Biofinity Toric (6 šošoviek)

34.99 €
97% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Piatok 22.10. Stock day info: Tomorrow 22. október Stock day info: Ready to be sent Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
34.99 €
Výhodné balíčky:

Kontaktné šošovky Biofinity Toric

Kontaktné šošovky Biofinity Toric ponúkame tiež v balení po 3 kusoch.

Kontaktné šošovky Biofinity Toric od výrobcu CooperVision sú kontaktné šošovky pre korekciu vyšších hodnôt astigmatizmu. Tieto mäkké tórické šošovky sú mimoriadne vydareným produktom spoločnosti CooperVision, ako z hľadiska pohodlia a zdravého nosenie, tak aj z hľadiska optických vlastností.

Hydratačný systém

Biofinity Toric zaručujú vysokú ostrosť videnia, nový materiál Comficon A s technológiou Aquaform ich dopĺňa nebývalo vysokou priepustnosťou kyslíka u nového páru.

Vhodné ku kontinuálnemu noseniu

Kontaktné šošovky Biofinity Toric sú určené k dennému spôsobu nosenia i k prespávaniu . Sú vhodné dokonca aj k nepretržitému noseniu po dobu 30 dní bez vybratia z oka. Tento spôsob užívania však musí odporučiť očný špecialista po vyšetrení.

Viac informácií o výrobku Biofinity Toric.

O šošovkách Biofinity Toric


Vlastnosti
Výrobcovia: CooperVision
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.70
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 116 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 48%
Názov produktu: Biofinity Toric
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Najlepšia alternatíva

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • celodenný komfort nosenia
  • vysoká priedušnosť
Cena: 27.79 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (16)

Comments: Do you have any questions?

Dária

Dobrý večer, rada by som si objednala kontaktné šošovky, no na základe nameraných hodnôt pre moje oči (na papieriku mám uvedené dve merania) presne neviem, aké najlepšie zvoliť. Poradili by ste mi, prosím? Údaje pre okuliare na diaľku: Pravé oko -0.5 (Sph dptr.), -0.5 (cylinder), 95 (osa) Ľavé oko -0.5 (Sph dptr.), -0.75 (cylinder), 80 (osa) Objektívna refrakcia: Pravé oko -0.5 (Sph dptr.), -0.5 (cylinder), 95 (osa) Ľavé oko -0.5 (Sph dptr.), -1.0 (cylinder), 77 (osa) Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc a prajem príjemný zvyšok večera :)

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý den, Dária, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, tak na pravom oku máte cylindrickú hodnotu príliš nízku a bude nutné ju previesť na sféru. Z tohto dôvodu budete ku korekcii zraku potrebovať na každé oko iný typ šošovky. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek - Biofinity - s hodnotou dioptrie -0,75. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie -0,50, cylindra -0,75 a osou 80°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý túto službu poskytuje. V prípade, že sa rozhodnete šošovky kúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Kristína Miščíková

dobrý deň chcem sa opýtať mam na pravom oku dioptrie -5,25 ale cylinder ma -0,5 a os mam 64° ako si mam vybrať v takom prípade šošovku ak taký to cylinder nieje

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Kristína, ďakujeme Vám za otázku. Vaša cylindrická hodnota je príliš nízka. Hodnoty cylindra do ± 0,50 sa preto prepočítavajú na sféru. Vo Vašom prípade je prepočet na dioptriu -5,25 a budete teda potrebovať klasickú sférickú šošovku Biofinity. Pekný deň.

Jozef

Dobry den chcel by som dioptricke sosovky 3 mesacne ,predavate take s dioptrimani prave oko -2,75/-2,25/180. /// lave oko -0,75/-2,75/10 od comfilcon A toric

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jozef, ďakujeme Vám za otázku. V našej ponuke máme len jedny kontaktné šošovky s 3 mesačnou periódou výmeny a sú to sférické kontaktné šošovky Optima FW. Kontaktné šošovky Biofinity Toric, o ktoré máte záujem, sú mesačné. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Katka

Dobrý deň. Som spokojná so šošovkami, ale rada by som používala jednoňové šošovky je to možné v tomto prípade a môžete mi povedať kde ich zakúpim? PWR--2.50 BC 8.7 DIA 14.5 CYL-1.25 AX 090 Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. My bohužiaľ torické jednodňové šošovky presne s týmito parametrami v ponuke nemáme. Ideálne bude, keď navštívite kontaktológa. Ten Vám s výberom poradí a má možnosť nechať Vás vyskúšať viac typov šošoviek. Radi by sme Vám pomohli, ale nie sme schopní poradiť Vám s úplnou istotou. Šošovky je vždy nutné vyskúšať. Akby ste sa chcela opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.

Klaudia

Dobrý deň, prvý krát som mesiac používala šošovky Biofinity toric, ktoré mi odporučila očná lekárka. S nosením som nemala problémy tak by som si chcela objednať teraz už trojmesačne balenie z internetu. Ale potebujem poradiť ktoré zo všetkých druhov šošoviek su vlastne pre mňa vhodné, či musím používať túto značku, na čo sa mam zamerať a tiež čo znamenajú parametre na blistri lebo sa do toho nevyznám. Mám tam čísla 8,6...14,5...-1,25...-1,75*180 ...Dakujem vopred za radu.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud byly čočky Biofinity Toric vyhovující, doporučujeme Vám u nich zůstat. Samozřejmě můžete zkusit jiné, ale v těchto případech vždy existuje určité riziko, že Vám nové čočky vyhovovat nebudou a nákup se tak stane promarněnou finanční investicí. Vašim očím by teoreticky měly sedět i Air Optix for Astigmatism, Acuvue Oasys for Astigmatism a Proclear Toric. Při výběru čoček je důležité soustředit se na materiál čoček (hydrogel/silikon-hydrogel), na průměr a na zakřivení čoček. Samozřejmě je nutné dodržet předepsané naměřené dioptrie, cylindry a osu. To jsou právě údaje, které najdete na blistrech. Z výše uvedeného zápisu lze vyčíst, že zakřivení čočky (BC) je 8,6, průměr čočky (DIA) 14,5, dioptrie -1,25, cylindrické hodnoty jsou -1,75 a osa 180°. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme krásný den.

Livia

Dobrý deň, rada by som sa spytala, ake šošovky si mam objednat, ak mam parametre P: -2,5 -1,5 77° L: -2,5 -1,5 80° Vopred velka vdaka za odpved :) prajem krasny den :)

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vhodné čočky hledáte správně v kategorii torické kontaktní čočky. Pokud to ale mají být Vaše první čočky, je nutné znát parametry také pro průměr a zakřivení. První aplikace čoček by měla být provedena kontaktologem, který Vám oči vyšetří a doporučí čočky s ohledem na všechny zjištěné skutečnosti. Podle výše uvedených parametrů by Vám měly vyhovovat pro pravé oko čočky s dioptrií -2,50 cyl -1,25 a osa 80° a pro levé oko dioptrie -2,50 cyl -1,25 a osa 80°. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Richard

Odpoveď na odpoveď Markéty zo Zákazníckeho serisu: napísali ste to nesprávne, opakujem, dioptriu mám -1,75, ale cylindrickú dioptriu potrebujem -0,50 a vy poskytujete najmenšiu len -0,75. O tom som písal. proste neponúkate dioptriu na cylinder v hodnote -0,50 ale len od -0,75. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Parametry je nutné uvádět buď ve správném pořadí, nebo se správným popisem. Ze zápisu "Pravé oko mám -1,75, cylinder dioptria -0,5 a os 150 stupňov", vyplývá, že cylindr je -1,75 a dioptrie -0,50. V každém případě cylindrické hodnoty do 0,50 se nekorigují torickými čočkami. Po přepočtu na dioptrie Vám budou stačit klasické sférické čočky. Můžete tedy objednat Biofinity s dioptrií -2,00. Dodržujte pravidelné kontroly u svého specialisty pro případ, že by došlo ke změně parametrů a bylo potřeba skutečně přejít na torické čočky. Přejeme hezký den.

Richard Perlovský

Dobrý deň. Chcel som si u Vás prvýkrát objednať touto cestou šošovky ale narazil som na problém. Pravé oko mám -1,75, cylinder dioptria -0,5 a os 150 stupňov - a tu je problém, dioptriu na cylinder -0,5 nemáte, až -0,75, môžete mi prosím poradiť? Ešte otázka, prvý riadok je vždy pravé oko a druhý riadok - ten pod ním, je oko ľavé? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V první řadě je nutné ujasnit si, která hodnota patří ke kterému parametru. Pokud potřebujete pro pravé oko dioptrii -0,50 cylindr -1,75 a osu 150°, bez problému si lze tyto parametry zvolit. Při objednávání dvou balení čoček, a tedy přidání parametrů pro druhé oko, nezáleží na tom, jestli zadáte na prvním řádku hodnoty oka pravého a na druhém oka levého, nebo obráceně. Je pouze nutné dodržet a udržet pohromadě hodnoty pro jednotlivé oči. Pokud by se Vám nepovedlo vytvořit objednávku, kontaktujte nás na tel. čísle +421 220 570 792 a pokusíme se o to společně. Přejeme hezký den.

Katarina

Dobrý deň, moje dioptrie sú takéto -2,75 -0,75 170" p.o -2,75 ľ.o. Ale presne nerozumiem tomu ako to mám zapísať do objednávky. Na pravé oko potrebujem toricku a na ľavé normálnu. Poradili by ste mi prosím ?

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, je to presne tak ako hovoríte. Pre ľavé oko potrebujete torické šošovky a na pravé oko šošovky sférické. Prajeme príjemné nosenie.

Lidka

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť , aké si mám vybrať šošovky ,keď mám iba číselné údaje, a neviem čo znamená čo : 8,7 14,5 -0.00 -0,75x020 , presne v takomto poradí. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaše hodnoty sú, zakrivenie 8,7; priemer 14,5; veľkosť dioptrie 0,00; cylinder -0,75 a os 20°. Odporúčame vám vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism. Šošovky sú už v dnešnej dobe vyrábané tak, aby priľahli k rohovke aj pri menšej odchýlke v zakrivení. Na tieto šošovky platí taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.

Lucia

Dobrý deň potrebovala by som poradiť aké si mám vybrať šošovky: dioptria: -2,25, cylinder: -1, os: 15 dioptria: -1,5, cylinder: -1, os: 165 Cylindre a os mi nesedia podľa ponuky výberu. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, parametre ktoré zadávate pri výbere šošoviek sú

  • 2,25; cyl -0,75; os 10°
  • 1,5; cyl -0,75; os 160°

Prajeme príjemné nosenie.

Ajka

Dobry den.Chcela by som poradit. Mam zaujem kupit si kont.sosovky Biofinity Toric na lave oko.Mam astigmatism len na lavom oku.Ale na pravom oku astigmatizmus nemam. Mozem si kupit tiez na prave oko Biofinity Toric alebo len iny druh Biofinity? Vopred dakujem za odpoved.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, torické šošovky sú určené len pre oči s astigmatizmom. Na druhé oko si kúpte klasické šošovky Biofinity.

zk

Dobrý deň prosím vedeli by ste mi poradiť ktoré kontaktné šošovky sú pre mňa vhodné, keď doteraz som mala na jednom oku : Cooper Vision Switch premier (6) 8,6 14,0 -2,75 na druhom oku: Cooper Vision Switch premier toric comfilcon (3) 8,7 14,5 -2,25 / -0,75x020 Ďakujem,

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kontaktné šošovky Cooper Vision Switch Premier a Switch Premier Toric sú len inak pomenované kontaktné šošovky Biofinity a Biofinity Toric. Značka Switch je privátnou značkou - preto je názov šošoviek iný, aj keď sú úplne totožné.

Jana

Dobrý deň. Je možné nosiť kontaktné šošovky, keď mám cylunder -3? Ďakujem

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vo Vašom prípade by bolo najlepšie poradiť sa s očným lekárom, ktorý Vám poradí aké kontaktné šošovky sú pre Vás vhodné.

Eva

Dobrý deň. Mám dioptrie -3,00, cylinder -0,5 os 180°, pravé oko -3,75, cylinder -0,75 os 0°. Nenašla som však žiadne šošovky s takýmito parametrami.stačí teda objednať len potrebnú dioptriu bez cylindra?

Odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, pravé oko –3,75, cylinder –0,75 os 0° = 180°, dá sa zadať
dioptrie –3,00, cylinder –0,5 os 180° , cylinder je od - 0,75 Je lepšie mať tórické šošovky ak máte astigmatizmus.

Erika

Dobrý deň. Mám cylinder -1 a tieto šošovky nemajú takkýto parameter aký si mám objednať?

Odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, skúste sa poradiť s lekárom, aké šošovky by Vám odporučil, či s cylindrom 0,75, alebo -1,25 .