TopVue Air for Astigmatism (1 šošovka)

attributesPrimary

Štvrtok 19.10.

cleaner
blank

6.05 €

Dopravcovia

Slovenská pošta Slovenská pošta – doručenie na adresu:
Dodanie nasledujúci pracovný deň po expedícii z nášho skladu.
Platba vopred
Dobierka
Objednávky nad 10 €
1,99 €
2,49 €
ZADARMO
kurýr GLS Doručenie na adresu kuriérskou službou GLS:
Dodanie nasledujúci pracovný deň po expedícii z nášho skladu.
Platba vopred
Dobierka
2,99 €
3,49 €

Výdajné miesta

Zasielkovna.sk Osobné vyzdvihnutie:
Výdajné miesta po celom Slovensku
Zobraziť všetky výdajné miesta
Platba vopred
Hotovosť
Objednávky nad 10 €
0,7 €
1,7 €
ZADARMO

On-line platby

Platobné (kreditné) karty:

Pri online platbe môžete v našom e-shope využiť karty VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro a platobný portál PayPal.
platba kartou Visa platba kartou Visa Electron platba kartou Master Card platba kartou Master Card Electronic platba kartou Master Card Maestro platba kartou PayPal
 

Hodnotené 34 x

Komentáre

Pridať komentár

Mavlina

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Nosím okuliare a chcela by som šošovky. Pravé oko : Sph -0,00 Cyl -1,00 AX 90 priemer 70 PD 30 Ľavé oko : Sph -0,00 Cyl -0,75 AX 90 priemer 70 PD 31,5 Neviem aké šošovky si vybrať a ani aký cylinder a os nastaviť. Veľmi by mi vaša rada pomohla. Ďakujem .

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dovolíme si odpovedať na oba Vaše komentáre naraz. Správne sa pozeráte po tórických kontaktných šošovkách. Vybrať správne šošovky len na základe týchto uvedených hodnôt je trochu zložitejšie. Pri vyberaní šošoviek hrá veľmi dôležitú úlohu materiál a jeho obsah vody a priepustnosť kyslíka. Každé oči sú iné a rovnako tak je iné aj zloženie slzného filmu. Uvedené hodnoty sú namerané pre dioptrické okuliare a pri kontaktných šošoviek si zvolíte pre obe oči dioptriu 0,00 cylinder –0,75 a os 90 °. Odporúčame Vám objednať tieto skúšobné šošovky a vyskúšať, ako je pre Vás materiál príjemný. Tieto šošovky majú vysoký podiel vody v materiáli i vysokú priedušnosť. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Andrea Zajacová

Dobrý večer, potrebujem poradiť. Nosím okuliare a chcela by som šošovky. Sph -0,00 Cyl -1,00 AX 90 priemer 70 PD 30 Neviem aké šošovky si vybrať a ani aký cylinder a os nastaviť. Veľmi by mi vaša rada pomohla. Ďakujem .

Anezka

Dobrý deň nosím okuliare pravé oko -5 Ds =-0,5 Dcyl 165 ľavé oko -4Ds´= -1,0 dcyl 170 aké šošovky si mám objednať ďakujem za radu,

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Torické kontaktné šošovky sú vyrábané až s cylindrom od –0,75, takže pre pravé oko urobíme prepočet na šošovky sférické a zvolíte si dioptriu –5,00. Odporúčame Vám vyskúšať TopVue Air. Pre ľavé oko si u týchto TopVue Air for Astigmatism zvoľte dioptriu –4,00, cylinder –0,75 a os 170°. Šošovky značky TopVue Vám odporúčame hlavne preto, lebo v prípade, že by korekcia nebola vyhovujúca, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.

Filip

Dobrý deň. Nosím okuliare na pravé oko +1Ds cylinder -2Dc os nameraná 1st. a na ľavé oko +1,75Ds a cylinder -2,5Dc os 164 st. Je OK ak si objednám šošovky rovnakých parametrov. ďakujem za radu.

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, Filip, ďakujeme za opýtanie. U kontaktných šošoviek by ste identické parametre, bohužiaľ, nenašli. Treba ich poupraviť – pre pravé oko si zvolíte dioptriu +1,00, cylinder –1,75 a os 180°, pre ľavé oko dioptriu +1,50, cylinder –2,25 a os 160°. Rozdielne parametre sú dané odlišnou vzdialenosťou okuliarovej a kontaktnej šošovky od oka. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme krásny deň.

Tina

Dobry den, mam tieto rozmery na okuliare: -0,5ds -0,5dc 163st./ -0,25ds, -1 dc 5st., mohli by ste mi napisat ake sosovky si mam objednat? Dakujem

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. S týmito parametrami Vám budú pre pravé oko stačiť klasické sférické TopVue Air s dioptriou –0,75. V prípade pravého oka sú hodnoty cylindra príliš nízke na to, aby ste nosili torické kontaktné šošovky. Tie však budete potrebovať pre ľavé oko, napríklad aj tieto TopVue Air for Astigmatism, a to s dioptriou –0,25, cylindrom –0,75 a s osou 10°. Šošovky TopVue môžete bez obáv vyskúšať. Keby ste mali ďalšie otázky, kedykoľvek nám napíšte. Prajeme krásny deň.

Dobry den aku mam dat OS na predpise je -1,25D -1,75CYL os 0° pri astigmatizmus teste vidim 90° ciarku najostrejsie dakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Osa 0° je totožná s osou 180°. Při objednání tedy prosím zvolte osu 180°. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

michaela

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky, ale neviem presne či dobre vyberiem. Niektorým hodnotám nerozumiem. pwr: -2,5, bc: 8,7, DIA: 14,5, CYL: -2,25, ax: 090. ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vybíráte správně torické (astigmatické čočky). Hodnota BC 8,70 znamená zakřivení, DIA 14,50 je potřebný průměr. PWR jsou dioptrie, CYL je cylindr a AX je hodnota pro osu. S těmito hodnotami pro průměr bychom Vám doporučili čočky Biofinity Toric a Air Optix for Astigmatism. Ty odpovídají Vašim naměřeným hodnotám naprosto přesně. Pokud jsou naměřené hodnoty určeny pro dioptrické brýle, pro kontaktní čočky budete potřebovat dioptrie –2,50 cyl –1,75 a osu 90°. Zároveň bychom Vás rádi upozornili, že při výběru kontaktních čoček je velmi rozhodující pocit pohodlí během nošení, který je ovlivněn také druhem materiálu kontaktních čoček. Zda jsou čočky naprosto vyhovující, tedy poznáte až po nasazení a vyzkoušení. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme krásný den.

Ľubomír

Dobrý deň,Aké šošovky si mám objednať? Okuliare mám: PO -2,0 cylinder -0,75 os95 st. LO -1,75 cylinder -0,75 os 90st.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jsme rádi, že jste se obrátil právě na nás. S těmito naměřenými parametry můžete objednat astigmatické (torické) kontaktní čočky se stejnými hodnotami všech parametrů – PO dioptrie –2,00 cylindr –0,75 a osa 90° nebo 100° – toto je nutné vyzkoušet a osobně posoudit, co je pro Vás vhodnější. Můžete využít nákup právě této zkušební čočky TopVue Air for Astigmatism. LO dioptrie –1,75 cylindr 0,75 a osa 90°. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Rádi Vám poradíme. Přejeme krásný den.

Monika

Dobrý deň, moje parametre: PO: Plan -0,75cyl 115°, ĽO: Plan -1,0cyl 80°. Prosím o odpoveď, aké šošovky si mám objednať... Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Na výběr je mnoho druhů – podle materiálu, periody výměny, zakřivení a průměru. V každém případě budete potřebovat pro pravé oko dioptrie 0,00 cylindr –0,75 a osu 170° (případně 180° – toto je nutné vyzkoušet a osobně posoudit, co je pro Vás více vyhovující). Pro levé oko pak dioptrie 0,00 cylindr –0,75 a osa 80°. Pokud nám napíšete, jaké máte na čočky požadavky a jaké potřebujete zakřivení a průměr, můžeme Vám poradit s výběrem konkrétních čoček. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Tomáš Farkaš

Dobrý deň,bol som u očnej zistili že mam astigmatizmus.Tak som si podľa nameraných hodnôt objednal tieto šošovky, no po nasadení som videl veľmi rozmazane.Ako je to možné? Za odpoveď vopred ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, niekedy sa môže stať, že vám nevyhovuje materiál z ktorého sú šošovky zhotovené. Preto odporúčame vyskúšať šošovky z iného materiálu.

E

Objednal som si u Vas tento typ sosoviek a na druhy den pri nasadzani mi prava pukla na dve polky da sa to zreklamovat

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pokiaľ chcete šošovky reklamovať pošlite nám ich na adresu ALENSA s.r.o. 906 11 Prietrž 100 Slovensko Reklamácie odporúčame zasielať doporučene v pevnej škatuľke, aby neprišlo k poškodeniu behom prepravy. Ak reklamujete už rozbalenú (použitú) kontaktnú šošovku, je potrebné zaistiť, aby v priebehu prepravy balíčku k nám nedošlo k jej vyschnutiu. Odporúčame šošovku vložiť do puzdra, zaliať roztokom a pevne uzavrieť. K reklamovanému tovaru je treba priložiť tiež list s popisom chyby a výrobným číslom šošovky.

Lenka Kiššová

Dobry den, doteraz som nosila sosovky s priemerom 14,5 a zakrivenim 8,5, budu tieto sosovky pre mna vhodne? So znackou TopVue som bola spokojna a sosovky mi sedeli, akurat som zacala nosit cylindricke, tak chcem vyskusat tieto. Vdaka.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menší rozdiel v zakrivení a v priemere by nemal byť problém.

Jana

Dobrý deň. V lekárskej správe mám tieto parametre ale nie je mi celkom jasné, čo to znamená. Neviem si na základe toho objednať kontaktné šošovky. OU BK +8st OU SK +5st SU SK +2 st x AR: +0,25+3,25ax. 110/ +0,5+2,5 ax. 86st. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaše dioptrie, ktoré potrebujete na šošovky sú OP: +3,50 –3,25 20° OL: +3,0 –2,50 180°, na OP máte vyšší cylinder, ktorý sa nevyrába pri každom type kontaktných šošoviek. Odporúčame Vám pozrieť si našu TopVue ponuku.

Rudolf

Dobrý deň, chcel by som si objednať šošovky, len neviem ake parametre mám zadať. Predpokladam, že niesu take iste ako okuliare. Mohli by ste mi s tým poradiť? Okuliare nosím: pravé oko: sph. dioptr.-2,0 ,cylinder-2,5 ,osa-180° ľavé oko: sph. dptr.-1,0 ,cylinder-3,0 ,osa-0° .Šošovky som už kedysi nosil, len po zvýšení dioptrii som si už nevedel prepočítať dioptrie šošovky. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je potrebné ísť k očnému špecialistovi, ktorý Vám zmeria zrak a určí dioptrie pre kontaktné šošovky. Tie sa od tých pre okuliare môžu líšiť.

TopVue Air for Astigmatism (1 šošovka)

TopVue Air for Astigmatism patří k torickým kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

Vlastnosti

Dioptrie: od +6.00 do -12.00
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Hyaluronát sodný: Áno
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Obsah vody: 45%
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Priemer (DIA): 14.2
UV filter: Nie
V balení: 1 šošovka
Zakrivenie (BC): 8.6