Biofinity (6 šošoviek)

25.99 €

Skladom > 1000 ks Garancia výmeny 365

Garancia výmeny tovaru do 365 dní.
Viac informácií...

attributesPrimary

Streda 22. 2.

cleaner
blank
Biofinity (6 šošoviek) - Cooper Vision
  • Poštovné zadarmo

Hodnotené 489 x

Biofinity – súčasná špička v obore

Kontaktné šošovky Biofinity ponúkame tiež v balení po 3 kusoch.

Šošovky pre najnáročnejších užívateľov

Biofinity sú nové silikón-hydrogélové šošovky spoločnosti CooperVision s ojedinelou kombináciou vysokého obsahu vody a extrémnou priepustnosťou pre kyslík. Spolu s unikátnymi vlastnosťami materiálu tvoria v súčasnej dobe špičku v obore kontaktných šošoviek nielen na slovenskom trhu.

Ako hydrogél a silikón-hydrogél prenášajú kyslík k oku?

U klasických hydrogélových materiálov je prenášačom kyslíka a metabolitov cez materiál šošovky voda v nich obsiahnutá. Čím vyšší je obsah vody, tým vyššia je aj priepustnosť pre kyslík, ktorú vyjadrujeme hodnotou Dk. U silikón-hydrogélových materiálov sa prenos kyslíka a plynných metabolitov odohráva na inej báze, a to voľným prestupom cez miniatúrne kanáliky v šošovke.

48% vody aj vysoká priepustnosť O2

Kontaktné šošovky Biofinity prinášajú dokonalú rovnováhu medzi obsahom vody a priepustnosťou kyslíka, ktorá u nového páru dosahuje hodnoty 160 Dk / t (x10–9) . U bežných silikón-hydrogélových materiálov je priepustnosť kyslíka podmienená vysokým obsahom silikónových častíc a menším obsahom vody. Silikón je však zo svojej podstaty hydrofóbny (odpudzuje vodu). So zvyšujúcim sa obsahom silikónových častíc obsiahnutých v materiáli nutne dochádzalo k zníženej hydratáciu šošovky.

Riešenie – technológia AQUAFORM

Revolučná technológia AQUAFORM ™ , ktorá využíva nový silikónový monomer, priniesla oveľa efektívnejší prestup kyslíka materiálom. Podarilo sa tak prepojiť hydrofilné a silikónové komponenty tak, že došlo k vytvoreniu prirodzene zmáčavého materiálu. Molekuly vody sú rovnomerne zadržiavané vodíkovou väzbou v celom objeme kontaktnej šošovky. Novovytvorený silikón-hydrogélový materiál Comfilcon A tak nevyžaduje žiadne ďalšie povrchové úpravy ani použitie lubrikantov.

Spôsob užívania

Kontaktné šošovky Biofinity sú určené k dennému spôsobu nosenia i k prespávaniu . Sú vhodné dokonca aj k nepretržitému noseniu po dobu 30 dní bez vybratia z oka. Tento spôsob užívania však musí odporučiť očný špecialista po vyšetrení.

Čo je zmáčavosť?

Zmáčavosť je jednou z rozhodujúcich vlastností určujúcich komfort nosenia šošoviek. Zmáčavý povrch umožní rovnomerné rozloženie očného filmu po povrchu oka, šošovka je potom kvalitne lubrikovaná prirodzeným spôsobom.

Odolnosť Biofinity proti usadeninám

Materiál týchto kontaktných šošoviek je neionogénny, tzn. neobsahuje elektricky nabité častice. Preto je veľmi odolný voči vytváraniu proteínových a lipidových usadenín ,ktoré sú obsiahnuté v očnej sekrécii a samozrejme aj vo vonkajšom okolí.

Ďalšími pozitívnymi vlastnosťami kontaktných šošoviek sú:

  • asférická predná plocha, ktorá zlepšuje optické vlastnosti šošovky obzvlášť ostrosť videnia za horších svetelných podmienok a umožňuje korekciu nižšieho astigmatizmu a presbyopie
  • zaoblené okraje zvyšujúce komfort nosenia a obmedzujúce vznik farebných defektov v mieste dotyku s okom
  • viackrivková zadná plocha ,ktorá lepšie rozkladá tlak na plochu oka, a tým zvyšuje komfort nosenia

SIH 48 – výrobné označenie blistrov Biofinity

šošovky Biofinity od Coopervision v blistru

O šošovkách Biofinity


Vlastnosti

Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Expirácia: 48 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Materiál: Comfilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Obsah vody: 48%
Priepustnosť O2: 160 Dk/t
Priemer (DIA): 14.0
UV filter: Nie
V balení: 6 šošoviek
Výrobca: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.6

Komentáre

Pridať komentár

Ingrid

Dobrý deň, už druhýkrát som si objednala tieto šošovky Biofinity. Momentálne som používala jednodenné Top Vue, kvôli športu. Teraz som sa chcela vrátiť k mesačným, ale po nasadení šošovky mám menej ostré videnie ako s jednodennými tej istej dioptrie. Prvýkrát keď som mala Biofinity ten problém nebol. Čím je to spôsobené? Ďakujem za odpoveď.

Marcela

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť aké dioptrie šošoviek si vybrať, keď mám okuliare namerané: pravé oko - 4,5, cylinder - 2,0, os 15 stupňov, ľavé oko - 4,5, cylinder -2,5, os 165 stupňov. Len cylindere je stanovený na celé.... Ďakujem za radu.

Zuzana

Ďakujem, za radu. Zuzana

tomas

dobrý deň chcem sa opýtať či sa dajú objednať tieto šošovky bez dioptrie ? Iba na úplnú zmenu farbu oči ? ďakujem za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, tieto šošovky bohužiaľ farbu vašich očí nezmenia. Pokiaľ chcete zmeniť vašu farbu očí, odporúčame vám kúpiť nedioptrické farebné šošovky, ktoré nájdete aj u nás v e-shope.

Roman

Dobry den,je na tieto sosovky vhodny roztok Options Multi 100 ml ?

Zuzana

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť aké dioptrie šošoviek si vybrať, keď mám okuliare namerané: pravé oko - 1,75, cylinder - 0,5, os 180 ľavé oko - 2,00, cylinder -0,5, os 10 Taký nízky cylinder na šošovkách sa nevyrába, tak mi v optike odporučili prepočítať ten cylinder na klasickú dioptriu, len neviem ako a či je rozdiel medzi dioptriami na okuliaroch a na šošovkách. Nosila som biofinity, tie mi vyhovujú. Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pri výbere šošoviek stačí keď zadáte hodnoty dioptrie pre pravé oko –2,0 a pre vaše ľavé oko –2,25. Pri nízkych hodnotách cylindru a pri prepočte z okuliarov sa cylinder vo vašom prípade vynecháva. Prajeme vám príjemné nosenie.

Patrik B

Dobrý deň chcel by som sa spýtať keď sú nové šošovky rozlišuje sa ľavá a pravá alebo nie lebo mám už asi tretie šošovky (celkovo) a zatiaľ nikde som to nevidel napísané. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pri šošovkách sa ľavá a pravá strana pri rovnakej dioptrii neurčuje. Pokiaľ ale máte rôzne rozmery šošoviek pre pravé a ľavé oko je dôležité, aby sa vám šošovky nevymenili. Práve na toto slúži puzdro na kontaktné šošovky s označením pre pravé a ľavé oko.

Svetlana Dudaš

Dobry..iba sa chcem opitat ci mate aj visir dioptrije tichto sosoviek potrebovala bi som -17.a ako su balene..kolko stoji balenie..dakujem. svetlana

Zákaznícky servis

Dobrý deň, dioptria –17,00 je vyrábaná len niektorými výrobcami. Môžete napríklad vyskúšať šošovky Biofinity XR. Pevne veríme, že s nimi budete spokojná.

Stanka D.

Objednavala som prvy krat, inak som kupovala doteraz v grandopt . za dost velku sumu.. uz budem len od Vas, pekne sadli :) dakujem !

Zákaznícky servis

Dobrý deň, moc nás teší vaša spokojnosť s našim e-shopom a pevne veríme, že s nami budete spokojná aj naďalej.

Monika Balonová

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ktorý roztok by bol najlepší na tento druh šošoviek. Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, všetky naše roztoky sú vhodné, pretože sú určené na mäkké kontaktné šošovky. Za nás ale odporúčame roztok Gelone alebo roztok Laim-Care.

mbrian

Dobry den Chcel by som sa spytat...pouzivam šošovky iWear oxygen (mesačné) s ktorymi som spokojny..či je tento typ šošoviek Biofinity alternativou k tym mojim? A druhá otázka je k mojim šošovkám používam roztok iWear All-in-1 Supreme+ ...ci je kompatibilny s tymito šošovkami Biofinity? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, na tejto stránke nájdete informácie o kontaktných šošovkách iWear a ich vhodných alternatívach. Roztok iWear All-in-1 Supreme môžete nosiť aj k šošovkám Biofinity.

Darina

Dobry deň, chcela by som vyskusat tieto sosovky Biofinity, teraz nosim sosovky Miru 1month Menicon, mohli by ste mi prosim poradit ci by bolo vhodne na ne prejst? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, prejsť na šošovky Biofinity je určite vhodné. Šošovky Biofinity sú veľmi kvalitné s vysokým obsahom vody a veľkou priepustnosťou pre kyslík. Teší sa im veľké množstvo nositeľov.

Andrea Benedeková

Dobrý deň prajem, prosím Vás, kupujem si tieto šošovky prvýkrát (predtým som mala Topvue Air a každý jeden pár sa mi po pár dňoch roztrhol), tak som sa chcela opýtať, či je k týmto šošovkám vhodný roztok Gelone alebo Laim-Care. Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, obidva roztoky sú vhodné. Za nás vám odporúčame roztok Gelone, veríme že s ním budeme maximálne spokojná.

Martin

Zdravím,tieto šošovky majú priemer -(DIA) :14,0 . Tie doterajšie čo používam majú DIA 14,2 . Myslite,že nebude problém prejsť na tieto s menším DIA? Ak zakrivenie je rovnaké....Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v priemere by vám nemala spôsobiť žiadny problém. Odporúčame vám ale najskôr vyskúšať dané šošovky v optike, aby ste si bol istý, že nemáte príliš citlivé oči a šošovky vám sadnú bez najmenších problémov.

Jakub

Zdravím, tieto šošovky používam už skoro dva roky a musím povedť, že som s nimi max. spokojný. Nosím ich niekedy aj vyše mesiaca a v kuse (aj v nich spím) a žadne problámy som nemal a to napriek tomu, že som sa s nimi aj kúpal v rieke alebo bol v saune. Napriek tomu radšej treba dodržiavať zásady správneho používania...určite stoja minimálne za vyskúšanie. Pekny den

Romana

Dobry den, Objednala som si tieto sosovky Biofinity 6 ks v obale, a na zadnej strane je napísané po anglicky ze "tinted soft contact lenses" co znamená zafarbené, tónované kont.sosovky, ale ja som si farebné neobjednala. Chcela by som sa opytat, ci je to normálne u tychto sosoviek? Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, niektoré druhy šošoviek sú jemne manipulačne zafarbené. Nezmenia však vašu farbu očí, čiže sa nejedná o farebné kontaktné šošovky, takže nemajte žiadny strach, že by vám šošovky zmenili vašu originálnu farbu očí. Prajeme príjemné nosenie.

Dobrý deň, môžu sa tieto šošovky používať s vodou opti free? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keďže sa jedná o mäkké kontaktné šošovky, môžete k nim používať roztok Opti free, ktorý je pre tieto šošovky určený.

Zuzka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je vhodné používať na šošovky Biofinity aj roztok SoloCare AQUA. Ďakujem :)

Zákaznícky servis

Dobrý deň, áno pre tieto šošovky je vhodný aj roztok Solocare Aqua. Prajeme príjemné nosenie.

Daniela

Šošovky mi vyhovujú maximálne. Pred nimi som používala Air Optix Aqua a k večeru - keďže ich nosím naozaj celý deň - som mala často krát suché oko a musela som si ich vyberať. So šošovkami Biofinity sa mi to zatiaľ nestalo. Po prečítaní komentárov som sa trošku obávala aj manipulácie s nimi, ale nie je o nič náročnejšia než pri iných šošovkách. Som spokojná a objednávam znova.

Ivana

Tieto sosovky sa mi nosia velmi pohodlne, ale zatial ich pouzivam kratko, mam prve balenie. Pri stvrtej sosovke z balicka sa mi stalo, ze ma v oku sosovka skriabala a ked som ju vybrala, tak som si na nej vsimla malu bodku. Riadne som ju ocistila a nechala v cistiacom roztoku. Na druhy den som si sosovku skusila dat znova, ale skriabanie neprestalo. Myslim si, ze je sosovka chybna z vyroby.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keď sa vám niečo takéto stane, neváhajte nám poškodenú šošovku zaslať naspäť. My ju následne pošleme na overenie k výrobcovi a pokiaľ bude vaša reklamácia uznaná pošleme vám za ňu náhradný kus. Moc sa ospravedlňujeme, za spôsobené komplikácie.

Denisa Petrasova

dobry den, pouzivam tieto sosovky a mam ich rada ale mate aj nejake sosovky tejto znacky denne?alebo 2tyzdnove?Ako to vyzera cenovo?Nosim mesacne ale nenosim ich kazdy den..Tak ci je tu este nejaka dalsia moznost.dakujem

rybarova ivana

Dobrý deň nosim okuliare a potrebovala by som sosovky na buduci vikend chcem sa opytat ci su niektoré s týchto dobre a a ci mi neposkodia zrak dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, záleží od toho, aké šošovky potrebujete. Na leto sú ideálne novo predávané šošovky TopVue Elite, ktoré sú ideálne tým, že si ich ráno nasadíte a večer ich môžete vyhodiť. Nepotrebujete na ne žiadny roztok ani púzdro. Taktiež sú vysoko kvalitné a spokojnosť zákazníkov je maximálna.

Marian Pankiewicz

Dobry den. Pouzivam kontaktne sosovky Acuvue2 a tie maju zakrivenie 8,7 a tieto maju 8,6 nebude to problem,lebo by som ich rad vyskusal. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by nemala spôsobiť žiaden problém. Šošovky sú už v dnešnej dobe vyrábané tak, aby ľahko priľahli k oku, aj keď je v zakrivení menšia odchýlka.

Erich Trautenberger

dobry den, pouzivam uz par rokov sosovky biomedics 55 evolution ale idem na cesty a rozmyslam nad sosovkami v ktorych sa da aj prespat. nasiel som tieto a pozdavaju sa mi. nebudem v tom spavat mesiac, mozno tyzden - dva. chcem sa spytat ak by som ich mal na ociach napr dva tyzdne potom treba nejaka pauza bez sosoviek alebo sa len vymenia za druhy par a este ci treba si davat do oci nejake kvapky ak sa budu kontinualne nost. dakujem a pekny den

Zákaznícky servis - Dominika

Dobrý deň, tieto šošovky majú širokú škálu spokojných zákazníkov. Ale pokiaľ ich chcete nosiť nepretržite v očiach po dobu napríklad jedného mesiaca, je dôležité aby ste sa poradili s vašim očným lekárom, či je pre vás takéto kontinuálne nosenie vhodné. Po tom ako šošovky vyberiete z oka nemusíte mať žiadnu pauzu a môžete si spokojne nasadiť nový pár kontaktných šošoviek. Kvapky nie sú nutnosť, ale pre zvlhčovanie vašich očí nimi určite nič nepokazíte.

Silvia

Dobry den, pouzival sosovky mediflex od Coopervision, material comfilcon. tie vsak na predaj neponukate. ktore sosovky su k nim najblizsie? tiez sa chcem spytat ake jednodnove sosovky by ste odporucili. vopred dakujem za odpoved.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v našom informačnom portáli Privátne značky, nájdete ideálnu náhradu za šošovky, ktoré ste predtým používali, čiže Biomedics 55 Evolution. Ak však chcete vyskúšať jednodenné šošovky odporúčame TopVue Daily, ktoré sú vysoko kvalitné a majú široké spektrum spokojných nositeľov.

Martina

Dobry den ,chcem sa opytat.Nosim sosovky ACUVUE OASYS´+3,-8,4-14,0.Chcela by som ich vymenit zaBIOFINITY.Nevadi to zakryvenie?Dakujem pekne.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by nemala spôsobiť žiaden problém, odporúčame Vám ale vyskúšať šošovky TopVue Air, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí keby Vám šošovky nevyhovujú po vyskúšaní prvého páru.

Alžbeta Slobodová

Dobrý deň, chcem sa informovať, používam od Vás tieto šošovky už dlhšiu dobu, nakoľko som veľmi spokojná. Odporúčam ichk sú veľmi pohodlné. Potrebujem informáciu, či sa jedná o mäkké alebo tvrdé šošovky. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,jedná sa o mäkké kontaktné šošovky.

Simona Podmajerská

prekvapila ma tu získaná informácia, že biofinity neznášajú vodu, ja ich používam už viacero rokov a keďže som informáciu o vode nezachytila, tak som v nich non stop, dokonca som bola aj na plavárni a kúpalisku.....tak moje šošovky asi nevedia, že nemajú prísť do styku s vodou a odolávajú jej :-) , pravda je tá, že som s týmito šošovkami veľmi spokojná, moje oči ich neskutočne milujú, proste ako ich nasadím, tak ich mám v očiach deň noc celý mesiac - prajem všetkým, aby si našli svoju značku a boli spokojní tak, ako sa biofinity

Jana

bohuzial mne tieto sosovky nevyhovuju... uz prvy den s nimi bol docela takzy, na dalsi este horsie a to som dodrzala zasady cistenia... skoda a moja vlastna hlupost je, ze som si objednala hned 6 ks balenie a zvysok nemozem vratit... ak by mal niekto zaujem o tieto sosovky (2 páry) s dioptriou -2, napiste mi na mail redbat@azet.sk.... ja idem skusat dalej znacku top vue, ale tentokrat len jednodnove sosovky... predtym som pouzivala prilezistostne acuvue true eye... tie mi vyhovovali zatial najviac, aj ked po dlhsom noseni som uz musela vela zmurkat, citila som, ze oko je suchsie... kupila som si aj kvapky optive plus, tak uvidime....

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, mrzí nás Vaša nespokojnosť so šošovkami Biofinity a pevne veríme, že Vám budú šošovky TopVue maximálne vyhovovať. Samozrejme na šošovky TopVue platí aj garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám náhodou nevyhovujú môžete nám počet, ktorý je potreba vrátiť a je uvedený na našich stránkach vrátiť a my Vám za šošovky vrátime plnú sumu.

Dana

Dobrý deň. Nosím šošovky ACUVUE OASYS +2 - 8,8 - 14,0, kt. mi odporučali v optike, ale prestavaju mi vyhovovať.Vysušaju mi oči a su nepohodlné. Mohla by som ich vymeniť za tieto BIOFINITY ? aj ke´d je tam zakryvenie iba 8.6? je potrebné sa s vymenou isť poradiť do optiky? prípadne za ake iné by som ich mohla vymeniť dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menšia zmena v zakrivení by Vám nemala spôsobiť žiaden problém, aj keď bude samozrejme istejšie keď sa k svojmu očnému doktorovi pôjdete poradiť, poprípade si necháte premerať zrak.

Barbora Tomíková

Dobry den, uz davnejsie som si objednala u vas tieto sosovky. Kupovala som si ich 1x v optike na odporucanie optika. Rozhodla som sa pre kupu tej istej znacky/druhu od vas ale hned prvy par sa mi pri prvych pouzitiach doslova roztrhol. Pri druhom sa mi to stalo tiez s jednou sosovkou ale treti mi vydrzal mesiac. Sosovky mi vyhovuji a chcela by som si.ich u Vas kupit znova. Len sa bojim ze sa mi znova roztrhnu. Mohlo ist o nejake poskodene pary?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, sami Vám s presnosťou nevieme povedať, prečo sa Vám šošovky roztrhli, mohlo sa jednať o nesprávne zachádzanie so šošovkami ale taktiež to mohli byť aj chybné páry. Keby sa Vám toto stane aj s ďalším párom, neváhajte a pošlite nám šošovky na reklamáciu, pretože by nemal byť žiaden rozdiel v šošovkách od optika a od nás.

Iveta Miškova

Ja som si objednala aj ten roztok,bol napísaný aj v nákupnom košíku,ale v poslednom kroku na potvrdení faktúry už nebol,neviem kde je chyba.Ja som si na to dala pozor,lebo som si prečítala komentár,kde pani mala ten istý problém.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, po telefonickej dohode sme Vám zaslali roztok. Behom dvoch dní ho budete mať doma a dúfame, že s ním budete spokojná.

Iveta Miškova

Objednala som si šošovky Biofinity(6 šošoviek) +roztok Laim-Care 400 ml,ale žíadny roztok som v zásielke nenašla.Dokonca som objednala 2 balenia a roztok som si neobjednala,lebo som si myslela,že čo si objednam tak mi to aj dojde.Ale o takom probléme som tu už čítala.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vo vašej objednávke ste si bohužiaľ objednala len šošovky, nie šošovky s roztokom. Aby Vám prišiel aj roztok k šošovkám musíte si objednať konkrétne tento produkt Biofinity(6šošoviek) + Roztok Laim Care 400ml.

Zdenka

Dobrý deň. Už dlhšiu dobu používam k. šošovky AirOptix Aqua, ale chcela by som prejsť na šošovky Biofinity. Je nutné sa pri zmene k. šošoviek poradiť s lekárom, či tak spraviť pod dohľadom lekára? Roztok používam Unicare, je vhodný na k. šošovky Biofinity?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, keďže šošovky sú materiálovo podobné nemusíte navštevovať doktora pri ich zmene, pokiaľ tak však chcete učiniť, aby ste si boli istá správnou voľbou šošoviek, môže to byť len dobré. Roztok Unicare je roztok pre mäkké kontaktné šošovky, takže ho môžete používať aj na šošovky Biofinity.

Ivana

Dobrý deň. Ak sú kontaktné šošovky určené na kontinuálne nosenie a zároveň nesmú prísť do styku s vodou, môžem si s nasadenými šošovkami líčiť a odličovať oči? A ako to je so sprchovaním? Nevadí šošovkám vodná para?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, líčenie a odličovanie nie je problém, len pri odličovaní si dávajte pozor, aby ste si oko moc netreli. Pri sprchovaní si však dávajte pozor, aby šošovka do styku s vodou neprišla. Vodná para pri zatvorených očiach šošovkám nevadí.

veronika

Dobry den, chcem sa spytat, ci je vhodne pouzivat roztok Lensso, ktory mi zostal z predchadzajucich sosoviek? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pokiaľ je roztok v záruke tak ho používať môžete. My však odporúčame roztok Gelone 360ml.

Terezia Neufeldova

Dobry den chcela by som sa spytat ci zakrivenie priemer sa daju menit alebo to nie je potreba ak mi to ocny lekar nepovedal a druha vec ci mi balik dojde postou...a ak ano kedy mam ocakavat kuriera Dakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie a priemer sa pri výbere meniť nedá pretože iné rozmery výrobca nevyrába. Balík Vám príde podľa času, kedy si šošovky objednáte a podľa spôsobu dopravy a platby, ktorý zvolíte. Naše dodávanie šošoviek je v každom smere čo najrýchlejšie.

Valéria Miškovičová

Dobrý deň prosím Vás chcela by som sa informovať objednala som si šošovky Biofinity a v popise máte že ušetrím 2 eurá + roztok 400 ml.... Šošovky mi dnes dorazili ale žiadny roztok som k nim nedostala... Je to v poriadku alebo ako?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, roztok Vám nedorazil, pretože ste si objednali šošovky Biofinity(6 šo­šoviek), keby chcete aj roztok, musíte si objednať šošovky Biofinity + roztok Laim-Care 400ml, na základe čoho ušetríte 2€ pri objednávke, inak by ste za roztok a šošovky museli platiť 39,97€.

Simona Bartišková

Dakujem pekne za odpoved. Je mozne objednat 3 sosovky na prave oko a 3 sosovky na lave oko vramci tohto balenia? Ak spravne chapem, zakrivenie a priemer sosovky sa neda individualne zmenit? Predvolene mi zadava 8.6 a 14.00. Dakujem!!!

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v rámci tohto balenia si môžete objednať 6 šošoviek s rovnakými parametrami. Pokiaľ potrebujete parametre pre každé oko iné, musíte si objednať balenia dve. Parametre ako zakrivenie a priemer sa individuálne meniť nedajú. Pokiaľ nie sú iné hodnoty priemeru a zakrivenia v našom výbere, výrobca ich nevyrába.

Simona Bartišková

Dobry den, prosim vedeli by ste mi poradit ake udaje (dioptrie, zakrivenie, priemer) mam zadat pre tieto sosovky ak na predchadzajucom baleni mam: BC 8.7 DIA 14.5 PWR -1.25 CYL -0,75 AX 090 (prave oko) 050 (lave) V tych skratkach sa naozaj nevyznam O:-) Dakujem!!!

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaša hodnota dioptrie je –1,25, veľkosť cylindru –0,75, hodnota zakrivenia 8,7, priemer 14,5, a veľkosť osi pre pravé oko 90°a pre ľavé 50°.

Henrieta Dolinska

Dobry deň, doteraz som používala značku Clear a chcela by som vyskúšať Biofinity.Prekvapila má však informacia, že nesmú prísť do kontaktu s vodou...chystám sa práve na dovolenku,kde sa budem kúpať. Prosím Vás prečo sa nesmú kontaktovať s vodou....a aké šošovky by ste mi odporučili čo sa týka kúpania? Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ani jedny zo šošoviek nemôžu prísť do kontaktu s vodou, pretože ich materiál na to nie je prispôsobený. Šošovky sa pri kontakte s vodou poškodia. Pri kúpaní odporúčame použitie dobre tesniacich plaveckých okuliarov.

Viktória

DObrý deň, chcem sa spýtať aký je rozdiel medzi šošovkami značky Biofinity a Biofinity Toric a taktiež sa chcem spýtať, že keď je v balení 6ks a v popise je meniť každých 30 dní, to znamená, že je to balenie na 3 mesiace? Ďakujem Vám za skorú odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň šošovky Biofinity Toric sú špeciálnym druhom šošoviek, ktoré sú určené pre nositeľov šošoviek trpiacich astigmatizmom. S balením máte pravdu, jedna šošovka vydrží mesiac, takže balenie je na 3 mesiace.

Katarína

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať či tieto kontaktné šošovky je potrebné vyberať častejšie ako raz za mesiac. A či vydržia kontakt s vodou

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pre tieto šošovky platí, že sa môžu používať nepretržite po dobu 30 dní aj počas spánku. Je však lepšie ak sa najskôr poradíte so svojím očným špecialistom, či je toto kontinuálne nosenie pre Vás vhodné. Šošovky nesmú prísť do kontaktu s vodou.

jozef stevik

Dobrý den, xhcem sa spytat, či mozem prejst zo šošoviek Purevision hd na tieto Biofinity? Jedna sa o totožný materiál a komfort nosenia? Vdaka za reakciu.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v oboch prípadoch sa jedná o silikón-hydrogélové šošovky. Šošovky biofinity majú väčšiu priepustnosť kyslíka a taktiež vyšší obsah vody, takže by ich nosenie malo byť pre Vás komfortnejšie ako u šošoviek Purevision.

jozef

Dobry... komentar p.Kubana zaujima aj mna... Môžem použiť šošovký s priemerom 14 ak som doposial používal priemer 14,2. Zakrivenie ostáva.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, priemer by nemal byť žiadny problém. Väčšina výrobcov vyrába len jeden druh priemeru, takže sa počíta s tým, že priemer by mal vyhovovať skoro všetkým.

Ivan Kubáň

Prajem pekný deň, chcem sa spýtať či môžem použiť šošovký s priemerom 14 ak som doposial používal priemer 14,2. Zakrivenie ostáva. Ďakujem za odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, priemer by nemal byť žiadny problém, za nás však odporúčame šošovky TopVue Premium, ktoré sa zhodujú s Vaším priemerom a platí na ne taktiež garancia vrátenia peňazí po vyskúšaní prvého páru, keby Vám šošovky nevyhovujú tak ich môžete zaslať naspäť a my Vám zašleme sumu, ktorú ste za ne zaplatili.

Rebeka

Prosim vas.Je vhodny pre tieto šošovky roztok biotrue ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno roztok biotrue môžete používať, je vhodný pre všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek.

Bianka

Dobry deň. Tieto šošovky su vhodne aj na kúpanie ? (napr. Do bazéna )

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky nie sú na kúpanie vhodné. Pokiaľ si šošovky chcete nasadiť do bazéna, musíte si dať pozor, aby neprišli do kontaktu s vodou, prípadne mať nasadené plavecké okuliare.

Matej

Dobrý deň, môže na šošovky používať roztok RENU Multiplus? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, roztok RENU Multiplus môžete určite používať, za nás však odporúčame Roztok Gelone

Monika Balonová

Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať s kontaktnými šošovkami je možné spať aj nepretržite celý mesiac? Alebo je dobré po pár dňoch šošovku vybrať? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, sú na to špeciálne určené šošovky, ktoré nájdete aj v našom obchode a môžete ich mať v oku nepretržite 30 dní a 29 nocí. Toto takzvané kontinuálne nosenie je však nutné vopred konzultovať s Vaším očným lekárom a riadiť sa výlučne jeho pokynmi.

Tatiana Palmanová

Dobrý ďen, prosím Vás je v poriadku ak zakrivenie úplne nesedí? Doteraz som nosila šošovky so zakrivením 8,7 a tieto ponúkate len so zakrivením 8,6. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, asférické šošovky majú v každom mieste iné zakrivene, aby sa lepšie prispôsobili oku a v dnešnej dobe už parameter zakrivenie nie je taký zásadný. Zmena by teda nemala prekážať.

Maja Klučiková

som spokojná, mam 14,2 a 8,6 Bc a tieto su sice iba 14 no mne sadli ako uliate , predtym som mala Air Optix aqua ale nebola som spokojna preto som chcela vyskusat iné a neolutovala som.

Anna

Prosím Vás tie Biofinity majú zakrivenie iba 8,6 ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno v ponuke od výrobcu je zakrivenie len 8,6.

Dagmar

Dobrý deň, dnes mi na očnom vyšetrení povedal doktorka že si mám kúpiť šošovky pr.oko -3 a ľ.oko -2,75. Zakrivenie mi robila na nejakom prísroji a vytlačilo to taký bloček . Kázala mi kúpiť zakrivenie v hodnote 7,2. Ale keď pozerám všetky šošovky majú okolo 8,5 hodnotu. Viete mi poradiť či také existuju?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie 7.2 nie je v ponuke, ak potrebujete pomoc s objednávkou, môžete poslať scan bločku s nameranými hodnotami na info@sosovky-kontaktne.sk a náš zákaznícky servis Vám pomôže.

Matúš

Dobrý deň, mam zaujem o tieto k. Šošovky, nosil som skúšobné od Acuvue na mesiac a mal som taký problém že som videl výborne do 1,5 metra. Potom sa všetko začalo rozmazávať a nevedel som roznavať tváre do 20 m. Moje parametre sú: P. Oko: 6,50 , cylinder 0,5, 55° os L. Oko: 6,00, cylinder 0,5 ,65° os

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, podľa nameraných hodnôt potrebujete astigmatické kontaktné šošovky. Je možné, že ste mali nesprávny druh kontaktných šošoviek a preto aj problém s videním do diaľky.

Dana

Používala som dlhé roky mesačné kontaktné šošovky SureVue značky Johnson &Johnson. Ale v poslednom čase som malá vážne problémy -stále zapálené oči. Začala som používať kontaktné šošovky Biofinity a musím uznať, že som nad mieru spokojná. To je fantázia. perfektne sedia v oku,nemám žiadne problémy. Nevadí mi ani klimatizácia či neónové svetla. Odporúčam každému vyskúšať. neoľutujete!

Iv

Dobrý deň, prvýkrat by som si chcela objednať šošovky . Ak ide o mesačne šošovky a v balení je 6 šošoviek znamená to že celé balenie postačí na tri mesiace? Nerozumiem tiež tomu zakriveniu? Predtým som už mala šošovky, ktore boli s doptriami do diaľky ale neviem o žiadnom zakrivení. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, balenie 6tich šošoviek je určené na 3 mesiace (pokiaľ máte na oboch očiach rovnaké dioptrie). Zakrivenie kontaktnej šošovky hovorí o zakrivení zadnej plochy šošovky a malo by približne zodpovedať zakriveniu rohovky, aby šošovka sedela na oku správne. Zakrivenie, ako aj ostatné parametre Vám meraním určí očný špecialista.

denisa

.dobry den,prechadzam zo sosoviek johnson and J.Surevue,BC8.8,DIA14.0,dioptria -4.5,tieto sosovky Biofinity -6 sosoviek-po upornom porovnavani mi padli do oka,aj ked nesedi zakrivenie-tu je 8.6 ,moze to byt na prekazku?Surevue som nosila 32 rokov bez absolutneho poskodenia oka,skoda ze tieto sosovky skoncili.dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, keďže aférický tvar šošovky má v každom bode iné zakrivenie, aby sa lepšie prispôsobil oku, parameter zakrivenia už nie je taký podstatný ako v minulosti. Malý rozdiel by teda nemal spôsobiť žiadny problém.

Tatiana

Dobrý deň, môžem používať pri týchto šošovkách roztok Opti Free? :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, tento roztok je vhodný.

Eva

Dobry den, uvazujem nad kupou tychto sosoviek, ale priemer ich je 14, velmi to vadi ked mi opticka navrhovala 14,2?dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, asférické šošovky majú v každom mieste iné zakrivene, aby sa lepšie prispôsobili oku, preto už v súčasnosti nie je zakrivenie taký zásadný parameter. Zmena by teda nemala prekážať.

Janka

Tak isto mi ocna lekarka kvoli tomu, ze sosovky nenakupujem u nej odmietla premerat potrebne parametre. Obrat sa na optiky kde merania robia, teraz v kazdej lepsej optike uz maju potrebne pristroje a oni ti to zmeraju tak isto ako ona ;)

Katarina Bakova

Dobry den, Moja ocna lekarka mi povedala, ze pokial budem nakupovat sosovky cez internet, odmieta mi zmerat parametre na ne a nepovie mi k tomu ani slovo, pretoze sa nemoze zarucit za zdroj nakupov a ze vacsinou tieto eshopy beru tovar z ciny, aj ked uvadzaju originalneho vyrobcu. Viete mi k tomu napisat nieco viac? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, môžeme Vám zaručiť, že tovar, ktorý na našom e-shope ponúkame pochádza od originálnych výrobcov. Naše distribučné kanály sú rovnaké ako u lekárov. Ak Vám lekárka bude aj naďalej odmietať zmerať parametre, mali by ste pouvažovať nad zmenou očného špecialistu.

Matqa

Dobrý deň, vedela by som objednať aj šošovky s parametrami BC 8,6, DIA 14,5,CYL -1,25, D -0,75 Ďakujem

nikkaaa

dobry den, chcela by som sa spytat ci je mozne, ze je cele balenie zle oznacene, totiz na jedno oko vidim ako keby o jedno cislo horsie ako by som mala, sosovky mam take iste ako tie predtym cize chyba v dioptrii nebude, bola som uz aj u ocnej a oci a teda aj dioptrie mam v poriadku, vyskusala som aj inu sosovku avsak tento problem zostal... tuto znacku mam uz druhy rok a sosovky nosim 4 a nikdy som takyto problem nemala...

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak si myslíte, že je problém v šošovkách, pošlite nám ich a my Vám urobíme ich diagnostiku, prípadne pošleme výrobcovi na reklamáciu. Podrobnosti o podmienkach reklámacie nájdete na podstránke Obchodné podmienky.

Tamara

Caute, tak tieto sosvky somsi objednala ako nahradu za air optix day and night. Biofinity boli nepohodlne v oku, pri praci s pc a vlastne pri hocijakej cinnosti sa rychlo "zahmlili" a zacali rezat v oku. Cistila som ich koli tomu peroxidovym roztokom ale ani to nepomahalo. Co sa tyka zivotnosti, vydrzali tak 2 tyzdne nanajvys 3. tietososvky su tiez urcene na kontinualne nosenie, comi vydrzalo asi tak prve dva dni noveho paru, lebo sosvky boli rano zahmlene a pohybovali sa po oku celkovo tieto sosvky mi pripominaju radu sosviek z roku 2000, a.k.a bakelitove peklo a cervene oci

Marta

Dobrý deň, tieto šošovky sú naozaj kvalitné, hľadala som náhradu za Precision, ktoré obsahovali 74% vody,ale jediné čo som potom našla boli tieto Biofinity, síce obsahujú len 48% vody vôbec ma nerezali, nevysušuju oči a dokonca denný limit nosenia šošovky som často krát presiahla, no vôbec som to nepocitovala. Treba vyskúšať, každému sadnú iné.

Veronika

nebola som spokojna s tymito sosovkami, predtym som dlho pouzivala acuvue oasys a zacali mi v oku vadit, tato kupa ale bola z kaluze do blata. v oku ma rezu od prveho dna pouzivania.. som pri tretom pare a niekedy si ich proste musim z oka vybrat uz cez obed. takze hladam dalej

Stanislav

Dobry den, tvrdili ste, ze rotoky treba menit. Z akeho dovodu sa odpourica menit po case roztoky? Moj ocny lekar povedal, ze roztok sa neoporuca menit, ak s nim oko nema ziaden problem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zmenu roztoku odporúčame v prípade, že zákazník nie je s roztokom spokojný a spôsobuje mu nejaké ťažkosti. Ak nemáte s používaným roztokom žiadny problém, nie je dôvod ho meniť.

monika szabova

je mozne objednat aj skusobny par, cize 2ks tychto sosoviek?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, skúšobný pár týchto šošoviek nie je možné zakúpiť, v balení po 2ks sa nevyrábajú.

Martin Horinka

Zdravim! Chcel by som vyskusat sosovky.Mam astigmatizmus RSF +4,75 cyl -075 LSF +3 cyl-050 Ake sosovky by ste mi odporucili? Citlivy ani alergicky niesom Dakujem za reakciu

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri takejto očnej chybe odporúčame sa o vhodných šošovkách poradiť s očným lekárom.

Dušan Zervan

Roky som používal Acuvue Oasys, ale v poslednej dobe mi akosi málo vydržali (robili sa biele bodky), niekedy ani predpísané 2 týždne. Tak som skúsil tieto a nemám žiaden problém, aj po 2 mesiacoch nosenia (len cez deň) sú čisté, v oku ich vôbec necítim. Jediná výhrada - nemajú žiaden text, tak sa ťažko zisťuje, či sa mi neprevrátili "naruby".

Darina

Nechápem na základe čoho ich označujete za špičku na trhu. Mne vôbec nesadli. Chápem, že každému vyhovuje niečo iné. Mňa rezali v oku už po hodine nosenia. A vrchol všetkého bolo, keď sa mi po týždni nosenia šošovka roztrhla na polovicu!!! To sa mi ešte nikdy nestalo, a to šošovky nosím vyše 10 rokov. Sklamali ma.

Denisa

Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nenosí kontaktné šošovky značky Biofinity +1,75 alebo +2.25, objednávala som si ich cez kamarátku, nejako sme sa neporozumeli a miesto mínusiek mi objednala plusky, bohužiaľ som si to všimla až po otvorení oboch krabičiek, a odtrhnutí jednej a jednej čočky.. takže ich pravdepodobne nebudem môcť vrátiť, boli objednávané z tejto stránky. je mi to ľúto len tak vyhodiť, v podstate z každej krabičky chýba jedna šošovka, tak za nejakú smiešnu sumu sa môžeme dohodnúť..tak ak náhodou niekto, ozvite sa mi prosím. pusicova.d@gmail.com

Petra

chcela som prejst z air optix, ktoré pouzivam dlhe roky, na nieco novsie. Ale absolutne som nebola spokojna. Po cca tyzdni nosenia vidim zahmlenea to hlavne pri zmurknuti .Oci ma nerezu, ani nic podobne, ale to zhorsene videnie je neprijemne. Je to mozne preto ze je u nich ine zakrivenie? Vraciam sa naspat k air optix, kde som problem so zahmlenim mala az tesne ku koncu, ked bolo treba sosovky uz vymenit za novy par.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie už nie je taký dôležitý parameter ako v minulosti, keďže pri asférických šošovkách je v každom bode šošovky iné, teda zahmlievanie by nemalo byť spôsobené iným zakrivením.

Anetta

Dobrý deň prajem, prečo sa tieto šošovky, ktoré sú špičkou na trhu nevyrábajú aj v plochom zakrivení, čiže napr. 8.8, alebo 9.0, prečo len 8.6? Ďakujem za odpoveď.

Nika

Dobry den, nosievala som sosovky Switch Premier a pytala som sa ci nema k dispozicii sosovky biofinity a povedala mi, ze su rovnake len pod inym nazvom co sa mi celkom nepozdava... moze to tak byt? pretoze by som si chcela objednat tieto

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, tieto šošovky vyrába rovnaký výrobca, sú veľmi podobné avšak nie úplne rovnaké. Odporúčame preto si kúpiť menšie balenie na vyskúšanie a uvidíte či Vám budú vyhovovať.

Laco

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, či je vhodný pre tieto šošovky aj roztok ReNu MultiPlus (ešte mám v zásobe:-) ), resp. ktorý roztok by ste mi vedeli pre tento typ kontaktných šošoviek odporučiť. Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň Ladislav,roztok môžete použiť na tieto šošovky.Okrem toho ktorýkoľvek iný, doporučuje sa po určitom čase roztoky meniť.

Peter

Chcem sa spytat na dovod zdrazenia konkretneho produktu. Dakujem.

Poradňa

Šošovky nie sú drahšie, majú stále rovnakú cenu.

Danka

Dobrý deň, očným lekárom mi bolo nameraná dioptria -1,5 a -1,75 na druhom oku, používala som šošovky -1,5 pre obe oči, nemala som s tým problém. Je potrebné dodržiavať presne, v danom prípade -1,5 pre jedno a -1,75 pre druhé oko?ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, správne je dodržiavať čo Vám lekár určil.

ROBERT

Dobry den.Je to problem,ak by som chcel tieto sosovky,ktore maju priemer 14,0 a ja som doteraz nosil sosovky s priemerom 14,2 ?

Poradňa

Dobrý deň, najlepšie je, ak by ste mal možnosť šošovky vyskúšať a tak zistiť, či Vám budú vyhovovať. Niekomu zmena nevadí, no nemusí to platiť pre všetkých.

Janka

Dobry den, chcela by som sa opytat ktory roztok odporucate k tymto sosovkam? Mohla byb som k nim pouzivat Gelone?

Poradňa

Dobrý deň, áno roztok Gelone je vhodný.

Stanislav

Vynikajúce šošovky po všetkých stránkach. Predtým som nosil šošovky inej značky s podobnymi parametrami, avšak v týchto vidím lepšie, pritom som dioptrie (ani veľkosť a zakrivenie) nemenil.

Poradňa

Súhlasíme s Vami, skutočne patria k špičke na trhu.

Mariana

Dobrý deň, očná lekárka mi odporučila a pri nej som si i zakúpila kont. šošovky od spoločnosti CooperVision - mediflex elite. Na internete som sa dočítala, že tento názov je privátna značka a originálny tovar sú šošovky Biofinity. Môžte mi vysvetliť či sú tie šošovky totožné?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, skúste sa pozrieť na materiál, či je rovnaký. Ak áno, budú totožné.

Sosovky som si vybrala na zaklade pozitivneho hodnotenia na eshopoch. Zatial najlepsie z tych mnohych, co som vyskusala. Urcite odporucam vsetkym, ktory Biofinity este nevyskusali.

Marek

Dobry den, dlhe obdobie som mal Air Optix Aqua. Po istom case som s nimi zacal mat problemy. Cca po 2 tyzdnoch nosenia, mi tieto sosovky prestali drzat na sosovke oka. Ako keby sa nepohybovali spolu s okom, a najma ked zazmurkam, tak vidim rozmazane a sosovka sa dostane mimo sosovky oka. Zmenil som aj roztok ale nepomohlo. Tak som si objednal tieto sosovky a mam s nimi podobny problem. Naozaj neviem cim to je, o sosovky sa podstivo staram a roky som nemal absolutne ziadny problem. Dakujem za odpoved

Poradňa

Dobrý deň, odporúčame Vám tejto problém vyriešiť spolu s lekárom. Premerať zakrivenie a priemer, aby šošovka dobre v oku sedela.

Som spokojná

Produkt som si vybral aj na základe recenzií na vašej stránke.

Marek

Kedysi som si myslel, že medzi šošovkami nemôže byť výrazný rozdiel, avšak mýlil som sa. Po zakúpení týchto šošoviek ma ako prvé napadlo toto : to predtým bol bakelit.

Poradňa

Ďakujeme, tiež sme sa presvedčili, že tieto šošovky sú veľmi kvalitné.

Sú perfektné, som maximálne spokojná.

veľmi dobrý produkt

Lucia

Dobry den, objednala som si biofinity a nosim ich par dni. mam taky problem ze ked ich chcem vybrat z oka tak su tam akoby prilepene a nemozem ich dat prec az na nejaky treti krat a potom mam uz cele oko cervene. je to materialom alebo cim? lebo predtym sa mi to este nestalo a to nosim sosovky uz dost dlho. vlastne pri jednodnovych sa mi to stalo. zacala som panikarit ze uz ich z oka nevyberiem.no mam ich na tri mesiace tak neviem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, podľa všetkého máte veľmi suché oči. Bolo by dobré vyskúšať si kvapkať očné kvapky. Ak by sa Vám problém nezlepšil, navštívte prosím lekára, aby zistil príčinu.

Marco

prišlo mi balenie biofinity, ale obal blistrov nieje taký na aký som zvyknutý. ako mám zistiť, že ide o biofinity? rozlišuje sa šošovka na pravú a ľavú? ďakujem

Poradňa

Áno, už chodia v novom balení. Nápis ale ostal. Šosovky sú identické, nerozlišujú sa.

allka

dobrý deň..doteraz som mala sosovky Air Optix Aqua s priemerom 14,2 .. mozem ich vymenit za tieto s priemerom 14 ??dakuje za odpoved

Poradňa

Dobrý deň, pri zmene šošoviek odporúčame poradiť sa s odborníkom a vyskúšať skúšobný pár, aby ste predišli prípadnej zmarenej investícii. Aj keď je celkom možné, že nebudete mať žiadny problém so šošovkami Biofinity, ktoré patria teraz k špičke ponúkaných šošoviek u nás na trhu.

Renáta

Dobry den, chcela aby som sa spytat musim mat 18 rokov ak si chcem kupit sosovky ( nielen cez internet ale aj v normalnom kamennom obchode) ??

Poradňa

Dobrý deň, nie nemusíte, no prvýkrát by Vám mal vybrať šošovky lekár.

dominika

dnes som navstivila kontaktologa, boli mi odporucene sosovky switch premier zakrivenie 8,6 a pani povedala, ze to nevadi, ze ja mam zakrivenie 8,4...avsak na internete tieto sosovky niesu dostupne, je velky rozdiel medzi tymito sosvkami a sosovkami switch premier? pripadne ake ine mesacne sosovky dostupne na stranke sa s nimi zhoduju..dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Biofinity sa robia len zo zakrivením 8,6. No aj tak, najdôležitejšia je celková konštrukcia šošovky. Môže sa stať, že Vám môžu vyhovovať Biofinity lepšie, ako ktorékoľvek so zakrivením 8,4. Odporúčame, radšej vyskúšať skúšobný pár šošoviek, aby ste neprišla o zmarenú investíciu.

dominika

dobry, zaujmalo by ma ci by som mohla nosit mesacne sosovky tejto znacky , ale zakrivenie na svojich terajsich mam 8,4 (dvojtyzdnove johnson&johnson) ale mesacne so zakrivenim 8,4 som na stranke nenasla.

Poradňa

Dobrý deň, Johnson&Johnson má mesačné šošovky v Z 8,4 Surevue. Biofinity sa robia len zo zakrivením 8,6. No aj tak, najdôležitejšia je celková konštrukcia šošovky. Môže sa stať, že Vám môžu viacej vyhovovať Biofinity. Odporúčame, poradiť sa s obborníkom a vyskúšať skúšobný pár šošoviek, aby ste neprišla o zmarenú investíciu.

ivana

Dobry den, nosim sosovky uz vyse 6 rokov a nemala som ziaden problem, mohla by som si zakupit tieto kontaktne sosovky aj ked zakrivenie mam 8.7? Vidim ze sa to pytala aj p. Milka a teda neviem dal by sa teda objednat skusobny par ? Za odpoved vopred dakujem

Poradňa

Dobrý deň, s veľkou pravdepodobnosťou by Vám mali vyhovovať. No vždy je najlepšie vyskúšať skúšobný pár šošoviek. Dajú sa u nás objednať šošovky len po 3 ks. Je nám ľúto, no jednu šošovku zadarmo na vyskúšanie neposielame.

Milka

Dobry den, chcela by som vyskusat silikon-hydrogelove sosovky. Mam namerane: diameter 14, zakrivenie 8,7. Viete mi poradit znacky, ktore s tymito parametrami dostat? Myslite, ze by som mohla skusit Biofinity so zakrivenim 8,6? Dakujem.

Poradňa

Dobrý deň, Biofinity sú skutočne veľmi kvalitné šošovky, nemal by byť problém so zakrivením, záleží viac na celkovej konštrukcii šošovky, no vždy je najlepšie šošovky vopred vyskúšať, aby ste predišli prípadnej zmarenej investícii.

eva

zdravim, chcela by som prejst z mesacnych na denne sosovky, ale ziadne som nenasla na moje oci...D-3,5 P14,00 Z 8,6, pouzivam biofinity chcela by som skusit jendy TopVue Daily ale su tam rozdielne paremetre P14,2 Z8,5..mohla by som??? dakujem za odpoved....

info@sosovky-kontaktne.sk

Prechod na iný druh šošoviek je veľmi individuálny. Najlepšie je, ak vám s tým poradí očný lekár. Podla vašich parametrov by ste mohli prejsť na Dailies AquaComfort Plus (14,0, 8,7), alebo Focus Dailies AllDayComfort (13,8, 8,6) alebo Soflens daily disposable (14,2, 8,6). Priemer a zakrivenie sa vždy nemusí úplne zhodovať, šošovky sú prispôsobivé.

Eva

Dobrý den, mám plusové dioptrie, ale s cilindrami, vyrábate aj take šošovky? dakujem za odpoved.

Poradňa

Dobrý deň, áno, jedná sa o Biofinity Toric.

lukas

Dobrý deň, ak si objednám jedno balenie kontaktných s dioptriou napr -1,25, tak mi príde 6 kontaktných s touto hodnotou ? Čiže v zásade ak mám pravé oko rozdielne od ľavého, tak si musím objednať ešte jedno balenie, so zodpovedajúcou hodnotou ? Pochopil som správne ? Ďakujem za odpoveď

Poradňa

Dobrý deň, pochopil ste to správne. Pri rozdielnych dioptriách potrebujete dve balenia. Kontaktné šošovky Biofinity ponúkame aj po 3 ks v balení.

Anna Serátorová

Dobry den, chcela by som si objednat kont.sosovky Biofinity, ale ja som doteraz mala vzdy sosovky s priemerom 14,2 a zakrivenim 8,6. Poradte mi prosim, budu mi sediet aj sosovky s priemerom 14,00 alebo je v tom rozdiel? Myslite si, ze by som si to mala dat radsej zmerat u oc.lekarky? Diky za odpoved. AS

Poradňa

Dobrý deň, vždy je pri zmene šošoviek lepšie vyskúšať skúšobný pár, aby ste mala istotu, že Vám šošovky budú dobre sedieť.

Viera

prosím Vás môžem si ich vybrať bez toho, aby som sa poradila s lekárkou, môj syn ma -2,5 dakujem

Poradňa

Dobrý deň, nepíšete , či ich už má syn vyskúšané. Ak áno, nie je problém si šošovky objednať.Ak nie, vždy odporúčame pri zmene kontaktných šošoviek navštíviť odborníka a vyskúšať skúšobný pár.

Robert

dobrý deň, je tu napísané ,,s možnosťou kontinuálneho nosenia,,. Znamená to že ich je možné nosiť 30 dní - 30 nocí, alebo je pri kontinuálnom nosení táto doba kratšia? ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, pochopil ste to dobre, nemuseli by sa vyberať 30 dni a 30 nocí, no určite je lepšie, ak si oči v noci aspoň občas oddýchnu. Môj syn ich tiež má, no cez noc si ich vyberá, len príležitostne v nich prespáva.