Air Optix for Astigmatism (6 šošoviek)

39.99 €
98% odporúčaní
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 24.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
POŠTOVNÉ ZADARMO pre objednávky nad 10 €
39.99 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism

Alcon ukončil výrobu Air Optix for Astigmatism a predstavil novú verziu Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. V prípade nedostupnosti starej verzie expedujeme novú verziu za rovnakú cenu. Alcon odporúča prechod na novú verziu bez konzultácie s očným špecialistom.

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism ponúkame tiež v balení po 3 kusoch.

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism sú mesačné kontaktné šošovky spoločnosti Alcon vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu určené ku korekcii astigmatizmu.

Hodnota osy a cylindra

Ak je povrch rohovky nepravidelný, hovoríme o tzv. astigmastizme čiže tórickej vade. Ideálnym riešením korekcie je použitie šošoviek s cylindrom umiestneným v nameranej osi. Kvalita videnia, ktorú v tomto prípade dosiahneme s tórickými šošovkami je neporovnateľne vyššia ako korekcia bežnými sférickými šošovkami bez hodnoty cylindra a osy.

Vysoká priepustnosť kyslíka a varianta kontinuálneho nosenia

Silikón-hydrogélový materiál Lotrafilcon B je zárukou vysokej priepustnosti kyslíka, čo robí užívanie kontaktných šošoviek zdravším a pohodlnejším. Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism sú pre ľahšiu manipuláciu ľahko zafarbené do modra, čo nijako neznižuje kvalitu videnia.

Výrobca, spoločnosti Alcon, odporúča šošovky aj k predĺženému spôsobu nosenia, a to po dobu maximálne 6 dní a nocí. Tento spôsob nosenia však nemusí vyhovovať každému a mal by byť schválený očným špecialistom na základe vyšetrenia.

Vlastnosti - Air Optix for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobcovia: Alcon
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.70
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Priepustnosť O2: 110 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 27.79 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (30)

Máte nejaké otázky?
Dušana Kováčová

Dobrý deň, mohli by ste nám poradiť? Mame záujem o tieto šošovky. Ale aké objednať? Fokometer : - 2,0 Dsf -0,75 Dcyl ax 175 -1,0Dsf-0,75Dcyl ax 175 ARK: -2,25Dsf-1,0Dcyl ax168 -1,25Dsf-0,75Dcyl ac170. Druhy záujemca: fokometer: -7,0Dsf-2,0Dcyl ax170 -8,0Dsf-1,0Dcyl ax0 ARK: -5,75 Dsf -1,75Dcyl ax170 -6,25 Dsf-1,5Dcyl ac176 Ďakujem veľmi pekne Kováčová

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Dušana, ďakujeme Vám za otázku. Prvý záujemca bude potrebovať ku korekcii pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindra -0,75 a osou 170° a ku korekcii ľavého oka bude potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -0,75 a osou 170°.
Druhý záujemca bude potrebovať ku korekcii pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie -6,50, cylindra -1,75 a osou 170° a ku korekcii ľavého oka bude potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -7,50, cylindra -0,75 a osou 180°.
Správne by však mali mať záujemcovia šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Vyhnú sa tak nevhodnej investícii, ktorou by sa nákup na internete mohol stať. Očný špecialita pri odbornej aplikácii môže upraviť dioptrické hodnoty tak, aby korekcia zraku bola záujemcom maximálne komfortná. Na nevhodne zvolené šošovky, bohužiaľ, nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Tatiana

Dobrý deň, posielam ešte raz namerané hodnoty aj so znamienkami pri cilindroch: Pravé oko: dioptrie +1,5, cyl. +3, os 100, P.D 30 Ľavé oko: dioptrie +2, cyl. +2,5, os 90, P.D 30,5. Ďakujem a prajem pekný deň.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Tatiana, ďakujeme Vám za doplnenie údajov. Pretože máte plusové cylindrické hodnoty, bude nutné ich prepočítať na mínusové. Tento prepočet sa premietne do celého dioptrického zápisu. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindra -2,75 a osou 10°. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindra -2,25 a osou 180°. Cylindrická hodnota pravého oka je už vyššia, a preto by sme Vám odporučili iný typ kontaktných šošoviek, a to štrnásťdenné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism, ktoré sú vo Vašich dioptrických kombináciách dostupné. Ďalšou možnosťou pre pravé oko sú kontaktné šošovky s označením XR, ktoré rozširujú bežný dioptrický rozsah Biofinity XR Toric alebo Proclear Toric XR. Ku korekcii ľavého oka by Vám potom stačili klasické Biofinity toric alebo Proclear Toric. V každom prípade Vám odporúčame odbornú aplikáciu šošoviek. Očný špecialista Vám s aplikácíu vhodných šošoviek pomôže. Pokiaľ sa rozhodnete kontaktné šošovky zakúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatntiť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Tatiana

Dobry deň, možte mi poradiť, ake šošovky si vybrať? Namerane hodnoty: Prave oko: dioptrie +1,5, cyl. 3, os 100, P.D 30 Ľavé oko: dioptrie +2, cyl. 2,5, os 90, P.D 30,5. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Tatiana, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli poradiť, potrebujeme poznať kompletný zápis so všetkými znamienkami. Vy ste pri cylindrických hodnotách neuviedli znamienko. Napíšte nám prosím ešte raz celý zápis a pri cylindrických hodnotách doplňte údaj (+, - alebo =). Potom Vám radi vypočítame vhodné dioptrické hodnoty. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň, tieto šošovky používam už niekoľko rokov, ale mám skúsenosť z posledných dvoch objednávok, že každá druhá šošovka sa perforuje v strede, niekedy už po týždni nosenia. Používam ich rovnakým spôsobom, ale po krátkom čase ma začne rezať v oku a následne zistím, že je v strede poškodená, čo je príčinou nekomfortu. Samozrejme, že potom šošovku musím nahradiť inou, ale tým rastie ich spotreba. Dá sa zistiť, či nedošlo k poklesu v kvalite výrobku, resp. či výrobca "neinonoval", čo má za následok takéto defekty, prosím? Ďakujem Vám za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme za otázku. Žiadne informácie o zmene vo výrobe kontaktných šošoviek sme od výrobcu neobržali. Podľa popisu ťažkostí so šošovkami máte právo šošovky reklamovať. Tým sa zlé šošovky dostanú k výrobcovi. Prosím, uložte zlú kontaktnú šošovku do puzdra či maličkého pohára a zalejte roztokom tak, aby nevyschla. K takto zabalenej šošovke priložte zvyšok balenia, faktúru a sprievodný list s popisom závady. To všetko odošlite na adresu Zásielkovňa.sk - Šošovky-kontaktné.sk, ID 9269368, Kopčianska 92/A, 851 01 Bratislava. Viac o priebehu reklamačného konania si môžete prečítať v Obchodných podmienkach. Ak by ste mali ďalšie otázky, kontaktujte zákaznícke oddelenie na telefónnom čísle +421 220 570 792. Pekný deň.
Katarina

Dobry den , tieto sosovky pouzivam skoro 2 roky. Asi pred mesiacom som urobila vacsiu objednavku aby som mala sosovky na pol roka.Avsak za psoledny mesiac som mala uz 3krat zapal spojoviek . Nikdy predtym som s tym problem nemala .Nezmenilo sa nejak zlozenie sosoviek?Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami problémy. Od výrobcu sme nedostali žiadnu informáciu o tom, že by u šošoviek došlo k akejkoľvek zmene. Šošovky nám samozrejme môžete poslať na reklamáciu. Veľmi sa ospravedlňujeme za komplikácie. Keby ste čokoľvek potrebovali, napíšte nám alebo zavolajte na tel. Číslo +421 220 570 792. Prajeme Vám pekný deň.

Michaela

Dobry den, chcela by som poprosit o radu, ake sosovky by som si mala vybrat s nameranymi hodnotami - dioptria -3; cyl -1; axis 12 stupnov & P.D. 8,4. Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať tórické kontaktné šošovky a ich parametre by sme Vám odporúčali upraviť na dioptriu -3,00 cylinder -0,75 a os 10°. Ak zatiaľ nemáte so šošovkami skúsenosti, odporúčali by sme Vám vyskúšať šošovky TopVue Premium for Astigmatism, u ktorých môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ máte záujem o inú značku, odporúčali by sme Vám navštíviť kontaktológa a výber šošoviek konzultovať osobne. V prípade, že pre Vás budeme môcť urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Katarina

Dolbry den, dakujem za odpoved nizsie, presne parametre su: Parametre do dialky; Prave oko: sfericke dioptrie - 3,5, cylinder -1,5, os 150 Lave oko: sfericke dioptrie -3,5, cylinder -1,5, os `10 Neviem teda co mam dat ako cylinder, kedze -1,5 neni vo vybere. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za doplnenie informácií. Odporučili by sme Vám pre pravé oko dioptriu -3,50 cylinder -1,25 a os 150°. Pre ľavé oko dioptriu -3,50 cylinder -1,25 a os 10°. Zároveň by sme Vám odporučili vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých môžete v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keď budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Katarina

Dobry den, chcela by som si kupit tieto toricke sosovky ale od doktorky mam hodnotu cylindra na obcoh ociach -1,5....vybrat sa da ale iba -1,25 a -1,75.....pozerala som ze je to aj u inych znaciek sosoviek, Viete mi prosim poradit, ci su nejake sosovky s cylindrom -1,5 popripade aky parameter zvolit? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Výber hodnoty cylindra sa odvíja aj od hodnoty sférickej dioptrie. Aby sme Vám teda mohli správne poradiť, napíšte nám kompletné namerané hodnoty. V prípade, že by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Mirka S.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo mi odporučíte. Či tieto alebo iné šošovky, ak mám obidve oči dioptrie -3,75, cylinder len 0,5 rovnako obidve oči a os jedno oko 70 a jedno 90. Dlhé roky používam Frequency 55 aspheric. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Trápi Vás astigmatizmus, ale u takto nízkych cylindrov ešte nie je možné zvoliť si tórické kontaktné šošovky. Nie sú s cylindrom štandardne vyrábané. Za predpokladu, že nameraný cylinder je v mínusových hodnotách, zvolíte si klasické sférické (asférické) šošovky s dioptriou -4,00. Prechod na torické šošovky bude treba až v prípade, že cylindre dosiahnú hodnoty -0,75. Odporúčame Vám vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Plus, pri ktorých môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. TopVue Plus sú vyrobené z hydrogélového materiálu, rovnako ako Frequency 55 Aspheric, ktoré ste doteraz používala. Šošovky Air Optix sú vyrobené z materiálu silikón-hydrogélového, ktorý má odlišné vlastnosti. Pokiaľ Vám budeme môcť poradiť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Michaela Novák Hollá

dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom zmeny značky šošoviek . používam Alcon Air Optix for Astigmatism. tu v ponuke vidím, že značka TopVue je lacnejšia. Mohol by tam byť nejaký rozdiel? alebo môžem bez problémov vymeniť značku? dioptrie: ĽO:-3,25, CYL -0,75, AXIS 070; PO:-3,00, CYL -0,75, AXIS 110. Roztok na TopVue môžem použiť ten istý ako na Alcon?používam Gelon alebo SoloCare. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Áno, kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism môžu byť lacnejšou alternatívou k šošovkám Air Optix. Šošovky sú si pomerne podobné vo vlastnostiach a mali by Vám teda vyhovovať. Keby tomu tak ale nebolo, u TopVue možno využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Na kontaktné šošovky môžete určite použiť akýkoľvek roztok určený pre mäkké kontaktné šošovky. Gelone bude ideálny. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Marián Ridzoň

Dobrý deň chcel by som poradiť keď mám os 65 ´ poraďte šošovky 60´ alebo 70´ keď 65 nevyrábajú k tým dioptriam a cylindrom alebo cylinder 1,50 a 2,50 mám objednať vyšší, alebo nižší tiež nevyrábajú všetky parametre

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keď nám napíšete presné parametre aké vám boli namerané, prepočítame vám ich tak, aby ste si mohli správne navoliť šošovky. Z týchto parametrov bez zadania dioptrie sa nám to ťažko určuje. Ďakujeme.

Katka Hluchová

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,doktorka mi povedala že musím nosiť tieto špeciálne šošovky for Astigmatism,( PO : -7,5 - 0,75 cyl / 170° ..... ĽO : - 7,0 - 1.25 cyl/ 170 ... vyskúšala som už asi všetky značky,ale proste šošovky for Astigmatism mi absolútne nevyhovuju. Predtým som nosila klasické šošovky Soflens a bola som snimi roky spokojná. Chcem sa opýtať či nemožem normálne nosiť tie klasické šošovky aj ked mam astigmatizmus. ďakujem pekne ze odpoveď .

Zákaznícky servis

Dobrý deň, v prípade astigmatizmu by ste mali nosiť astigmatické kontaktné šošovky. Odporúčame vám, aby ste sa poradili s iným očným špecialistom, poprípade si nechali premerať parametre vašich očí, aby ste vedela či potrebujete šošovky astigmatické alebo sférické. Ďakujeme za váš dotaz a prajeme vám pekný deň.

Eva Mrazova

dobry den, asi som si zle objednala teraz od vas sosovky, objednavam si takto prvy raz, doteraz len v optike, tak som si to nevsimla na blisti, no zistujem ze mam asi astigmaticke sosovky: air optix for astigmatism, hodnoty: 8,7 14,5 -1,25 1,75 x 180 LOT ..... co by ste mi prosim odporucili, ak ma tieto sosovky rezu v ociach po viachodinovom noseni, predtym som s tym nemala problem, no rada by som skusila ine, pripadne jednodnove najradsej. vopred dakujem za radu

Zákaznícky servis
Dobrý deň, áno máte astigmatické šošovky s hodnotami dioptrie -1,25, cylindru -1,75 a os 180°. Čo sa týka jednodenných šošoviek, odporúčame vám šošovky Biomedics 1 Day Extra Toric. Výborné sú taktiež dvojtýždňové šošovky TopVue Premium for Astigmatism, alebo môžete vyskúšať mesačné šošovky z mäkšieho materiálu Proclear Toric. Dúfame, že sme vám pomohli a odteraz sa vám budú šošovky nosiť len pohodlne.
Nikoleta

Dobry den,rada by som sa informovala,ci mozem do objednavky na jedno balenie 6tich sosoviek zadat 3 sosovky na prave oko a tri sosovky na lave oko,nakolko mam rozdielne parametre.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, šošovky sú originál zabalené v jednom balení po 6 rovnakých kusoch, takže sa nedajú kombinovať. Keď máte parametre pre každé oko iné, musíte si objednať 2 balenia. Môžete si taktiež objednať šošovky Air Optix for Astigmatism(3šošovky), keď chcete mať v balení šošoviek menej.
Miroslava

Hodnoty od doktorky: prave oko: -9,50 cylinder-3,00 os 5° lave oko: -8,50 cylinder -3,00 os 175° Hodnoty na krabicke z optiky: prave oko: -8,50 cylinder -2,25 os 010° lave oko: -7,50 cylinder -2,25 os 170°

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaše hodnoty sú v poriadku, dioptrie sa prerátavajú z okuliarovej korekcie na šošovky, pretože je tam iná vzdialenosť korekčnej pomôcky od rohovky. Takže si objednajte hodnoty, ktoré sa nachádzajú na krabičke z optiky.

Miroslava

Dobry den. Chcem si od vas objednat sosovky ale je taka vec. Na papieriku od doktorky mam presne dane dioptriu, cylinder, os...Ale v ocnej optyke mi pani dala sosovky o dioptriu nizsie (ze to sa tak objednava) tak teraz neviem ake mam si vlastne objednat dioptrie tie ktore mam na papieriku od doktorky alebo tu ktoru mam na krabicke z optiky. Dakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, prosíme Vás o udanie hodnôt od doktorky a z očnej optiky. Je možné že se líši znamienko cylindru a tým pádom, se líšia hodnoty sféry.

Daniela Troščáková

Dobrý večer, chcem sa opýtať - ak mám axis 010, má zadať v parametroch pre objednávku os 10°?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno presne tak.

Andrea Tóthová

Dobrý den, chcem si objednat šošovky kde nastavým ktoré patria na pravé, a na ľavé oko? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte rovnaké dioptrie na oboch očiach, tak nezáleží na tom, ktorú použijete na ľavé a ktorú na pravé oko. Ak máte rôzne dioptrie, tak si musíte dať do každého oka tú, ktorú potrebujete.

Miroslava

Zdravím! Náhodou Night & Day šošovky pre astigmatizmus sa nevyrábajú? Ak áno, vedeli by ste mi prosím nejaké odporučiť? Ďakujem! :)

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, torické šošovky určené na kontinuálne nosenie sú napr. PureVision 2 for Astigmatism, Biofinity Toric, Air Optix for Astigmatism. Ďalšie môžete nájsť v sekcii torické šošovky, informáciu o tom, či sú vhodné na kontinuálne nosenie nájdete na konci v popise produktu.
Miroslav Bukna

Dobry den. Chcel by som sa spytat ci je moznost vratenia sosoviek, pokial by mi robili problemy.Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatismn sa nevzťahuje garancia vrátenia peňazí, takže ich nie je možné vrátiť v prípade nespokojnosti.

Jana Maceková

Dobry den, prosim o radu, ake parametre treba zadat pri objednavke, ked mam na sprave napisane: prave oko dioptria -1,75dsf, cylinder -0,25, osa 120° lave oko dioptria -1,25dsf, cylinder -0,25, osa 30° Potrebujem sosovky pre astigmatizmus. Dakujem pekne za odpoved.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, do objednávky treba zadať presné parametre, tak ako ste ich vyššie uviedli, pre každé oko zvlášť.

Jana

dobry, chcem sa spytat, co mam robit, ked moj cylinder je -0,5.... taka moznost pri sosovkach nieje

Poradňa

Dobrý deň, je to nízka hodnota. Cylinder u šošoviek Air Optix for Astigmatism začína až od hodnoty -0,75

Anonymous

sosovky su super, som s nimi velmi spokojna

Anonymous

Super ak potrebujete tento typ sosoviek

Zdenka Málišová

Dobrý deň, chcem si objednať od vás kontaktné šošovky, ale neviem či je cena už aj s DPH na ponuke.Ďakujem Málišová

Poradňa

Dobrý deň, áno, cena je aj s DPH.

Peter Horvath

Dobry den. Mam momentalne skusobne sosovky AIR OPTIX for Astigmatism s oznacenim 8,7 14,5 -0.00 -1,75 x180. Prosim o info, co je treti parameter to -0.00? a co -1,75 to su pravdepodobne dioptrie... alebo cylinder? kolko ma vydu taketo sosovky na obydve oci na 3 mes.? A este otazocka... farebne sosovky tohto typu sa nevyrabaju? Dakujem za odpoved :-)

Poradňa

Dobrý deň, –0.00 –1,75 x180 prvý údaj sa udávajú dioptrie, druhý cylinder a tretí je os. Zakrivenie 8,7 a priemer 14,5 naskočia automaticky. Tieto kontaktné šošovky sa dajú objednať aj po 3 ks. Jedno 3 ks balenie astigmatických šošoviek stojí 22,55 EUR, po zľave 21,88 EUR. Nie, farebné astigmatické šošovky sa nevyrábajú.

Matián Dubec

Chápem ved jasné ja som myslel najprv že to 1 balenie 6 šošoviek možem mať tri na ľavé a tri na pravé a to je iba na jedno oko a na druhe si musím zakúpiť lebo mam rozdielne dioptrie.Ďakujem.

Matián Dubec

Dobrý deň prečo zakúpiť ešte jedno balenie ved tento produkt by mal byt na 3 mesiace nie?6šošoviek teda 3 na ľavé oko a 3 na pravé ako presne ako vravíte aspoň tak som si to myslel či to je iba na jedno oko?Najlepšie by to bolo na tých 6 mesiacov kolko ma to vyjde teda na tych 6 to by som si zakúpil.Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, ak chcete mať kontaktné šošovky na 6 mesiacov, musíte si kúpiť 6 ks na jedno oko a tiež 6 ks na druhé oko. Jedna sa predsa o mesačnú šošovku, keď máte dve oči potrebujete na mesiac dve 2 šošovky.

Matián Dubec

Dobrý deň chcem sa opýtať na produkt Air Optix for Astigmatism (6 šošoviek)za 36.77e.Moje dioptrie su: Pravé-2,0,cyl -2,5 axis 180 Ľavé-2,5,cyl -1,5 axis 0 Je potrebné ešte nejaké info lebo viac na lístočku od svojej očnej doktorky nemám. Mal by som záujem o tento produkt Air Optix for Astigmatism (6 šošoviek) je to na 3 mesiace ano?.Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, áno tieto údaje Vám stačia na zadanie objednávky. Musíte si však objednať dve balenia.Jedna šošovka je na mesiac.To znamená, ak si objednáte po 3 kusy na každé oko, budete mať šošovky na 3 mesiace. No je možné si objednať aj krabičku so 6 kusmi na každé oko a to Vám vydrží 6 mesiacov..

peter

dobry mal by som 1 otazku. co urci hodnota zakrivenia? ja mam zakrivenie 8,50 ale vo vecine pripadov sa daju najst zakrivenia kont.sosoviek 8,60 alebo 8,70.... keby som nosil kontaktne sosovky so zakrivenim 8,70 zhorsil by sa mi zrak?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý, jedna desatina zakrivení nie je až tak dôležitá. Dôležitá je celková konštrukcia šošovky. Preto pri zmene šošoviek odporúčame vyskúšať skúšobný pár šošoviek, aby ste mal istotu, že Vám aj iné šošovky budú vyhovovať.