Avaira Vitality Toric (6 šošoviek)

21.89 €
92% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? utorok 16.4. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
21.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Avaira Vitality Toric

CooperVision rozšíril svoju ponuku kontaktných šošoviek o Avaira Vitality Toric. Tieto mesačné kontaktné šošovky spoločnosť uviedla ako náhradu za doterajšie Avaira Toric.
CooperVision pôvodné torické šošovky vylepšil a výsledkom sú Avaira Vitality Toric, ktoré sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu Fanfilcon A s obsahom vody 55% a priepustnosťou kyslíka 90 Dk/t.

Kontaktné šošovky Avaira Vitality Toric sú dostupné aj v menšom balení 3 kusov.

Design presne na mieru tórických šošoviek

Kontaktné šošovky Avaira Vitality Toric sú špeciálne tvarované - tento design nesie názov Optimised Toric Lens Geomerty. V praxi to znamená, že tieto astigmatické šošovky majú jednotné horizontálne tenšenie, ktoré zlepšuje stabilnú polohu na oku a zlepšuje kvalitu videnia. O správne usadenie šošovky na oku sa stará aj balastná stabilizácia. (Ide o rozloženie materiálu šošovky do optimálnej hustoty.) Ďalej je tu extra hladká stabilizačná oblasť, ktorá sa stará o výnimočný komfort pri nosení, pretože pri žmurkaní nedochádza k žiadnemu nepríjemnému treniu. V neposlednom rade sa tento design šošovky vyznačuje dostatočne veľkou torickou optickou zónou, vďaka ktorej nie je korekcia videnia nijako obmedzovaná - užijete si teda jasný a ostro videný obraz.

UV ochrana prvého stupňa

Šošovky Avaira Vitality Toric majú zavedený UV filter prvej kategórie. Ten je schopný zachytiť 90% UVA a 99% UVB žiarenia. Aj keď ide o UV filter najvyššieho stupňa, nemali by ste zabúdať na slnečné okuliare. Jedine tie poskytnú ochranu proti UV žiareniu celému oku.

Pri kontaktných šošovkách Avaita Vitality Toric nájdete všetko, čo máte radi na Avaira Toric a ešte niečo navyše!

Spoločnosť CooperVision uskutočnila testovanie s nositeľmi Avaira Toric. Boli im aplikované Avaira Vitality Toric a po mesiaci klienti vyhodnotili pohodlie aj stabilitu videnia lepšie u novších a vylepšených Avaira Vitality Toric.

Vlastnosti - Avaira Vitality Toric (6 šošoviek)

Výrobcovia: CooperVision
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.50
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 55%
Priepustnosť O2: 90 Dk/t
Názov produktu: Avaira Vitality Toric
Materiál: Fanfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
Môžem v šošovkách spať?: Nie
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 27.79 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (5)

Máte nejaké otázky?
Michaela Lacková

Dobrý deň, aké parametre na kontaktné šošovky si mám zvoliť, ak mám takéto dioptrie: PO: -4,5 sph cyl -0,75 ax 15 ĽO: -4,25 sph cyl -0,75 ax 147 Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Michaela, ďakujeme Vám za otázku. Vaše okuliarové dioptrické hodnoty bude nutné pre nákup šošoviek upraviť. Na korekciu pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.25, cylindra -0.75 a osi 20°. Na korekciu ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.00, cylindra -0.75 a osi 150°. Ak tieto šošovky nemáte odborne aplikované ani vyskúšané, zvážte túto možnosť. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialitu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom týchto šošoviek spolupracuje. Ak sa rozhodnete šošovky napriek tomu skúšať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Richard

Dobrý deň, kúpil som si kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism, ktoré ste mi odporučili v predošlom komentáru. Ľavé oko sadlo výborne ale Práve oko vôbec nie. Môžem využiť garanciu vrátenia peňazí? Ak áno ako mám postupovať? Vopred ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Richard, ďakujeme Vám za ďalší komentár. Je nám veľmi ľúto, že Vám korekcia na pravom oku nevyhovuje, to se, bohužiaľ, občas stáva. Našťastie môžete využiť Garanciu vrátenia peňazí. Všetky informáce o službe nájdete TU. Pokiaľ by Vám nejaký krok nebol jasný, kontaktujte naše zákaznícke oddelenie na telefónnom čísle +421 220 570 792 v čase Po-Pia: 8:00 – 16:00. Pekný deň.
Richard

Dobrý deň, môžem sa spýtať prosím, že aké hodnoty šošoviek mám zvoliť ak mám dioptrie: PO: sph -1, cyl -1,5, ax 10 ĽO: sph -1, cyl -1, ax 155

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Pri šošovkách by ste si mali vybrať dioptriu -1,00, cylinder -1,25 a os 10° pre pravé oko. Pre ľavé oko dioptriu -1,00, cylinder -0,75 a os 150°. Pokiaľ ale zatiaľ nemáte s tórickými šošovkami skúsenosť, zvážte vyskúšanie šošoviek TopVue Premium for Astigmatism, pri ktorých môžete v prípade potreby využiť službu Garancie vrátenie peňazí. Pokiaľ budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Romana

Dobrý deň, dlho používam tieto kontaktné šošovky, no zo zdravotných dôvodov som musela začať užívať lieky, ktoré vo vedľajších účinkoch majú aj suché oči. Chcela by som sa teda opýtať, či by ste mi vedeli odporučiť šošovky, ktoré sú priepustné O2 a zároveň vedia oko čo najlepšie hydratovať aby som sa tohto pocitu suchých očí zbavila. Moje parametre sú: Pravé oko: BC 8.5; DIA 14.5; PWR -4,75; CYL -1.25; AX 010 Ľavé oko: BC 8.5; DIA 14.5; PWR - 4,75; CYL -1.25; AX 170 Vopred ďakujem za pomoc

Zákaznícky servis
Dobrý deň Romana, ďakujeme Vám za otázku. Kontaktné šošovky Avaira Vitality Toric, ktoré používate sú veľmi dobré. Ak Vás trápi len pocit suchých očí, bolo by lepšie najprv vyskúšať zvlhčovať očí v priebehu celého dňa. Očných kapiek, ktoré cielia práve na tento problém je mnoho, ale my by sme Vám odporučili očné kvapky Hylo GEL, ktoré sú určené k ťažším formám suchého oka alebo očné kvapky Hylo COMOD, ktoré sú určené na mierne až stredné ťažké formy suchého oka. Ak by ste rada zmenili značku kontaktných šošoviek, zvážte prosím odbornú re-aplikáciu kontaktných šošoviek u očného špecialistu, ktorý Vám na základe vyšetrenia odporučí šošovky, ktoré Vám budú najlepšie vyhovovať. Následne nákupy na internete sa potom nestanú nevhodnou investíciou. Pokiaľ ste ochotná zariskovať, môžeme Vám z nášho sortimentu ponúknuť dvoje kontaktné šošovky s vysokou priepustnosťou kyslíka a dostatočným obsahom vody. Ide o kontaktné šošovky Biofinity toric alebo Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ivana

Dobrý deň, prosím aké hodnoty šošoviek mám zvoliť pre dioptrie PO -2,75, Cyl -0,5, Os 165 a ĽO -2, Cyl -0,75, Os 0. Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ivana, ďakujeme Vám za komentár. Aj napriek tomu, že máte astigmatizmus, Vaše dioptrické hodnoty na pravom oku sa musia previesť na sféru. Po prepočte Vám ku korekcii zraku postačí klasická sférická kontaktná šošovka Avaira Vitality s hodnotou dioptrie -3,00. Ku korekcii ľavého oka už budete potrebovať tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku. Pri tomto oku máte veľmi neobvyklú hodnotu osi. Nulová os nie je v žiadnej ponuke kontaktných šošoviek a v takom prípade sa zadává os 180°. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať tórickú kontaktnú šošovku Avaira Vitality Toric s hodnotou dioptrie -2,00, cylindrom -0,75 a osou 180°. Ak kontaktné šošovky nemáte vyskúšané, zvážte prosím aplikáciu kontaktných šošoviek očným špecialistom, ktorý Vám umožní kontaktné šošovky vyskúšať. Potom budete môct na internete nakupovať bez obáv zo straty investície. Alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pretože sa v oboch prípadoch jedná o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si kúpiť aj roztok na kontaktné šošovky. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.