Air Optix Night and Day Aqua (3 šošovky)

20.89 €
94% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 25.10. Stock day info: Tomorrow 25. október Stock day info: Ready to be sent Order stock info: In stock, ready to be dispatched Vyberte si parametre
Pridať
9.69 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
20.89 €

Air Optix Night and Day Aqua

Kontaktné šošovky Air Optix Night and Day Aqua ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Air Optix Night and Day Aqua sú kontaktné šošovky s mesačnou plánovanou výmenou. Air Optix Night and Day Aqua sú výrobcom - spoločnosťou Alcon - doporučené okrem denného nosenia (nasadenia ráno, vybratie večer) aj ku kontinuálnemu noseniu. Behom 30 dní a 29 nocí nie je potrebné pár kontaktných šošoviek z oka vybrať vôbec, ani na spanie.

V príbalovom letáku je uvedené, že kontinuálne nosenie musí byť prekonzultované s očným špecialistom, ktorý ho nositeľovi schváli. Nie pre každého je táto forma užívania šošoviek vhodná. Nutné je taktiež podotknúť, že sa názory na nepretržitý spôsob nosenia kontaktných šošoviek aj medzi odborníkmi velmi líšia. Veľa z nich ho neodporúča vôbec, niektorí odporúčajú vyberanie napr. maximálne po 5tich dňoch a tak podobne.

Rovnaké šošovky v inom roztoku

air-optix-night-and-day-old.jpg Nová verzia mesačných kontaktných šošoviek Air Optix Night and Day v plochej krabičke. Okrem obalu došlo taktiež k nepatrnej zmene v obsahu roztoku, v ktorom je kontaktná šošovka v plastovej vaničke pri výrobe uložena (1 % obsahu roztoku tvorí látka Copolymer 845). Kontaktné šošovky by vďaka nej mali byť zmáčanlivejšie, teda pohodlnejšie. Šošovky samy o sebe zostali nezmenené.

Výnimočnosť kontaktných šošoviek Air Optix Night and Day Aqua spočíva v extrémne vysokej priepustnosti kyslíka, ktorá umožňuje jeho dostatočný prísun rohovke, aj keď je oko zakryté viečkom (počas spánku).

Air Optix Night and Day bezpochyby patrí medzi najkvalitnejšie kontaktné šošovky na trhu. Rozhodne však neodporúčame ich zakúpenie bez predchádzajúcej odbornej aplikácie. Riziko zmarenej investície spočíva vo veľmi malom priemere (DIA = 13.8 mm), ktorý vyhovuje podstatne menšiemu počtu užívateľov ako bežnejší priemer 14.0 alebo 14.2.
Vlastnosti
Výrobcovia: Alcon
Zakrivenie (BC): 8.60, 8.40
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priemer (DIA): 13.80
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 175 Dk/t
Obsah vody: 24%
Ako často meniť?: 30 dní
Názov produktu: Air Optix Night and Day Aqua
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon A
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Najlepšia alternatíva

TopVue Air (6 šošoviek)

  • extrémna priedušnosť
  • vysoký obsah vody
  • zvlhčenie hyaluronátom sodným
Cena: 17.99 €
Najlepšia alternatíva

Komentáre (1)

Comments: Do you have any questions?

Martina Aghová

Dobrý deň. Ako pocítim rozdiel v zakrivení šošovky? Nosievala som tieto air optix night and day so zakrivenim 8,4 a teraz pozeram ze klasicke air optix mi ocna dala 8,6 a tie ine zakrivenie ani neponukaju. Budem vidiet nejak rozmazane? Nezhorsi mi ine zakrivenie zrak? Citala som, ze pri modernych sodovkach je uz zakrivenie uni, ale predsa len...

Odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zakrivenie už v dnešných dobách nehrá príliš veľkú rolu. Šošovky by Vám tým pádom nemali robiť problém. Niekedy sa však stane pri ľudoch, ktorí majú oči veľmi citlivé že im menší rozdieľ v zakrivení robí problém. Preto odporúčame vyskúšať šošovky v optike.