Laim Care 50 ml

4.79 €
99% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 15.7. Vyberte si parametre
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Roztok na kontaktné šošovky Laim Care

Laim Care je univerzálny roztok určený k dezinfekcii, uchovávaniu, čisteniu a oplachovaniu kontaktných šošoviek. Je vhodný k starostlivosti o všetky druhy mäkkých šošoviek vrátane silikón-hydrogélových a farebných. Súčasťou balenia roztoku je aj antibakteriálne puzdro s obsahom strieborných iónov, ktoré pôsobí proti usadzovaniu baktérií.

Obsah hyaluronátu sodného

Laim Care je roztok, ktorého zložkou je kyselina hyalurónová v podobe jej soli - hyaluronátu sodnom. Táto látka sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, a to aj v štruktúre oka a slzného filmu.
Hyaluronát sodný je znamenitý lubrikant a má schopnosť na seba naviazať tisícnásobok vody ku svojej hmotnosti. To je dôvod, prečo sú oči veľmi dobre a dlhodobo hydratované.

Použitie

Pred každou manipuláciou s kontaktnými šošovkami je dôležité si starostlivo umyť a osušiť ruky.

Metóda čistenia 5 - 7 minút
Najprv opatrne vyberte šošovku z oka a položte ju do dlane. Na šošovku nakvapkajte 3 kvapky roztoku z každej strany a bruškom prsta druhej ruky šošovku mechanicky očistite (trite) 10 - 15 sekúnd. Potom šošovku opláchnite roztokom z každej strany a uložte ju do puzdra s novou dávkou roztoku. Postup zopakujte aj pri druhej šošovke. Regenerácia a čistenie šošoviek v puzdre trvá 5 - 7 minút.

Metóda čistenia DON´T TOUCH
Najprv opatrne vyberte šošovku z oka a uložte ju rovno do puzdra s novou dávkou roztoku. Postup zopakujte aj pri druhej šošovke. Obe nádobky puzdra majú byť naplnené po vyznačenú rysku, potom je možné puzdro uzavrieť. Regenerácia a čistenie šošoviek v puzdre trvá 2 - 3 hodiny alebo cez noc.

Vlastnosti - Laim Care 50 ml

Výrobcovia: Esoform
Typ roztoku: Univerzálny
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 3 mesiace
Obsah: 50 ml
Hyaluronát sodný: Áno
Konzervanty: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (18)

Máte nejaké otázky?
Fényes Krisztián

Üdvözölettem!! Pár kérdésel fordulnék önökhöz. Rendelt egy türkiz kék kontaktlencsét NEM DIOPTRIMÁS. Ma használtam először a lencsét,amit elmondanék,hogy gyönyörű szép. De mikor a használat után vissza akartam tenni a lencséket használat után abba a tokba amiben lejöttek, a tok tartalma kiömlött. Ez az oldat arra is van,hogy a szines NEM DIOPTRIMÁS kontaklencsémet használat után beáztassam bele, tehát beletegyem vissza????? Válaszukat előre is köszönöm.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Toto je cestovné balenie roztoku. Pre mesačnú kontaktnú šošovku by ste si mali kúpiť väčšie balenie. Súčasťou väčších balení je aj puzdro, do ktorého sa kontaktné šošovky ukladajú napr. Laim Care 400 ml alebo Gelone 360 ml. Blister, v ktorom sa šošovka predává, nie je určený k uchovávaniu šošoviek. Ak so šošovkami začínate, prečítajte si prosím naše články Čistenie a dezinfekcia šošoviek - viacúčelové roztoky, Inštrukcie o farebných šošovkách pre začiatočníkov a Starostlivosť o farebné kontaktné šošovky. Takto na ďiaľku nie sme schopný posúdiť, či sú Vaše tyrkisové šošovky k ďalšiemu noseniu ešte vhodné, kedže nemali šošovky správnu starostlivosť. Pokiaľ chcete v nosení kontaktných šošoviek pokračovať, kúpte si potrebné vybavenie alebo zvážte nosenie jednodenných šošoviek. Pekný deň.
Fényes Krisztián

Üdvözlettem! Megszeretném kérdezni,hogy mihez van ez az oldat? Mert megrendeltem egy nem dioptrimás türkizkék kontaklencsét,ami egy hónapig használható. 1.használat után véletlen kiömlött az oldat,amiben benne volt. Evvel az oldattal után lehet tölteni? Ha nem akkor mennyibe kerülnek az ilyen oldatok? A válaszukat előre is köszönöm.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Odpoveď na Vašu otázku nájdete pri Vašom nasledujúcom komentári. Pekný deň.

Anonymous

Stále ho kupujem,je výborný, stabilná kvalita, dobrá cena

Elis P.

maximálna spokojnosť, prístup, rýchlosť dodania, cena

Karel

používam dlhodobo a aj po skúške iných sa vždy vrátim k tomuto produktu

Anonymous

Šetrný a vkalitný roztok v praktickom balenie ideálný na cesty. Odporúčám :)

Judita

Akurát do kabelky, ofisu, lietadla...kamkolvek, super

Masek Denis

Perfetkne čiští a nedráždi oči.

Alice Sokolová

Laim-Care nosím stále pri sebe v kabelke alebo batohu a nedám na neho dopostit.

Kamila

Maličké balenie ako stvorené na cesty :-)

Lenka

Dobrý deň...Chcela by som sa spýtať,či toto 50 ml balenie sa dá po vyčerpaní aj doplniť alebo je fľaštička iba jednorázová bez možnosti doplnenia...A ešte po akom čase je vhodné vystriedať roztok? Ja používam od začiatku stále ten istý roztok Options Multi už cez dva roky

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Prelievanie roztoku sa neodporúča z hygienických dôvodov. Viečko roztoku možno odskrutkovat, ale nemôžeme vám sľúbiť, že bude naďalej rovnako tesné ako pred úplným oddelením závitu. Nemáme žiadne informácie o tom, že by dlhodobé používanie jedného typu roztoku znamenalo akékoľvek ťažkosti. Pokiaľ Vám roztok nedráždi oči a Vaše šošovky sú čisté, malo by byť všetko v poriadku. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Michaela

Moj naj roztok na cesty!

Eda

Vyborne dezinfikuje a pripravi sosovky na nosenie.

Barbora

Perfektný na cesty :)

Róbert N.

Praktické balenie aj na cesty za dobru cenu.

Marianna Tirpáková

Je roztok určený na mäkké šošovky?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Vašu otázku. Áno, roztok je vhodný pre starostlivosť o všetky mäkké kontaktné šošovky. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Daduš

Je to určené aj na farebné?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, áno roztok je určený aj na farebné kontaktné šošovky.

nevada

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pri objednaní roztoku príde v balení i púzdro na šošovky, ako je zobrazené na fotografií? ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno roztok Laim-Care 50ml je dodávaný aj s púzdrom na šošovky.