OPTI-FREE RepleniSH 120 ml

8.39 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? utorok 23.7. Vyberte si parametre
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Roztok na kontaktné šošovky OPTI-FREE RepleniSH

Roztok OPTI-FREE RepleniSH je multifunkčný roztok určený k regenerácii a čisteniu mäkkých kontaktných šošoviek. Bol vyvinutý spoločnosťou Alcon na báze pôvodného tradičného roztoku OPTI-FREE Express. Od zmienenej pôvodnej verzie sa odlišuje zmena čistiacich zložiek. Technologické inovácie boli zamerané hlavne na regeneráciu a zachovávanie vlhkosti šošoviek a s cieľom poskytnúť prostredníctvom tohoto roztoku nositeľom väčší komfort.

OPTI-FREE Replenish ponúkame tiež v balení 300 ml, 2 × 300 ml a 3 × 300 ml.

Dlhotrvajúca vlhkosť

Komfort noseniaOPTI-FREE RepleniSH pôsobí na materiál šošovky, ktorý potom dokáže na svojom povrchu udržať po celý deň tenkú vrstvu slzného filmu a tým pádom nedochádza k vysychaniu šošovky. Nositeľom je tak zaistený dlhotrvajúci pocit pohodlia po celú dobu, kedy sú šošovky nasadené v očiach. Systém TearGlyde pôsobí na šošovky počas ich uloženia v roztoku OPTI-FREE RepleniSH a ovplyvňuje ich vlastnosť absorbovať vodu. Šošovky sú potom schopné využívať vlhkosť prirodzený slzný film oka. Ich nosenie je pohodlné a sú eliminované nepríjemné pocity mnohokrát spojené s užívaním kontaktných šošoviek, ako napr. syndróm suchých alebo začervenaných očí.

Dôkaz dlhodobej zmáčavosti šošoviek s OPTI-FREE RepleniSH

Kvapka roztoku zviera vždy určitý uhol s povrchom šošovky - hovoríme o tzv. kontaktnom uhle. Miera zmáčavosti je potom určená ostrosťou daného uhla a zároveň dobou, po akú je tento uhol zachovaný (dlhodobo konštantný ostrý uhol značí vysokú zmáčavosť).
OPTI-FREE RepleniSH garantuje kontaktný uhol 10°, ktorého hodnota zostane konštantná po dobu 14 hodín. Pri vykonávaní testu zmáčavosti bola šošovka uložená v roztoku OPTI-FREE RepleniSH cez noc a následne nosená po dobu 14 hodín, potom nasledovalo stanovenie hodnoty kontaktného uhla. Individuálne výsledky sa môžu líšiť v závislosti na vnútornom prostredí oka a jeho fyziologickom stave.
Kontaktný uhol u šošovky vyňaté z blistra Kontaktný uhol u šošovky po uchovaní v roztoku OPTI-FREE RepleniSH
Obrázok naznačuje kontaktný uhol (zmáčavosť) u novej kontaktnej šošovky čerstvo vyňatej z plastovej vaničky Obrázok naznačuje kontaktný uhol (zmáčavosť) u kontaktnej šošovky uchované po dobu 8 hodín v roztoku OPTI-FREE RepleniSH

Použitie OPTI-FREE RepleniSH preukázalo zvýšený komfort u nositeľov mäkkých šošoviek, ktorí pociťovali diskomfort pri dlhodobom nosení.Roztok OPTI-FREE Replenish bol vyvinutý s ohľadom na nové silikonhydroge­lové materiály, z ktorých sú vyrábané kontaktné šošovky novej generácie ako napríklad Purevision, Acuvue Oasys, Acuvue Advance alebo Biofinity.

Je však samozrejme určený i k ošetreniu klasických hydrogélových materiálov.

Prehlásenie na etikete

Zloženie

OPTI-FREE RepleniSH je sterilný, izotonický roztok s obsahom TearGlyde®, regeneračného systému s duálnym mechanizmom účinku (Tetronic 1304+ kyselina nonanoyletylen­diaminotriocto­vá), konzervačných látok POLYQUAD 0,001 % a ALDOX (myristamidopropyl dimetylamin) 0,0005 %.
Studie: Alcon Laboratories, Inc.

Vlastnosti - OPTI-FREE RepleniSH 120 ml

Výrobcovia: Alcon
Typ roztoku: Univerzálny
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Obsah: 120 ml
Použiteľnosť po otvorení: 6 mesiacov
Hyaluronát sodný: Nie
Konzervanty: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Gelone 100 ml

  • S obsahom hyaluronátu sodného
  • Ideálne aj pre ciltivé oči
  • puzdro na šošovky súčasťou balenia
Cena: 5.79 €

Komentáre (1)

Máte nejaké otázky?
Jozef Trčka

Mozem kombinovat Optifree Puremoist a Replenish ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jozef, ďakujeme Vám za otázku. Ide o univerzálne roztoky, ktoré sú určené na starostlivosť o mäkké kontkatné šošovky. Roztok PureMoist bol optimalizovaný pre potreby silikón-hydrogélových kontaktných šošoviek s technológiou HydraGlyde Moisture Matrix. Roztok Opifree Replenish obsahuje dva dezinfekčné prostriedky, a to Polyquad a Aldox. Roztoky na kontaktné šošovky majú rozdielne vlastnosti, a preto je vždy vhodné poradiť sa so svojim očným špecialistom. Pretože nepoznáme Vašu anamnézu netrúfame si takto na diaľku povedať, či môžete roztoky nejakým spôsobom kombinovať. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.