OPTI-FREE RepleniSH 300 ml

9.99 €
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 18.10. Pondelok 18.10. Pondelok 18.10. Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Zásielkovna.sk
Osobný odber 1434x od 0.70 €
Slovenská Pošta
Slovenská pošta od 2.49 €
Remax / packeta
Packeta na adresu od 1.99 €
9.99 €

Roztok na kontaktné šošovky OPTI-FREE RepleniSH

Roztok OPTI-FREE RepleniSH je multifunkčný roztok určený k regenerácii a čisteniu mäkkých kontaktných šošoviek. Bol vyvinutý spoločnosťou Alcon na báze pôvodného tradičného roztoku OPTI-FREE Express. Od zmienenej pôvodnej verzie sa odlišuje zmena čistiacich zložiek. Technologické inovácie boli zamerané hlavne na regeneráciu a zachovávanie vlhkosti šošoviek a s cieľom poskytnúť prostredníctvom tohoto roztoku nositeľom väčší komfort.

OPTI-FREE Replenish ponúkame tiež v balení 120 ml, 2 x 300 ml a 3 x 300 ml.

Dlhotrvajúca vlhkosť

Komfort noseniaOPTI-FREE RepleniSH pôsobí na materiál šošovky, ktorý potom dokáže na svojom povrchu udržať po celý deň tenkú vrstvu slzného filmu a tým pádom nedochádza k vysychaniu šošovky. Nositeľom je tak zaistený dlhotrvajúci pocit pohodlia po celú dobu, kedy sú šošovky nasadené v očiach. Systém TearGlyde pôsobí na šošovky počas ich uloženia v roztoku OPTI-FREE RepleniSH a ovplyvňuje ich vlastnosť absorbovať vodu. Šošovky sú potom schopné využívať vlhkosť prirodzený slzný film oka. Ich nosenie je pohodlné a sú eliminované nepríjemné pocity mnohokrát spojené s užívaním kontaktných šošoviek, ako napr. syndróm suchých alebo začervenaných očí.

Dôkaz dlhodobej zmáčavosti šošoviek s OPTI-FREE RepleniSH

Kvapka roztoku zviera vždy určitý uhol s povrchom šošovky - hovoríme o tzv. kontaktnom uhle. Miera zmáčavosti je potom určená ostrosťou daného uhla a zároveň dobou, po akú je tento uhol zachovaný (dlhodobo konštantný ostrý uhol značí vysokú zmáčavosť).
OPTI-FREE RepleniSH garantuje kontaktný uhol 10°, ktorého hodnota zostane konštantná po dobu 14 hodín. Pri vykonávaní testu zmáčavosti bola šošovka uložená v roztoku OPTI-FREE RepleniSH cez noc a následne nosená po dobu 14 hodín, potom nasledovalo stanovenie hodnoty kontaktného uhla. Individuálne výsledky sa môžu líšiť v závislosti na vnútornom prostredí oka a jeho fyziologickom stave.

Použitie OPTI-FREE RepleniSH preukázalo zvýšený komfort u nositeľov mäkkých šošoviek, ktorí pociťovali diskomfort pri dlhodobom nosení.Roztok OPTI-FREE Replenish bol vyvinutý s ohľadom na nové silikonhydroge­lové materiály, z ktorých sú vyrábané kontaktné šošovky novej generácie ako napríklad Purevision, Acuvue Oasys, Acuvue Advance alebo Biofinity.

Je však samozrejme určený i k ošetreniu klasických hydrogélových materiálov.

Prehlásenie na etikete

Zloženie

OPTI-FREE RepleniSH je sterilný, izotonický roztok s obsahom TearGlyde®, regeneračného systému s duálnym mechanizmom účinku (Tetronic 1304+ kyselina nonanoyletylen­diaminotriocto­vá), konzervačných látok POLYQUAD 0,001 % a ALDOX (myristamidopropyl dimetylamin) 0,0005 %.
Studie: Alcon Laboratories, Inc.O roztoku na šošovky Opti-Free Replenish


Vlastnosti
Výrobcovia: Alcon
Typ roztoku: Univerzálny
Obsah: 300 ml
Expirácia: 16 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 6 mesiacov
Hyaluronát sodný: Nie
Konzervanty: Áno
Najlepšia alternatíva
Poštovné
zadarmo

Roztok Gelone 360 ml

  • s obsahom hyaluronátu sodného
  • ideálny aj pre citlivé oči
  • puzdro na šošovky súčasťou balenia
  • poštovné zadarmo
Cena: 9.69 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (2)

Comments: Do you have any questions?

Anonymous

vrelo odporúčam

Anonymous

ja som s týmto roztokom veľmi spokojná aj ked ten najnovší je najlepší