SofLens Multi-Focal (6 šošoviek)

29.89 €
100% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Vyberte si parametre Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
29.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal sú mesačné šošovky určené pre denné nosenie. Šošovky SofLens Multifocal sú určené ku korekcii tzv. PRESBYOPIE, inak nazývané tiež vetchozrakosť, kde človek okolo 40teho roku veku čelí zhoršujúcemu sa zraku a prestáva vidieť ostro ako na blízko tak i do diaľky.

Pohodlie po celý deň

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal umožňujú ostrosť videnia na blízko, na strednú vzdialenosť a do diaľky bez namáhavého zaostrovania. Ide o technologicky dobre vydarené kontaktné šošovky z kvalitného materiálu, ktoré prinášajú komfort vízu a sú zároveň veľmi príjemné v oku. Kontaktné šošovky SofLens Multifocal môžete mať v oku po celý deň, nie sú však určené k spánku, na noc je nutné šošovky vyňať očistiť a uložiť do fyziologického roztoku.

Hodnota adície

Hodnota ADICE u SofLens Multifocal je špeciálna dioptrická hodnota pridávaná k dioptrickej korekcii do diaľky umožňujúca zachovanie ostrého vízu na strednú vzdialenosť a do blízka.

LA (LOW ADITION) – nízká adíca: pokryje rozmezí od +0.75 do +1.50
HA (HIGHT ADITION) – vysoká adícia: pokryje rozmezí od +1.75 do + 2.50

Vlastnosti - SofLens Multi-Focal (6 šošoviek)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.80, 8.50
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 24 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 38%
Dioptrie: od -7.00 do +6.00
Add power: High (+2.50), Low (+1.50)
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Materiál: Polymacon
Názov produktu: SofLens Multi-Focal
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air Multifocal (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 30.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (5)

Máte nejaké otázky?
Palo

Dobrý deň, je dáky rozdiel ak použijem šošovky Multifocal oproti šošovkám Presbiopya?

Zákaznícky servis

Dobrý deň Palo, ďakujem za Vašu otázku. Na korekciu presbyopie sa používajú šošovky, ktoré sú buď označené typom korekcie, t. j. "presbyopia", alebo uvádzajú typ optiky šošovky, t. j. "multifocal". Oba typy šošoviek sú rovnaké, korigujú rovnakú zrakovú vadu . Ak máte ďalšie otázky, napíšte nám. Prajem Vám pekný deň.

Beata

Dobry den, bolo by mozne objednat skusobny par tychto multifokalnych sosoviek? Potrebovala by som -2 do dialky, adiciu LA a zakrivenie 8.8 na obidve oci. Avsak priemer na obyc.sosvkach mam 14.0 a tu pisete 14.5, neviem ci by to nebol problem. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Beata, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ, skúšobné šošovky nepredávame. Ak máte záujem šošovky vyskúšať, navštívte očnú optiku, ktorá spolupracuje s výrobcom týchto šošoviek. Určite Vám skúšobné šošovky poskytnú. Pri veľkostných parametroch je tolerovaná rozmedzná odchýlka ±0,20 mm od hodnôt nameraných očným špecialistom. Záleží teda na parametroch Vašich očí. Ak sa vojde rozdiel hodnôt do tejto medznej odchýlky, nemali by Vám šošovky teoreticky robiť problémy. Každý je však na zmenu citlivý inak. Správne by ste preto mali mať šošovky pred nákupom na internete vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe parametrov očí, Vašich potrieb a preferencií odporučí vhodné šošovky. Podľa skúšky potom môže upraviť korekciu (k čomu často pri multifokálnych šošovkách dochádza) alebo zmeniť typ šošoviek. Ak sa rozhodnete vybrať si šošovky sama bez odbornej pomoci, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je môžné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak si chcete objednať šošovky sama, mohli by sme Vám z nášho sortimentu ponúknuť šošovky TopVue Air Multifocal. Vybrané balenia šošoviek TopVue disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete o svoju investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Jaroslav Lobotka

Dobrý deň Tak som testol náhradu za SofLens Multi-Focal (Dioptrie +0,5 / Add power Low +1,5 / Zakrivenie 8,80 / Priemer 14,50) od firmy TopVue Air Multifocal a nie sú zlé, ale sú dosť hrubé. Ale chcel by som sa opýtať na PureVision Multi-Focal. Sú od rovnakého výrobcu ako SoftLens, ale majú omnoho vyššiu priepustnosť O2. Trošku menší priemer by mi problém nerobil, len by ma zaujímalo či sú z rovnakého materiálu ako SoftLens, tým pádom by mali byť rovnako tenké a či tá vyššia priepustnosť O2 zamedzí dráždeniu očí v miestnostiach, lebo vonku nemám so SoftLens problém. Asi je to prípad o prípadu, len či nemáte s tým bližšie skúsenosti. Sú o 10€ drahšie, tak predpokladám, že tá cena v niečom musí byť zakomponovaná. ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jaroslav, ďakujeme Vám za otázku. Rozdiel medzi PureVision Multi-Focal a SofLens Multifocal je v použitom materiáli. PureVision Multi-Focal sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, ktorý kombinuje hydrofilnú a hydrogélovou zložku, ktorá stojí za výbornou lubrikáciou a zmáčavosťou kontaktných šošoviek. Silikónová zložka umožňuje materiálu dýchať, priepustnosť kyslíka je omnoho vyššia, tým pádom je očná rohovka dostatočne okysličená. Balafilcon A, z ktorého sú PureVision Multi-Focal vyrobené majú novší typ materiálu, preto je cena týchto šošoviek vyššia. SofLens Multifocal sú vyrobené len z hydrogélového materiálu Polymaconu, kde je priepustnosť kyslíka pomerne nízka a obsiahnuté % vody je porovnateľné so silikón-hydrogelovými kontaktnými šošovkami. Rozdiel v materiáloch rozpoznajú aj citlivejší užívatelia. Hydrogélové kontaktné šošovky bývajú o niečo silnejšie a sú dobre lubrikované. Silikón-hydrogélové kontaktné šošovky bývajú tenšie, pružnejšie a pevnejšie. Rozdiely v materiáloch alebo veľkostných parametroch vníma každý užívateľ veľmi individuálne, preto hľadanie nových šošoviek zaberie čas a občas aj nevhodné investície. Preto je dobré, všetky zmeny uskutočnovať s pomocou očného špecialistu, ktorý pri vyšetrení poskytne aj skúšobné kontaktné šošovky. Akonáhle nájdete šošovky, ktoré Vám bez akýchkoľvek výhrad sadnú, môžete ďalšie nákupy na internete realizovať bez obáv. Pokiaľ by ste mali dalšie otázky, neváhejte se na nás obrátiť. Pekný deň.

Jaroslav Lobotka

Dobrý deň Používam tieto šošovky SofLens Multi-Focal (Dioptrie +0,5 / Add power Low +1,5 / Zakrivenie 8,80 / Priemer 14,50). Čo sa týka videnia, sú super, na blízko by to chcelo silnejšie, ale zas by to možno bolo na úkor dobrého videnia do diaľky a to nechcem meniť. Keď ich nosím vonku, hlavne keď je vyššia vlhkosť, tak ich môžem mať celý deň bez akéhokoľvek dráždenia očí, ale akonáhle som v uzavretých priestoroch, tak po pár minutách začína mierne dráždenie a červenanie očí. Nepomôžu kvapky do očí, musím šošovku vytiahnuť, kvapnúť do vnútra šošovky a znovu aplikovať, potom mám zas tak pol hodinky pokoj. Mohli by ste mi navrhnúť adekvátnu kvalitnejšiu náhradu, možno s lepšou priepustnosťou, kedy by nebolo potrebné vyťahovať šošovku a kvapkať z vnútra, ale stačilo by z vonku? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jaroslav, ďakujeme Vám za otázku. V prípade, že pociťujete, že zraková ostrosť na blízku vzdialenosť nie je úplne perfektná, tak Vám odporúčame navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám premeria a skontroluje zrak. Je úplne prirodzené, že sa očné vady vyvíjajú. Na základe Vašeho popisu sa Vám pravdepodobne pozmenila dioptria na blízko s čím Vám môže očný špecialista pomôcť. Následne by ste videl ostro na všetky vzdialenosti. Kontaktné šošovky SofLens Multi-Focal sú z hydrogélového materiálu, ktorý skutočne býva viac vysušovaný v uzavretých a klimatizovaných priestoroch a môže dráždiť oči. Súčasne majú tieto šošovky nie príliš bežný rozmer. Z tohto dôvodu by sme Vám odporučili len silikón- hydrogélové kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré majú vysokú priepustnosť kyslíka (100 Dk/t) a 45% vody, čo je oveľa viac ako u Vašich súčasných kontraktných šošoviek. Výhradne u značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí, takže ak by Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. V prípade, že máte ďalšie otázky neváhajte nám napísať, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Anonymous

Dobrý deň. Chcem sa spýtať aké potrebujem šošovky keď mám do diaľky +0,50 a do blízka +1,50. Ďakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Hledáte správně v multifokálních kontaktních čočkách. Při objednání konkrétních kontaktních čoček zvolíte dioptrii +0,50 a Vaše Add power je +1,00 (této hodnotě se musíte co nejvíce přiblížit). Při výběru čoček je důležité také zakřivení, průměr a materiál, který je použitý k výrobě čoček. Materiály se liší vlastnostmi - rozdílný obsah vody, propustnost kyslíku, ... Pokud hledáte své první kontaktní čočky, je ideální poradit se osobně s kontaktologem, který Vám doporučí konkrétní čočky s ohledem na potřeby Vašich očí. Přejeme hezký den.