Biofinity Toric (3 šošovky)

17.79 €
96% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
17.79 €
Výhodné balíčky:

Kontaktné šošovky Biofinity Toric

Kontaktné šošovky Biofinity Toric ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Kontaktné šošovky Biofinity Toric od výrobcu CooperVision sú kontaktné šošovky pre korekciu vyšších hodnôt astigmatizmu. Tieto mäkké tórické šošovky sú mimoriadne vydareným produktom spoločnosti CooperVision, ako z hľadiska pohodlia a zdravého nosenie, tak aj z hľadiska optických vlastností.

Hydratačný systém

Biofinity Toric zaručujú vysokú ostrosť videnia, nový materiál Comficon A s technológiou Aquaform ich dopĺňa nebývalo vysokou priepustnosťou kyslíka u nového páru.

Vhodné ku kontinuálnemu noseniu

Kontaktné šošovky Biofinity Toric sú určené k dennému spôsobu nosenia i k prespávaniu . Sú vhodné dokonca aj k nepretržitému noseniu po dobu 30 dní bez vybratia z oka. Tento spôsob užívania však musí odporučiť očný špecialista po vyšetrení.

Viac informácií o výrobku Biofinity Toric.

Vlastnosti
Výrobcovia: CooperVision
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.70
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 116 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 48%
Názov produktu: Biofinity Toric
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Najlepšia alternatíva

TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • celodenný komfort nosenia
  • vysoká priedušnosť
Cena: 15.39 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (54)

Comments: Do you have any questions?

Andrej

Cylinder v minusovej hodnote samozrejme

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrej, ďakujem Vám za upresnenie. Pekný deň.

Andrej

Dobrý deň chcel by som sa spýtať mám predpísané na ľavé dptr.-0.5 ,cylinder -1.5 a osa 173 a na pravé oko mám dptr. -0.75 , cylinder 1.5 a osa 27 a to vo vašej ponuke nieje tak sa chcem spýtať ako by som si to mal vybrať a aké šošovky mi odporúčate ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrej, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto je nutné často dioptrické hodnoty upraviť. Tieto šošovky určite vyskúšať môžete. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,50, cylindra -1,25 a osou 170°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,75. cylindra -1,25 a osou 30°. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Katid

Dobrý deň, chcem sa opýtať...od roku 2016 používam šošovky Biofinity Toric (PO:-4,5,DS/-1,75 DC ax 0g LO: -5,25DS/-2,25 DC ax 9g). Je možné vymeniť ich za inú značku? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Re-aplikácia šošoviek je určite možná, ale mal by Vám ju previesť očný špecialista. Ak sa rozhodnete šošovky hľadať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Môžeme Vám len odporučiť, aby ste volili šošovky z rovnakého typu materiálu (silikón-hydrogélové) s rovnakými veľkostnými parametrami, šošovky Vám aj napriek tomu nemusia vyhovovať. Preto sa skôr zverte do starostlivosti odborníka. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.

Jana

Dobrý deň. Poprosím o radu. Na PO mám PWR: -3,25, BC 8,7, DIA 14,25, CYL -0,75, AX 030, ADD +1,00. Na ĽO mám PWR -3,00, AX 160, aké šošovky mi odporúčate? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Pavla

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte kombinovanú očnú vadu – presbyopiu a astigmatizmus. Ku korekcii zraku Vám tak môžeme ponúknuť len kontaktné šošovky Proclear Mulifocal Toric, ktoré dokážu túto kombináciu očných vád korigovať. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindra -0,75, osou 30° a adícou +1,00. Pri ľavom oku neuvádzate celý zápis, predpokladáme teda, že hodnota cylindra a adície je rovnaká s hodnotami pravého oka. V takom prípade by ste pre ľavé oko potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindra -0,75, osou 160° a adíciou +1,00. Hodnotu zakrivenia by ste zvolili 8,70 mm. Priemer je konštantný v hodnote 14,40 mm. Šošovky ďalej rozlišujú dominanciu očí. Šošovka pre dominantné oko je označená D a pre nedominantné N. Pretože sa však jedná o zložitejší typ korekcie, odporúčame Vám odbornú aplikáciu šošoviek. Na tejto mape môžete nájsť očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorí s výrobcom šošoviek spolupracuje. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky zakúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Lucia

Dobrý deň, optometrista mi nameral - ĽO - -1,75 - cylinder -0,75, ax 80. Pre PO - - 1,75 - cylinder -0,75, as 85. Aké kontaktné šošovky by ste mi prosím odporúčali? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Lucia, ďakujeme Vám za otázku. Máte astigmatizmus a ten korigujú tórické kontaktné šošovky. Tento typ šošoviek je teda správny. Na nákup kontaktných šošoviek budete pre obe oči potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindra -0,75 a osou 80°. Ak s tórickymi šošovkami začínate, potom by sme Vám odporučili kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by se mali ďalšie otázky, neváhejte sa na nás obrátiť. Pekný deň.

Katarína

Dobrý deň. Nosím okuliare s dioptriami - ĽO - -5,50 - cylinder -0,5, os 25. Pre PO - - 5,75 - cylinder -0,5, os 180. Aké kontaktné šošovky by ste mi prosím odporúčali? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Na oboch očiach máte nízku formu astigmatizmu, ktorá u kontaktných šošoviek koriguje prepočet na sférickú dioptriu. Vaše dioptria sa teda zmení na ľavom oku na: -5,25 a na pravom oku: -5,5. Pre začiatočníkov sú najvhodnejšie jednodňové kontaktné šošovky. Môžeme Vám odporučiť TopVue One + alebo TopVue Daily, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali, môžete túto službu využiť. Alebo môžete využiť služby kontaktológa, ktorý Vám s výberom vhodných šošoviek pomôže a následné nákupy môžete vykonávať bez obáv on-line. Pekný deň.

Kacen

Dobry den, poprosila by som radu na L oku mam dioptriu +o,5 cyl -0,75 a os 175 a na P +o,75 cyl 0,75 a os 180. Niak si neviem dat rady ci pri pravom oku objednavat os 170 alebo 180. dakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Pri týchto úpravách je vždy lepšie vyskúšať skúšobné šošovky v oboch variantoch a osobne posúdiť, ktorá je pre Vás vhodnejšia. Ak Vám tieto kontaktné šošovky neodporučil očný špecialita, radšej navštívte aplikačné stredisko, kde budete mať možnosť šošovky vyskúšať. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Miroslav Kočiš

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, teraz používam šošovky TopVue Premium a rozmýšľam vyskúšať Biofinity Toric, pravé oko dioptria -1,75 cylinder -0,75 a os 120°, ľavé oko dioptria -1,25 cylinder -1,25 a os 30°. Všimol som si, že pri týchto je iný priemer a zakrivenie, myslíte , že by mi vyhovovali? Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Ak nemáte so šošovkami Biofinity Toric žiadne skúsenosti, navštívte radšej kontaktológa, ktorý tento typ šošoviek aplikuje. Bohužiaľ Vám nemôžeme vopred sľúbiť, že Vám budú šošovky 100% vyhovovať. Vďaka za pochopenie a prajeme Vám pekný deň.

Miroslava Kočišová

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, doteraz som u Vás objednávala šošovky TopVue Premium for astigmatism so zakrivením 8,70 a priemerom 14,50. Teraz uvažujem nad TopVue Air, kde je zakrivenie 8,60 s priemerom 14,20. Pocítim nejaký rozdiel so zakrivením alebo s priemerom? Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism majú priemer 14,20 a zakrivenie 8,60, rovnako ako TopVue Air for Astigmatism. Takže by nemal byť problém. Šošovky určite vyskúšajte, a keby Vám čokoľvek nevyhovovalo, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Kristína

Dobrý deň, aké šošovky by som si mala objednať keď mám na pravom oku dioptriu -3,5, cylinder -0,75 a os 10 a na ľavom oku dioptriu -3,0, cylinder -1,0 a os 0 Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Ak zatiaľ nemáte so šošovkami skúsenosť, odporúčame Vám vyskúšať TopVue Air for Astigmatism s dioptriou -3,50, cylindrom -0,75 a osou 10 ° pre pravé oko a pre ľavé oko dioptriu -3,00, cylinder -0,75 a os 180 °. Pri šošovkách je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete nám ich vrátiť. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Katarína

Dobrý deň chcela by som sa informovať zmenili my dioptrie na - 2 cylinder - 0,5 a os 10 a pre ľavé oko -2,75 cylinder - 1 os 10 vo vyberte však nieje cylinder -0,5 ani ten - 1 viete mi poradiť ktorý cylinder je teda vhodný?

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. U pravého oka by sme odporučili úpravu na dioptriu -2,25 a u ľavého oka na dioptriu -2,75 cylinder -0,75 a os 10°. Pre pravé oko teda budú stačiť šošovky sférické a pre ľavé oko šošovky tórické. Odporúčali by sme Vám výber šošoviek konzultovať s kontaktológom alebo vyskúšať šošovky TopVue Air a TopVue Air for Astigmatism, pri ktorých môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Kristína

Dobrý deň, aký roztok mi odporúčate, ak mám suché oči? Momentálne mám Gelone, no stále ma v priebehu dňa oko začne páliť, a tak si musím dať kvapky. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Určite by sme Vám odporučili roztok s obsahom hyaluronátu sodného, ​​ktorý funguje ako výborný lubrikant. Hyaluronát sodný je ale obsiahnutý aj v roztoku Gelone a tak radšej popremýšľajte, či by pre Vaše oči nebol vhodný iný materiál kontaktných šošoviek. Odporučiť Vám môžeme napríklad roztok Laim-Care a tiež roztok Avizor Unica Sensitive, ktorý je podľa výrobcu vhodný pre osoby, ktoré trápia syndróm suchého oka. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Tatiana

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, aké šošovky by som si mala objednať pri hodnotách : PO: dioptria: plan; cyl: -1,0; os: 178° , ĽO: dioptria: plan; cyl: -1,0; os: 2°. Za vašu odpoveď vopred ďakujem. Tatiana

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre kontaktné šošovky je nutné namerané hodnoty upraviť. Pre obe oči by sme Vám odporučili šošovky s dioptriou 0,00 cylindrom -0,75 a osou 180 °. Odporučili by sme Vám ale najskôr vyskúšať vhodnosť parametrov na šošovkách TopVue, u ktorých môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ponúknuť Vám môžeme dvojtýždenné TopVue Premium for Astigmatism a mesačné TopVue Air for Astigmatism. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ majte pekný deň.

Marta Daňová

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aké torické šošovky by bolo najlepšie objednať pri nameraných hodnotách: PO: dioptria +3,5, cyl -2,75, os 10° a ĽO: dioptria +4,25, cyl -2, os 175°. Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď. Pekný zvyšok dňa. S pozdravom Marta.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa prepočítavacích tabuliek by Vám mali vyhovovať kontaktné šošovky s nasledujúcimi parametrami: pre pravé oko dioptria +3,25 cylinder -2,25 a os 10 ° a pre ľavé oko dioptria +4,50 cylinder -2,25 a os 170 °. Odporúčame Vám vyskúšať mesačné TopVue Air for Astigmatism alebo dvojtýždňové TopVue Premium for Astigmatism. Pri kontaktných šošovkách TopVue je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže je možné bez obáv ich vyskúšať. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Miroslava K.

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať aké šošovky by som si mala objednať ak namerané hodnoty na dioptrické okuliare mám PO: - 5,5 cyl: -1,25 os:10, ĽO: -6 cyl: +1,75 os: 160. Nie som si istá či to plusko pred cylyndrom je chyba alebo na hodnote nezáleží. Za včasnú odpoveď vopred ďakujem. S pozdravom Miroslava

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Pri všetkých nameraných parametrov sú znamienka veľmi podstatné. Zistite, prosím u svojho lekára presné hodnoty. Pokiaľ by bol cylinder plusový, je nutné urobiť prepočet. Zatiaľ ďakujeme a prajeme pekný deň.

Gabriel K.

Pouzivam sosovky AirOptix for astigmatism , objednal som si Biofinity Toric s rovnakymi parametrami.+0,75 -1,25 180°, na skusku. Na blizko dobre,do dialky nedobre,rovnaky cylinder nedokaze potlacit/korigovat astig ako sosovka AirOptix. Sosovka je velmi tenka ,tensia ako airoptix, preto sa snou tazsie manipuluje ,a v oku ma tendenciu sa hybat co sposobuje docasne rozmazanie, co sa mi pocas dneska stalo x-krat. Toto uz je moja druha negativna skusenost s Biofinity , s XR bol rovnaky problem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, veľmi ďakujeme za Váš komentár. Oči každého nositeľa sú inak citlivé a vyžadujú iné vlastnosti kontaktných šošoviek. Niektorí nositelia sú schopní nosiť akékoľvek šošovky bez pocítenia nepríjemných pocitov, inému nositeľovi šošoviek môže vadiť sebemenšia zmena v materiáli, jeho vlastnostiach alebo v parametroch šošoviek. Ak hľadáte nové kontaktné šošovky, môžeme Vám doporučiť TopVue Air for Astigmatism. U týchto šošoviek je prípadne možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak snáď budete potrebovať s čímkoľvek poradiť, napíšte nám. Budeme sa tešiť. Majte krásny deň.

Romana

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.. Najpohodlnejšie mi je zakrivenie 8,5. Pocítim nejaký rozdiel so zakrivením 8.6? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň ďakujeme za opýtanie. Všeobecne sa uvádza, že takýto malý rozdiel by ste pri nosení šošoviek nemali pocítiť. Je to však iba všeobecná informácia, takže Vám nemôžeme nič sľubovať. Istotu budete mať jedine vtedy, keď šošovky vyskúšate. Keby ste mali ďalšie otázy, kedykoľvek nám znova napíšte. Želáme krásny utorok.

Peter Grman

Dobry den nosim tieto sosovky 0,00 dp , cyl.1,75, os. 20 a 180 ,no v posledne j dobe nevydrzia mesiac,po 2 troch tzydnoch ma uz skriabu,asi suche oko. Viete mi poradit nejake s vyssim obsahom vody? Dakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky prestali vyhovovať. Vybrať adekvátnu náhradu bude trochu zložité, pretože medzi torickými kontaktnými šošovkami vynikajú práve Biofnity Toric, a to vysokým obsahom vody i priepustnosťou kyslíka. Sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu. Vyšší obsah vody nájdete napríklad u Proclear Toric, ktoré sú však vyrobené z hydrogélu a obsah vody prevyšuje priepustnosť kyslíka. Podobne je to u jednodenných kontaktných šošovkách Dailies AquaComfort Plus Toric. Netrúfame si odhadnúť, ako by Vaše oči zareagovali na zmenu materiálu, a preto vam odporúčame návštevu kontaktológa, ktorý Vám pomôže vybrať nové kontaktné šošovky osobne. Pri osobnej konzultácii budete mať možnosť kontaktné šošovky vyskúšať a posúdiť pohodlie počas nosenia. Ak by ste mali ďalšie otázky, pokojne nám kedykoľvek napíšte. Želáme krásny deň.

Juraj

Dobrý deň! Poprosím o info : Namerané honoty : PO: dioptria -2.00, CYL.-0,50, Axis 90. ĽO: dioptria -2,50, CYL. -0,50, Axis 90. Budú vhodné Biofinity Toric resp. aké? Uvedené hodnoty sú platné pre okuliare ako i pre kon. šošovky? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při těchto parametrech není možné nosit torické kontaktní čočky. Cylindrické hodnoty jsou příliš nízké a musíte si tedy zvolit sférické čočky s dioptrií pro pravé oko -2,25 a pro levé oko -2,75. Hodnoty pro brýle a kontaktní čočky se liší až od určitých naměřených parametrů. U Vašich naměřených zůstávají stejné. Vhodné kontaktní čočky nelze doporučit pouze na základě naměřených dioptrií apod. Potřebovali bychom znát také průměr a zakřivení. Pokud jste čočky nenosil nikdy, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. V případě, že průměr a zakřivení znáte, můžete nám je napsat a my Vám doporučíme vhodné čočky. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Ivana

Dobrý deň, nosím okuliare s hodnotami pravé oko - dioptria : - 1,0, cylinder : - 0,5, os 170, ľavé oko - dioptria : - 0,5, cylinder : - 0,25, os 170....aké šošovky by sa mi hodili ? ďakujem...

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Oční specialista diagnostikoval astigmatismus - naměřil tedy hodnoty pro cylindry a osu. Kontaktní čočky nejsou ale s těmito hodnotami vyráběny, takže stačí malá úprava a budou stačit sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko si zvolíte dioptrii -1,25 a pro oko levé -0,50. Pokud jste kontaktní čočky nikdy nenosila a neznáte vhodné hodnoty pro průměr a zakřivení čoček bude výběr složitější. Pouze na čočky z řady TopVue se vztahuje služba Garance vrácení peněz. Můžete je tedy objednat, vyzkoušet a v případě, že by nevyhovovaly, vrátit je. Záleží na Vašich preferencích, ale můžeme doporučit jednodenní TopVue Elite, čtrnáctidenní TopVue Premium a měsíční TopVue Air. Dodržujte pravidelné kontroly zraku u očního specialisty, aby bylo včas odhaleno případné zvýšení cylindrických hodnot a zajištěn přechod na torické kontaktní čočky. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište a my Vám velmi rádi poradíme. Mějte krásný den.

Jana

Dobry den, ake si mam objednat sosovky s nasledujucimi hodnotami od lekara? Prave oko do dialky: sfer.diopt. =0,5 cyl. diopt. =0,75 os 155 Lave oko do dialky: sfer.diopt. = 0,25 cyl. diopt. = 1,5 os 5 Dakujem vopred za radu

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při těchto naměřených parametrech si zvolte pro pravé oko čočky s dioptrií -0,50 cylindrem -0,75 a osou 150° (případně 160° - je třeba vyzkoušet, co bude více vyhovovat). Pro levé oko pak dioptrie -0,25 cylindr -1,25 a osa 180° (případně 10°, je opět nutné vyzkoušet). Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Karolína

Dobrý deň. PO: -4,5 cyl: 2,0 os. 175 stupňov. ĽO:-3,25cyl: 3,5 os. 170 stupňov. Môžem ich nosiť ?

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Abychom Vám poradili, potřebovali bychom kompletní zápis parametrů včetně znamének u cylindrických hodnot. V každém případě, pro korekci vysokých cylindrů je nutné použít například čočky Proclear Toric XR. U čoček Biofinity takové hodnoty nenajdete. Přejeme hezký den.

Kristína Juranová

Dobrý deň, moje parametre od lekárky na okuliare sú: pravé oko +5,5 bez cylindra a na ľavé oko +6,5, +1 cylinder 90° ... akú dioptriu šošovky by ste mi odporúčali na pravé oko a akú dioptriu na ľavé, plus aké hodnoty by som k tomu +avému mala vybrať, kedže tu vôbec nie je možnosť plusového cylindra a ani 1? ... ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko by měly být vyhovující čočky Biofinity s dioptrií +6,00 a pro levé oko je nutné udělat přepočet a u těchto Biofinity Toric si zvolit dioptrii +8,00 cylindr -0,75 a osu 180°. Pokud by toto měly být Vaše první kontaktní čočky, pak se vždy doporučuje první aplikace specialistou. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme krásný den.

Ivana

Na pravom oku mam parametre -0,5; -0,75 (cylinder) a os 0°. Len by som sa chcela uistit, ak nezvolim os (neexistuje moznost 0), tak sa to automaticky rovna 0? Dakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Při naměřené nulové ose, zvolte při objednání osu 180°. Přejeme hezký den a pokud budete mít další otázky, napište nám.

Jakub

Dobrý deň, prosím Vás o radu, od doktorky mám údaj o šošvkách: Pravé oko: 0,25=1,75cyl 90 stupňov Ľavé oko: 0,5=1,25cyl 90 stupňov Viete mi prosím vysvetliť hodnoty, aby som si mohol objednať šošovky? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Naměřené parametry bývají nejčastěji uváděny v pořadí dioptrie (sféra), cylind, osa. Bohužel jste u dioptrií neuvedl znaménko, ale jestli není ani na předpisu od lékaře, půjde o plusové dioptrie. Pro pravé oko tedy budete potřebovat dioptrii +0,25 cylindr -1,75 a osu 90°. Pro levé oko dioptrii +0,50 cylindr -1,25 a osu 90°. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme krásný den a příjemné nošení.

Natália

Dobrý deň, nosím okuliare a mám problém s rozdielnymi hodnotami cylindra pre obe oči. Môj predpis je: PO: 4,5, cyl. 0,5, os 180 ĽO: 2,5, cyl. 1,25, os 165 Šosovky pre cylinder 0,5 nie sú, viete mi poradiť? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky s cylindrem -0,50 skutečně v nabídce nenajdete. Takto nízké cylindrické hodnoty je možné korigovat klasickými sférickými čočkami. Stačí udělat malý přepočet a pro pravé oko si můžete objednat čočky Biofinity. Abychom mohli nové hodnoty vypočítat, potřebovali bychom znát Vaše naměřené parametry (nejlépe pro pravé i levé oko) včetně znamének +/-. Pokud se rozhodnete informace doplnit, napište nám prosím také, zda jsou tyto dioptrie naměřeny pro dioptrické brýle, nebo pro kontaktní čočky. Ideálně také uveďte potřebný průměr a zakřivení čočky. Děkujeme a přejeme krásný den.

Peter Galamboš

Dobry den, Prosim vas ake sosovky si mam vybrat PO : -4,50, cyl. -1,50, osa 180 LO : -4,25, cyl. -1,50, osa 175 Dakujem za odpoved

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky hledáte správně v kategorii torické kontaktní čočky. Pokud jsou uvedené parametry naměřeny pro dioptrické brýle, u čoček si zvolíte pro pravé oko dioptrii -4,25 cyl -1,25 a osu 180°, pro levé oko dioptrii -4,00 cyl -1,25 a osa 170°. Pokud by hodnoty byly mezi, zvolíte vždy nižší. Čočky můžete vybrat podle Vašich preferencí. Například jednodenní Dailies AquaComfort Plus Toric, čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism, nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism. Velmi podstatné jsou hodnoty naměřené pro průměr a zakřivení čočky. Neuvádíte je, ale měl byste se jich při výběru držet. Pokud je neznáte, bude nutné navštívit optometristu, který Vám je sdělí. Dalším důležitým faktorem je materiál čoček. Každým očím bude vyhovovat něco jiného. Hydrogelové čočky bývají měkčí a některým nositelům v oku příjemnější. Silikon-hydrogelové bývají považovány za zdravější. Které jsou vhodné pro Vás, poznáte až po vyzkoušení. První aplikace čoček by měla být vždy provedena po konzultaci se specialistou, který má možnost vybrat čočky přesně pro Vaše oči. Přejeme hezký den.

Daniela

Dobrý deň, nosím okuliare s dioptriou PO: -0,5 cyl: -1,50 os: 10° a LO: -0,5 cyl: -1,0 os: 170°. Aké šošovky si mám kúpiť keď tieto hodnoty cylindra som nenašla?

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko zvolte cylindr -1,25 a pro oko levé - 0,75. Přejeme hezký den.

Ivana

Dobry den, ake hodnoty kyslika prepustaju tieto KS? V tabulke uvadzate 116 Dk/t a v texte 160 Dk/t. Tak ktory udaj je pravdivy? Dakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň hodnota Dk/t je 116. Moc ďakujeme za upozornenie!

Ivana

Dobry den. Ake sosovky si mam vybrat, ak mam hodnoty: Prave oko: Dioptria: -1.5, cyl: -0.5 os:180. Lave oko: D: -1, cyl. -0.25, os. 0. Dakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keďže sú hodnoty vašeho cylindra nízke. Odporúčame vám zakúpiť sférické šošovky s dioptriou -1,5 a -1,0. Prajeme príjemné nosenie.

Marek

Dobrý deň potrebujem poradiť aké hodnoty mám zadať pri vybere šošoviek. Ďakujem za odpoveď. Pravé oko:SD:+0,75 CL-4,5 OS 87 PD 72 Ľavé oko: SD:0,0 CL-3,5 Os 80 PD 0 A či môžem s týmto typom šošovky aj spať? Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnoty pre pravé oko sú dioptria +0,75; cylinder -4,25 ; os 90°. Hodnoty pre ľavé oko sú dioptria 0,00 cylinder -3,25 a os 80°. Odporúčame vám napríkad šošovky Proclear Toric XR. Kvôli vysokým hodnotám cylindrov potrebujete šošovky s označením XR. Tieto šošovky sa bohužiaľ neodporúčajú nosiť cez noc a je potreba ich na spánok vyberať z očí.

Lucia Slepčíková

Dobrý deň, chcem sa opýtať nosila som šošovky v hodnote -2.25 cylinder -0.75 a os 160. Ocna mi predpisala po nocom dioptriu -2.5 cylinder -1.0 a os 90 stupnov. Nebude to až velky rozdiel co sa týka tej osi?? neviem v akej hodnete si teraz mam objednať sosovky. Dakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, šošovky by mali byť v poriadku, pokiaľ vám vaša optometristka namerala práve tieto hodnoty. Pri výbere šošoviek, len zvoľte cylinder -0,75 namiesto cylindru -1,0. Prajeme príjemné nosenie.

Mária

Dobry den. Pri parametroch PWR -0,50 mám zadať akú dioptriu? Ked okuliarove šošovky mam -1,25? Mám si objednať rovnakú dioptriu aj pri kontaktných sosovkach? Dakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pokiaľ máte hodnotu šošovky v okuliaroch -1,25, taká istá hodnota by mala byť aj v šošovke. Hodnoty pre okuliare a šošovky sa menia až keď je dioptria väčšia ako -3,50. Avšak nerozumieme vašej hodnote PWR -0,50, pretože práve tá označuje hodnotu dioptrie. Preto nemôžete mať dioptriu v okuliaroch -1,25 a reálne -0,50.

Jozef

Dobrý večer, chcem si kúpiť torické šošovky na pravé oko. Hodnoty meriania mám -5,25, cylinder 2,0, os 70°. Prosím poradiť, ktoré hodnoty mám uviesť pri objednávke,nakoľko cylinder 2,0 není v ponuke. Ďakujem za radu

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pre výber vašich šošoviek uveďte hodnoty -5,25, -1,75 a os 70°. Prajeme príjemné nosenie.

Eva Maršalová

Dobrýdeň chcela by som sa opýtať mám presné údaje od pani doktorky na kontaktné šošovky torické pravé oko: dioptria -5,00 ľavé oko: dioptria -4,50 cylinder -0,75 cylinder -0,75 os 180° os 180° zakrivenie 8,80 zakrivenie 8,70 priemer 14,40 priemer 14,40 Moja otazka znie mohla by som si u Vás objednať BIOFINITY TORIC (3 šošovky) keby bolo zakrivenie na obe oči 8,70 a priemer 14,50? Dakujem Eva

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, určite si šošovky môžete objednať, v dnešnej dobe sú už šošovky vďaka novšiemu designu ľahšie prispôsobiteľné oku, a rozdiel v zakrivení a priemer už nehrá zásadnú rolu.

Simona

Dobrý deň, chcel aby som si objednať tieto šošovky, avšak na škatuľke zo šošoviek (od očného špecialistu) mám parametre: PWR: -0,00 CYL: -0,75 AX: 090 Vo výbere je len možnosť PWR 0,00 (chýba - ). Je to to isté? A tiež os mám mať 090, tzn, že 90?

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnota 0,00 je veľkosť dioptrie to znamená, že dioptriu pre dané oko nepotrebujete, ale potrebujete len upraviť zakrivenie rohovky. Z čoho vyplýva, že dioptria -0,00 je to isté ako dioptria 0,00. Čo sa označenia osi 090 týka, áno vaša os má hodnoty 90°.

Romana

Dobry den, chcela by som sa opytat. Doktorka mi dala ocne sosovky s priemerom: -1, zakrivenie 8,7 a DIA 14,2. chcela by som vyskusat tieto biofinity, ale neviem najst predne toeto hodnoty. Ked najdem hodnotu 8,70 tak zakrivenie najdem 14,5 a nie 14,2

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnota priemeru je 14,5, pretože výrobca iný priemer ako tento nevyrába. Menšia zmena v priemere, by vám ale nemala spôsobiť žiaden problém. Pokiaľ ale trváte na presnom priemere odporúčame vám šošovky TopVue Air for Astigmatism,pri ktorých menšia zmena v zakrivení nevadí a na šošovky taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby vám po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.

Gregor

Chcela by som sa opýtať aký os mus'm objednať ked mám os 5 na pravé oko a 179 na ľavé oko

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša os pre pravé oko bude 10° a pre ľavé 180°. Prajeme vám príjemné nosenie šošoviek.

LENKA

Pekný deň prajem, chcem sa poradiť, keďže moje hodnoty sú takéto a pri výbere šošoviek v ponuke sa mi nedá nastaviť daná os a tiež cylinder... hodnoty pre PO: dioptria 2,5 cylinder 0,75 a os 85° - tu mám inú os. hodnoty pre ĽO: dioptria 2,0 cylinder 1,0 a os 60° - tu mám iný cylinder, ktorý sa tiež nedá pri šošovkách zadať ako parameter. Vopred ďakujem, za Vašu radu.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylinder 1,0 sa nevyrába takže vyberte pre obe oči cylinder 0,75. Os existuje v hodnotách od 0°-180° a hodnoty stúpajú po 10°. Takže na pravé oko vyberte os 90° a pre ľavé os 60°.

LENKA

Chcela by som sa opýtať aké parametre šošoviek si mám vybrať ak mám na recepte: PO: sph.dptr: 2,5, cyl: 0,75, os: 85 LO: sph.dptr: 2,0, cyl: 1,0, os: 60

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú dioptria 2,5 cylinder 0,75 a os 85°, hodnoty pre ľavé oko sú dioptria 2,0 cylinder 1,0 a os 60°.

Radka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať akú mám os, keď mám PO : PWR -0.50 BC 8.7 DIA 14.5 CYL -1,25 LO : PWR -0.75 BC 8.7 DIA 14.5 CYL -0.75

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, os v týchto hodnotách neuvádzate. Os by mala byť napísaná pod pojmom AXIS.

Juliana

Dobry den, chcela by som si od Vas objednat sosovky len mam jeden problem. Na LO mam -6,5 dioptria -2 cylinder os mam 3° urcila mi to doktorka lenze os a cylinder take cisla nemate co by som potrebovala

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaše hodnoty pre kontaktné šošovky sú -6,5 dioptria -1,75 cylinder a os 180°.

Patrik

Dobry den chcel by som sa spytat mam PO:8.7 14.5 -2,50 -1,25x020 a neviem aka ma byt os... a na LO:8.7 14.5 -1,00 -1,25x180 a tiez by som potreboval poradit aka ma byt os

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaša os na PO= 20° a na LO= 180°.

Lenka

Pekný deň, prajem... Na recepte mám LO: dioptrie:-1,25 cylinder -0,5 a os 85, tieto parametre som pri týchto torických šošovkách nenašla, prosím aké mi odporúčate objednať. PO: dioptria: -1,75 (klasické)

Nina

Dobry den,mam PO: dioptrie -3,cylinder -1,os 165 LO: dioptrie -3.75,cylinder -0.5,os 20 tak by som sa chcela spytat ake parametre by som si mala objednat,kedze presne tieto som nenasla :-)

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame si objednať: OP: dioptria -3,0; cylinder -0,75 a os 160°, OL: dioptria -3,75.

Sona

Dobry den, o ocna lekarka nam predpisala sosovky s parametrami na balení: lave oko: CooperVision 8.7 14.5 -0,75 -0,75×010 pre prave oko detto len na konci zmena -0,75×020 Viete mi prosím poradit o aky typ vyrobku sa jedna a ci ho mozem u vas objednat? Dakujem za odpoved.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pravdepodobne sa jedná o kontaktné šošovky Biofinity Toric, zakrivenie 8.7, priemer 14.5, hodnota dioptrie -0.75, cylinder -0.75 a os 10°.

Adriano

Dobrý deň, Očný lekár mi napísal na papier od šošoviek: Optix Astigm -2,0 -0,75/0 -2,0 -0,75/20 Nevedeli by ste mi povedať čo to znamená? Keďže mi došli a uvažujem o kúpe Biofinity. Ďakujem

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, jedná sa o hodnoty dioptria/cylin­der/os.

Karolína Havlíčková

Poprosím Vás o informáciu, či na šošovky biofinity všeobecne a taktiež na biofinity toric môžem používať roztok ao sept. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, roztok AO Sept je vhodný na všetky typy mäkkých kontakných šošoviek, teda aj na Biofinity. Nie je vhodný akurát na farebné kontaktné šošovky.

Rado

Dobrý deň, Ako zadaám ak mám v kartičke k šošovkam napisané hodnity SPH/PLAN CYL/-1,75 OS/180 jedna sa mi hlavne o tú prvu hodnotu. Ďakujem za rychlu odpoveď

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, SPH - znamená silu dioptrie, CYL - je hodnota cylindra a OS - je hodnota osi.

Denisa

Dobrý deň, mám cyl. 0,3. Odporúčali by ste tronické šošovky pri takejto hodnote? Alebo je pravdepodobné, že s bežnými KŚ budem vidieť lepšie ako s tronickými?Ďakujem

Odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, hodnota je veľmi nízka. Cylinder sa robí najčastejšie od hodnoty -0,75. Prvýkrát by Vám mala šošovky vybrať lekár/ka, aby ste čo najlepšie videla.

Dominika

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, aké šošovky mi doporučujete si kúpiť, keď mám cylinder: -0,25 a os: 180°

Odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, záleží aj na dioptrii, no pri týchto nízkych hodnotách by ste ani torické šošovky nemusela nosiť.

Dada

naozaj nedrazdia oci a to mam citlive, mozem doporucit

Dagmar Hrankova

Dobry den, ako je to s priepustnostou pre kyslik v popise produktu mate uvedene (160 Dk / t) u nového páru - co to znamena u noveho paru? Preco je potom ina hodnota v parametroch 116Dk/t? Ktora hodnota teda plati. Dakujem za ujasnenie. Dasa

Anonymous

skvely material, v oku ich ani necitit, nedrazdia mi oci