Gelone 3 x 360 ml

24.59 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Štvrtok 7.7. Vyberte si parametre
24.59 €
24.59 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €

Roztok na kontaktné šošovky Gelone

Gelone vyniká svojou kvalitou najmä vďaka hyaluronátu sodnému (čiže sodnej soli kyseliny hyalurónovej). Táto látka je pre ľudské telo prirodzená. Nachádza sa napríklad v kĺbovej tekutine, v sklovci oka či v tkanive kože.

Gelone je svojim zložením veľmi šetrný k oku a vďaka vynikajúcej lubrikácii znateľne zvyšuje komfort pri nosení kontaktných šošoviek.

Hyaluronát sódny - vysoký stupeň lubrikácie

Dokáže na seba naviazať približne tisícnásobok vody, čo z nej robí unikátny lubrikant. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam, hlavne schopnosti podporovať regeneráciu buniek, je kyselina často používaná v očnej chirurgii - pôsobí protizápalovo, podporuje bezjazvové hojenie tkaniva a je používanie má antibakteriálny a antivirotický účinok.

Vhodný pre citlivé oči

Roztok Gelone je vhodný pre všechny typy mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikón-hydrogélových a farebných. Je k očiam veľmi šetrný a zvyšuje lubrikáciu šošoviek, preto je vhodný aj pre citlivé oči, ocenia to najmä alergici a ľudia trpiaci pocitom suchých očí. Roztok tiež znižuje začervenanie očí vzniknuté v dôsledku dlhej prítomnosti šošovky na oku. Pri jeho používaní zostávajú šošovky príjemne vlhké a pohodlné i na konci dňa.

Efektívny systém čistenia

Kombinácia čistiacich zložiek a antibakteriálneho púzdra s ionizačnou úpravou činí z Gelone dokonalý dezinfekčný roztok, ktorý efektívne odstraňuje všetky typy usadenín. Táto kombinácia poskytuje najsterilnejšiu variantu uchovávania kontaktných šošoviek - roztok odstráni nečistoty a baktérie, ktoré sa vďaka antibakteriálnej úprave nemôžu v púzdre ďalej šíriť.

Antibakteriálne púzdro

Antibakteriálne púzdro, ktoré je opatrené špeciálnou úpravou, pri ktorej sú ióny striebra aplikované do materiálu vnútorných stien púzdra, a to činí jeho povrch rezistentným voči usadzovaniu baktérií. Používaná šošovka prirodzene obsahuje baktérie nahromadené behom nosenia. Roztok v púzdre tieto baktérie odstráni a ióny striebra zabránia ich následnému prilepeniu k povrchu púzdra.

Vlastnosti - Gelone 3 x 360 ml

Výrobcovia: Soleko
Typ roztoku: Univerzálny
Obsah: 3x360 ml
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 3 mesiace
Hyaluronát sodný: Áno
Konzervanty: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (21)

Comments: Do you have any questions?

Veronika

Chcem sa opýtať. Používa výrobok SoloCare Aqua a som s nim spokojná.. Sém tam na konci dňa cítim suchost oči.. Žiadne kvapky nepoužívam. Chcem sa opýtať ci tento gél na šošovky ma lepšie "zvlhcujuce vlastnosti" ci ako to napísať, ako ten co pôvodne používam. Ďakujem za info

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Tento roztok určite vyskúšať môžete. Avšak nemôžeme Vám zaručiť, že v závere dňa už nebudete suchosť očí pociťovať. Svoju rolu v tomto ohľade hrá aj materiál kontaktných šošoviek. Ak Vás však trápi suchosť hlavne k večeru, je veľmi pravdepodbné, že sa u Vás začína rozvíjať syndróm suchého oka. Je to vyústenie narušeného slzného filmu. Stabilita slzného filmu sa docieli používaním očných kvapiek. Preto zvážte skôr použitie očných kvapiek, ktoré si aplikujete vždy, keď suchosť očí pocítite. Z nášho sortimentu by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo Comod alebo Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Andrej

Dobrý roztok, nakupujem ho už pár rokov. Spokojnosť !!

Super roztok

Precízná regenerácia šošoviek, citlivý k očiam a toto balenie je cenovo veľmi výhodné.

Hana

Skvelý roztok, ktorý je k očiam veľmi šetrný preto je vhodný aj pre citlivé oči.

Anonymous

Výborná regenerácie šošoviek pri tom je ale šetrný aj k šošovkám aj k očiam

Tomko

perfektne čistí

Ben Horváth

Svojou kvalitou sa rozhodne vyrovná drahším roztokom na trhu.

Ester

Dlho som hľadala kvalitný, ale cenovo dostupný roztok. Gelone spĺňa všetky moje požiadavky a môžem ho odporučiť.

Linda Klidná

Fajn roztok, aj cenovo výhodný :-)

Jindra

O.K.

Zlata V.

Nedráždivý, rýchly účinok, maximálna spokojnosť pre citlivé oči. Tento roztok odporúčam bežným denne používajúcim šošovky ako aj tým, ktorí používajú šošovky len príležitostne

Veronika

Je to veľmi dobrý roztok za dobrú cenu, šošovky krásne vyčistí a prevlhčí. Výhodné balenie.

Herrmann

Mám pocit, ako keby tú šošovku zjemňuje.

Matúš

Dobrý deň , chcel by som sa opýtať ako dlho by mi malo vydržať toto balenie roztoku?? Používam šošovky denno-denne ale zhruba 10 dni tak sa mi to tažko odhaduje.. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, výdrž balenia záleží od množstva roztoku, ktorý spotrebovávate. Každý spotrebováva pri čistení šošoviek iné množstvo roztoku. Najbežnejšia doba trvácnosti pre jedno 360ml balenie je jeden mesiac. Takže balenie by vám mohlo vydržať cca. 3 mesiace.

Jozef

Dobry den prajem. Chcem sa opytat ci je tento roztok vhodny pouzivat k sosovkam pure vision 2 ? . Dakujem :)

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno tento roztok je vhodný na všetky typy mäkkých kontaktných šošoviek, takže aj k šošovkám PureVision 2.

Petra

Kvalitný roztok, ktorý dobre čistí a nemá na mňa žiadne vedľajšie účinky ako začervenanie očí, slzenie a podobne. Oceňujem tie, že v pri veľkom balení sú dodané aj tri antibakteriálne puzdra, ktoré vystačia na 9 mesiacov, alebo môžete niektoré venovať svojim kamarátom, ktorí nosia šošovky :-)

Radka

Dobrý deň, rada by som sa opýtala v čom sú výhody puzdra so striebrom oproti obyčajnému. Ďakujem Radka.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň Radka, puzdro so striebornými iónmi je rezistentné voči zachytávaniu baktérií. Používané šošovky, ktoré sú do neho ukladané obsahujú baktérie, ktoré sa nahromadia počas nosenia. Roztok v puzdre tieto baktérie efektívne odstráni a ióny striebra zabránia ich nasledovnému usadeniu na povrch puzdra. Dá sa povedať, že puzdro, ktoré je takto antibakteriálne upravené poskytuje šošovkám sterilnejšie úložisko ako puzdro bežné. Aby bola rezistencia voči baktériám čo najväčšia, doporučujeme puzdro meniť každé 3 mesiace.

Stanislav

Dobrý deň, šošovka mi pri nasadzovaní spadla na zem, nie je na nej vidieť žiadne poškodenie, môžem ju po vyčistení znova použiť? Kupoval som si tento balíček, takže mám roztok Gelone, stači na toto vyčistenie, alebo je treba použiť nejaký "agresívnejší" roztok?

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,

kľudne môžete použiť roztok Gelone, agresívnejší roztok nie je v tomto prípade potrebný.

Anonymous

Dobre tento roztok znášam

Anonymous

Dobre tento roztok znášam

Anonymous

Tento roztok má najväčší objem a nakolko používame doma šošovky dvaja ludia , vyhovuje mi že nemusím každú chvilku kupovať nový.