SofLens Multi-Focal (6 šošoviek)

27.99 €
100% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Streda 8.12. Stock day info: Tomorrow 8. december Stock day info: Ready to be sent Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
27.99 €

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal sú mesačné šošovky určené pre denné nosenie. Šošovky SofLens Multifocal sú určené ku korekcii tzv. PRESBYOPIE, inak nazývané tiež vetchozrakosť, kde človek okolo 40teho roku veku čelí zhoršujúcemu sa zraku a prestáva vidieť ostro ako na blízko tak i do diaľky.

Pohodlie po celý deň

Kontaktné šošovky SofLens Multifocal umožňujú ostrosť videnia na blízko, na strednú vzdialenosť a do diaľky bez namáhavého zaostrovania. Ide o technologicky dobre vydarené kontaktné šošovky z kvalitného materiálu, ktoré prinášajú komfort vízu a sú zároveň veľmi príjemné v oku. Kontaktné šošovky SofLens Multifocal môžete mať v oku po celý deň, nie sú však určené k spánku, na noc je nutné šošovky vyňať očistiť a uložiť do fyziologického roztoku.

Hodnota adície

Hodnota ADICE u SofLens Multifocal je špeciálna dioptrická hodnota pridávaná k dioptrickej korekcii do diaľky umožňujúca zachovanie ostrého vízu na strednú vzdialenosť a do blízka.

LA (LOW ADITION) – nízká adíca: pokryje rozmezí od +0.75 do +1.50
HA (HIGHT ADITION) – vysoká adícia: pokryje rozmezí od +1.75 do + 2.50

Vlastnosti
Výrobcovia: Bausch and Lomb
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.80, 8.50
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 24 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 38%
Dioptrie: od -7.00 do +6.00
Add power: High (+2.50), Low (+1.50)
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Materiál: Polymacon
Názov produktu: SofLens Multi-Focal
Najlepšia alternatíva

TopVue Air Multifocal (6 šošoviek)

  • extrémna priedušnosť
  • vysoký obsah vody
  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
Cena: 30.99 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (3)

Comments: Do you have any questions?

Jaroslav Lobotka

Dobrý deň Tak som testol náhradu za SofLens Multi-Focal (Dioptrie +0,5 / Add power Low +1,5 / Zakrivenie 8,80 / Priemer 14,50) od firmy TopVue Air Multifocal a nie sú zlé, ale sú dosť hrubé. Ale chcel by som sa opýtať na PureVision Multi-Focal. Sú od rovnakého výrobcu ako SoftLens, ale majú omnoho vyššiu priepustnosť O2. Trošku menší priemer by mi problém nerobil, len by ma zaujímalo či sú z rovnakého materiálu ako SoftLens, tým pádom by mali byť rovnako tenké a či tá vyššia priepustnosť O2 zamedzí dráždeniu očí v miestnostiach, lebo vonku nemám so SoftLens problém. Asi je to prípad o prípadu, len či nemáte s tým bližšie skúsenosti. Sú o 10€ drahšie, tak predpokladám, že tá cena v niečom musí byť zakomponovaná. ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jaroslav, ďakujeme Vám za otázku. Rozdiel medzi PureVision Multi-Focal a SofLens Multifocal je v použitom materiáli. PureVision Multi-Focal sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, ktorý kombinuje hydrofilnú a hydrogélovou zložku, ktorá stojí za výbornou lubrikáciou a zmáčavosťou kontaktných šošoviek. Silikónová zložka umožňuje materiálu dýchať, priepustnosť kyslíka je omnoho vyššia, tým pádom je očná rohovka dostatočne okysličená. Balafilcon A, z ktorého sú PureVision Multi-Focal vyrobené majú novší typ materiálu, preto je cena týchto šošoviek vyššia. SofLens Multifocal sú vyrobené len z hydrogélového materiálu Polymaconu, kde je priepustnosť kyslíka pomerne nízka a obsiahnuté % vody je porovnateľné so silikón-hydrogelovými kontaktnými šošovkami. Rozdiel v materiáloch rozpoznajú aj citlivejší užívatelia. Hydrogélové kontaktné šošovky bývajú o niečo silnejšie a sú dobre lubrikované. Silikón-hydrogélové kontaktné šošovky bývajú tenšie, pružnejšie a pevnejšie. Rozdiely v materiáloch alebo veľkostných parametroch vníma každý užívateľ veľmi individuálne, preto hľadanie nových šošoviek zaberie čas a občas aj nevhodné investície. Preto je dobré, všetky zmeny uskutočnovať s pomocou očného špecialistu, ktorý pri vyšetrení poskytne aj skúšobné kontaktné šošovky. Akonáhle nájdete šošovky, ktoré Vám bez akýchkoľvek výhrad sadnú, môžete ďalšie nákupy na internete realizovať bez obáv. Pokiaľ by ste mali dalšie otázky, neváhejte se na nás obrátiť. Pekný deň.

Jaroslav Lobotka

Dobrý deň Používam tieto šošovky SofLens Multi-Focal (Dioptrie +0,5 / Add power Low +1,5 / Zakrivenie 8,80 / Priemer 14,50). Čo sa týka videnia, sú super, na blízko by to chcelo silnejšie, ale zas by to možno bolo na úkor dobrého videnia do diaľky a to nechcem meniť. Keď ich nosím vonku, hlavne keď je vyššia vlhkosť, tak ich môžem mať celý deň bez akéhokoľvek dráždenia očí, ale akonáhle som v uzavretých priestoroch, tak po pár minutách začína mierne dráždenie a červenanie očí. Nepomôžu kvapky do očí, musím šošovku vytiahnuť, kvapnúť do vnútra šošovky a znovu aplikovať, potom mám zas tak pol hodinky pokoj. Mohli by ste mi navrhnúť adekvátnu kvalitnejšiu náhradu, možno s lepšou priepustnosťou, kedy by nebolo potrebné vyťahovať šošovku a kvapkať z vnútra, ale stačilo by z vonku? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jaroslav, ďakujeme Vám za otázku. V prípade, že pociťujete, že zraková ostrosť na blízku vzdialenosť nie je úplne perfektná, tak Vám odporúčame navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám premeria a skontroluje zrak. Je úplne prirodzené, že sa očné vady vyvíjajú. Na základe Vašeho popisu sa Vám pravdepodobne pozmenila dioptria na blízko s čím Vám môže očný špecialista pomôcť. Následne by ste videl ostro na všetky vzdialenosti. Kontaktné šošovky SofLens Multi-Focal sú z hydrogélového materiálu, ktorý skutočne býva viac vysušovaný v uzavretých a klimatizovaných priestoroch a môže dráždiť oči. Súčasne majú tieto šošovky nie príliš bežný rozmer. Z tohto dôvodu by sme Vám odporučili len silikón- hydrogélové kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré majú vysokú priepustnosť kyslíka (100 Dk/t) a 45% vody, čo je oveľa viac ako u Vašich súčasných kontraktných šošoviek. Výhradne u značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí, takže ak by Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. V prípade, že máte ďalšie otázky neváhajte nám napísať, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Anonymous

Dobrý deň. Chcem sa spýtať aké potrebujem šošovky keď mám do diaľky +0,50 a do blízka +1,50. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Hledáte správně v multifokálních kontaktních čočkách. Při objednání konkrétních kontaktních čoček zvolíte dioptrii +0,50 a Vaše Add power je +1,00 (této hodnotě se musíte co nejvíce přiblížit). Při výběru čoček je důležité také zakřivení, průměr a materiál, který je použitý k výrobě čoček. Materiály se liší vlastnostmi - rozdílný obsah vody, propustnost kyslíku, ... Pokud hledáte své první kontaktní čočky, je ideální poradit se osobně s kontaktologem, který Vám doporučí konkrétní čočky s ohledem na potřeby Vašich očí. Přejeme hezký den.