PureVision 2 (6 šošoviek)

19.89 €
97% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 22.4. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
19.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky PureVision 2

Tieto silikón-hydrogélové šošovky boli zhotovené pre nositeľov, ktorí trpia nedostatkom kontrastnej citlivosti a rozmazaným videním za zhoršených svetelných podmienok. Preto PureVision 2 ocenia predovšetkým vodiči, študenti alebo športovci.

PureVision 2 sú jedny z najtenších kontaktných šošoviek dostupných na trhu. Vďaka technológii ComfortMoist, ktorá bohato zvlhčuje povrch šošovky, poskytujú tieto PureVision 2 vysoký komfort po celý deň nosenia. Cez výnimočnú tenkosť si zachovali veľmi príjemné vlastnosti pri manipulácii.

Denné aj kontinuálne užívanie

PureVision 2 sú určené k bežnému (dennému) aj kontinuálnemu noseniu. V prvom prípade je šošovka každú noc vyberaná. V prípade kontinuálneho nosenia je možné šošovku nechať v oku bez vyňatia po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento spôsob nosenia je však potrebné prekonzultovať s očným špecialistom.

Vlastnosti - PureVision 2 (6 šošoviek)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 130 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
UV filter: Nie
Názov produktu: PureVision 2
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (43)

Máte nejaké otázky?
Lukas

Dobrý den, chcel by som Vás poprosiť o radu. Chcel by som vyskúšať namiesto okuliarov šošovky, ale neviem ktoré by boli pre mňa vhodné. Pravé oko mám -5,75 , cylinder -1,00 , osa 150° Ľavé oko : -4,00 , cylinder -1,25 , osa 40° Za odpoveď vopred ďakujem!

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lukáš, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho zápisu máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Ku korekcii tejto vady sú určené tórické (astigmatické) šošovky. Tieto šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu a je často nutné dioptrický zápis pre nákup šošoviek upraviť. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindra -0,75 a osou 150°. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osou 40°. Tórické šošovky disponujú malou orientačnou značkou na pozícii 6. hodiny. Pri aplikácii tak jednoducho pripravíte šošovku do správnej polohy. Ak s kontaktnými šošovkami nemáte žiadne skúsenosti, odporučili by sme Vám najprv začať s jednodennými šošovkami, napr. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Jednodenné šošovky nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Jednoducho si každý deň vezmite nové, perfektne čisté šošovky. V prípade, že by ste šošovku poškodili v dôsledku začiatočníckej neobratnosti, finančná strata nebude až tak veľká, ako v prípade mesačných šošoviek. Celý sortiment tórických šošoviek si môžete pozrieť TU. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marcela Kotlárová

Dobrý deň,chcem vás poprosiť o radu. Už roky nosím kontaktné šošovky Pure Vision, pri poslednej návšteve očného lekára mi bola zistená aj presbyopia ( vek nezastavíme 😉), chcela by som vás týmto poprosiť o radu, aké kontaktné šošovky si mám objednať. Môj nález : Visus nat o. dx.: prsty na 2m...-3,5=-1,5cyl.20st...1,0/1/ o.sin.: prsty na 2m...-4,75=-1,5cyl.3st....1,0/1/ AR o.dx.:-3,5=-2,25 cyl.20st Visus nat do bl ku :1,0 o sin.: -4,75=-2,50 cyl.3st. Amsler ku negat Pachy o.dx.: 561mikr. Korig VOT o.dx.:20,5mmHg o. sin.:568 mikr. o.sin.:19,2mmHg Veľmi rada by som sa vopred poďakovala za pomoc. So šošovkami som veľmi spokojná, a aj keď nosím sem-tam aj okuliare, rada by som nosila šošovky aj naďalej. Prajem pekný deň

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Marcela, ďakujeme Vám za otázku. Vzhľadom k tomu, že máte kombinovanú očnú vadu - presbyopiu s astigmatizmom - vrelo by sme Vám odporučili odbornú aplikáciu kontaktných šošoviek. Očný špecialista Vám na základe parametrov Vašich očí a Vašich potrieb odporučí vhodné kontaktné šošovky. Podľa skúšky dochádza často k úprave hodnôt tak, aby korekcia zraku bola čo najlepšia a najkomfortnejšia. Táto služba býva spoplatnená, je to ale investícoa, ktorá sa určite vyplatí. Napr. TU si môžete nájsť najbližšieho špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom kontaktných šošoviek Coopervision. V našom sortimente máme len jediné kontaktné šošovky, ktoré korigujú túto kombinovanú vadu, a to Proclear Multifocal Toric práve od zmieneného výrobcu. Akonáhle budete mať šošovky vyskúšané, môžete bez obáv šošovky nakupovať na internete. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Matúš Varga

Šošovky nosím 16 rokov, tieto boli najhoršie aké som kedy mal. Rozostrené videnie, už po 1-2 hodinách v očiach prekážali, bol problém ich čistiť, jeden pár vydržal tak týždeň, potom bol absolútne nepoužiteľný.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Matúš, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že Vám tento typ kontaktných šošoviek nevyhovoval. Komfort pri nosení kontaktných šošoviek je veľmi individuálnou záležitosťou a nikto Vám dopredu nie je schopný s istotou povedať, či Vám šošovky po všetkých stránkach sadnú. Každé oči sú skrátka iné. Ak máte podozrenie, že je so šošovkami niečo v neporiadku, môžete využiť reklamačné konanie. Tým sa kontaktné šošovky dostanú na posúdenie až k výrobcovi. Pekný deň.

Ildiko Šuplatová

Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Už asi 12 rokov nosím kontaktné šošovky PureVision (tie prvé, tmavomodré balenie). Keďže mám veľkú rohovku a v minulosti sa tieto šošovky vyrábali aj vo väčšom rozmere, vyhovovali mi. Už pár rokov prestali vyrábať väčší rozmer, prešla som na veľkosť s priemerom 14. Dlhšiu dobu som s tým problém nemala, ale aktuálne možno aj starnutím oka som začala pociťovať suchosť oka. V súčasnosti šošovky viac nenosím ako nosím nakoľko sa mi po pár dňoch nosenia šošoviek vráti suchosť oka. Chcela by som Vás poprosiť o radu, či by sa mi oplatilo vyskúšať šošovky PureVision 2 resp. niektoré iné šošovky (TopVue Air) kt. by dostatočne zvlhčovali oko a poprípade by boli väčšieho rozmeru. Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ildiko, ďakujeme za otázku. Skutočne sa stáva, že šošovky postupom času prestanú očiam vyhovovať. Respektíve oči začnú mať iné nároky. Ak ste s existujúcimi šošovkami spokojná, možno suchosť očí riešiť očnými kvapkami, ktoré sú vhodné na syndróm suchého oka. Z našej ponuky by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo Care, ktoré obsahujú 0,1% kyseliny hyalurónovej a dexpantenol. Tieto očné kvapky veľmi účinne pomáhajú pri miernych až stredne ťažkých formách suchého oka. Z rady TopVue Vám môžeme ponúknuť hydrogélové kontaktné šošovky TopVue Plus. Ak by ani tieto hydrogélové kontaktné šošovky nepomohli vyriešiť Vaše problémy so suchosťou očí, odporúčali by sme Vám obrátiť sa na Vášho očného špecialistu či očného lekára. Pekný deň.
Peter Škríba

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, nosím tieto kontaktné šošovky už asi 4 roky ale v poslednej dobe som začal cítiť suché oči a po celodennom nosení pálenie a rozmazané videnie. Chcel by som sa spýtať na rozdiel medzi týmito šošovkami a šošovkami Air Optix plus HydraGlyde či tie nie sú viac vhodné na môj problém. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Oba typy šošoviek sú zo silikón-hydrogélu, avšak líšia sa druhom použitého materiálu. PureVision2 sú z Balafilconu A a Air Optix plus HydraGlyde sú z Lotrafilconu B a majú o 0,20 mm väčší priemer. Avšak tento rozdiel je v tolerancii, ktorá by pre oko nemala znamenať problém. Air Optix plus Hydraglyde majú o 8 Dk/t vyššiu priepustnosť kyslíka, ale o 3% menej vody. Čo sa týka Vašich problémov s videním, nie sme schopní takto na diaľku určiť príčinu. Oči, rovnako ako akýkoľvek orgán v tele prechádzajú určitým vývojom. Nároky očí sa môžu časom meniť, a preto Vám možno prestal vyhovovať materiál alebo sa zmenili dioptrie. Pred nákupom nového typu kontaktných šošoviek by sme Vám odporúčali navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám premeria zrak a pomôže Vám vybrať kontaktné šošovky, ktoré Vám budú maximálne vyhovovať. Ďalšie nákupy potom budete môcť bez obáv vykonávať on-line. Ak však trváte na okamžitom nákupu bez konzultácie s kontaktológom, odporúčali by sme Vám kontaktné šošovky TopVue Air, pretože pri týchto šošovkách funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Monika Hatráková

Dobrý deň, chcem sa spýtať na Addiciu? Neuvádzate ju. Nie je to dôležité? Nedajú sa kúpiť len jednomesačné, aby som si ich mohla skúsiť, či mi budú sedieť? Ďakujem Monika Hatráková

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Adíciu nájdete u multifokálnych kontaktných šošoviek. Tieto PureVision 2 slúžia pre korekciu krátkozrakosti a ďalekozrakosti. Pre korekciu presbyopie sú šošovky PureVision 2 for Presbyopia. Hodnoty korekcie by ste mali poznať od svojho očného špecialistu a šošovky by ste mali mať pred nákupom vyskúšané. Najmenšie dostupné balenia je po 3 kusoch. Možnosť vyskúšania a prípadného vrátenia je u šošoviek TopVue Air Multifocal. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Lucia

Tieto sosovky su naozaj super. Skusila som uz 5 druhov o ktorych sa vravelo ze su najpredavanejsie ale kazde ma pichali v ociach nepomohli ziadne kvapky. Niektore ma zacali pichat po siestych hodinach pracujem 12 hodin takze som si ich musela vecer vyberat ale pri tychto ani necitim ze ich mam mne trva aj pol hodinu kym zaostrim a vidim cez ne super. Mam +1 len na citanie. Este chcem povedat ze mam dost uske oci a jedine tieto su super tenke a priemer 14.

Ivona Krétová

Doporučujem šoférom, odkedy ich mám , nemám obavy sadnúť potme za volant :).

Zdenka Šarudyová

Dobry den. Kupila som si 6x sosoviek tejto rady, ale uprimne toto su tie najhorsie sosovky ake som kedy mala po dobu 15 rokov. Kde ich mozem reklamovat? Ostali mi 4x kusy. Pytam sa preto, ze nizsie pisete ze u Vas sa to reklamovat neda. Dakujem, Zdenka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky je možné reklamovať v prípade, že sa na nich vyskytla určitá chyba, ako napríklad natrhnutie a pod. Garancia vrátenia peňazí platí len pre šošovky rady TopVue. Ďakujeme za pochopenie.

Kristina Bagalová

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či sa dajú šošovky vrátiť alebo vymeniť. Objednala som si PureVision2 vyskúšala som prvý pár, ale vôbec mi nevyhovujú. Ostatné 2 páry sú nerozbalené a nepoužité. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, tieto šošovky bohužiaľ nie je možné vrátiť, pretože už ste použila jeden pár. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie a ďakujeme za pochopenie.

Miro

Dobrý deň, potrebujem šošovky -2 yakrivenie 8,8 tie som u purevision nenašiel, aké mi odporučíte resp môžem nosiť iné zakrivenie?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by vám v dnešnej dobe nemala spôsobiť veľký problém. Šošovky sú vyrábané tak, aby ľahšie priľahli k rohovke, aj keď je zakrivenie mierne odlišné.

Ľubica

S týmito šošovkami som veľmi spokojná. Veľmi dobre na šoférovanie, aj v noci.

Tom122

Nevyhovuju, rezu... Nekomfort v oku. Neodporucam.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, moc nás mrzí vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Odporúčame vám vyskúšať napríklad šošovky TopVue Plus, ktoré sú z iného materiálu a taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Ivan

Dobrý večer. Ja by som sa chcel opýtať ohľadom týchto šošoviek či sa náhodou nevedia vyrobiť aj v dioptrii +7, pretože som si minule kupoval presne tieto šošovky samozrejme s kvalitou som bol veľmi až nad mieru spokojný len mi boli o jednu dioptriu malé ... Za odpoved vopred ďakujem! S pozdravom Václavík.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, šošovky sa bohužiaľ v dioptrii +7,00 nevyrábajú. Výrobca vyrába veľkosť plusovej dioptrie maximálne do +6,00. Mrzí nás to, odporúčame Vám vyskúšať napríklad šošovky TopVue Air, na ktoré taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Eva Č.

Dobrý deň, používam šošovky PureVision, ale keď čítam že PureVision 2 sú ešte lepšie, môžem ich zameniť?Šošovky používam bez vyberania na noc a nemala som doteraz (5rokov žiadne problémy. Ďakujem za radu

Zákaznícky servis

Dobrý deň, sme radi, že ste so šošovkami spokojná. Určite ich môžete vymeniť za Purevision 2. Pevne veríme, že s nimi budete spokojná.

Zuzana Melka

Dobrý deň, neviete mi poradiť, na pravom oku mi šošovka občas "odcestuje" mimo svojho miesta - duhovky, potom ma škrie a musím ju loviť kdesi v oku a vybrať. Na ľavom oku sa mi to nestáva. Čím to môže byť. Iné zakrivenie? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame Vám navštíviť vašeho očného špecialistu, na premeranie zraku. Problém môže byť v zakrivení, pokiaľ máte veľmi citlivé oči, preto odporúčame nechať si zrak premerať.

Lucia

Dobrý deň, cjcela som sa opýtať, či zakrivenie zistím iba u očného lekára a či 6 šošoviek (3 páry) sú spolu na 30 dní, teda jeden pár na 10 dní alebo každý pár je na dobu 30 dní? Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, zakrivenie je potrebné premerať už očného špecialistu. Čo sa týka balenia, každý pár šošoviek je určený na dobu jedného mesiaca.

Zuzana

Dobrý deň, prosím Vás, používam šošovky so zakrivením 8,4. Bol by s tým, pri týchto šošovkách so zakrivením 8,6, problém?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, malý rozdiel v zakrivení by nemal byť problém, ale každé oko je iné a preto Vám nevieme zaručiť, že Vám budú šošovky dobre sedieť.

Peter

Dobrý den chcel by som sa spýtať ci by som mohol nosiť tieto šošovky ak mam zakryvenie 8,67

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, čo sa týka zakrivenia, takýto malý rozdiel by nemal byť problém.

Dano

Nosím ich už 2 roky a som z nimi nadmieru spokojný. Šošovky vždy nosím kontinuálne celý mesiac a nikdy som nemal žiadny problém(možno až na suché oči ráno). Celkovo som si zvykol na šošovky tak že je mi príjemnejšie keď ich mám ako keď ich nemám nasadené.

erik

Dobry den, chcel by som sa vas spytat ci je lepsie nosit sosovky s vacsim alebo mensim obsahom vody. Zatial som mal prve sosovky s 66% obsahom vody, ale mal som pocit ze mi casto vysychali. Znacku si uz nepametam. Je lepsie mat mensi obsah vody alebo vyssiu priepustnost kyslika ? Dakujem

Veronika

Mám ich už dva roky a som veľmi spokojná. Odporúčam!

Milan

oproti PureVision sú PureVision 2 HD o dosť komfortnejšie, som veľmi spokojný, odporúčam

Adriana

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ,či je nutné pri mesačných šošovkách používať aj neaké kvapky po ráne ,keďže sa nevykladajú večer. Za odpoveď ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, kvapky urobia oku určite dobre. No myslíme si, že aj keď lekár povolí šošovky nosiť nepretržite, vždy je lepšie, ak oko cez noc volne dýcha.

Adriana

Dobrý deň.Rada by som sa informovala či je rozdiel videnia pri obyč. šošovkách purevision ,ako pri purevision 2HD šošovkách.Ďakujem pekne.

Poradňa

Dobrý deň, šošovky PureVision 2HD sú novší typ, takže celkovo by malo byť lepšie.

Maja

Dobry den. Chcela by som sa spytat ohladne zivotnosti sosoviek. Ide o mesacne sosovky, cize to znamena, ze mesiac po otvoreni su uz nevhodne na nosenie alebo je ich mozne nosit aj po dobe dlhsej ako 1 mesiac, v pripade ze ich nepouzivam úpcas spomínaného mesiaca kazdy den pravidelne? Dakujem pekne.

Poradňa

Dobrý deň, doba použitia je mesiac po otvorení, nezáleží ako často ich použijete.

Ján

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či je možné si objednať z týchto šošoviek aj skúšobný pár, nakoľko by som rád zmenil z TopVue na práve tieto. Dioptrie mám rôzne a preto by som musel objednávať dve balenia, keby mi nesadli, stálo by ma to príliš mnoho. Ďakujem za informácie.

Poradňa

Dobrý deň, je nám ľúto, no tieto šošovky po 1 ks nemáme, len celé balenia.

Jana

Dobry den, pred 3 mesiacmi som si objednala tieto sosovky, avsak az ked mi prisli vsimla som si, ze na krabicke nie je HD a dokonca aj vydrzia kratsie. Mate aj tie HD? vdaka

Poradňa

Dobrý deň, predávajú sa dva druhy šošoviek, jedny PureVision a druhe PureVision 2HD / co je to iste ako PureVision 2/. V zložení nie je rozdiel, len výrobca zmenil krabičku.

Laura

Dobrý deň! Momentálne používam šošovky Acuvue Oasys, no nie som s nimi veľmi spokojná, chcela by som vyskúšať PureVision 2 HD. Mám ale zakrivenie 8,4, mohla by som používať PureVision, aj keď majú 8,6?

Poradňa

Dobrý deň,šošovky Acuvue Oasys sú veľmi dobré, no ak Vám nevyhovujú, najlepšie je vždy pri zmene šošoviek vyskúšať skúšobný pár a až ak Vám bude nový druh vyhovovať lepšie, tak potom zmeniť značku. Na zakrivení, zmene jednej, dvoch desatín až tak veľmi nezáleží, no musí Vám vyhovovať celková konštrukcia šošoviek.

Anonymous

som velmi spokojna

tom24

Dobry den,chcel by som vas poprosit o radu. Pri noseni tychto sosoviek sa sosovky po 5-7 hodinach zahmlievaju. Ako proti tomu "bojovat"?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je možné, že váš roztok dostatočne nevyčistí šošovky a tie sa potom rýchlejšie zanášajú, doporučujeme zmeniť roztok, napríklad na AO Sept Plus. Ďalšia možnosť je, že vám začína zápal oka, to je však väčšinou spojené so začervenaním a pálením oka, v takom prípade by ste mali navštíviť očného lekára.

Anonymous

očakávaného efektu pri šoférovaný za šera som sa nedočkala

Radka

Dobry den.Chcela by som sa opytat na priemer sosoviek. Teraz pouzivam sosovky s priemerom 14,2 a tieto su 14. Bol by to pre mna problem mat mensi priemer? dakujem

Poradňa

Dobrý deň, nedá sa nám jednoznačne odpovedať. Niekomu menší priemer vadí, no niekomu nie. Bolo by dobre pri zmene šošoviek najskorej vyskúšať skúšobný pár.

Anonymous

odporucam, pretoze poskytuju vysoky komfort nosenia a su naozaj priepustne, myslim, ze aj spominany farebny kontrast je pri nich dobry...

tom123

Dobry den chcem sa spytat ci je naozaj hygienicke v tychto sosovkach spat bez uskladnenia v roztoku aj tyzden?

Anonymous

spokojnosť :)

Juraj

Dobry den, momentalne pouzivam PureVision 2. Je potrebna konzultacia s lekarom ked by som chcel prejst na PureVision 2 HD? Dovodom je, ze pocitujem menej jasne videnie za znizenej viditelnosti (pri sere) pri soferovani.

Pavol

Dobry den uz dlhu dobu pouzivam sosovky Optima B%L dioptrie +4 so zakrivenim 8,7 no pure vision maju zakrivenie 8,6 aky je vtom rozdiel mohol by som ich vyskusat DAKUJEM

Poradňa

Dobrý deň, nemôžeme Vám zaručiť, že Vám budú sedieť. Odporúčame radšej poradiť sa s lekárom, vyskúšať skúšobný pár. Na jednej desatinke nezáleží, dôležitejšia je celková konštrukcia šošoviek či Vám bude vyhovovať.

Silvia

Dobrý deň, kedže som v šošovkach vždy zaspavala na odporučanie svojej lekárky používam šošovky PureVision. V poslednej dobe ale mávam večer oči unavené (celý den v práci pri počítači) a tak si ich na noc začínam vyberať. Neviem či by mi aj v takomto prípade pomohla zmena. Zaujali ma šošovky PureVision 2HD kedže mam pocit horšej viditelnosti v zlom svetle. Môžem na tieto šošovky prejsť aj bez konzultácie so svojim lekárom kedže už roky používam PureVision?

Poradňa

Dobrý deň, ak máte zakrivenie 8,6, tak nemal by byť problém. Tieto šošovky sa robia len v zakrivení 8,6.

Peter Šmidovič

Dobrý deň, momentálne používam šošovky PureVision. Má nejaký význam prechádzať na PureVision2, keď parametre majú podobné? Plus, ide o šošovky na 30 dňové kontinuálne nosenie? Alebo mi odporúčate zostať na PureVision? Vopred Vám ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, ak nepociťujete dizkonfort pri nosení, nie je treba šošovky meniť.

Diana

zdravím, chcela by som sa opýtať .. momentálne používam biofinity, ak sa pozriem na priepustnosť aj zvlhčenie tak mi lepšie z toho vychádzajú tie.. pracujem 8-9 hodín denne s počítačom takže oči zvyknem mať unavené a niekedy sa mi stáva že pri šoférovaní v šere alebo za dažďa sa mi rozostruje zrak. Je možné že tieto šošovky by mi poskytli vyšší komfort ?? alebo sú kvalitatívne rovnaké ako biofinity a nemám ani rozmýšľať nad zmenou ??

Poradňa

Dobrý deň, určite by sme neodporúčali zmenu bez vyskúšania šošoviek vopred. Biofinity patria medzi šošovky vysokej kvality, nemyslime si, že by ste urobili dobre, prejsť na iné, menej kvalitné. Skúste prosím vyskúšať kvapky do očí, možno by sa Vám pomohli.

Vladimír Kováč

Zaujali ma šošovky PureVision 2 HD,mám však na každom oku iné dipotrie,a to +2,25a+4,25.musel by som kúpiť 2balenia,čo je pre mňa príliš dtrahé=2x38€=76€.Nedajú sa kombinovať dioptrie v jednom balení 3+3,čo by mi vyhovovalo.Ďakujem. Kováč T:0944028377

Poradňa

Kontaktné šošovky PureVision 2 HD sa predávajú len po 6 ks. Prišlo u nás k úprave ceny týchto šošoviek, a preto po zaregistrovaní objednávky zaplatíte za jedno balenie už len 27.16 €. Pri objednaní dvoch kusov budete mať možnosť výberu darčeka. Poštovne nad 70 € sa neplatí.

Kusniar Pavel

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať či budem potrebovať na šoovky PureVision 2 HD nejaký špeciálny roztok. A možem prejsť so šošoviek soft lens 59 na PureVision 2 HD,alebo PureVision? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, nie nepotrebujete špeciálny roztok, môžete použiť podľa vlastnej skúsenosti. Samozrejme, môžete vyskúšať aj nový roztok Gelone, Laim Care... Prechod na iný druh šošoviek je vždy lepšie vyskúšať. Ak máte možnosť zohnať si blistre, nemusíte sa potom obávať, že prechod na nové šošovky bude zmarenou investíciou.