AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

22.99 €

Skladom > 1000 ks

attributesPrimary

Piatok 26.5.

blank
AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml  - Alcon (Ciba Vision)
  • Poštovné zadarmo

Hodnotené 124 x

Roztok na kontaktné šošovky AO SEPT PLUS HydraGlyde

AO Sept Plus HydraGlyde je peroxidový roztok určený k dezinfekcii všetkých druhov mäkkých i tvrdých kontaktných šošoviek obohatený o zvlhčujúcu zložku HydraGlyde, ktorá prepožičiava šošovkám potrebnú vlhkosť po celú dobu, kedy sú nasadené na očiach. Súčasťou balenia tohto roztoku je špeciálne puzdro, ktoré obsahuje katalyzačné činidlo AODIS potrebné pre správny priebeh čistiaceho procesu.

Dlhotrvajúca hydratácia

Zvlhčujúci komplex HydraGlyde sa viaže na povrch šošoviek, kde vytvorí vrstvu brániacu vysychaniu po dobu až 16-tich hodín. Šošovky sú po celú dobu dostatočne vlhké a poskytujú nositeľovi potrebné pohodlie.

Ako AO Sept Plus Hydraglyde funguje?

Účinnú čistiacu zložkou AO Sept Plus tvorí 3% roztok peroxidu vodíka. Pri procese čistenia dochádza nie len k samotnej dezinfekcii šošoviek, ale tiež k následnej neutralizácii peroxidovej zložky roztoku.

Dezinfekčná fáza

Peroxid vodíka má charakter zriedenej kyseliny, preto účinne odstraňuje zo šošoviek všetky usadeniny aj nežiadúce mikroorganizmy. Pri priamom kontakte peroxidu s citlivým tkanivom oka by mohlo dôjsť k jeho poleptaniu. Pri procese dezinfekcie teda musí nutne prebehnúť aj následná fáza neutralizácie peroxidovej zložky.

Neutralizačná fáza

Aby došlo k úplnej neutralizácii roztoku, je nutná prítomnosť katalyzačného činidla, ktoré je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde zaistené systémom AODISK. Táto neutralizačná zložka sa nachádza v špeciálnom puzdre na šošovky, ktoré je súčasťou balenia roztoku.

Ako správe AO Sept Plus HydraGlyde použiť?

Vybraté šošovky sú ukladané do košíčkov puzdra, ktoré musia byť následne zaliate roztokom do vyššie vyznačenej plniacej rysky. Šošovky musia byť uložené s roztokom po dobu minimálne 6-tich hodín, aby bola zaistená úplná neutralizácia roztoku. Šošovky môžu zostať uložené v roztoku maximálne po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby musí byť roztok v puzdre vymenený za čerstvý.

Upozornenie: Je nevyhnutné, aby pri každom procese čistenia kontaktných šošoviek roztokom AOSEPT PLUS HydraGlyde prebehla aj jeho úplná neutralizácia a nedošlo tak k poškodeniu očí v dôsledku poleptania – dbajte preto na pokyny uvedené v príbalovom letáku výrobku.

Vlastnosti

Expirácia: 16 mesiacov a viac
Hyaluronát sodný: Nie
Typ roztoku: Peroxidový
V balení: 2 x 360 ml
Výrobca: Alcon (Ciba Vision)

Komentáre

Pridať komentár

Adrián Pavlík

Dobrý deň, dnes mi prišli roztoky z vášho e-shopu. Poprosím tiež, ak je to možné, o zaslanie príbalového letáka v SJ, ČJ alebo aspoň v AJ. Vďaka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, príbalový leták sme vám práve poslali na váš email. Ospravelňujeme sa za spôsobené komplikácie.

Terezia Vaníková

Kúpila som si roztok AO SEPT Plus HydraGlyde a ako upozorňujete: Je nevyhnutné, aby pri každom procese čistenia kontaktných šošoviek roztokom AOSEPT PLUS HydraGlyde prebehla aj jeho úplná neutralizácia a nedošlo tak k poškodeniu očí v dôsledku poleptania – dbajte preto na pokyny uvedené v príbalovom letáku výrobku. Príbalový leták je v štyroch EU jazykoch, ale nie je v SK, CZ, ani GB, ktorým by som rozumela. Môžem sa k nemu urýchlene dostať tak, aby som mohla bezpečne používať šošovky s týmto roztokom??? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, príbalový leták sme Vám zaslali na váš mail.