Biofinity (3 šošovky)

14.79 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? štvrtok 30.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
14.79 €

Výhodné balíčky

Biofinity - súčasná špička v obore

Kontaktné šošovky Biofinity ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Šošovky pre najnáročnejších užívateľov

Biofinity sú silikón-hydrogélové šošovky spoločnosti CooperVision s ojedinelou kombináciou vysokého obsahu vody a extrémnou priepustnosťou pre kyslík. Spolu s unikátnymi vlastnosťami materiálu tvoria v súčasnej dobe špičku v obore kontaktných šošoviek nielen na slovenskom trhu.

Ako hydrogél a silikón-hydrogél prenášajú kyslík k oku?

U klasických hydrogélových materiálov je prenášačom kyslíka a metabolitov cez materiál šošovky voda v nich obsiahnutá. Čím vyšší je obsah vody, tým vyššia je aj priepustnosť pre kyslík, ktorú vyjadrujeme hodnotou Dk. U silikón-hydrogélových materiálov sa prenos kyslíka a plynných metabolitov odohráva na inej báze, a to voľným prestupom cez miniatúrne kanáliky v šošovke.

48% vody aj vysoká priepustnosť O2

Kontaktné šošovky Biofinity prinášajú dokonalú rovnováhu medzi obsahom vody a priepustnosťou kyslíka, ktorá u nového páru dosahuje hodnoty 160 Dk / t (x10-9) . U bežných silikón-hydrogélových materiálov je priepustnosť kyslíka podmienená vysokým obsahom silikónových častíc a menším obsahom vody. Silikón je však zo svojej podstaty hydrofóbny (odpudzuje vodu). So zvyšujúcim sa obsahom silikónových častíc obsiahnutých v materiáli nutne dochádzalo k zníženej hydratáciu šošovky.

Riešenie - technológia AQUAFORM

Revolučná technológia AQUAFORM ™ , ktorá využíva nový silikónový monomer, priniesla oveľa efektívnejší prestup kyslíka materiálom. Podarilo sa tak prepojiť hydrofilné a silikónové komponenty tak, že došlo k vytvoreniu prirodzene zmáčavého materiálu. Molekuly vody sú rovnomerne zadržiavané vodíkovou väzbou v celom objeme kontaktnej šošovky. Novovytvorený silikón-hydrogélový materiál Comfilcon A tak nevyžaduje žiadne ďalšie povrchové úpravy ani použitie lubrikantov.

Spôsob užívania

Kontaktné šošovky Biofinity sú určené k dennému spôsobu nosenia i k prespávaniu . Sú vhodné dokonca aj k nepretržitému noseniu po dobu 30 dní bez vybratia z oka. Tento spôsob užívania však musí odporučiť očný špecialista po vyšetrení.

Čo je zmáčavosť?

Zmáčavosť je jednou z rozhodujúcich vlastností určujúcich komfort nosenia šošoviek. Zmáčavý povrch umožní rovnomerné rozloženie očného filmu po povrchu oka, šošovka je potom kvalitne lubrikovaná prirodzeným spôsobom.

Odolnosť Biofinity proti usadeninám

Materiál týchto kontaktných šošoviek je neionogénny, tzn. neobsahuje elektricky nabité častice. Preto je veľmi odolný voči vytváraniu proteínových a lipidových usadenín ,ktoré sú obsiahnuté v očnej sekrécii a samozrejme aj vo vonkajšom okolí.

Ďalšími pozitívnymi vlastnosťami kontaktných šošoviek sú:

  • asférická predná plocha, ktorá zlepšuje optické vlastnosti šošovky obzvlášť ostrosť videnia za horších svetelných podmienok a umožňuje korekciu nižšieho astigmatizmu a presbyopie
  • zaoblené okraje zvyšujúce komfort nosenia a obmedzujúce vznik farebných defektov v mieste dotyku s okom
  • viackrivková zadná plocha ,ktorá lepšie rozkladá tlak na plochu oka, a tým zvyšuje komfort nosenia

Vlastnosti - Biofinity (3 šošovky)

Výrobcovia: CooperVision
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.00
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 160 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 48%
Názov produktu: Biofinity
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (36)

Máte nejaké otázky?
Petra

Dobrý deň, možem k tymto sosovkam použivať roztok Solunate? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Petra, ďakujeme Vám za otázku. Tento roztok v súčasnej dobe nemáme v ponuke. Podľa dostupných informácií sa jedná o univerzálny roztok určený na starostlivosť mäkkých kontaktných šošoviek vrátane silikón-hydrogélových. Na starostlivosť o tieto šošovky ho teda môžete používať. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.

Marcela

Dobry den .. viete mi prosim podla skusenosti zakaznikov poradit ci by mi mohli vyhovovat sosovky Biofinity ked som doposial pozivala oasys (Dia 14 .. D -4,25 .. BC 8,4)? .. viacmenej som s nimi spokojna ale mam pomerne dost skoro mam pocit suchsich oci a slabsieho videnia .. chcela by som teda vyskusat ine .. dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky Biofinity patria k jedným z najobľúbenejších produktov na trhu. Bohužiaľ ale nie je možné povedať, či budú 100% vhodné aj pre Vás. Materiály šošoviek sú rôzne, s rôznymi vlastnosťami, a každé oči vyžadujú niečo trochu iné. Bohužiaľ nemáme možnosť ponúknuť Vám skúšobné šošovky, takže by sme Vám pred priamym nákupom odporúčali navštíviť kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky vyskúšať. V prípade, že pre Vás budeme môcť niečo urobiť, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Miroslava Iracká

Dobry den. Pri poslednej objednavke sa mi stalo, ze kontaktne sosovky dostavaju ruzovy nadych a to uz po 2- 3 dnoch pouzivania. Je to normalne alebo je to nejaka vyrobna vada. Daju sa reklamovat?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. O takejto situácii nás zatiaľ žiadny zákazník neinformoval. Šošovky nám prosím pošlite na reklamáciu. Vložte ich prosím do puzdra s čerstvou dávkou roztoku a starostlivo zabalené ich pošlite na adresu Muchovo námestie 3624/8, 851 01 Bratislava (ID 9269368). Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Alexandra

Dobrý deň. Už dlhé roky používam šošovky AIR OPTIX AQUA Alcon , v poslednej dobe mam pocit suchšieho oka. Čitala som na vasej stranke o šošovkách Biofinity, viete mi povedať či sú lepšie ako tie Air Optix Aqua? Nedá sa u vás kúpiť jedna šošovka z Biofinity aby som ju vyskúsala? Lebo mám rozdiel dioptrii, na jedno oko -2 a na druhé -0,5 . Potrebujem doobjednať -0,5, , lebo -2 ešte mám, je vhodné skombinovať dve rozdielne značky? Na jedno oko AIR OPTIX AQUA a na druhé Biofinity? Bojím sa že keby som si objednala z Biofinity z obidvoch dioptrii a nebudú mi sedieť čo potom s tým... Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Bohužiaľ nie sme schopní posúdiť, ako pohodlné Vám nové kontaktné šošovky budú. Je nutné ich vyskúšať. Radi by sme Vám vyšli v ústrety, ale môžeme predávať len oficiálne distribuované balenie kontaktných šošoviek. Bohužiaľ veľmi málo výrobcov poskytuje balenie po jednej šošovke. Skúšobné šošovky sú výsadou lekárov, kontaktológov a aplikačných stredísk. Môžeme Vám ponúknuť kontaktné šošovky od značky TopVue, ktorá jednošošovkové balenie ponúka. Môžete vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Air. Od mnohých zákazníkov sme mali pozitívne reakcie pri prechode z Air Optix Aqua na TopVue Air. Môžete zakúpiť jednošošovkové balenie, alebo balenie klasické, u ktorého je možné v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Kombinácia značiek by nemala byť problém, ale je nutné nájsť také šošovky, ktoré budú vyhovujúce. Pocitov suchého oka by Vás mohli zbaviť zvlhčujúce očné kvapky a mnohokrát pomôže zmena roztoku na kontaktné šošovky. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Diana Kalatová

Zdravím, chcela by som sa opýtať aký je rozdiel medzi šošvkami Biofinity XR a obyčajnými Biofinity?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Rozdiel u týchto kontaktných šošoviek je v dostupných parametroch. Biofinity XR sú dodávané vo vyšších dioptrických hodnotách ako Biofinity. Materiál šošoviek je totožný a líšia sa priepustnosťou kyslíka. V prípade ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ prajeme krásny deň.

Karolína Havlíčková

Dobrý deň, mladšia dcéra (15 rokov) používa na tieto šošovky (Biofinity, ale toric) roztok AO SEPT. Očná doktorka sa nás spýtala, že prečo taký agresívny. Používame ho už 3 roky a sme s ním veľmi spokojný. Je vhodný na dlhodobé používanie? A je naozaj agresívny a aj pri správnom používaní sa môžeme niečoho obávať?

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde bychom rozdně nenazvali jako agresivní. Je to peroxidový čistící systém, u kterého musí proběhnout neutralizační fáze. Roztoky tohoto typu jsou účinnější než běžné víceúčelové roztoky. Při jejich používání je nutné dodržovat přesně daný postup. Pokud jste s roztokem spokojeni a nemá žádné nežádoucí účinky na oči, jistě není důvod ho měnit. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Jana Maceková

Dakujem Vam za odpoved. Dvojtyzdnove sosovky s rovnakymi parametrami ako Biofinity ktore by ste mi odporucili prosim? Dakujem pekne.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Mezi dvoutýdenními kontaktními čočkami bohužel není příliš velký výběr. Naprosto stejně parametry nemají ani jedny dvoutýdenní čočky v naší nabídce. Oko by mělo tolerovat rozdíl do 0,20 v průměru a zakřivení, takže Vám můžeme doporučit například Acuvue Oasys nebo TopVue Premium. Abyste zjistila, které čočky budou vhodné, musíte je vždy vyzkoušet. Je zde tedy riziko, že pro Vás bude nákup zbytečnou finanční investicí. U čoček Topvue je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.
DB Schenker Jana Maceková

Dobry den, pouzivam kontaktne sosovky, najprv som mala TopVue aj TopVue Air, potom som skusala Biofinity, tie su boli asi najlepsie, ale aj tak ma po par hodinach zacnu stipat oci. Nemozem ich nosit viac dni po sebe, kvoli tomuto. Su nejake novsie s vyssim obsahom vody, alebo kde sa tolko nevysusuju oci? Dakujem pekne.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pohodlí při nošení kontaktních čoček je velice individuální záležitostí. Z pohledu našeho i očních specialistů,jsou pro citlivé oči nejlepší volbou jednodenní kontaktní čočky. Vyšší podíl vody v kontaktních čočkách jistě také může přispět k pohodlí při nošení. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Elite, nebo například Dailies TOTAL1. Pokud chcete zůstat u měsíčních kontaktních čoček, vyberete si pro jejich čištění roztok obsahující hyaluronát sodný, který dodává kontaktním čočkám potřebnou lubrikaci. Můžeme Vám doporučit roztok Gelone a Laim-Care. Jistě také není od věci mít u sebe vždy zvlhčující oční kapky, které oči zklidní a obnoví pohodlnost nasazených čoček. I u kapek Vám můžeme doporučit Laim-Care Gel Drops a oční kapky Gelone. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Monika

Dobry den, objednala som si Biofinity (3 sosovky), ale krabicka sa lisi ako uvadzate vy na stranke. Chyba tam text vlavo. Objednala som si ich uz 2x..lebo som s nimi velmi spokojna. Este som ich neotvorila, pretoze rozmyslam, ze ich vratim. Preco ten rozdiel? / text: Aquaform Comfort Science contact lenses/ - na krabicke, ktora mi prisla iba: 3 contact lenses Preco uvadzate na svojej stranke sosovky v inom obale ako pridu???

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Prověřili jsme si stav ve skladu a jsou k dispozici obě verze krabiček. Děkujeme Vám za upozornění a v co nejkratší době doplníme do galerie i druhou verzi balení. A žádném případě nemusíte mít strach čočky použít - takto jsme čočky obdrželi od výrobce. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Beáta Halásová

Dobrý deň. Ako si mám objednať šošovky keď má na každé oko rozdielnu dioptriu ? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, v tomto prípade potrebujete zvoliť dve balenia šošoviek z ktorého bude každé obsahovať veľkosť dioptrie, ktoré pre každé oko potrebujete.

Beata

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat uz dlhe roky pouzivam acuvue oasys, tak som si chcela vyskusat ci nie su uz lepsie, kvalitnejsie sososvky na trhu. Tak som nasla tieto sosovky od Biofinity, mozete mi potvrdit ci su kvalitnejsie ako acuvue oasys? Okrem toho sa chcem opytat nosim zakrivenie 8.4 ale tie biofinity su len 8,6 su napriek tomu vhodne aj pre mna? Nahodou neponukate aj skusobny par tych sosoviek? Som citala ze uz je aj novsia verzia- Biofinity Energy. dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, bohužiaľ Vám nemôžeme potvrdiť ktoré šošovky sú kvalitnejšie, pretože každému vyhovujú iné šošovky. Čo sa týka zakrivenia, menší rozdiel by vám nemal spôsobiť problém. Odporúčame vyskúšať šošovky vo vašej optike, aby ste si bola istá, že vám budú vyhovovať.

Monika

Dobrý deň! Momentálne používam jednodňové šošovky Proclear, som s nimi aj spokojná, teraz by som však chcela vyskúšať aj mesačné šošovky. Chcem sa opýtať, či odporúčate tieto šošovky Biofinity, alebo mám kúpiť radšej Proclear? Denne trávim veľa času aj pred počítačom, preto nie som si istá, že ktoré by boli vhodnejšie.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, určite sa nebojte vyskúšať šošovky Biofinity, sú vysoko kvalitné a tešia sa vysokej spokojnosti zákazníkov. Záleží len na vás, ktorej značke dáte prednosť. Prajeme príjemné nosenie.

Maroš Melikant

dobrý deň , chcel by som sa opýtať aký ma zmysel balenie s 3 šošovkami ? znamená to 1 pár a 1 šošovka ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, zmysel balenia s tromi šošovkami je taký, ak potrebujete napríklad na každé oko šošovku s inými parametrami, ale nechcete si kupovať dve balenia po 6 kusoch šošoviek, ktoré vám vydržia pol roka, ale chcete mať tieto balenia na tri mesiace. Na základe toho si kúpite dve rôzne balenia s tromi šošovkami na štvrťroka.

annemary

dobry den, tym mesacnym sosovkam po tri kusy v baleni.. sa mysli jedne sosovky na mesiac, tym padom su na tri mesiace..ano?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, áno je to presne tak ako hovoríte. Jedno balenie s 3 šošovkami, kde každá vydrží mesiac, vám pri správnej starostlivosti o šošovky vydrží 3 mesiace.

Tomáš

Dobrý deň, je nejaký rozdiel medzi šošovkami biofinity a šošovkami Mediflex Elite? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, jedná sa o tie isté šošovky. V našom informačnom portáli Privátne značky kontaktných šošoviek nájdete presný ekvivalent k jednotlivým kontaktným šošovkám.
Lubica NIttmannova

Dobry den. prosim vas maju tieto sosvky nejake zafarbenie ? Alebo su uplne priesvitne ? dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky majú len jemné manipulačné zafarbenie do modra, ktoré nemá žiaden vplyv na zafarbenie vašich očí.

Roman

Dobry den,tieto sosovky sa mozu nosit mesiac nepretrzite?Aky roztok je k nim vhodny?Budu mi sediet ked mam priemer 14.2?Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, tieto šošovky sú vhodné aj k nepretržitému noseniu po dobu 30 dní bez vybratia z oka, avšak tento spôsob užívania musí odporučiť očný špecialista po vyšetrení. Vhodné sú všetky roztoky určené na mäkké kontaktné šošovky, odporúčame napr. Gelone 360. Čo sa týka priemeru, tak nevhodne zvolený by mohol spôsobovať podráždenie oka šošovkou, preto by bolo lepšie sa poradiť s očným špecialistom.
Monika

Zdravim, chcem sa spytat...doteraz som pouzivala iba ciba vision aqua s priemerom 14,2 a zakrivenim 8,6. Myslite, ze by mi sedeli tieto s priemerom 14,00?? Je to velky rozdiel?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, každé oko reaguje inak, teda Vám nemôžeme povedať, či Vám budú šošovky sedieť, ale takýto malý rozdiel by nemal byť zásadný problém.

Alexandra Vrábelová

je k nim vhodny roztok opti free?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, roztok Opti Free je vhodný.

Tomáš

Zdravím, Chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi sférickými a asférickymi šošovkami a čo sa stane ak si namiesto sférickych kúpim asférické?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, asférická šošovka nemá tradičný rovnomerne klenutý tvar, ale je klenutá strmejšie. Hodnota týchto šošoviek je udávaná iba na úsečke dĺžky 3 mm vedúcej stredom šošovky. Ak vám vyhovujú všetky parametre šošovky, nemal by to byť problém.

Michal Solčiansky

Zdravim, ja len taku otazocku, zaujali ma tieto sosovky svojou priepustnostou kyslika aj obsahom vody atd atd, rad by som skusil, no teraz mam 14.2 a tieto su 14.. Nemal by to byt problem ze nie, aj tak mam pocit ze 14.2 trosku mojim bulvam vadia :D pri pohybe oka do stran :).. Vdaka

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel 0,1 - 0,2 by nemal byť zásadný problém, nemôžeme Vám však s určitosťou povedať, či Vám šošovky budú sedieť správne.

Miska

Dobrý deň, chcem sa opýtať či by pre mna boli tieto šošovky vhodné , pretože do teraz som vždy mala zakrivenie šošovky 8,4 a tieto su 8,6 ...či je to veľká prekažka. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, rozdiel v zakrivení 0.1 až 0.2 by nemal byť problém, ale nemôžeme Vám to zaručiť. Každému sedia šošovky inak.

Zuzana

Dobrý deň, dnes som si u vás objednala tieto šošovky. Keďže som šoférka, chcem sa opýtať, či mi aj vy viete vystaviť preukaz o nosení kontaktných šošoviek a poslať ho s objednávkou alebo to môže len očný lekár? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, preukaz o nosení kontaktných šošoviek nevystavujeme, ak ho potrebujete na šoférovanie radšej navštívte očného lekára.

Ľubica Tóthova

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či nie je možné objednať si len jednu šošovku , z dôvodu , že som jednu stratila. Ďakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, šošovky Biofinity ponukáme v balení 6 ks, takže jedna šošovka sa objednať nedá.
Barbora

je k nim vhodny roztok Gelone?

Poradňa

Áno je vhodný.

Luckia

je k nim vhodny roztok solo care aqua ??

Poradňa

Áno, je tiež vhodný.

Anonymous

som spokojny

Anonymous

Úplná spokojnosť

Anonymous

Úplná spokojnosť

Lukáš

Splnili i moje očakávania. Predtým som mal staršie jednodňové šošovky tejto značky a tie ma neustále rezali od okamžiku vloženia do oka. Preto som mal obavy, avšak na oko padli ako uliate, žiadne škrabanie alebo rezanie. Vyskúšal som si s nimi i prespanie a neviem si ich vynachváliť.

Anonymous

chcela som vyskúšať niečo nové, čítala som dobré recenzie pre náročných zákazníkov, splnili moje očakávania

Anonymous

doporučujem aj ostatným

Anonymous

- výborné, pohodlné, dobrá manipulácia s nimi - odporúčam

Anonymous

Vyborna kvalita cociek - necitit na ociach, oci nie su cervene ako pri inych cockach, moznost ponechat cocky aj cez noc Sosovky jednoznacne odporucam aj pre nositelov s velmi citlivymi ocami (vyskusala som asi 10 druhov cociek pokym som nasla tieto vyborne sosovky-biofinity) vobec nie je potrebne pouzivat kvapky na zvlhcenie oci (pri inych sosovkach som bola nutena pouzivat aj kvapky na zvlhcenie)

Anonymous

Absolútna špička.

Lucia

Meniť po 30 dnoch znamená ze sa má menit jeden pár alebo celý balík šošoviek???

Poradňa

Každá kontaktná šošovka je použiteľná 30 dní po otvorení. Ak máte rovnaké dioptrie, jedno balenie 6 ks je na 3 mesiace.