Air Optix plus HydraGlyde (6 šošoviek)

22.89 €
100% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
22.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky AIR OPTIX plus HydraGlyde

AIR OPTIX plus HydraGlyde sú inovatívne mesačné kontaktné šošovky od spoločnosti Alcon. Patria do rady produktov na korekciu sférických očných vád a sú vhodné aj ku kontinuálnemu noseniu. Tým sa ale doporučená doba výmeny skracuje. Pre lepšiu manipuláciu sú šošovky ľahko zafarbené do modra.

AIR OPTIX plus HydraGlyde ponúkame tiež v balení po 3 kusoch

Priedušné a odolné voči usadeninám

Šošovky AIR OPTIX plus HydraGlyde sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, vďaka ktorému v porodvnaní so staršou generáciou hydrogélových šošoviek preniká šošovkou až 5x viacej kyslíku. Vďaka patentovanej technológii HydraGlyde Moisture Matrix poskytujú tieto šošovky dlhotrvajúce zvlhčenie, a teda pohodlné nosenie po celý deň.

AIR OPTIX plus HydraGlyde sú vybavené tiež SmartShield™ technológiou, ktorá okolo vonkajšieho povrchu vytvára ultratenký ochranný štít, ktorý šošovku chráni pred usadzovaním nečistôt.

Vlastnosti - Air Optix plus HydraGlyde (6 šošoviek)

Výrobcovia: Alcon
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 138 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix plus HydraGlyde
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (20)

Máte nejaké otázky?
Ivan Borčin

Dnes som odbalil nový blister z balenia, kde predchádzajúce 3ks boli ako tak OK (aspoň čo sa týka dioptrie), teraz nedokážem na jedno oko zaostriť ani na blízko ani na diaľku, mám rozmazaný obraz, vidím kvôli tomu celkovo akoby dvojmo. Dochádza mi trpezlivosť, prepáčte za expresívny slovník, ale tieto šošovky sú neuveriteľný odpad... Mám chuť to už fakt reklamovať, lebo mám dojem, že Alcon sa spolieha na to, že sa to zákazníkom reklamovať nechce, nemajú feedback, tak asi ani nerobia nič s kvalitou. Posuniete reklamáciu reálne dodávateľovi, resp. výrobcovi?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ivan, ďakujeme Vám za komentár. Veľmi nás mrzí, že máte so šošovkami nepríjemnosti. Ak sa Vám zdajú šošovky zlé, uložte ich do puzdra alebo pohára s roztokom a spoločne so zvyškom balenia ich odošlite na reklamáciu. Keď obdržíme šošovky a zahájime reklamačné konanie, odošleme kontaktné šošovky výrobcovi. Tým výrobca dostane feedback. Zároveň má konkrétnu vzorku, podľa ktorej môže konať. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, kontaktujte nás. Pekný deň.

Zuzana Drahošová

Dobrý deň, zdielam názor s pánom Ivanom Borčinom, presne to isté mám aj ja, aj videnie a aj zaostrenie . Takže musím hľadať niečo iné, pekný deň prajem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme za komentár. Mrzí nás, že Vám kontaktné šošovky nevyhovujú. Pocity pri nosení kontaktných šošoviek sú veľmi subjektívne. To je dôvod, prečo to čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať druhému. Pekný deň.

Veronika Sedliačková

Dobrý deň, prosím Vás mohla by som nahradiť šošovky TopVue Air šošovkami Air Optix Plus HydraGlyde? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme za otázku. Oba typy šošoviek sú zo silikón-hydrogélového materiálu. Avšak každá značka je z iného typu materiálu. Rozmery šošoviek sú rovnaké, ale vlastnosti materiálov majú trošku iné parametre. Ak túžite po zmene značky, bolo by vhodné, nájsť očného špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom kontaktných šošoviek (Alcon). Budete tak mať možnosť kontaktné šošovky pred nákupom na internete vyskúšať. Tým sa uchránite pred premárnenou investíciou. Pretože zlý výber kontaktných šošoviek a ich parametrov nie je dôvodom na reklamáciu. Kontaktné šošovky musíte mať odborne aplikované a pri riešení reklamácie šošoviek si môžete vyžiadať potvrdenie o odbornej aplikácii kontaktných šošoviek (nie starší ako 1 rok). Pekný deň.

Mikuláš Hladký

Po 3 baleniach môžem konštatovať že kvalita je zhodná s air Optix aqua (ktoré som doteraz používal), možno aj jemne lepšie, tak prvý týždeň, ale životnosť je max 20 dní (nosím ich denne min. 12 hodín).

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Tieto kontaktné šošovky by pri správnej starostlivosti a dodržiavaní všetkých hygienických zásad nosenia šošoviek mali bez problémov vydržať 30 dní. Iste sú na trhu kontaktné šošovky, ktoré by Vám vyhovovali ešte o niečo viac. Poraďte sa o výbere vhodných šošoviek so svojím kontaktológom. Prajeme Vám pekný deň.

Ivan Borčin

Každopádne mám v pláne vyskúšať niekde skúšobný pár Cooper Vision Clariti Elite ako ďalšiu alternatívu (máte ich tiež v ponuke, žiaľ zatiaľ bez jediného komentára o skúsenostiach s nimi). Vedeli by ste mi dať informáciu, čo môžem čakať od materiálu "somofilcon", z ktorých sú vyrábané, v porovnaní s materiálom "lotrafilcon" (Air Optix)? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Áno, kontaktné šošovky Clarity Elite v ponuke máme. Ale bohužiaľ, nemáme k dispozícii skúšobné pary. Tie sú k dispozícii iba u kontaktológov. Pokiaľ ide o rozdiely medzi materiálmi, pôjde predovšetkým o Váš subjektívny pocit. V oboch prípadoch ide o silikón-hydrogélový materiál. Lotrafilcon, z ktorého sú vyrobené šošovky Air Optix, má oproti Somofilconu vyššiu priepustnosť kyslíka, ale šošovky Clarity Elite majú vyšší obsah vody. Teoreticky teda budú šošovky Clarity jemnejšie. Naozaj, ale záleží predovšetkým na Vašom osobnom pocite po vyskúšaní šošoviek. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ivan Borčin

Skúsil som ich ako alternatívu za Air Optix Aqua a žiaľ žiadnu pridanú hodnotu nepociťujem, skôr naopak - ako spomínajú viacerí nižšie, zahmlené videnie, a navyše mám problém na blízko zaostriť asi ešte viac ako s Air Optix. Ale neprekvapuje ma to, Air Optix posledné roky kvalitou veľmi klesli.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Je nám ľúto, že ste neboli so šošovkami spokojný. Ak hľadáte nové šošovky, bude lepšie, keď sa poradíte s kontaktológom, prípadne môžete vyskúšať šošovky z rady TopVue, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.
Nikola

Dobrý deň. Chcem sa opýtať či je veľký rozdiel medzi šošovkami Air Optix Plus HydraGlyde a Air Optix Aqua. Doteraz som používala Air Optix Aqua ale chcela by som ich vymeniť za tieto ale nie som si istá či mi sadnú. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tieto dva typy šošoviek sú takmer totožné. Sú vyrobené z rovnakého materiálu a majú rovnaké parametre priemeru a zakrivenia. Air Optix plus HydraGlyde sú, ale v novšej verzií a výrobca u nich dbal na nadštandardnú lubrikáciu šošoviek. Pri ich výrobe sú použité technológie, ktoré poskytujú šošovke dlhotrvajúce zvlhčenie a nositeľom pohodlie pri nosení. Nové šošovky by sme Vám odporučili najskôr vyskúšať v aplikačnom stredisku. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Ivan Borčin

Dobrý deň, oproti Air Optix Aqua vidím jediný rozdiel vo "Vlastnosti" v tom, že Air Optix plus Hydraglide majú dokonca ešte nižšiu priepustnosť pre O2 ako Air Optix Aqua (za predpokladu, že nižšia hodnotá Dk/t = nižšia priepustnosť), pričom obsah vody a materiál sú rovnaké. Z materiálového hľadiska je teda v čom ten rozdiel, ktorý by mal Hydraglide zýhodňovať oproti Aqua? Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. V tabuľke vlastností sme mali chybu. U oboch typov šošoviek je priepustnosť kyslíka 138 Dk/t. Šošovky sú vyrobené z rovnakého materiálu. Air Optix plus HydraGlyde sú novšie a pri ich výrobe sú použité technológie, ktoré výrazne podporujú lubrikáciu šošovky. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

David

Dobry den, citam, ze pri tychto sosovkach je povolene s nimi aj spat... Chapem to ta, ze sa nic nestane ak v nich zaspim na par hodin? Alebo raz za cas celu noc? Naposledy som ich zabudol vybrat z oka a takmer som to rano ani nezistil, ze som ich mal celu noc na ociach… Dakujem David

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za otázku. Áno, tieto kontaktné šošovky sú výrobcom schválené aj pre nepretržité nosenie. Vám by ale mal tento spôsob nosenia dovoliť Váš očný špecialista. Mal by posúdiť citlivosť a kondíciu očí. Kontinuálne nosenie kontaktných šošoviek totiž nie je vhodné pre všetkých. Konkrétne tieto šošovky je možné nosiť celý mesiac, predĺžený - teda napríklad dve noci bez vybratia alebo v dennom režime nosenia - teda s každodenným čistením. Vždy predovšetkým dodržiavajte pokyny svojho očného špecialistu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás obráťte. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Monika Halašková

Dobrý deň nosím tieto šošovky pravidelne a vyhovujú mi. Naposledy som si skúsila objednať ešte šošovky od Top vue Air a tie mi nesadli. Vedeli by ste mi poradiť niečo podobné týmto ktoré nosím?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tieto dva typy šošoviek sú si pomerne dosť podobné a aj preto ponúkame TopVue Air ako alternatívu. U šošoviek TopVue Air môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ďalší výber šošoviek by ste mali radšej zveriť kontaktológovi, pretože problém by sa mohol objaviť aj u inej značky a na iné značky sa služba Garancia vrátenia peňazí bohužiaľ nevzťahuje. Určite by ste sa ale mala sústrediť na šošovky s vysokou priepustnosťou kyslíka vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
R.

dobrý deň mal som skušobný pár na mesiac bolo všetko v pohode uplne super som videl... potom mi doktorka objednala tento a bohužial volajak vidím zahmlene. neviem či musím na nový pár zvyknúť alebo s čím to je ? dioptrie mám -5,50 a slabší astigmatizmus

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Problém určite konzultujte s lekárkou, ktorá Vám šošovky aplikovala. My bohužiaľ nevieme, či šošovky nezamenila, či nedošlo k inému problému. Samozrejme môže ísť aj závadu z výroby. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Lucia Mitter

Dobrý deň, chcem sa spýtať na rozdiel medzi šošovkami AirOptix plus HydraGlyde a AirOptix DayAndNight. Doteraz som mala NightAndDay a som spokojna, aj v noci som nemala problem. No rada by som zmenila a všimla som si, že je napísane pri HydraGlyde, že sa v nich da tiež spat. Tak ma zaujima aky je rozdiel? Ktore su lepšie? Vďaka za ochotu :-)

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Medzi šošovkami sú pomerne veľké rozdiely v priemere aj zakrivení. Oba typy šošoviek sú silikón-hydrogélové, ale materiálom sa líšia. Air Optix plus HydraGlyde sú z lotrafilcon B - majú 33% obsah vody a ich priepustnosť je 110 Dk/t. Air Optix Aqua sú z lotrafilcon A - obsah vody je 24% a priepustnosť kyslíka 175 Dk/t. Rozdiely tu teda sú, a ak sa rozhodnete šošovky vymeniť, určite Vám odporúčame osobnú konzultáciu s kontaktológom. Keď budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Margita Zemanová

Dobry den nosím sosovky Air optix aqua -4,25 mozem prejst na tento typ sosoviek?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za dotaz. Parametre šošoviek sú si veľmi podobne a materiál šošoviek je dokonca totožný. S najväčšou pravdepodobnosťou by Vám šošovky vyhovovať mali. Pred nákupom Vám ale odporúčame návštevu aplikačného strediska, kde budete mať možnosť šošovky vyskúšať. Pokiaľ Vám budeme môcť s čímkoľvek pomôcť, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Lucia

Veľmi dobre nosenie spokojná

Anonymous

Super som spokojná

Ľubica

Mám asi negatývnu reakciu na tento druh. Pociťujem rezanie, pálenie a horšie vidím. Je to možné pri tomto druhu? Dioptrie mám -6

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš komentár. Tieto pocity sú možné u akéhokoľvek typu kontaktných šošoviek. Kontaktné šošovky sú vyrábané z rôznych materiálov a tie majú rôzne vlastnosti. Od priemeru a zakrivenia až po priepustupnosť kyslíka a obsahu vody. Každé oči vyžadujú niečo iné a tak kontaktné šošovky, ktoré sú pre jedného nositeľa pohodlné, môžu byť pre druhého nepríjemné. Určite konzultujte svoje pocity z nosenia so svojim kontaktológom a nechajte si odporučiť nové šošovky. Prajeme pekný deň.

Zuzana D.

Tieto šošovky mi absolútne nesadli, zahmlené videnie, veľmi mi slzili oči a zároveň ma rezali, takže tieto už nie.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám veľmi ľúto, že nie ste s týmito šošovkami spokojná. Oči každého nositeľa vyžadujú rôzne vlastnosti kontaktných šošoviek. Ak máte problém nájsť vhodné kontaktné šošovky, poraďte sa so svojím očným lekárom, alebo vyhľadajte kontaktológa. Pokiaľ Vám budeme môcť akokoľvek pomôcť, obráťte sa na nás. Majte krásny deň.

Eva Danišová

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či by nevadilo keby prejdem na túto radu šošoviek z rady AIR Optix EX , prídu mi veľmi podobne a táto rada je oveľa via dostupna ako Optix Ex. Jediny rozdiel, ktorý vidím je v priemere DIA kde tieto majú 14.2 mm a AIR Optix EX ma 13.8mm. Je to nejaký problém? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky Air Optix EX majú úplne totožné vlastnosti ako Air Optix Night and Day Aqua. Ide o rovnaký materiál s totožným obsahom vody, priepustnosťou kyslíka, priemerom aj zakrivením šošovky. Air Optix by Vám teda mali vyhovovať. Ako tomu ale bude u Air Optix plus HydraGlyde nedokážeme posúdiť, pretože medzi šošovkami sú určité rozdiely. Nie je pre nás možné posúdiť, ako by Vaše oči na zmeny reagovali. Ak chcete mať istotu, poraďte sa osobne so svojím očným špecialistom. Prajeme pekný deň.
Ľubomír Šupola

Dobrý deň,prosím o radu nosím šošovky Air Optix 30 dňové a uvažujem o jedňodnových Top Vue Elite v tých prvých si niekedy pospím bez problémov a neviem ako by sa zachovali tie druhé a či v prípade Top Vue keď sa stane v priebehu dňa že sa mi oko zahmlie a musím si ich vyčistiť,čo s tým ,vyhodiť a dať druhé? Ktoré by ste mi odporúčali skôr.Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, vďaka za opýtanie. Každá šošovka má svoje plusy a mínusy a v konečnom dôsledku je to vždy hlavne o individuálnych potrebách konkrétneho nositeľa. Z nášho pohľadu sú však jednodenné kontaktné šošovky najzdravším a najjednoduchším spôsobom nosenia. Čo sa týka prespávania s kontaktnými šošovkami, TopVue Elite sú ako jednodenné šošovky určené na denné nosenie, takže v nich nie je možné prespávať. Krátke odpoludňajšie zdriemnutie by však vadiť nemalo – to závisí od citlivosti Vašich očí. K zahmleniu jednodennej šošovky dôjsť môže, ale je tu menšia pravdepodobnosť než u viacdenných kontaktných šošoviek. Keby k zahmleniu došlo, môžete použiť nový pár, ale ekonomickejšie by bolo mať po ruke malé balenie roztoku, šošovku vybrať, prepláchnuť a opäť nasadiť. Odporúčame Vám TopVue Elite objednať a vyskúšať. V prípade nespokojnosti môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí a šošovky bez problémov vrátiť. Keby ste mali ďalšie otázky, určite nám znova napíšte. Želáme krásnu stredu.
Ľubomír Šupola

Tieto šošovky nosím skoro rok a zatiaľ som s nimi nemal väčší problém,niekedy ako by mi sťahovalo šošovku ale možno je to suchším okom.

Zákaznícky servis
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Pokud se vyskytnou tyto potíže, je dobré mít vždy u sebe zvlhčující oční kapky, například Gelone. Pokud by nepříjemné pocity přetrvávaly, bylo by dobré poohlédnout se po čočkách s vyšším obsahem vody - například TopVue Air. Přejeme hezký den.