AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

12.89 €
97% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Upozornenie: Tento roztok je peroxidový. Dodržiavajte správny postup čistenia šošoviek.
Kedy odošleme? Štvrtok 26.5. Stock day info: Today 26. máj Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 26. máj Vyberte si parametre
12.89 €
12.89 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €

Roztok na kontaktné šošovky AO SEPT PLUS HydraGlyde

AO Sept Plus HydraGlyde je peroxidový roztok určený k dezinfekcii všetkých druhov mäkkých i tvrdých kontaktných šošoviek obohatený o zvlhčujúcu zložku HydraGlyde, ktorá prepožičiava šošovkám potrebnú vlhkosť po celú dobu, kedy sú nasadené na očiach. Súčasťou balenia tohto roztoku je špeciálne puzdro, ktoré obsahuje katalyzačné činidlo AODIS potrebné pre správny priebeh čistiaceho procesu.

Dôležité upozornenia

  • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte priamo do očí, mohlo by dôjsť k podráždeniu, ale aj k poškodeniu oka.
  • Roztok v žiadnom prípade neslúži na oplachovanie kontaktných šošoviek pred nasadením.
  • Na čistenie kontaktných šošoviek používajte vždy iba špeciálne púzdro s neutralizačným diskom.
  • Nikdy nevyberajte šošovky z puzdra skôr, než skončí proces neutralizácie - min. 6 hodín.
  • Vždy vyčkajte, až bude proces čistenia dokončený. V tomto momente už nie sú viditeľné bublinky, ktoré sa uvoľňujú pri chemickej reakcii.
  • Puzdro naplňujte roztokom vždy po vyznačenú rysku. V prípade nedostatku roztoku sa nemusí očistiť celá šošovka, naopak pri prebytku môže roztok počas čistenia vytiecť.
  • S puzdrom po naliatí roztoku už nijako nemanipulujte, nechajte ho stáť.
  • Pravidelne puzdro vymieňajte, schopnosť neutralizácie roztoku sa postupom času znižuje.
  • Vždy dbajte na pokyny výrobcu.

Dlhotrvajúca hydratácia

Zvlhčujúci komplex HydraGlyde sa viaže na povrch šošoviek, kde vytvorí vrstvu brániacu vysychaniu po dobu až 16-tich hodín. Šošovky sú po celú dobu dostatočne vlhké a poskytujú nositeľovi potrebné pohodlie.

Ako AO Sept Plus Hydraglyde funguje?

Účinnú čistiacu zložkou AO Sept Plus tvorí 3% roztok peroxidu vodíka. Pri procese čistenia dochádza nie len k samotnej dezinfekcii šošoviek, ale tiež k následnej neutralizácii peroxidovej zložky roztoku.

Dezinfekčná fáza

Peroxid vodíka má charakter zriedenej kyseliny, preto účinne odstraňuje zo šošoviek všetky usadeniny aj nežiadúce mikroorganizmy. Pri priamom kontakte peroxidu s citlivým tkanivom oka by mohlo dôjsť k jeho poleptaniu. Pri procese dezinfekcie teda musí nutne prebehnúť aj následná fáza neutralizácie peroxidovej zložky.

Neutralizačná fáza

Aby došlo k úplnej neutralizácii roztoku, je nutná prítomnosť katalyzačného činidla, ktoré je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde zaistené systémom AODISK. Táto neutralizačná zložka sa nachádza v špeciálnom puzdre na šošovky, ktoré je súčasťou balenia roztoku.

Ako správe AO Sept Plus HydraGlyde použiť?

Vybraté šošovky sú ukladané do košíčkov puzdra, ktoré musia byť následne zaliate roztokom do vyššie vyznačenej plniacej rysky. Šošovky musia byť uložené s roztokom po dobu minimálne 6-tich hodín, aby bola zaistená úplná neutralizácia roztoku. Šošovky môžu zostať uložené v roztoku maximálne po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby musí byť roztok v puzdre vymenený za čerstvý.

Vlastnosti

Výrobcovia: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 360 ml
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 3 mesiace
Konzervanty: Nie
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (2)

Comments: Do you have any questions?

marian

dobry den v navode sa pise ,ze puzdro s neutralizacnym diskom treba menit. po kolkych cykloch treba puzdro vymenit? vystaci jedno puzdro na 360 ml balenie? presiel som na tento roztok a po osmich hodinach neutralizacie som po nalozeni sosoviek citil jemne palenie. pocas dna som uz ale vobec nepouzival kvapky ,co som pri neperoxidovom roztoku musel. moze to palenie sposobovat ina zlozka roztoku ako peroxid? dakujem za odpoved

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň Marián, ďakujeme Vám za otázku. Peroxidový roztok sa po neutralizačnej fáze stane fyziologickým roztokom, ktorý má neutrálne pH a oči nedráždi. Princíp stojí na chemickej reakcii. Roztok neobsahuje konzervanty ani iné látky, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu. To je hlavní dôvod, prečo je tento roztok vhodný pre alergikov. Signálom, že reakcia prebehla, je neprítomnosť bubliniek, ktoré pri reakci vznikajú. Potom sa môžu šošovky bez oplachovania nasadiť. Žiadne pálenie alebo nepríjemný pocit by sa nemal objaviť. Ak Vás šošovky pálili, mohlo by to byť z 2 dôvodov. Buď reakcia neprebehla tak ako mala, alebo sa do závitu dostal roztok, ktorý nezreagoval a počas manipulácie pri nasadzování sa dostal na šošovky. Pri peroxidových roztokoch musí byť užívateľ maximálne opatrný. Jedno púzdro vystačí na jedno balenie peroxidového roztoku. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Štefan Kurušta

Používam ho už dlhodobo a som s ním spokojný

Odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, máme radosť. Želáme pekný týždeň.