Biofinity Multifocal (3 šošovky)

27.89 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 15.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
27.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Biofinity®mul­tifocal

Na silikón-hydrogélové kontaktné šošovky od spoločnosti CooperVision sa môžete spoľahnúť celý mesiac. Kvalitne spracovaná optika v príjemne lubrikovanom a priedušnom materiáli poskytne očiam celodenné pohodlie a perfektnú korekciu presbyopie.

Balanced Progressive®

Technológia Balanced Progressive umožňuje vidieť ostro na všetky vzdialenosti. Niekoľko optických zón dokáže korigovať zrak tak, aby bol pohľad ostrý na vzdialenosť, ktorou nositeľ potrebuje vidieť ostro.

Adícia

Design šošoviek nie je rovnaký, pretože šošovky pracujú s dominanciou očí. Z tohto dôvodu sú šošovky dostupné s adíciou D pre dominantné oko a s adíciou N pre nedominantné oko.
Korekcia presbyopie je pre mozog náročná a teoretický výpočet dioptrických hodnôt pre nákup šošoviek nemusí odpovedať reálnym potrebám záujemca o multifokálne kontaktné šošovky. Preto je veľmi dôležité, aby šošovky vždy aplikoval očný špecialista, ktorý stanoví správnu dominanciu očí a súčasne môže teoretické hodnoty upraviť tak, aby bola korekcia zraku komfortná.

Aquaform®

Silikón-hydrogélový materiál Comfilcon A vyniká vysokou priepustnosťou kyslíka a veľkým podielom vody. Za mimoriadnymi parametrami je technológia Aquaform®, ktorá uzamyká molekuly vody vo vnútri materiálu a súčasne zaisťuje zvýšenú priedušnosť materiálu. Oči budú vďaka vysokému prísunu kyslíka svieže a biele aj na konci dňa.

Nosenie šošoviek

Biofinity multifocal môžete nosiť v dennom či predĺženom režime nosenia počas maximálne 7 dní a 6 nocí.
Predĺžený režim nosenia nie je vhodný pre každého, a preto by ho mal vždy schváliť očný špecialista.
Perióda výmeny šošoviek za nové je stanovená na 30 dní.

Vlastnosti - Biofinity Multifocal (3 šošovky)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Add power: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 142 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 48%
Názov produktu: Biofinity Multifocal
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.29 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (44)

Máte nejaké otázky?
Robert Juhász

Dobry den potreboval by som zisťiť aké šošovky potrebujem okuliare mám do dialky+0.75 oby dve oči a na čítanie + 3.75

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Robert, ďakujeme Vám za otázku. Vami zadané hodnoty sme konzultovali a sú dve teoretické možnosti - multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie +0.75 a adície +3.00 (v tomto prípade prichádzajú do úvahy šošovky Clariti Multifocal alebo Proclear Multifocal XR) alebo adícia +2.50. Je nutné vyskúšať, čo Vám bude viac vyhovovať. Z toho dôvodu by sme Vám vrelo odporučili obrátiť sa na očného špecialistu, ktorý s Vami šošovky vyberie. Môže vziať do úvahy nielen parametre Vašich očí, ale aj Vaše preferencie a potreby. Určí taktiež dominanciu očí, ktorú je nutné pri niektorých šošovkách poznať. Podľa skúšky môže špecialista doladiť korekciu (čo sa pri multifokálnych šošovkách veľmi často stáva) alebo úplne zmeniť šošovky. Napr. TU si môžete nájsť najbližšieho špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom týchto šošoviek. Pokiaľ si šošovky vyberiete sám, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť eventuálnu reklamáciu. Beriete na sebe nielen finančné, ale aj zdravotné riziká. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.
Anonymous

Dobrý deň, ako funguje multyfokal? Pri okuliaroch je to jasné ale pri šošovkách by ma zaujímalo.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Princíp je v podstate rovnaký. Šošovka má optické zóny, ktoré korigujú zrak podľa toho, kam sa dotyčný nositeľ díva. Kontaktné šošovky Biofinity Multifocal navyše pracujú s dominanciou očí, preto je naozaj nevyhnutné zistiť dominantné oko. Tak ako pri všetkých šošovkách, najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť šošoviek. Zaistí sa tým usadenie šošovky do správnej pozície na oku. Nesprávne vycentrovaná šošovka Vám nebude zrak korigovať správne. Pokiaľ máte aj ďalšie otázky, napíšte nám. Radi Vám pomôžeme. Prajeme pekný deň.

Nikola

Dobrý deň, chcem si objednať šošovky Biofinity Multifocal, mám dominantné pravé oko. Musím si objednať šošovky zvlášť na pravé oko adícia +2D a na ľavé oko šošovku - adícia +2N ? Dioptrie na obidvoch očiach mám rovnáke ...+1,75. Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Áno, je to tak, ako píšete. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1.75 a adície +2.00D a pre ľavé oko ďalej budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1.75 a adície +2.00N. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Na tejto stránke si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje. Pokiaľ sa však šošovky rozhodnete vyskúšať sama, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Zuzana

Ďakujem Vám veľmi pekne za rýchlu reakciu. Súhlasím s Vami a podrobným vysvetlením ste mi potvrdili, že ak chcem problém vyriešiť si musím nájsť lepšieho očného špecialistu. Pekný deň Vám prajem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme za Váš komentár. Rado sa stalo. Veríme, že odborník, ktorý spolupracuje s výrobcom týchto šošoviek, Vám pomôže a korekcia zraku bude dokonalá. Ak by ste mali aj ďalšie otázky, môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň, mám namerané dioptrie, Ľavé oko diaľka +1,5 blízko +4,0 cylindre +1,0 os 90. Pravé oko diaľka +3,0, blízko 5,5 cylinder 0,5 os 95. Dominantné mám ľavé oko. Prosím, ktoré multifokálne šošovky mi vy doporučujete a s akými hodnotami, potrebujem dobre vidieť na počítač. Je možné kombinovať šošovky s okuliarmi. Ďakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu máte kombinovanú očnú poruchu, a to astigmatizmus a presbyopiu. Takáto korekcia je pre mozog veľmi náročná, a preto Vám odporúčame odbornú aplikáciu. Často sa stane, že teoretický prepočet je potrebné individuálne upraviť podľa potrieb klienta. Píšete, že potrebujete dobre vidieť na počítač, čo sa považuje za tzv. strednú vzdialenosť, a tá by sa mala stanoviť vždy osobne. Na tejto stránke si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom CooperVision spolupracuje. Pokiaľ Vás zaujíma teoretický prepočet pre nákup kontaktných šošoviek, tak by ste mali mať pre korekciu každého oka iný typ šošovky. Ku korekcii ľavého oka by sme Vám vedeli ponúknuť iba šošovky Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie +2,50, cylindra -1,25, osi 180° a adície +2,50D. Ku korekcii pravého oka by sme Vám mohli ponúknuť Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie +3,50 a adície+2,50N. Ako už uvádzame vyššie, ide o teoretický výpočet, ktorý nemusí zodpovedať Vašim primárnym potrebám (práca s počítačom). Ďalej sa pýtate, či je možné kombinovať kontaktné šošovky s okuliarmi. Áno, teoreticky to možné je, avšak aj v tomto prípade by Vám s týmto typom korekcie mal pomôcť očný špecialista. Stanovenie správnej korekcie je v tomto prípade veľmi dôležité, nakoľko ide o kombináciu dvoch optických pomôcok. Okrem toho, že Vám očný špecialista pomôže stanoviť správnu korekciu zraku, súčasne Vám ušetrí čas aj peniaze, ktoré by ste do hľadania šošoviek bez odbornej pomoci investovali. Ak máte aj ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Michal Smolinsky

Dobrý deň, teraz používam pre obe oči šošovky - dioptrie do diaľky +1,75 s adíciou +1,25. Chcem sa spýtať, ak by som chcel používať šošovky s technológiou balanced progressive, aké mám vybrať hodnoty. Dominantné oko mám pravé. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michal, ďakujeme Vám za komentár. Pri týchto šošovkách si môžete vybrať hodnotu adície +1,00 alebo +1,50. Pri každom oku je potrebné ešte zvoliť dominanciu. Pokiaľ tieto šošovky nemáte vyzkúšané, odporúčali by sme Vám odbornú aplikáciu. Takto na diaľku nie sme schopní určiť aká hodnota adície by Vám vyhovovala. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s výrobcom týchto šošoviek spolupracuje. Pokiaľ sa ale rozhodnete skúšať šošovky sám, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme! Pekný deň.

Peter Balla

Dobry den,rad by som Vas poprosil o radu pri vybere hodnot Okuliare mam +4 ktomu 0.5 cyl. na citanie a na dialku mi predpisali +5 dioptrie a 0,5 cyl. Viete mi poradit?Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý den, Peter, děkujeme Vám za otázku. Protože jste u cylindrických hodnot neuvedl znaménka, a navíc uvádíte na dálku vyšší hodnotu dioptrie, nejsme si jistí správností zápisu. Netroufáme si proto na výpočet. Prosím, pošlete nám fotografii zápisu od očního specialisty na info@sosovky-kontaktne.sk. Děkujeme Vám za pochopení. Ale zvažte před nákupem na internetu odbornou aplikaci čoček. Jedná se již o složitější formu korekce a někdy je nutné teoretický výpočet upravit tak, aby byla korekce nositeli komfortní. Čočky Biofinity Multifocal navíc pracují s dominancí očí, a tak budete potřebovat znát, které oko je dominantní a které nedominantní. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto kontaktních čoček spolupracuje a může Vám pomoci. Poté můžete nakupovat na internetu bez obavy ze ztráty investice. Na nevhodně zvolené čočky totiž není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Katarina

Dobrý deň, prosím je nejaký rozdiel pri add power medzi písmenkami N a D? používam do diaľky KŠ -3,5D a do blízka +1,5Đ. Neviem teda ktorú add mám zvoliť. ďakujem za pomoc.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Ak teraz nosíte kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -3,50 a na blízku vzdialenosť si beriete okuliare s hodnotou dioptrie +1,50, potom by ste mali zvoliť multifokálne šošovky s hodnotou dioptrie -3,50 a add power +1,50. Ak nepoznáte svoje dominantné oko, odporučili by sme Vám skôr kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal. Tieto kontaktné šošovky s dominanciou očí nepracujú. Naviac pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Katarína

Dobrý deň, chcela by som sa informovať aký je rozdiel medzi add power +2,00 N a + 2,00 D? Čo znamenajú písmená? Mám do diaľky -3,5D a do blízka používam +1,5D okuliare. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme Vám za otázku. Označenie D a N pri multifokálnych šošovkách označuje dominantné a nedominantné oko. Tento typ šošoviek pracuje s dominanciou očí. Dominanciu očí Vám určí očný špecialista jednoduchým binokulárnym testom. Pekný deň.

Mikuláš

Dobrý den, Chcel by som vyskúšat multifokálne šošovky biofinity. Akú adiciu mam zvolit ak moje dioptrie su: Pravé oko: do diaľky -3.0 do blízka +0.75 Ľavé oko: do diaľky -2.0 do blízka 0 - dominantné Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mikuláš, ďakujeme Vám za otázku. Ak máte ľavé oko dominantné, potom pravé oko bude s veľkou pravdepodobnosťou nedominantné. Pre pravé oko teda budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00 a adiciou +2,00 N. Ku korekcii ľavého oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,00 a adícou +2,00 D. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami nemáte zatiaľ skúsenosti, odporúčame začínať s nimi v dňoch, kedy máte voľno napr. cez víkend alebo večer po práci. Táto korekcia je už pre mozog zložitejšia a potrebuje čas. Aby adaptácia na novú korekciu bola rýchlejšia, používajte pri pohľadoch do strán alebo hore a dole drobný pohyb hlavou v smere pohybu. Táto maličkosť veľmi pomáha. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ján Čajka

Dobrý deň. Nosim multifokalne okuliare: do diaľky práve oko sph.dptr. +1,0 , cylinder 1,0 , 180’ a ľavé oko sph.dptr. +0,75, cylinder 0,75 , 170’ a na blízko ADD 2,0 HDU , HMC. Ide o to že problém videnia do diaľky nemám ale hlavne na čítanie potrebujem. Tie to údaje co som Vám napísal sú údaje mojich multifokalnych okuliarov ktoré nosím. Aké by ste mi odporučili šošovky a ich údaje aby som si u vás objednal. Hlavne aby som cez nich vedel čítať. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ján, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Pokiaľ máte takto špecifický požiadavok, mali by ste sa obrátiť na očného špecialistu, ktorý Vám šošovky odborne aplikuje. Ak chcete šošovky len na blízku vzdialenosť, potrebujete poznať namerané dioptrické hodnoty do blízka. Z Vašich okuliarových hodnôt môžeme vyčítať len hodnotu na diaľku, ale pri cylindrickej hodnote chýba znamienko, takže je aj tak zápis nejednoznačný. Kedže máte astigmatizmus, potrebovali by ste k Vášmu požiadavku tórické (astigmatické) šošovky a nie multifokálne. V každom prípade, korekcia zraku nebude dobrá. Budete mať problémy aj pri sledovaní televízie. Pokiaľ nám napíšete namerané hodnoty na blízku vzdialenosť, radi Vám napíšeme dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek. V takom prípade však majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Správne by ste mali mať šošovky vždy pred nákupom na internete odborne aplikované. Pekný deň.

Darina Bernatová

Dobrý deň, nosím okuliare, pravé oko +4,5 na blízko, do diaľky +2,5, ľavé oko na blízko +4,75 a do diaľky +2,75. Poradíte mi aké hodnoty si mám vybrať na muktifokalne kontaktné šošovky? Ďakujem Darina

Zákaznícky servis
Dobrý deň Darina, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek zadajte pre pravé oko hodnotu dioptrie +2,50 a hodnotu adície +2,00. Pre ľavé oko potom budete potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie +2,75 a hodnotu adície +2,00. Bohužiaľ nevieme, ktoré oko máte dominantné a ktoré nedominantné. Tento typ kontaktných šošoviek toto rozlišuje označením D a N. Správne by Vám mal kontaktné šošovky najprv aplikovať očný špecialista. Následné nákupy na internete sa potom nemôžu stať nevhodnou investíciou. Majte prosím na pamäti, že nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Pokiaľ by ste však radi vyskúšali multifokálne kontaktné šošovky, môžeme Vám odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré dominanciu očí nerozlišujú. Naviac, pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Zuzana Magálová

Dobrý deň, nosím multifokálne okuliare a chcela by som si zakúpiť multifokálne šošovky. Vedeli by ste mi odporučiť vhodné k týmto parametrom: pravé oko do diaľky -6,25, do blízka - 5,25, ľavé oko do diaľky - 3,25, do blízka - 2,25. Dominantné ľavé oko. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych šošoviek je potrebné okuliarové hodnoty upraviť. Na pravé oko budete potrebovať kontaktnú šošovku s označením N (nedominantné oko) s hodnotou dioptrie -5,75 a adíciou -1,00. Na ľavé oko potom budete potrebovať kontaktnú šošovku s označením D (dominantné oko) s hodnotou dioptrie -3,25 a adíciou -1,00. Ak s multifokálnymi šošovami začínate, zvážte prosím možnosť nechať si tieto kontaktné šošovky odborne aplikovať pri Vašom očnom špecialistovi, je to investícia, ktorá sa Vám určite oplatí. Nákup na internete sa potom nestane nevhodnou investíciou. Pekný deň.

Marek Mihok

Dobry den, Vedeli by ste mi prosim poradit pri vybere sosoviek. Neviem, ktore by boli vhodne. Oci mam L oko: -2,25 a +4,25. P oko : -3,00 a + 5,00. Neviem ako mam zadat tieto hodnoty. Dakujem za radu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Ak ste zapísali hodnoty v poradí dioptrie do diaľky a potom dioptrie do blízka, potom by vychádzala veľmi nepravdepodobná hodnota adície. Overte si prosím u svojho očného špecialistu, čo ktorý parameter znamená a napíšte nám podrobnejší zápis s označením dioptrie do diaľky a do blízka. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Roman

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Mám namerané hodnoty pre obe oči rovnaké a to do blízka +1,5 a do diaľky -1,0. Chcem sa spýtať, ktorú hodnotu mám zadať do políčka dioptria, myslím či plusovú alebo mínusovú a akú adíciu. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptriu by ste mal zvoliť -1,00 a adícia vychádza na +0,50. Pretože tieto multifokálne šošovky takú adíciu neponúkajú a navyše by ste mal rozlíšiť dominantné a nedominantné oko, odporúčame Vám navštíviť kontaktológa, ktorý Vám pomôže vybrať správne hodnoty. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Jozef Mesiarik

Dobrý deň, prosím Vás o radu, mám dioptrie : OL do diaľky +1,75 a do blízka +4,25 cylinder +0,5. OP do diaľky +3,0 a do blízka +5,0 cylinder +0,5. Obidve oči mám dominantné. Môžete mi prosím poradiť, aké dioptrie by som si mal objednať. Môžem mať na jednom oku adíciu 2,5 D a na druhom 2,0 D alebo adície musia byť rovnaké. Mám dobrú skúsenosť so šošovkami Biofinity Multifocal. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptrie môžeme prepočítať iba podľa všeobecných vzorčekov. Pre ľavé oko by to bola dioptria +1,75 a adícia +3,00 a pre pravé oko +3,00 a adícia +2,50. Adícia býva väčšinou na oboch očiach rovnaká, ale samozrejme existujú výnimky. Vzhľadom k hodnotám, ktoré po prepočtoch vyšli, Vám ale odporúčame konzultáciu s kontaktológom, ktorý Vám s výberom poradí a umožní Vám šošovky vyskúšať. Vyhnete sa tak zbytočnému nákupu. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Vlado

Dobrý deň, po týždni nosenia musím konštatovať to, čo Miloš, na za začiatku týchto komentárov: tieto šošovky sú naozaj NEVYDARENÉ. Na čítanie výborné, do diaľky absolútne zlé. Videnie neostré, rozmazané. Takže vhodné akurát ako náhrada okuliarov na čítanie, čo sa mi zdá pri danej cene trochu veľký prepych. Za mňa palec dolu. Pekný deň.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Ak máte so šošovkami problémy, mal by ste ich konzultovať s kontaktológom, ktorý Vám šošovky odporučil a aplikoval. Nedokonalé videnie je pravdepodobne spôsobené zle zvolenými hodnotami korekcie, alebo pre vás multifokálne šošovky všeobecne nie sú vhodné. V prípade, že pre Vás budeme môcť niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Soňa Grúliková

Dobrý deň , Chcela by som sa spýtať , aké multifokalne kontaktné šošovky si mám objednať , keď mám do diaľky ĽO -4,5 a PO-4,5 a do blízka ĽO +0,75 a PO +0,75.Zakrivenie 8,6. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Po prepočte nám vyšla pre pravé aj ľavé oko dioptria -4,25 a adícia -3,25. Takéto parametre sú dostupné napríklad u Proclear Multifocal XR. Pred nákupom by sme Vám ale rozhodne odporúčali návštevu aplikačného strediska, kde Vám umožnia šošovky vyskúšať. Nákup by sa pre Vás mohol stať zbytočnou investíciou. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ladislava Sýkorová

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, ak mám PO - 2,50 a ĽO - 3,00, aké dioptrie šošoviek by som si mala objednať? Mali by byť rovnáké ako mám okuliare, ale je potrebná odchylka? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Pri týchto dioptriách nie je potrebné robiť úpravu. Kontaktné šošovky by Vám mali vyhovovať s rovnakými dioptriami. Kontaktné šošovky je ale vždy potrebné najprv vyskúšať, preto by sme Vám odporúčali návštevu kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky vyskúšať. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.

Katarína Straková

Dobrý deň, používam multifokálne okuliare, kde mám diaľka: vpravo -1,25, diaľka vľavo -1,0, adícia +2,0 obojstranne. Jednoohniskové čítacie mám +1,0 obojstranne. Šošovky som mikdy nepoužívala žiadne. Chcela by som sa poradiť, aké si objednať. Potrebujem ich na lyžovanie do Álp, aby sa mi nerosili okuliare. Ktoré sú vhodné do zimy? Nemám objednať len na diaľku? Ak len na diaĺku teraz, aj tak poprosím aké multifok. šošovky objednať persp., nakoľko okuliare mi urobili zle, mám zle zamerané zrenice (posun 3-4mm) a mám "vlnenie hlavne v tme" Pozn. reklamáciu mi neuznali a astigmatizmus nemám. Vďaka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri kontaktných šošovkách si zvolíte rovnaké hodnoty, ako u dioptrických okuliarov. My by sme Vám odporučili jednodenné multifokálne šošovky, pretože jednodňové šošovky sú odborníkmi najčastejšie odporúčajú pre športové aktivity. Výber šošoviek je však zložitejšia záležitosť a my nedokážeme predpovedať, čomu dajú Vaše oči prednosť, pokiaľ ide o materiál šošoviek. Vysoký obsah vody, alebo vysoká úroveň priepustnosti kyslíka? Samozrejme Vám šošovky odporučiť môžeme, ale budete ich musieť vyskúšať, aby ste mali istotu, že sú vhodné. Ako eshop Vám bohužiaľ nemôžeme ponúknuť skúšobné šošovky. Zvážte návštevu kontaktológa a môžete sa ho opýtať na kontaktné šošovky Dailies TOTAL1 Multifocal. Ide o naozaj vychytané kontaktné šošovky, ktoré ponúkajú kombináciu hydrogélového i silikón-hydrogélového materiálu. Vysoká priepustnosť kyslíka sa bude vo vyšších polohách na horách určite hodiť a podľa výrobcu povrchová hydrogélová vrstva šošovky obsahuje viac ako 80% vody. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, budeme potešení, ak nám napíšete. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Milka Hricová

Dobrý deň, ja som už skúšobné šošovky mala, pani doktorka pri nich vylúčila cylinder, pretože to nebolo dobre, nevidela som dobre na blízko. Menila mi hodnoty, napr. dioptria +2, adícia +2, dioptria +1,5 adícia +2, ale keď som videla dobre na blízko, nevidela som dobre do diaľky alebo opačne. Preto by som chcela vedieť Váš názor, aké hodnoty by ste doporučili. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za spätnú reakciu. Osobná konzultácia s lekárom a vyskúšanie šošoviek by malo byť lepšie ako rada takto na diaľku. Prečítali sme si predchádzajúci dotaz ešte raz a už je nám to jasnejšie. Na prvýkrát sme sa v zápise trochu stratili. Vo Vašom prípade je potrebné urobiť pomerne veľký prepočet - najskôr plusové cylindre previesť na mínusové, a pretože sú takto nízke, pripočítavajú sa k dioptrii. Nám vyšli nasledovné hodnoty - mali by Vám vyhovovať multifokálne šošovky s dioptriou +2,25 a adicia +2,00. Odporúčame Vám parametre vyskúšať na šošovkách TopVue Air Multifocal. Ak budete mať ďalšie otázky alebo informácie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Milka

Dobrý deň, mám namerané hodnoty na multifokálne okuliare následovne: pravé a ľavé oko na blízko: sférická dioptria + 3,5, cylinder dioptria + 0,5. Pravé a ľavé oko do diaľky: sférická dioptria + 1,5, cylinder dioptria +0,5. Aké kontaktné šošovky potrebujem? Akú značku mi doporučujete? Milka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Odporúčame Vám očnú chybu konzultovať osobne s vaším očným lekárom. Pre multifokálne šošovky je na každom oku nameraná dioptria na diaľku aj na blízko. Z týchto dioptrií sa následne vypočíta adícia. Ak je nameraná dioptria a cylinder, nemala by chýbať tiež os a ide potom o astigmatizmus, ktorý je korigovaný torickými kontaktnými šošovkami. Radi by sme Vám poradili, ale takto na diaľku je to pre nás možné len v prípade, že nám poskytnete zrozumiteľné informácie. Samozrejme môže ísť aj o situáciu, kedy máte kombinovanú očnú chybu a trápia Vás astigmatizmus aj presbyopia. Potom by Vám boli namerané všetky vyššie spomenuté parametre. Ak budete chcieť informácie doplniť, napíšte nám prosím. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Tímea

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Do diaľky mám nameranú hodnotu PO -2 a ĽO -1,75 do blízka PO -0,75 ĽO -0,5, aké šošovky si mám objednať? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za ďalšiu otázku. Mali by Vám vyhovovať dioptrie -2,00 s radiaciou + 1,25 - u šošoviek teda s radiacou +1,00 pre pravé oko. Pre ľavé oko dioptria -1,75 s radiaciou + 1,25 - u kontaktných šošoviek s radiaciou +1,00. Vyskúšať kontaktné šošovky a v prípade nespokojnosti vrátiť je možné iba pri značke TopVue a pri dodržaní uvedených podmienok na vrátenie Garancia vrátenia peňazí. Prajeme pekný deň.
Bea

Dobrý deň, prosím aké dioptrie si mám objednať ak mám diagnostokované do diľky PO -2,0 , ĽO -2,25 a do blízka PO -0,5 a ĽO -0,75. Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Budete potrebovať multifokálne kontaktné šošovky. Konkrétne Vám môžeme odporučiť mesačné TopVue Air Multifocal. Pre pravé oko si zvoľte dioptriu -2,00 s adíciou +1,50 a pre ľavé oko dioptriu -2,25 s adíciou +1,50. V prípade, že by Vám šošovky či korekcia nevyhovovali, u šošoviek TopVue môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Vďaka tomu môžete šošovky bez obáv vyskúšať. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Prajeme pekný deň.
marietka

Dobry den, neviem ake parametre zadat ak mam na pravom oku +6,00 a -2,25 a na lavom +6.00 a -1,75. dakujem velmi pekne za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, poprosíme vás o upresnenie parametrov. Pokiaľ máte v parametroch zadanie os, budete potrebovať astigmatické šošovky. Ak ADD Power, bude sa jednať o šošovky multifokálne. S výberom vám radi pomôžeme po upresnení vašich hodnôt. Ďakujeme.

Lucia

Dobrý deň, chcem sa informovať, chcem si objednať multifokálne šošovky len neviem aké dioptrie mám zadať: moje parametre sú: pravé oko do diaľky 4,25 , ľavé oko do diaľky 3,0 pravé oko do blízka 2,5 , ľavé oko do blízka 1,25. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnoty pre vaše PO: dioptria +4,00 adícia 1,75. Hodnoty pre ľavé oko dioptria: +3,00 a adícia 1,75. Keďže ste nezadali hodnoty pri dioptriách, či sa jedná o plusové alebo mínusové, počítali sme s plusovými. Keby sú vaše hodnoty mínusové zašlite nám dotaz ešte raz a prepočítame adíciu pre mínusové dioptrie.

Zuzana

Dobrý deň, prosím Vás, mám dioptrie : OL do diaľky +1,5 a do blízka +3,5 cylinder všade +0,5 OP do diaľky +3,0 a do blízka +5,0 cylinder všade +0,5 Obidve oči mám dominantné. Môžete mi prosím Vás poradiť aké multifokálne kontaktné šošovky by som si mala objednať na ľavé oko a aké na pravé oko. Mám dobrú skúsenosť so šošovkami Biofinity Multifocal. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, pre vaše pravé oko potrebujete šošovky s dioptriou OP:+3,0 a ADD: +2,0 pre oko ľavé šošovky s dioptriou +1,50 a ADD: +2,0. Odporúčame vám šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré sú vysoko kvalitné a tešia sa veľkému množstvu spokojných nositeľov.
Peter Cuninka

Dobrý deň. Používam multifocálne šošovky dioptria +1.25 add +2D pre jedno oko a pre druhe oko +1.25 add +2N. Cítim že videnie do diaľky aj na čítanie začalo byť trocha slabšie, tak sa chcem spýtať či si mám zvýšiť dioptrie na +1.50 a zachovať adiciu alebo zvýšiť adiciu na +2.5 a zachovať dioptrie. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame vám premerať vaše hodnoty u očného lekára, ktorý vám najlepšie poradí či je vhodné zvýšiť dioptriu alebo adíciu a hlavne o koľko. Bohužiaľ Vám v tomto prípade nevieme povedať presnú hodnotu dioptrie, ktorú potrebujete.

Anna Tichá

Dobrý deň. Doposiaľ som používala šošovky air optix. Chcela som vyskúšať aj iné. Pri týchto šošovkách mám pocit, že sa mi točí hlava a ľavé oko zle zaostruje. Majú tieto šošovky iný systém zaostrovania a treba si na ne zvyknúť?

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, pokiaľ ste dlhšiu dobu nikde na premeranie zraku nebola, tak v prvom rade odporúčame návštevu očného lekára, či sa Vám hodnoty zraku nezmenili. Šošovky iný systém zaostrovania nemajú, takže keby sa pokúšate o zvyknutie si na ne, mohli by ste si poškodiť zrak. Za nás Vám odporúčame šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré môžete vyskúšať a pokiaľ by Vám nevyhovovali tak nám ich môžete po vyskúšaní prvého páru vrátiť a my Vám vrátime celú sumu, ktorú ste za ne zaplatili.
Anastazia

Ake si mam obiednat ked na dialku mam + 3.25 a na blizko +1.75 a zkrivenie mam ,8.4 .dotera som mala Acuvue Oasys a len na dialku +3.25 Dakujem za odpovet

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak si nie ste istá aký typ šošoviek je pre Vás vhodný, poraďte sa so svojim očným špecialistom, ktorý Vám s výberom určite pomôže.

Karol Šutovský

Dobrý deň, aké šošovky si mám objednať, keď do diaľky okuliare nepotrebujem a na čítanie mám 1,5 dioptrie na obe oči? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by bolo najlepšie ísť na vyšetrenie k očnému špecialistovi, ktorý Vám presne odmeria a poradí, aké šošovky sú pre Vás najvhodnejšie.

Daniela Halásová

veľmi pekne ďakujem za radu

Daniela Halásová

Dobrý deň, prosím Vás mám dioptrie L oko do diaľky -2,5 a do blízka +2,5 a pravé oko -3,25 do diaľky a do blízka +2,5. Môžete mi prosím Vás poradiť aké multifokálne kontaktné šošovky by som si mala objednať na ľavé oko a aké na pravé oko. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame objedať tieto hodnoty - OP:-2,50 ADD:+2,50; OL: -3,25 ADD:+2,50.

darina

dobrzyden neviem ako si mam objednat multifokalne sosovkey ked na recepte mam L oko do dialky +2,0 a do blizka +4,0 vie mi niekto poradit doteraz som mala do blizka 2,5 a to mi bolo povedane ze mam dat ako add,no neviem ci to bolo spravne kedze add je max.2.5 dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste si mali objednať svoje hodnoty do diaľky (+2,0) a ako adíciu tiež +2,0 (dohromady to je +4,0 čo máte na recepte).

csilla

Co znamená add. power?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, add power je prídavok, dioptrický rozdiel medzi diaľkou a čítaním, vyjadruje súhrn dioptrií. Používa sa pri multifokálnych šošovkách.

Peter Cuninka

Ďakujem za odpoveď. Ešte sa spytam. Aký je rozdiel v sosovke pre dominantné oko a nedominantné oko. Pri add. +2.00D a +2.00N. Mám to chápať že tá označená písmenom N je o niečo slabšia ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel je v konštrukcii týchto šošoviek. Šošovka pre dominantné oko má centrálnu časť do diaľky, na periférii je blízko a kontaktná šošovka pre nedominantné oko má centrálnu časť na blízko a na periférii je diaľka.

Peter, Trnava

Ešte k tým sosovkám. Lekár mi povedal že aj napriek tomu že používam rovnaké dioptrie na obidve oči tak dominatné oko mám pravé. Ďakujem za odpoveď.

Peter, Trnava

Dobrý deň. chcem sa spýtať. Používam teraz AirOptix multifokálne šošovky pre obidve oči rovnaké parametre a to +1,25 add: MED, zakrivenie 8,6, priemer 14.0. Chcel by som si objednať tieto šošovky ale neviem presne akú adiciu,či +2,00N alebo +2,00D. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste si mali objednať dve krabičky - jednu s adíciou +2.00D pre Vaše dominatné pravé oko a druhú +2.00N a pre ľavé oko.

Anonymous

Pozor len 3 ks v baleni

Miloš

Dík, tak dokúpim jedno balenie pre dominantné oko a vyskúšam to ešte raz.

Poradňa

Skúste nám prosím zavolať na tel. 220 570 792, alebo napíšte tel. číslo, zavoláme my Vám.

Miloš

Ešte k tej Vašej odpovedi z 11.10. - oči si nechávam pravidelne vyšetriť v očnej klinike Neovizia Brno, posledne v máji tento rok. A podľa toho si presne objednávam u Vás šošovky. Ak ste si pozorne prečítali všetko čo som napísal, tak Vy mi vlastne tiež potvrdzujete, že tieto nové šošovky budú asi dosť NEVYDARENÉ..

Poradňa

Tieto šošovky patria medzi najlepšie na trhu. No správne by bolo, aby Vám odborník určil, ktoré budú pre Vás najlepšie a dal Vám vyskúšať skúšobný pár, aby ste neprišli o zmarenú investíciu. Žiadne šošovky nemusia vyhovovať každému, aj keď sú skutočne veľmi kvalitné.

Miloš

Viete mi aspoň poradiť, že čo znamená pri objednávaní u "Add Power" to D a N?

Poradňa

Označenie D znamená dominantné oko a N nedominantné oko.

Miloš

Dík za odpoveď. Keď som si tieto šošovky u Vás objednával, pri "Add Power" ešte neboli možnosti napr. 2,5D alebo 2,5N - čo to znamená prosím? A keď vidím z týmito šošovkami na diaľku rozostrene, mal by som ubrať na dioptriach alebo na adícii? Kupoval som Ľ.oko 2,5+2,5N a P.oko 3,0+2,5N /to "N" je na krabičke, ale pri objednávaní ešte neboli možnosti N alebo D/. Ďakujem za odpoveď.

Poradňa

Dôležité je vedieť aké dioptrie potrebujete, nie čo ste si kupoval, keď dobre nevidíte.

Miloš

Na čítanie a vzdialenosť paže lepšie ako AirOptix. Ale na vzdialenosť od cca 7 metrov výrazne horšie ako AirOptix - videnie na väčšiu vzdialenosť je neostré a rozmazané. Napr. pri šoférovaní sa dá ŠPZ prichádzajôceho auta rozoznať až v poslednej chvíli.

Poradňa

Záleží skutočne na správnom určení dioptrií a tiež na správnej adícii. Čo je pre Vás správne pri jednom dodávateľovi nemusí presne odpovedať u druhého.