AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

7.89 €
99% odporúčaní
Upozornenie: Tento roztok je peroxidový. Dodržiavajte správny postup čistenia šošoviek.
Kedy odošleme? Vyberte si parametre
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €

Roztok na kontaktné šošovky AO SEPT PLUS HydraGlyde

AO Sept Plus HydraGlyde je peroxidový roztok určený k dezinfekcii všetkých druhov mäkkých i tvrdých kontaktných šošoviek obohatený o zvlhčujúcu zložku HydraGlyde, ktorá prepožičiava šošovkám potrebnú vlhkosť po celú dobu, kedy sú nasadené na očiach. Súčasťou balenia tohto roztoku je špeciálne puzdro, ktoré obsahuje katalyzačné činidlo AODIS potrebné pre správny priebeh čistiaceho procesu.

Dôležité upozornenia

 • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte priamo do očí, mohlo by dôjsť k podráždeniu, ale aj k poškodeniu oka.
 • Roztok v žiadnom prípade neslúži na oplachovanie kontaktných šošoviek pred nasadením.
 • Na čistenie kontaktných šošoviek používajte vždy iba špeciálne púzdro s neutralizačným diskom.
 • Nikdy nevyberajte šošovky z puzdra skôr, než skončí proces neutralizácie - min. 6 hodín.
 • Vždy vyčkajte, až bude proces čistenia dokončený. V tomto momente už nie sú viditeľné bublinky, ktoré sa uvoľňujú pri chemickej reakcii.
 • Puzdro naplňujte roztokom vždy po vyznačenú rysku. V prípade nedostatku roztoku sa nemusí očistiť celá šošovka, naopak pri prebytku môže roztok počas čistenia vytiecť.
 • S puzdrom po naliatí roztoku už nijako nemanipulujte, nechajte ho stáť.
 • Pravidelne puzdro vymieňajte, schopnosť neutralizácie roztoku sa postupom času znižuje.
 • Vždy dbajte na pokyny výrobcu.

Dlhotrvajúca hydratácia

Zvlhčujúci komplex HydraGlyde sa viaže na povrch šošoviek, kde vytvorí vrstvu brániacu vysychaniu po dobu až 16-tich hodín. Šošovky sú po celú dobu dostatočne vlhké a poskytujú nositeľovi potrebné pohodlie.

Ako AO Sept Plus Hydraglyde funguje?

Účinnú čistiacu zložkou AO Sept Plus tvorí 3% roztok peroxidu vodíka. Pri procese čistenia dochádza nie len k samotnej dezinfekcii šošoviek, ale tiež k následnej neutralizácii peroxidovej zložky roztoku.

Dezinfekčná fáza

Peroxid vodíka má charakter zriedenej kyseliny, preto účinne odstraňuje zo šošoviek všetky usadeniny aj nežiadúce mikroorganizmy. Pri priamom kontakte peroxidu s citlivým tkanivom oka by mohlo dôjsť k jeho poleptaniu. Pri procese dezinfekcie teda musí nutne prebehnúť aj následná fáza neutralizácie peroxidovej zložky.

Neutralizačná fáza

Aby došlo k úplnej neutralizácii roztoku, je nutná prítomnosť katalyzačného činidla, ktoré je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde zaistené systémom AODISK. Táto neutralizačná zložka sa nachádza v špeciálnom puzdre na šošovky, ktoré je súčasťou balenia roztoku.

Ako správe AO Sept Plus HydraGlyde použiť?

Vybraté šošovky sú ukladané do košíčkov puzdra, ktoré musia byť následne zaliate roztokom do vyššie vyznačenej plniacej rysky. Šošovky musia byť uložené s roztokom po dobu minimálne 6-tich hodín, aby bola zaistená úplná neutralizácia roztoku. Šošovky môžu zostať uložené v roztoku maximálne po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby musí byť roztok v puzdre vymenený za čerstvý.

Vlastnosti - AO SEPT PLUS HydraGlyde 90 ml

Výrobcovia: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 3 mesiace
Obsah: 90 ml
Konzervanty: Nie
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Roztok Laim Care Peroxide 100 ml

 • Peroxidový roztok
 • Perfektná dezinfekcia šošoviek
 • Obsahuje špeciálne neutralizačné puzdro
Cena: 6.49 €

Komentáre (1)

Máte nejaké otázky?
Lucia Hilková

Roztok som používala podľa návodu. Koniec koncov nosím šošovky už 21rokov, takže viem čo robiť. Ale tento roztok nieje dobrý. Ešte som sa len dotkla šošovkou, ktorá bola v tom roztoku oka a už ma oko začalo neskutočne štipat, normálne taká bolesť, že som si myslela že som si do oka naliala kyselinu. Asi 10min som ho nemohla ani otvoriť, slzelo a celé bielko som mala úplne červené. Už nikdy viac, Naozaj. Veľmi zlý roztok.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za spätnú väzbu. Roztok AO Sept je na peroxidovej báze a pri peroxidových roztokov je zásadné, aby prebehla chemická reakcia - neutralizácia a vždy sa používalo puzdro dodávané s roztokom, ktoré obsahuje katalyzačný disk. Podľa Vášho popisu situácie to vyzerá, že chemická reakcia neprebehla do úplnej neutralizácie roztoku alebo neprebehla vôbec. Bohužiaľ takto na diaľku nie sme schopní určiť či uplynula potrebná doba neutralizačnej fázy (cca 6 hodín), alebo je nefunkčný katalyzačný disk, alebo môže byť aj iný problém. Ak ste dodržali všetky zásady manipulácie s peroxidovým rotokom a stala sa Vám taká nepríjemnosť, pošlite nám, prosím, roztok is puzdrom na reklamáciu. Tým sa roztok dostane na posúdenie až k výrobcovi, dostane tak spätnú väzbu aj on a Vám sa vráti vložená investícia. Pekný deň.