Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (3 šošovky)

20.89 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 15.4. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
20.89 €

Výhodné balíčky

Popis šošoviek Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism

Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism sú mesačné torické šošovky spoločnosti Alcon, ktoré rozširujú veľmi obľúbený rad kontaktných šošoviek Air Optix. Sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového typu. Materiál Lotrafilcon B má priepustnosť kyslíka na vysokej úrovni, takže k očiam môže cez šošovku prúdiť dostatočné množstvo kyslíka.

Kombinácia technológií

Dokonalé videnie a spoľahlivá korekcia astigmatizmu je s Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism samozrejmosťou. Pri kontaktných šošovkách je dôležitý aj pocit pohodlia po celú dobu nosenia. Preto sú tieto torické šošovky vytvorené s pomocou hneď dvoch výnimočných technológií:
SmartShield™ - Šošovka je pokrytá tenkou ochrannou vrstvou. Tento štít ochraňuje povrch šošovky pred priľnutím a hromadením nečistôt.
HydraGlyde® - Ide o zvlhčujúci látku, ktorá sa stará o to, aby boli šošovky pri nosení neustále dostatočnej vlhké. Komplex HydraGlyde zabraňuje vysychaniu materiálu šošoviek a pre vás to znamená príjemné a pohodlné nosenie.

Spôsob nosenia

Spoločnosť Alcon šošovky odporúča pre denné nosenie s každodennou starostlivosťou a čistením, rovnako tak pre predĺžené nosenie po dobu maximálne 6 nocí a aj pre nosenie kontinuálne. Pokiaľ teda ide o spôsob nosenia práve u vás, dodržujte vždy pokyny svojho očného špecialistu.

Vlastnosti - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (3 šošovky)

Výrobcovia: Alcon
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.70
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 108 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 15.39 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (17)

Máte nejaké otázky?
Zuzka

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, aké parametre zadať pri objednávaní šošoviek, keďže niektoré moje parametre vo výbere nie sú. Hodnoty pravého oka = dioptrie: -3,25; cylinder: -0,75; os: 165; Hodnoty ľavého oka = dioptrie: -4,5; cylinder: -0,5; os: 10. Ďakujem pekne za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Zuzka, ďakujem za Vašu otázku. Aj keď máte astigmatizmus, hodnoty cylindra na ľavom oku sú príliš nízke a bude potrebné ich prepočítať na sféru. Z tohto dôvodu budete na korekciu zraku potrebovať pre každé oko iný typ šošovky. Na korekciu pravého oka budete potrebovať túto tórickú šošovku s dioptrickou hodnotou -3,25, hodnotou cylindra -0,75 a osou 170°. Na korekciu ľavého oka budete potrebovať sférickú verziu šošoviek Air Optix plus Hydraglyde s dioptrickou hodnotou -4,50. Ak nemáte tieto šošovky odborne aplikované, zvážte, prosím, túto možnosť. Nesprávne zvolené šošovky nie je možné vrátiť ani reklamovať. Ak máte ďalšie otázky, napíšte nám a my Vám radi pomôžeme. Prajeme vám pekný deň.
Elena

Dobrý den, chcela by som poradiť, ako zadať parametre pri výbere šošoviek Air Optik Hydra Glyde for Astigmajtizmus. Hodnota práve oko: dioptrie: -1,5 ; cylinder: -1,25 ; os: 0 ; ľavé oko: dioptrie: -1,0 ; cýinder: -0,75 ; os: 180. Dakujem pekne.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Elena, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup šošoviek zadáte pre pravé oko hodnotu dioptrie -1.50, cylindru -1.25 a osi 180 °. Hodnoty pre ľavé oko zostanú bez zmeny, teda hodnota dioptrie -1.00, cylindru -0.75 a osi 180°. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované a tým pádom aj vyskúšané. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky skúšať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň Vám prajeme!

Silvia

Dobrý deň,chcela by som sa opytať či sú prípady kedy netreba prepočítať hodnoty,koré nosím pri okuliaroch, moje hodnoty sú pravé oko sph +0,25 cyl -1,75 ax 100 ľave oko sph+0,25 cyl -1,75 ax 90. Šošovky mi vyrobili v optike presne s týmito hodnotami a BC 8,7 DIA 14,3, ale po nsadeni mam pocit rozmazaného videnia a cca po pol hodinke si oči zvyknú a vidím relatívne dobre, myslím však,že s okuliarmi je zrak lepší,ostrejší.Inak šošovky hodnotím kladne,materiál je príjemný, v oku mi nevadia. Otazka je či si mam ist niekde inde prepocitat hodnoty alebo je to len o zvyku, sosovky som nikdy pred tym nenosila.Dakujem vopred za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Silvia, ďakujeme za Váš komentár. Je pravda, že dioptrické hodnoty z Vášho predpisu na okuliare nevyžadujú pre nákup šošoviek žiadnu úpravu. Adaptačná doba, kým si Vaše oči „zvyknú“, je pravdepodobne spôsobená stabilizáciou šošovky v oku na správnu pozíciu. Tórické šošovky majú na pozícii 6. hodiny orientačnú značku (malú čiarku). Pred nasadením šošovky na oko je dobré šošovku do tejto pozície zarovnať. Touto prípravou viete stabilizáciu šošovky výrazne urýchliť. Pokiaľ takto postupujete, avšak napriek tomu trvá usadenie šošovky príliš dlho, môžete sa obrátiť na Vášho očného špecialistu a situáciu s ním konzultovať. V každom prípade Vám ďakujeme za spätnú väzbu. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Arni

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť aké by boli pre mňa vhodné šošovky. Potrebujem nasledovnú korekciu: ĽO: -2.5Ds - 1.50Dcyl 20° PO: -2.75Ds -0.75Dcyl 130°

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Arni, ďakujeme Vám za komentár. Podľa predpisu máte astigmatizmus. K jeho korekcii budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky, ako napr. šošovky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Parametre na okuliare je potrebné pred nákupom šošoviek poupraviť. Ku korekcii pre ľavé oko by ste teoreticky mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osi 20°. Ku korekcii pravého oka by ste potom mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindra -0,75 a osi 130°. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované, a tým pádom aj vyskúšané. Pokiaľ sa šošovky rozhodnete vyskúšať na vlastné uváženie bez odbornej konzultácie, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak máte aj ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Mari

Zdravím, potrebovala by som poradiť šošovky veľkosť podľa predpisu. ĽO mám -2,5 cyl -0,50 os 65 a PO mám -1,75 cyl -1,25 os 76 . Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Mari, ďakujeme za Váš komentár. Napriek tomu, že máte astigmatizmus, tak cylindrická hodnota na ľavom oku je zatiaľ príliš nízka a bude potrebné prepočítať ju na sféru. Preto budete na korekciu zraku potrebovať pre každé oko iný typ šošovky. Ku korekcii zraku pravého oka budete potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku, napr. túto s hodnotou dioptrie -1,75, cylindra -1,25 a osi 80°. Ku korekcii ľavého oka ďalej budete potrebovať sférickú verziu týchto šošoviek - Air Optix plus HydraGlyde s hodnotou dioptrie -2,75. Správne by ste však mali mať pred nákupom na internete šošovky odborne aplikované. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorú by nákup na internete mohol predstavovať. Pokiaľ sa však rozhodnete šošovky vyskúšať sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Ak máte aj akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, ak mám na predpise pre pravé oko sférické dioptrie -1,75, cylinder -0,75 a os 0, pre ľavé sférické dioptrie -1,5, cylinder -2,00 a os 0, akú hodnotu zvoliť pri šošovkách? Zakrivenie mám odporúčané 8,9, ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Evka, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ Vám bolo odporučené zakrivenie šošoviek 8,90 mm, mali by ste sa podľa toho riadiť. Šošovky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, o ktoré máte záujem, sa vyrábajú so zakrivením 8,70 mm. Šošovka by mohla Vašu rohovku „škrtiť“. Z nášho sortimentu tórických (astigmatických) šošoviek by sme Vám ponúkli šošovky Proclear Toric so zakrivením 8,80 mm. Zároveň Vás chceme upozorniť, že správne by ste mali mať kontaktné šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na tejto stránke si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý spolupracuje s výrobcom nami ponúkaných šošoviek. V prípade, že by ste sa rozhodli vyskúšať si šošovky sama, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber kontaktných šošoviek bez predchádzajúcej odbornej aplikácie nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť, radi Vám pomôžeme. Prajeme Vám krásny deň.
milada

prosim o radu pre vyber sosovky - dakujem: LAVE OKO -4,25 / cyl 1 / os 160 a PRAVE OKO -2,75 / cyl 1,25 / os10

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Milada, ďakujeme Vám za komentár. Dioptrické hodnoty pre okuliare bude potrebné pre nákup šošoviek upraviť. Poprosíme Vás však o upresnenie cylindrickej hodnoty, nakoľko ste pre túto hodnotu neuviedli znamienko. Prosím, doplňte z predpisu všetky znamienka +, - alebo =. Bez týchto údajov Vám, žiaľ, nemôžeme vypočítať vhodné dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek. Ďakujeme Vám za pochopenie. Pekný deň.

Nikola

Dibry deň, prosím o radu. Tieto šošovky (značku) mi vybrali v optike na skúšku, keďže mi zistili že potrebujem cylindrické. Šošovky mi teda vyhovujú a chcem si ich objednať no na jednom oku mám parametre PWR -3,25, CYL -1,25, AXIS 020, BC 8,7 , DIA 14,5 Všetky parametre z krabičky si viem vybrať aj na vašej stránke ale parameter AXIS 020 nie. S druhým okom nemám problém keďže tam je údaj AXIS 180

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Niektorí výrobcovia uvádzajú pri hodnote osí trojciferné číslo. Ide pravdepodobne o tlačový formát, ktorý nie je možné obísť. Ak máte na krabičke údaj 020 ide o hodnotu osi 20°. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Maca

Dobrý deň, ako si objednať šošovky keď mám: ĽO: -0,75,cyl.-1,75 a os 0° - keď 0 nemáte v ponuke?Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Maca, ďakujeme Vám za otázku. Pred nákupom kontaktných šošoviek je vždy potrebné skontrolovať okuliarový zápis, a v prípade potreby ho upraviť. Vo Vašom prípade však zostanú hodnoty dioptrie a cylindra rovnaké, pri ose, prosím, zvoľte 180°. Pokiaľ by ste chceli skontrolovať aj zápis pre druhé oko, ozvite sa nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Barbora

Dobrý deň , pomohli by sme prosím s výberom šošoviek? Na pravé oko mám dioptriu -0,5 , cylinder -1,5 a os 102 Na ľavé oko dioptria -0,5 , cylinder - 1,75 , os 78 Ďakujem krásne

Zákaznícky servis
Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky můžete ke korekci zraku využít. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou -0,50, cylindru -1,25 a osy 100°. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -1,75 a osy 80°. Tyto čočky mají měsíční periodu výměny, a tak k nim budete potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Tyto čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si každý den vezmete nové a večer je vyhodíte. V případě, že byste čočky poškodila z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká jako v případě měsíčních čoček. Každopádně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a vyzkoušené. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Pokud si čočky koupíte sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Hezký den.
Peter

Dobry den. Zmenili ste mi os z 0 na 180 stupnov, nebude to vadit? Mozem kludne tak objednat?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Hodnota osi sa pri kontaktných šošovkách pohybuje v rozmedzí od 10° do 180° vždy po 10°. Nemusíte mať obavy, hodnota osi 0° je rovnaká ako 180°, môžete teda šošovky objednať podľa nášho prepočtu. Pokiaľ budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Peter

Dobrý deň .mohli by ste mi poradiť pri výbere správnych šošoviek ? Parametre pre okuliare mam ľavé oko: diop:. -2,5 cyl: -1,5 os: 0.. Pravé oko diop: -2,0, cyl:-4 , os:165..Mozte mi aj odporucit ake sosovky by boli pre mna najlepsie, Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Petra, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek bude nutné dioptrické hodnoty upraviť. Pretože máte na pravom oku cylindrickoú hodnotu vyššiu, budete pre korekciu tohto oka potrebovať šošovku s označením XR, a preto Vám odporučíme iný typ šošoviek. Pre korekciu pravého oka Vám môžeme ponúknuť len šošovky Biofinity XR Toric alebo Proclear Toric XR s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -3,25 a osou 165°. Ku korekcii ľavého oka Vám bude stačiť klasická tórická šošovka Biofinity Toric alebo Proclear Toric s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -1,25 a osou 180°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Na tejto mape si môžete vyhľadať očného špecialistu vo Vašom okolí, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky vyskúšať sám, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Júlia

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu pri výbere šošoviek, dlho som používala sosovky Acuvue Oasys, parametre ľavé oko dioptrie -5,5, cyl -2,25, os 180, zakrivenie 8,6, priemer 14,5 a práve oko dioptrie -8, cyl -2,25, os 20. Sosovky mi ale nesadli, v oku mi neboli pohodlne a oči ma cely deň boleli, boli suché, nepomáhali ani očné kvapky. Chcela by som vyskúšať inú značky, najlepšie vhodne aj na kontinuálne nosenie. Môžete mi, prosím, poradiť s výberom? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Júlia, ďakujeme Vám za otázku. Ak Vám začali byť nepríjemné šošovky, ktoré Vám pred tým vyhovovali, potom sa u Vás s veľkou pravdepodobnosťou objavila tzv. získaná averzia na materiál. Šošovka je stále "cudzím" predmetom v oku a je celkem bežné, že oko začne časom materiál šošoviek odmietať. V takom prípade je na čase re-aplikácia kontaktných šošoviek. Každú re-aplikáciu šošoviek by mal užívateľovi previesť očný špecialista. Tento postup by sme odporučili aj Vám. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky nakoniec hľadať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ máte záujem o šošovky, ktoré umožňujú kontinuálne nosenie, potom môžete vyskúšať tieto šošovky, alebo potom tento spôsob nosenia umožňujú aj kontaktné šošovky Biofinity Toric, ktoré sú jedny z najobľúbenejších, prípadne Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ivana

Dobrý deň .mohli by ste mi poradiť pri výbere správnych šošoviek ? Parametre pre okuliare mam ľavé oko: -3,75 cyl:-1,5 os:175 Pravé oko: -1,25, cyl:-1,5, os:180 Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty je nutné pri nákupe kontaktných šošoviek upraviť. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -1,25 a osou 180°. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -1,25 a osou 180°. Ak tieto kontaktné šošovky nemáte odborne aplikované od Vášho očného špecialistu, odporúčame Vám nechať si šošovky odborne aplikovať. Pri tejto príležitosti Vám očný lekár umožní kontaktné šošovky vyskúšať. Vyhnete se nevhodnej investícii, ktorou by sa nákup mohol stať v prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali. Pokiaľ Však trváte na nákupe šošoviek online, môžeme Vám odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Martina

Ohľadom toho pravého oka tak tam nemám žiadny cylinder nakoľko to oko mám tupozraké. Na okuliaroch mám len diptriu +1,50

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martina, ďakujeme za doplnenie informácií. V predchádzajúcom komentári nás zmiatla uvedená os pri dioptrii pravého oka. Ak máte na pravom oku len dioptriu, tak budete pre pravé oko potrebovať len sférickú kontaktnú šošovku Air Optix plus HydraGlyde. Ak tieto kontaktné šošovky bežne nenosíte, odporúčame Vám šošovky najprv vyskúšať u očného špecialistu. Vyhnete se tak nevhodnej investícii. Pokiaľ by ste mali dalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Martina

Dobrý deň vedeli by ste mi poradiť, chcem si objednať šošovky Air optix plus hydraglyde ... zmeneli mi dioptrie na okuliaroch na ľavé oko potrebujem for astigmatizmus dioptria: +2,25, cylinder: -1,5 a stupne:180 a doteraz som mala lavu sosovku PWR: +1,75 cyl: -1,25 axis:180 ale su slabe a terajsi novy cylinder -1,5 v tabulke nie je. Prave oko mam na okuliaroch dioptriu: +1,5 a stupne:180 Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Martina, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) kontaktné šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, preto niektoré údaje v ponuke nenájdete a dioptrické hodnoty sa pre nákup takýchto šošoviek musia upraviť. Po úprave budete pre ľavé oko potrebovať šošovku s hodnotami dioptrie +2,25, cylindra -1,25 a osi 180°. U hodnôt pre pravé oko ste neuviedli hodnotu cylindra. Ak je hodnota rovnaká ako u ľavého oka (-1,50), potom sa hodnoty pre pravé oko tiež upravia a budete potrebovať kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie +1,50, cylindra -1,25 a osi 180°. Ak bol náš predpoklad o hodnote cylindra u ľavého oka mylný, napíšte nám prosím celý údaj a my Vám hodnotu pomôžeme upraviť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Anonymous

Dobry den , chcela by som sa opytat ake sosovky si mam objednat ak su moje parametre na prave oko : dioptria -2,0 ; cyl: -0,75 a os: 94 A na lave oko : diop -1,25 ; cyl -1,0 a os: 81 A este by som sa chcela opytat si ak su sosovky skladom a objednam si ich dnes ci mi pridu uz zajtra ? Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Vaša parametre sa pre nákup kontaktných šošoviek musia nepatrne upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať hodnotu dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osi 90°. Pre ľavé oko budete potrebovať hodnotu dioptrie -1,25, cylindra -0,75 a osi 80°. Kontaktné šošovky máme v súčasnej dobe skladom a vedľa voľby parametrov na webovej stránke je aj údaj, kedy tovar odošleme. Ak by ste si objednali ešte dnes do 14 hod. a nenastane žiadna mimoriadna situácia, tovar by mal doraziť. Pekný deň.