Garancia vrátenia peňazí

TopVue Air (6 šošoviek)

17.99 €
92% odporúčaní
Doprava je pri tomto produkte zadarmo
Skladom
Kedy odošleme? streda 24.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Doprava je pri tomto produkte zadarmo
17.99 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek TopVue Air

Kontaktné šošovky TopVue Air sú predstaviteľom poslednej generácie moderných silikón-hydrogélových kontaktných šošoviek, ktoré sú extrémne priedušné a zároveň si zachovávajú potrebný obsah vody. Nová technológia konštrukcie šošovky a jej výroby sú zárukou vysokého komfortu a zdravého nosenia.

Každodenný spôsob nosenia

Kontaktné šošovky TopVue Air sú určené na každodenné nosenie s periódou výmeny 30 dní. Na noc je nutné šošovky vybrať a uložiť do puzdra naplneného roztokom.

Pohodlné už v okamihu prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air sú dodávané v plastovej vaničke (blistri), ktorej roztok je obohatený prídavkom hyaluronátu sodného. Hyaluronát sodný predstavuje jednu z najefektívnejších lubrikačných látok, ktorej bonusom je navyše úplná kompatibilita s fyziologickým prostredím oka. Táto látka je ľudskému organizmu úplne vlastná - nespôsobuje teda žiadne nepríjemné pocity, ani nežiadúce komplikácie (ako to môže byť u iných zvlhčujúcich prostriedkov).

Vysoko priedušné

Inovatívne technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air vysokú priedušnosť. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) je u TopVue Air 100 Dk/t.

Dostatočne hydratované pre zdravé oči

hydratácia šošoviek topvue Ďalším parametrom kontaktných šošoviek dôležitým pre ich zdravé užívanie je obsah vody. Voda je nevyhnutná pre potrebnú hydratáciu šošoviek. TopVue Air sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody potom zostávajú dostatočne hydratované počas celého dňa, kedy sú nasadené. Obsiahnutá voda tiež znižuje ukladanie depozít na povrchu šošoviek TopVue Air.

Vlastnosti - TopVue Air (6 šošoviek)

Výrobcovia: TopVue
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Materiál: Innofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: TopVue Air
Hyaluronát sodný: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (166)

Máte nejaké otázky?
Kristína Hanzelová

Dobrý deň, veľmi som sa tešila na tento druh šosoviek. Bohužiaľ na prvý deň ma šošovka v pravom oku, strašne rezala. Najprv mi vypadávala stále z oka. Vyčistila som ju, lebo som si myslela, že možno nejaká špinka. Ale pri čistení som zistila, že šosovka je roztrhnutá. Obidve šosovky sa stále akoby zahmlievajú, vôbec to nie je príjemné. Asi zostanem pri klasike.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kristína, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že ste mali so šošovkami také nepríjemnosti. Podľa popisu situácie mohlo ísť o vadu z výroby, na ktorú by ste mohli uplatniť reklamáciu. Pri značke TopVue tiež funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ spĺňate podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za šošovky sa Vám vráti. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, alebo kontaktujte náš zákaznícky servis. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Marián Letko

Dobrý deň, rovnaký problém ako Štefan. tie šošovky sa po pár dňoch nedajú nosiť. Škriabu, režú, sú úplne otravné. A u mňa nehrozí, že by som si mohol vybudovať alergiu na materiál, keďže ich nenosím pravidelne a prestriedavam.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Štefan, ďakujeme Vám za komentár. Je nám ľúto, že nie ste so šošovkami spokojný. Pokiaľ spĺňate podmienky služby Garancia vrátenia peňazí, môžete šošovky samozrejme vrátiť. Všetky informácie o službe nájdete na našich webových stránkach. Pri balení 6 kusov týchto šošoviek môžete vyskúšať 2 šošovky, zvyšok môžete bez udania dôvodu vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Lehota na využitie služby je 60 dní od objednania. Bohužiaľ šošovky sú stále cudzím telesom v oku a reakcie na ne sú rôzne. Niekomu vyhovuje viac druhov šošoviek, niekto vhodné šošovky hľadá dlho. Správne by preto mali byť šošovky vybrané a aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe vyšetrenia, Vašich potrieb a preferencií vyberie vhodné šošovky. Podľa skúšky potom môže doladiť korekciu alebo šošovky vymeniť za iné. Ďakujeme vám za pochopenie. V prípade ďalších otázok sme Vám samozrejme vždy k dispozícii. Pekný deň.
Štefan

Dobrý deň, Používam mesačné topvue air šošovky niekoľko rokov. Boli ok, nosili sa dobre, nemal som s nimi problémy. Ale posledný polrok, resp 3 kvartály evidujem problémy. Šošovky po 10-15 dňoch začnu byť neprijemné, začnú rezať, skrabať v oku a nepomáha ani dôslednejšie vyčistenie. Problém nie je v oku, keď šošovky vymením za nové nemám problém (na 10-15 dní). Ani som nezmenil za roky starostlivosť o ne počas používania. Preto sa chcem spýtať či sa nezmenilo ich zloženie, alebo či ste nezmenili dodavatela, alebo či sa nezmenil ich výrobca (alebo výrobná fabrika v rámci tej istej firmy). Príde mi že to už nie sú tie šošovky, čo boli pred rokom, dvoma. Pozerám sa po iných, viete mi prípadne nejaké iné poradiť? Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Štefan, ďakujeme Vám za otázku. Je nám ľúto, že Vám šošovky už nevyhovujú. Podľa informácií od výrobcu však zatiaľ u konkrétneho výrobku neprebehla žiadna zmena. Je však možné, že u Vás po rokoch používania vznikla averzia na materiál, z ktorého sú šošovky vyrobené. Pri dlhodobých nositeľoch k takému problému niekedy dochádza. Oči sa v priebehu času menia a s tým sa menia ich potreby. To, čo nám vyhovovalo pred rokom, nám nemusí vyhovovať teraz. Vzhľadom k tomu, že ide o šošovky TopVue, môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ spĺňate podmienky služby, môžete šošovky vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Ak hľadáte iné kontaktné šošovky, určite by sme Vám chceli (aj z dôvodu zmienených problémov) odporučiť navštíviť očného špecialistu a nové šošovky vybrať s ním. Špecialista Vám na základe parametrov očí, Vašich potrieb a preferencií navrhne vhodné riešenie. Šošovky vyskúša, a pokiaľ by Vám nevyhovovali, zvolí iné. Pokiaľ si šošovky vyberiete sám bez odbornej pomoci, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť eventuálnu reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.

Ivana

Dobrý deň, viete mi poradit správne kontaktné šošovky mám astigmatism, moje hodnoty P:-4,50 cylinder 1,0/ os 180 Ľ:-3,50 cylinder 0,75/os 05 Používala som kontaktné šošovky od značky Top Vue a miestami vidím rozmazane nevidím ostro do diaľky. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, a to aj u cylindrov. Radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Lenka

Dobry den, dlho som používala šošovky TopVue Air a bola som s nimi spokojná, v poslednej dobe mi však prestali vyhovovať, mam pocit, akoby boli zahmlené, špinavé a velakrat ich musim menit za okuliare, pretoze mi v oku vadia, predtym som ich ani necitila. Stalo sa tiež, že niektore boli natrhnute. Viete mi odporucit alternativu k tymto sosovkam? Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lenka, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že so šošovkami máte v poslednej dobe problémy. Pokiaľ sú šošovky poškodené (uvádzate, že niektoré šošovky boli natrhnuté), môžete ich, samozrejme, reklamovať. Najlepšie je vždy kontaktovať náš zákaznícky servis, kde s Vami Vašu situáciu preberieme a poradíme Vám, ako postupovať ďalej. Taktiež uvádzate, že máte pocit zahmlených či špinavých šošoviek. Tento problém často vzniká v dôsledku používania nevhodnej kozmetiky, napr. môže ísť o mydlo na báze oleja či mlieka. Ako alternatívu k šošovkám TopVue Air by sme Vám z nášho sortimentu mesačných silikón-hydrogélových šošoviek mohli ponúknuť napr. Air Optix plus HydraGlyde s totožnými veľkostnými parametrami. Ďalej by sme mohli vyskúšať PureVision 2, ktoré majú odlišný priemer, tento rozdiel je však stále v rámci tolerovanej odchýlky ±0,20 mm. Bohužiaľ však nedokážeme s istotou povedať, či Vám šošovky budú vyhovovať. Správne by ste mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám odporučí šošovky na základe merania zraku a Vašich potrieb či preferencií. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama bez odbornej pomoci, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber kontaktných šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii tu aj na našej zákazníckej linke. Zatiaľ prajeme krásny deň.
Kristína Oravcová

Dobry den, dcera pouzivala sosovky PureVision 2 for Astigmatism, tie sa ale prestali vyrabat. Objednali sme na skusku TopVue Air, ale dcera s nimi nebola uplne spokojna. Viete mi odporucit alternativu ? dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kristína, ďakujeme Vám za otázku. Kontaktné šošovky PureVision 2 for Astigmatism spadajú do segmentu silikón-hydrogélových šošoviek a majú pomerne veľké zakrivenie, a to 8,90 mm. To by mohol byť jeden z dôvodov, prečo Vašej dcére nevyhovovali kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism. Tieto šošovky majú zakrivenie 8,60 mm a povolené rozmedzné odchýlky pri veľkostných parametroch sú ±0,20 mm. Z tohto dôvodu by sme Vám skôr ponúkli hydrogélové kontaktné šošovky Proclear Toric so zakrivením 8,80 mm alebo silikón-hydrogélové šošovky Biofinity Toric so zakrivením 8,70 mm. Priemer je u všetkých zmieňovaných šošoviek 14,50 mm. Prosím, berte na vedomie aj rozdielne materiály. Aj tie totiž hrajú v otázke komfortu zásadnú rolu. Správne by mala každá re-aplikácia kontaktných šošoviek prebehnúť pod dohľadom očného špecialistu. Na tejto stránke si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí. V prípade, že sa rozhodnete s dcérou kupovať šošovky samé, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Vanda

Dobrý deň, doteraz som užívala šošovky Air Optix night and day so zakrivením 8,6 a priemerom 13,80. Môžem skúsiť aj túto alternatívu, hoci je priemer väčší? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Vanda, ďakujeme Vám za otázku. Z hladiska veľkostných parametrov je najdôležitejším parametrom zakrivenie, ktoré majú šošovky TopVue Air aj Air Optix Night and Day rovnaké. Rozdiel v priemere je pri týchto šošovkách až 0,40 mm, čo je pomerne veľa. Ďalší rozdiel je v type silikón-hydrogélového materiálu, z ktorého sú šošovky vyrobené. Aj materiál hrá v otázke pohodlia zásadnú úlohu. Každopádne, pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky pre využitie tejto služby, môžete ju následne využiť a Vaša investícia sa Vám vráti späť. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obríátiť. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, aké šošovky by boli pre mňa najvhodnejšie, v prípade, že som dlhodobo používala clear58, bola som s nimi spokojná. Teraz mi však objednávací systém ukazuje, že dioptrie, ktoré potrebujem sa už nevyrábajú v nadväznosti na primier a zakrývenie. Požívala som teda clera58, dioptrie -2.25 a -2.0. Primer 14.0 a zakrivenie 8.7. Je podľa Vás poriadku objednať si dioptrie, ktoré potrebujem, ale s priemerom 14.2 a so zakrivením 8.6.? Resp. v čom je rozdiel, prípadne budem vďačná za odporúčanie vhodných šošoviek pre mňa. Ďakujem, Eva

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za otázku. Ak Vám vyhovovali šošovky Clear58, ponúkli by sme Vám skôr kontaktné šošovky TopVue Monthly. Tieto šošovky sú vyrobené z rovnakého druhu materiálu (hydrogél), len typ je rozdielny. Z hľadiska veľkostných parametrov sú rovnako bližšie šošovkám, na ktoré ste doposiaľ boli zvyknutá. Ak Vás zaujali šošovky TopVue Air, môžete vyskúšať aj je. Šošovky sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu a veľkostné parametre by mali Vaše oči bez potiaže akceptovať. Každopádne pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lívia Furdová

Dobrý deň, chcela by som sa informovať aké šošovky by pre mňa boli ideálne. Som zvyknutá nosiť šošovky Clear all day, no po novom mi zadali aj cylindre (pravé oko dioptrie -3,5; cylinder -0,5; a ľavé oko dioptrie -3,25; cylinder -0,75). Vedeli by ste mi prosím poradiť najvhodnejšiu alternatívu? Zároveň mám problém so suchými očami, takže ideálny by bol material, ktorý som mala doteraz. Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď. S pozdravom LF

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lívia, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď Vám boli na oboch očiach namerané cylindre, na pravom oku je jeho hodnota zatiaľ príliš nízka a bude potrebné ju previesť na sféru. Pre každé oko tak budete potrebovať iný typ kontaktných šošoviek. Pre pravé oko budete stále potrebovať sféricku kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -3,50. Môžete teda pokračovať s Vašimi hydrogélovými šošovkami. Prípadne by sme Vám mohli ponúknuť hydrogélové kontaktné šošovky Proclear Compatibles Sphere od spoločnosti Coopervision. Pre ľavé oko budete potrebovať tóricku kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -0,75 a hodnotu osi zaokrúhlite podľa matematických pravidiel na celé desiatky. Z nášho sortimentu mesačných hydrogélových tórických šošoviek (ktoré teraz používate) by sme Vám ponúkli Proclear Toric od spoločnosti Coopervision. Tórická varianta má odlišné veľkostné parametre, rozdiel sa však vojde do povolenej medznej odchýlky ±0,20 mm. Šošovky Proclear obsahujú veľký podiel vody a PC technológia zaistí stálu hydratáciu šošoviek. Tieto šošovky sú teda odporúčané práve nositeľom, ktorí trpia prejavmi suchých očí. Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám premeria oči, vezme do úvahy Vaše potreby a korekciu zraku doladí podľa Vašich pripomienok. Zpravidla ide o platenú službu, vyhnete sa tak zdĺhavému a finančne náročnému hľadaniu tých správnych šošoviek. Napr. TU si môžete nájsť najbližšieho špecialistu, ktorý spolupracuje so spoločnosťou Coopervision. Pokiaľ sa rozhodnete kúpiť si šošovky sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, ozvite sa nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Viktoriia

Dobrý deň. Keď mám na okuliaroch sklo -3 dioptrie, aké dioptrie by mali byť v šošovkách? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Viktória, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty do hodnôt -3,50 a +3,25 nie je nutné pre nákup kontaktných šošovie upravovať. Pro nákup šošoviek teda môžete zadať hodnotu dioptrie -3,00. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. A pretože ide o mesačné šošovky s denným režimom nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať nap. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Sandra Ďurišová

Dobrý deň, žiaľ nie som spokojná... Po pár dňom nosenia sa mi oči úplne za červenali, videla som rozmazane. Oči som si pre liečila kvapkami, šošovky som nenosila, vymenila som púzdro a dala som si nový pár šošoviek. Po prvom dni som sa tešila, žiadne problémy. Avšak po druhom dni nosenia opäť rovnaké symptómy... Takže druhý pár šošoviek išiel skoro nový do koša a ja sa musím opäť liečiť. Nestretli ste sa prosím niekto s takýmto problémom (možno aj pri inej značke)? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Sandra, ďakujeme Vám za komentár. Mrzí nás, že Vám šošovky nevyhovujú. Správne by ste mali mať kontaktné šošovky pred nákupom na internete vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Podľa Vašich predchádzajúcich objednávok ste si objednávali vždy hydrogélové šošovky. TopVue Air sú však silikón-hydrogélové. S najväčšou pravdepodobnosťou Vám teda nevyhovuje materiál, z ktorého sú šošovky vyrobené. Ak spĺňate podmienky služby Garancie vrátenia peňazí, môžete zvyšné šošovky vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Odporučili by sme Vám návštevu očného špecialistu, aby ste predišli podobným situáciám v budúcnosti. Ďakujeme Vám za pochopenie. Pekný deň.
Juraj K.

Vyborne sosovky, nosim ich uz par rokov a bezproblemov.

Miro

Dobrý deň.... Dajú sa šošovky nosiť z obidvoch strán otočenia šošovky alebo by sa mali len z jednej určenej strany?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miro, ďakujeme Vám za otázku. Nie, šošovku je nutné nasadiť v správnej polohe. Prosím, pozrite sa na náš článok, kde jde všetko veľmi dobre popísané aj graficky znázornené. Pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň. Šošovky nosím už pomerne dlho a z produktov TopVue som mala najprv TopVue Monthly, potom mi lepšie sadli TopVue Plus, následne som pred viac ako dvomi rokmi prešla na tieto. Boli dlho veľmi super a bola som veľmi spokojná. Avšak niečo sa momentálne stalo s kvalitou (alebo neviem ja som sa stala nejak extrémne nešikovná po toľkých rokoch používania šošoviek), pretože v priebehu pár mesiacov sa mi dnes roztrhla tretia šošovka, a túto som si dnes dala čerstvo novú. Keď sa mi to stalo prvýkrát, vymenila som pre istotu pinzetku, že asi je zlá (i keď silikónová, žiadne ryhy) a začala som si dávať pozor, nech s nimi narábam naozaj jemne, keď sa mi to stalo druhýkrát, už to bolo divné. Ale dnes čisto nová, po pár hodinách šmuhy a rezanie v oku, po vybratí a jemnom vyčistení podľa návodov, ryha a po ďalšej malej manipulácii roztrhnutá. Pred tým sa mi toto nikdy nestávalo. No možno som natrafila práve na dve zlé balenia, ktoré som si kupovala spolu, vyskúšam ďalšie a uvidíme. P.S. Až po napísaní tohto komentára som si prečítala ďalšie komentáre. A je mi ľúto, ale toto nebude veľmi averzia na kontaktné šošovky, keďže nás je naraz dosť veľa s rovnakým problémom a ja som na všetkých troch roztrhnutých šošovkách našla natrhnutie na kraji alebo dnes v strede. Ale dodnes som tomu nepripisovala pozornosť. Mala som ich rada, ak je možnosť, možno by bolo super upozorniť výrobcu, aby si dali pozor na kvalitu

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že ste mali so šošovkami také nepríjemnosti. Pokiaľ máte podozrenie na chybnú šaržu, môžete šošovky, ktoré vykazujú nedostatky reklamovať. Použitú šošovku uložte do puzdra či malej fľaštičky, zalejte ich roztokom tak, aby nevyschli a starostlivo ho uzavrite. Takto pripravenú šošovku odošlite spoločne so zvyškom balenia k reklamácii. Pokiaľ si neviete rady, neváhajte sa na nás obrátiť v pracovné dni na telefónnom čísle +421 220 570 792 od 8:00 – 16:00 alebo kedykoľvek na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Pekný deň.

Júlia

Dobrý deň, tieto šošovky som začala nosiť v lete a som moc spokojná. Jazdím zasa do školy a často zaspím vo vlaku. Viem, že v šošovkách sa spať nemá, preto sa pýtam, či cca hodinový spánok 1 niekedy 2x v týždni škodí očiam. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Júlia, ďakujeme Vám za otázku. V šošovkách by ste skutočne spať nemali, avšak krátkodobý spánok by nemal očiam zásadne vadiť. Pokiaľ máte obavy o svoj zrak, môžete cestovať s okuliarmi, alebo môžete situáciu prebrať na pravidelnej kontrole u očného špecialistu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ema Chrenkova

Musela som začať šetriť a skúsila som tieto šošovky, ktoré pre mňa boli cenovo dostupné. Vďaka Bohu mi vyhovujú a nemôžem sa sťažovať. P.S. vďaka za všetky vaše služby

Ondra

Dobrý deň, som s týmito šošovkami veľmi spokojný, ale potreboval by som do práce nejaké dobré očné kvapky. Ku koncu pracovnej doby mám unavené oči od počítača. Predom ďakujem za tip. Pekný deň.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ondro, ďakujeme Vám za otázku. Ak pociťujete len miernu únavu, odporučili by sme Vám očné kvapky Hylo Fresh, ktoré cielia vyložene na oči unavené digitálnou technikou. Pekný deň.
Adela

Dobrý deň, mám sťažnosť ako tu popisujú aj iní používatelia. Hmlenie a rezanie v oku. Koniec koncov som si všimla, že už pri otvorení 3tej aj 4tej šosovky je na rohu šošovka narušená (má štrbinu na rohu). Takto mi prvý pár z balenia vydržal cca 2 týždne. Ako môžem šošovky reklamovať?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Adela, ďakujeme Vám za správu. Mrzí nás, že máte problémy pri nosení kontaktných šošoviek TopVue Air. V prípade reklamácie je nutné poškodené šošovky zaslať k odbornému posúdeniu. Akým spôsobom postupovať v prípade reklamácie, je uvedené na našich webových stránkach TU. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte, prosím, našu zákaznícku linku na telefónnom čísle +421 220 570 792. Prajeme Vám krásný deň.

Kiki

Ja som spokojná. Striedam ich s jednodňovými TopVue (do bazéna) a nemôžem sa sťažovať. Za ma už asi 2 roky bez problému. Hlavne neuveriteľná rýchlosť dodania <3

Miroslava Gergelyová

Dobry den,nakupujem u vas uz dlhe roky a nikdy som nemala problem prave naopak vzdy boli v top stave az na posledne...kazda jedna ma reze v oku neviete cim to moze byt?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miroslava, ďakujeme Vám za otázku. Podobnú otázku ste nám už písali pri inej značke šošoviek. V prípade, že sa situácia opakuje pri viacerých typoch šošoviek, máte s veľkou pravdepodobnosťou nejaký problém so slzným filmom. Môže však ísť aj o nejaký zdravotný problém. Takto na diaľku Vám však nie sme schopný povedať nič konkrétne. Odporúčame Vám kontaktovať Vášho očného špecialistu a nechajte si oči vyšetriť a celú situáciu s ním konzultujte. Pekný deň.

Klarisa

Dobrý deň, už roky používam šošovky TopVue Air som s nimi maximálne spokojná, avšak bola som si dať premerať dioptrie:Pravé oko -4,25 Ľavé oko -3,75 cylinder=0,25 os.110. Pomôžete mi prosím s úpravou dioptrií? Klarisa

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Klarisa, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00. Na ľavom oku máte začínajúci astigmatizmus, ale hodnoty sú zatiaľ príliš nízke, preto ku korekcii ľavého oka budete potrebovať stále sférickú šošovku s hodnotou dioptrie -3,50. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.

Josef Petráš

V jednom balení sa mi druhá šošovka natrhla asi 5. deň. Volal som na zákaznícke, ako teda ďalej a moc milá slečna mi poradila čo a ako. Balenie som vrátil v rámci nejakej garancie, vrátili mi peniaze a kúpil som si nové balenie a už zase bez problémov. Páči sa mi prezákaznícky prístup. Za mňa TOP servis.

Timea O.

Príjemné šošovky za sympatickú cenu. Naviac nákup vždy dorazí super rýchlo!

Dana Veselá

Dobrý deň, dopĺňam celý zápis. Pravé oko -2,25 / cyl. -0,75 / os 63. Ľavé oko -3,00 / cyl. -0,75 / os 102. Vopred moc vďaka za pomoc.

Zákaznícky servis - Pavla
Dobrý deň, Dana, ďakujeme Vám za doplnenie Vašich dioptrických hodnôt. Ku korekcii zraku budete potrebovať tórickú variantu týchto šošoviek - TopVue Air for Astigmatism. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osou 60°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindra -0,75 a osou 100°. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.
Dana Veselá

Dobry den, potrebovala by som KŠ s CYL - 0,75. Ako ich objednam. Dakujem pekne

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Ak Váš dioptrický zápis obsahuje cylindrickú hodnotu, obsahuje určite aj os. V takom prípade máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Táto vada sa koriguje tzv. tórickými kontaktnými šošovkami. V tomto prípade TopVue Air for Astigmatism. Pokiaľ nám napíšete Vaše okuliarové dioptrické hodnoty, radi Vám hodnoty prekontrolujeme. Často je nutné dioptrické hodnoty pre nákup tórických kontaktných šošoviek upraviť. Pekný deň.

Michaela

Dobrý deň, mala by som záujem o šošovky Top Vue Air. No veľmi nerozumiem tým pojmom zakrivenie a priemer a ani sa mi nedarí meniť tie hodnoty. Moje hodnoty sú: Pravné oko: dioptria -2, Cylinder -1 a os 65° Ľavé oko: dioptria -1,75 Prosím pomohli by ste mi s výberom alebo musím ísť k doktorke pre podrobnejšie hodnoty? Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň Michaela, ďakujeme Vám za komentár. Zakrivenie a priemer sú veľkostné parametre kontaktných šošoviek. Tieto parametre bývajú konštatné tzn., že ich nie je možné zmeniť. Podľa Vášho dioptrického zápisu máte na pravom oku astigmatizmus, čo je pomerne častá refrakčná vada. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osou 70°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,75. Pretože ide o mesačné kontaktné šošovky, budete k nim potrebovať ešte čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali môžete využiť službu Garancie vrátenia peňazí, ktorú táto značka ponúka. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Jana Fričová

Šošovky mi vyhovujú, ale k večeru už pociťujem únavu. Mohla by som Vás poprosiť o nejaké očné kvapky, ktoré by mi pomohli pri celodennej práci na počítači. Predom veľmi ďakujem. Jana

Zákaznícky servis
Dobrý deň Jana, ďakujeme Vám za otázku. Celodenná práca na počítači je pre oči veľká záťaž. Z nášho sortimentu Vám môžeme odporučiť očné kvapky Gelone alebo Hylo fresh. Pokiaľ by ste si chceli prehliadnuť celý sortiment očných kvapiek, môžete si ich prehliadnuť TU. Pekný deň.
Radoslav Chalupka

Pomer ceny VS kvality -> úlpne parádny. Nikdy som na šošovkách nebol tak závislý ako v dobe covidu. Som rád, že si túto investíciu môžem dovoliť.

Jozef

Dobry den, viete mi poradit vhodny roztok tymto sosovkam topvue air? Mal som gelone a neosvedcil sa mi, robi mi povlak na sosovkach skusil som aj inu znacku dm a to iste. Neviem ci je to sosovkami alebo roztokom. Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Jozef, ďakujeme Vám za otázku. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami a roztokom nepríjemnosti. Pokiaľ sa Vám na šošovkách začal robiť povlak a deje sa to aj pri inom roztoku, problém bude asi inde. Tento jav sa často objavuje v prípadoch, kedy si pred manipuláciou so šošovkami užívateľ umyje ruky mydlom s obsahom mlieka či olejov. Tym sa na šošovky dostane mastná zložka, ktorá vytvorí film. Pokiaľ môžete tento fakt vylúčiť a expiračná doba šošoviek a roztokov je v poriadku a nepoužíváte nič po dobe použiteľnosti, potom nám prosím šošovky, ktoré vykazujú zmienené nepríjemnosti, pošlite na naše reklamačné oddelenie. Šošovky uložte do puzdra alebo fľaštičky a zalejte ich roztokom tak, aby nevyschli. K šošovkám priložte krabičku so zvyškom šošoviek. Do sprievodného listu vyznačte aj šaržu roztoku Gelone, ktorý ste použili. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám odpovieme. Pekný deň.

Ján Malý

Kvôli Covidu som sa rozhodol začať s kontaktnými šošovkami, pretože sa mi neustále zahmlievali okuliare. Tieto šošovky mi odporučila známa a mne po všetkých stránkach vyhovujú. Než som sa k nim prepracoval, bolo mi od známej odporučené začať s jednodennými. Faktom je, že som pár jednodenných znehodnotil, ale cca po 14 dňoch som prešiel na tieto a super.

Ivana

Dobrý deň, prosím vás je vhodné používať na jedno oko inú značku ako na druhé napr. V prípade ak mám jedno oko toricke môžeš si vybrať TopVue toricke ak mám na prvé oko biofinity sfericke? Alebo musí byť rovnaká znacka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Odpoveď na túto otázku je veľmi individuálna. Niektorí zákazníci skutečne používajú na každé oko iný typ kontaktných šošoviek, ale nie každému užívateľovi je táto forma nosenia kontaktných šošoviek komfortná. Ľudia s citlivými očami môžu rozdiel v materiáli vnímať. Bez vyskúšania to však užívateľ nezistí. Pokiaľ chcete vyskúšať tórické kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, vyberáte veľmi dobre, pretože u tejto značky funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktná šošovka nesadla, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste chceli pre istotu prekontrolovať správnosť údajov pre nákup tórických (astigmatických) šošoviek, môžete nám napsíať Vaše dioptrické hodnoty. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Andrea K.

Ja som so šošovkami maximálne spokojná. Sedí mi dobre a vydržím v nich bez problémov celý deň. Starám o ne každý večer a nikdy som žiadny problém nemala (nepočítam moji neopatrnosť, kedy som si šošovku poškodila dlhým nechtom pred plesom).

Iveta

Dobrý deň, poprosím o radu - nosím multifokálne okuliare, dioptria -2,00, ADD +2,00. Teraz sa mi zmenila dioptria na -2,25. Aké ADD na kontaktné šošovky mám zvoliť?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Iveta, ďakujeme Vám za otázku. Keďže máte presbyopiu, potrebujete multifokálne šošovky. Ak potrebujete zistiť vhodné dioptrické hodnoty, potrebovali by sme od Vás kompletné údaje, a to Vaše novo namerané dioptrie do diaľky aj na blízko vrátane znamienok. Bez oboch údajov nie sme schopní odporučiť vhodné parametre. Prosím, doplňte nám informácie, aby sme Vám mohli pomôcť. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.
Jozef Adamec

Ja som so šošovkami nikdy problém nemal. Sú mi pohodlné a nosím je normálne celý mesiac. A ešte veľmi ďakujem za fungovanie na 1 * i v tejto neľahkej dobe.

Jana Pitoňákocá

Dobrý deň, objednala som si TopVue Air šošovky, používala som doteraz inú značku (Miru), no po hodnoteniach čo som si prečítala, že sa zahmlievaju sa obávam, či som urobila dobré.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za komentár. Zmena šošoviek býva často veľmi náročná. Občas to trvá dlhú dobu a neraz je aj vložená investícia premárnená. Pri šošovkách TopVue nemusíte mať obavy. Šošovky TopVue Air patria k veľmi obľúbeným kontaktným šošovkám a navyše disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Uvidíte sama, či Vám šošovky budú vyhovovať alebo nie. V prípade, že by šošovky nesadli, môžete službu využiť. Pekný deň.
Miroslava Svinciakova

Zdravim ked pisete 6 sosoviek mesacne to znamena co? Ze 1 sosovka je na 30 dni? Alebo ceke bakenie je na mesiac dakujem za odpived

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miroslava, ďakujeme Vám za otázku. Z balenia 6 šošoviek má každá šošovka, pri správnej starostlivosti a hygiene 30-dňovú periódu výmeny. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Rado

Šošovky nakupujem asi rok a som spokojný. Obchod je neuveriteľne rýchly !!

Veronika Sedliačková

Dobrý deň, dlhodobo pozivam šošovky TopVue Air ale v poslednej dobe cítim po ich požití silne bolesti hlavy až migrenu ktorá sa vyskytne aspoň raz do týždňa. Chcela by som sa spýtať aké šošovky by som si mala objednať ako náhradu za ne. Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme za komentár. Pokiaľ Vám šošovky v očiach nie sú inak nepríjemné, ale trápia Vás výrazné bolesti hlavy, rozhodne kontaktujte svojho očného špecialistu. Podľa príznakov, ktoré popisujete, mohlo u Vás dôjsť k zmene dioptrií alebo začínajúci astigmatizmus. Oči i mozog sú tým pádom extrémne namáhané, a to môže byť príčina silných bolestí hlavy. Až budete mať viac informácií, kontaktujte nás. Možno bude stačiť iba úprava dioptrií. Pekný deň.

Martina Kuhajdová

Dobrý deň, tento druh šošoviek som začala používať pred 2 dňami, predtým som si objednávala šošovky TopVue Monthly. Pri nasadení a nosení neboli žiadne problémy, šošovky sa mi zdali skvelé a maximálne pohodlné až kým som si ich nezačala pred spaním vyberať z očí. Vyberanie bolo bolestné, šošovky som nemohla chytiť ani akýmkoľvek spôsobom vytiahnuť z očí. Po vyše polhodine sa mi to podarilo dosť drsným spôsobom. Mohli by ste mi prosím pomôcť a poradiť ako tieto šošovky vytiahnuť bez toho, aby ma to bolelo?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Martina, ďakujeme za komentár. Je nám veľmi ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Medzi šošovkami je rozdiel v materiáli. Šošovky TopVue Monthly sú z hydrogélového materiálu, zatiaľ čo TopVue Air sú zo silikón-hydrogélového materiálu. Zrejme šošovke chýba dostatočná lubrikácia, na ktorú boli oči zvyknuté pri hydrogélových šošovkách. Vyskúšajte cca 30 minút pred vybratím hydratovať kontaktnú šošovku pomocou očných kvapiek. Ak sa situácia nezlepší, je tu možnosť, že Vaše oči preferujú hydrogélový materiál. V tom prípade by sme Vám z tejto rady kontaktných šošoviek mohli ponúknuť alternatívu TopVue Plus, ktoré sú tiež hydrogélové. Pri kontaktných šošovkách z rady TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť, ak šošovky nesplnia Vaše očakávania. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
Sam

Vyhovujú mi po všetkých stránkach, či už na šport alebo na denné nosenie.

Juliana

Dobry den, je nutne pri objednani zadat aj zakrivenie a priemer? Ocna lekarka mi napisala len dioptrie na prave a lave oko. Mam sa u nej informovat ohladom zakrivenia alebo mozem to objednat tak ako je to prednastavene s tym len ze zadam dioptrie? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Konkrétne pri týchto kontaktných šošovkách je priemer aj zakrivenie bez možnosti zmeny. Ak so šošovkami začínate, sú pre Vás kontaktné šošovky z radu TopVue ideálne, pretože je pri nich zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Takže v prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť. Ak by bolo treba, môžete si dodatočne od očnej lekárky tieto informácie vyžiadať a následne nájsť šošovky, ktoré by zodpovedali Vašim očiam. Pekný deň.
Martina

Dobrý deň, chcem sa opýtať doteraz som nosila šošovky s priemerom 14.0 a neviem, či by som si mohla zakúpiť šošovky s priemerom 14.2, na čom to záleží, či by to nebol pre mňa problém? ďakujem pekne za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tento rozdiel v priemere by nemal pre oko predstavovať problém. Všeobecne sa uvádza, že oko je schopné tolerovať rozdiel až do 0,20. Pri týchto kontaktných šošovkách je naviac zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže sa nemusíte báť zbytočnej investície. V prípade, že budete mať ďalšie otázky, obráťte sa na nás. Prajeme Vám pekný deň.
Tomáš

Dobrý deň, nikdy som nenosil šošovky, je potrebné ísť za očným lekárom predtým ako si ich kúpim? A keď sú mesačné, tak ich mesiac non stop nosím aj v noci, všade?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Aby ste si vybrali správne kontaktné šošovky, musíte poznať aspoň Vaše dioptrie. Ideálne je samozrejme konzultovať výber prvých šošoviek osobne s kontaktológom. Pri výbere sú dôležité aj iné veci, ako dioptrie. Materiál šošoviek ovplyvňuje pohodlie pri nosení, dôležité je tiež zakrivenie a priemer šošovky. Tieto mesačné šošovky sa nenosia počas noci. Každý večer je nutné šošovky vybrať, vyčistiť a uložiť do puzdra s roztokom. Na trhu sú aj kontaktné šošovky s ktorými možno prespávať. Tento spôsob nosenia, by Vám však mal schváliť očný špecialista na základe vyšetrenia očí. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Anonymous

Uplne mekke,tenke,prvy krat sosovky necitim v oku.

Veronika

Dobrý deň, šošovky nosím už dlhšie. Začínala som značkou Air optix. Neskôr som prešla na značku TopVue Air a na skúšku aj TopVue Plus pri ktorých som nevidela žiaden rozdiel. V poslednej dobe sa mi však stáva, že na ľavom oku sa mi robí akoby biely film a zle vidím. U očného lekára bolo všetko v poriadku. Rozmýšľam nad vyskúšaním iného druhu šošoviek. Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Medzi šošovkami TopVue Air a TopVue Plus je rozdiel v materiáloch šošoviek. Šošovky TopVue Air patria do skupiny silikón-hydrogélových šošoviek, ktoré sa vyznačujú vysokou priepustnosťou materiálu a priemerným obsahom vody. TopVue Plus sú šošovky hydrogélové, u ktorých prevažuje obsah vody nad priepustnosťou kyslíka. Je možné, že aj keď pri nosení necítite nič nepríjemné, materiál nie je celkom vhodný pre Váš slzný film. Preto sa potom na šošovke vytvárajú usadeniny v nadmernom množstve. Pokiaľ máte záujem o inú značku než TopVue, bude lepšie, keď navštívite kontaktológa a výber šošoviek s ním preberiete osobne. My Vám u inej značky bohužiaľ Garanciu vrátenia peňazí nemôžeme ponúknuť. Ak by ste sa chceli opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Jana

Dobrý deň, zvažujem zmenu a chcem sa opýtať či mi bude robiť problém zakrivenie ak som doteraz mala šošovky bausch lomb so zakrivením 8,4 )som s nimi spokojná) a topvue air maju 8,6. Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Rozdiel v zakrivení by nemal predstavovať problém. Dôležitejšie je držať sa podobných vlastností materiálu. Pohodlie pri nosení najviac ovplyvňuje obsah vody a priepustnosť kyslíka. Tieto TopVue vám môžeme odporučiť na vyskúšanie, pretože u nich funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Petra

Dobry den, pouzivam sosovky uz priblizne 8 rokov, posledne asi 3 rroky pouzivam tuto znacku, TopVue Air, mesacne. Hygienicke zasady a vymenu samozrejme dodrziavam, no poslednou dobou sa mi stava, ze aj ked si nasadim nove sosovky, mam pocit, akoby sa mi pod sosovkou tvoril taky husty biely povlak, obcas ked sa mi dostane do kutika, si ho vyberiem, no poslednou dobou mi ostava akoby pod sosovkou a mam pocit, ze vidim zahmlene. Pracujem s PC asi 8hodin denne, no doteraz som s tym problem nemala. Pouzivam obycajny roztok, nie peroxidovy. Myslite, ze by sa to mohlo zlepsit pouzivanim peroxidoveho roztoku? Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za otázku. To, čo popisujete, sa väčšinou stáva, keď šošovka nie je na oku správne usadená. Potom sa pod ňou môžu hromadiť nečistoty. Pri šošovkách TopVue Air ale nedošlo k žiadnej zmene, takže bohužiaľ nedokážeme povedať, prečo Vám zrazu nevyhovujú. Mohlo dôjsť k nejakým zmenám na oku alebo v zložení slzného filmu. To ale len hádame a bude lepšie ak sa osobne poradíte s očným špecialistom, ktorý môže Vaše oči vyšetriť. Pri šošovkách TopVue môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Jana

Dobry den, manzel pouziva tieto sosovky, ale ma pocit, ze su suche, drazdia mu oci, akoby v nich mal piesok. A taktiez sa mu zle vkladaju do oka, kedze ma, ako muz, hrubsie prsty. Pri aplikovani sa mu kraje sosovky dvihaju, pripadne sa cela sosovka zohne. Pravdepodobne potrebuje skor material, ktory viac drzi tvar. Viete odporucit iny druh sosovky? Vyskusal aj zn Top vue plus, tie mu nevyhovali vobec. Vopred dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že má Váš manžel so šošovkami problémy. Ak mu ale nevyhovoval ani jeden typ, odporúčame návštevu kontaktológa. Vyskúšal totiž hydrogélový (TopVue Plus) i silikón-hydrogélový (TopVue Air) materiál. Za pevnejšie sú považované šošovky práve zo silikón-hydrogélu. Čím viac obsahuje šošovka vody, tým viac býva jemná. Šošovky TopVue sú jediné, pri ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí, takže bude naozaj ideálne, keď vhodné šošovky odporučí očný špecialista pri osobnej návšteve a po vyšetrení. Poskytne skúšobný pár šošoviek a nové šošovky si už potom v budúcnosti môžete objednávať na webe. Budete mať ale istotu, že sú 100% vhodné a pohodlné. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, tieto šošovky sú dobré, len na konci dňa mám z nich vysušené oči. Viete mi odporúčiť nejaké iné od tejto značky, ktoré by mi ich moc nevysušovali.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Rad TopVue ponúka tieto silikón-hydrogélové TopVue Air a hydrogélové TopVue Plus. Odporúčame Vám objednať balenie po 1 kontaktnej šošovke a vyskúšať, či je pre oči tento materiál viac vyhovujúci. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Beata

Dobrý večer, používala som 15 rokov kontaktné šošovky SUREVUE , ktoré sa už nevyrábajú. Prešla som na na TopVue Air, ktoré doteraz celkom vyhovovali, avšak už som ich nepoužívala každý deň, lebo po dlhšom nosení ma pálili oči a mala som ich červené. Chcela by som si nájsť podobné kontaktné šošovky, ako boli surevue. Môžete mi poradiť, ktoré sa najviac podobajú materiálom, priepustnosťou kyslíka a pod. Robím 8 hodín denne na počítači.Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky Surevue sa vyrábali z materiálu Etafilcon A. Z totožného materiálu sú napríklad šošovky Clear 58. Mali by teda byť pre oči podobne pohodlné. V našom eshope máme novinku spoločnosti Bausch and Lomb - šošovky ULTRA, ktoré boli vytvorené práve s ohľadom na dlhé hodiny práce na počítači. Podobne sú na tom šošovky Biofinity Energys, ktoré sú tiež konštruované tak, aby eliminovali únavu a podráždenie očí pri sledovaní obrazoviek digitálnych zariadení. V oboch prípadoch ide ale o finančne náročnejšie produkty, a preto by sme Vám odporučili ich najprv vyskúšať v aplikačnom stredisku. V prípade, že budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Viera J.

Dobry den, dlho som pouzivala sosovky TopVue Air, vsetko bolo bez problemov, avsak v poslednej dobe mam uz po par hodinach nosenia zacervenane zilky v ociach a pocit sucheho oka. Chcela by som zmenit typ sosoviek, ktore by ste mi poradili?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že Vám šošovky prestali vyhovovať. Na oku dochádza k zmenám a je možné, že Vaše oči majú teraz iné potreby. Pokiaľ budú dodržané podmienky služby Garancia vrátenia peňazí, môžete zvyšné šošovky vrátiť. Čo sa týka nových kontaktných šošoviek, odporučili by sme Vám návštevu kontaktológa. Pri iných šošovkách služba Garancia vrátenia peňazí nefunguje, a skúšanie nových šošoviek by sa mohlo stať veľmi finančne nákladné. Ak budete mať akékoľvek otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Lucia M.

Dobrý deň, rada by som sa opýtala a rozdiel medzi TopVue Air a TopVue Plus, ktoré v odpovediach nižšie odporúčate ako náhradu za šošovky Surevue, ktoré som dlho a rada nosila. Je aj TopVue Air vhodná náhrada? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. TopVue Air sú šošovky zo silikón-hydrogélového materiálu. V tabuľke vlastností môžete vidieť, že majú pomerne vysoký obsah vody a veľkú priepustnosť kyslíka. TopVue Plus sú naproti tomu z materiálu hydrogélového typu a vynikajú obsahom vody. Priedušnosť kyslíka je u nich nižšia. Pre každé oči sú dôležité iné vlastnosti. Niekto potrebuje šošovky vzdušné, pre iné oči je dôležitý obsah vody. Kontaktné šošovky Surevue sa vyrábali z hydrogélového materiálu, takže by sme Vám odporučili vyskúšať šošovky TopVue Plus. U šošoviek platí Garancia vrátenia peňazí, takže sa nemusíte báť zbytočnej investície. Navyše TopVue Air aj TopVue Plus sú dostupné v balení po jednej šošovke, takže môžete vyskúšať oba typy. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Martina Veronyová

Dobrý deň, na skúšku som si objednala tieto šošovky a nesedia mi dioptrie, potrebovala by som silnejšie. Môžem využiť Garanciu výmeny 365 a poslať Vám späť otvorenú krabičku s nerozbalenými 5ks týchto šošoviek a vymenit ich u Vás za silnejšie dioptrie?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Áno, určite nám môžete šošovky vrátiť v rámci Garancia vrátenia peňazí. Všetky podmienky služby a podrobnosti o vrátenie nájdete na stránke Garancia. Ak budete mať akékoľvek otázky, napíšte nám ďalší komentár, alebo nám zavolajte na zákaznícku linku. Prajeme Vám pekný deň.
Marta

Super

Anonymous

skutočne pohodlné šošovky, používám ich v kombinácii s roztokom Gelone, odporúčam.

Dalibor

Mesačná výmena je pre mňa vyhovujúce, šošovky sú pohodlné. Celkovo som spokojný.

Lukas

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je potrebné tieto šošovky vybrať z oka keď si chcem pospať počas cestovania napr. vlakom, autobusom a pod. alebo či by to nemalo robiť problém. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Šošovky nie sú určené na prespávanie a pretože netušíme, ako citlivé sú Vaše oči, neodporúčame Vám v šošovkách prespávať ani po krátky čas. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Monika Grančičová

Zdravim, dlhe roky som pouzivala Air Optix, neskor som presla na Air Optix plus HydraGlyde, rozmyslam nad zmenou tejto znacky. Top Vie Air sa rataju za alternativu Air Optix, alebo su v niecom lepsie? Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. TopVue sú odporúčané predovšetkým ako lacnejšia alternatíva. TopVue Air a šošovky AIR OPTIX plus HydraGlyde majú veľmi podobné vlastnosti, čo sa týka materiálov šošoviek. Naviac u šošoviek TopVue Air je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže môžete šošovky vyskúšať a prípadne vrátiť. Pokiaľ by Vám TopVue Air sedeli, nosenie šošoviek by pre Vás bolo lacnejšie. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Alexandra

Ďakujem za odpoveď, je vhodny používať roztok Laim- care na šošovky TopVue Air? Zaujalo ma to malé 50 ml balenie... Keď sa roztok minie, dá sa vrchnák otvoriť a naliať ďalší roztok? Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, roztok Laim-Care je určite vhodný pre starostlivosť o šošovky TopVue Air. Napĺňať znovu už spotrebovanú fľaštičku roztoku sa neodporúča. Nemôžeme Vám ani sľúbiť, že bude uzáver po úplnom otvorení správne tesniť. Lepšie je používať malú fľaštičku roztoku iba mimo domova a doma mať roztok v klasickom veľkom balení. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Alexandra

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či nemáte v ponuke aj roztok na šošovky Gelone, ale v malom cestovnom balení ( do kabeky), pozerala som ponuku, ale nenašla som žiadne malé balenie, ani od jedného výrobcu. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. V našej ponuke máme malé balenia roztokov mnohých značiek. Najmenší balenie roztoku Gelone je 100 ml. Laim-Care ponúka dokonca balení 50 ml. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Alexandra Valjentová

Dobrý deň, tak som si na skúšku ,po vašej rade objednala po jednom kuse( 2 rozdielne dioptrie) TopVue Air . Doteraz som dlhé roky nosila AIR OPTIX AQUA- Alcon a musím skonštatovať, že sú oveľa lepšie, nič necítim v oku a ani mi to oči nevysušuje ako tie čo som nosila, kde sa zhoršila u výrobcu kvalita. Určite si objednám väčšie balenie. Zatiaľ veľká spokojnosť. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu. Sme radi, že Vám nové šošovky vyhovujú a ste s nimi spokojná. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Kadlecová Mirka

Tento typ šošoviek používam už dlhšie a nemala som s nimi doteraz žiaden problém, preto ich používanie odporúčam.

Lucia

Dobrý deň. Kúpila som si tieto šošovky, po dlhých rokoch som zmenila značku. Nie som však spokojná- keď si šošovky nasadim , asi po hodine sa na nich v strede šošovky začnú usadzat rôzne nečistoty, napr. riasenka atď. Tieto nečistoty idú dole len veľmi ťažko , dokonca nezidu ani po nočnom čistení v roztoku. Musim to vyčistiť napr. vatovou tycinkou. Tým padom vidím veľmi hmlisto. Viete mi povedať ako je tomožné? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Bohužiaľ nedokážeme takto na diaľku odhadnúť, čo by mohlo problémy spôsobovať. Je možné, že materiál nie je pre Vaše oči vhodný. Pokiaľ budú dodržané podmienky, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Hronzová Jaroslava

Kolegyňa mi odporučila tieto kontaktné šošovky, pretože ich nosia už niekoľko rokov. Aj ma sadli perfektne.

Igor

Dobrý deň, ja sa chcem opýtať či sú dobré aj pre mňa keď ja mám priemer šošovky 13,8 a tieti sú 14,2 ?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Všeobecne sa uvádza, že oči sú schopné prijať rozdiel v priemere, ale uvádza sa hodnota 0,20. Samozrejme každé oči sú iné a nie je vylúčené, že by Vaše oči tento rozdiel prijali. Kontaktné šošovky TopVue Air môžete určite vyskúšať a prípadne využijete službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Marek

Dobrý deň, potreboval by som od Vás radu ohľadom šošoviek. Kontaktné šošovky nosím len počas športovania t.j. 2x za týždeň. A neviem sa rozhodnúť, či sa mi viac oplatí kúpiť mesačné šošovky alebo denné. Chcel by som sa spýtať koľko vydržia otvorené mesačné šošovky? Počíta sa to na 30 dní od otvorenia alebo 30 nosení v oku? Pretože ak len 30 dní potom ich použijem vlastne len 8x za mesiac. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri mesačných kontaktných šošovkách sa počíta tridsať dní od prvého otvorenia a to bez ohľadu na to, či sú šošovky nasadené, alebo iba uložené v puzdre. Pre bežné nosenie Vám rozhodne odporúčame jednodňové šošovky. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Adriána

Dobrý deň, rozmýšľam nad zmenou značky. Dlhé roky som používala SofLens 59 mesačné, bola som s nimi spokojná no chcela by som vyskúšať TopVue Air. Sú vlastnosťami a materiálovo podobné, prípadne lepšie? Čo by ste mi odporučili. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za dotaz. Vaše SofLens 59 sú vyrobené z hydogelového materiálu. To znamená, že šošovky majú vysoký podiel vody v materiále, ale ich priepustnosť kyslíka je na pomerne nízkej úrovni. Z radu TopVue sú z hydrogélového materiálu vyrobené TopVue Plus. TopVue Air patrí svojím materiálom do skupiny silikón-hydrogélových kontaktných šošoviek. Tu je naopak na vysokej úrovni priepustnosť kyslíka. Bohužiaľ nedokážeme predpovedať, ktorý materiál bude pre Vaše oči príjemnejšie. Je to veľmi individuálna záležitosť, ktorá sa líši nositeľ od nositeľa. Vďaka službe Garancia vrátenia peňazí si môžete TopVue Air aj TopVue Plus objednať bez obáv z toho, že by ste prišla o svoju investíciu. Nevyhovujúce šošovky nám môžete vrátiť. Budeme radi, keď sa na nás obrátite s ďalšími otázkami. Zatiaľ majte pekný deň.
Jarmila K.

Šošovky sú skutočne pohodné a kvalitné. Vyskúšala som sj iné značky a typy, ale stále som sa vrátila k týmto.

Jozef Ketyi

Dobry den, kupil som si tieto sosovku, predtym som mal iWear DR Comfort (BC 8.8, DIA 14.2). Moj problem je taky ze tieto nove sosovky mi idu vybrat z oka len velmi tazko (ale to myslim vazne, uz ma boleli oci kym som ich vybral) a to pred tym som vytahoval na 1. pokus. Chcel by som sa spytat cim to moze byt popripade co robim zle pri vybere sosoviek. Inak mi sedia super a sice len po 2 dnoch ale vobec mi ani nevadili poveceroch co uz cez tie stare som nevidel... Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Kontaktné šošovky iWear DR Comfort sú totožné so šošovkami Biomedics 55 Evolution. Sú iba prebalené do inej krabičky. Ide o hydrogélové kontaktné šošovky, zatiaľ čo TopVue Air sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového. Materiál sa teda môže v oku správať inak a pravdepodobne preto bolo ťažšie šošovky vybrať. Pokiaľ budú dodržané podmienky, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Z hydrogélového materiálu sú vyrobené napríklad TopVue Plus. Aj u nich je prípadne možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám budeme môcť s čímkoľvek pomôcť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Anonymous

Dobrý deň, mám dve otázky. 1. Keď mám šošovky s cylindrom a tu nie je možnosť vybrať si ho, ako a kde vám to mám napísať, aby som dostala správne šošovky? 2. Mám pridať do počtu 2ks, keď chcem pre obe oči alebo stačí iba "pridať parametre pre druhé oko" a zašlete mi šošovky pre obe oči v cene ako za jedno balenie alebo je jedno balenie súčasťou oboch očí? Nikdy predtým som šošovky cez internet nekupovala, preto sa pýtam.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Kontaktné šošovky s cylindrom sú tórické kontaktné šošovky pre korekciu astigmatizmu. Existuje aj torická verzie týchto kontaktných šošoviek - TopVue Air for Astigmatism. V balení je 6 kusov kontaktných šošoviek. Funkciu "pridať parametre pre druhé oko" využijete, ak máte pre každé oko namerané iné hodnoty. Dva kusy by znamenali dve balenia rovnakých hodnôt. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Anonymous

Dobrý deň chcem sa spýtať vyhovuje ku týmto šosovkám roztok gelone ?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Roztok Gelone je vhodný pre starostlivosť o všetky mäkké kontaktné šošovky. Pre TopVue Air sa bude hodiť perfektne. Roztok Gelone odporúčame našim zákazníkom predovšetkým kvôli obsahu hyaluronátu sodného ktorý je veľmi efektívnym lubrikantom. Nosenie šošoviek je vďaka Gelone ešte viac pohodlné. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Vladimír

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či je možné na tieto šošovky použiť roztok Bausch Lomb Bio True. Vďaka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Roztok je určite možné použiť - je vhodný pre kompletnú starostlivosť o všetky typy mäkkých kontaktných šošoviek. My našim zákazníkom k šošovkám TopVue odporúčame roztok Gelone, ktorý má zloženie obohatené efektívnym lubrikantom hyaluronátom sodným, ktorý robí nosenie šošoviek ešte pohodlnejšie. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Majte krásny deň.
Lucia

Dobrý deň, mala by som záujem o tieto šošovky. Chcela by som sa ale spýtať aký je rozdiel medzi TopVue air a plus. Šošovky mi dosť vysušujú oči a niekedy má už po 5tich hodinách režu. Ktoré mi teda odporúčate ? Pred dvoma rokmi som používala Air Optix a tie mi veľmi vyhovovali a chcela som sa k ním vrátiť ale ľudia v poslednej dobe niesu veľmi s Air Optix spokojní preto by som chcela podobnú alternatívu a tieto mi podľa popisu prídu veľmi podobne, ale čo mi odporúčate vy ? Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Medzi šošovkami je rozdiel v materiáli, a tak aj v podiele vody a priepustnosti kyslíka. TopVue Plus sú z hydrogélu, takže u nich dominuje vyšší obsah vody na úkor nižšej priepustnosti kyslíka. TopVue Air sú vyrobené zo silikón-hydrogélu, čo znamená vyššiu priepustnosť kyslíka so zachovaním optimálneho obsahu vody. Práve vďaka zachovaniu vysokej priepustnosti kyslíka pri pomerne vysokom obsahu vody bývajú silikón-hydrogélové materiály označované za najpokrokovejšie. Ak však máte oči náchylné na vysúšanie, odporúčame Vám šošovky z hydrogélového materiálu (TopVue Plus), ale ak Vás oči režú, môže to byť spôsobené aj nedostatočným prísunom kyslíka a potom by bolo lepšie dať prednosť silikón-hydrogélovým šošovkám s vysokou priepustnosťou kyslíka. Najlepšie urobíte, keď si vyskúšate oba typy šošoviek. U oboch totiž funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže si môžete šošovky doma vyskúšať a nevyhovujúci typ vrátiť. Ak sú Vaše oči nadmerne citlivé, určite popremýšľajte aj o jednodenných kontaktných šošovkách s každodennou výmenou. Pre zvýšenie pohodlia počas nosenia šošoviek je dobré mať po ruke očné kvapky alebo očný sprej. Z našej ponuky Vám môžeme odporučiť napríklad očné kvapky Laim-Care Gel Drops alebo očný sprej LAIM Moisture. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Vlado

Dobrý deň. Chcel by som vyskúšať nové šošovky a uvažujem práve nad týmito. Doteraz som nosil PureVision 2, ktoré mi dala doktorka, lenže sa mi nosia nepríjemne, často ma režú v oku, vidím zahmlene,... Niesom si ale istý, či pre mňa budú tieto šošovky vhodné, keďže tieto čo mám teraz sú priemer 14 a TopVue Air sú 14.2 Je to zásadný problém, ak by som začal používať tieto, o 0.2 mm väčšie? Vďaka

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Ak Vám lekárka poskytla kontaktné šošovky, ktoré Vám nevyhovujú, v každom prípade ju o tom informujte. Čo sa týka rozdielu v priemere, oči sú vo všeobecnosti schopné tolerovať určité rozdiely, takže v tomto by nemal byť problém. Pri výbere šošoviek hraje najdôležitejšiu úlohu voľba materiálu. Oči sú citlivé predovšetkým na priepustnosť kyslíka a obsah vody – preto Vám odporúčame vyskúšať práve tieto silikón-hydrogélové TopVue Air alebo hydrogélové TopVue Plus. Pri týchto šošovkách môžete navyše využiť službu Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám naáhodou nevyhovovali, môžete ich vrátiť. Keby ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Martina

Dobrý deň, objednala som si skúšobný pár šošoviek TopVue. Avšak oproti iným doteraz požívaným šošovkám na nich nie je označená strana, ktorou ich správne vložiť do oka (napr. číslica). Je to jedno? Ďakujem.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. TopVue Air skutočne nemajú označenie pre rub a líce. Aby ste zistili, či šošovky náhodou nevkladáte naopak, dajte si šošovku na prst a jej polohu skontrolujte z profilu. Viac podrobností si môžete prečítať v našom praktickom článku Nasadenie kontaktnej šošovky na oko. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Katarína Kováčová

Dobrý deň, je vhodný k týmto šošovkám aj roztok AQpure? mam ho totiž obejdnany a mrzelo by ma keby nesedi, retože čítam v komentároch že je vhodný Gelone

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Roztok AQ Pure bude určite vhodný. Je to viacúčelový roztok určený na starostlivosť o všetky typy mäkkých kontaktných šošoviek. Gelone odporúčame, pretože obsahuje hyaluronát sodný, ktorý šošovkám poskytuje dokonalú lubrikáciu pre ešte pohodlnejšie nosenie. Keby ste sa mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.

tereza slivkova

dobry den, rozmyslam nad zmenou znacky. Aky je prosim Vas rozdiel medzi AirOptix a TopVueAir?? zda sa mi, ze suu podobne. Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Šošovky sú si skutočne veľmi podobné. Priemer a zakrivenie sú úplne rovnaké. Pri nosení šošoviek je však najdôležitejší materiál. V oboch týchto prípadoch ide o silikón-hydrogél. U TopVue Air konkrétne Innofilcon A a u Air Optix Aqua je to Lotraficon B. Rozdiel v obsahu vody a priepustnosti kyslíka je minimálny. Šošovky však treba vždy vyskúšať, aby ste mali istotu, že sú pre oči optimálne. TopVue Air môžete navyše v prípade nespokojnosti vrátiť, a to vďaka službe Garancia vrátenia peňazí. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Prajeme krásny deň.
Marcela

Dobrý den, doteraz som používala kontaktne šošovky Acuvue Oasys with Hydraclear a chcela by som vyskusat nejaké ine. len mám zakrivenie 8,40 a napríklad pri týchto je 8,60 mohol by byť s tým nejaký problem? Ake šošovky by ste odporučili? Dakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Šošovky TopVue Air majú asférický dizajn, čo znamená, že zakrivenie šošovky sa v určitých bodoch mení. Šošovka je teda viac prispôsobivá, takže rozdiel v zakrivení by nemal vadiť. U týchto šošoviek môžete navyše využiť službu Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám šošovky nesedeli, môžete nám ich vrátiť. Mimochodom, TopVue Air sú veľmi obľúbené a mnoho našich zákazníkov na ne úspešne prešlo z iných značiek. Ak by ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Prajeme Vám krásny štvrtok.
Eva

Dobrý deň, lekárka mi dala šošovky Baush and lomb avšak neviem zakrivenie rohovky, aké šošovky by ste mi odporúčali objednať? Ďakujem

Zákaznícky servis - Jozef
Dobrý deň, vďaka za otázku. Bausch and Lomb ponúka obrovské množstvo kontaktných šošoviek – líšia sa režimom výmeny, materiálom i priemerom a zakrivením. Pri výbere šošoviek hraje nejdôležitejšiu rolu zvolený materiál. Zakrivenie už nie je také podstatné – oko je navyše schopné tolerovať určité odchýlky. Šošovky TopVue Air sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového typu. TopVue môžete objednať a vyskúšať a keby Vám náhodou nevyhovovali, môžetevyužiť Garanciu vrátenia peňazí. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Želáme pekný deň.
Dagmar

Dobrý deň kupujem si druh šošoviek Acuvue Oasys. Mala by som záujem o tento typ šošoviek chcea by som vedeiťči je medzi nimi nejaký rozdiel okrem toho že tie su dvojtýždňove a tieto mesačné. Ďakujem :)

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Medzi šošovkami sú drobné rozdiely. Oba druhy šošoviek sú vyrobené zo silikón-hydrogélu, ale odlišného typu. TopVue Air sú vyrobené z materiálu Innofilcon A, ktorý má vyšší podiel vody – až 45 % – a veľmi slušnú priepustnosť kyslíka 100 Dk/t. Hodnota priemeru je 14,00 a zakrivenie si môžete vybrať od 8,40 do 8,80. Acuvue Oasys sú z materiálu Senofilcon A, ktorý má podiel vody 38 % a priepustnosť kyslíka 147 Dk/t. Rozdiel je aj v priemere a zakrivení – priemer je 14,20 a zakrivenie 8,60. Pri výbere šošoviek je však najdôležitejší spomínaný materiál. Silikón-hydrogél by vám mal vyhovovať. Čo sa týka zakrivenia a priemeru, oči dokážu isté odchýlky tolerovať a navyše sa dnes šošovky vyrábajú z vysoko prispôsobivých materiálov. Ak teda uvažujete o zmene šošoviek, TopVue Air môžete bez obáv vyskúšať. Na tieto šošovky sa navyše vzťahuje naša Garancia vrátenia penňazí, takže keby ste s nimi neboli spokojná, môžete nám ich bez problémov vrátiť. To isté platí aj pre ďalšie silikón-hydrogélové šošovky TopVue Premium, ktoré môžete vyskúšať, ak chcete ostať pri používaní dvojtýždňových, respektíve 14-denných kontaktných šošoviek. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme krásny deň.
Renata Schroderova

Dobrý deň, prosím Vás je možné používať roztok RENU , pre šošovky TopVue Plus. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Roztok ReNu je vhodný na všetky typy kontaktných šošoviek, ale my našim zákazníkom k šošovkám TopVue vždy odporúčame roztoky Gelone a Laim-Care. Oba roztoky obsahujú hyaluronát sodný, ktorý ešte zvyšuje hydratáciu šošoviek, a tak sa môžete spoľahnúť na vysokú úroveň pohodlia počas nosenia. Ak by ste ešte mali nejaké otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme krásny deň.
Renata

Dobrý deň. Doteraz som nosila kontaktné šošovky zn.FREQUENCY 55, BC 8,6,DIA 14,2, PWR -6,00, akými ich možem nahradiť TopVue Air, alebo Biomedics 55 Evolution,alebo Biofinity. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis - Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Odporúčame Vám vyskúšať TopVue Plus. Získate rovnaké parametre pre priemer aj zakrivenie a zároveň zostanete pri hydrogélovom materiále. Ak by Vám šošovky z nejakého dôvodu predsa len nevyhovovali, pri týtchto šošovkách sa stále môžete spoľahnúť na Garanciu vrátenia peňazí.
Zuzana

Dobry den. Dotetaz som nosila kontaktne sosovky zn. Softlens 59. Rada by som sa spytala, ci tieto sosovky mozem nahradit za TopVue Air a ci mozem k nim pouzivat roztok Opti Free Express. Dakujem a prajem prijemny den.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky TopVue Air jsou vyrobeny ze silikon - hydrogelového materiálu, zatímco Soflens 59 jsou z hydrogelu. Z řady TopVue bychom Vám doporučili TopVue Plus - měsíční hydrogelové čočky. Oči jsou na hydrogelový materiál zvyklé a přechod na nové čočky by tedy měl být snazší při zachování hydrogelového materiálu. Pokud by snad čočky nebyly vyhovující, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Jestliže budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Anna Marušáková

Šošovky mam mesačne zatiaľ si nechám takto keď môžem používať aj tento roztok keďže už tom mam zakúpené. Ale v budúcnosti určite za kúpim k novým šošovkam aj nový roztok ktorí otporucate.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za zpětnou reakci. Věříme, že budete s novým roztokem spokojená - stejně jako mnoho našich zákazníků. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, obraťte se na nás. Přejeme krásný den.

Anna Marušáková

Dobrý deň mám tieto šošovky na skúšku len sa chcem opitát mam roztok SÓLO CARE AQUA ci je vhodný ta tieto šošovky. Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Roztok SoloCare AQUA je vhodný pro péči o všechny druhy měkkých kontaktních čoček, ale k čočkám TopVue Air doporučujeme našim zákazníkům roztok Gelone. Jestli se rozhodnete pro změnu roztoku, učiňte tak při změně páru čoček. Nedoporučuje se čistit jeden pár čoček různými roztoky. Mohlo by to mít špatné účinky na vlastnosti čoček. Pokud budete mít další otázky, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Přejeme Vám krásný den.
Katarína

Dobrý deň, asi 3 roky nosím mesačné šošovky Topvue Air. Doteraz som s nimi nemala žiadny problém. Avšak posledné 3 mesiace pociťujem časté zahmlenie už po niekoľkých hodínách po nasadení. Vyšetrenie u lekárky prebehlo v poriadku, povedala že môžem byť unavená.. Šošovky udržujem v čistote, nie sú na nich žiadne povlaky. Používam roztok Gelone. ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Je možné že vlivem únavy, a možná dalších fyziologických změn, došlo také ke změně ve složení slzného filmu. Pokud jste nedostala konkrétní doporučení od Vaší lékařky, my bychom Vám doporučili vyzkoušet účinnější způsob čištění peroxidovým roztokem AO SEPT PLUS HydraGlyde. U peroxidových roztoků je nutné dodržet přesný postup, o kterém si můžete přečíst ve článku Peroxidové roztoky a také v příbalovém letáku přípravku. Je tady také možnost na nějaký čas zkusit přejít na jednodenní kontaktní čočky, kde si každý den vezmete novou a dokonale čistou čočku přímo z blistru a čištění tedy úplně odpadá. Pokud máte zájem, můžete vyzkoušet TopVue Elite, u kterých máte možnost případně využít Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Iveta Hochtova

Snad v buducnosti bude na vyber viac druhov zakriveni a priemerov.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Vaší reakci. V současné době nemáme žádné informace o tom, že by čočky TopVue tímto způsobem rozšiřovaly své řady. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Veronika

Aký roztok je navhodnejší k týmto šošovkám?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, k týmto šošovkám odporúčame roztok Gelone. Prajeme príjemné nosenie.
Miroslav

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je toto balenie na 3 mesiace, alebo musím všetky tri páry rozdeliť do jedného mesiaca. Pretože je napísané, že musím meniť každých 30 dní, neviem, že či celú krabičku alebo len jeden pár. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, jedna šošovka vydrží po dobu jedného mesiaca. Keďže máte balenie 6 šošoviek, celé balenie vám vydrží 3 mesiace.

Dominik

Dobry den chcem sa spytat pri objednavani ako zadat cylindre??? A chcel by som este raadu okuliare mam sph. Dptr- 14,00 prave|12,50 lave Cylinder- 2,00 prave | 1,50 lave A osa. - 25°. Prave | 150°. Lave

Zákaznícky servis
Dobry deň, cylindre je možné zadávať pri astigmatických šošovkách. Odporúčame vám vyskúšať napríklad šošovky TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa tešia vysokej spokojnosti zákazníkov. Parametre pre vaše pravé a ľavé oko sú: OP: -12,00 dioptria; -1,75cyl; 30° os OL: -11,00 dioptria; -1,25cyl; 150°os Prajeme príjemné nosenie.
Dominika Kyselicová

Dobrý deň, prosím Vás aké kontaktné šošovky by ste mi odporučili ak dioptria na pravom oku je: -1,5, -1,25 cyl, ox 180° a na ľavom dioptria:-1,5, -0,75 cyl, ox 0° , BC:8.6. Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, keďže sa jedná o astigmatické šošovky odporúčame vám TopVue Air for Astigmatism, s hodnotami pre PO: -1,5 dioptria; -1,25 cyl; os 180°. Hodnoty pre ĽO: -1,5 dioptria; -0,75 cyl; 180°os. Prajeme príjemné nosenie.
Denisa M.

Dobry vecer, chcem sa podelit o moju skusenost s TopVue Air. Po prvom nasadeni sosovky som bola nadsena ako perfektne sadla, videla som jasne, nerozmazane, ziadne skriabanie, cely den neviem, ze ju mam v oku, super. Avsak pri vyberani nastal problem - nosim sosovky uz nejaku dobu, no napriek tomu som ju nedokazala ani za svet vybrat! Ziadna technika na ne neplati. Su dost tvrde, takze sa nevedia skrcit a odlepit z oka. Par dni som im dala sancu, ale nechcem prist o oko vyskrabavanim sosovky pinzetou... Chcem sa spytat, ci mozem vratit 5ks a budu mi vratene peniaze za 5ks, kedze ja nosim len jednu sosovku a ci je mozne ich vratit napriek tomu, ze som ich objednavala 27.10. Dakujem velmi pekne, s pozdravom Denisa.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, garanciu vrátenia peňazí môžete využiť do 60 dní od nakúpenia šošoviek. Veľmi nás mrzí ale 3 mesačná doba na vrátenie šošoviek nie je možná. Odporúčame vám vyskúšať pinzetu konkrétne vyrobenú na tieto účely, pri ktorej k vyškrabávaniu oka nedochádza a nájdete ju aj v našom e-shope. Ďakujeme za pochopenie.

Katarína Kusá

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem mesačné kontaktné šošovky používať aj viac ako 30 dní ak ich nebudem používať denne, t.j. keď napríklad 2-3 dni budem používať okuliare. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, šošovky môžete používať mesiac po tom, ako ich vyberiete z blistru. Potom už nosenie nie je hygienické a mohlo by vašim očiam uškodiť. Pokiaľ chcete nosenie šošoviek striedať s nosením okuliarov, tak vám odporúčame zakúpiť jednodenné kontaktné šošovky, napríklad TopVue Elite.
Silvia Filova

Dobry den prajem, touto cestou sa chcem informovat ohladom sosoviek TopVue Air (mesacne - 6 sosoviek), ktore pouzivam niekolko mesiacov, aky roztok je k nim najvhodnejsi. Momentalne pouzivam univerzalny roztok Renu, avsak nezda sa mi velmi vhodny, nakolko ked sosovky rano vkladam do oka, citim stipanie a palenie. Je mozne, ze je to sposobene vyberom nevhodneho roztoku?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, v tomto prípade vám odporúčame vyskúšať roztok Gelone, ktorý je vysoko kvalitný a teší sa veľkej spokojnosti našich zákazníkov. Keby štípanie a pálenie očí nezmizne, odporúčame vám navštíviť vašeho očného lekára na premeranie vašich očí.
Tomáš Farkaš

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať, nosím tieto šošovky už asi jeden rok no v posledom čase mam také zahmlené videnie hlavne na jednom oku.Konkrétne pri kontraste čiernej a bielej. Čím by to mohlo byť spôsobené?Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, tento jav môže byť spôsobený nedostatočnou starostlivosťou o šošovky, poprípade nevhodnými parametrami pre vaše oči, kedy šošovka nesedí presne na oku. Odporúčame vám doplniť čistenie šošoviek o peroxidový roztok poprípade zmeniť materiál šošoviek. Pokiaľ vám nepomôže ani jedna z týchto rád, odporúčame navštívenie optiky na premeranie očí a výber tých správnych šošoviek.

Eva

Dobrý deň,objednala som si 1 balenie šošoviek (6 šošovky) no nesedia mi.Mám ešte 4 neotvorené šošovky.Môžem vám ich poslať späť na reklamáciu? Vopred vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keďže na šošovky TopVue Air (6šošoviek) platí garancia vrátenia peňazí, po vyskúšaní prvého páru, určite nám ich môžete vrátiť. Balík odošlite v pevnej krabičke na adresu: Šošovky-kontaktné.sk, Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava (ID 9269368) a nezabudnite uviesť údaj, akým spôsobom chcete peniaze vrátiť (poslať na Váš účet alebo previesť ako kredit na ďalší nákup).

NaDia

Dobry den chcela by som si obiednať modre farebne sosovky len mam problem stym mam hnede oci a chcela by som zmenit farbu oci mohli by,ste mi poradit ktore by boli take najlepšie ďakujem ☺

Zákaznícky servis

Dobrý deň, záleží od intenzity farby vašich hnedých očí. Za nás vám odporúčame šošovky ColourVUE, pevne veríme, že s nimi budete spokojná.

aladár

Dobrý deň, máte aj kontinuálne kontaktne sosovky? Nikde v ponuke som ich nenasiel,asi už zle vidím

Zákaznícky servis
Dobrý deň, áno máme aj kontinuálne šošovky. Sú to napríklad šošovky Biofinity alebo Acuvue Oasys. Dúfame, že Vám videnie napravia.
Monika Janotová

dobrý den, nosim kontaktné šošovky TOP VUE už vyše polroka, každý deň, a začala som pociťovať unavené oči, tiež mám jemne opuchnute viečka a pod očami, môže to byť z dlhodobého nosenia šošoviek? Da sa niečo aplikovať, aby som ich nemala unavené, hlavne už večer si ich musim vybrat skôr a dať okuliare, dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať našu novinku Očný sprej LAIM Moisture, ktorý jemne zvlhčuje oči a tým predchádza pocitu suchého oka, ktoré spôsobuje svrbenie a opúchanie očí. Taktiež ale odporúčame navštíviť vašeho očného lekára, pre prekontrolovaniu zraku, či sú pre vás šošovky vhodné, poprípade či sa nezmenili hodnoty vašich dioptrií.

Kika

Dobrý deň! Bohužiaľ mi nesadli šošovky, objednala som si jedno balenie, 6 kusov. Môžem Vám poslať naspäť na reklamáciu 4 neotvorené šošovky? Ďakujem za odpoveď. Prajem krásny zvyšok dňa.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, určite áno. Šošovky nám zašlite na adresu: Šošovky-kontaktné.sk, Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava (ID 9269368) a nezabudnite uviesť údaj, akým spôsobom chcete peniaze vrátiť (poslať na Váš účet alebo previesť ako kredit na ďalší nákup).

jarka

dobry den chcela by vediet či je doležite aky roztok "značku" použivam.Roztok ,ktory si kupim v optike možem použivat na všetke šošovky? dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, čo sa týka kontaktných šošoviek existujú dva druhy, sú to mäkké a tvrdé kontaktné šošovky. Na našom e-shope sa vyskytujú len mäkké kontaktné šošovky na ktoré sú špeciálne určené roztoky. Bohužiaľ nevieme akú značku roztoku z optiky máte tak vám nemôžeme povedať či daný roztok môžete alebo nemôžete používať.

Erika

Dobry den,rosim vas vedeli by ste mi pomoct potrebujem pre dceru sosovky ale sa v tom nevyznam. Mohli by ste mi poradit? Jej nalez je nasledovny: -1,75 -0,25 /82= 5/5 -2,25= 5/5. Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky, ktoré bude vaša dcéra potrebovať majú hodnoty dioptrie -1,75 a hodnoty dioptrie pre druhé oko sú -2,25. Bohužiaľ ste neuviedla, ktorá šošovka by mala byť pre ktoré oko tak vám to nemôžeme upresniť. Prajeme vašej dcére príjemné nosenie a dúfame, že budete s našim e-shopom spokojná.

Hanka

Dobrý deň, tieto šošovky som vyskúšala aj napriek tomu, že som zvykla používať zakrivenie 8,4 (polomer 14,0). Zistila som, že mi nevyhovujú po niekoľkých dňoch. Som preto rada, že ponúkate možnosť vrátenia peňazí, no prichádza pre mňa nový problém. Lekár mi dal Acuvue oasys (8,4; 14,0), no ani tie mi nevyhovujú. 7 rokov som bola zvyknutá na Surevue a teraz neviem nájsť za ne náhradu. Vedeli by ste mi niečo odporučiť? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať šošovkyTopVue Plus, ktoré sa svojím materiálom najviac podobajú šošovkám Surevue. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, takže nám ich môžete zaslať naspäť, keby vám po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú. Pevne veríme, že s týmito šošovkami budete spokojná.
alena

Dobrý deň môžem Vám poslať od lekára predpis lebo neviem ake šošovky budu pre mňa vhodné Ďakujem

Zákaznícky servis- Dominika

Dobrý deň, samozrejme, že môžete. Radi vám pomôžeme s výberom. Zašlite nám prosím váš predpis na info@sosovky-kontaktne.sk

Katarina

Dobrý deň, potrebujem dioptriu 0,00. Pri tomto type šošoviek nie je k dispozícii? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, pri týchto šošovkách by dioptria 0,00 nedávala žiadny zmysel, pretože šošovky sú sférické a tým pádom slúžia na to, aby upravili ďalekozrakosť alebo krátkozrakosť. Pokiaľ potrebujete dioptriu 0,00 budete pravdepodobne potrebovať šošovky TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa snažia vyrovnať zakrivenie rohovky tým pádom môže mať dioptria hodnotu 0,00.
Peter

Dobry den. Pri sosovkach od TopVue ponukate dioptriu max. -12. Potrebujem vsak -16,50. Viete to v takom pripade zabezpecit? Dakujem za odpoved. Peter

Zákaznícky servis - Dominika
Dobrý deň, tieto šošovky sú bohužiaľ vyrábané len v rozmeroch dioptrie do -12,00. Tento druh dioptrií poskytujú napríklad šošovky Biofinity XR.
Hana Kubaščíková

Zdravím, vďaka za odpoveď. Zabudla som povedať, že zrak mám meraný len nedávno. Teda nemáte skúsenosť s tým "zdvojovaním obrazu"? Či by to mohlo byť skôr v dôsledku toho môjho iného zakrivenia alebo skôr dioptrie? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pokiaľ máte veľmi citlivé oči tak Vám môže spôsobovať problém aj zmena v zakrivení. Na tieto šošovky ale platí garancia vrátenia peňazí, takže pokiaľ ste vyskúšali len jeden pár šošoviek, môžete nám ich zaslať naspäť a my Vám vrátime plnú sumu, ktorú ste za ne zaplatili.

Hana Kubaščíková

Dobrý deň, používala som šošovky 1Day Acuve TrueEye, jediné aké mi vedela optička odporučiť pre moje suché oko so zakrivením 9.0 a priemerom 14,2. Spravila som pokus (so zakrivením) a vyskúšala tieto šošovky a po pár dňoch konštatujem, že mi nejako dobre sadli, hlavne čo sa vysušovania oka týka. Takže super! Problém mám ale s videním do dialky, dioptrie mám Ľ: -3,75 a P: -3,25. Nablízko nie je moc problém, ale vonku dosť markantný. Neprečítam napr. ŠPZ na autách, menšie nápisy na ulici. Myslíte, že mám vyskúšať vyššie dioptrie? Lebo obraz nemám akoby úplne rozmazaný a neostrý, ale skôr zdvojený. Ďakujem vopred za prípadnú radu.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, sme radi že ste s týmito šošovkami spokojná. Čo sa dioptrie týka, odporúčame Vám premerať zrak u vášho optometristu či sa Vám náhodou nezmenili parametre dioptrie, ktorú potrebujete.

Vanesa

Dobrý deň. Chcela.by som sa opýtať, bola som na očnom ohľadom šošoviek, ktore mi aj dali, ale nemam k nim obal. Iba mi dali papier kde by mali byť údaje ( zakrivenie...) ale nerozumiem sa do.toho. Dalo by sa preskenovať sem ten papier a poslať vam ho a podľa toho si objednať šošovky?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, určite nám môžete poslať sken vašich hodnôt a my Vám potom napíšeme, aké parametre potrebujete. Zašlite nám prosím sken na email: info@sosovky-kontaktne.sk

Darina

Dobrý deň. Už 3x sa mi stalo, že sa mi šošovka natrhla. O šošovky sa príkladne starám, určite to nebolo nevhodnou manipuláciou. Drobnú trhlinu si najskôr ani nie je možné všimnúť, až neskôr pri nepríjemnom pocite v oku. Teraz mi stalo, že som kvôli tomu dostala zápal do oka. Bojím sa ich už aj vôbec nasadiť. A šošovka nie je práve lacná záležitosť, aby som ich mohla stále vyhadzovať. Je možná náhrada? Za odpoveď ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, určite je možná náhrada. Najlepšie bude keď si zavoláte na náš zákaznícky servis +421 220 570 792, kde sa môžete sama dohodnúť a vybrať si či chcete šošovky vymeniť za iné alebo chcete, aby Vám boli navrátené peniaze. Mrzí nás Vaša nespokojnosť so šošovkami TopVue Air a pevne veríme, že vymyslíme nejakú náhradu.

Veronika

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké by ste mi poradili šošovky ak mám hodnoty dioptrii takéto: ľavé oko dioptria -3,75 ale na pravom oku je dioptria 3,25 a cylinder O,75, zakrivenie obe oči 8,7 a os 90 °. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, pre ľavé oko Vám odporúčame šošovky TopVue Air a pre pravé oko, ktoré je astigmatické odporúčame šošovky TopVue Air for Astigmatism, menšia odchýlka v zakrivení by nemala spôsobiť žiaden problém. Na všetky šošovky TopVue taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Zuzana

Dobry den, chcela by som sa opytat, aky je rozdiel medzi sosovkami TopVue AIR a TopVue Plus. Okuliare nosim s dioptriou -2,00 odporucate mi tu istu dioptriu aj pre tieto sosovky alebo nizsie -1,75 ? Doteraz som pouzivala Surevue J&J (-2,00 dioptria). Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, rozdiel je v materiále šošoviek. Rozdiel medzi materiálmi si môžete prečítať tu: Silikón-hydrogél versus hydrogél. Čo sa týka dioptrie odporúčame zostať pri dioptrii -2,00.
erika jakabsicova

Dobry den chcela by som sa opýtať jeden párkontaktných šošoviek mi vydrží 30 dni ? a po 30 dnoch ich vymenim za dalši par ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno presne tak.

Lucia Sladká

S týmito šošovkami som maximálne spokojná! Vôbec ich v oku necítim, vydržím s nimi v očiach celý deň!

Simona

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je vhodný roztok Eso soluzione unica aj pre tieto šošovky, alebo ktorý by ste mi odporučili? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, áno, tento roztok je vhodný. Za nás odporúčame roztok Gelone 360.
Martina

Dobrý deň, ako dlho môžem mať tieto šošovky v očiach?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky sú určené na celodenné používanie, vyberať by ste si ich mali pred spaním.

Daniela Legátová

dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je vhodné použiť na tento druh šošoviek roztok PIILOSET bio soak, ktorý sa mi zvýšil od predchádzajúcich šošoviek. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, roztok Piiloset Bio Soak je vhodný na ošetrenie týchto kontaktných šošoviek.

Veronika

Ospravedlňujem sa za chybu...mala som na mysli tórické šošovky, tie sú na cylindre...

veronika

Dobrý deň, chcem sa prosím opýtať...aku dioptriu si mám zakúpíť na prave oko, kde mám dioptriu -0,75 a -0,5 cylinder. Tieto dioptrie sa sčítajú alebo mi stačí ta -0,75D. Sférické šošovky sa vyrábajú až od cylindra 0,75 ak som dobre videla. ďakujem za pomoc!

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by sme Vám odporúčali sférickú šošovku (bez cylindra), keďže 0,5 cyl sa nevyrába, počíta sa preto sférický ekvivalent. Šošovka by mala mať dioptrickú hodnotu -1,0.

Mirec

Dobrý deň. Prešiel som na tieto šošovky po dlhoročnom nosení SoftLens 59. S TopView Air vidím menej ostro do diaľky, ako so SoftLens, hoci priemer, zakrivenie aj dioptria sú rovnaké. Čím je to spôsobené. Komfort nosenia je super.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je možné, že po dlhoročnom nosení sa Váš zrak o niečo zhoršil, preto by bolo vhodné zájsť na premeranie a uistiť sa, že používate správne dioptrické hodnoty.

Tamara

Výborné šošovky, vyhovujú mi, že sú tenučké a vôbec ich v oku necítim.

Martina

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či sú tieto šošovky vhodné aj keď mám syndróm suchého oka. Okrem toho mám poranenú rohovku a keď sa mi extréme vysuší oko (napr v noci; každé ráno si musím kvapnúť kvapky lebo sa to nedá vydržať) tak sa mi niekedy rana otvorí a celý deň je to zlé. Ale šošovky samozrejme potrebujem len na výnimočné príležitosti. Myslíte, že pri mojich problémoch sú tieto vhodné alebo mi viete poradiť nejaké lepšie? Ďakujem pekne.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, Váš prípad je naozaj špecifický, preto by ste sa mali radšej poradiť s očným špecialistom o tom, aké kontaktné šošovky Vám budú vyhovovať najlepšie.

Eva Belovičová

už niekoľko rokov mám rovnakú dioptriu, pri týchto šošovkách mi ale nesadla. neviem čím to je. za ten čas, ktorý som ich ale mala v oku, sú veľmi pohodlné, necítiť ich a je s nimi ľahká manipulácia.

Juro Vysocký

pohodlné, občas v nich aj zaspím pri telke a vôbec mi nevysušia oči, takže spokojnosť

Marianna Krompasky

Píšem svoje skúsenosti s týmito šošovkami. Pred tým som používala zn. Pure Vision. Tieto sú veľmi tenké, ľahko sa aplikujú. Teraz kúpené TopValue-multifocal sú hrubé a neudržia sa mi na prste, stále padajú, veľmi ťažko sa aplikujú. Tiež veľmi ťažko sa vyberajú- až na x-tý raz-oko som už mala červené. Prosím o radu, ako na to, lebo cez deň sa nosia dobre, sú pohodlné. Ďakujem! Marianna

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak Vám šošovky vyhovujú počas dňa a problém máte len pri aplikácii, pravdepodobne si to vyžaduje iba tréning a zvyk na nový druh šošoviek.

radka

Dobrý deň, používala som do teraz šošovky acuvue oasys ,ale mala som problém s vysúšaním očí. Skúsila som preto tieto šošovky TopVue Air, pretože som si myslela, že vyšší podiel vody bude pre mňa lepší a nebudem mať so suchými očami problém. Skúšam tieto šošovky tretí týždeň,ale bohužial mám oči ešte suchšie ako pri acuvue a stáva sa mi aj to že mňa v oku dosť režú. Kedže je pri týchto šošovkách záruka vrátenia peňazí, dajú sa šošovky vymeniť za iné ? Ďakujem , Radka

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, pri garancii vrátenia peňazí je potrebné zaslať nám balenie 4 nepoškodených šošoviek na našu adresu. Peniaze Vám vrátime buď na Váš účet, alebo v podobe kreditu na našich stránkach (podľa Vášho výberu). Viac sa o garancii dozviete v sekcii Garancia vrátenia peňazí.
Petra Straková

šošovky mi vyhovujú, v oku vydržia dlho bez problémov a plusom je aj rýchle doručenie

Gabriela Kornhauserová

už si ich viac neobjednám. vraciam sa k obľúbenej značke air optix aqua. sú nepohodlné, už v ôsmy deň som mala pocit, akoby som ich už nosila 30 dní. sorry, ale u mňa neprešli.

andrea fajtl

Maju uvedene sosovky aj UV filter? Ak ano, aky? Chcem si kupit dake na dovolenku bez nutnosti nosenia slnecnych okuliarov. Pripadne viete poradit ine?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, tieto kontaktné šošovky nemajú UV filter. Na dovolenku sú ideálne denné šošovky TopVue Daily, pretože so sebou nemusíte nosiť roztok ani puzdro a tiež obsahujú UV filter. Avšak aj napriek tomu sa odporúča chrániť si oči aj slnečnými okuliarmi, pretože šošovka chráni iba časť oka.
Alica Dubecka

Dobrý deň chcela by som sa spytať že či sa da objednať aj +3 8,7 14,4 -0,75x070 Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, podľa zadaných parametrov ide o torické kontaktné šošovky. Ponuku si môžete pozrieť v sekcii torické šošovky. Odporúčame TopVue Air for Astigmatism pri ktorých ponúkame garanciu vrátenia peňazí, ak s nimi nebudete spokojná.
Veronika

Dobrý deň, skúsila som tieto šošovky a sú veľmi pohodlné, vydržím v nich celý deň. Avšak veľmi ťažko sa z oka vyberajú. Mala by som vyskúšať iný druh šošoviek alebo by stačilo si oči pravidelne cez deň zvlhčovať? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak Vám počas celého dňa vyhovujú, tak nie je dôvod kontaktné šošovky meniť. Skúste pred vybratím použiť kvapky na zvlhčenie, zažmurkajte, počkajte kým sa šošovka navlhčí a potom vyberte.

Dana Burianova

Dobry den, chcem sa spytat nosim okuliare do dialky. L: -1.75-1.00 175° 2.50 P: -1.75-1.25 5° 2.50 Ked by som chela sosovky su dioptrie take iste alebo sa zmenia.Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, predpis pre okuliare a kontaktné šošovky sa zvyčajne líši. Je potrebné ísť k očnému špecialistovi, ktorý Vám premeria hodnoty pre kontaktné šošovky.

Adriana

Dobrý deň, chcem sa spýtať, 6ks šošoviek je vlastne na 3 mesiace? Keďže sú mesačné a v balení sú 3 páry. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, presne tak - jedno balenie týchto kontaktných šošoviek je určené na 3 mesiace.

Miroslava Hladká

Dobry den, chcela by som sa spytat, dlho uz pouzivam sosovky znacky Air Optix Aqua, som s nimi spokojna ale chcela by som vyskusat tuto znacku, ale neviem ci mi sadnu, dakujem za odpoved :)

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, každému vyhovuje iný typ kontaktných šošoviek, preto Vám nevieme s určitosťou povedať či Vám budú vyhovovať. Aj z tohto dôvodu ponúkame pri šošovkách TopVue garanciu vrátenia peňazí, takže ak nebudete spokojná, zašlete nám šošovky naspäť a mi Vám vrátime peniaze. Prípadne si môžete objednať skúšobný pár TopVue Air.
Ivan Ondriová

Dobrý deň, pridávam svoju skúsenosť s týmito šošovkami. Šošovky som začala nosiť vôbec prvýkrát až v tomto roku, voľba padla na TopVue-Air. Musím povedať, že som maximálne spokojná, šošovky mám v očiach od 6 rána do 8 večera každý deň a ani ich necítim, snáď ku večeru sú oči trošku viac unavené, to skôr možno kvôli neustálemu sedeniu pri počítači . Šošovky sa ľahko vkladajú, vlastne na jeden dotyk a rovnako tak z oka vyberajú, a to som dovtedy so šošovkami nemala žiadnu skúsenosť. Ich vybratie mi ozaj trvá 5 sekúnd. Vrele odporúčam!

Forest 003

Dobrý deň, chcem sa spýtať, používal som kon.šošovky značky Surevue od Johnson a Johnson,chcel som si ich objednať , ale ich prestali vyrábať. Objednal by som si aj od inej značky, ale mam zakrivenie a priemer iný ako ponúkate. Neviete mi poradiť,alebo ponúknuť náhradu za Surevue nejaké iné so zakrivením 9.1 , priemerom 14.4, a dioptrie +3.00. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, momentálne bohužiaľ nemáme v ponuke žiadne kontaktné šošovky, ktoré by Vašim parametrom vyhovovali. Ďakujeme za pochopenie.

Natália Ochabová

Dobrý deň, používam šošovky Soflens 59, ktoré sa chystám tiež u Vás objednať. Len som si všimla, že je možné pri týchto šošovkách vyskúšať skúšobný pár. Ako to funguje? Premýšľam totiž, že by som vyskúšala aj niečo iné, len neviem, či mi sadnú.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, garancia vrátenia peňazí zaručuje vrátenie plnej sumy za kontaktné šošovky v prípade, že Vám nevyhovujú. Ak si objednáte balenie 6-tich kontaktných šošoviek a po vyskúšaní zistíte, že nie ste spokojná, zašlete nám späť balenie štyroch nerozbalených kontaktných šošoviek a my Vám vrátime peniaze.

Richard Revák

dobry den, chcem sa opytat, ci bude mozne sosovky vratit alebo vymenit za ine, ak mi nebudu sediet. len problem je v tom ze som si ich objednaval cca pred mesiacom, ale som ich este neskusal. dakujem za odpoved

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak Vám tieto šošovky nebudú vyhovovať môžete ich vrátiť a my Vám vrátime plnú sumu v podobe kreditu na Váš zákaznícky účet.

Miroslava Králová

Dobrý deň. Používam šošovky Air Optix Aqua a som s nimi spokojná. Iba kvôli tomu, že si myslím, že technológie idú dopredu a novšie by mali byť pre oko asi zdravšie, premýšľam, či nemám prejsť na Top Vue Air. A hoci čo sa týka vody, tak v parametroch majú uvedené Top Vue Air 45% vody (oproti Air Optix Aqua, ktoré majú 33%), ale čo sa týka priepustnosti kyslíka, tak tú majú Air Optix Aqua vyššiu, a to 138Dk/t (Top Vue Air majú 100Dk/t). A v Air Optix Aqua sa môže aj spať, čo často nevyužívam, ale občas poobede aj hej. Takže nie sú pre oko predsa len "zdravšie" Air optix Aqua kvôli tej priepustnosti kyslíka? Alebo je podstatnejší ten obsah vody? Ďakujem vopred za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade ide skôr o to, ktoré šošovky budú viac vyhovovať Vášmu oku, nedá sa povedať, žeby boli jedne zdravšie ako druhé. Vyšší obsah vody u TopVue Air zabezpečuje dostatočnú hydratáciu šošoviek, avšak vďaka materiálu z ktorého sú vyrobené, sú aj dostatočne priedušné.

Jana Belišová

Dobrý deň. Používam ACUVUE2. Majú rozlišný priemer aj zakrivenie. Odporúčate prechod na TOPVUE AIR? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, malý rozdiel v priemere a zakrivení nemusí ovplyvniť kvalitu videnia, avšak každé oko reaguje inak a preto Vám nevieme zaručiť ako bude reagovať to Vaše. U kontaktných šošoviek TopVue Air ponúkame garanciu vrátenia peňazí, takže si ich môžete vyskúšať a ak Vám nebudú sedieť, môžete nám ich zaslať späť a my Vám vrátime celú čiastku späť.

A

Dobry den, chcel by som sa Vas opytat, ci maju tieto sosovky aj cislo na rozpoznanie otocenia sosovky. Dakujem za odpoved

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto šošovky indikátor rub/líc nemajú.

Ivana Mihálová

dobry den a este sa chcem opytat topvue air sosovky ja este nosím Surevue co boli sosovky ale ukoncili vyrobu,tieto mi sadli najviac.ked som skusala iné sosovky tak som v nich nevidela rovnako ostro jako při surevue.je to tym ze bolo iné zakrivenie a priemer? surevue maju 8,8 a14,00 a tie ostatne maju 8,6 a 14,2. robí to neplechy s ostrostou videnia? sosovky maju expiraciu do konca roka, a ja potrebujem najst také ktoré by mi sedeli tak jako Surevue. dakujem za odpověď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je veľa faktorov, ktoré môžu ovplyvniť ostrosť videnia. Čo sa týka zakrivenia a priemeru, je možné, že Vám šošovky nesedia správne v oku a tak sa znižuje kvalita videnia. Ak máte problém nájsť kontaktné šošovky ktoré Vám sedia, skúste sa poradiť s očným lekárom.

Ivana Mihálová

dobry den, maju TOPVUE AIR sosovky aj uv filter? dakujem Ivana

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto kontaktné šošovky UV filter nemajú.

Marcela Legeňová

Dobrý deň Chcela by som sa spýtať, keď som doposiaľ používala kontaktné šošovky Acuve Oasys, či môžem prejsť na TopVue Air. Lenže ja mám zakrivenie 8,4 ale pri týchto šošovkách taká možnosť nie je. Ďakujem za odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri šošovkách TopVue Air ponúkame garanciu vrátenia peňazí, takže si ich môžete vyskúšať a ak Vám nebudú vyhovovať čo sa týka zakrivenia, alebo pohodlnosti, vrátime Vám celú sumu späť.

Monika Kupčová

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať,či môžem na šošovky TopVue Air používať aj roztol Opti Free. Doposiaľ som používala šošovky Surevue, chcela by som teraz vyskúšať TopVue Air. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, so šošovkami TopVue Air môžete používať aj roztok Opti Free.

Andrej

Z mojej strany zatiaľ MAXIMÁLNA spokojnosť.Chcem sa len spýtať,nakoľko pracujem na nočné smeny,či je možné ich bez obáv nosiť aj počas nočnej smeny,keďže predchádzajúce TopVue,ktoré som nosil,mi v noci niekedy oko rozdráždili.Vďaka za odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, každý na kontaktné šošovky reaguje inak, takže Vám nemôžeme zaručiť ako budú reagovať Vaše oči, je potrebné to vyskúšať, prípadne použiť očné kvapky.

Martinka

Dobrý deň, chcem sa spýtať o čo su kvalitnejšie tieto šošovky TopVue Air od TopVue Monthly len priedušnosťou kyslíka? Nevidím tu ani UV filter ani to zakrivenie okrajov šošvky a TopVue majú veľmi tenké okraje? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky TopVue Air sú priedušnejšie a tiež majú vyšší obsah vody. Pri ich výrobe je použitá novšia technológia, preto sú v oku pohodlnejšie. Zakrivenie je rovnaké ako u TopVue Monthly a to 8.6

silvia

dobrý deň, chcela by som sa spýtať akú dioptriu šošoviek mi odporúčate, keď okuliare nosim -1,25. lekárka mi totiž predpísala šošovky s menšou dioptriou, ale v optike povedali, že si mám kúpiť s takou istou ako okuliare. mohli by ste mi prosím poradiť? ďakujem za odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, stáva sa, že dioptrie šošoviek sú rozdielne ako dioptrie okuliarov. Každopádne Vám odporúčame držať sa predpisu, ktorý ste obdržala od očného lekára.

Andrea Uherová

Dobrý deň , doteraz som používala biofinity, môžem prejsť na topvue, prípadne na purevision?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, keďže každému nositeľovi vyhovuje niečo iné, nevieme Vám zaručiť, že Vám budú tieto šošovky vyhovovať. Avšak u kontaktných šošoviek TopVue poskytujeme garanciu vrátenia peňazí, to znamená, že ak s nimi nebudete spokojná, vrátime Vám celú sumu späť. Pokojne si ich teda môžete na skúšku objednať a neriskujete stratenú investíciu.

natalka

dobry den. je velky rozdiel medzi zakrivenim 8.40 a 8.6?? takito rozdiel medzi priemerom 14.2 a 14.00?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel 0,2 by v oboch prípadoch nemal byť zásadný, avšak nemôžeme Vám to zaručiť. U kontaktných šošoviek TopVue Air ponúkame garanciu vrátenia peňazí pri nespokojnosti, takže si ich môžete vyskúšať a ak Vám nebudú sedieť pošlete nám ich späť a my Vám vrátime celú sumu.

Daniela Fedáková, Ing.

Ja mám taký problém, že vždy si poobede pospím tak 2 hodinky, a neviem ci sa to moze aj v týchto alebo iba v takých čo je napísané že aj počas spánku???

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak sa to stane neplánovane, občasne, nepoškodí to oko ani kontaktnú šošovku. Rozhodne však neodporúčame pravidelne spávať s kontaktnými šošovkami, ktoré na to nie sú určené.

Darina

Najlepšie šošovky aké som doteraz mala. Odporúčam!!!

Zuzana Kapitáňová

Dobrý deň, chcela by som si objednať tieto šošovky. Predtým som nosila šošovky Avaira, kde sa udáva zakrivenie 8.5 a priemer 14.2. Bohužiaľ už som u týchto šošoviek nenašla balenie po 6ks na mesačné použitie a preto hľadám náhradu. Cena u šošoviek Topvue Air ma zaujala, len neviem keďže majú trošku iné to zakrivenie či je to problém. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, rozdiel v zakrivení 0.1 až 0.2 by nemal byť problém. U šošoviek TopVue Air garantujeme vrátenie peňazí, takže keď si ich objednáte a nebudú Vám vyhovovať môžete ich vrátiť a my Vám vrátime celú sumu. Viac o garancii vrátenia peňazí tu.
Diana Gajarová

dobry den, pouzivam sosovky Clear 58.Chcela by som vyskusat tieto, mozem ich pouzivat bez konzultacie lekAra, alebo na vymenu sosoviek treba sa poradit s lekarom?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri šošovkách TopVue Air garantujeme vrátenie peňazí pri nespokojnosti, môžete si ich teda objednať na skúšku a ak by Vám nevyhovovali nič tým nestratíte.

Kristína

Vyskúšala som kvôli dobrej cene a garancii vrátenia peňazí a som spokojná. Predtým som mala Surevue, takže ušetrím a na kvalite to cítim nie je.

Peter

Dobrá cena, šošovky sú pohodlné, v oku sedia, nemám s nimi žiadny problém.

Lukáš

TopVue Air sú moje prvé šošovky kúpené cez net... ale môžem povedať že sú omnoho príjemnejšie a lepšie mi sedia ako tie čo som mal od lekára...samozrejme aj cena je omnoho lepšia :)

Brano

TOPVUE AIR šošovky som skúsil po sklamaní zo šošoviek BIOFINITY a to pre ich problém s vyberaním - nosili sa dobre. TOPVUE AIR sú veľmi dobré, odhliadnuc od super ceny. Nosia sa pohodlne a nie je problém ani po 16-tich hodinách. Problém s vyberaním som mal, keď som používal roztok OPTIONS MULTI. Po výmene roztoku za iný sa problém vyriešil. Pre Lenku...ak vyberani šošoviek TOPVUE AIR bol u teba majstrovský výkon, BIOFINITY môžu byť neriešiteľný problém...nosím šošovky 22 rokov a bol som pri ich vyberaní zúfalý...ale aj tu mohol byť problém s roztokom - vyskúšal asi tri roztoky a problém som mal stále, preto zmena na TOVUE AIR. Pekný deň všetkým...

Júlia

Nemôžem si ich vynachváliť. Sú naozaj pohodlné a vydržím v nich celý deň bez kvapiek.

Pavol

Nosím ich už týždeň a bez problémov, sú pohodlné a nemám ani trochu červené oči.

Miriam

Pripájam sa k pozitívnym hodnoteniam, tiež so šošovkami nemám žiadny problém. Oceňujem ľahké nasadzovanie (u niektorých šošoviek s ním mám problém). Cena je príjemná, tovar dorazil v termíne a v poriadku. Celková spokojnosť.

Vanda

Vyskúšala som a tiež mi vyhovujú, sú skutočne pohodlné, odporúčam.

Romana

Čítala som o tej priepustnosti kyslíka a hyaluronátu, tak som sa rozhodla kúpiť si ich na skúšku. Neľutujem, pohodlné a za dobrú cenu.

Lenka

Zlákala ma uvádzacia cena, zatiaľ ich nosím tretí deň, skúsila som aj cez no a všetko ok :-)

martina

dobrý den, tiež by som chcela vediet či sa dajú zakúpit aj po jednej šošovke na skúšku . dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky TopVue Air sa nedajú zakúpiť v balení po 1 šošovke, dajú sa zakúpiť v balení po 6 ks.

DB

Zdravim, budu sa dat zakupit aj v skusobnej verzii po 1 sosovke? Su ich dioptrie rovnake ako pri klasickych TopVue? Mam skusenost, ze u roznych znaciek sa sila dioptrii lisi, aj ked cislo je rovnake, ale predpokladam ze ked ide o jedneho vyrobcu, nemalo by sa to stat. Dakujem za odpoved

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, TopVue Air nebudú v skúšobnom balení, ale pokiaľ ide o dioptrie sú rovnaké ako u ostatných TopVue.