PureVision Toric (6 šošoviek)

32.29 €
97% odporúčaní
Výroba bola ukončená a prebieha dopredaj skladových zásob. Zadajte svoje parametre pre overenie dostupnosti.
Kedy odošleme? Vyberte si parametre Vyberte si parametre
Pridať 9.69 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
32.29 €

Kontaktné šošovky Purevision Toric

Výroba niektorých kombinácií parametrov bola ukončená. Prebieha ich dopredaj. Pre overenie dostupnosti zadajte svoje hodnoty.

Kontaktné šošovky PureVision Toric predstavujú veľmi vhodné riešenie pre nositeľov s vyšším stupňom astigmatizmu. Sú zárukou vysokého pohodlia a ostrého videnia. PureVision sa obecne vyznačujú dobrou centráciou a vysokou priepustnosťou pre kyslík, ktorá v kombinácii s materiálom Batafilcon A a technológiou ArGel, umožňuje i kontinuálne nosenie kontaktných šošoviek. Tento spôsob užívania PureVision by však mal byť schválený kontaktológom vzľadom k individuálnym potrebám nositeľa.

PreVision Toric je možné užívať tiež klasickým spôsobom – ráno nasadiť, večer vyňať, vyčistiť a uložiť do roztoku. Kontaktné šošovky PureVision Toric sú určené k 30dennému cyklu výmeny. Balenie obsahuje 6 ks = 3 páry, z nich každý na dobu 30 dní.

Vlastnosti - PureVision Toric (6 šošoviek)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Zakrivenie (BC): 8.70
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 112 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
UV filter: Nie
Názov produktu: PureVision Toric
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 27.79 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (14)

Máte nejaké otázky?
Miroslava Líšková

Dobrý deň, prosím Vás o radu. po kontrole u očného lekára mám na poukaze na okuliare napísané údaje: pravé oko = dioptria -2,75, cylinder dioptria -0,75, cylinder os 170 Ľavé oko = dioptria -3,25, cylinder dioptria -0,25, cylinder os 175 Vždy som si u Vás kupovala kontaktné šošovky zn. Bausch and Lomp Optima, ale nepotrebovala som cylinder. Nakoľko teraz mám na okuliare predpísaný aj cylinder, prosím Vás o radu, aké šošovky a hlavne s akými parametrami si mám u Vás objednávať. Vôbec nemám skúsenosť so šošovkami s cylindrami, ako si poradiť pri ich objednávke. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miroslava, ďakujeme Vám za otázku. Pred nákupom šošoviek je nutné okuliarové hodnoty upraviť. Vo Vašom prípade sa úprava dotkne iba hodnôt ľavého oka, pri pravom oku hodnoty zostanú paradoxne rovnaké. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindra -0,75 a osi 170 °. U ľavého oka je hodnota cylindra príliš nízka a na korekciu zraku Vám bude stačiť klasická sférická šošovka s hodnotou dioptrie -3,25. Vzhľadom na ukončenie výroby týchto šošoviek od spoločnosti Bausch&Lomb, by sme Vám odporučili mesačné silikón-hydrogélové šošovky TopVue Air for Astigmatism - tórickú variantu pre pravé oko a TopVue Air - sférickú variantu pre ľavé oko. Veľkostné parametre sú odlišné od šošoviek, ktoré ste predtým používali, povolená medzná odchýlka je však ±0,20 mm, takže by tento rozdiel mali Vaše oči bez problémov spracovať. Značka TopVue navyše zákazníkom ponúka službu - Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaše investície sa Vám vrátia. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte, radi Vám poradíme. Prajeme Vám krásny deň.
Karolina Malíková

Dobry den, rada by som sa chcela informovat, ktore sosovky by boli vhodne pri nameranych hodnotach: prave oko: SPH -2,50, CYL -1,25, AX 45 lave oko: SPH -3,25, CYL -1,25, AX 151 Predtym som velmi dlho pouzivala vyssie uvedene Pure Vision Toric - boli vyborne. Dakujem

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Ak Vám vyhovovali šošovky PureVision Toric, potom sa k nim môžete vrátiť. Pre nákup kontaktných šošoviek bude potrebné len upraviť hodnoty osí. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osou 50°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -1,25 a osou 150°. Pekný deň.

Adriána

Dobrý deň. Po kontrole mám na recepte hodnoty: VOD: -2,75, -0,5 cylinder 20st. VOS: -2,25, -0,5 cylinder 20st. Tieto hodnoty sú určené pre okuliare? Sú hotnoty rovnaké pre okuliare ako aj pre šošovky? Alebo pre šošovky sú hodnoty nižšie? Aké šošovky si mám objednať? Predtým som nosila SofLens od Bausch and Lomb. Šošovky s cylindrom -0,5 neexistujú, mám si objednať s cylindrom vyšším a to -0,75? Ďakujem za všetky odpovede.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Vyšší cylinder Vám neodporúčame. Hodnoty by sme Vám upravili na dioptriu -3,00 pre pravé oko a na -2,50 pre ľavé oko. Cylindre do 0,50 sa prepočítavajú na dioptriu. Teoreticky by ste teda mohla pokračovať v nosení šošoviek, ktoré máte vyskúšané. Nemôžeme Vám ale poradiť, či pre Vás vypočítané hodnoty budú 100% vhodné. Ideálne by bolo, vyskúšať nové hodnoty korekcie u kontaktológa. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Ivona Krétová

Dobrý deň. 15-ročná dcéra nosí šošovky vyše roka a dobre ich znáša. Po poslednej kontrole u očného lekára má na recepte na okuliare uvedené hodnoty na PO dioptria -4,00 a LO dioptria -3,00 cylinder -0,25 a os 65. Dcéra by veľmi chcela nosiť šošovky aj s možnosťou v nich prespať. Prosím o názor, či je to vhodné a či vôbec máte v ponuke šošovky s týmito parametrami. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Vašu otázku. Aj keď boli dcére namerané nové parametre, nie je ešte treba voliť tórické kontaktné šošovky. Vlastne to nie je ani možné. Cylinder je príliš nízky. Zatiaľ teda môže zostať u súčasných PureVision. Pre pravé oko by mala byť vyhovujúca dioptria -3,75 a pre pravé oko dioptria -3,00. Ide ale o tabuľkové prepočty a skutočnosť sa môže ľahko líšiť. Bez predchádzajúceho vyskúšanie sa môže stať, že dcére dioptrie nebudú úplne vyhovovať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Martin Molnár

Dobry den, rad by som sa informoval ci su tieto sosovky vhodne a nejedna sa o velky zasah do oka ak moje parametre na zakrivenie a priemer oka su 8.70 , 14.50 , za odpoved vopred dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vaš komentár. Pokiaľ Vám neboli tieto kontaktné šošovky odporúčané lekárom, nemôžeme Vám povedať, ako budú pre Vaše oči pohodlné. Zakrivenie je zodpovedajúce, ale pokiaľ ide o priemer šošovky, rozdiel je pomerne veľký. My by sme Vám PureVision Toric nedoporučovali. Ak Vám bude nosenie nepríjemné, rozbalené balenia nie je možné vrátiť. Môžeme Vám ponúknuť TopVue Air for Astigmatism, u ktorých je rozdiel parametrov menší a je u nich možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Adriana

Dobrý deň, pravidelne som si u vás objednávala šošovky, no zmenil sa mi zrak a potrebujem torické šošovky: PO : -1,25, cyl. -0,75, AX 180, ĽO: -1,00, cyl. -0,75, AX 160. Doposiaľ som nosila šošovky so zakrivením 8,6 a priemerom 14,2. Takéto zakrivenie a priemer v ponuke ale nemáte. Je možné, že tým, že potrebujem torické šošovky, zmenilo sa zakrivenie i os? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Postupem času na oku dochází k různým změnám. Zakřivení a průměr by však ovlivněny být neměly. Kdyby k tomu snad došlo, měl by Vás na to oční lékař či kontaktolog upozornit. Pro toto zakřivení a průměr si můžete zvolit například čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism. Pokud budete mít další dotazy, určitě nám napište. Přejeme krásný den.
reka

Dobry den, chcela by som si kupit sosovky, potrebovala by som: PO -5,00; cyl -1,00; os 80° a LO -4,25; cyl -1,00; os 105°. Zatial som vôbec nenasla sosovky s cylindrom -1,00. Neexistuju take? Ked nie, tak co odporucate? Druha vec, co s osom 105°, ved ani take nemate. Dakujem pekne.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Předpokládáme, že hodnoty, které uvádíte jsou naměřené pro dioptrické brýle. Pro čočky je téměř vždy nutné parametry upravit. Při objednání si zvolíte pro pravé oko dioptrie -4,75 cyl -0,75 a osu 80°. Pro levé oko zvolte dioptrii -4,00 cyl -0,75 a osu 100°. Je ale důležité vybírat čočky také podle průměru a zakřivení. Pokud budete mít další dotazy, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

andrej

Dobry den. V popise sa píše že su na kontinuálne nosenie. Ale v príspevku nižšie píšete že ich treba vyberať každý deň z oka. Je preto tento údaj v popise nesprávny? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Čočky je možné nosit oběma způsoby. Kontinuální nošení je nutné předem konzultovat s očním specialistou, protože není vhodné pro všechny typy očí. Děkujeme Vám za upozornění. Odpověď na předchozí komentář opravíme. Ještě jednou děkujeme a přejeme hezký den.

Renata Patylova

Dobry dem.Chcem sa spitat ci ich mozem nosit neustale aj spat v nich po dobu 30 dni.

Zákaznícky servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky je možné nosit kontinuálně, ale tento způsob nošení je nutné konzultovat s očním lékařem. Samozřejmě je také možné čočky každý večer vyjmout a čistit. Přejeme hezký den.

lula

dobrý den, mala som predtým šošovky Oasys acuvue, kde bol priemer 14.5 a zakrivenie 8,6 vadilo by nejako keby si objednám tieto kde je 14 a 8,7?? .. bol by v tom nejaký rozdiel? ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení a priemere by nemala spôsobiť žiaden problém. V dnešnej dobe sú už šošovky vyrábané tak, aby priľahli k vašemu oku aj keď je v zarivení a priemere rozdiel. Odporúčame Vám však vyskúšať šošovky v určitej optike, aby ste si bola istá, že vám sadnú.

Zuzana

este sa chcem opýtať ze do údajov pri objednávaní zadávam cylinder o,75 a dioptria je to iste ??? Ak ano načo mam zadávať ten istý údaj 2krat

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň dioptria a cylinder sú rozdielne parametre. O dioptrii a o ose cylindru si môžete prečítať viac v našom slovníku: Dioptrická hodnota a Cylinder
Zuzana

Dobrý den ... Očná mi objednala skúšobne šošovky s rozmermi práve oko AX 180, cyl -0,75; DIA 14,5;BC 8,7; pwr -0,00 Ľavé oko AX 180; cyl -2,25; Dia 14,5; BC 8,7; pwr -0,00 Chcem sa opýtať co je to za údaj pwr a ci si mozem objednať šošovky Pure Vision 2 for astigmatic tmavomodrá škatuľka ked ja mam Dia 14,5 a tie šošovky maju písané len 14,00... Dia je priemer ?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, PWR je hodnota dioptrie, ktorú potrebujete. Keďže máte hodnotu dioptrie 0,00 vo vyberaní šošoviek zadávate dioptriu 0,00 ďalej os, cylinder a priemer inak nazývaný diameter, aby ste upravili astigmatizmus vašich očí. Čo sa menšej zmeny v priemere týka, nemala by spôsobiť problém. Odporúčame ale vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism na ktoré platí garancia vrátenia peňazí keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Andrea Seňková

dobry den doposial som uzivala sosovky PureVision Toric (6 šošoviek) dioptria -4 a cylinder 1,25 a os 180 na obe oci teraz sa mi to zmenilo na -4 ale cylinder je 0,5 ale taky cylinder sa neuvadza co mi doporucujete. vopred dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, naša očná špecialistka Vám odporúča kúpiť si šošovky s dioptriou -4 bez cylindru.

erik kopas

dobry den prosim viete mi poradit chcem si objednat sosovky mam doporucenie na tieto avsak moje parametre su L. dioptria 0 cylinder -0,5 os 0 P. dioptria 0 cylinder -0,5 os 170 vopred dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vzhľadom na to, že sa cylinder s hodnotou -0,5 nevyrába, je potrebné u Vás zvoliť tzv. sférický ekvivalent. To znamená, že by ste si mali objednať sféricky (necylindrické) šošovky v hodnote -0,25 na obe oči.