Biotrue ONEday for Presbyopia (30 šošoviek)

29.79 €
95% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 24.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
29.79 €

Kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Presbyopia

Biotrue ONEday for Presbyopia sú multifokálne kontaktné šošovky výrobcu Bausch and Lomb špeciálne navrhnuté k riešniu zrakových problémov spôsobených presbyopiou. Presbyopia, alebo starecká vetchozrakost je chyba zraku vznikajúca ako prirodzený dôsledok starnutia ľudského organizmu a začína sa prejavovať okolo štyridsiateho roku života. Presbyopia je definovaná zhoršujúcou sa schopnosťou zaostriť na blízke predmety.

Design 3 optických zón

Kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Presbyopia prináša efetívne riešenie korekcie zraku na všetky vzdialenosti. Ich špeciálny 3 zónový design využíva prirodezené vlastnosti oka pri zaostrovaní na ďaleké a blízke predmety, ale aj predmety ležiace v strednej vzdialenosti. Jednotlivé optické zóny sú situované v sústredných kruhoch, pričom najvnútornejší kruh zaisťuje jasný pohľad na blízke predmety a vonkajší kruh na predmety vzdialené.

Vysoký obsah vody - pohodlné nosenie

K vytvoreniu šošoviek Biotrue ONEday for Presbyopia bol použitý HyperGelový materiál Nesofilcon A, ktorý v sebe spája vlastnosti klasického hydrogélu a silikón-hydrogélu - vysoký obsah vody a značnú priepustnosť kyslíka. Technológia HyperGélu funguje na princípe aktívnych zložiek obsiahnutých vo vrchnej vrstve materiálu šošoviek. Tie potom zostávajú príjemne vlhké a zachovávajú si vynikajúce optické vlastnosti po celú dobu, kedy sú nasadené v očiach. Obsah vody v týchto šošovkách činí 78%, čo je množstvo porovnateľné percentom vody obsiahnutej v rohovke.

Ochrana proti škodlivému žiareniu

Kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Presbyopia sú opatrené UV filtrom, ktorý absorbuje časť škodlivého UVA a UVB žiarenia. Je však nutné podotknúť, že ani kontaktné šošovky opatrené UV filtrom nemajú byť chápané ako plnohodnotná náhrada za slnečné okuliare, pretože nepokrývajú celú plochu oka, ale iba jeho časť. Najlepšie je teda kombinovať kontaktné šošovky s UV flitrom so slnečnými okuliarmi.

Vlastnosti - Biotrue ONEday for Presbyopia (30 šošoviek)

Výrobcovia: Bausch and Lomb
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 30 šošoviek
Ako často meniť?: 1 deň
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 42 Dk/t
Obsah vody: 78%
Názov produktu: Biotrue ONEday for Presbyopia
Dioptrie: od -9.00 do +6.50
Add power: High (+1.75 - +2.50), Low (+0.75 - +1.50)
Materiál: Nesofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

Gelone 1-day Multifocal (30 sosoviek)

  • Perfektná korekcia na všetky vzdialenosti
  • Celodenná hydratácia
  • Jemné okraje nedráždia očné viečka
  • UV filter
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 29.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (6)

Máte nejaké otázky?
Tatiana

Dobrý deň, mám otázku . Používam kontaktné šošovky multifokcal. BC 8.6 , DIA 14.2, P +4,75 , ADD HIGH . Ktoré z jednodňových by ste mi mohli odporučiť ? Vopred ďakujem za informáciu a prajem pekný deň

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Tatiana, ďakujeme Vám za otázku. Z nášeho sortimentu jednodenných multifokálnych hydrogelových šošoviek by sme Vám mohli ponúknuť napr. Proclear 1 Day Multifocal. Šošovky sú však vyrobené z iného materiálu a majú iné veľkostné parametre. Preto nie je možné s istotou povedať, či Vám sadnú. Šošovky by mali byť správne vybrane a aplikované očným špecialistom. Ten Vám podľa parametrov očí i Vaších preferencií vyberie vhodné šošovky. U multifokálnych šošoviek taktiež veľmi často dochádza k úprave korekcie a je skutočne lepšie nechať výber šošoviek na odborníkovi. Naviac pokiaľ nevhodne zvolíte šošovky alebo ich parametre, nie je možné na šošovky z tohto dôvodu uplatniť reklamáciu. V prípade ďalších otázok nám napíšte, rádi Vám odpovieme. Pekný deň.
Andrea

Dobrý deň. Mám takúto otázku...používam kontaktné šošovky -2,00 a - 1,50. už však potrebujem multifokálne, lenže s dioptriou 0,00. Viete mi prosím odporučiť vhodné kontaktné šošovky? Ostatné parametre mám 8,60 a zakrivenie 14,2. Ďakujem veľmi pekne za pomoc a prajem pekný deň.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Andrea, ďakujeme za Vašu otázku. Aby sme predišli nedorozumeniu, radšej zhrnieme hodnoty, z ktorých vychádzame. Pre prvé oko je hodnota dioptrií do diaľky -2.00 a na blízko 0.00. Pri druhom oku je hodnota dioptrií do diaľky -1.50 a na blízko 0.00. V tomto prípade budete pre prvé oko potrebovať multifokálnu šošovku, napr. túto, s hodnotou dioptrie -2.00 a adície +2.00 (pri týchto šošovkách verzia HIGH). Pre druhé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -1.50 a adície +1.50 (pri týchto šošovkách verzia LOW). Správne by ste však mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe merania, Vašich potrieb a preferencií vyberie vhodné kontaktné šošovky. Pri skúšaní tak môžete doladiť korekciu či šošovky zmeniť. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama bez odbornej konzultácie, prosím, majte na pamäti, že na nevhodne vybrané šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Eventuálne by sme Vám z nášho sortimentu vedeli ponúknuť šošovky TopVue Air Multifocal s Vami požadovanými veľkostnými parametrami. Značka TopVue disponuje pri vybraných baleniach službou Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ so šošovkami nebudete spokojný, môžete ich vrátiť a neprídete tak o svoju investíciu. Keďže s multifokálnymi šošovkami ešte len začínate, aplikujte si ich zo začiatku cez víkend či doma po návrate z práce, aby ste mali pokoj. Ide totiž o náročnejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí zvyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Ak máte aj ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Zdeno

Aké šošovky sú pre mňa vhodné. Na blízko mám - 1,5 a na diaľku - 2,75

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zdeno, ďakujeme Vám za otázku. Budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2.75 a adície +1.25 (pri týchto šošovkách teda variant Low). Radi by sme Vás upozornili, že správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám na základe meraní, Vašich potrieb a preferencií, navrhne vhodný variant. Pri multifokálnych šošovkách sa pri skúšaní často upravujú parametre. Pokiaľ si vyberiete šošovky sám bez pomoci odborníka, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Korekcia zraku multifokálnymi šošovkami nie je pre mozog jednoduchá a môže trvať aj niekoľko týždňov, kým si zvyknete. Pre rýchlejšiu adaptáciu si pomáhajte pohybmi hlavy v smere pohľadu. Zo začiatku si aplikujte šošovky na chvíľu doma a postupne dobu nosenia šošoviek predlžujte. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Gabriela

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké šošovky by boli pre mňa vhodné, keď mám namerané hodnoty multifokal PO+1,5 D, ĽO+1,25D, add+1,75D. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Gabriela, ďakujeme Vám za komentár. Takto na diaľku Vám, bohužiaľ, nie sme schopný povedať, ktoré šošovky pre Vás budú vhodné, pretože ide o veľmi individuálnu záležitosť, najmä z hľadiska materiálu šošoviek. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky predsa len zakúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak máte záujem o tieto šošovky potom pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +1,50 a adície High (+1,75 - +2,50). Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovkky s hodnotou dioptrie +1,25 a adície High (+1,75 - +2,50). Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Gabriela

Dobrý deň, potrebujem do diaľky +1,75 a +2,00. Na čítanie add +1,50. Budu mi vhodné s addíciou low alebo Hugh? Aké si mám objednať?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Gabriela, ďakujeme Vám za otázku. Hodnota adície nám vychádza +0,50 a to je stav, ktorý sa momentálne šošovkami riešiť nedá. Pri týchto kontaktných šošovkách je možné zvoliť najnižšiu adíciu Low (+0,75 - +1,50), čo je viac, než Vaša adícia. Korekcia zraku by tak nebola dobrá. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Attila

Dobry den potrebujem do dialky +0.75 a na čitanie +2.25 vyberiem si dioptrie +0.75 a addiciu High?Moje prave oko je dominantne ako mam objednat?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Atilla, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vašeho zápisu by ste mali mať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie +0,75 a adície +1,50. Pri šošovkách Biotrue ONEDay for Presbyopia vyberte variantu Low (+0,75 - +1,50). Tieto šošovky dominanciu oka nereflektujú, nie je nutné ju preto riešiť. V prípade, že by ste mali ešte nejaké otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.