Proclear Toric (6 šošoviek)

28.99 €
94% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Piatok 9.12. Vyberte si parametre
Pridať 7.19 €
Pridajte si roztok:
Pridajte si roztok:
Gelone 360 ml
9.69 €
7.19 €
28.99 €
Osobný odber od 1.79 €
Kuriér na adresu od 1.99 €
Slovenská pošta (kuriér) od 2.49 €
Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Kontaktné šošovky Proclear Toric

Proclear Toric sú mäkké tórické mesačné kontaktné šošovky určené pre korekciu astigmatizmu od spoločnosti CooperVision.

Vhodné pre suché oči

Vďaka patentovanej technológii PC ponúka celodenné pohodlie a vynikajúcu kvalitu videnia. Svojim špecifickým materiálovým zložením sú tieto kontaktné šošovky veľmi vhodné pre užívateľov trpiacich syndrómom suchého oka. Šošovky Proclear Toric udržia v porovnaní s inými mäkkými šošovkami až trikrát viac vody. Túto vlastnosť obzvlášť ocenia nositelia, ktorí majú problémy práve so suchosťou alebo ak trávia veľa času pred obrazovkou počítača alebo v klimatizovaných podmienkach.

Vlastnosti - Proclear Toric (6 šošoviek)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.80, 8.40
Priemer (DIA): 14.40
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 25 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 62%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -8.00 do +6.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Materiál: Omafilcon B
Názov produktu: Proclear Toric
Zdravotnícka pomôcka: Áno
Najlepšia alternatíva
Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

Skladom
  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 27.79 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (6)

Lívia Furdová

Dobrý deň, na predpise mam napísanú os 16• na pravé oko a 3• na ľavé pri okuliaroch, pri šošovkách mi však napísali 0•. V prípade týchto šošoviek sa však taká hodnota nedá zvoliť. Vedeli by ste mi, prosím pomôcť akú hodnotu zvoliť? Ďakujem LF

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lívia, ďakujeme Vám za otázku. V takom prípade, prosím, zvoľte os 180°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.

Petra

Dobrý deň, u očnej mi bolo povedané, že potrebujem priemer šošovky 13,8 a zakrivenie 8,3 roky nosím priemer 14 a zakrivenie 8,4 a nerobím mi to problém. Tieto šošovky majú ale priemer až 14,4 - je takýto veľký rozdiel problém? Resp. vedeli by ste mi prosím odporučiť vhodné šošovky podľa vyššie uvedeného s tým že PO: dioptria -2, cylinder -1,25, os 90° ĽO: dioptria -2,5, cylinder 0,5 os 90° Vopred ďakujem, už som stratená, všade mi povedali, že na moje parametre vhodné šošovky nezoženiem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Petra, ďakujeme Vám za otázku. Pri tórických (astigmatických) šošovkách sú všeobecne väčšie veľkostné parametre. Váš dioptrický zápis je určený pravdepodobne pre okuliare. Kedže sa tórické šošovky vyrábajú až v cylindrickej hodnote -0,75, nižšie cylindrické hodnoty je nutné prepočítať na sféru. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať na každé oko iný typ šošoviek. Pre pravé oko budete potrebovať tóricku šošovku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -1,25 a osou 90°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať sféricku šošovku s hodnotou dioptrie -2,75. Z nášho sortimentu Vám môžeme ponúknuť jednodenné šošovky Precision1 for Astigmatism (zakrivenie 8,50 mm, priemer 14,50 mm) a Precision1 (zakrivenie 8,30 mm, priemer 14,20 mm) alebo mesačné šošovky Avaira Vitality Toric (zakrivenie 8,50 mm, priemer 14,50 mm) a Avaira Vitality (zakrivenie 8,40 mm, priemer 14,20 mm). Podotýkame, že s výberom šošoviek by Vám mal vždy pomôcť očný špecialista. Pokiaľ však budete chcieť hľadať šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Branislav

Dobrý deň, od očného lekára mi bola udaná hodnota osi 97 stupňov, takáto hodnota sa však nedá zvoliť. Je možné vybrať hodnotu ktorá je najbližšie, teda 100 stupňov?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Branislav, ďakujeme Vám za otázku. Áno, hodnota osi sa zaokrúhľuje podľa matematických pravidiel. Pekný deň.

viky

Dobrý deň, poprosím o radu, ktoré šošovky sú vhodné pre mňa? Pravé oko mám dioptriu + 1,5 cylinder +1,0 os 90. Ľavé oko +0,75 cylinder +0,75 os 70. Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. S týmito parametrami budete potrebovať torické kontaktné šošovky, ktoré korigujú astigmatizmus. Pre pravé oko si zvolíte diotriu +2,50, cylinder -0,75 a os 180°, pre ľavé oko dioptriu +1,50, cylinder -0,75 a os 160°. Odporúčame Vám mesačné kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism alebo dvojtýždňové, respektíve 14-denné kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. Výhodou šošoviek TopVue je, že keby Vám náhodou nevyhovovali, vďaka službe Garancia vrátenia peňazí nám ich môžete bez problémov vrátiť. Keby ste mali akékoľvek ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Lucia Čuvalová

Dobrý deň. Doteraz som nosila šošovky Cooper Vision so zakrivenim 8,8 lenže teraz potrebujem zmeniť šošovky. Keď som doteraz mala zakrivenie 8,8 môžem mať aj iné? Ako napríklad 8,6? Poradili by ste mi prosím aj šošovky ktoré sú dobré pre citlivé oči s astigmtizmom?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, v dnešnej dobe sú už šošovky vyrábané tak, aby lepšie priľahli k oku aj keď je parameter zakrivenie trošku rozdielny. Pokiaľ si chcete byť 100% istá, že vám zakrivenie nespôsobí žiadne problémy, odporúčame vám navštíviť vašeho očného lekára. Pokiaľ chcete vyskúšať šošovky bez konzultácie s očným špecialistom odporúčame vám šošovky TopVue Air for Astigmatism, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Jana

Dobry vecer, poprosím Vás o radu, už dho zháňam pre mňa vhodné kont. šošovky, tu sú moje parametre: pravé oko sph +5,25, cyl +0,50, osa 70 PD 29, ľavé oko sph +7,50 cyl+1,75 osa 120, vedeli by ste mi prosím poradiť ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, pre pravé oko potrebujete hodnotu dioptrie +6,0, čiže sa jedná a klasické sférické šošovky. Pre ľavé oko potrebujete dioptriu +9,5/+10,0; cylinder -0,75 a os 120°, astigmatické šošovky. Na základe vašich hodnôt, vám odporúčame šošovky Biofinity XR pre pravé oko a Proclear Toric XR pre oko ľavé.