TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

16.99 €

Skladom > 1000 ks

attributesPrimary

Streda 22. 2.

cleaner
blank
TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky) - TopVue
  • Poštovné zadarmo

Hodnotené 127 x

Popis šošoviek TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism patria k torickým kontaktným šošovkám korigujúcim astigmatizmus, ktoré sú vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie. TopVue Air for Astigmatism sa vyznačujú extrémnou priedušnosťou pri zachovávaní vysokého obsahu vody. Design šošoviek TopVue Air for Astigmatism využíva pokrokovú stabilizačnú technológiu, ktorá zaisťuje šošovke stabilnú polohu na oku za každej situácie po celú dobu nasadenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus patrí medzi refrakčné očné chyby a je zapríčinený nepravidelným tvarom rohovky, ktorá je u postihnutého človeka klenutá podľa osi orientovanej určitým stupňom. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je teda, okrem určenia cylindra a stupňa osi, nutná ešte stabilná poloha šošovky na oku. Tým, že TopVue Air for Astigmatism zachovávajú stabilnú polohu na oku, je zaistené, že sú cylinder a os šošovky umiestnené presne na tom mieste rohovky, ktoré je potrebné korigovať pre dosiahnutie kvalitného videnia.

Ako TopVue Air for Astigmatism fungujú?

TopVue Air for Astigmatism využívajú stabilizačnú technológiu SHT PrismBallast vďaka ktorej je dosiahnutá dokonalá stabilita šošovky na oku. Ide o technológiu inšpirujúcu sa klasickým prizmatickým balastom dosahujúcim stabilitu šošovky pôsobením gravitačnej sily pomocou zhrubnutia dolnej časti šošovky. Pri použití klasického prizmatického balastu môže dochádzať k subjektívnemu vnímaniu zosilnenia šošovky užívateľom, v krajných prípadoch môže zasahovať dokonca do optickej zóny (napr. pri horších svetelných podmienkach a veľkom rozšírení pupily). Technológia SHT PrismBallast však toto eliminuje, pretože hmota samotného balastu je rozložená jedinečným spôsobom. Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachovaný plynulý pohyb očného viečka po celom povrchu šošovky a stabilita šošovky je naviac pozitívne ovplyvnená žmurkaním. K tomu dochádza tak, že horné viečko stabilizuje šošovku pomocou pôsobenia na dve rovnomerne rozložené stabilizačné zóny šošovky.

Pohodlné už od prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou – hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air for Astigmatism sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

Inovatívne technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air for Astigmatism potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.
hydratácia šošoviek topvue air for astigmatism

Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air for Astigmatism sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa. Množstvo vody obsiahnutej v TopVue Air for Astigmatism tiež znižuje hromadenie depozít na povrchu šošoviek.

Vlastnosti

Dioptrie: od +6.00 do -12.00
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Hyaluronát sodný: Áno
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Obsah vody: 45%
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Priemer (DIA): 14.2
V balení: 3 šošovky
Zakrivenie (BC): 8.6

Garancia vrátenia peňazí

Garancia vrátenia peňazí Ak nebudete so šošovkami spokojní, zašlite nám 2 ks nepoškodených šošoviek do 60-tich dní od doručenia späť. Vrátime Vám celú čiastku.
Viac informácií.

Komentáre

Pridať komentár

Miroslava Mičkyová

Dobrý deň prosím o radu aké šošovky si mám vybrať, pravé oko mám - 2spf -0,25 cyl axe 3. Ľavé oko mám -2,25 spf, -0,25 cyl axe 2. Prosím aké šošovky by ste mi poradil? Doteraz som nosila obe oči -2 bez cylindra, značka Top Vue - air.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keďže sú vaše hodnoty cylindra stále nízke, môžete zostať pri aktuálnom nosení a to pri nosení dioptrie –2,00 pre obidve oči. Poprípade zvýšiť hodnotu dioptrie ľavého oka na –2,25. Prajeme príjemné nosenie.

Lucia Majtásová

Dobrý deň, podľa predpisu potrebujem šošovky s parametrami pre pravé oko -2,25 sfd -0,75 cyl ax 180/ -2,0 sfd ľavé oko, zakrivenie 8,6. Chcela by som sa poradiť, aké šošovky odporúčate, doteraz som nosila len -1,75 rovnako pre obe oči, zn. Surevue. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pre vaše pravé oko potrebujete astigmatické šošovky, odporúčame vám TopVue Air for Astigmatism. Pre ľavé oko odporúčame šošovky TopVue Air. Na šošovky rady TopVue platí taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky nevyhovujú po vyskúšaní prvého páru.

Zuzana

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky, ale poprosím poradiť aké parametre si mám navoliť. Pravé oko mám sférické dioptrie -0,5; cylinder -1,25 ; os 79 stupňov. Ľavé oko mám sférické dioptrie -1,5; cylinder -0,5; os 97 stupňov. Ďakujem za radu ;-)

Zákaznícky servis - Dominika

Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú dioptria –0,5 cylinder –1,25 a os 80° pre ľavé oko potrebujete klasické šošovky ako napríklad TopVue Air for Astigmatism s dioptriou pre –1.75.

Martina

Dobry den, zakupila som si u vas tieto sosovky, v hodnotach ake nosim na okuluaroch, (predtym som ich mala aj na sosovkach a bolo vsetko ok) a velmi zle cez ne vydim, do blizka nedokazem zaostrit, mam videnie rozmazane , do dialky je to o lieco lepsie ale bolia ma s toho oci a nedokazem takto fungovat je to dosliva hirsie ajo ked nemam nic. Teraz neviem ci je to sosovkami alebo mozu byt take rozdili v sosovke a okuliaroch ked predtym som s tym problem nemala?, dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, problémov môže byť viacej. Mohli sa Vám zmeniť parametre dioptrií, ktoré potrebujete, alebo Vám nevyhovuje materiál šošoviek. Odporúčame Vám premerať oči u očného špecialistu, aby ste si boli istá že máte správne parametre šošoviek.

Richard

Dobry den, Nosim sosovky Frequency Xcel, rad by som vyskusal aj ine ako napr. TopVue. Je tam ale pri parametroch rozdie v zakrivení Xcel ma zakrivenie 8.7 a priemer 14.4 TopVue 8.6 a 14.2. Je to velky rozdiel, bude to mat vplyv na videnie? Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení a v priemere by Vám nemala spôsobiť žiadny problém. Konkrétne na šošovky TopVue platí aj garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky nevyhovujú.

Simona

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či z týchto šošoviek nemáte aj skúšobný pár? Nosím totiž tórické šošovky inej značky, ale nesedia mi. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky predávame aj po jednom kuse takže si ich môžete vyskúšať TopVue Air for Astigmatism, na šošovky TopVue taktiež platí garancia vrátenia peňazí takže aj keď si objednáte balenie po 3 šošovkách a šošovky vám po vyskúšaní nebudú vyhovavať môžete nám ich zaslať naspäť a my Vám vrátime peniaze. Podmienky o počte šošoviek, ktoré musia byť navrátené nájdete tu Garancia vrátenia peňazí.

Jozef Milčevič

Dobry den, chcem sa opytat, je mozne, ze astigmaticke sosovky nezaostruju tak ako klasicke? na pravom oku mam klacicku -2,5 a vidim ostro, na lavom mam asigmaticku -1,5 , -1,75x180 ale nevidim ostro, ked zavriem lave oko.. nieje to nic hrozne, ale ostre to nieje, zase ked pozeram oboma, tak vidim dobre, len nechcem zatazovat viac lave oko. Dakujem za odpoved.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, astigmatické šošovky by mali zaostrovať ako šošovky klasické. Odporúčame Vám premeranie zraku u očného špecialistu, či sa Vám nezmenili niektoré parametre.

Andrea Tóthová

Dobrý deň, chcela by som poradiť, aké šošovky potrebujem podľa týchto parametrov: pravé oko: -1,75, cyl.-0,50, axis 0,90 ľavé oko: -2,00, cyl.0, axis 0 doteraz som si objednávala na odporučenie očného lekára -2,00 klasické, na pravé aj ľavé oko, síce vidím lepšie s nimi,ale nie je to to isté, ako keď mám okuliare. Potrebujem torické šošovky? Exisujú torické šošovky aj na kontinuálne nosenie s uv filtrom?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylindrické šošovky nepotrebujete pretože cylinder pri torických šošovkách sa vyrába od 0,75. Potrebujete klasické šošovky s dioptriou pre pravé oko –2,0 a pre ľavé –2,0.

Renáta Chomová

Dobry deň , PO: -2,25, ĽO: -2,50,ale pri ľavom oku mam Cylinder (dioptria -0,25 a os 10 stupňov ) ,ale cylinder máte v hodnote len -0.75,tak prosim mohli by ste mi poradiť ? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylinder –0,25 sa nevyrába, takže pre Vás bude vhodné objednanie šošoviek bez cylindru.

Simona Bozulova

Dobry den. Mozem mat tieto sosovky na ociach aj 16-18 hodin vkuse? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vďaka vysokej priepustnosti kyslíka a vďaka veľkému obsahu vody, môžete mať šošovky v očiach aj 18 hodín v kuse. Šošovky ale nesmiete používať počas spánku.

Monika Micheleova

Dobrý deň chcela by som vedieť či by bolo možné objednať šošovky s mojimi parameteami: prave oko-plan -2,75/180 stupňov,diop.+1,25.....a ľavé oko- plan -3,25/180 stupňov, diop.+1,25. Myslím že máte iba do -2,25. Ďakujem.Monika.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, od výrobcu TopVue máme bohužiaľ veľkosť cylindru maximálne –2,25. Veľkosť cylindru –3,25 patrí už do rady XR, ktorými sú buď šošovky Proclear Toric XR alebo šošovky FREQUENCY XCEL TORIC XR.

Denis

Zdravim. Pred tým som mal šošovky of Johnson a keď som ich prevrátil naopak tak mali iný tvar čo znacilo že sú zlé otočené. Tieto šošovky môžem prevracat koľko chcem a stále majú rovnaký tvar. Ako mám teda vedieť či ich mám otočené správne?

Ivana

Dobry den, prosim o informaciu ake sosovky si mam vybrat ak: VOD: 0,1 cc -1,5Dsf -2,0 cyl 90 VOS: 0,15 cc -1,75Dsf -1,75 cyl 85. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame: OP:-2,0 –1,25 90°; OĽ:-1,75 –1,75 85°.

Jozef

hmmm, prislo mi to bez roztoku :D

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak sa stala chyba v objednávke, obráťte sa prosím na náš zákaznicky servis na tel. č. +421 918 314 227, prípadne môžete využiť email info@sosovky-kontaktne.sk.

Jozef

Dobry den, v optike mi namerali pre lave oko hodnoty: dioptria -1,5, cylinder -1,75, os 180, zakrivenie 8,7 a priemer 14,5. Chcel by som sa opytat, mohol by som pri tychto parametroch skusit az tieto sosovky? Cez tie skusobne, ktore som dostal v optike na lave oko vidim hmlisto, tak neviem vcom moze byt problem. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, určite môžete vyskúšať tieto kontaktné šošovky, navyše sa na nich vzťahuje garancia vrátenia peňazí, takže ak by Vám nevyhovovali môžete ich vrátiť, viac sa dozviete v sekcii garancia vrátenia peňazí.

Adam

Dobrý deň chcel by som si objednať tieto šošovky. Pred tým som mal Air Optix for Astigmatism ktoré majú iné zakrivenie aj priemer. Je to problém ? Ďalej by som potreboval poradiť s parametrami. Na okuliaroch mám Pravé oko: cylinder -1,50, os 100 a na ľavom oku mám -1,50 os 80. Aké konkrétne by som si mal teda objednať? (Už si nepamätám aké som mal predtým.) Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, namerané hodnoty pre okuliare a kontaktné šošovky sa môžu líšiť, preto odporúčame aby ste navštívili očného odborníka, ktorý Vám zmeria nové hodnoty.

Roman Strhlý

Príjemné v oku, po celý deň o nich neviem, vidím super, takže spĺňajú všetko čo od šošoviek očakávam.

Angelika

Trošku som váhala, protože som túto značku predtým neskúsila, ale som príjemne prekvapená, určite pri nich dlho ostanem

Adriana Švidroňová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na kont. šošovky zn. TopVue Air for Astigmatism .Chcem si ich objednať,len rada by som vedela či sa môže v nich aj spať. Dakujem za radu.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto šošovky nie sú určené na predlžené nosenie, takže neodporúčame v nich spať.

Nela

prešla som z Biofinity toric a som veľmi spokojná, lepšie cena a porovnateľná kvalita

Lenka B.

Dobrý deň. Šošovky si idem objednávať 1. krát, ako skúšobné mi očný lekár predpísal Air Optix for Astigmatism, ktoré majú priemer 14.5 a zakrivenie 8.7. Mala som ich na mesiac a teraz chcem však vyskúšať Topvue Air for Astigmatism kde je však menší priemer aj zakrivenie. Vadí to? Air optix mi po pár hodinách vadili v oku, kvôli tomu chcem vyskúšať inú značku. Ďakujem za radu :-)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, malý rozdiel v zakrivení by nemal spôsobiť žiadny problém. Ak nebudete s TopVue Air for Astigmatism spokojný, môžete nám vrátiť balenie dvoch šošoviek naspäť a my Vám vrátime plnú sumu.

Mgr.Lucia Mártonová

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či sú tieto šošovky určené na občasné spanie alebo nie?Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky TopVue Air fo Astigmatism sú určené na denné nosenie po dobu jedného mesiaca, nie sú teda vhodné na predĺžené nosenie.

Jana Šepeľová Bc.

Dobrý deň, je možné u Vás objednať skúšobné balenie tórickych šošoviek?Mám rozdielne dioptrie.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na celú radu šošoviek TopVue, čiže aj na tieto astigmatické poskytujeme garanciu vrátenia peňazí, čo znamená, že ak Vám šošovky nebudú vyhovovať, pošlete ich naspäť a my Vám vrátime celú sumu naspäť.