Proclear Multifocal (3 šošovky)

20.99 €
91% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? piatok 21.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
20.99 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Proclear Multifocal

Proclear Multifocal sú multifokálne kontaktné šošovky výrobcu CooperVision, ktoré slúžia ku korekcii presbyopie. Táto očná chyba postihuje takmer každého človeka okolo štyridsiateho roku života z prirodzeným dôsledkov starnutia organizmu.

Viacohnisková technológia

Proclear Multifocal patrí medzi viacohniskové šošovky. Použitím technológie Balanced Progressive™, ktorá funguje na báze dvoch rôznych optických designov, je docielené jasné a ostré videnie na všetky vzdialenosti.

Hydratačný systém

Zvlhčujúca technológia PC pracuje s hydrofilnou (viazajúcou vodu) látkou fosforylcholín, ktorá je obsiahnutá priamo v materiále Proclear Multifocal. Voda vytvára na povrchu šošoviek ochranný filter. Ten potom pôsobí proti dehydratácii šošoviek a zabraňuje hromadeniu depozít a nečistôt na ich povrchu.

Pozn.: Aplikácia multifokálnych šošoviek je náročnejší proces. Rozhodne neodporúčame nákup multifolkálnych šošoviek bez konzultácie s odborníkom.

Vlastnosti - Proclear Multifocal (3 šošovky)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.70
Priemer (DIA): 14.40
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Add power: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Priepustnosť O2: 42 Dk/t
Obsah vody: 62%
Dioptrie: od -8.00 do +6.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Materiál: Omafilcon B
Názov produktu: Proclear Multifocal
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.29 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (9)

Máte nejaké otázky?
Peter

Dobrý deň, chcem sa spýtať čo znamená pri addícii znamienko N alebo D Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Niektoré multifokálne šošovky rozlišujú dominanciu oka - ide teda o dominantné (D) a nedominantné (N) oko. Túto informáciu zistíte jednoduchým testom - zadívajte sa na vzdialenejší bod, natiahnite pred seba ruku a na daný bod ukážte. Teraz striedavo zatvárajte pravé a ľavé oko - u dominantného oka ukazováčik stále smeruje na bod, u nedominantného oka bod uskočí. Pri multifokálnych šošovkách s rozlíšením dominancie očí je veľmi dôležité dominanciu naozaj dodržať. Šošovky by potom nemuseli správne korigovať zrak. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Prajeme Vám krásny deň.

Renata Minichová

Dobrý deň,potrebovala by som objednať šošovky Proclear multifocal toric ľ.oko *04.00 BC 8.4 DIA 14.4 cyl -0.75 AX010 ADD *1.40 N a pravé oko *03.00 BC 8.4 DIA14.4 CYL -1.25 AX 10 ADD *1.25 N 1 mesačné po 3 kusy v jednom balení,aké parametre mám zadať

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Renata, ďakujeme Vám za komentár. Bohužiaľ, kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric v našej ponuke nemáme. Avšak zvažujeme ich ponuku. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Anna Tichá

Dobrý deň. Mám nové hodnoty : pravé oko (D) diaľka +1,5 a na blízko +3,00. Ľavé oko diaľka +1,00 a na blízko 2,25. Aké hodnoty šošoviek mám zvoliť? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Predpokladáme, že všetky namerané hodnoty sú plusové. Ak áno, budete potrebovať pre pravé oko kontaktné šošovky s dioptriou +1,50 s adiaciou +1,50 a pre oko ľavé dioptriu +1,00 s adiaciou +1,00. Odporúčame Vám objednať si skúšobný pár kontaktných šošoviek TopVue Air Multifocal, na ktorých si môžete správnosť hodnôt korekcie overiť. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme krásny deň.
Marta

ešte raz píšem hodnoty-5,5=-0,75cyl 30st. -6,0=-0,72cyl 180st multifokal takéto som mala skúšobné.Aké mám objednať teraz ? Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za upresnenie informácií. Ak Váš lekár uviedol pred cylindrom znamienko =, znamená to, že je uvedená hodnota mínusová. Parametre, ktoré uvádzate, slúžia na korekciu astigmatizmu – napravujú nerovnosti rohovky (torické kontaktné šošovky). Slovíčko Multifocal v názve prouduktu však naznačuje, že ide o šošovky multifokálne, ktoré sú určené na korekciu presbyopie. Existujú aj očné chyby, ktoré astigmatizmus a presbyopiu kombinujú. Na druhej strane sme v zápise nenašli hodnotu adície (uvádza sa práve pri mutlifokálnych šošovkách). Každopádne, na trhu exitujú šošovky na korekciu takto kombinovaných chýb (Proclear Multifocal Toric), ale v našej ponuke ich, bohužiaľ, nemáme. Ak si nie ste istá, ktorou očnou chybou trpíte, odporúčame Vám návštevu špecialistu, ktorý Vám po dôkladnom vyšetrení zodpovie všetky otázky. Želáme krásny deň.

Marta

Aké kontaktné šošovky si mám objednať pri dioptrii-5,5 nablízko +2 cylinder-0,75 Dia14.4 BC 8.4

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, s týmito parametrami budete potrebovať torické kontaktné šošovky. Plusový cylinder však treba prepočítať na mínusový a zároveň treba upraviť aj os, ktorú, bohužiaľ, neuvádzate. Doplňte, prosím, všetky namerané parametre a my Vám napíšeme, aké hodnoty pri šošovkách zvoliť. Ak ide o výber konkrétnych šošoviek, našim zákazníkom odporúčame napríklad dvojtýždňové, respektíve 14-denné kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism a mesačné kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism. Rozdiely v priemere a zakrivení by nemali spôsobiť žiadne problémy a v prípade šošoviek TopVue môžete navyše využiť našu Garanciu vrátenia peňazí, takže keby Vám šošovky nevyhovovali, môžete nám ich bez problémov vrátiť. Ak však trváte na priemere a zakrivení, môžeme Vám ponúknuť napríklad Proclear Toric. Zatiaľ želáme krásny deň.
Ivana

Poprosím, akú veľkosť šošoviek ak je na diaľku =3 a na blízko =2. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, veľkosť vašej adície je +1,00. Prajeme príjemné nosenie.

Jožko

Prosím o radu, mám dioptrie : OL diaľka +1,5 a blízko +3,5 cylinder +0,5 OP diaľka +3,0 ablízko +5,0 cylinder +0,5 ľavé oko mám dominantné a pravé nedominantné. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú dioptria +3,0 a ADD +2,0 nedominanté a hodnoty pre ľavé oko dioptria +1,5 a ADD +2,0 dominantné. Cylinder má malé hodnoty, takže ho môžete úplne vynechať.

Matej

Dobry den, ked trpim syndromom sucheho oka, je jedno ktore sosovky znacky Proclear si kupim? Vidim, ze je tam dost rozdiel, co sa tyka ceny. ďakujem za odpoved :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak trpíte syndrómom suchého oka, mali by ste sa poradiť s očným špecialistom, aké šošovky budú pre Vás najvhodnejšie, prípadne aj s vhodným príslušenstvom.

Zuzana

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo znamenajú pri plusových dioptriách, pri týchto šošovkách (Proclear Multifocal) písmená "D", alebo "N"?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, D je označenie pre dominantné oko a N je označenie pre oko nedominantné.