspoň na to jedno oko prihliadať k tomu, že mala by tam byť -1? Podľa odporúčania očnej, a prvých kontaktných, dioptria 0, cylinder -075, os 10° a druhé oko dioptria 0, cylinder -0,75 uhol 170°. Viete mi poradiť, či je teda mozne to videnie na jednom oku zlepšiť? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Patrícia, ďakujeme Vám za otázku. Takto na diaľku nedokážeme povedať, z akého dôvodu Vám očný lekár upravil dioptrické hodnoty u kontaktných šošoviek, tak ako píšete. Pretože sú Vaše dioptrické hodnoty nižšie, nemali by sa líšiť od okuliarových hodnôt. Ak máte doma predpis na okuliare alebo lekársku správu, pošlite nám prosím fotokópiu na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk, aby sme Vám mohli odporučiť vhodné dioptrické hodnoty. Pekný deň.

Krištof

Nosím šošovky každý deň a jednodňové mi prídu drahé. Tieto mi veľmi vyhovujú.

Martina

Super rýchle dodanie kvalitných a pohodlných šošoviek za skvelú cenu :-)

Stanislava Adámiková

Dobry den chcem sa opytat. Bežne používam šošovky Bausch & Lomb SofLens For Astignatism na ľavé oko BC 8.5 SPH - 4.50 CYL - 2.75 AX 180 a na pravé oko BC 8.5 SPH - 4.00 CYL - 2.75 AX 180 a chcela by som sa spýtať ci by ste mi odporučili vyskúšať šošovky od vas TOP Vue Air for Astignatism s týmito mojimi "mierami". Občas mám problém pri šošovkách ze sa rýchlo vysusia a potom v oku vadia. Preto uvazujem vyskúšať nejakú inú značku. Ďakujem za skorú odpoveď Adámiková

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. TopVue Air for Astigmatism bohužiaľ neponúka taký vysoký cylinder, ako potrebujete. Ideálne bude, keď osobne navštívite kontaktológa a ten Vám pomôže s výberom nových kontaktných šošoviek. V prípade, že by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Any

Ja som spokojná s produktom, pre mňa sú pohodlné tieto šošovky, aj cenovo, aj v nosení.

Marketa Vjtkova

Sférická dioptrie-1,0 . Cylinder -0,5 os 140. nebo cc-1,00=-0,5/140

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Cylinder -0,50 je príliš nízky, aby bol korigovaný torickými šošovkami. Takáto hodnota sa prepočítava na dioptriu. Mali by Vám teda vyhovovať sférické šošovky s dioptriou -1,25. Môžete vyskúšať šošovky TopVue Air, u ktorých v prípade potreby môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Marketa Vjtkova

Dobrý den. Prosim na leve oko mam sféricke dioptrie -1,00. A cilinder os 140 a dioptrie -0,5. Jak mam zadat parametre na kontaktne sosovky dakuji.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za dotaz. Jedna z uvedených dioptrií je určite sférická a jedna cylindrická. Bohužiaľ to odtiaľto nie sme schopní odlíšiť. Nie sú hodnoty v predpise lepšie popísané? Pred alebo za sférickou dioptriou býva často označenie SPH. Pošlite nám prosím parametre ešte raz s presným označením. Zatiaľ ďakujeme a prajeme pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Niekedy som nosila kontaktne šošovky a chcem nosiť znova ale už od výrobcu topvue. Na starej škatuľke od šošoviek mám tieto hodnoty: zakrivenie:8,6, priemer: 14,3, dioptria:+3,00/-0,75x070. To znamená, že cylinder je -0,75 a os je 70 stupňov? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Áno je to tak. Pokiaľ ale od posledného merania zraku ubehla dlhšia doba, zvážte návštevu očného špecialistu a premerania dioptrií. Tieto TopVue Air for Astigmatism môžete vyskúšať a prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Peter

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ak potrebujem toricke šošovky na jedno oko a na druhe sféricke šošovky. Môžu tieto šošovky slúžiť aj ako sféricke ak nezadám cylinder a os?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. To bohužiaľ možné nie je. Budete si musieť vybrať pre jedno oko šošovky tórické a pre druhé oko šošovky sférické (iba s dioptriou). Tieto šošovky majú aj svoju sférickú variantu TopVue Air. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Peter

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako často treba meniť tieto kontaktné šošovky? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tieto kontaktné šošovky majú periódu výmeny jeden mesiac. So šošovkami nie je možné prespávať a je nutné ich každý večer vyčistiť a uložiť do roztoku, kde sa budú počas noci regenerovať. Po tridsiatich dňoch je potom nutné pár šošoviek vymeniť za nový. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Marcela Kovalčíková

Dobrý deň, nosila som Topvue air for astigm., bola som spokojná, ale zmenili sa mi dioptrie. Pravé oko dioptria -1,5, cylinder -1,75, os 95, ľavé oko dioptrie -1,75, cylinder -0,5, os 35. Prosím, ktoré parametre zadať? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Odporučili by sme Vám dioptriu -1,50 cylinder -1,75 a os 90 ° pre pravé oko. Môžete zostať u TopVue Air for Astigmatism. Pre ľavé oko Vám odporúčame šošovky TopVue Air s dioptriou -2,00. Keby nebola korekcia vyhovujúca môžete využiť službu Grancia vrátenie peňazí. Ak budete potrebovať niečo ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Janček A.

Tieto šošovky sa mi v očiach veľmi dobre stabilizujú a celý deň o nich neviem, už ani nemusíte používať očné kvapky.

Veronika

Jediné šošovky ktoré môžem pohodlne nosiť celý deň..

MARIANNA MICAKOVA

dobry den, mate prosim zakaznikov, ktori su po laserovej operacii a zhorsil sa im opatovne zrak? ako su potom sosovky znasane v oku. dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Veľmi radi by sme Vám poradili, ale naši zákazníci najčastejšie prichádzajú od očných lekárov a kontaktológov, ktorí im vhodné šošovky už odporučili. Ak niektorého zákazníka trápi niečo podobné, vždy ho odkazujeme na osobnú konzultáciu so špecialistom, pretože toto sú situácie, kedy je potrebné byť opatrný a obozretný a umožniť oku dokonale sa zotaviť. Určite by sme Vám odporúčali zvoliť pre oko čo najšetrnejšie šošovky v podobe jednodňových. Konkrétny výber už by sme ale naozaj radšej nechali na špecialistovi, ktorý má možnosť posúdiť kondíciu Vašich očí. Pokiaľ sa ale budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, budeme sa snažiť Vám poradiť, takže nám určite napíšte. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Ali

Dobrý deň, doteraz som používala Zakrivenie 8,7 a Priemer 14, 5 kon. šošovky Air optix astigmatism. Ale sú v poslednej dobe veľmi nepríjemné, suché na oko... Keby som prešla na tieto, aký rozdiel je v tom keď je tam iné zakrivenie a priemer?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Vašu otázku. Rozdiel v zakrivení je zanedbateľný, pri nosení ho pravdepodobne vôbec nepocítite. Rozdiel v priemere je o máličko väčší, ale aby ste zistila, či budú šošovky vhodné, je vždy nutné ich vyskúšať. Môžete si šošovky TopVue objednať, doma vyskúšať, a ak by Vám nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Výber kontaktných šošoviek môže byť niekedy zložitý a materiál a jeho vlastnosti hrajú obrovskú úlohu vo výbere. Pre oči sú veľmi dôležité kritériá priepustnosti kyslíka a obsahu vody. Ak budete mať záujem o kontaktné šošovky inej značky ako TopVue, určite Vám odporučíme osobnú konzultáciu s odborníkom alebo návštevu aplikačného strediska. Iné značky neponúkajú obdobné služby ako je Garancia vrátenia peňazí a my nemáme možnosť poskytovať skúšobné kontaktné šošovky. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Trnka

Konečne torické šošovky ktoré mi sadnú!

Magdaléna

Dobry den. Podla nameranych hodnot mam romery pre zakrivenie 8,6 a priemer 14,50, lenze tieto sosovky su len na priemer 14,2, pasovali by my aj tieto prosim? Dakujem pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Oči sú schopné prijať v parametroch priemer a zakrivenie rozdiely. Aby ste zistila, či sú šošovky vhodné aj pre Vás, je nutné šošovky vyskúšať. Všeobecne sa v priemere uvádza ako prijateľný rozdiel 0,20, ale každé oči sú iné. Nemusíte sa báť šošovky vyskúšať, keby sa stalo, že pre Vás nebudú vyhovujúce, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Monika

Dobry den, moje parametre su: dipotria PO - 5, 5, cyl. =1,5 a os 0, LO: -7,0, cyl. = 1,5 a os 0. Ako mam prosim vyplnit patametre pri objednavke? A aky roztok je vhodny k tymto sosovkam? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Pri kontaktných šošovkách budete potrebovať nasledujúce parametre: pre pravé oko dioptriu -5,25 cylinder -1,25 a os 180 °, pre ľavé oko dioptriu -6,50 cylinder -1,25 a os 180 °. Ak by neboli parametre vyhovujúce a budú dodržané podmienky, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pre starostlivosť o kontaktné šošovky odporúčame roztoky Gelone alebo Laim-Care. Oba obsahujú hyaluronát sodný, ktorý šošovkám poskytne výraznú lubrikáciu a tým sa podstatne zvyšuje pohodlie počas nosenia. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.
Michaela

Dobrý deň. Kompletný zápis nameraných hodnôt sú: Sférické dioptrie -1,75. Cylinder dioptria -1 a os 60°. Akú hodnotu zadať pri hodnotách cylindra? Vopred ďakujem za pomoc.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za doplnenie údajov. Dioptrie je nízka a cylinder bude teda upravený na -0,75. U kontaktných šošoviek si zvolíte dioptriu -1,75 cylinder -0,75 a os 60 °. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Michaela

Dobrý deň. Doktorka mi napísala cylinder -1 a 60°. Ako mám vyplniť objednávku keď pri zadávaní hodnoty cylindra je na výber len z -0,75, -1,25, -1,75, -2,25. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme a Váš dotaz. Pre kontaktné šošovky je často potrebné namerané hodnoty upraviť. S najväčšou pravdepodobnosťou by ste mali zvoliť cylinder -0,75. Úprava hodnoty cylindra ale záleží aj od nameranej dioptrie. Ak teda chcete, napíšte nám kompletný zápis nameraných hodnôt. Zatiaľ prajeme pekný deň.

P. Hanzel

Ľahká aplikácia a dobrá znášanlivosť očí na tento konkrétny produkt. Určite odporúčam!

María

Mám suché oči a tieto šošovky sú pre mňa dostatočne vyhovujúce.

María

Mám suché oči a tieto šošovky sú pre mňa dostatočne vyhovujúce.

Zdenko

Jemné a kvalitné šošovky.

Silvia

Dobrý večer , kolegyňa mi odporučila Vašu stránku , vraj sú šošovky kvalitné a cenovo dostupné. Mám 20r dcérku - ktorá absolvovala pred v 14r operáciu očí - plastiku očných bulvie- pretože jej hrozilo oslepnutie ako profesionálnej hráčke basketbalu. Rapídne sa jej zhoršil zrak - bez šošoviek nedokáže večer prejsť na toaletu .... Ľavé očko má zakrivenie 8,7 , priemer 14,5 ,dioptrie - 8,00 ,cylinder -1,75 . Pravé očko má zakrivenie 8,6 , 14,2 . dioptrie -8,5. Poprosím Vás o radu, ktorú šošovky by boli vhodné na ktoré očko. Po naštudovaní vlastností jednotlivých šošoviek, mám pocit, že na pravé očko asi tie TopVue Air a na ľavé to cylindrické asi tie TopVue Air for Astigmatism. Ešte ma zaujíma, či na oba druhy šošoviek, môže používať jeden druh šošovkového roztoku....? Ďalej ma zaujíma, či si tým pádom bude musieť objednať 1krabičku so 6 baleniami na 1 očko a 1 kra bbičku so 6 baleniami na to druhé očko. Opýtam sa aj na seba , ja mám pravé oko do diaľky- sférická dioptria 0,75 a ľavé oko do diaľky -sférická dioptria 0,75, cylinder dioptria 0,5 a os 60 ° ... Doporučte prosím aj mne niečo. Ďakujem a zostávam so srdečným pozdravom. S.Z. z Trnavy

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Veľmi nás teší, že ste sa obrátila práve na nás, ale vzhľadom k prekonanej operácii Vašej dcéry, nie je odporúčanie šošoviek takto na diaľku ideálne. Navyše hodnoty, ktoré ste nám napísala nie sú dostačujúce. Rozhodne dcére odporúčame osobnú návštevu kontaktológa, ktorý bude po vyšetrení schopný určiť pre oči vhodný materiál. Práve materiál hrá pri nosení veľmi dôležitú úlohu. Pre dcéru by sme Vám odporúčali jednodňové šošovky, ktoré predstavujú najšetrnejšiu formu nosenia, čo je určite na mieste, keď vezmeme do úvahy zdravotnú históriu očí. Teoreticky by mohli byť pre ľavé oko vhodné kontaktné šošovky Biomedics 1 Day Extra Toric a pre pravé oko Biomedics 1 Day Extra. Pokiaľ ide o roztok, môžeme Vám doporučiť roztok Gelone, ktorý je vhodný pre všetky typy mäkkých kontaktných šošoviek. Obsahuje lubrikačnú látku hyaluronát sodný, ktorý výrazne zvyšuje pohodlie pri nosení šošoviek. Kontaktné šošovky TopVue Air a ToopVue Air for Astigmatism sú kontaktné šošovky s mesačnou periódou výmeny. Nedokážeme posúdiť, či budú pre oči Vašej dcéry vodné, ale ak chcete, môžete ich objednať, vyskúšať a prípadne využiť služby Garancia vrátenia peňazí. TopVue Air sú dostupné v balení 6 kusov kontaktných šošoviek a TopVue Air for Astigmatism nájdete aj v menšom balenie 3 kusov. Pokiaľ ide o kontaktné šošovky pre Vás, budete potrebovať šošovky iba s dioptriou. Bohužiaľ ste ale neuviedla u parametrov znamienka a my nemôžeme cylinder prepočítať na dioptrie. Môžete nám zápis doplniť a tiež uviesť, o akú periódu výmeny šošoviek by ste mali záujem. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Lucia

Dobrý deň, chcela by som z okuliarov prejsť na šošovky. Bola som na očnom a doktorka mi napísala toto: Pravé oko - plan -1, 175° Ľavé oko - plan -1, 170°. Ako mám vyplniť objednávku? Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. U šošoviek si pre obe oči vyberte dioptrie 0,00, cylinder -0,75 a os 170°. Pri týchto šošovkách môžete navyše využiť službu Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám šošovky nevyhovovali, môžete ich bez problémov vrátiť. Ak by ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Silvia Žisková

Dobry den,chcela by som sa opýtať ci by boli vhodné tieto kont.šošovky aj pre mňa doteraz som používala Aquvue oasys for astigmatis a už mi moc nesedia a tak som rozmýšľa zmenu a neviem či trafm a bojím sa aby som kúpila dobre nosím dioprie -4.75 Cyl: -2.25 os;30 a D-2 .50 Cyl: -2.25 os 170 tak prosím Vas o radu ci si vhodné pre mňa aj tieto ďakujem pekne Silvia

Zákaznícky servis

Dobrý deň, tieto šošovky môžete výskušať a keby vám nevyhovujú platí na ne garancia vrátenia peňazí, po vyskúšaní prvého páru. Prajeme príjemné nosenie.

Terezka

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Chcela by som si u Vás objednať šošovky, podľa všetkého by boli pre mňa najvhodnejšie šošovky TopVue Air for Astigmatism, potrebovali by som však poradiť s dioptriami. Pravé oko: diaľka: SPH: -1,75, CYL: -2, AXE: 10 , Ľavé oko: SPH: -1,25, CYL:-1,25, AXE: 155, P.D. 60,50. Ďakujem pekne za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dioptrie zvolíte podle předpisu. Musíte tedy objednat dvě balení čoček - potřebujete pro každé oko jiné parametry. Hodnoty, u kterých je nutné udělat korekci je cyl -2,00 to na hodnotu -1,75 a osa 155°, zde zvolíte 150°. Přejeme hezký den.

Alena

Dobrý den. Potrebovola by som kontaktné šošovky pre astigmatikov. Doteraz som nosila Cooper Vision zo zakrivením 8,8. Prosím Vás mohla by som mať aj iné zakrivenie ako napríklad 8,6? Poradili by ste mi prosím Vás šošovky ktoré sú dobré pre velmi citlivé oči s vysokou dioptriou?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení nehrá v dnešnej dobe príliš veľkú rolu pri výbere šošoviek. Odporúčame vám vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa tešia vysokej spokojnosti zákazníkov. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Lucia

Dobrý den. Prosím Vás chcela by som sa spítať ako to funguje ked zvolím parametre pre druhé oko? Kebyze vyberiem na kazdé oko iné parametre tak mi pošlete 3 také šošovky a 3 také šošovky z balenia 6 šošoviek alebo mi pošlete 2 balenia po 6 šošovkách?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pošleme vám dve balenia po 6 šošovkách. Nie je možné kombinovať jedno balenie dvomi rôznymi parametrami šošoviek. Ďakujeme za pochopenie.

karol

Dobry den, moja ocna mi zistila taketo parametre: lave oko -2,75, cylinder -0,5, prave oko -2,75, cylinder -0,75, os 90. Ake by ste mi poradili sosovky? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň pre ľavé oko potrebujete klasické sférické šošovky s dioptriou -3,00. Pre pravé oko hodnoty zostávajú -2,75 -0,75 90°. Pre ľavé oko Vám odporúčame šošovky TopVue Air a pre pravé oko TopVue Air for Astigmatism.
Lukáš Konrád

Maximálna spokojnosť s týmito šošovkami. Vyhovujú mi kvalitovo a super rýchle dodanie.

Nela

tieto šošovky mi veľmi vyhovujú a konečne ich máte aj vo väčšom balení, paráda