Clariti 1 day Multifocal (30 šošoviek)

27.89 €
94% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 30.1. Vyberte si parametre
27.89 €
Osobný odber od 1.79 €
Kuriér na adresu od 1.99 €
Slovenská pošta (kuriér) od 2.49 €
Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Popis šošoviek Clariti 1 day Multifocal

Clariti 1 day Multifocal zaistia ostré videnie na všetky vzdialenosti. Ich konštrukcia zaručí perfektné videnie na blízko, strednú vzdialenosť aj do diaľky. Každodenná výmena páru Clariti 1 day Multifocal a vysoko priedušný silikón-hydrogélový materiál vám sprostredkujú dokonale pohodlné nosenie so zdravým vzhľadom očí aj po dlhom náročnom dni plnom najrôznejších aktivít.

Priedušný silikón-hydrogél

Clariti 1 day sú vyrobené z materiálu Somofilcon A, ktorý sa radí do skupiny silikón-hydrogélových materiálov. Materiál tohto typu poskytne očiam dostatočný prísun kyslíka a zároveň šošovky obsahujú príjemný podiel vody pre pohodlné nosenie. K celodennému pohodliu počas nosenia prispieva veľkým dielom aj technológia WetLoc. Táto technológia sa stará o to, aby vo vnútri zabudovaná vlhkosť bola rovnomerne rozptýlená na povrch šošovky Clariti 1 day, ktorý tak zostane neustále vlhký a tým pádom pre oko príjemný.

Kontaktné šošovky Clariti 1 day majú UVA a UVB filter, ktorý pohlcuje veľkú časť škodlivého žiarenia. Aj tak ale nesmiete zabúdať na celkovú ochranu očí pomocou slnečných okuliarov.

Korekcia presbyopie

Starecká vetchozrakosť alias presbyopia súvisí s vekom. Vplyvom starnutia stráca šošovka svoju elasticitu a oko nedokáže zaostriť na blízku vzdialenosť. Pacientom s presbyopiou sú teda namerané u každého oka dve dioptrie - na blízku vzdialenosť a na diaľku. Pri objednaní kontaktných šošoviek sa zadáva dioptria nameraná do diaľky a príslušná adícia.

Šošovky fungujú tak, že do ich tela sú zabudované dioptrické zóny, ktoré sú dômyselným spracovaním prepojené. Pri používaní šošoviek potom oko prechádza plynule medzi jednotlivými zónami a videnie je ostré na všetky vzdialenosti.

Rodina šošoviek Clariti 1 day

CooperVision uviedol Clariti 1 day ako ucelenú rodinu kontaktných šošoviek, ktorá ponúka produkty pre korekciu krátkozrakosti a ďalekozrakosti - Clariti 1 day, astigmatizmu - Clariti 1 day a presbyopie - Calriti 1 day.

Vlastnosti - Clariti 1 day Multifocal (30 šošoviek)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.10
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Obsah vody: 56%
Priepustnosť O2: 86 Dk/t
Názov produktu: Clariti 1 day Multifocal
Dioptrie: od -6.00 do +5.00
Add power: High (+2.50D - +3.00D), Low (MAX ADD +2.25D)
Môžem v šošovkách spať?: Nie
Materiál: Somofilcon A
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (2)

Zuzana

Dobrý deň,chcem si vybrať jednodennē multifokálne šošovky a mám okuliare na diaľku a na blízko s týmito dioptriami: Diaľka P:-1,00 cyl-0,50os 80,Ľ:-1,00 Blízko P:+1,50 cyl-0,50 os 80,Ľ:+1,50 Z týchto som skúsila -1,25 high add a -1,50 high add. Najostrejšie vidím na strednú vzdialenosť, niečo lepšia je diaľka,ale nablízko rozmazané. V oku sú pre mňa komfortné. Viem,že tieto nie sú toricke. Dajú sa vôbec vybrať jednodennē šošovky, ktoré riešia astigmatizmus aj presbyopiu? Jednodennē chcem kvôli citlivým očiam a len občasnému noseniu. Ďakujem za každú radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Kontaktných šošoviek, ktoré rieša kombinovanú očnú vadu presbiopiu a astigmatizmus je na trhu veľmi málo. Z nášho sortimentu sú to šošovky Proclear Multifocal Toric. Ale Vaše dioptrické hodnoty týmto šošovkám neodpovedajú. Vaše astigmatické hodnoty sú nízke a je nutné ich previesť na sféru. Podľa nášho výpočtu by ste pri šošovkách Clariti 1 day multifocal potrebovali pre pravé oko zvoliť hodnotu dioptrie -1,25 a adície High (+2,50 až +3,00). Pre ľavé oko by ste potom potrebovali zvoliť hodnotu dioptrie -1,50 a adície High (+2,50 až +3,00). Správne by Vám mal však šošovky aplikovať Váš očný špecialista. Akonáhle budete mať šošovky aplikované a vyskúšané, môžete nakupovať na internete bez obáv zo straty investície. Stále existuje možnosť, že teoretický výpočet Vám nemusí vyhovovať. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Zuzana Pálová

Dobrý deň, chcem si kúpiť multifocalne šošovky a neviem ako si ich vybrať.Na diaľku mám +2 a na čítanie dioptrie 3,75. Nosievam jednodňové šošovky +2, zakrivenie 8,6 a priemer 14.10. Ďakujem, Zuzana

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. V prípade, že aj dioptria na čítanie je plusová, u multifokálnych šošoviek by vám vychádzala dioptria +2,00 a adícia +2,00. Odporúčali by sme odbornú aplikácii kontaktných šošoviek, pretože multifokálne šošovky fungujú veľmi špecificky a mnohokrát sú nutné ďalšie úpravy parametrov. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.