Clariti Elite (6 šošoviek)

20.79 €
93% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
20.79 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek Clarity Elite

Mesačné kontaktné šošovky spoločnosti CooperVision majú veľa čo ponúknuť. Clarity Elite patria do obľúbenej skupiny mesačných šošoviek pre denné nosenie. Sú vyrobené zo silikón-hyrogelového materiálu, ktorý prepúšťa k oku vysoký podiel kyslíka. Oči tak voľne dýchajú a zachovajú si počas nosenia zdravý a svieži vzhľad.
Clarity Elite sú vybavené sférickou dioptriou a ich rozsah umožňuje korekciu krátkozrakosti i ďalekozrakosti.

Výhody moderných technológií

Šošovky Clarity Elite majú zavedený UV filter, ktorý prispieva k ochrane očí pred škodlivým UVA i UVB žiarením. Pri ich výrobe sú tiež použité technológie, ktoré zvyšujú prispôsobivosť šošoviek a pre nositeľa tak stúpa komfort pri nosení.
Technológia Aquagen udržuje šošovky neustále príjemne vlhké a zabraňuje ich vysychaniu. Dobrá zmáčavosť povrchu šošoviek hrá dôležitú úlohu v pohodlí pri nosení.

Starostlivosť a nosenie

Kontaktné šošovky Clarity Elite majú danú plánovanú výmenu po 30 dňoch. Šošovky je možné nosiť mesiac v režime denného nosenia. V šošovkách teda nie je možné prespávať a nosiť ich kontinuálne. Každý večer šošovky vyberte z očí, vyčistite a uložte do puzdra s čerstvou dávkou roztoku.

Vlastnosti - Clariti Elite (6 šošoviek)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 56%
Priepustnosť O2: 86 Dk/t
Názov produktu: Clariti Elite
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Materiál: Somofilcon A
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (3)

Máte nejaké otázky?
Jana

Kupila som na skusku, skvele recenzie, parametre tiez.... Sosovky prisli, nasadila som a totalne sklamanie... Vobec nesedia, rozmazane, neostre videnie... Nikdy viac... Za 20 rokov som nemala horsie sosovky.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za komentár. Je nám veľmi ľúto, že Vám tieto kotaktné šošovky nevyhovujú. Znášanlivosť šošoviek je veľmi individuálna. Čo vyhovuje jednému užívateľovi, nemusí vyhovovať druhému. Pretože uvádzate, že Vám šošovky nesedeli a korekcia so šošovkami nebola dobrá, je veľmi pravdepodobné, že Vám nesadli veľkostné parametre. Keď je šošovka na rohovke umiestená nesprávne, optika šošovky nemôže správne fungovať a korekcia tak nie je dobrá. Z týchto dôvodov by mala každá re-aplikácia šošoviek prebehnúť pod dohľadom očného špecialistu. Pekný deň.

Ivan Borčin

Dobrý deň, predsa len by som mal otázku ohľadom určenia správnej strany týchto šošoviek. Nie je na nich žiadna značka, okraje sú rovnaké z oboch strán, ani v očiach necítiť rozdiel... Ako zistím, ktoré strana je správna? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ivan, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ šošovky nie sú ošetrené indikátorom, poznáte ich správnu polohu podľa okrajov, keď máte kontaktnú šošovku umiestnenú na prste. Okraje šošovky musia smerovať hore a celá šošovka musí mať guľatý tvar (ako miska). Pokiaľ sú okraje šošovky vytočené mierne do strany je kontaktná šošovka naruby. Pre istotu si môžete prehliadnuť názorné obrázky v článku: Nasadenie kontaktných šošoviek na oko, kde se tejto problematike venujeme. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ivan Borčin

Zakúpil som na skúšku ako alternatívu k Air Optix Aqua, ktoré spolu s týmito myslím ako jediné ponúkajú dioptrie odstupňované po 0.15 aj pri vyšších hodnotách (väčšina typov len max. do -6.00) , tak dám subjektívnu recenziu, možno niekomu pomôže. V oku sú pohodlné, nerežú, moje oči ich prijali bez problémov, sú naozaj jemné. Čo niekto môže považovať za pozitívum je, že sú absolútne transparentné, bez akéhokoľvek zafarbenie. Ja to za kladnú vlastnosť nepovažujem, lebo pri manipulácii a vo vaničke ich takmer vôbec nevidno, je aj problém rozlíšiť rub a líce. Mám dojem, že prirodzenosť "obrazu" hlavne pri čítaní a do blízka, nie je až taká ako majú Air Optix - v tomto sú Air Optixy na tom trochu lepšie. Na konci dňa (po cca 14-16 hod. nosenia) sú oči stále OK, v pokročilých večerných hodinách už ale strácajú akoby vlhkosť (efekt jemného závoja pri pozeraní), v očiach aj cítiť nepohodu, ale nie je to žiadny extrém, každý má tu latku pocitu inak. Celkový dojem OK, ale nádejal som sa, že budú celkovo lepšie ako Air Optix. Myslím, že nie sú. Každopádne odporúčam vyskúšať, ak máte problém ako ja - obmedzený výber kvôli presnejšom odstupňovaní dioptrií pri viac ako -6.00.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Ako píšete, pohodlie pri nosení šošoviek je veľmi individuálne. Oči niektorých nositeľov sú na zmenu materiálu veľmi citlivé. Radi by sme Vám poradili alternatívu, ale bohužiaľ je to tak ako píšete. S vašimi požadovanými dioptriami na trhu nie je príliš veľký výber. Pokiaľ by sme pre Vás ale mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.