Biofinity Multifocal (3 šošovky)

25.89 €
93% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 25.10. Stock day info: Tomorrow 25. október Stock day info: Ready to be sent Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
25.89 €

Biofinity Multifocal

Mesačné kontaktné šošovky Biofinity Multifocal od spoločnosti CooperVision určené pre nositeľov kontaktných šošoviek trpiacich presbyopiou.

Biofinity Multifocal ponúkame tiež v balení po 6-tich kusoch.

Technológia Aquaform ® Comfort Science ™

Vďaka tejto technológii si Biofinity Multifocal udržujú vysokú vlhkosť a pôsobia proti vysychaniu očí, ktoré s vekom prichádza. Šošovky navyše zostávajú vlhké aj bez zvlhčujúcich kvapiek a viažu na seba vodu, čím minimalizujú dehydratáciu.

Jasný pohľad na všetky vzdialenosti

Základným parametrom kvalitných viacohniskových kontaktných šošoviek je ostrý zrak na všetky vzdialenosti. Táto technológia vyvinutá spoločnosťou CooperVision uplatňuje dve rôzne optické konštrukcie, ktoré zaručujú neobyčajne ostré videnie na všetky vzdialenosti.
Vlastnosti
Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Add power: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 142 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 48%
Názov produktu: Biofinity Multifocal
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Najlepšia alternatíva

TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

  • extrémna priedušnosť
  • vysoký obsah vody
  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
Cena: 17.29 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (35)

Comments: Do you have any questions?

Mikuláš

Dobrý den, Chcel by som vyskúšat multifokálne šošovky biofinity. Akú adiciu mam zvolit ak moje dioptrie su: Pravé oko: do diaľky -3.0 do blízka +0.75 Ľavé oko: do diaľky -2.0 do blízka 0 - dominantné Ďakujem za radu.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Mikuláš, ďakujeme Vám za otázku. Ak máte ľavé oko dominantné, potom pravé oko bude s veľkou pravdepodobnosťou nedominantné. Pre pravé oko teda budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00 a adiciou +2,00 N. Ku korekcii ľavého oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,00 a adícou +2,00 D. Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami nemáte zatiaľ skúsenosti, odporúčame začínať s nimi v dňoch, kedy máte voľno napr. cez víkend alebo večer po práci. Táto korekcia je už pre mozog zložitejšia a potrebuje čas. Aby adaptácia na novú korekciu bola rýchlejšia, používajte pri pohľadoch do strán alebo hore a dole drobný pohyb hlavou v smere pohybu. Táto maličkosť veľmi pomáha. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ján Čajka

Dobrý deň. Nosim multifokalne okuliare: do diaľky práve oko sph.dptr. +1,0 , cylinder 1,0 , 180’ a ľavé oko sph.dptr. +0,75, cylinder 0,75 , 170’ a na blízko ADD 2,0 HDU , HMC. Ide o to že problém videnia do diaľky nemám ale hlavne na čítanie potrebujem. Tie to údaje co som Vám napísal sú údaje mojich multifokalnych okuliarov ktoré nosím. Aké by ste mi odporučili šošovky a ich údaje aby som si u vás objednal. Hlavne aby som cez nich vedel čítať. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ján, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Pokiaľ máte takto špecifický požiadavok, mali by ste sa obrátiť na očného špecialistu, ktorý Vám šošovky odborne aplikuje. Ak chcete šošovky len na blízku vzdialenosť, potrebujete poznať namerané dioptrické hodnoty do blízka. Z Vašich okuliarových hodnôt môžeme vyčítať len hodnotu na diaľku, ale pri cylindrickej hodnote chýba znamienko, takže je aj tak zápis nejednoznačný. Kedže máte astigmatizmus, potrebovali by ste k Vášmu požiadavku tórické (astigmatické) šošovky a nie multifokálne. V každom prípade, korekcia zraku nebude dobrá. Budete mať problémy aj pri sledovaní televízie. Pokiaľ nám napíšete namerané hodnoty na blízku vzdialenosť, radi Vám napíšeme dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek. V takom prípade však majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Správne by ste mali mať šošovky vždy pred nákupom na internete odborne aplikované. Pekný deň.

Darina Bernatová

Dobrý deň, nosím okuliare, pravé oko +4,5 na blízko, do diaľky +2,5, ľavé oko na blízko +4,75 a do diaľky +2,75. Poradíte mi aké hodnoty si mám vybrať na muktifokalne kontaktné šošovky? Ďakujem Darina

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Darina, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek zadajte pre pravé oko hodnotu dioptrie +2,50 a hodnotu adície +2,00. Pre ľavé oko potom budete potrebovať kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie +2,75 a hodnotu adície +2,00. Bohužiaľ nevieme, ktoré oko máte dominantné a ktoré nedominantné. Tento typ kontaktných šošoviek toto rozlišuje označením D a N. Správne by Vám mal kontaktné šošovky najprv aplikovať očný špecialista. Následné nákupy na internete sa potom nemôžu stať nevhodnou investíciou. Majte prosím na pamäti, že nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Pokiaľ by ste však radi vyskúšali multifokálne kontaktné šošovky, môžeme Vám odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré dominanciu očí nerozlišujú. Naviac, pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.

Zuzana Magálová

Dobrý deň, nosím multifokálne okuliare a chcela by som si zakúpiť multifokálne šošovky. Vedeli by ste mi odporučiť vhodné k týmto parametrom: pravé oko do diaľky -6,25, do blízka - 5,25, ľavé oko do diaľky - 3,25, do blízka - 2,25. Dominantné ľavé oko. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych šošoviek je potrebné okuliarové hodnoty upraviť. Na pravé oko budete potrebovať kontaktnú šošovku s označením N (nedominantné oko) s hodnotou dioptrie -5,75 a adíciou -1,00. Na ľavé oko potom budete potrebovať kontaktnú šošovku s označením D (dominantné oko) s hodnotou dioptrie -3,25 a adíciou -1,00. Ak s multifokálnymi šošovami začínate, zvážte prosím možnosť nechať si tieto kontaktné šošovky odborne aplikovať pri Vašom očnom špecialistovi, je to investícia, ktorá sa Vám určite oplatí. Nákup na internete sa potom nestane nevhodnou investíciou. Pekný deň.

Marek Mihok

Dobry den, Vedeli by ste mi prosim poradit pri vybere sosoviek. Neviem, ktore by boli vhodne. Oci mam L oko: -2,25 a +4,25. P oko : -3,00 a + 5,00. Neviem ako mam zadat tieto hodnoty. Dakujem za radu.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Ak ste zapísali hodnoty v poradí dioptrie do diaľky a potom dioptrie do blízka, potom by vychádzala veľmi nepravdepodobná hodnota adície. Overte si prosím u svojho očného špecialistu, čo ktorý parameter znamená a napíšte nám podrobnejší zápis s označením dioptrie do diaľky a do blízka. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Roman

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Mám namerané hodnoty pre obe oči rovnaké a to do blízka +1,5 a do diaľky -1,0. Chcem sa spýtať, ktorú hodnotu mám zadať do políčka dioptria, myslím či plusovú alebo mínusovú a akú adíciu. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptriu by ste mal zvoliť -1,00 a adícia vychádza na +0,50. Pretože tieto multifokálne šošovky takú adíciu neponúkajú a navyše by ste mal rozlíšiť dominantné a nedominantné oko, odporúčame Vám navštíviť kontaktológa, ktorý Vám pomôže vybrať správne hodnoty. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Jozef Mesiarik

Dobrý deň, prosím Vás o radu, mám dioptrie : OL do diaľky +1,75 a do blízka +4,25 cylinder +0,5. OP do diaľky +3,0 a do blízka +5,0 cylinder +0,5. Obidve oči mám dominantné. Môžete mi prosím poradiť, aké dioptrie by som si mal objednať. Môžem mať na jednom oku adíciu 2,5 D a na druhom 2,0 D alebo adície musia byť rovnaké. Mám dobrú skúsenosť so šošovkami Biofinity Multifocal. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptrie môžeme prepočítať iba podľa všeobecných vzorčekov. Pre ľavé oko by to bola dioptria +1,75 a adícia +3,00 a pre pravé oko +3,00 a adícia +2,50. Adícia býva väčšinou na oboch očiach rovnaká, ale samozrejme existujú výnimky. Vzhľadom k hodnotám, ktoré po prepočtoch vyšli, Vám ale odporúčame konzultáciu s kontaktológom, ktorý Vám s výberom poradí a umožní Vám šošovky vyskúšať. Vyhnete sa tak zbytočnému nákupu. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Vlado

Dobrý deň, po týždni nosenia musím konštatovať to, čo Miloš, na za začiatku týchto komentárov: tieto šošovky sú naozaj NEVYDARENÉ. Na čítanie výborné, do diaľky absolútne zlé. Videnie neostré, rozmazané. Takže vhodné akurát ako náhrada okuliarov na čítanie, čo sa mi zdá pri danej cene trochu veľký prepych. Za mňa palec dolu. Pekný deň.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Ak máte so šošovkami problémy, mal by ste ich konzultovať s kontaktológom, ktorý Vám šošovky odporučil a aplikoval. Nedokonalé videnie je pravdepodobne spôsobené zle zvolenými hodnotami korekcie, alebo pre vás multifokálne šošovky všeobecne nie sú vhodné. V prípade, že pre Vás budeme môcť niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Soňa Grúliková

Dobrý deň , Chcela by som sa spýtať , aké multifokalne kontaktné šošovky si mám objednať , keď mám do diaľky ĽO -4,5 a PO-4,5 a do blízka ĽO +0,75 a PO +0,75.Zakrivenie 8,6. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Po prepočte nám vyšla pre pravé aj ľavé oko dioptria -4,25 a adícia -3,25. Takéto parametre sú dostupné napríklad u Proclear Multifocal XR. Pred nákupom by sme Vám ale rozhodne odporúčali návštevu aplikačného strediska, kde Vám umožnia šošovky vyskúšať. Nákup by sa pre Vás mohol stať zbytočnou investíciou. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Ladislava Sýkorová

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, ak mám PO - 2,50 a ĽO - 3,00, aké dioptrie šošoviek by som si mala objednať? Mali by byť rovnáké ako mám okuliare, ale je potrebná odchylka? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Pri týchto dioptriách nie je potrebné robiť úpravu. Kontaktné šošovky by Vám mali vyhovovať s rovnakými dioptriami. Kontaktné šošovky je ale vždy potrebné najprv vyskúšať, preto by sme Vám odporúčali návštevu kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky vyskúšať. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Prajeme pekný deň.

Katarína Straková

Dobrý deň, používam multifokálne okuliare, kde mám diaľka: vpravo -1,25, diaľka vľavo -1,0, adícia +2,0 obojstranne. Jednoohniskové čítacie mám +1,0 obojstranne. Šošovky som mikdy nepoužívala žiadne. Chcela by som sa poradiť, aké si objednať. Potrebujem ich na lyžovanie do Álp, aby sa mi nerosili okuliare. Ktoré sú vhodné do zimy? Nemám objednať len na diaľku? Ak len na diaĺku teraz, aj tak poprosím aké multifok. šošovky objednať persp., nakoľko okuliare mi urobili zle, mám zle zamerané zrenice (posun 3-4mm) a mám "vlnenie hlavne v tme" Pozn. reklamáciu mi neuznali a astigmatizmus nemám. Vďaka

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pri kontaktných šošovkách si zvolíte rovnaké hodnoty, ako u dioptrických okuliarov. My by sme Vám odporučili jednodenné multifokálne šošovky, pretože jednodňové šošovky sú odborníkmi najčastejšie odporúčajú pre športové aktivity. Výber šošoviek je však zložitejšia záležitosť a my nedokážeme predpovedať, čomu dajú Vaše oči prednosť, pokiaľ ide o materiál šošoviek. Vysoký obsah vody, alebo vysoká úroveň priepustnosti kyslíka? Samozrejme Vám šošovky odporučiť môžeme, ale budete ich musieť vyskúšať, aby ste mali istotu, že sú vhodné. Ako eshop Vám bohužiaľ nemôžeme ponúknuť skúšobné šošovky. Zvážte návštevu kontaktológa a môžete sa ho opýtať na kontaktné šošovky Dailies TOTAL1 Multifocal. Ide o naozaj vychytané kontaktné šošovky, ktoré ponúkajú kombináciu hydrogélového i silikón-hydrogélového materiálu. Vysoká priepustnosť kyslíka sa bude vo vyšších polohách na horách určite hodiť a podľa výrobcu povrchová hydrogélová vrstva šošovky obsahuje viac ako 80% vody. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, budeme potešení, ak nám napíšete. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Milka Hricová

Dobrý deň, ja som už skúšobné šošovky mala, pani doktorka pri nich vylúčila cylinder, pretože to nebolo dobre, nevidela som dobre na blízko. Menila mi hodnoty, napr. dioptria +2, adícia +2, dioptria +1,5 adícia +2, ale keď som videla dobre na blízko, nevidela som dobre do diaľky alebo opačne. Preto by som chcela vedieť Váš názor, aké hodnoty by ste doporučili. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú reakciu. Osobná konzultácia s lekárom a vyskúšanie šošoviek by malo byť lepšie ako rada takto na diaľku. Prečítali sme si predchádzajúci dotaz ešte raz a už je nám to jasnejšie. Na prvýkrát sme sa v zápise trochu stratili. Vo Vašom prípade je potrebné urobiť pomerne veľký prepočet - najskôr plusové cylindre previesť na mínusové, a pretože sú takto nízke, pripočítavajú sa k dioptrii. Nám vyšli nasledovné hodnoty - mali by Vám vyhovovať multifokálne šošovky s dioptriou +2,25 a adicia +2,00. Odporúčame Vám parametre vyskúšať na šošovkách TopVue Air Multifocal. Ak budete mať ďalšie otázky alebo informácie, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Milka

Dobrý deň, mám namerané hodnoty na multifokálne okuliare následovne: pravé a ľavé oko na blízko: sférická dioptria + 3,5, cylinder dioptria + 0,5. Pravé a ľavé oko do diaľky: sférická dioptria + 1,5, cylinder dioptria +0,5. Aké kontaktné šošovky potrebujem? Akú značku mi doporučujete? Milka

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Odporúčame Vám očnú chybu konzultovať osobne s vaším očným lekárom. Pre multifokálne šošovky je na každom oku nameraná dioptria na diaľku aj na blízko. Z týchto dioptrií sa následne vypočíta adícia. Ak je nameraná dioptria a cylinder, nemala by chýbať tiež os a ide potom o astigmatizmus, ktorý je korigovaný torickými kontaktnými šošovkami. Radi by sme Vám poradili, ale takto na diaľku je to pre nás možné len v prípade, že nám poskytnete zrozumiteľné informácie. Samozrejme môže ísť aj o situáciu, kedy máte kombinovanú očnú chybu a trápia Vás astigmatizmus aj presbyopia. Potom by Vám boli namerané všetky vyššie spomenuté parametre. Ak budete chcieť informácie doplniť, napíšte nám prosím. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Tímea

Dobrý deň, prosím o radu pri nákupe multifokálnych šošoviek. Do diaľky mám nameranú hodnotu PO -2 a ĽO -1,75 do blízka PO -0,75 ĽO -0,5, aké šošovky si mám objednať? Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za ďalšiu otázku. Mali by Vám vyhovovať dioptrie -2,00 s radiaciou + 1,25 - u šošoviek teda s radiacou +1,00 pre pravé oko. Pre ľavé oko dioptria -1,75 s radiaciou + 1,25 - u kontaktných šošoviek s radiaciou +1,00. Vyskúšať kontaktné šošovky a v prípade nespokojnosti vrátiť je možné iba pri značke TopVue a pri dodržaní uvedených podmienok na vrátenie Garancia vrátenia peňazí. Prajeme pekný deň.

Bea

Dobrý deň, prosím aké dioptrie si mám objednať ak mám diagnostokované do diľky PO -2,0 , ĽO -2,25 a do blízka PO -0,5 a ĽO -0,75. Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Budete potrebovať multifokálne kontaktné šošovky. Konkrétne Vám môžeme odporučiť mesačné TopVue Air Multifocal. Pre pravé oko si zvoľte dioptriu -2,00 s adíciou +1,50 a pre ľavé oko dioptriu -2,25 s adíciou +1,50. V prípade, že by Vám šošovky či korekcia nevyhovovali, u šošoviek TopVue môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Vďaka tomu môžete šošovky bez obáv vyskúšať. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Prajeme pekný deň.

marietka

Dobry den, neviem ake parametre zadat ak mam na pravom oku +6,00 a -2,25 a na lavom +6.00 a -1,75. dakujem velmi pekne za odpoved.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, poprosíme vás o upresnenie parametrov. Pokiaľ máte v parametroch zadanie os, budete potrebovať astigmatické šošovky. Ak ADD Power, bude sa jednať o šošovky multifokálne. S výberom vám radi pomôžeme po upresnení vašich hodnôt. Ďakujeme.

Lucia

Dobrý deň, chcem sa informovať, chcem si objednať multifokálne šošovky len neviem aké dioptrie mám zadať: moje parametre sú: pravé oko do diaľky 4,25 , ľavé oko do diaľky 3,0 pravé oko do blízka 2,5 , ľavé oko do blízka 1,25. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, hodnoty pre vaše PO: dioptria +4,00 adícia 1,75. Hodnoty pre ľavé oko dioptria: +3,00 a adícia 1,75. Keďže ste nezadali hodnoty pri dioptriách, či sa jedná o plusové alebo mínusové, počítali sme s plusovými. Keby sú vaše hodnoty mínusové zašlite nám dotaz ešte raz a prepočítame adíciu pre mínusové dioptrie.

Zuzana

Dobrý deň, prosím Vás, mám dioptrie : OL do diaľky +1,5 a do blízka +3,5 cylinder všade +0,5 OP do diaľky +3,0 a do blízka +5,0 cylinder všade +0,5 Obidve oči mám dominantné. Môžete mi prosím Vás poradiť aké multifokálne kontaktné šošovky by som si mala objednať na ľavé oko a aké na pravé oko. Mám dobrú skúsenosť so šošovkami Biofinity Multifocal. Ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pre vaše pravé oko potrebujete šošovky s dioptriou OP:+3,0 a ADD: +2,0 pre oko ľavé šošovky s dioptriou +1,50 a ADD: +2,0. Odporúčame vám šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré sú vysoko kvalitné a tešia sa veľkému množstvu spokojných nositeľov.

Peter Cuninka

Dobrý deň. Používam multifocálne šošovky dioptria +1.25 add +2D pre jedno oko a pre druhe oko +1.25 add +2N. Cítim že videnie do diaľky aj na čítanie začalo byť trocha slabšie, tak sa chcem spýtať či si mám zvýšiť dioptrie na +1.50 a zachovať adiciu alebo zvýšiť adiciu na +2.5 a zachovať dioptrie. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, odporúčame vám premerať vaše hodnoty u očného lekára, ktorý vám najlepšie poradí či je vhodné zvýšiť dioptriu alebo adíciu a hlavne o koľko. Bohužiaľ Vám v tomto prípade nevieme povedať presnú hodnotu dioptrie, ktorú potrebujete.

Anna Tichá

Dobrý deň. Doposiaľ som používala šošovky air optix. Chcela som vyskúšať aj iné. Pri týchto šošovkách mám pocit, že sa mi točí hlava a ľavé oko zle zaostruje. Majú tieto šošovky iný systém zaostrovania a treba si na ne zvyknúť?

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pokiaľ ste dlhšiu dobu nikde na premeranie zraku nebola, tak v prvom rade odporúčame návštevu očného lekára, či sa Vám hodnoty zraku nezmenili. Šošovky iný systém zaostrovania nemajú, takže keby sa pokúšate o zvyknutie si na ne, mohli by ste si poškodiť zrak. Za nás Vám odporúčame šošovky TopVue Air Multifocal, ktoré môžete vyskúšať a pokiaľ by Vám nevyhovovali tak nám ich môžete po vyskúšaní prvého páru vrátiť a my Vám vrátime celú sumu, ktorú ste za ne zaplatili.

Anastazia

Ake si mam obiednat ked na dialku mam + 3.25 a na blizko +1.75 a zkrivenie mam ,8.4 .dotera som mala Acuvue Oasys a len na dialku +3.25 Dakujem za odpovet

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak si nie ste istá aký typ šošoviek je pre Vás vhodný, poraďte sa so svojim očným špecialistom, ktorý Vám s výberom určite pomôže.

Karol Šutovský

Dobrý deň, aké šošovky si mám objednať, keď do diaľky okuliare nepotrebujem a na čítanie mám 1,5 dioptrie na obe oči? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by bolo najlepšie ísť na vyšetrenie k očnému špecialistovi, ktorý Vám presne odmeria a poradí, aké šošovky sú pre Vás najvhodnejšie.

Daniela Halásová

veľmi pekne ďakujem za radu

Daniela Halásová

Dobrý deň, prosím Vás mám dioptrie L oko do diaľky -2,5 a do blízka +2,5 a pravé oko -3,25 do diaľky a do blízka +2,5. Môžete mi prosím Vás poradiť aké multifokálne kontaktné šošovky by som si mala objednať na ľavé oko a aké na pravé oko. Ďakujem

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame objedať tieto hodnoty - OP:-2,50 ADD:+2,50; OL: -3,25 ADD:+2,50.

darina

dobrzyden neviem ako si mam objednat multifokalne sosovkey ked na recepte mam L oko do dialky +2,0 a do blizka +4,0 vie mi niekto poradit doteraz som mala do blizka 2,5 a to mi bolo povedane ze mam dat ako add,no neviem ci to bolo spravne kedze add je max.2.5 dakujem

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste si mali objednať svoje hodnoty do diaľky (+2,0) a ako adíciu tiež +2,0 (dohromady to je +4,0 čo máte na recepte).

csilla

Co znamená add. power?

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, add power je prídavok, dioptrický rozdiel medzi diaľkou a čítaním, vyjadruje súhrn dioptrií. Používa sa pri multifokálnych šošovkách.

Peter Cuninka

Ďakujem za odpoveď. Ešte sa spytam. Aký je rozdiel v sosovke pre dominantné oko a nedominantné oko. Pri add. +2.00D a +2.00N. Mám to chápať že tá označená písmenom N je o niečo slabšia ?

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel je v konštrukcii týchto šošoviek. Šošovka pre dominantné oko má centrálnu časť do diaľky, na periférii je blízko a kontaktná šošovka pre nedominantné oko má centrálnu časť na blízko a na periférii je diaľka.

Peter, Trnava

Ešte k tým sosovkám. Lekár mi povedal že aj napriek tomu že používam rovnaké dioptrie na obidve oči tak dominatné oko mám pravé. Ďakujem za odpoveď.

Peter, Trnava

Dobrý deň. chcem sa spýtať. Používam teraz AirOptix multifokálne šošovky pre obidve oči rovnaké parametre a to +1,25 add: MED, zakrivenie 8,6, priemer 14.0. Chcel by som si objednať tieto šošovky ale neviem presne akú adiciu,či +2,00N alebo +2,00D. Ďakujem.

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste si mali objednať dve krabičky - jednu s adíciou +2.00D pre Vaše dominatné pravé oko a druhú +2.00N a pre ľavé oko.

Anonymous

Pozor len 3 ks v baleni

Miloš

Dík, tak dokúpim jedno balenie pre dominantné oko a vyskúšam to ešte raz.

Odpoveď

Poradňa

Skúste nám prosím zavolať na tel. 220 570 792, alebo napíšte tel. číslo, zavoláme my Vám.

Miloš

Ešte k tej Vašej odpovedi z 11.10. - oči si nechávam pravidelne vyšetriť v očnej klinike Neovizia Brno, posledne v máji tento rok. A podľa toho si presne objednávam u Vás šošovky. Ak ste si pozorne prečítali všetko čo som napísal, tak Vy mi vlastne tiež potvrdzujete, že tieto nové šošovky budú asi dosť NEVYDARENÉ..

Odpoveď

Poradňa

Tieto šošovky patria medzi najlepšie na trhu. No správne by bolo, aby Vám odborník určil, ktoré budú pre Vás najlepšie a dal Vám vyskúšať skúšobný pár, aby ste neprišli o zmarenú investíciu. Žiadne šošovky nemusia vyhovovať každému, aj keď sú skutočne veľmi kvalitné.

Miloš

Viete mi aspoň poradiť, že čo znamená pri objednávaní u "Add Power" to D a N?

Odpoveď

Poradňa

Označenie D znamená dominantné oko a N nedominantné oko.

Miloš

Dík za odpoveď. Keď som si tieto šošovky u Vás objednával, pri "Add Power" ešte neboli možnosti napr. 2,5D alebo 2,5N - čo to znamená prosím? A keď vidím z týmito šošovkami na diaľku rozostrene, mal by som ubrať na dioptriach alebo na adícii? Kupoval som Ľ.oko 2,5+2,5N a P.oko 3,0+2,5N /to "N" je na krabičke, ale pri objednávaní ešte neboli možnosti N alebo D/. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Poradňa

Dôležité je vedieť aké dioptrie potrebujete, nie čo ste si kupoval, keď dobre nevidíte.

Miloš

Na čítanie a vzdialenosť paže lepšie ako AirOptix. Ale na vzdialenosť od cca 7 metrov výrazne horšie ako AirOptix - videnie na väčšiu vzdialenosť je neostré a rozmazané. Napr. pri šoférovaní sa dá ŠPZ prichádzajôceho auta rozoznať až v poslednej chvíli.

Odpoveď

Poradňa

Záleží skutočne na správnom určení dioptrií a tiež na správnej adícii. Čo je pre Vás správne pri jednom dodávateľovi nemusí presne odpovedať u druhého.