Optima FW (4 šošovky)

17.99 €
99% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? utorok 21.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
17.99 €

Kontaktné šošovky Optima FW

Šošovky Optima FW od spoločnosti Bausch and Lomb sú kontaktné šošovky s trojmesačnou periódou výmeny. Výhodou kontaktných šošoviek Optima FW je predovšetkým ich ekonomickosť. Náklady nosenia na deň sú jedny z najnižších na trhu.

Spôsob starostlivosti

Optima FW je potrebné každý deň z oka vybrať, pošúchať v roztoku a na noc uložiť do puzdra. Aj v prípade použitia najefektívnejšieho typu roztoku, je doba 3 mesiacov radom odborníkov považovaná za príliš dlhú. Dôvodom týchto proklamácií je skutočnosť, že čistenie šošoviek nikdy nie je 100%. Po každom nosení a čistenie časť bielkovinových a tukových depozít na šošovke zostane. Dochádza tak k jej postupnému pečenie, čím sa znižuje jej priepustnosti pre kyslík, a zvyšuje jej dráždivosť.

Perióda výmeny

Ďalším argumentom proti používaniu kontaktných šošoviek s takto dlhým cyklom výmeny (Optima FW sú v SR poslednom modelom tohto typu) je skutočnosť, že pri každodennej manipulácii po dobu 3 mesiacov predsa len šošovka veľmi ťažko odoláva mechanickému zaťažovaniu a dochádza k jej poškodeniu (drobné škrabance a pod .). Veľmi často sa tak želané 3 mesiace užívania vôbec nepodarí dosiahnuť a plánované úspory sa nedosiahnú.

Pozn. Výrobca skončil dodávky plusových dioptrií u týchto kontaktných šošoviek.

Vlastnosti - Optima FW (4 šošovky)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Zakrivenie (BC): 8.70, 8.40
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 4 šošovky
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 24 Dk/t
Obsah vody: 38%
Ako často meniť?: 90 dní
Dioptrie: od -9.00 do -0.25
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Nie
Názov produktu: Optima FW
Materiál: Polymacon
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (28)

Máte nejaké otázky?
Adriana Oravcová

Dobrý deň . Chcela by som sa s Vami poradiť. Bola som na kontrole u očnej lekárky. Nakoľko mám pocit suchých očí bolo mi odporučené aby som zmenila kontaktné šošovky optima a začala používať pure vision 2 . Len pri objednávaní som zistila , že zakrivenie 8,4 nie je. Čo by ste mi odporučili? Ďakujem a prajem pekný večer. Adriana

Zákaznícky servis
Dobrý deň Adriana, ďakujeme Vám za otázku. Ak Vás trápia suché oči, ale šošovky Vám inak vyhovujú, bolo by dobré sa najprv zbaviť suchosti očí očnými kvapkami. Suchosť očí, ako taká, je prejavom nejakej poruchy slzného filmu. Pokiaľ sa Vám podarí slzný film zregenerovať, nebudete musieť meniť kontaktné šošovky. Z nášho sortimentu by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo Comod, ktoré veľmi dobre regenerujú slzný film. Očné kvapky môžete doplniť ešte používáním očnej masti VitA POS, ktorá sa aplikuje na noc. Regenerácia slzného filmu je proces, ktorý chvíľu trvá, tak je dobré, dať tomu čas. Pokiaľ by ste radi zmenili kontaktné šošovky, môžeme Vám odporučiť hydrogélové kontaktné šošovky Proclear Compatibles Sphere. Pokiaľ sa chcete vyhnúť nevhodnej investícii, nájdite si prosím očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s firmou CooperVision spolupracuje a môže Vám kontaktné šošovky odborne aplikovať. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhejte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Marek Hubacek

Dobry den , chcem sa spytat ci tieto sosovky mate naozaj v ponuke, pretoze nedavno som ich objednaval a objednavka musela byt zrusena, pretoze vraj sa tieto sosovky uz nevyrabaju a ani ich nemate. Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Vyhľadali sme si Vaše minulé objednávky a šošovky Optima FW v parametroch, ktoré ste objednával (dio -9,00 v zakrivení 9,00) sa už bohužiaľ nevyrábajú. Nie sú teda dostupné ani u výrobcu. Máme ich len v zakrivení 8,7. Ak by sme Vám mohli s čímkoľvek pomôcť, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Nina

Dobrý deň, kúpila som si tieto šošovky so zakrivením 8,4 a predtým som používala 8,6 od Biofinity. Dala som si sosovku na pravé oko a sedela a na ľavom vidím rozmazane. Je to možné tým zakrivením? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Bohužiaľ nie sme schopní takto na diaľku posúdiť v čom je problém. Medzi šošovkami Biofinity a Optima FW je veľký rozdiel aj v materiáli šošoviek. Vybrala ste si ako náhradu diametrálne odlišné šošovky a je tu teda množstvo faktorov, ktoré pre Vás môžu byť nevyhovujúce. Šošovky sa líšia obsahom vody, priepustnosťou kyslíka, priemerom i zakrivením. V niektorých prípadoch môže mať aj materiál vplyv na kvalitu videnia. Pokiaľ ale máte akékoľvek podozrenie na zníženú kvalitu, určite nám šošovky pošlite na reklamáciu. Ak budete čokoľvek potrebovať kontaktujte nás. Zatiaľ majte pekný deň.

Daniela

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je skutočne pravdou, že tieto šošovky so zakrivením 9.0 sa prestali vyrábať, ja osobne potrebujem dioptrie -2,25 a na druhé oko -2,5, pričom pri dioptrii -2,25 údajne už nie sú skladom. Viete mi poradiť aj iný druh šošoviek so zakrivením 9.0, nakoľko podľa vyjadrenia mojej očnej lekárky sa žiadne nevyrábajú. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za otázku. Šošovky nie sú v zakrivenie 9,00 a v požadovanej dioptrii dostupné. Štvrťročné šošovky s týmto zakrivením zrejme na trhu skutočne nie sú. Vhodnou alternatívou by pre Vás ale mohli byť šošovky Soflens 38 s mesačnou periódou výmeny. Sú vyrobené z rovnakého materiálu ako Vaše doterajšie šošovky Optima FW. Ak sa rozhodnete pre zmenu šošoviek, odporúčame Vám konzultáciu s kontaktológom. Ak pre Vás budeme môcť urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Veronika

Dobry deň. Mala by sok otázku ku zakriveniu. Momentálne nosím jednodenne šošovky -1,75 so zakrivenim 8,5, bude problem ak zvolím iné zakrivenie ? Pretože pri tejto značke šošoviek zakrivenie 8,5 nie je v ponuke. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri zakrivení a priemere šošoviek je možné sa do určitej miery pohybovať. Táto miera je u každého človeka iná. Samozrejme je ideálne zvoliť zakrivenie čo najbližšie k vášmu doterajšiemu. Teória hovorí, že zakrivenie je lepšie skôr znížiť, pretože šošovka je potom na oku tesnejšia a nositelovi sa zdá lepšie usadená. Sú to iba všeobecné informácie, ktoré nemusia platiť u každého. U vás bude zrejme lepšie zvoliť 8,40. V každom prípade je nevyhnutné mať na výber správny materiál. Oči si samy povedia, čo im vyhovuje a čo nie. Odporúčame vám vyhľadať aplikačné stredisko, kde vám umožnia šošovky vyskúšať. Ak budeme pre vás môcť ešte niečo urobiť, napište nám. Zatiaľ vám prajeme pekný deň.

Danica

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mi viete ponuknut nejaku alternativu inych kontaktnych sosoviek s kratsou dobou nosenia, kedze pisete a aj som niekde pocula, ze tie trojmesacne nie su az take vhodne pre oci z hĺadiska hydratacie aj poskodenia? Tieto totiz pouzivam asi 18 rokov a som s nimi spokojna, ale predsalen by som chcela vyskusat uz nejake ine a "bezpecnejsie" pre oci. Idealne mozno od tej istej znacky? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vášu otázku. Vybrať nové šošovky bez vyskúšania je ťažká záležitosť. Vaše požiadavky by mohli spĺňať šošovky SofLens 38. Pokiaľ ale máte strach, že by Vám šošovky nevyhovovali a nákup sa tak pre Vás stal zbytočným, navštívte očného špecialistu, ktorý Vám bude šošovky reaplikovat. Z našej ponuky by sme Vám odporúčali prezrieť si produkty značky TopVue. Pri tejto značke je poskytovaná služba Garancia vrátenia peňazí. Vhodné by mohli byť mesačné TopVue Plus alebo jednodňové TopVue Elite. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Nikola

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, že akú si mám kúpiť značku šošoviek. Na pravom oku mám dioptriu -1,5; zakrivenie mám 8,6; cylinder -0,75 a os 90° a na ľavom oku mám dioptriu -1,75; zakrivenie 8,6; cylinder -0,75 a os 80°. A na obidvoch očiach mám priemer 14.5. Hľadala som všade, ale nikde som nenašla šošovky, ktoré by mali priemer taký aký mám ja a ani zakrivenie. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri kontaktných šošovkách je často nutné urobiť pri niektorých parametroch šošoviek malú úpravu. Oči sú samozrejme schopné určitý rozdiel prijímať. Veľkosti tolerovaných rozdielov sa môžu líšiť od nositeľa. Preto sa odporúča vykonať výber prvých kontaktných šošoviek pri priamej konzultácii s kontaktnými osobami. V každom prípade musíte vyberať z tórických kontaktných šošoviek. Vaše namerané parametre nájdete pri Acuvue Oasys for Astigmatism a to vrátane priemeru aj zakrivenia. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Jan Hanzel

Dobry den, nosim tieto kontaktne sosovky uz dlhsiu dobu a som velmi spokojny jednak s kvalitou sosoviek, ako aj s kvalitou servisu, ktory poskytuje Vas portal. Po poslednej navsteve u ocneho doktora mi zistili, ze mam cylinder na jednom oku. ( asi -0.25) , chcem sa opytat, ze ci mozem nadalej nosit vyssie uvedene kontaktne sosovky, alebo mam hladat nejake s cylindrom. ( slepy som na obe oci -3.00 dioptrie) Mozno ze to je viac otazka na pani doktorku, no nenapadlo ma to opytat sa v ambulancii. Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku aj za chválu. Veľmi nás to teší. S takto nízkym cylindrom môžete zostať pri súčasných kontaktných šošovkách aj dioptriach. Ak by sa cylindre zdvihli na 0,50, stále môžete zostať u sférických šošoviek, ale je nutné cylinder previesť na dioptrie pomôcť vzorca. Tórické šošovky budú potrebné vo chvíli, keď cylindrické dioptrie dosiahnú hodnotu 0,75. Pokiaľ Vám budeme môcť pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Andrea Bačová

Dobrý deň, prosím o radu. Chcela by som synovi objednať šošovky a v poukaze na optickú pomôcku má nasledovné parametre: sférické dioptrie - dioptria/cylinder - os/cylinder pravé oko -3,0 -1,25 180 stupň ľavé oko -3,0 -1,0 0 stupň Vôbec to neviem zadať do tej objednávky. Ďakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. S týmito nameranými parametrami je nutné korigovať astigmatizmus - k tomu slúžia tórické kontaktné šošovky. Podľa tabuľkových prepočtov by mala byť pre pravé oko vyhovujúca dioptria -3,00, cylinder -1,25 a os 180 °. Pre ľavé oko dioptria -3,00 cylinder -0,75 a os 180 °. Pokiaľ ide o prvé kontaktné šošovky pre Vášho syna, odporúčame odbornú aplikáciu šošoviek kontaktológom. Šošovky musia byť vyberané s ohľadom na potreby očí. Je veľmi dôležité šošovky najprv vyskúšať. Nákup bez predchádzajúceho vyskúšania môže znamenať zbytočnú investíciu. Pre mladšieho nositeľa, deti a všeobecne začiatočníkov v nosenií šošoviek sú najčastejšie doporučované jednodňové kontaktné šošovky. Pre nosenie viacdenných šošoviek je nutná zodpovednosť a ochota starať sa starostlivo o šošovky. Pokiaľ Vám budeme môcť akokoľvek pomôcť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Vladimír Šulek

Dobry den, chcem sa opytat preco tento druh sosoviek tak rapidne zlacnel?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, cena šošoviek sa hýbe v závislosti ostatných cien šošoviek na trhu. Nemá to žiaden vplyv na kvalitu výroby.

Lýdia Petalíková

Dobrý deň chcela by som sa opýtať,keď som v minulosti používala kont.šošovky Frequency 55 a tie mali zakrivenie 8,6 a Bausch lomb majú zakrivenie 8,7...je to nejaká chybička,žeby mi to nejako nesadlo na oko?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, táto situácia môže nastať v prípadoch, že sú vaše oči veľmi citlivé a reagujú aj pri menších zmenách parametrov. Odporúčame vám premerať oči u očného špecialistu, aby ste presne vedeli, ktoré parametre sú pre vás ideálne a podľa toho si šošovky objednávali.

TINA

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať , aké šošovky je potrebné objednať ak mám na ľavom oku aj cylinder -0,75 os 30° a pri zadávaní parametrov na stránke je potrebné uviesť len dioptrie a zakrivenie? a na pravom oku mam dioptrie - 2,25 bez cylindra a či je potrebné zadávať zakrivenie?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na ľavé oko si musíte vyberať z astigmatických kontaktných šošoviek, zakiaľ čo pre pravé oko budete vyberať z klasických šošoviek.

gitka

Chcem sa opýtat mam kupené jedno balenie týchto sosoviek no jeden par mám otvorený dájú sa vratit ostatné z tohto balenia?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky bohužiaľ môžete vrátiť len v prípade ak máte nepoškodené, nerozbalené balenie.

Petra

....som kratkozraka...cize minuskove,buduci tyzden idem na kontrolu k ocnej aby som vedela presne dioptrie a pisem vam

Petra

Dobry den,chcem sa spytat,uz roky pouzivam Bausch and Lomb sosovky predpisane ocnou lekarkou,mam dost vysoke dioptrie a som spokojna s kvalitou sosoviek,co ma ale zaraza je ze u ocnej ma stoja financne raz tolko ako su ceny u vas,pouzivam 4 pary na rok,preto sa chcem spytat ci su tie vase kvalitovo na rovnakej urovni a mozem sa na ne vysoko spolahnut ak by som sa s kupou obratila na vas,predsa len zrak je prvorady...

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, naše šošovky sú určite tie isté ako u vašej očnej lekárky, dodávatelia kontaktných šošoviek sú tí istí, takže nemusíte mať strach. Keďže nám však nepíšete aké dioptrie používate, nevieme presne určiť či dané šošovky budeme mať, pretože výroba plusových dioptrií bola ukončená. V tomto prípade Vám odporúčame vysoko kvalitné šošovky za dobrú cenu, značky TopVue.
Gitka

Môžem šošovky používat iba mesiac ?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, áno, môžete ich nosiť kratšie ako je určené, v tom prípade odporúčame si vybrať medzi mesačnými šošovkami.
Marek

je možné šošovky používať dlhšiu dobu ako 3 mesiace ak ich nenosím každy deň počas troch mesiacov?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, doba užívania 3 mesiace je určená výrobcom, preto odporúčame ju dodržať aj v prípade, že šošovky nenosíte každý deň.

Silvia Kučeničová

Sosovky su kvalitne, dobre sedia a nie su s nimi nijake problemy.

Ľuba

chcela by som sa opýtať, čo znamená 4 šošovky, sú to 2 alebo 4 páry a ako dlho vydrží jeden pár? Pretože som si kupovala cez očnú lekárku ročné a mala som 1 pár na 3 mesiace.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, balenie obsahuje 4 šošovky, teda dva páry. Jeden pár je určený na nosenie po dobu 3 mesiacov.

Jurajo

Dobrý deň. Už dlhsie nosím tito kontaktné šošovky a ako som sa dozvedel sú zastaralé. Viete mi poradiť adekvátnu nahradu? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,

pokiaľ ide o adekvátnu náhradu v rámci doby nosenia, iné štvrťročné šošovky v ponuke bohužiaľ nemáme, ale ak hľadáte adekvátnu náhradu v rámci kvality sú tu mesačné šošovky od rovnakého výrobcu napr. PureVision , alebo momentálne veľmi obľúbené Air Optix Aqua. Celú ponuku mesačných šošoviek si môžete pozrieť tu.
yasmine

Dobry den, chcem sa spytat podla coho si vybrat zakrivenie? Dioptrie viem ake mam. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ide o povrchové zakrivenie zadnej plochy kontaktnej šošovky, ktorá sa porovnáva so zmeraním zakrivenia rohovky. Tento parameter Vám musí zmerať očný špecialista.

Anonymous

vhodny produkt, ak chce niekto kvalitne sosovky za dobru cenu, ale moze byt mensi komfort a pocit sucheho oka pri dlhsom noseni.

j

Dobry den. Chcel by som sa spytat ktory roztok je na tieto sosovky najlepsi? najlepsie vycisti sosovky a je dobry k citlivim ociam? Po mesiaci su sosovky uz spinavejsie a preto by som chcel vediet ktory je najlepsi

Poradňa

Dobrý deň, najlepšie sú peroxidové roztoky AO Sept.., no pozor sa neutralizáciu. Dôkladne si prečítajte návod. Pri tomto roztoku sa nemôžu šošovky opláchnuť a vložiť do očí!! No aj ostatné roztoky sú veľmi kvalitné, napr. Gelone, OpriFree, SoloCare...a nehrozí nebezpečenstvo popálenia očí.

rado

Dobrý deň.Mám od Vás kontaktné šošovky a chcem si objednať ďalšie,ale lekár mi okrem zmeny dioptrií pridal na okuliare aj cylinder.Neviem ako si mám teraz šošovky vybrať.No a neviem ani ako zadať os.Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, ak máte astigmatismus, je potrebné si objednať šošovky tórické, astigmatické. Parametre musíte však vedieť. Najlepšie je ak prvýkrát Vám šošovky objedná lekár. Potom už podľa krabičky nie je problém šošovky objednať aj cez internet.

Livia

Dobrý deň, nosím tieto šosovky už roky ale v poslednej dobe mam nejake suché oči čiže si musím kvapkať kvapky do očí. Kontrolu mám až o mesiac. Chcela by som sa spýtať či ich možem vymeniť o nejaké iné šošovky ktoré su viac na báze zvlhčovania alebo mám počkať na konrolu a zatial vyskúšať na mesiac nejaké iné prípadne aké. To kvapkanie mi pomôže vždy tak na 5 min. Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, je nám ľúto, no rozbalené krabičky nevymieňame, len keby sme mala nenačaté balenie. Jediné, čo by sme Vám mohli ponúknuť sú šošovky TopVue Monthly, kde je garancia vrátenia peňazí, ak by Vám šošovka nevyhovovala.

Nina

dobry den, uvazujem o 1-mesacnej alternative k tymto sosovkam. viete mi odporucit nejake? dakujem

Poradňa

Dobrý deň, bez vyskúšania skúšobného páru radšej zmenu nerobte, mohlo by sa Vám stať, že Vám nebudú vyhovovať. Môžete vyskúšať šošovky TopVue Monthly. Predávame ich aj po 1 ks. Poprípade objednať 6+1. Vyskúšať jednu šošovku a ak by Vám nevyhovovala, môžete neotvorené celé balenie vrátiť, pripíšeme Vám kredit.

Jana

dobry den, rada by som sa spytala, ci mozem na tieto kontaktne sosovky pouzivat roztok Gelone?

Poradňa

Dobrý deň, áno môžete. Roztok Gelone je vhodný na všetky mäkké šošovky.

V

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či by sa nedal predať 1 blister optima FV,včera sa mi podarilo 1 šošovku roztrhnúť. dakujem velmi pekne

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je nám ľúto, no blistre od kontaktných šošoviek Optima FV nemáme.