AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

23.19 €
99% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Upozornenie: Tento roztok je peroxidový. Dodržiavajte správny postup čistenia šošoviek.
Kedy odošleme? Štvrtok 26.5. Stock day info: Today 26. máj Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 26. máj Vyberte si parametre
23.19 €
23.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €

Roztok na kontaktné šošovky AO SEPT PLUS HydraGlyde

AO Sept Plus HydraGlyde je peroxidový roztok určený k dezinfekcii všetkých druhov mäkkých i tvrdých kontaktných šošoviek obohatený o zvlhčujúcu zložku HydraGlyde, ktorá prepožičiava šošovkám potrebnú vlhkosť po celú dobu, kedy sú nasadené na očiach. Súčasťou balenia tohto roztoku je špeciálne puzdro, ktoré obsahuje katalyzačné činidlo AODIS potrebné pre správny priebeh čistiaceho procesu.

Dôležité upozornenia

  • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte priamo do očí, mohlo by dôjsť k podráždeniu, ale aj k poškodeniu oka.
  • Roztok v žiadnom prípade neslúži na oplachovanie kontaktných šošoviek pred nasadením.
  • Na čistenie kontaktných šošoviek používajte vždy iba špeciálne púzdro s neutralizačným diskom.
  • Nikdy nevyberajte šošovky z puzdra skôr, než skončí proces neutralizácie - min. 6 hodín.
  • Vždy vyčkajte, až bude proces čistenia dokončený. V tomto momente už nie sú viditeľné bublinky, ktoré sa uvoľňujú pri chemickej reakcii.
  • Puzdro naplňujte roztokom vždy po vyznačenú rysku. V prípade nedostatku roztoku sa nemusí očistiť celá šošovka, naopak pri prebytku môže roztok počas čistenia vytiecť.
  • S puzdrom po naliatí roztoku už nijako nemanipulujte, nechajte ho stáť.
  • Pravidelne puzdro vymieňajte, schopnosť neutralizácie roztoku sa postupom času znižuje.
  • Vždy dbajte na pokyny výrobcu.

Dlhotrvajúca hydratácia

Zvlhčujúci komplex HydraGlyde sa viaže na povrch šošoviek, kde vytvorí vrstvu brániacu vysychaniu po dobu až 16-tich hodín. Šošovky sú po celú dobu dostatočne vlhké a poskytujú nositeľovi potrebné pohodlie.

Ako AO Sept Plus Hydraglyde funguje?

Účinnú čistiacu zložkou AO Sept Plus tvorí 3% roztok peroxidu vodíka. Pri procese čistenia dochádza nie len k samotnej dezinfekcii šošoviek, ale tiež k následnej neutralizácii peroxidovej zložky roztoku.

Dezinfekčná fáza

Peroxid vodíka má charakter zriedenej kyseliny, preto účinne odstraňuje zo šošoviek všetky usadeniny aj nežiadúce mikroorganizmy. Pri priamom kontakte peroxidu s citlivým tkanivom oka by mohlo dôjsť k jeho poleptaniu. Pri procese dezinfekcie teda musí nutne prebehnúť aj následná fáza neutralizácie peroxidovej zložky.

Neutralizačná fáza

Aby došlo k úplnej neutralizácii roztoku, je nutná prítomnosť katalyzačného činidla, ktoré je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde zaistené systémom AODISK. Táto neutralizačná zložka sa nachádza v špeciálnom puzdre na šošovky, ktoré je súčasťou balenia roztoku.

Ako správe AO Sept Plus HydraGlyde použiť?

Vybraté šošovky sú ukladané do košíčkov puzdra, ktoré musia byť následne zaliate roztokom do vyššie vyznačenej plniacej rysky. Šošovky musia byť uložené s roztokom po dobu minimálne 6-tich hodín, aby bola zaistená úplná neutralizácia roztoku. Šošovky môžu zostať uložené v roztoku maximálne po dobu 2 týždňov. Po uplynutí tejto doby musí byť roztok v puzdre vymenený za čerstvý.

Vlastnosti

Výrobcovia: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 2x360 ml
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Použiteľnosť po otvorení: 3 mesiace
Konzervanty: Nie
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Komentáre (4)

Comments: Do you have any questions?

Mária Hlatká

prosím Vás máte v ponuke aj iný roztok na tvrdé kontaktné šošovky? pri používaní HydraGlyde je potrebné meniť roztok po každom použití šošovky ? alebo sa môže použiť aj viackrát? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. V našej ponuke máme primárne roztoky pre starostlivosť o mäkké kontaktné šošovky. Pre tvrdé kontaktné šošovky v tejto chvíli iný roztok nemáme. AO SEPT PLUS HydraGlyde je čistiaci a ošetrujúci roztok na peroxidovej báze a pri každom čistení je nutné použiť novú dávku roztoku. Čo ale platí u všetkých roztokov. Informácie ohľadom starostlivosti o tvrdé kontaktné šošovky by Vám mal oznámiť lekár, ktorý Vám šošovky aplikoval. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Andrej Kahan

Dobrý deň prajem, roztok na báze peroxidu AO Sept používam už niekoľko rokov a som veľmi spokojný. No odkedy ho zmenili a pribudla tam zložka "HydraGlyde" mám s tým roztokom problém. Nerobí to úplne vždy, alebo aspoň nie s takou intenzitou, no keď si do neho dám šošovky, ako každý večer a ráno nasadím, po chvíli sa mi zrak začne zahmlievať, niekedy je to ťažko badateľné, ale niekedy je to skutočne sila, až je to nepríjemné, nakoľko pri prechode zo svetla do tmavších priestorov to je naozaj veľmi viditeľné. Neviem čo tá zložka "hydraglyde" je, ale moc tomu nepomohli. Skúšal som aj striedať, ešte pred časom som mal AO Sept bez hydraglyde a keď som použil ten, všetko bolo O.K. Tak tiež som zmenil typ šošoviek, ale pri použití hydraglyde je to stále ten istý efekt. Nič nebolí, nemám podráždené oči, len sa mi zahmlieva zrak. Keď potom vyberiem šošovky, tak to do niekoľkých minút zmizne. Neobrátil sa na Vás už niekto s takýmto problémom? Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Peroxidové roztoky jsou v čištění účinnější než roztoky víceúčelové. Pokud tedy striktně dodržujete daný postup při čištění, neměly by na čočkách zůstávat žádné nečistoty. Nikdo se na nás zatím s tímto problémem neobrátil. Zatím jsme pouze v různých diskuzích četli, že uživatelům roztoku dělá problémy nadměrné pěnění během procesu čištění čoček. Pokud tak nečiníte, můžete zkusit čočky, po vyjmutí z peroxidového roztoku a před vložením do oka, ještě propláchnout víceúčelovým roztokem. Pokud budete mít jakékoli další otázky a podněty, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Adrián Pavlík

Dobrý deň, dnes mi prišli roztoky z vášho e-shopu. Poprosím tiež, ak je to možné, o zaslanie príbalového letáka v SJ, ČJ alebo aspoň v AJ. Vďaka

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, príbalový leták sme vám práve poslali na váš email. Ospravelňujeme sa za spôsobené komplikácie.

Terezia Vaníková

Kúpila som si roztok AO SEPT Plus HydraGlyde a ako upozorňujete: Je nevyhnutné, aby pri každom procese čistenia kontaktných šošoviek roztokom AOSEPT PLUS HydraGlyde prebehla aj jeho úplná neutralizácia a nedošlo tak k poškodeniu očí v dôsledku poleptania – dbajte preto na pokyny uvedené v príbalovom letáku výrobku. Príbalový leták je v štyroch EU jazykoch, ale nie je v SK, CZ, ani GB, ktorým by som rozumela. Môžem sa k nemu urýchlene dostať tak, aby som mohla bezpečne používať šošovky s týmto roztokom??? Ďakujem

Odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, príbalový leták sme Vám zaslali na váš mail.