Očné kvapky Biotrue MDO 10 ml

10.49 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Utorok 3.8. Stock day info: Tomorrow Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Ready to be sent in less then 4 days Stock day info: In stock, ready to be sent Vyberte si parametre
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
10.49 €

Očné kvapky Biotrue MDO 10 ml

Biotrue sú očné kvapky s obsahom hyaluronátu sodného a bez pridaných konzervačných látok. Toto ich jemné zloženie predstavuje účinnú pomoc pre všetkých, ktorých príležitostne trápi pocit suchého oka, či už je spôsobený vonkajšími vplyvmi či nosením kontaktných šošoviek.
Očné kvapky Biotrue MDO pochádzajú z laboratórií spoločnosti Bausch and Lomb, efektívne oči hydratujú a uľavia od únavy aj podráždenia. Obnovujú prirodzené prostredie oka.
Fľaštička očných kvapiek Biotrue MDO má špeciálnu aplikačnu pumpičku, ktorá pri stlačení aplikuje do oka presnú dávku roztoku kvapiek.
Kvapky je možné aplikovať na nasadené kontaktné šošovky a nesmia sa používať po uplynutí 6 mesiacov od prvého otvorenia.
Vlastnosti
Výrobcovia: Bausch and Lomb
Obsah: 10 ml
Použiteľnosť po otvorení: 6 mesiacov
Expirácia: 6 mesiacov a viac
Konzervanty: Nie
Hyaluronát sodný: Áno
Použitie s kontaknými šošovkami: Áno

Komentáre (1)

Comments: Do you have any questions?

Rale

Od týchto kvapiek som čakal viac (dosť ma sklamali). Pravdu povediac, asi som mal oči viac v poriadku keď som ich zabudol použiť. Na papieri vyzerajú veľmi dobre, bez konzervačných látok - po otvorení použiteľnosť 6 mesiacov? Nuž...to nevyzerá úplne dôveryhodne. Bez konzervačnej prísady pol roka po otvorení...nemožné. Iste, použiť sa dá hocičo, no sterilné to nebude. Takže, na suché oči, unavené... chronický zápal spojiviek...už nie. Vyskúšal som, mne stačilo.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že očné kvapky nesplnili Vaše očakávania. Tento typ očných kvapiek cieli predovšetkým na príležitostnú suchosť očí. Pokiaľ očné kvapky neobsahujú konzervačné látky a majú dlhú dobu použiteľnosti, riešia sterilitu očných kvapiek aplikačné systémy fľaštičky. Ak Vás trápi chronický zápal spojiviek, mali by ste výber očných kvapiek konzultovať s Vašim očným lékarom. Je veľký rozdiel v bakteriálnom a vírusovom zápale spojiviek a bežnými očnými kvapkami ťažkosti nezmiznú. Bakteriálny zápal sa lieči výplachom jódpovidónu (Betadine) alebo širokospektrálnymi antibiotikami v kvapkách alebo v masti a práve pri chronickej bakteriálnej konjunktivitíde je systémova liečba antibiotikami nutná. Vírusové zápaly sú v populácii častejšie a liečba prebieha lokálne virostatikami v kvapkách alebo mastiach. Pri opakovaných problémoch je odporúčané ich užiť aj celkovo. Kortikosteroidy sú prísne kontraindikované. Pokiaľ sa chcete problému zbaviť, mala by byť liečba cielená. Bežné očné kvapky slúžia skôr k úľave, zvlhčeniu, lubrikácii a niektoré pomáhajú v období alergií alebo k liečbe syndrómu suchého oka, ktorý je spôsobený nestabilitou slzného filmu. V každom prípade Vám ďakujeme za Vašu spätnú väzbu. Pekný deň.