Garancia vrátenia peňazí

TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

15.39 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Výhodnejšie balenie: TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek) - 27.79 € (ušetríte 2.99 €)
Kedy odošleme? štvrtok 30.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
15.39 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism patria k torickým kontaktným šošovkám korigujúcim astigmatizmus, ktoré sú vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie. TopVue Air for Astigmatism sa vyznačujú extrémnou priedušnosťou pri zachovávaní vysokého obsahu vody. Design šošoviek TopVue Air for Astigmatism využíva pokrokovú stabilizačnú technológiu, ktorá zaisťuje šošovke stabilnú polohu na oku za každej situácie po celú dobu nasadenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus patrí medzi refrakčné očné chyby a je zapríčinený nepravidelným tvarom rohovky, ktorá je u postihnutého človeka klenutá podľa osi orientovanej určitým stupňom. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je teda, okrem určenia cylindra a stupňa osi, nutná ešte stabilná poloha šošovky na oku. Tým, že TopVue Air for Astigmatism zachovávajú stabilnú polohu na oku, je zaistené, že sú cylinder a os šošovky umiestnené presne na tom mieste rohovky, ktoré je potrebné korigovať pre dosiahnutie kvalitného videnia.

Ako TopVue Air for Astigmatism fungujú?

TopVue Air for Astigmatism využívajú stabilizačnú technológiu SHT PrismBallast vďaka ktorej je dosiahnutá dokonalá stabilita šošovky na oku. Ide o technológiu inšpirujúcu sa klasickým prizmatickým balastom dosahujúcim stabilitu šošovky pôsobením gravitačnej sily pomocou zhrubnutia dolnej časti šošovky. Pri použití klasického prizmatického balastu môže dochádzať k subjektívnemu vnímaniu zosilnenia šošovky užívateľom, v krajných prípadoch môže zasahovať dokonca do optickej zóny (napr. pri horších svetelných podmienkach a veľkom rozšírení pupily). Technológia SHT PrismBallast však toto eliminuje, pretože hmota samotného balastu je rozložená jedinečným spôsobom. Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachovaný plynulý pohyb očného viečka po celom povrchu šošovky a stabilita šošovky je naviac pozitívne ovplyvnená žmurkaním. K tomu dochádza tak, že horné viečko stabilizuje šošovku pomocou pôsobenia na dve rovnomerne rozložené stabilizačné zóny šošovky.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air for Astigmatism sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

Inovatívne technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air for Astigmatism potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.
hydratácia šošoviek topvue air for astigmatism

Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air for Astigmatism sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa. Množstvo vody obsiahnutej v TopVue Air for Astigmatism tiež znižuje hromadenie depozít na povrchu šošoviek.

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (115)

Máte nejaké otázky?
Adriana

Dobrý deň, ako zvoliť kontaktné šošovky (tórické) pre dané parametre? pravé oko: SPH plan, CYL = 0,5, AX 90 stupňov ľavé oko: SPH = 1,75, CYL = 1,0, AX 70 stupňov Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adriana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho dioptrického zápisu budete na každé oko potrebovať iný typ šošovky. Na korekciu pravého oka budete potrebovať klasickú sférickú šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie -0.25. Na korekciu ľavého oka už budete potrebovať torickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie -1.75, cylindra -0.75 a osi 70°. Pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj vhodný roztok napr. Gelone. Ak však s kontaktnými šošovkami zatiaľ nemáte žiadne skúsenosti, potom by sme Vám skôr odporúčali jednodňové šošovky. Tie nevyžadujú žiadnu starostlivosť a každý deň sa aplikujú nové, perfektne čisté šošovky. Začiatočník sa tak naučí so šošovkami dobre manipulovať. V prípade, že šošovku poškodí v dôsledku začiatočníckej neobratnosti, finančná strata naviac nie je taká veľká. Z jednodňových šošoviek by sme Vám ponúkli šošovky Gelone 1-day a Gelone 1-day for Astigmatism. V každom prípade u značky TopVue aj Gelone funguje pre vybrané balenie šošoviek služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a spĺňali by ste podmienky služby, mohli by ste ju využiť a investícia za šošovky by sa Vám tak vrátila. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Anonymous

Dobrý deň, akým spôsobom sa cylinder v hodnote + 2 s osou 90° prepočíta na zápornú hodnotu?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Ide o komplexný prepočet, ktorý sa skladá z niekoľkých krokov. Najprv spočítame hodnotu dioptrie a cylindra, tým získame prepočítanú sférickú hodnotu. U cylindra sa zmení znamienko z + na -. Ďalej je nutné zmeniť os o 90°. Prevod má teda vplyv na všetky hodnoty z okuliarového zápisu. Výsledkom je zápis astigmatickej korekcie so záporným cylindrom. Keďže sa kontaktné šošovky vyrábajú v obmedzenom rozsahu, je posledným krokom kontrola (a úprava) zápisu podľa sférickej vrcholovej lámavosti. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.

Michaela

Dobrý deň, chcem sa informovať aké šošovky by boli pre mňa vhodné. Na oboch očiach mám cylinder + 2 a os 90°.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. To znamená, že potrebujeme poznať hodnoty sférickej aj cylindrickej dioptrie a osi. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Ak to bude pre Vás pohodlnejšie, môžete nám poslať kópiu zápisu od lekára na e-mail: info@sosovky-kontaktne.sk. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Jozef

Dobrý deň okuliare mám po: -3,5 cylinder -0,5 osa 35. lo: -3 cylinder -0,75 osa 170 aké su odporúčané šošovky pre mňa keďže cylinder -0,5 sa nevyrába je vhodné kombinovať jedno oko torickú a jedno sférickú šošovku . Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jozef, ďakujeme Vám za otázku. Naozaj je to tak, ako píšete. Hoci máte nameraný cylinder na oboch očiach, je jeho hodnota na pravom oku príliš nízka a je potrebné ju previesť na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný typ kontaktnej šošovky. Pre pravé oko budete teda potrebovať sférickú šošovku, napr. TopVue Air, s hodnotou dioptrie -3.50. Pre ľavé oko budete potrebovať torickú (astigmatickú) šošovku, napr. túto, s hodnotou dioptrie -3.00, cylindra -0.75 a osi 170 °. Výhodou šošoviek TopVue je služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám šošovky nebudú vyhovovať, môžete ich vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Nezabudnite, že sa jedná o mesačné šošovky a budete potrebovať aj roztok na starostlivosť. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť napr. univerzálny roztok Gelone. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.
Janka

Poprosím poradiť pri výbere šošoviek. Pravé oko: Do diaľky 6D, cylinder 0,5, os 120°, do blízka 4,5, cylinder 0,5 os 120°. Ľavé oko: Do diaľky 4,75D, do blízka 3,25D. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Simona

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, šošovky TopVue Air for Astigmatism nosím od začiatku používania šošoviek, avšak momentálne sa mi veľmi zahmlievajú a vidím rozmazane. Neviete, kde mohol nastať problém? Pri vyšetrení som videla perfektne a ostro, podla toho mi aj predpísali recept, avšak aj po týždni zvykania sa to nelepší a stále sa mi šošovky zahmlievajú. PO: dioptrie: +2,25; cylinder: -2,25; Os: 10 LO: dioptrie: +1,50; cylinder: -1,25; Os: 160 Ďakujem krásne za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Simona, ďakujeme Vám za otázku. Je nám ľúto, že máte so šošovkami teraz problémy. Ak nosíte rovnakú značku šošoviek po dobu niekoľkých rokov, je možné, že sa prejavila tzv. získaná averzia na materiál šošoviek. Šošovka je totiž stále cudzím predmetom v oku, a pretože sa potreby oka časom menia, môže sa časom šošovka stať nepohodlná. Takto na diaľku však nemôžeme s istotou povedať, či je naša úvaha správna. Ak riešite nejakú situáciu, ktorá sa týka kvality korekcie zraku či znášanlivosťou kontaktných šošoviek, mali by ste situáciu primárne riešiť s Vašim očným špecialistom. Akonáhle budete mať šošovky odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané, môžete na internete nakupovať bez obáv zo straty investície. Nezabudnite, že na vybrané balenia šošoviek TopVue sa vzťahuje Garancia vrátenia peňazí. Ak spĺňate podmienky, môžete šošovky vrátiť a my vám vrátime peniaze. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lenka Klimovičová

Dobrý deň, dcére zmenili hodnoty šošoviek a nejak neviem teraz aké by mala mať správne šošovky. PO:0,9s -3,75s-0,75c 160a , LO:1,0s -1,75s. Ďakujem za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu má Vaša dcéra na pravom oku astigmatizmus, avšak na ľavom oku má iba sférickú dioptriu. To znamená, že Vaša dcéra bude na každé oko potrebovať iný typ šošovky. Ku korekcii pravého oka bude potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -0,75 a osi 160°. Ku korekcii ľavého oka bude ďalej Vaša dcéra potrebovať sférickú verziu týchto šošoviek - TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,75. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by teda šošovky Vašej dcéry z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti späť. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Michaela

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Sú šošovky TopVue Air for Astigmatism dobre znášané aj pri ctlivých očiach? A taktiež by sm potrebovala poradiť aké parametre zadať keď som dnes mala namerané oči pre okuliare. POzerám že najmenčí cyl je 0,75. pravé oko: -0,50, cyl -0,50, 170 os lave oko: 0,00, cyl -1,00, 50 os. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu skutočne máte astigmatizmus, avšak na pravom oku je Vaša cylindrická hodnota príliš nízka a bude potrebné prepočítať ju na sféru. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať iný typ šošovky. Na otázku, či sú šošovky TopVue for Astigmatism vhodné pre citlivé oči, žiaľ, nedokážeme odpovedať. Každý človek je inak citlivý. Jediný spôsob, akým zistíte, či Vám šošovky budú vyhovovať je, že šošovky vyskúšate. Toho sa pri šošovkách TopVue nemusíte obávať, nakoľko pri značke TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám tak vráti. Ku korekcii pravého oka teda budete potrebovať sférickú verziu šošoviek TopVue Air s s hodnotou dioptrie -0,75. Ku korekcii ľavého oka ďalej budete potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -0,75 a osi 50°. Keďže ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k nim potrebovať aj vhodný roztok na starostlivosť, napr. Gelone. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Arni

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť aké by boli pre mňa vhodné šošovky. Potrebujem nasledovnú korekciu: ĽO: -2.5Ds - 1.50Dcyl 15° PO: -2.75Ds -0.75Dcyl 132°

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Arni, ďakujeme Vám za komentár. Podľa predpisu máte astigmatizmus. K jeho korekcii budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky, ako napr. šošovky TopVue Air for Astigmatism. Parametre na okuliare je potrebné pred nákupom šošoviek poupraviť. Ku korekcii pre ľavé oko by ste teoreticky mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osi 20°. Ku korekcii pravého oka by ste potom mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindra -0,75 a osi 130°. Pokiaľ máte záujem vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism, tak nemúsite mať obavy, nakoľko značka TopVue disponuje službou Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za Vám vráti späť. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
adriana hippova

Dobrý deň, prosím vás o radu, či je dosť veľký rozdiel, ak som doteraz od vás nosila šošovky so ZAKRIVENÍM 8.70 a PRIEMEROM 14.5, no tie moje pôvodné zrejme už nevyrábate. Tak som si našla alternatívu, no pri nej je ZAKRIVENIE 8.60 a priemer 14.2. Mám teda obavy, či mi budu správne sedieť na očiach. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adriana, ďakujeme Vám za otázku. V histórii Vašich objednávok sme zistili, že ste v minulosti nosili šošovky Air Optix for Astigmatism, ktoré skutočne spoločnosť Alcon prestala vyrábať. Nahradila ich druhá generácia šošoviek Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, ktoré sa vyrábajú z totožného materiálu a navyše sú obohatené o hydratačnú zložku HydraGlyde. Pokiaľ máte záujem vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism, tak nemúsite mať obavy, nakoľko značka TopVue disponuje službou Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za Vám vráti späť. Čo sa týka rozdielnych veľkostných parametrov, tak rozdiel 0.10 mm v zakrivení by nemal predstavovať žiadny problém. Rozdiel v priemere je väčší, ale keďže väčšina torických (astigmatických) šošoviek sa vyrába s väčším priemerom, ani v tomto prípade by to nemal byť pre oko problém. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Viera

Dobrý deň, chcem objednať TopVue Air for Astigmatism šošovky, prosím Vás o radu aké parametre by boli vhodné. Pravé oko: -1,75, cyl 2,0, os 140° Ľavé oko: -1,75, cyl 0,5, os 20° Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. V hodnote cylindra chýba znamienko. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Veronika Ciernikova Caglar

Dobry den prajem, Poprosim o radu, ake jednodnove sosovky mi doporucite pri nasledovnych hodnotach: -2.25 diop 0.75 os 165 -2.25 0.75 os 10. Dakujem a s pozdravom, VC

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Jana

Dobrý deň , používam tieto šošovky dlho a teda poslednu dobu keď si dam nové balenie , tak vidím zle hneď od toho ako si dam novú šošovku. Vidím zahmlene . Keď si dam okuliare je to ok. Takže bude problém v šošovke ….

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Veľmi nás mrzí, že Vám šošovky v poslednom čase robia problémy. Dôvodov prečo sa šošovky zahmlievajú môže byť viac. Veľmi často je to spôsobené zmenou kozmetiky, napr. mydla. Ak obsahuje kozmetika mlieko alebo olej, môže spôsobovať zákal či zahmlenie šošovky. Každopádne pokiaľ spĺňate podmienky služby Garancia vrátenia peňazí, môžete šošovky vrátiť. Poznačte si číslo šarže a pri ďalšej objednávke uveďte do poznámky, že túto šaržu nechcete. Pokiaľ by ste potrebovali poradiť, obráťte sa na náš zákaznícky servis, veľmi radi Vám pomôžeme. V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Martina Hirková

Dobrý deň, chcela by som si objednať tieto kontaktné šošovky. Nosím okuliare do diaľky, na pravom oku mám sph. dptr: 3,5, cylinder: 0,5, os 10. Na ľavom oku mám sph. dptr: 2,75, cylinder: 1,25, os 180. Viete mi poradiť? Ďakujem a pekný zvyšok dňa prajem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Karin Ötvösová

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu lebo celkom nerozumiem predpisu ktorý som dostala a rada by som si objednala šošovky . Pravé oko: -2,2 pri kolónke cylinder je 5-1 a os 0 ax dioptria 170 Ľavé oko : -2,7 pri kolonke cylinder je 5-1 a os 25ax dioptria 10 viete mi prosím poradit? ďakujem a pekný deň prajem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Karin, ďakujeme Vám za otázku. Ak máte predpis, pošlite nám, prosím, jeho fotografiu na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Pretože lekári a optometristi majú rôzné zápisy, nevieme si presne predstaviť, v akom duchu je Váš zápis uvedený. Preto si bez prehliadnutia zápisu netrúfneme odporučiť nič konkrétne. Ďakujeme Vám za pochopenie. Pekný deň.

Eva

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu pri výbere šošoviek pri nasledovných parametroch pre ľavé oko: dioptria +3,0, cylinder -1,0, os 10. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za otázku. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +3,00, cylindra -0,75 a osou 10°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Adam

Dobrý deň, poprosím Vás o radu pri výbere vhodných šošoviek. Okuliare ktoré nosím majú hodnoty: ľavé oko = -1,25; cylinder -0,75 a OS 95° pravé oko: -1,0; cylinder -0,75 a OS 90°.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adam, ďakujeme Vám za otázku. Ku korekcii zraku budete potrebovať tórické (astigmatické) kontaktné šošovky. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -0,75 a osou 100°. Pre pravé oko potom budú mať šošovky hodnotu dioptrie -1,00, cylindra -0,75 a os 90°. Výhodou šošoviek TopVue je, že disponujú službou Garancie vrátenia peňazí (viac informácií po prekliku). Pokiaľ by Vám nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Nezabudnite, že ide o viacdenné šošovky a budete k nim potrebovať aj roztok k ich starostlivosti. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť napr. univerzálny roztok Gelone. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Linda

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu pri výbere šošoviek. Okuliare nosím v nasledujúcich hodnotách: PO: -6,0, -0,25 cyl., 95° os, a ĽO: -6,5, -0,5 cyl., 120° os. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Linda, ďakujeme Vám za komentár. Vaše cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke, a bude nutné ich prepočítať na sféru. Ku korekcii Vám tak budú stačiť klasické, sférické šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,50 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -6,25. Ak so šošovkami začínate, odporučili by sme Vám najprv jednodenné šošovky napr. TopVue Daily. Jednodenné šošovky nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Jednoducho si ráno nasadíte vždy nové šošovky a večer ich vyhodíte. Pokiaľ máte záujem o mesačné šošovky, potom sférická varianta týchto šošoviek je TopVue Air. K týmto šošovkám už budete potrebovať roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pretože šošovky majú stanovený denný režim nosenia, je nutné šošovky každý večer z očí vyňať, mechanicky očistiť a uložiť do puzdra s čerstvou dávkou roztoku k regenerácii. Pri značke TopVue naviac funguje služba Garancie vrátenia peňazí, a tak nemusíte mať z vyskúšania jednodenných alebo mesačných šošoviek obavy. V prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Šimon

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na vhodné hodnoty šošoviek. Pravé oko: sféra -2.25, cylinder -1, os 125° Ľavé oko: sféra 2.5, cylinder 0.75, os 45° Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Šimon, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osou 130°. Ak sú hodnoty dioptrie a cylindra rovnaké s mínusovým znamienkom, tak ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -0,75 a osou 50°. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. A kedže ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k starostlivosti o šošovky potrebovať aj vhodný roztok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Kamila

Dobrý deň, poprosím o radu pri výbere vhodných šošoviek. PO: -2.0,-0.75cyl., 180°os ĽO: -3.25, -1.25cyl. 0°os. Zatiaľ používané Biofinity toric.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kamila, ďakujeme Vám za otázku. Vo Vašom prípade zostanú všetky hodnoty pre nákup šošoviek rovnaké. Pre pravé oko budete teda potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Pre ľavé oko bude hodnota dioptrie -3,25, cylindra -1,25 a osou 0° (180°). Radi by som Vás upozornili, že tieto šošovky majú iné veľkostné parametre ako šošovky, ktoré terazí používate. Pri veľkostných parametrov sú povolené rozmedzné odchýlky ±0,20 mm, čo je pri priemere prekročené. Reakcia na zmenu je samozrejme veľmi individuálna. Značka TopVue naviac ponúka službu Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám tieto šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia se Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, ozvite sa, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Andrea

Dobrý deň, nemám zatiaľ skúsenosti s tórickými šošovkami, potrebujem poradiť, či je potrebný nejaký prepočet. Dlho som nosila bežné Biofinity, ktoré mi vyhovovali, no lekár mi pri poslednej kontrole nameral aj cylinder. Pri prechode na nový typ šošoviek by som chcela najskôr vyskúšať také, pri ktorých ponúkate garanciu vrátenia. Aktuálne namerané hodnoty (pre okuliare) mám: PO: SPH -2,75, CYL -0,5, AX 25° a ĽO: SPH -2,25, CYL -1, AX 20°. Ďakujem, Andrea

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Ak máte na pravom oku hodnotu cylindra zatiaľ príliš nízku, prepočítame ju na sféru. Budete tak potrebovať pre každé oko iný typ kontaktných šošoviek. Pre pravé oko by sme Vám odporučili sférické šošovky TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,00. Pre ľavé oko by sme odporučili tórickú variantu TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osou 20°. Kontaktné šošovky TopVue, ako ste požadovala, disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o svoju finančnú investíciu. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Henrieta

Dobrý deň, ďakujem za Vašu odpoveď. Rada by som objednala správne šošovky a zarazila ma Vaša odpoveď, že mnou udané hodnoty nezodpovedajú hodnotám z okuliarového zápisu, čomu nerozumiem. Posielam preto všetky hodnoty tak, ako boli diagnostikované u očného lekára a prosím o posúdenie, či sú hodnoty pre šošovky namerané správne. kont. šošovky: -7,0-0,75 cyl 110 / -5,5-0,75 cyl 60 okuliare: -6,75-1,00 cyl 110 ĽO: -5,5-1,00 cyl 60 Ďakujem. Henrieta

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Henrieta, ďakujeme Vám za doplnenie údajov. Hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek sa vždy počítajú z okuliarových dioptrických hodnôt. Vo Vašom prípade je pravé oko: -6,75 sph, -1,00 cyl 110° a ľavé oko: -5,5 sph, -1,00 cyl 60°. Podľa našich výpočtov budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -6,00, cylindra -0,75 a osou 110°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,25, cylindra -0,75 a osou 60°. Čo je, najmä pri pravom oku, veľký rozdiel oproti hodnotám, ktoré pre nákup šošoviek uvádzate Vy. Ak máte už kontaktné šošovky odborne aplikované tzn. vyskúšané s Vašimi dioptrickými hodnotami (pre šošovky) a vyhovujú Vám, potom sa riaďte hodnotami, ktoré máte od očného špecialistu. V každom prípade značka TopVue disponuje službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Henrieta Matejová

dobrý deň. Máte v ponuke dva typy šošoviek pre astigmatizmus. Môžete odporúčiť, ktoré sú kvalitnejšie? konkrétne ide o hodnoty pre šošovky: pravé oko: -7,0-0,75 cyl 110 ľavé oko: -5,5-0,75 cyl 60 (okuliare P: -6,75-1,00 cyl 110 Ľ: -5,5-1,00 cyl 60). zakryvenie - 8,0-8,3 ďakujem. Henrieta

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Henrieta, ďakujeme Vám za otázku. Hodnoty dioptrií pre nákup šošoviek z Vášho zápisu neodpovedajú teoretickým hodnotám z okuliarového zápisu, respektíve, nám vychádzajú iné hodnoty. Je však možné, že Vaše hodnoty pre kontaktné šošovky s Vami upravoval očný špecialista pri aplikácii kontaktných šošoviek. Vo Vašom komentári uprednostňujete šošovky so zakrivením 8,00-8,30 mm. V tomto zakrivení tórické šošovky vôbec nie sú vyrábané. Tórické šošovky majú všeobecne väčšie zakrivenie. S najmenším zakrivením Vám môžeme ponúknuť šošovky Proclear Toric so zakrivením 8,40 mm, alebo potom šošovky Avaira Vitality Toric so zakrivením 8,50 mm. Šošovky TopVue Air for Astigmatism majú zakrivenie 8,60 mm. Naviac pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám tieto šošovky v nejakom smere nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Kristína

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na dioptrie šošoviek, ak mi na okuliare boli namerané hodnoty pre PO: -3,00 a LO: -2,5/cyl -0,5/os 136. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kristína, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte na ľavom oku astigmatizmus, sú Vaše cylindrické hodnoty príliš nízke a bude nutné ich prepočítať na sféru. Po prepočte budete pre obe oči potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek - TopVue Air. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,75. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Kedže ide o mesačné šošovky, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Matej Nebus

Dobry deň, mám okuliare Prave oko -5,5/cyl -0,75/100st. Lave oko -4,5/cyl -2.0/80st. V ponuke torickych však cylinder - 2 nie je, čo mám zvoliť? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Matej, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, preto bude potrebné pre nákup šošoviek Vaše okuliarové hodnoty upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať tórické šošovky s hodnotou dioptrie -5,25, cylindra -0,75 a osou 100°. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -1,75 a osou 80°. V prípade, že by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje a Vaša investícia sa Vám vráti. Pretože ide o mesačné šošovky, budete k šošovkám potrebovať aj čistiaci roztok, napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Michal Dávidík

Dobrý deň, beriem od Vás šošovky Air optix Night and Day, ale oftalmologička mi odporučila tórickú šošovku. Existuje nejaký podobný typ tórickej šošovky ako Night and Day, teda že je možné v nich aj spávať? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Michal, ďakujeme Vám za otázku. Tórické šošovky, v ktorých je možné spať sú kontaktné šošovky Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism, Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism a Biofinity Toric. Pri jednotlivých šošovkách sa riaďte pokynmi výrobcu. V ideálnom prípade by Vám mal kontaktné šošovky aplikovať očný špecialista a na základe vyšetrenia posúdiť, či je prespávanie pre Vaše oči vhodné a prípadne nastaví či upraví režim nosenia. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Zuzana

Dobrý deň, prosím, aké parametre šošoviek by boli pre mňa vhodné, ak mám pre okuliare učené hodnoty: na ľavom oku -10 dioptrií, cylinder -0,75 a os 100 na pravom oku -7 dioptrií, cylinder -0,75 a os je 60 Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky vyskúšať môžete. Pre pravé oko zvolíte šošovky s hodnotou dioptrie -6,50, cylindra -0,75 a osou 60°. Pre ľavé oko potom zadáte hodnotu dioptrie -9,00, cylindra -0,75 a osou 100°. Pretože ide o mesačné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj čistiaci roztok napr. Gelone. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorú značka TopVue disponuje. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Paťo

Dobry den,vedeli by ste mi poradit vhodne kontaktne sosovky,ak mam na lavom oku -1.00 dioptriu, cylinder tiez -1.00 a os 90° a na pravom oku -0.75 dioptriu,cylinder -1.00 a os 70°? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Okuliarové dioptrické hodnoty je pre nákup tórickych kontaktných šošoviek potrebné upraviť, pretože sa tórické šošovky vyrábajú len v obmedzenom rozsahu. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -0,75, cylindra -0,75 a osou 70°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -0,75 a osou 90°. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pekný deň.
Miriama

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť pri výbere šošoviek. Na predpise na okuliare mám uvedené nasledovné hodnoty: Pravé oko - dioptria -1,5 cylinder -0,5 os 160° Ľavé oko - dioptria -1,5 cylinder -0,5 os 70° Aké hodnoty si mám vybrať pri šošovkách? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miriam, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte astigmatizmus, ale cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a bude nutné ich previesť na sféru. To znamená že Vám ku korekcii zraku postačí sférická varianta týchto šošoviek - TopVue Air. Pre pravé aj ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,75. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám prvý pár šošoviek v nejakom smere nevyhovoval, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pretože ide o mesačné šošovky, nezabudnite si zakúpiť aj čistiaci rozok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Juliána

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť pri výbere správnych hodnôt. Aké hodnoty šošoviek vybrať, ak mám na predpise na okuliare hodnoty ĽO: D: -7,25, C: -2,00, os 165 a PO: D: -6,75, C: -1,5, os 10. Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Juliana, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup tórických (astigmatických) šošoviek je nutné dioptrické hodnoty upraviť. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -6,50, cylindra -1,75 a osou 170°. Pre pravé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -6,00, cylindra -1,25 a osou 10°. V prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pekný deň.
Karolina Malíková

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu pri vybere sosoviek pri parametroch: Prave oko: SPH -2,50 CYL -1,25, AX 45 Lave oko: SPH -3,25 CYL -1,25 AX 151 Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Karolína, ďakujeme Vám za komentár. Pri Vašom zápise bude nutné len opraviť hodnoty osi. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osou 50°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -1,25 a osou 150°. Pekný deň.

Tina

Dobrý deň. Prosím o radu pri výbere vhodných šošoviek. PO: sféra +0,75, cylinder -0,75 a os 150 °. ĽO: sféra 0,00, cylinder -1,5 a os 165°. Treba mi tórické alebo môžem mať aj sférické šošovky? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Tina, ďakujeme Vám za otázku. Ku korekcii Vášho zraku budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindra -0,75 a osou 150°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindra -1,25 a osou 170°. Pri kontaktných šošovkách TopVue Air funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, prosím o radu pri výbere vhodných šošoviek pri nasledovných parametroch pre okuliare. PO: dioptria 0,00, cylinder +1,0, os 45°. ĽO: dioptria +4,0, cylinder -2,0, os 15°. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ máte skutočne na pravom oku kladnú cylindrickú hodnotu a na ľavom mínusovú, potom budete na pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,00, cylindra -0,75 a osou 140°. Na ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +4,25, cylindra -2,25 a osou 20°. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, tak môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorou značka TopVue disponuje. Pekný deň
Lenka

Dobrý deň, chcela by som si objednať šošovky. Na predpise mám tieto hodnoty LO: =4,5 cyl. =1,75 os 170 PO: =3,5 Ako ich upraviť a ktoré by ste mi odporúčili. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Na každom oku máte iný druh vady, a preto budete ku korekcii zraku potrebovať na každé oko iný typ šošovky. Vaše okuliarové hodnoty sa naviac budú musieť pri nákupe kontaktných šošoviek upraviť. Na pravom oku máte astigmatizmus a budete ku korekcii tohto oka potrebovať túto kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -1,25 a osi 170°. Pre ľavé oko budete potrebovať kontaktnú šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,25. Kontaktné šošovky TopVue naviac disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. A kedže ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si zakúpiť aj roztok. Ponuku roztokov si môžete prehliadnuť TU. Pekný deň.
Adriana

Dobrý deň,na šosovkach mám priemer 14,5. Tie , ktoré si chcem objednať sa dodávajú iba s priemerom 14,2. Môže tento rozdiel robit problém a aký?? Ide o šošovky na astigmatizmus. ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Adriana, ďakujeme Vám za otázku. Väčší priemer nie je tak zásadný ako správna hodnota zakrivenia kontaktnej šošovky. Pokiaľ je hodnota zakrivenia rovnaká ako zakrivenie oka, šošovka perfektne kopíruje oko a dobre sedí. Pokiaľ je hodnota zakrivenia menšia, ako je zakrivenie oka, môže šošovka oko doslova "škrtiť". Pokiaľ je hodnota zakrivenia väčšia, ako je zakrivenie oka, môže sa šošovka po oku pohybovať (plávať). Väčší priemer, na ktorý sa pýtate, môže dráždiť očné viečko, ale to nie je až tak časté. Na očné viečka majú vplyv okraje kontaktných šošoviek. Pokiaľ sú okraje šošoviek zaoblené alebo sa stenčujú, tak dráždenie očných viečok nehrozí. Preto Vám odporúčame kontrolu všetkých parametrov. Faktorov, ktoré majú vplyv na komfort, je totiž príliš veľa. Pokiaľ máte obavy, kontaktujte očného špecialistu a nechajte si nové kontaktné šošovky odborne aplikovať. Je to investícia, ktorá sa Vám rozhodne vyplatí. Až budete mať šošovky vyskúšané, môžete bez obáv zo straty investície nakupovať na internete. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Tatiana

Dobrý deň, Chcela by som si objednať šošovky na astigmatizmus. Aké by som potrebovala. Zaujali ma tieto Topvue, lebo kedysi dávno som skúšala šošovky toricke, ale vôbec mi nezaostrovali. Môj predpis je: Prave oko do dialky: =0,75 sféra, = 2,75 cylinder, os 30° Ľavé oko do dialky: =2,0 sféra, = 1,5 cylinder, os 160 °

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Podľa nameraných parametrov by sme Vám u šošoviek odporučili dioptriu -0,75, cylinder -2,25 a os 30° pre pravé oko. Pri ľavom oku by sme odporučili dioptriu -2,00, cylinder -1,25 a os 160°. U šošoviek je zavedená služba Garancie vrátenia peňazí, takže keby Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete nám šošovky vrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Elena

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ako upraviť parametre na šošovky, keď mám nasledovné dioptrie a ktoré šošovky sú pre mňa najvhodnejšie. Pravé oko - dioptria +4,5, cylinder +0,75, os 180 Ľavé oko - dioptria +4,5, cylinder +0,5, os 5 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Elena, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie +5,50, cylindrom -0,75 a osou 90°. Pre ľavé oko budete potrebovať klasickú sférickú šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie +4,75. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Viktor

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako upraviť parametre na šošovky. Prave oko Dioptria +4.5, Cyl +0.75 os 180. Ľavé oko dioptria +4.5, Cyl +0.75 os 175. Ďakujem

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Viktor, ďakujeme Vám za otázku. Vaša cylindrickej hodnoty sa musia previesť do mínusu. Po výpočte, budete pre pravé aj ľavé oko potrebovať kontatkní šošovky s hodnotou dioptrie +5,25; cylindra -0,75 a osi 90 °. Preto pre vás bude lepšie balenia s 6 šošovkami. Navyše táto značka disponuje službou Garancia vrátenia peňazí takže v prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň
Martinabr

Dobrý deň, chcem poradiť pri výbere vhodných šošoviek. Hodnoty : Prave oko Sph + Cyl: -2,25 os 180. A lave oko Sph + Cyl: - 1,50 os 180. PD 31-31. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Pretože ste ani u jedného oka neuviedla hodnotu dioptrie, domnievame sa, že hodnoty vašich dioptrií sú plano (0,00). V takomto prípade budete potrebovať šošovku pre pravé oko s hodnotou dioptrie 0,00; cylindra -2,25 a osy 180°. Pre ľavé oko budete potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie 0,00; cylindra -1,25 a osy 180°. Ak bola naša domienka o plano dioptriách nesprávna, potom nám prosím pošlete celý váš dioptrický zápis foromou ďalšieho komentára alebo nám môžete poslať predpis vašich dioptrických parametrov formou fotografie na e-mailovú adresu info@sosovky-kontaktne.sk. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Prajem pekný deň.

Adrian

Zdravim, ako by som mal upravit parametre pre kont. sosovky pre nasledujuce parametre na okuliaroch: +2, cyl. +2 os 90? Vopred dakujem :)

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Adrian, ďakujeme Vám za otázku. Pretože máte pri cylindri plusové znamienko, je nutné previesť ho na mínus. Potom budete potrebovať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie +4,25, cylindra -2,25 a osi 180°. Ak s tórickými (astigmatickými) šošovkami začínate, potom ste si vybrali veľmi dobre. Pri týchto kontaktných šošovkách funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Nikola Chomová

Dobrý deň Už dlhšiu dobu som si neobjednávala kontaktné šošovky. Prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť, , aké šošovky si mám vybrať, keď moje okuliarové parametre sú PO: -2,25, cyl. 2,5, axis 10. ĽO: -3,5, cyl. 2,5, axis 150. Vopred ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Vaše okuliarové parametre sa budú musieť pre nákup kontaktných šošoviek upraviť. Pri cylindrickej hodnote ste neuviedli znamienko, tak Vám uvedieme obe možné varianty. Vy si pred nákupom skontrolujte svoje okuliarové hodnoty. Ak máte skutočne cylindrické hodnoty kladné (so znamienkom +), potom budete pre pravé oko potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +0,25, cylindrom -2,25 a osou 100°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindrom -2,25 a osou 60°. Ak máte pri okuliarových hodnotách cylindrov znamienko - alebo =, potom budete pre pravé oko potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2,25, cylindrom -2,25 a osou 10°. Pre ľavé oko by ste potrebovali šošovky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindrom -2,25 a osou 150°. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

erik kopas

Dobry den, prosim o radu ake sosovky si viem vybrat pre PO: d: 0 cylinder: -0,5 os 170 LO: d: 0 cylinder: -0,5 os 180 vopred dakujem za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Erika, ďakujeme Vám za otázku. Cylindrická hodnota sa do hodnoty ± 0,50 nevyrába a prevádza sa na sféru. Preto budete ku korekcii zraku potrebovať klasické sférické šošovky. Po prepočte budete pre obe oči potrebovať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie -0,25. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, odporúčali by sme Vám jednodňové kontaktné šošovky TopVue One +. Ak však trváte na mesačných šošovkách, potom budete potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek, teda TopVue Air. K týmto šošovkám si však budete musieť kúpiť ešte čistiaci a uchovávací roztok napr. Gelone. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Beáta

Dobrý deň , poprosím o radu aké kontaktné šošovky si viem vybrať PO d: -1,75 Cylinder -0,75 os 7 ° ĽO d: 0,75 Cylinder -2,0 os 172 ° Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Beáta, ďakujeme za otázku. Vaše dioptrické hodnoty sa pre nákup kontaktných šošoviek musia nepatrne upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindrom -0,75 a osou 10°. U ľavého oka ste v zápise neuviedli znamienko pri dioptrii. Takže ak máte v zápise od lekára hodnotu dioptrie plusovú, budete zadávať plusovú hodnotu a ak máte hodnotu dioptrie mínusovú, bude hodnota dioptrie mínusová. V zápise teda uvádzame obe znamienka ± 0,75, cylinder -1,75 a os 170° a vy použite znamienko, ktoré máte uvedené v zápise od lekára. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Snizhana

takéto šošovky je možné objednať šošovku TopVue Air s dioptriou –6,00. Ku korekcii zraku ľavého oka už budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie –5,50, cylindrom –0,75 a osou 180°. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za ďalší komentár. Dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek sa musia upraviť. Tórické šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto sa musia previesť nízke cylindrické hodnoty na sféru a súčasne sa musí do hodnôt premietnuť vzdialenosť z meraní od očného lekára. Preto budete na pravé oko potrebovať iba sférickú šošovku TopVue Air s dioptriou -6,00. Na ľavom oku je už cylindrická hodnota vyššia, preto tam už musí byť korekcia tórickou kontaktnou šošovkou TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -5,50, cylindrom -0,75 a osou 180 °. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete využiť spomínanú službu Garancie vrátenia peňazí. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Nataša

Dobrý deň, mám problém s vybratím dioptrie na ľavé oko. Parametre oboch očí podľa predpisu: PO: -6,25, cyl. -1,5 a 10 os. ĽO: -6,75, cyl. -2,0 a 170 os. Nie som si istá, či bude vhodnejšie zvoliť 6.0 alebo 6.5 na to ľavé oko. Ďakujem.

Snizhana

Dobrý deň, prosím aké šošovky si mám objednať ak mám: P: sph: -6,25 cilinder -0.5 PSA 150 L:Sph -6,0 cilinder -1,25 Osa 180. ďakujem pekne za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Máte veľmi častú refrakčnú vadu - astigmatizmus, ktorú korigujú tórické kontaktné šošovky. Avšak na pravom oku máte cylindrické hodnoty príliš nízke a bude nutné ich prepočítať na sféru. Po prepočte, budete pre pravé oko potrebovať sférickú kontaktnú šošovku TopVue Air s dioptriou -6,00. Ku korekcii zraku ľavého oka už budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindrom -0,75 a osou 180°. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť. Pekný deň.
E

Dobrý deň, ak mám -3,25, -0,5 cylinder 100os a na druhom -3,5. Aké si mám šošovky objednať? Je možné, že by som si mohla dať na obe oči rovnaké dioptrie?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Na jednom oku máte slabý astigmatizmus, ktorý sa musí previesť na sféru a na druhom oku uvádzate len dioptriu. Tým pádom budete pre obe oči potrebovať sférické šošovky TopVue Air. Po prepočte astigmatických hodnôt a úprave dioptrie pre druhé oko podľa tabuľky pre prepočet sférickej vrcholovej lámavosti budú Vaše dioptrie pre obe oči -3,25. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Anonymous

Dobry den, prosim Vas, mate toricke sosovky denné? jednorazove? vdaka vopred za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Značka TopVue, bohužiaľ, zatiaľ nemá torickú variantu jednodenných kontaktných šošoviek. Avšak tu si môžete prezrieť jednodenné torické šošovky
od ostatných výrobcov. Pred nákupom on-line by sme Vám však odporučili navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám kontaktné šošovky odborne aplikuje. Následný nákup na internete sa potom nestane nevhodnou investíciou. Pekný deň.

Anonymous

Dobrý deň, prosím aké šošovky si mám objednať ak mám: P: sph: -0,25, cyl: -1,50, axis: 170 Ľ: sph: +0,75, cyl: -0,75, axis: 11 ďakujem pekne za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tieto tórické kontaktné šošovky korigujú astigmatizmus, ktorý trápi aj Vás. Ak sú dioptrické hodnoty z predpisu na okuliare, hodnota u pravého oka sa Vám nepatrne zmení. Pre pravé oko potom zadáte hodnoty dioptrie -0,25, cylindra -1,25 a os 170 ° a u ľavého oka hodnoty zostanú na dioptrii +0,75, cylindra -0,75, len os sa zmení na 10°. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Matúš M.

Vôbec som nevedel, že sú šošovky na astigmatizmus. Som veľmi rád. Tieto šošovky sú bezchybné.

Pavol

Dobrý deň, mám problém s výberom šošovky pre ĽO s parametrami: Sph.dptr =0,5; cylinder +0,5 osa 165°.. Prosím Vás vedeli by ste mi poradiť? keďže vo výbere máte len cylinder so znamienkom - a až od hodnoty -0,75. Vopred ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Takto namerané hodnoty je nutné zmeniť a previesť na dioptriu. U Vás by sme odporučili kontaktné šošovky s dioptriou -0,25. Vyskúšať môžete napríklad šošovky TopVue Air, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by ste sa chceli opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Nikol

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa Vás opýtať, aké šošovky si mám objednať ak mám - PO do diaľky : -2,5 , cyl -0,5 osa 160 , ĽO do diaľky : -2,0,cyl -0,5 osa 20 ,ďakujem za odpoveď :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. S takto nízkym cylindrom sa odporúča prepočet na sférickú dioptriu. Pre pravé oko by to u Vás bola dioptria -2,75 a pre ľavé oko dioptria -2,25. Vyskúšať môžete napríklad šošovky TopVue Air, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Sima

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa Vás opýtať, aké šošovky si mám objednať ak mám : - PO do diaľky : - 1,75/ cyl. - 0,5 / os 105° - ĽO do diaľky : - 1,75/ cyl. - 0,5 / os 110 ° ďakujem za odpoveď :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Namerané hodnoty by sme pre kontaktné šošovky upravili na dioptriu -2,00 pre pravé aj ľavé oko. Vyskúšať môžete napríklad mesačné šošovky TopVue Air alebo jednodňové TopVue Elite+, pri ktorých môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Martin Michalik

Dobry den, Chcem Vas poprosit o radu.Ocna mi neodporucila mesacne sosovky lebo som fajciar.Je to naozaj taky problem, alebo mozem si pokojne objednat mesacne.Skusal som oboje, ale ked mam pravdu povedat viac mi vyhovovali mesacne.Neviem ci to bolo znackou (obe boli testovacie sady), ale jednodenne sa mi zdali ako keby tensie , resp. o dost tazsie sa mi vyberali. Dalej sa chcem opytat ci je velky rozdiel v obsahu vody.Testovaciu sadu ma 56%, ale take vysoke obsahy maju maloktore. Pozdava sa mi konkretne tento typ. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. U fajčiarov je väčšia pravdepodobnosť, že šošovky budú nadmerne zaťažované nečistotami, ktoré nebudú dokonale odstránené a ďalšie dni nosenia už šošovka nebude mať vlastnosti, ktoré by mala mať. Určite je lepšie voliť šošovky s čo najkratšou periódou výmeny. Môžete urobiť kompromis štrnásťdennými šošovkami. Ponuka šošoviek je pomerne široká vo všetkých kategóriách. Šošovky sa líšia materiálom, takže ste už určite mohli pocítiť rozdiely v konštrukcii či hrúbke šošoviek. Vždy je nutné vyskúšať viacero typov, aby ste zistili, ktoré sú pre Vás tie pravé. Napíšte nám prosím viac informácií o tom, akú očnú vadu potrebujete korigovať a tiež o tom, aké šošovky ste dostali na skúšku. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Anonymous

Môžem odporučiť :-)

miba

MOJA OTAZKA: prosím o odpoveď a zároveň ďakujem. ? aké šošovky si mám objednať ? túto značku šošoviek mám overenú a vyhovuje mi. mám: - PO: - 2,25 / cyl. 0,75 / os 15° - ĽO: - 3,25 / cyl. 1 / os 155 ° DOPLNENIE: pred 0,75 A 1 mám znamienko = (rovná sa) asi mínus to znamená, TO ISTE MAM ZNAMIENKO AJ PRED DIOPTRIAMI.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za doplnenie údajov. Áno, znamienko rovnosti sa občas používa namiesto znamienka mínus. Pre pravé oko teda môžete zvoliť dioptriu -2,25 cylinder -0,75 a os 10°. Pre ľavé oko dioptriu -3,25 cylinder -0,75 a os 150°. Keď budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

miba

prosím o odpoveď a zároveň ďakujem. ? aké šošovky si mám objednať ? túto značku šošoviek mám overenú a vyhovuje mi. mám: - PO: - 2,25 / cyl. 0,75 / os 15° - ĽO: - 3,25 / cyl. 1 / os 155 °

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za otázku. Vyskúšajte určite tieto TopVue Air for Astigmatism. Aby sme Vám mohli poradiť správnu úpravu parametrov, potrebujeme poznať aj znamienka u hodnôt cylindrov. Doplňte prosím kompletný zápis parametrov. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Antónia Jágerová

Dobry den aké sosovky mozem objednat ? Doktorka my toto pisala : PO: -3,0 dio. LO:-2,0 dio.,-1,0 cyl., 0° os. Dakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre pravé oko by sme Vám odporučili šošovky TopVue s dioptriou -3,00 a pre ľavé oko tieto šošovky s dioptriou -2,00 cylinder -0,75 a os 180°. Keby Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete u nich využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keď sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Marianna Hosekova

Dobrý deň objednala som si tieto šošovky a sú super v oku ich ani necítim, len sa bojím ze si ich môžem vložiť naopak a neviem ako rozoznať rozdiel ako si ich vkladať alebo je to jedno? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za komentár. Sme radi, že Vám šošovky vyhovujú. Bohužiaľ nemajú žiadny indikátor rubu a líca. Musí Vám teda stačiť vizuálna kontrola. Šošovka musí mať tvar mištičky. Jej okraje musia smerovať hore. Keby bola šošovka naruby, mala by tvar skôr tanierika a jej okraje by smerovali do strán. Keby sa náhodou stalo, že si šošovku nasadíte opačne s okom sa vám nič nestane. Ucítite nepohodlie a pravdepodobne ani neuvidíte ostro. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Katarina Vargová

Dobrý deň, aj ja by som sa rada poradila aké šošovky vybrať/objednať, keďže sa šošovky chystám vyskúšať po prvýkrát. namerané hodnoty mám nasledovné: PO: -1,25 dio., cyl.´-2,75, os 180; LO: -1,25 dio., cyl. -1,75, os 0. bohužial neviem nájsť žiadne pre taký vysoký cylinder na PO. viete mi poradiť? Ďakujem!

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Odporúčali by sme vyskúšať tieto šošovky TopVue Air for Astigmatism s dioptriou -1,25 cylindrom -2,25 a osou 180° a pre ľavé oko s dioptriou -1,25 cylindrom -1,75 a osou 180°. Keby Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete využiť službu Garanciu vrátenia peňazí. Ideálne by však bolo, keby ste prvú aplikácii šošoviek absolvovala u kontaktológa. Mohla by ste vyskúšať viac značiek a posúdiť, ktorá Vám vyhovuje najviac. My Vám bohužiaľ nemôžeme u inej značky Garanciu vrátenia peňazí ponúknuť, takže by pre Vás nákup mohol byť zbytočnou investíciou. Keď sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Viktória Kordíková

Dobrý deň prajem, objednala som si tórické šošovky TopVue. Doktor mi nameral hodnoty PO: sphere -1,5, cyl. -0,5, axe 170; ĽO: sphere -0,5, cyl. -0,75, axe 175. V podobných hodnotách som objednala aj šošovky, ale pravdepodobne som spravila zle. Ako typ mi TopVue sedia, objednávam si ich už dlhšie. Prosím Vás mohli by ste mi napísať aké hodnoty by som si mala objednať? Predošlé šošovky som objednávala asi pred 2 mesiacmi, mohla by som zvyšné 2 páry vrátiť? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Službu Garancia vrátenia peňazí určite môžete využiť, ak budú dodržané podmienky. U nízkych cylindrov (do 0,50) odporúčame prepočet len na dioptrie. S Vašimi nameranými hodnotami by to znamenalo pre pravé oko dioptria -1,75 a u ľavého oka by sme odporučili úpravu iba osi na 170°. Mohlo by byť aj 180°, ale to záleží na tom, čo by Vám osobne viac vyhovovalo a je teda nutné to vyskúšať. Pre pravé oko Vám odporúčame klasické šošovky TopVue Air. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Šimon

Dobrý deň, prosím vás aké šošovky budem potrebovať s meraniami: PO: -1,75, dcyl. -0,5, ax 120 LO: -1,25dsf, dcyl. -0,75, ax 60 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky sa nevyberajú len na základe nameraných hodnôt pre korekciu očnej chyby. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s dioptriou -2,00 a pre ľavé oko šošovky s dioptriou -1,25 cylindrom -0,75 a osou 60°. Vyskúšať môžete tieto šošovky na ľavé oko a na pravé oko TopVue Air. U kontaktných šošoviek hrá svoju rolu aj priemer a zakrivenie a tiež vlastnosti materiálu kontaktných šošoviek. Či sú šošovky vhodné teda spoznáte vždy až po vyskúšaní. U značky TopVue platí služba Garancia vrátenia peňazí, takže sa nemusíte báť zbytočného nákupu. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.
Eugenia

Dobry den, ake sosovky si mam objednat s hodnotami: PO -4.00, cyl. -1.0, os 170; LO -4.00, cyl. -1.0, os 180? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Budete určite potrebovať tórické kontaktné šošovky. Hodnoty je potrebné upraviť nasledovne: pre pravé oko dioptria -4,00 cylinder -0,75 a os 170° pre ľavé oko dioptria -4,00 cylinder -0,75 a os 180°. Vyskúšajte tieto TopVue Air for Astigmatism, u ktorých môžete v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Nika

jednoducho super šošovky

Miro

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu pri výbere šošoviek s takýmto výsledkom merania zraku: PO: SPH 0, CYL -1,25 os 14; LO: SPH 0, CYL -1,25, os 163. Ďakujem, Miroslav

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Určite budete potrebovať tórické kontaktné šošovky. Pre pravé oko dioptriu 0,00 cylinder -1,25 a os 10 °. Pre ľavé oko dioptriu 0,00 cylinder -1,25 a os 160 °. U šošoviek funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete ich vrátiť. Je tiež potrebné myslieť na to, že šošovky sa vyrábajú z rôznych materiálov rôznych vlastností. Majú rôzne rozmery a parametre. To všetko môže ovplyvniť kvalitu videnia. Zvážte teda návštevu kontaktológa, ktorý Vám urobí vyšetrenie a na jeho základe odporučí vhodné kontaktné šošovky. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Nikoleta Bittova

Dobrý deň, vedeli by ste mi približne poradiť ako postupovať pri výbere šošoviek? Mám nové dioptrie aj s cylindrom. PO: -4,50 , cyl. -0,75 os 10 LO: -4,25 , cyl. -0,50 os 170 Viem, čítala som, že nie sú šošovky pod -0,75 cyl. tak vlastne je možné si dať teda ľavé oko bez cylindru a dať to na dioptrie -4,50 ? Alebo ako by ste mi vy poradili? Ďakujem, Nikoleta.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Je to zhruba tak, ako píšete. Tórické šošovky sa vyrábajú až s cylindrom 0,75. Pre Vás by to teda znamenalo pre pravé oko dioptriu -4,25 cylinder -0,75 a os 10 ° a pre ľavé oko -4,25. Vedľa prepočtu cylindrov je nutné upraviť parametre podľa tabuľky vrcholovej vzdialenosti - tá počíta s rozdielnou vzdialenosťou okuliarových šošoviek a kontaktných šošoviek od oka. Pre pravé oko teda vyskúšajte tieto TopVue Air for Astigmatism a pre pravé klasické TopVue Air. Oba typy sú dostupné v balení po 1 kuse - čo pre vás bude na vyskúšanie ideálne. 1 kusové balenie nájdete tu: TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, určite nám napíšte. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
George Iltsiou

Dobrý deň, prosím o radu. Chcel by som objednať šošovky a mám: pravé oko: sph. -3,25, cyl. -0.75 a os 25. ľavé oko: sph. -2,50, cyl. 0,50 a os 155. Ktorý os je dobrý pre mňa, 30 a 160 alebo 20 a 150? A musím mať šošovky s cylindrom pre ľavé oko, či je to dosť málo? Ďakujem, George

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Podľa tabuľkových prepočtov by sme Vám odporučili pre pravé oko šošovky s dioptriou -3,25 cylindrom -0,75 a osou 30 °. Pre ľavé oko by mali stačiť šošovky iba s dioptriou -2,75 (za predpokladu, že cylinder 0,50 bol tiež mínusový). Pri šošovkách TopVue Air funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže ich môžete bez obáv vyskúšať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
barbora

Dobry den, chcela by som Vas poziadat o radu. Idem si objednavat sosovky, avsak zakrivenie, ktore mam predpisane mam uvedene 8,4. Pri ziadnych sosovkach som vsak taketo zakrivenie nenasla.. Viete mi poradit, ci si mozem kupit aj sosovky s trosku vyssim zakrivenim, alebo ako sa to da riesit? Dakujem za radu. P.S. ide o tórické šošovky

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pokiaľ Vám neboli odporučené konkrétne šošovky, určite vyskúšajte šošovky z radu TopVue, pri ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Drobné rozdiely v zakrivení či priemere sú oči schopné tolerovať. Väčšinou najviac záleží od materiálu kontaktných šošoviek a na jeho vlastnostiach. Každé oči vyžadujú niečo trochu iné a tak budete musieť skúšať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Vladimir

Spoľahlivé šošovky, ktoré nosím už niekoľko mesiacov bez problémov. Plus oceňujem nízku cenu oproti iným astigmatickým šošovkám na trhu.

iveta

dobrý deň prajem, prosim o radu, ake sosovky si mám objednať s týmito hodnotami... Prave oko je (-1,75, cylinder 0,75, os 175° a PD 62) a ľavé oko (-2.00)..ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať torické šošovky pre pravé oko a sférické pre oko ľavé. Aj cylindre sú merané v plusových alebo mínusových hodnotách. Ak máte na predpise cylinder s mínusovým znamienkom, objednáte si šošovky s dioptriou -1,75 cylindrom -0,75 a osou 180 °. Ak je ale znamienko plusové, musíte zvoliť dioptrie -1,00 cylinder -0,75 a os 90 °. Vhodnosť parametrov vyskúšajte na týchto TopVue Air for Astigmatism. Pre ľavé oko vyskúšajte sférickú verziu týchto šošoviek - TopVue Air s dioptriou -2,00. U oboch typov šošoviek je prípadne možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Neváhajte sa na nás obrátiť v prípade ďalších otázok. Prajeme krásny deň.
Michaela S.

Dobrý deň, prosím vás o radu, aké sosovky si objednať v prípade, že na pomocke od lekára mám uvedené tieto údaje (do diaľky) : pravé oko: sférické dioptrie -1,75; cylinder: dioptria -0,25; od 180. Ľavé oko: sférické dioptrie -2,5. V minulosti som používala klasické sosovky Acuvue with Hydraclear, ale zisťujem, že už sa v nich necítim komfortne a neostro vidím. Chcela by som vyskúšať špeciálne dioptrie na astigmatizmus, prosím o radu, na značke nezáleží. Vopred dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. V tomto Vám bohužiaľ neporadíme. U kontaktných šošoviek je možné korigovať cylindre až od 0,75. Vaše hodnoty sú pre torické šošovky príliš nízke. Keď je nameraný cylinder 0,25 a 0,50 volí sa šošovky sférické (iba s dioptriou). Lepšie by pre Vás bola odborná aplikácia šošoviek priamo od kontaktológa, ktorý Vám môže poskytnúť viac typov na vyskúšanie. Podľa parametrov, ktoré ste uviedla, by sme my odporučili šošovky s dioptriou-1,75 pre pravé oko a -2,50 pre ľavé oko. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

iva

dobrý deň prajem, prosim o radu, ake sosovky si mám objednať s týmito hodnitami... PO(-1,75, cylinder 0,75, os 175 a PD 62) a LO (-2.00)..ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať torické šošovky pre pravé oko a sférické pre oko ľavé. Aj cylindre sú merané v plusových alebo mínusových hodnotách. Ak máte na predpise cylinder s mínusovým znamienkom, objednáte si šošovky s dioptriou -1,75 cylindrom -0,75 a osou 180 °. Ak je ale znamienko plusové, musíte zvoliť dioptrie -1,00 cylinder -0,75 a os 90 °. Vhodnosť parametrov vyskúšajte na týchto TopVue Air for Astigmatism. Pre ľavé oko vyskúšajte sférickú verziu týchto šošoviek - TopVue Air s dioptriou -2,00. U oboch typov šošoviek je prípadne možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Neváhajte sa na nás obrátiť v prípade ďalších otázok. Prajeme krásny deň.
Marcel Micák

dobry den; potrebujem poradit. ocna lekarka mi namerala cylinder -0,5. existuje vobec takyto na sosovky, alebo sa to da usposobit. celkove hodnoty mam: PO: dio: -2,25, cyl: -0,5 a os: 50 LO: dio: -2,00, cyl: -0,5 s os: 50 dakujem za pomoc

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za otázku. U kontaktných šošoviek sa takto nízky cylinder nevyrába. Hodnoty sa upravujú na dioptriu. U Vás by to znamenalo dioptriu -2,50 pre pravé oko a dioptriu -2,25 pre ľavé oko. Šošovky TopVue Air majú asférický dizajn, ktorý je vhodný práve pre korekciu nízkeho stupňa astigmatizmu. U šošoviek tiež platí služba Garancia vrátenia peňazí. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Matúš S.

Dobrý deň. Potrebujem poradiť so zakrivením a priemerom. Mám skúšobné šošovky, ktoré mi sedia (vidím dobre) a chcem si objednať ďalšie. Ale tie skúšobné majú BC 8,8 a DIA 14,4 a tieto Topvue majú BC 8,6 a DIA 14,2. Môže to byť problém? Je nejaká škála, v ktorej sa dá pohybovať? Ďakujem veľmi pekne za radu. (len pre info spomeniem šošovky: dio:+3,5 cyl:-0,75 os:180)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Áno, oko určite dokáže prijať menšie odchýlky a vo Vašom prípade sa rozdiel nepohybuje mimo odporúčanú hranicu ani u zakrivenia ani u priemeru. U šošoviek hrá veľmi dôležitú úlohu materiál a jeho vlastnosti. Pre oči je dôležitý obsah vody a priepustnosť kyslíka. Ideálne bude, keď šošovky TopVue vyskúšate a v prípade, že Vám na nich čokoľvek nebude vyhovovať, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Lenka Klimovičová

Dobrý deň,potrebujem poradiť aké šošovky by boli najvhodnejšie PO: -1,5 ; LO: -0,25 cylinder -0,75, os 155. Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Pri šošovkách nie je potrebné robiť žiadne úpravy dioptrie ani cylindra. Bude potrebné upraviť iba os. Toto odporúčanie úpravy je ťažké, pretože nedokážeme predpovedať, aká hodnota bude vhodnejšia pre vaše oči. Ideálne by bolo, keby ste vyskúšali prostredníctvom balenia 1 ks os 150 ° aj 160 °. Pokiaľ by sme mohli pre vás urobiť niečo ďaľšie, napište nám.
Anonymous

extra pohodlne šošovky po celý deň

MARIANNA MICAKOVA

na poukaze od ocneho lekara mam tieto parametre. vedeli by ste mi prosim pomoct: sfericke dioptrie PO: -10,0 LO: - 9,5 Cylinder: PO: dioptria -1,5, os 50° LO: dioptrian - 1,0 os 115° dakujem, marianna

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Mali by Vám vyhovovať šošovky s dioptriou -9,00 cylindrom -1,25 a osou 50 ° pre pravé oko a dioptria -8,50 cylinder -0,75 a os 120 ° pre ľavé oko. Vyskúšajte si vhodnosť parametrov na týchto mesačných TopVue Air for Astigmatism alebo na dvojtýždňových šošovkách TopVue Premium for Astigmatism, u ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme Vám mohli pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Agnesa

Dobrý deň prajem, Potrebovala by som radu v objednávaní šošoviek. Okruliare mám na parametre: ľavé oko: Dioptria -4.5, Cylinder -0.5, Astigamizmus 8 Pravé oko: Dioptria -2.00, Cylinder -1.0, Astigmatizmus 146 Prosím presne aké šošovky by som si mala objednať? Za radu vopred ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre ľavé oko je nutné parametre prepočítať a budú Vám stačiť kontaktné šošovky iba s dioptriou -4,50. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky tórické s dioptriou -2,00 cylindrom -0,75 a osou 150 °. Kontaktné šošovky je vždy nutné vyskúšať a kontaktológ šošovky odporúča na základe vyšetrenia očí pacienta. Nie je pre nás teda možné s určitosťou povedať, aké šošovky pre Vás budú dokonale vhodné. Odporúčame Vám šošovky z radu TopVue, pri ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pre pravé oko TopVue Premium for Astigmatism a pre ľavé oko TopVue Premium. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Michaela Palšova

Dobry den vzdy som pouzivala mesacne sosocky bausch and lomb pure vision, chcela by som nieco na kratsiu dobu tyzden alebo dva na suchsie oko. Zmenil sa mi zrak teraz mama prave oko -2,5 cylinder -0,75 os 9 a lave oko -1,75 cilinder -0,5 a os 57. Viete mi nieco odporucit. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Kontaktné šošovky sa najčastejšie vyrábajú ako jednodňové, dvojtýždňové a mesačné. Odporúčame Vám vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism, pri ktorých si zvolíte pre pravé oko dioptriu -2,50 cylinder -0,75 a os 10 °. Pre ľavé oko budú stačiť kontaktné šošovky iba s dioptriou. Ide o veľmi nízku hodnotu cylindra, ktorá sa rieši prepočtom dioptrií. Môžete teda vyskúšať TopVue Premium s dioptriou -2,00. V oboch prípadoch ide o dvojtýždňové šošovky vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, pri ktorých môžete v prípade nespokojnosti využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Martina

Dobrý večer, chcem sa opýtať aké šošovky si mám teraz objednať ,lebo sa mi zhoršil zrak . Mám pravé oko -6,0, -3,0, a os 150° a ľavé oko -5,5, -1,5. a os 45°

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Budete potrebovať tórické kontaktné šošovky. Pre kontaktné šošovky je nutné parametre upraviť, takže budete potrebovať dioptriu -5,50 cylinder -2,25 a os 150 ° pre pravé oko a dioptriu -5,25 cylinder -1,25 a os 40 ° pre oko ľavé. Určite si vyskúšajte vhodnosť parametrov na týchto TopVue Air for Astigmatism, u ktorých prípadne môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Moravec

Topvue air for astigmatism sú cenovo najvýhodnejšie torické šošovky na trhu.

Danka

s výrobkom som spokojná , kupujem ho pravidelne

Renáta

Dobrý deň, prosím Vás na ľavé oko mám predpísané: -1,25, -0,25 a os 20, avšak cylinder -0,25 nie je v ponuke. Aké by som si mala objedať hodnoty? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Ide o veľmi nízky cylinder, ktorý zatiaľ nemusíte u kontaktných šošoviek riešiť. Budú Vám teda stačiť TopVue Air s dioptriou -1,25. Ak by sa cylinder zvýšil na -0,50, bude treba upraviť dioptriu a pri hodnote cylindra -0,75 už bude nutné zvoliť tórické kontaktné šošovky. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Marián Klimko

Aj napriek tomu, ze mam extra citlive oci a pracujem cele dni za pocitacom, tak ich v ociach necitim.

Miroslava

Dobry den, dovolte mi prosim poziadat Vas o radu tykajucu sa vyberu a kupy torickych kontaktnych sosoviek. Doteraz som pouzivala kontaktne sosovky bez cylindru znacky Clear58 - prave oko dioptria -6,5, lave oko - 7. Vysledky aktualneho vysetrenia su nasledujuce: VOD: nat. 3m/60; c.c.vl. 6/9 c.c. -7.25 -0.75/175 1,0 VOS: nat. 0,5 m/60; c.c. vl. 6/18 c.c. - 7.50 -1.50/180 1,0 Lekarka mi na zaklade nalezu a mojej subjektivnej spokojnosti s doterajsimi sosovkami odporucila nemenit vysku dioptrii u kontaktnych sosoviek, odporucila mi vsak toricke sosovky. Prosim Vas o odporucanie konkretneho typu so specifickymi parametrami. Velmi pekne Vam dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre výber vhodných kontaktných šošoviek nie sú v zápise prakticky žiadne podstatné parametre. Dioptrie, cylindre aj os nájdete u všetkých tórických kontaktných šošoviek. Podľa zápisu by ste si mali zvoliť pre pravé oko dioptriu -6,50 cylinder -0,75 a os 170 °. Pre ľavé oko dioptria -7,00 cylinder -1,25 a os 180 °. U kontaktných šošoviek môže pre niektorých nositeľov hrať dôležitú úlohu parameter priemeru a zakrivenie, ale ten vo Vašom zápise bohužiaľ nie je. Odporúčame Vám objednať tieto kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých môžete prípadne využiť Garancia vrátenia peňazí. Pri iných šošovkách nie je vrátenie v prípade akejkoľvek nespokojnosti možné. Ideálna aplikácia prvých tórických kontaktných šošoviek by mala prebehnúť pri osobnej konzultácii s kontaktológom. Pokiaľ Vám budeme môcť poradiť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Petra Pavlová

Dobrý deň, lekárka mi dnes predpísala okuliare s hodnotami pre P oko: plan -0,25, cylinder -1,25 os 3' a pre Ľ oko: -0,5, cylinder -1,00 os 10' Prepočet na šošovky mi však spravila nasledovný: P: -0,25, cylinder -1,25 a 0' Ľ: -0,5, cylinder -0,75 a 10' Dá sa objednať aj cylinder 0' pre pravé oko a je potrebné znížiť dioptriu cylindra pre ľavé oko? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Šošovky si objednajte podľa predpisu pre kontaktné šošovky, teda pre pravé oko dioptriu -0,25, cylinder -1,25 a os 0° a pre ľavé oko dioptriu -0,50, cylinder -0,75 a os 10°. Keby boli hodnoty upravené, Vaše videnie by nebolo dokonalé. V prípade ďalších otázok nám určite napíšte. Želáme krásny deň.

Martina

Dobry den, prosim o radu - ocny lekar mi predpisal okuliare s parametrami: Prave oko: -4.5, cyl -0.75, os 30 a Lave oko: -2.75, -0.75, os 140. Doteraz som nemala toricke sosovky, neviem teda, ci si ich mozem objednat presne podla tychto parametrov, alebo je potrebne znizit dioptriu? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Zákaznícky servis - Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. V prípade kontaktných šošoviek urobíme malú úpravu iba pre pravé oko – objednáte si dioptrie -4,25, cylinder -0,75 a os 30°. Pre ľavé oko dioptrie -2,75, cylinder -0,75 a os 140°, ako Vám predpísal lekár. Keby ste mali ďalšie otázky, kedykoľvek nám napíšte. Želáme Vám krásny deň.

Sabina

Dobrý den ,Prosím Vás ake velkosti mam zadať ak mam nasledovné údaje na oči: PRAVE OKO: s:-2,25/ c:-1,75/a:160 LAVE OKO: s:-1,50/c:2,00/a:180 dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při objednání kontaktních čoček zadáte parametry pro pravé oko - dioptrie -2,25 cylindr -1,75 a osa 160°. Pro levé oko pak - dioptrie -1,50 cylindr -1,75 a osa 180°. Předpokládáme, že pro levé oko byl cylindr také s minusovým znaménkem. Pokud je ale cylindr plusový, je nutné udělat přepočet a zvolit si dioptrie +0,50 cylindr -1,75 a osu 90°. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Peter

Ospravedlnujem sa, zabudol som dopisal znamienka. Ide teda o PO: plan, -2,0 cyl, os 180°, LO: -0,5, -0,5 cyl, os 0°.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za doplnění údajů. Pro pravé oko si zvolíte kontaktní čočky s dioptrií 0,00 cylindrem -1,75 a osou 180°. Pro levé oko by měla být vyhovující sférická čočka TopVue Air s dioptrií -0,75. Takto nízké cylindrické hodnoty, jaké máte naměřeny pro levé oko, není nutné korigovat torickými čočkami. Dodržujte ovšem pravidelné kontroly u Vašeho očního lékaře, aby bylo včas odhaleno případné zvýšení cylindrických hodnot a zajištěn přechod na torické čočky. Ještě bychom Vám rádi připomněli, že při výběru čoček je nutné brát ohled také na hodnoty průměru a zakřivení. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Peter

Dobry den. Poradili by ste mi, ake sosovky objednat, ak mi lekar na okuliare predpisal PO: plan, 2,0 cyl, os 180° ; LO: 0,5D, 0,5 cyl, os 0° ? Dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Abychom Vám mohli poradit vhodné čočky a správné parametry pro kontaktní čočky, je nutné uvést dioptrie i cylindrické hodnoty i s +/- znaménkem a také uvést hodnoty pro potřebný průměr a zakřivení kontaktních čoček. Napište nám, prosím, naměřené hodnoty přesně podle předpisu - pokud na předpisu nejsou znaménka uvedeny, půjde o plusové hodnoty. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

petronela

Dobrý deň, je pravda, že tórické šošovky sa špeciálne vkladajú do oka? (inak ako sférické)? ak áno, môžte mi prosím poslať nejaký návod? ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Torická čočka se do oka vkládá stejně, jako klasická sférická čočka. Torické čočky jsou vybaveny stabilizační technologií. Za pomoci mrkání se čočka přetočí do správné polohy. Není tedy zapotřebí žádného zvláštního postupu. Přejeme hezký den.

Lenka Kováčová

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, aké šošovky objednať. Manžel má OD - 1,5 cyl, os 78, OS - 1,75 cyl, os 76. Os mám zaokúhliť? A cylinder na pravom oku 1,25 a na ľavom nechávam 1,75 či tiež znížiť? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnoty šošoviek sú cylinder -1,25 a os 80°. Hodnoty pre druhé oko sú cylinder -1,75 a os 80°. Prajeme príjemné nosenie.

Miroslava Mičkyová

Dobrý deň prosím o radu aké šošovky si mám vybrať, pravé oko mám - 2spf -0,25 cyl axe 3. Ľavé oko mám -2,25 spf, -0,25 cyl axe 2. Prosím aké šošovky by ste mi poradil? Doteraz som nosila obe oči -2 bez cylindra, značka Top Vue - air.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keďže sú vaše hodnoty cylindra stále nízke, môžete zostať pri aktuálnom nosení a to pri nosení dioptrie -2,00 pre obidve oči. Poprípade zvýšiť hodnotu dioptrie ľavého oka na -2,25. Prajeme príjemné nosenie.

Lucia Majtásová

Dobrý deň, podľa predpisu potrebujem šošovky s parametrami pre pravé oko -2,25 sfd -0,75 cyl ax 180/ -2,0 sfd ľavé oko, zakrivenie 8,6. Chcela by som sa poradiť, aké šošovky odporúčate, doteraz som nosila len -1,75 rovnako pre obe oči, zn. Surevue. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, pre vaše pravé oko potrebujete astigmatické šošovky, odporúčame vám TopVue Air for Astigmatism. Pre ľavé oko odporúčame šošovky TopVue Air. Na šošovky rady TopVue platí taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky nevyhovujú po vyskúšaní prvého páru.
Zuzana

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky, ale poprosím poradiť aké parametre si mám navoliť. Pravé oko mám sférické dioptrie -0,5; cylinder -1,25 ; os 79 stupňov. Ľavé oko mám sférické dioptrie -1,5; cylinder -0,5; os 97 stupňov. Ďakujem za radu ;-)

Zákaznícky servis - Dominika
Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú dioptria -0,5 cylinder -1,25 a os 80° pre ľavé oko potrebujete klasické šošovky ako napríklad TopVue Air for Astigmatism s dioptriou pre -1.75.
Martina

Dobry den, zakupila som si u vas tieto sosovky, v hodnotach ake nosim na okuluaroch, (predtym som ich mala aj na sosovkach a bolo vsetko ok) a velmi zle cez ne vydim, do blizka nedokazem zaostrit, mam videnie rozmazane , do dialky je to o lieco lepsie ale bolia ma s toho oci a nedokazem takto fungovat je to dosliva hirsie ajo ked nemam nic. Teraz neviem ci je to sosovkami alebo mozu byt take rozdili v sosovke a okuliaroch ked predtym som s tym problem nemala?, dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, problémov môže byť viacej. Mohli sa Vám zmeniť parametre dioptrií, ktoré potrebujete, alebo Vám nevyhovuje materiál šošoviek. Odporúčame Vám premerať oči u očného špecialistu, aby ste si boli istá že máte správne parametre šošoviek.

Richard

Dobry den, Nosim sosovky Frequency Xcel, rad by som vyskusal aj ine ako napr. TopVue. Je tam ale pri parametroch rozdie v zakrivení Xcel ma zakrivenie 8.7 a priemer 14.4 TopVue 8.6 a 14.2. Je to velky rozdiel, bude to mat vplyv na videnie? Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení a v priemere by Vám nemala spôsobiť žiadny problém. Konkrétne na šošovky TopVue platí aj garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky nevyhovujú.

Simona

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či z týchto šošoviek nemáte aj skúšobný pár? Nosím totiž tórické šošovky inej značky, ale nesedia mi. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, šošovky predávame aj po jednom kuse takže si ich môžete vyskúšať TopVue Air for Astigmatism, na šošovky TopVue taktiež platí garancia vrátenia peňazí takže aj keď si objednáte balenie po 3 šošovkách a šošovky vám po vyskúšaní nebudú vyhovavať môžete nám ich zaslať naspäť a my Vám vrátime peniaze. Podmienky o počte šošoviek, ktoré musia byť navrátené nájdete tu Garancia vrátenia peňazí.
Jozef Milčevič

Dobry den, chcem sa opytat, je mozne, ze astigmaticke sosovky nezaostruju tak ako klasicke? na pravom oku mam klacicku -2,5 a vidim ostro, na lavom mam asigmaticku -1,5 , -1,75x180 ale nevidim ostro, ked zavriem lave oko.. nieje to nic hrozne, ale ostre to nieje, zase ked pozeram oboma, tak vidim dobre, len nechcem zatazovat viac lave oko. Dakujem za odpoved.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, astigmatické šošovky by mali zaostrovať ako šošovky klasické. Odporúčame Vám premeranie zraku u očného špecialistu, či sa Vám nezmenili niektoré parametre.

Andrea Tóthová

Dobrý deň, chcela by som poradiť, aké šošovky potrebujem podľa týchto parametrov: pravé oko: -1,75, cyl.-0,50, axis 0,90 ľavé oko: -2,00, cyl.0, axis 0 doteraz som si objednávala na odporučenie očného lekára -2,00 klasické, na pravé aj ľavé oko, síce vidím lepšie s nimi,ale nie je to to isté, ako keď mám okuliare. Potrebujem torické šošovky? Exisujú torické šošovky aj na kontinuálne nosenie s uv filtrom?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylindrické šošovky nepotrebujete pretože cylinder pri torických šošovkách sa vyrába od 0,75. Potrebujete klasické šošovky s dioptriou pre pravé oko -2,0 a pre ľavé -2,0.

Renáta Chomová

Dobry deň , PO: -2,25, ĽO: -2,50,ale pri ľavom oku mam Cylinder (dioptria -0,25 a os 10 stupňov ) ,ale cylinder máte v hodnote len -0.75,tak prosim mohli by ste mi poradiť ? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylinder -0,25 sa nevyrába, takže pre Vás bude vhodné objednanie šošoviek bez cylindru.

Simona Bozulova

Dobry den. Mozem mat tieto sosovky na ociach aj 16-18 hodin vkuse? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vďaka vysokej priepustnosti kyslíka a vďaka veľkému obsahu vody, môžete mať šošovky v očiach aj 18 hodín v kuse. Šošovky ale nesmiete používať počas spánku.

Monika Micheleova

Dobrý deň chcela by som vedieť či by bolo možné objednať šošovky s mojimi parameteami: prave oko-plan -2,75/180 stupňov,diop.+1,25.....a ľavé oko- plan -3,25/180 stupňov, diop.+1,25. Myslím že máte iba do -2,25. Ďakujem.Monika.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, od výrobcu TopVue máme bohužiaľ veľkosť cylindru maximálne -2,25. Veľkosť cylindru -3,25 patrí už do rady XR, ktorými sú buď šošovky Proclear Toric XR alebo šošovky FREQUENCY XCEL TORIC XR.
Denis

Zdravim. Pred tým som mal šošovky of Johnson a keď som ich prevrátil naopak tak mali iný tvar čo znacilo že sú zlé otočené. Tieto šošovky môžem prevracat koľko chcem a stále majú rovnaký tvar. Ako mám teda vedieť či ich mám otočené správne?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, inštrukcie k nasadeniu kontaktných šošoviek nájdete v článku "Nasadenie kontaktnej šošovky na oko".
Ivana

Dobry den, prosim o informaciu ake sosovky si mam vybrat ak: VOD: 0,1 cc -1,5Dsf -2,0 cyl 90 VOS: 0,15 cc -1,75Dsf -1,75 cyl 85. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame: OP:-2,0 -1,25 90°; OĽ:-1,75 -1,75 85°.

Jozef

hmmm, prislo mi to bez roztoku :D

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak sa stala chyba v objednávke, obráťte sa prosím na náš zákaznicky servis na tel. č. +421 220 570 792, prípadne môžete využiť email info@sosovky-kontaktne.sk.

Jozef

Dobry den, v optike mi namerali pre lave oko hodnoty: dioptria -1,5, cylinder -1,75, os 180, zakrivenie 8,7 a priemer 14,5. Chcel by som sa opytat, mohol by som pri tychto parametroch skusit az tieto sosovky? Cez tie skusobne, ktore som dostal v optike na lave oko vidim hmlisto, tak neviem vcom moze byt problem. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, určite môžete vyskúšať tieto kontaktné šošovky, navyše sa na nich vzťahuje garancia vrátenia peňazí, takže ak by Vám nevyhovovali môžete ich vrátiť, viac sa dozviete v sekcii garancia vrátenia peňazí.
Adam

Dobrý deň chcel by som si objednať tieto šošovky. Pred tým som mal Air Optix for Astigmatism ktoré majú iné zakrivenie aj priemer. Je to problém ? Ďalej by som potreboval poradiť s parametrami. Na okuliaroch mám Pravé oko: cylinder -1,50, os 100 a na ľavom oku mám -1,50 os 80. Aké konkrétne by som si mal teda objednať? (Už si nepamätám aké som mal predtým.) Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, namerané hodnoty pre okuliare a kontaktné šošovky sa môžu líšiť, preto odporúčame aby ste navštívili očného odborníka, ktorý Vám zmeria nové hodnoty.

Roman Strhlý

Príjemné v oku, po celý deň o nich neviem, vidím super, takže spĺňajú všetko čo od šošoviek očakávam.

Angelika

Trošku som váhala, protože som túto značku predtým neskúsila, ale som príjemne prekvapená, určite pri nich dlho ostanem

Adriana Švidroňová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na kont. šošovky zn. TopVue Air for Astigmatism .Chcem si ich objednať,len rada by som vedela či sa môže v nich aj spať. Dakujem za radu.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto šošovky nie sú určené na predlžené nosenie, takže neodporúčame v nich spať.

Nela

prešla som z Biofinity toric a som veľmi spokojná, lepšie cena a porovnateľná kvalita

Lenka B.

Dobrý deň. Šošovky si idem objednávať 1. krát, ako skúšobné mi očný lekár predpísal Air Optix for Astigmatism, ktoré majú priemer 14.5 a zakrivenie 8.7. Mala som ich na mesiac a teraz chcem však vyskúšať Topvue Air for Astigmatism kde je však menší priemer aj zakrivenie. Vadí to? Air optix mi po pár hodinách vadili v oku, kvôli tomu chcem vyskúšať inú značku. Ďakujem za radu :-)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, malý rozdiel v zakrivení by nemal spôsobiť žiadny problém. Ak nebudete s TopVue Air for Astigmatism spokojný, môžete nám vrátiť balenie dvoch šošoviek naspäť a my Vám vrátime plnú sumu.

Mgr.Lucia Mártonová

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či sú tieto šošovky určené na občasné spanie alebo nie?Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky TopVue Air fo Astigmatism sú určené na denné nosenie po dobu jedného mesiaca, nie sú teda vhodné na predĺžené nosenie.

Jana Šepeľová Bc.

Dobrý deň, je možné u Vás objednať skúšobné balenie tórickych šošoviek?Mám rozdielne dioptrie.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na celú radu šošoviek TopVue, čiže aj na tieto astigmatické poskytujeme garanciu vrátenia peňazí, čo znamená, že ak Vám šošovky nebudú vyhovovať, pošlete ich naspäť a my Vám vrátime celú sumu naspäť.