Clariti Elite (6 šošoviek)

20.89 €
96% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Piatok 27.5. Stock day info: Today 27. máj Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 27. máj Vyberte si parametre
Pridajte si roztok:
Nechcem roztok
Gelone 360 ml
9.69 €
7.19 €
Gelone 2 x 360 ml
17.59 €
Gelone 100 ml
5.79 €
Pridajte si roztok:
Gelone 360 ml
9.69 €
7.19 €
Gelone 360 ml
9.69 €
7.19 €
Gelone 2 x 360 ml
17.59 €
Gelone 100 ml
5.79 €
Pridať
7.19 €
20.89 €
20.89 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €

Popis šošoviek Clarity Elite

Mesačné kontaktné šošovky spoločnosti CooperVision majú veľa čo ponúknuť. Clarity Elite patria do obľúbenej skupiny mesačných šošoviek pre denné nosenie. Sú vyrobené zo silikón-hyrogelového materiálu, ktorý prepúšťa k oku vysoký podiel kyslíka. Oči tak voľne dýchajú a zachovajú si počas nosenia zdravý a svieži vzhľad.
Clarity Elite sú vybavené sférickou dioptriou a ich rozsah umožňuje korekciu krátkozrakosti i ďalekozrakosti.

Výhody moderných technológií

Šošovky Clarity Elite majú zavedený UV filter, ktorý prispieva k ochrane očí pred škodlivým UVA i UVB žiarením. Pri ich výrobe sú tiež použité technológie, ktoré zvyšujú prispôsobivosť šošoviek a pre nositeľa tak stúpa komfort pri nosení.
Technológia Aquagen udržuje šošovky neustále príjemne vlhké a zabraňuje ich vysychaniu. Dobrá zmáčavosť povrchu šošoviek hrá dôležitú úlohu v pohodlí pri nosení.

Starostlivosť a nosenie

Kontaktné šošovky Clarity Elite majú danú plánovanú výmenu po 30 dňoch. Šošovky je možné nosiť mesiac v režime denného nosenia. V šošovkách teda nie je možné prespávať a nosiť ich kontinuálne. Každý večer šošovky vyberte z očí, vyčistite a uložte do puzdra s čerstvou dávkou roztoku.

Vlastnosti

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 56%
Priepustnosť O2: 86 Dk/t
Názov produktu: Clariti Elite
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Materiál: Somofilcon A
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno
Najlepšia alternatíva

TopVue Air (6 šošoviek)

  • extrémna priedušnosť
  • vysoký obsah vody
  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
Cena: 17.99 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (2)

Comments: Do you have any questions?

Ivan Borčin

Dobrý deň, predsa len by som mal otázku ohľadom určenia správnej strany týchto šošoviek. Nie je na nich žiadna značka, okraje sú rovnaké z oboch strán, ani v očiach necítiť rozdiel... Ako zistím, ktoré strana je správna? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Ivan, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ šošovky nie sú ošetrené indikátorom, poznáte ich správnu polohu podľa okrajov, keď máte kontaktnú šošovku umiestnenú na prste. Okraje šošovky musia smerovať hore a celá šošovka musí mať guľatý tvar (ako miska). Pokiaľ sú okraje šošovky vytočené mierne do strany je kontaktná šošovka naruby. Pre istotu si môžete prehliadnuť názorné obrázky v článku: Nasadenie kontaktných šošoviek na oko, kde se tejto problematike venujeme. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ivan Borčin

Zakúpil som na skúšku ako alternatívu k Air Optix Aqua, ktoré spolu s týmito myslím ako jediné ponúkajú dioptrie odstupňované po 0.15 aj pri vyšších hodnotách (väčšina typov len max. do -6.00) , tak dám subjektívnu recenziu, možno niekomu pomôže. V oku sú pohodlné, nerežú, moje oči ich prijali bez problémov, sú naozaj jemné. Čo niekto môže považovať za pozitívum je, že sú absolútne transparentné, bez akéhokoľvek zafarbenie. Ja to za kladnú vlastnosť nepovažujem, lebo pri manipulácii a vo vaničke ich takmer vôbec nevidno, je aj problém rozlíšiť rub a líce. Mám dojem, že prirodzenosť "obrazu" hlavne pri čítaní a do blízka, nie je až taká ako majú Air Optix - v tomto sú Air Optixy na tom trochu lepšie. Na konci dňa (po cca 14-16 hod. nosenia) sú oči stále OK, v pokročilých večerných hodinách už ale strácajú akoby vlhkosť (efekt jemného závoja pri pozeraní), v očiach aj cítiť nepohodu, ale nie je to žiadny extrém, každý má tu latku pocitu inak. Celkový dojem OK, ale nádejal som sa, že budú celkovo lepšie ako Air Optix. Myslím, že nie sú. Každopádne odporúčam vyskúšať, ak máte problém ako ja - obmedzený výber kvôli presnejšom odstupňovaní dioptrií pri viac ako -6.00.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Ako píšete, pohodlie pri nosení šošoviek je veľmi individuálne. Oči niektorých nositeľov sú na zmenu materiálu veľmi citlivé. Radi by sme Vám poradili alternatívu, ale bohužiaľ je to tak ako píšete. S vašimi požadovanými dioptriami na trhu nie je príliš veľký výber. Pokiaľ by sme pre Vás ale mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.