PureVision 2 for Astigmatism (6 šošoviek)

34.89 €
96% odporúčaní
Skladom
Výrobca dočasne obmedzil výrobu tohto produktu. Niektoré dioptrie nie je možné dočasne dodať.
Kedy odošleme? piatok 14.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
34.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Purevision 2 for Astigmatism

Astigmatické šošovky s HD optikou - ostrejšie videnie

Novinkou na trhu od firmy Bausch and Lomb predstavujú kontaktné šošovky PureVision 2 for Astigmatism s dizajnom špeciálne vyvinutým pre ľudí s astigmatizmom. Prednosťou týchto silikón-hydrogélových šošoviek sú predovšetkým vylepšené dioptrické vlastnosti, ktoré ocenia predovšetkým nositelia šošoviek, ktorí trpia nedostatkom kontrastnej citlivosti, čo sa môže prejaviť rozmazaným videním za zhoršených svetelných podmienok.

Špeciálny design

Kontaktné šošovky PureVision 2 for Astigmatism sa pýšia dizajnom, ktorý zaručí výnimočnú stabilitu a neprerušované videnie po celú dobu nosenia. Redukuje rozmazané videnie, ktoré môže byť spôsobené pohybom šošovky.

Technológia ComfortMoist

PureVision 2 for Astigmatismedny z najtenších kontaktných šošoviek dostupných na trhu. Vďaka technológii ComfortMoist, ktorá bohato zvlhčuje povrch šošovky, poskytujú PureVision 2 for Astigmatism vysoký komfort po celý deň. Napriek výnimočnej tenkosti si zachovali veľmi príjemné vlastnosti pri manipulácii.

Spôsob používania

PureVision 2 for Astigmatism s HD optikou sú určené na bežné (vyberanie na noc), aj na predĺžené používanie, kedy je možné šošovky ponechať v oku bez vybratia po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento spôsob používania je však potrebné konzultovať s očným špecialistom.

Vlastnosti - PureVision 2 for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.90
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 36%
Priepustnosť O2: 91 Dk/t
Materiál: Balafilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
UV filter: Nie
Názov produktu: PureVision 2 for Astigmatism
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 27.79 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (18)

Máte nejaké otázky?
Dada

Dobrý deň, mám predpísané dioptrické okuliare s nasledovnými údajmi: ľavé oko (do diaľky): sph. dptr -2,75, cylinder -0,75, os 0, pravé oko (do diaľky): sph. dptr -0,50, cylinder -1,00, os 180. Mám vyhliadnuté kontaktné šošovky PureVision 2 for astigmatism, avšak nenašla som cylinder v hodnote -1,00. Prosím o radu ako prepočítať uvedené údaje pre výber vhodných kontaktných šošoviek. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Dada, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu a často je nutné okuliarové hodnoty upraviť. Pre pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -0,50, cylindra -0,75 a os 180° a pre ľavé oko zadáte hodnotu dioptrie -2,75, cylindra -0,75 a os 180°. Pokiaľ by ste mali mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

marian

dobry den. mam predpisane tito konkretne sosovky. -1,25 cyl -1,25 os 90. ake jednodnove sosovky by mi mohli vyhovovat. ziadne priemer 14,5 a zaoblenie 8,9 som nenasiel. a zaujima ma ci sa moze kombinovat peroxidovy roztok na noc a neperixodovy na rychlu uschovu pocas dna. dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Marián, ďakujeme Vám za otázku. Pri nosení kontaktných šošoviek sú povolené pri priemere a zakrivení malé odchýlky do ± 0,20 mm, pričom zakrivenie má väčšiu váhu. Jednodenné kontaktné šošovky so zhodnými parametrami v našej ponuke skutečne nemáme, ale našli sme dvoje kontaktné šošovky s veľkostnými parametrami, ktoré odpovedajú povoleným odchylkám. Kontaktné šošovky Dailies AquaComfort Plus Toric majú zakrivenie 8,80 mm a priemer 14,40 mm a kontaktné šošovky Biomedics 1 Day Extra Toric, ktoré majú zakrivenie 8,70 mm a priemer 14,50 mm. Dovoľte nám, upozorniť Vás, že jednodenné kontaktné šošovky sú len na jedno použitie. Starostlivosť s roztokmi je určená len pre viacdenné šošovky s denným či predĺženým režimom nosenia. Ak dodržíte potrebné pravidlá používania peroxidového roztoku cez noc a proces neutralizácie prebehne tak ako má, tak je možné v priebehu dňa kontaktné šošovky vyčistiť aj univerzálnym roztokom a večer ich opäť môžete uložit do peroxidového roztoku k vyčisteniu . Pokiaľ nepracujete vyložene v prašnom prostredí, môžu Vám k očisteniu kontaktných šošoviek poslúžiť aj očné kvapky, ktoré očistia šošovku priamo v oku. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
Michaela

Dobry vecer,ocna lekarka mi predpisala pre prave oko dioptrie -3,25 bez cylindra a pre lave oko -2,5 s cylindrom -1 a osou 170. Pri vybere sosoviek som ale cylinder s hodnotou -1 nenasla. Viete mi prosim poradit? Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Údaj cylindra s hodnotou -1,00 v ponuke skutečne nenájdete. Je to preto, pretože sa tórické kontaktné šošovky vyrábajú len v obmedzenom rozsahu a pred nákupom je potrebné dioptrické hodnoty upraviť. Vo Vašom prípade budete po úprave dioptrií potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osi 170°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Erika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aký cylinder si správne objednať, keď takú hodnotu som na tórických šošovkách nenašla. Od optika mám namerané na jednom oku cylinder -1,00 a na druhom oku cylinder -1,5. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre kontaktné šošovky sa často musia parametre upravovať. Cylindre sa zaokrúhľujú, ale záleží na sférickej dioptrii, aká bude výsledná hodnota cylindra. Napíšte nám teda prosím kompletné údaje z merania. Sférickú dioptriu, cylinder i os. Zatiaľ ďakujeme a prajeme pekný deň.

Tomáš

Dobrý deň, používam kontaktné šošovky Acuvue oasys for astigmatism, lekár mi predpísal D -0,75, Cyl -0,75, OS 130, zakrivenie 8,6 , priemer 14,5. Moja otázka je že či bude vadiť iné zakrivenie ako mám teraz. chcel by som skusiť inu značku, a pri týchto pure vision 2 máte zakrivenie 8,9. dôvod zmeny je ten že ma po dlhšom nosený v oku začnú rezať a následne si ich musím vybrať.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. S týmto Vám môžeme poradiť iba teoreticky. Všeobecne sa uvádza, že oči sú schopné určité rozdiely v zakrivení šošoviek tolerovať. Hodnoty týchto rozdielov však záležia na konkrétnych očiach nositeľa. Nové šošovky je vždy nutné vyskúšať a preto by sme Vám odporúčali konzultovať zmenu šošoviek s očným špecialistom. Je možné, že pre Vás zmena nebude znateľná, ale tiež je možnosť, že Vám šošovky budú nepríjemnejšie než pôvodný Acuvue Oasys for Astigmatism. Nákup kontaktných šošoviek bez predchádzajúceho odporúčania lekára by mohol predstavovať riziko zbytočného nákupu. Pri týchto problémoch by sme Vám nedoporučovali dobu výmeny šošoviek predlžovať, ale skôr skracovať. Pokiaľ Vám budeme môcť akokoľvek pomôcť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Maria

Dobrý večer,očný lekár mi predpisal kontaktne šošovky s dioptriou minus 3,cylinder 1,5 a 74 os,taka možnost vyberu tu ale nie je...mam si vybrat cylinder 1,25 alebo 1,75 a os 70 ?dakujem za odpoved .

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za dotaz. Ak je aj cylinder nameraný v mínusových hodnotách, zvolíte si u tórických kontaktných šošoviek dioptriu -3,00 cylinder -1,25 a os 70 °. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Ondrej Bublavý

Dobrý deň, šošovky nosím už dlhší čas ale doteraz zo stánky odkiaľ som si objednával nebola možnosť vybrať cylinder ani os a tak neviem čo si mám zvoliť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Veľmi nás teší, že ste sa rozhodli nakúpiť v našom obchode. Ak máte namerané iba dioptrie, tak ste sa zrejme dostali na nesprávny produkt a pravdepodobne hľadáte PureVision 2. Keby ste mali ďalšie otázky, určite nám kedykoľvek napíšte. Želáme príjemné nosenie a krásny deň.
Antónia

Dobrý deň, ešte nikdy som nemala šošovky, takže by som sa chcela poradiť, či musím navštíviť očného lekára, keď ich chcem nosiť. Teraz mám okuliare s dioptriami -5,5, cylinder -2, os 180°. Ďakujem.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Samozřejmě je ideální navštívit optometristu, který Vám pomůže s výběrem čoček. Specialista přizpůsobí výběr všem individualitám oka, naměřeným parametrům a sdělí Vám také potřebný průměr a zakřivení čočky. Pomůže Vám s první aplikací čoček a sdělí potřebné informace související například s péčí o čočky. Pokud ale chcete, můžete vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých zvolíte dioptrie -5,25 cyl -1,75 a osu 180°. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Ke všem vícedenním čočkám je také potřeba zakoupit roztok na čištění čoček. Přejeme hezký den.
Katarína Patáčová

Dobrý deň, chcela som si objednať KS Purevision 2 for Astigmatism - len čo sa týka cylindra nie je tam hodnota akú mi predpísala očná lekárka. Ide o hodnoty: PO: Sph.dptr. -1,75; cyl - 0,50; osa 90. ĽO: sph.dptr. -2,00; Cyl -0,25; osa 70.Viete mi poradiť.

Zákaznícky servis

Dobrý den, určitě Vám poradíme. Takto nízké cylindrické hodnoty není nutné korigovat torickými čočkami. Použijeme tedy přepočet, ze kterého vyjdou dioptrie pro klasické sférické kontaktní čočky. PO: -2,00 dioptrie a LO: -2,00 dioptrie. Dodržujte pravidelné kontroly u svého očního specialisty pro případ, že by se cylindrické hodnoty zvýšily a bylo nutné přejít na torické čočky (od cyl +/- 0,75). Přejeme hezký den.

Aďo

Zdravím. Chcem sa spýtať,aké hodnoty šošoviek mám voliť pri hodnotách: OP: (nat. 0,4 - 1.5 Dsf = -1.5 Dcyl os 100 st.= 1,2) OL: (nat. 0,3č -2.25 Dsf = - 1,25 Dcyl os 90 st = 1,2) Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k tomu, že máte pro každé oko naměřeny jiné hodnoty, je nutné objednat dvě balení kontaktních čoček. Pro jedno oko zvolte parametry: dioptrie -1,50 cyl. -1,25 a osa 100°. Pro oko druhé budete potřebovat dioptrie -2,25 cyl -1,25 a osa 90°. Přejeme hezký den.

Monika

Dobry den, ocna mi predpisala sosovky Air Optix for astigmatism s hodnotami na obale: -0.00 -1.25x170, ale v zadavani parametrov sa zadava uplne nieco ine. Viete mi s tym prosim pomoct. A este jedna otazka, zapalili sa mi z nich oci tak chcem vyskusat inu znacku, su niektore aj na take citlive oci alebo mi treba niektore s vacsou priepustnostou? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pri určovaní parametrov sa zadávajú presne tie isté hodnoty, ktoré ste napísala vy. Dioptria 0,00; cylinder -1,25 a os 170°. Pokiaľ sa vám zapálili oči, odporúčame vám navštíviť vášho očného lekára, aby vám presne určil šošovky, ktoré budú vhodné pre vaše oči. Problém môže byť v materiále šošoviek alebo v ich iných vlastnostiach.

Nicol Skačanová

Dobry den, chcem sa opytat, ci je mozne vyreklamovat sosovky, ak som krabicku uz otvorila. (pouzila som 1 z kazdej krabicky ) Objednala som si naposledy sosovky TOP VUE AIR for Astigmatism, ale mam problem v nich citat. Nevidim na notebooku, ani na pc. Pri sosovkach, ktore som mala pred tym PURE VISION 2 Astigmatism som nemala s citanim problem. Cyliynder a os su rovnake, trochu je rozdiel v zakriveni a ...Objednala by som si

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na šošovky TopVue Air for Astigmatism sa vzťahuje garancia vrátenia peňazí, môžete teda poslať balenie bez jednej šošovky v pevnej krabičke na adresu: Šošovky-kontaktné.sk, ID 9269368, Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava. Vrátené kontaktné šošovky musia prísť riadne zabalené a nepoškodené, vrátane dokladu o kúpe. Nezabudnite uviesť údaj, akým spôsobom chcete peniaze vrátiť (poslať na Váš účet alebo previesť ako kredit na ďalší nákup).

Alena Makova

Dobry den, rada by som sa spytala na oznacenie sosoviek.. BC=zakrivenie, SPH =dioptrie, CYL= Cylinder, AX= Os? s tou osou som si nenei ista :) Vopred dakujem za odpoved, Alena

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je to presne tak ako ste napísali, teda BC=zakrivenie, SPH=dioptrie, CYL=Cylinder, AX=Os.

Števka

Dobrý deň, chcela by som sa informovať: užívam šošovky PureVision2, -0,75, zakrivenie 8,6, priemer 14,00mm. Chcela by som vyskúšať tieto, len neviem vybrať os a cylinder...ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto kontaktné šošovky sú určené pre korekciu astigmatizmu, hodnotu osi a cylindra Vám musí určiť očný špecialista.

Zuzka

Dobrý deň, očná mi predpísala skúšobný pár šošoviek s parametrami : ľavé oko= SPH -0.25, CYL -1.75, BC 8.9, AX 180 pravé oko = SPH +0.50, CYL -2.25, BC 8.9, AX 180. Viete mi poradiť, ktoré šošovky si môžem ďalej objednať? nenašla som zatiaľ nikde takéto zakrivenie, je to veľmi podstatné, či môžem objednať aj s iným zakrivením?....vopred vďaka :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie nie už nie je taký významný parameter ako v minulosti. U nových kontaktných šošoviek je častejší asférický design zadnej plochy šošovky, čo znamená, že šošovka ma v každom mieste iné zakrivenie a teda lepšie sa prispôsobuje oku. Preto by nemal byť problém, ak si objednáte kontaktné šošovky s iným zakrivením.

Lenka Kucerová

Dobrý deň, chcem sa spýtať je pri šošovkách dôležitá os? Ak je na obale šošovky napísané cyl. -1,25 je potrebné udať aj dioptrie? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, u torických kontaktných šošoviek je os dôležitým parametrom, vzhľadom na to, že pri tejto očnej chybe nie je oko zakrivené ronako, je potrebné to správne korigovať. Dioptrie je potrebné udaj v prípade, že máte aj dioptrickú chybu oka.

eva

Dobry den, v optike na zaklade merani mi odporucili tieto KS (mesacny skusobny par). BC 8,9. Chcem sa spytat, toto je jedina znacka s BC8,9? Alebo je mozne mat s takymto zakrivenim aj KS napr s BC8,7? Nakolko su to moje prve KS, tak neviem ci je to "normalne" alebo DIA 14,5 je pre mna velky priemer, ale po nasadeni sosoviek mi akoby mierne vadia na vrchnom viecku. Mierny pocit rezania. Je to normalne prosim? Alergicka nie som na nic. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak Vám šošovky v oku vadia, určite by ste sa mali poradiť s očným lekárom a nájsť vhodnejšiu náhradu. Čo sa týka zakrivenia, je možné, že malý rozdiel v hodnotách nebude vadiť, ale každé oko je iné a nevieme Vám určite povedať či Vám budú šošovky sedieť ale nie.

d

Dobrý deň,chcem sa spýtať ktorý neperoxidový roztok je najlepší pre tieto šošovky?

Poradňa

Veľmi kvalitné sú napr. Gelone, Laim-Care, OpriFree, SoloCare