Air Optix for Astigmatism (3 šošovky)

19.89 €
95% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? streda 24.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
19.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism

Alcon ukončil výrobu Air Optix for Astigmatism a predstavil novú verziu Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. V prípade nedostupnosti starej verzie expedujeme novú verziu za rovnakú cenu. Alcon odporúča prechod na novú verziu bez konzultácie s očným špecialistom.

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism sú mesačné kontaktné šošovky spoločnosti Alcon vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu určené ku korekcii astigmatizmu.

Hodnota osy a cylindra

Ak je povrch rohovky nepravidelný, hovoríme o tzv. astigmastizme čiže tórickej vade. Ideálnym riešením korekcie je použitie šošoviek s cylindrom umiestneným v nameranej osi. Kvalita videnia, ktorú v tomto prípade dosiahneme s tórickými šošovkami je neporovnateľne vyššia ako korekcia bežnými sférickými šošovkami bez hodnoty cylindra a osy.

Vysoká priepustnosť kyslíka a varianta kontinuálneho nosenia

Silikón-hydrogélový materiál Lotrafilcon B je zárukou vysokej priepustnosti kyslíka, čo robí užívanie kontaktných šošoviek zdravším a pohodlnejším. Kontaktné šošovky Air Optix for Astigmatism sú pre ľahšiu manipuláciu ľahko zafarbené do modra, čo nijako neznižuje kvalitu videnia.

Výrobca, spoločnosti Alcon, odporúča šošovky aj k predĺženému spôsobu nosenia, a to po dobu maximálne 6 dní a nocí. Tento spôsob nosenia však nemusí vyhovovať každému a mal by byť schválený očným špecialistom na základe vyšetrenia.

Vlastnosti - Air Optix for Astigmatism (3 šošovky)

Výrobcovia: Alcon
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.70
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 110 Dk/t
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 15.39 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (73)

Máte nejaké otázky?
Zuzana

Dobrý deň, môžte mi prosím poradiť pri hodnotách? Včera na vyšetrení mi boli namerané tieto hodnoty: Pravé oko: -5.5_ cylinder -1.0 a os 20 Ľavé oko: -5.25 _ cylinder -1.0 a os 10 No pri zadaní cylindra hodnota -1.0 nie je. Viete mi s tym prosím pomôcť? Ďakujem pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Zuzana, ďakujeme Vám za otázku. Tórické šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto je väčšinou nutné okuliarový predpis upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -5.25, cylindra -0.75 a osou 20°. Pre ľavé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -5.00, cylindra -0.75 a osi 10°. Nezabudnite však, že správne by ste mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť eventuálnu reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.

Simona

Dobrý deň. Prvýkrát si idem kupovať šošovky s astigmatizmom. Poprosím Vás preto o radu. Namerané hodnoty pre pravé oko mám: dioptrie -2,50, cylinder -0,75 a os 175. Pre ľavé oko: dioptrie -1,75, cylinder -0,75 a os 175. Ďakujem :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Simona, ďakujeme Vám za otázku. Okuliarové hodnoty je pre nákup šošoviek potrebné upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú šošovku s hodnotou dioptrie -2.50, cylindra -0.75 a osou 180°. Pre ľavé oko budete taktiež potrebovať tórickú šošovku s hodnotou dioptrie -1.75, cylindra -0.75 a osou 180°. U týchto šošoviek prebieha dopredaj skladových zásob, je teda možné, že Vaše parametre už nebudú k dispozícii. Ako náhradu spoločnosť Alcon predstavila novú verziu Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Majte, prosím, na pamäti, že šošovky by ste mali mať odborne zvolené a aplikované očným špecialistom. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama, nie je možné na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre uplatniť eventuálnu reklamáciu. Prípadne by sme Vám mohli ponúknuť šošovky TopVue Air for Astigmatism. Pri vybraných baleniach šošoviek TopVue ponúkame službu Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám šošovky nebudú vyhovovať, môžete ich vrátiť a neprídete o svoje peniaze. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Veronika

Dobrý deň prajem, chcela by som sa, prosím Vás, opýtať, či potrebujem tórické kontaktné šošovky, ak predpis na okuliare mám: PO: -3,75, cyl -0,75 os 0° a LO: -3,75, cyl -0,75 os 180°. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Pre obe oči budete potrebovať tórické šošovky, napr. tieto, s hodnotou dioptrie -3.75, cylindra -0.75 a osou 180°. Správne by mali byť šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Pokiaľ si vyberiete šošovky sama bez odbornej pomoci, majte na pamäti, že na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Pokiaľ budete mať ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.

Silvia Fajth

Dobrý deň,poprosím poradiť vhodné šošovky pre mňa. PRAVE OKO:Dioptrie: +0,25 cylinder: -1,75 Os:173 PD:32,5 Priemer:70 ĽAVÉ OKO:Dioptrie:+0,25 Cylinder: -2,00 Os: 180 PD:32,0 Priemer: 70 Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Silvia, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindra -1,75 a osou 170°. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindra -1,75 a osou 180°. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky kúpiť sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Lucia

Dobry den, dakujem pekne za odpoved. Neviem uplne co je kompletny zapis, ale teda toto mam v sprave: VOD: 0,4sl. nat s vl. kor -0,5dsf -1,25 Dcyl/104st=0,8 s kor. -1,0Dsf 1,5Dcyl/105st=1,0 VOS: 0,4nat s vl. kor. -0,5Dsf -1,25Dcyl/81st=0,9 s kor. -1,0Ds 1,25Dcyl/80st=1,0 AR: OD: -1,25Dsf -1,75Dcyl/104 OS:-1,0Dsf -1,5Dcyl/79 Dakujem velmi pekne za pomoc, Lucia

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za otázku. Ďakujeme Vám za doplnenie informácií. Pri nákupe tórických šošoviek je nutné zadať 3 údaje - dioptriu, cylinder a os. Pretože sa tieto šošovky vyrábajú v obmedzenom rozsahu, je nutné občas okuliarové dioptrické hodnoty upraviť. Vy tak ku korekcii pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -1,75 a osou 100°. Ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -1,25 a osou 80°. Správne by ste však mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ si kupujete šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatntiť reklamáciu. Z nášho sortimentu Vám môžeme ponúknuť šošovky TopVue Air for Astigmatism, pri ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky nevyhovovali a spĺňali by ste podmienky služby, môžete ju využíť a Vaša investícia sa Vám vráti. A pretože sa v oboch prípadoch jedná o mesačné šošovky, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o kontaktné šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Lucia

Dobry den na cylindri mam pri jednom oku dioptriu -1,5 a os 105. Prosim vas ake hodnoty vybrat v tomto pripade? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábají v obmedzenom rozsahu, a preto je nutné občas okuliarové dioptrické hodnoty upraviť. Aby sme Vám boli schopný poradiť potrebovali by sme poznať Váš kompletný zápis tzn. hodnotu sférickej dioptrie, cylindra a osy. Napíšte nám, prosím, celý zápis, radi Vám hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek upravíme. Ale dovoľte nám Vás upozorniť, že správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Vyhnete sa tak prípadnej, nevhodnej investícii, ktorou sa nákup na internete môže stať. Na nevhodný výber šošoviek nie je môžné uplatniť reklamáciu. Pekný deň.

Petr

Dobry den, chcel by som si objednat tieto sosovky, Moje hodnoty su: Vizus: PO -2,75 dsph -1,75 dcyl st 0,8 jc1 LO -2,25 dsph -2,0 dcyl sz 0,8-0,9 jc1 ARK: PO -2,5 dsph -2,0 dcyl 83st LO -1,75 dsph -2,25 dcyl 60st Ake si mam objednat ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Na korekciu pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindrom -1,75 a osou 80°. Na korekciu ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindrom -1,75 a osou 60°. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že pred nákupom na internete, by ste mali mať šošovky odborne aplikované. Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Eva

* pri cylindri nemám napísané žiadne znamienko

Eva

Dopĺňam: neviem ktorú hodnotu je potreba, v správe mam napísané hodnoty ARK ODx -4,37 -1,75 CYL 176 O Sin - 2,50 - 37 CYL 114 Fokometria V ODx -4,25 -1,25 cyl 180 V Osin -4,50 -0,75 cyl 170

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za doplnenie informácií. V zápise uvádzate pri cylindrickej hodnote mínus, ale zároveň doplňujete, že pri cylindrickej hodnote znamienko nemáte. Ak budeme teda predpokladať, že je hodnota mínusová, potom pre nákup kontaktných šošoviek zadáte pre pravé oko hodnotu dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osi 180°. Pre ľavé oko by ste potom potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -0,75 a osou 170°. Pretože je Váš zápis dosť nejednoznačný, odporučili by sme Vám odbornú aplikáciu šošoviek Air Optix for Astigmatism. Pokiaľ by ste si chceli šošovky zakúpiť sama, odporúčali by sme Vám skôr šošovky TopVue Air for Astigmatism, pri ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Ak budete trvať na šošovkách Air Optix for Astigmatism, potom majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamácii. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, keď mám dioptrie na okuliaroch Pravé oko: -4,25 cyl: 1,25 osa 180 Ľavé oko: -4,5 cyl: 0,75 osa 170 mám si v rovnakých hodnotách objednať aj šošovky? Ďakujem pekne

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Eva, ďakujeme Vám za otázku. Bohužiaľ nie. Okuliarové hodnoty je nutné pre nákup kontaktných šošoviek upraviť. Aby sme Vám mohli vypočítať správne parametre, potrebujeme od Vás kompletný dioptrický zápis vrátane všetkých znamienok (+, - a =) ako pri sférickej tak pri cylidnrickej dioptrii. Pokiaľ nám napíšete kompletný zápis, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

miba

dobry den, PRAVE OKO: -2,25 / cylinder 1 / os 10° LAVE OKO: -3,5 / cylinder 1 / os 160° aky zvolit cylinder ... vyssi alebo nizsi??? vopred vam dakuje za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miba, ďakujeme Vám za otázku. V dioptrickom zápise ste neuviedli pri cylindrických hodnotách znamienko. Pokiaľ je cylindrická hodnota kladná, potom ju bude potrebné prepočítať na mínusovú. Po výpočte by ste potrebovali pre pravé oko šošovku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -0,75 a osou 100° a pre ľavé oko by ste potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -0,75 a osou 70°. Pokiaľ máte v zápise od očného špecialisty pri cylindrickej hodnote – alebo =, potom je hodnota minusová a v takom prípade by ste pre pravé oko potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osou 10° a pre ľavé oko by ste potom potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindra -0,75 a osou 160°. Správne by ste mali mať pred nákupom na internete šošovky odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky zakúpiť sami, majte prosím na pamäti, že ne nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali dalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Olga

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výbere kontaktných šošoviek. Moje dioptrie sú Pravé oko : sfér.diop.+2,5 , cylinder dioptrie + 0,5, os 90 Ľavé oko : +3,5, cylinder +0,5, os 90 Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Oľga, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, sú Vaše cylindrické hodnoty príliš nízke, a preto Vám ku korekcii zraku postačia klasické, sférické kontaktné šošovky. Pokiaľ máte záujem o túto značku, potom budete potrebovať sférickú variantu týchto šošoviek, a to Air Optix Aqua. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +2,75 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +4,00. Správne by Vám mal šošovky pred nákupom na internete aplikovať očný špecialista. Pokiaľ sa rozhodnete kúpiť šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
Lucia Palubjak

Dobry den,pisem cele hodnoty oci. Prave oko: dioptria - 0.5 cylinder -1,5 os 85 Lave oko: dioptria -1,5 cylinder -0.5 os 20 Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Lucia, ďakujeme Vám za doplnenie Vašich dioptrických hodnôt. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať tórickú (astigmatickú) kontaktnú šošovku napr. túto s hodnotou dioptrie -0,50, cylindra -1,25 a osi 90°. Na ľavom oku máte cylindrické hodnoty nízke a je nutné ich prepočítať na sféru. Pre korekciu ľavého oka Vám postačia šošovky Air Optix s hodnotou dioptrie -1,75. Pokiaľ so šošovkami začínate, odporúčame Vám prvú aplikáciu absolvovať pod dohľadom očného špecialistu, ktorý Vám pomôže nájsť vhodné kontaktné šošovky. Alebo Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air a TopVue Air for Astigmatism, lebo u značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.
Lucia Palubjak

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak mám na pravom oku cylinder -1,5 ale šošovky ponúkajú len -1,25 alebo -1.75. je lepšie s nižšou alebo vyššou hodnotou. a to iste mam os 85 a ponuka je 80 alebo 90, čo je priateľnejšie.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Lucia, ďakujeme Vám za otázku. Okuliarové, dioptrické hodnoty sa musia na nákup tórických (astigmatických) šošoviek veľmi často upravovať. Aby sme Vám boli schopný poradiť, potrebovali by sme od Vás vedieť celý zápis (dioptria, cylinder a os) vrátane všetkých znamienok +, - a =. Prosím, napíšte nám kompletný zápis a my Vám dioptrické hodnoty radi prepočítame na hodnoty vhodné k nákupu šošoviek. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Ivana Pisova

Dobrý deň .mohli by ste mi poradiť pri výbere správnych šošoviek ? Parametre pre okuliare mam ľavé oko: -3,75 cyl:-1,5 os:175 Pravé oko: -1,25, cyl:-1,5, os:180 Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty je potrebné pri nákupe kontaktných šošoviek upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -1,25 a osou 180°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -1,25 a osou 180°. Ak tento typ nemáte odborne aplikovaný od Vášho očného špecialistu, odporúčame Vám zvážiť to. Vyhnete sa tým nevhodnej investícii, akou by sa nákup mohol stať v prípade, že by Vám kontaktné šošovky nevyhovovali. Pokiaľ Však trváte na nákupe šošoviek online, môžeme Vám odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Maja

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, ako vybrať správne parametre šošoviek, keď moje okuliarové parametre sú: PO: SPH=-1,75 CYL: -0,25, ax:150 ĽO: SPH=-1,25 CYL: -0,5, ax:150

Zákaznícky servis
Dobrý deň Maja, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, Vaše hodnoty sú príliš nízke a je potrebné ich prepočítať na sféru. To znamená, že Vám ku korekcii zraku postačia klasické sférické kontaktné šošovky Air Optix. Po prepočte budete potrebovať ku korekcii pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie -1,75 a ku korekcii ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,50. Pokiaľ tento typ kontaktných šošoviek nemáte vyskúšaný, požiadajte svojho očného špecialistu o skúšobný pár šošoviek. Alebo Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air, ktoré disponujú službou Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky z akéhokoľkvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Nikola

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, ako vybrať správne parametre šošoviek, keď moje okuliarové parametre sú: PO: SPH=-2,25, CYL: -2,5, OS: 10 ĽO: SPH=-3,5, CYL: -2,5, OS: 155

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Nikola, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty sa pre nákup kontaktných šošoviek musia upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -2,25, cylindrom -2,25 a osou 10°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindrom -2,25 a osou 160°. Ak by ste mali ďalšie otázky napíšte nám. Pekný deň.

Lucia

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť chcela by som si objednat šošovky a mam taketo dioprtrie PO: -4.0 cyl. -2.25 , os 0 .... LO: -3.5 cyl. -2.5 os 0 Ake by ste mi odporučili. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Lucia, ďakujeme Vám za komentár. Pre nákup kontaktných šošoviek sa musia okuliarové hodnoty nepatrne upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať dioptriu -4,00, cylinder -1,75 a os 10°. Pre ľavé oko budete potrebovať dioptriu -3,50, cylinder -2,25 a os 10°. Pekný deň.

Juliana

Dobrý deň, mám otázku, sú tieto šošovky mäkké alebo tvrdé? Idem na operáciu s očami a potrebovala by som to vedieť, ďakujem krasne za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Juliana, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú mäkké. Ak bude potrebné, aby ste po operácii nosili kontaktné šošovky, lekár vám zaiste odporučí vhodný typ. Pekný deň

Peter

Dobry den poprosim o radu pri vybere sosoviek. moje hodnoty plnej korekcie su : PO: -2.5dsph -2,0dcyl 80 axis LO: -2,0dsph -2,5dcyl 90 axis na pravom oku mam po operacii stabilizovany keratokonus v prvom stadiu.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty sa musia mierne upraviť. Pre pravé oko budú hodnoty dioptrie -2,50, cylindra -1,75 a osi 80°. Pre ľavé oko budú hodnoty dioptrie -2,00, cylindra -2,25 a osi 90°. Ak máte na pravom oku stabilizovaný keratokonus v prvom štádiu po operácii, odporúčame Vám nosenie kontaktných šošoviek konzultovať s Vašim očným lekárom alebo vyskúšať aplikáciu šošoviek pod dohľadom optometristu. Pekný deň.

Jana

Dobry den, chcem sa spytat mam okuliare kde lave oko je - 1,75 a prave 1,5, je mozne nosit sosovky 1,5 na obe oci? Nezhorsi sa tym zrak?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Namerané dioptrie by sme Vám odporúčali dodržať. 0,25 nie je veľký rozdiel, ale videnie by mohlo byť ovplyvnené. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Alexa

Dobry den,prosim Vas ktoru znacku sosoviek by ste mi odporucili objednat pri hodnotach Prave oko -4,25, cyl +2,25, os 101 a pd 31,5. Lave oko -3,50, cyl +1,50, os 90, pd 30. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Vybrať značku iba podľa týchto nameraných hodnôt bohužiaľ nie je dosť dobre možné. S istotou Vám môžeme povedať, že budete potrebovať šošovky tórické pre korekciu astigmatizmu. Namerané hodnoty by sme Vám odporúčali upraviť pre pravé oko na dioptriu -2,00 cylinder -1,75 a os 10°. Pre ľavé oko by to potom bola dioptria -2,00 cylinder -1,25 a os 180°. Odporúčame Vám vyskúšať šošovky TopVue Air for Astigmatism. Ak by Vám na šošovkách čokoľvek nevyhovovalo, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keď budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Domi

Dobrý deň , mám záujem o šošovky z vašej stránky , viete mi upraviť nasledovne hodnoty ? A viete mi aj určit aké najlepšie šošovky použiť ? Viem že na práve oko potrebujem toricke šošovky. Moje namerané hodnoty sú : PO: -2,0 -0,75 os85• LO: -1,75 Ďakujem :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Ak nemáte so šošovkami zatiaľ žiadne skúsenosti, odporučili by sme Vám vyskúšať TopVue Premium for Astigmatism pre pravé oko. Upravte os na 80°. Ostatné hodnoty zostanú rovnaké. Pre ľavé oko potom môžete objednať šošovky TopVue Premium s dioptriou -1,75. Pri šošovkách je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí, takže keby Vám na nich čokoľvek nevyhovovalo, môžete ich poslať späť. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Anonymous

Dobry den, posielam znova moje hodnoty PO: Sph. +1,75 Cyl.+1,5 Os 92. LO: Sph. +1,5 Cyl. +1,5 Os 92. Vopred dakujem za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za doplnenie údajov. Prepočet by vyzeral nasledovne: pre pravé oko dioptria +3,25 cylinder -1,75 a os 180 ° a pre ľavé oko dioptria +3,00 cylinder -1,75 a os 180 °. Odporučili by sme Vám vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, je tu zavedená služba Garancia vrátenia peňazí a sú dostupné aj v balení po 1 kontaktnej šošovke, čo je na vyskúšanie úplne ideálne. Ak sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.
Erika

Dobry den, vedeli by ste mi prosim Vas poradit s vyberom sosoviek ak mam hodnoty PO: Sph. 1,75 Cyl. 1,5 Os 92. LO: Sph. 1,5 Cyl. 1,5 Os 92. Dakujem velmi pekne.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Budete potrebovať tórické šošovky. Aby sme Vám mohli odporučiť vhodné hodnoty korekcie, napíšte nám prosím namerané hodnoty ešte raz a aj s plusovými/mínu­sovými znamienkami. Zatiaľ vďaka a prajeme Vám pekný deň.

Jaroslava Oravcová

Dobrý deň, máme už absolvované skúšobné šošovky pre dcéru a rada by som si objednala prostredníctvom vašej stránky. Z optiky mám údaje R: S: +3.00 C: -2.50 A: 111 P: I 0.00 U 0.00 L: S: +3,00 C : -2,50 A: 71 P: O 0.00 U 0,25 Neviem čo presne jednotlivé údaje znamenajú, resp. či ich viem správne zadať do vašej tabuľky. Vopred ďakujem za radu a odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. "S" je sférická dioptria, "C" je cylinder a "A" je os. To sú údaje, ktoré potrebujete k šošovkám. Ako však vidíte, hodnoty nie sú upravené pre kontaktné šošovky a my bohužiaľ nevieme, akú úpravu zvolil kontaktológ. Podľa kurzových tabuliek by sa parametre šošoviek zmenili na dioptriu +2,75 cylinder -2,25 a os 110 ° pre jedno oko a pre druhé na dioptriu +2,75 cylinder -2,25 a os 70 °. Radšej ale konzultujte s kontaktológom či iným očným špecialistom, ktorý šošovky odporučil, či sú takto upravené hodnoty vhodné. V prípade, že by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Michal

Dobrý deň. Potrebujem poradiť ohľadom výberu správnych šošoviek. Na okuliaremám hodnoty po -1,5, cyl -0,5, osa 130°, ľo -1,25, cyl 0,75, osa30°. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dopyt. Budete potrebovať pre pravé oko šošovky sférické a pre ľavé oko šošovky torické. Pre pravé oko Vám odporúčame kontaktné šošovky TopVue Air s dioptriou -1,75 a pre ľavé oko TopVue Air for Astigmatism s dioptriou -1,25 cylindrom -0,75 a osou 30 °. Pokiaľ je ale u ľavého oka cylinder nameraný v plusovej hodnote, musíte zvoliť dioptriu -0,50 cylinder -0,75 a os 120 °. Kontaktné šošovky TopVue Vám odporúčame, pretože ide o veľmi obľúbené šošovky, u ktorých je navyše možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by sme Vám mohli pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Mia

Dobry den, chcela by som sa spytat ak mam PO: cyl -0.75 a LO: cyl +0,75, ale v moznostiach vyberu cylindra nie su na vyber plusove hodnoty, ake sosovky je najlepsie objednat ? Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Kontaktné šošovky sa vyrábajú iba s mínusovými cylindrami a ak sú namerané plusové, je nutné ich prepočítať pomocou vzorca. Pre takýto prepočet by sme potrebovali poznať kompletné namerané parametre - dioptriu, cylinder i os. Ak teda chcete, doplňte informácie a my Vám hodnoty prepočítame. Zatiaľ vďaka a pekný deň.

Andrea

Dobry den, P oko mam-4 cylinder -0,50 osa 10 , L oko -5,25 cylinder 0,25 osa 170. Viete mi odporucit KS. Najlespie jednodenne, cenovo vyhodnejsie..

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Namerané cylindre síce značia astigmatizmus, ale je príliš nízky, aby bol korigovaný torickými kontaktnými šošovkami. Pre pravé oko by mala byť vyhovujúce dioptria -4,00 a pre ľavé oko -5,00. Jednodenných kontaktných šošoviek je pomerne veľa a vyberať je teda pomerne zložité. Kontaktné šošovky by mali byť vyrobené z materiálu vhodného pre Vaše oči. Aby ste sa vyhla zbytočnej finančnej investícii, odporúčame Vám vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Elite+ (30 šošoviek), u ktorých je možné prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak pre Vás budeme môcť čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Filip

Dobrý deň. Prosím o radu. Objednal som si tieto šošovky, ale po pár dňoch nosenia mi oči stašne sčervenali a ich nosenie bolo naozaj nepríjemné. Počkal som kým sčerveniane zmyszne a vskúšal som to opäť, ale s rovnakým výsledkom. A to ma privádza k otázke či sa dá takto na diaľku poradiť nejakú inú zančku šošoviak, ktoré sú naozaj vhodné na citlivé oči. ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Začervenanie očí býva najčastejšie spôsobené pre oči nedostatočnou priepustnosťou kyslíka materiálu šošoviek. Air Optix for Astigmatism patria ku kontaktným šošovkám, ktorých priepustnosť kyslíka je na vysokej úrovní. Z našej pozície môžme teda naozaj len hádať. Kontaktné šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíku sú napríklad Biofinity. Nemôžeme Vám však 100% garantovať, že budú pre oči vhodné. Ich nákup by teda pre Vás mohol byť zbytočnou investíciou. Podráždenie očí ale môže byť spôsobené aj inými vlastnosťami šošoviek. Je možné, že Vám nevyhovuje silikón-hydrogélový materiál šošoviek Air Optix for Astigmatism. Môžete teda vyskúšať hydrogélové kontaktné šošovky TopVue Plus, u ktorých je možné prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Priepustnosť kyslíka týchto kontaktných šošoviek je o poznanie nižšia, než u Vašich doterajších, ale iný typ materiálu by pre Vaše oči mohol byť vhodnejší. V neposlednom rade by tiež mohlo ísť aj o nevhodnosť kontinuálneho nosenia kontaktných šošoviek. Z Vášho príspevku nevyplýva, či kontaktné šošovky nosíte nepretržite, ale pre niektorých nositeľov nie je tento spôsob nosenia vhodný. Ideálna by bola konzultácia s lekárom, ktorý Vám existujúce šošovky odporučil. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Romana

Dobrý den , prosím vás o radu . Mam na pravom oku -1,5-0,75 a 110 . A na ľavom -1,0-0,5 a 70. Tym pádom nepotrebujem na jedno oko toricke šošovky a na druhé ano ? Ako to mam riešiť ?mam si kúpiť na jedno oko iné a na druhé iné šošovky ? Nevadí to a ked tak aké . Dakujem

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Je to presne tak, ako píšete. Pre pravé oko potrebujete torické kontaktné šošovky s dioptriou -1,50, s cylindrom -0,75 a osou 110°, zatiaľ čo pre ľavé oko potrebujete klasické šošovky s dioptriami -1,25. Tento problém má mnoho nositeľov šošoviek a väčšina to rieši presne tak ako píšete. Na jednom oku nosia šošovku torickú a na druhom klasickú. Práve preto nájdete mnoho značiek v oboch variantách – napríklad k týmto torickým kontaktným šošovkám Air Optix for Astigmatism sú klasickou verziou šošovky Air Optix Aqua a tiež Air Optix Plus Hydra Glyde. Ďalším príkladom sú špičkové torické šošovky TopVue Premium for Astigmatism a klasické TopVue Premium alebo torické TopVue Air for Astigmatism a klasické TopVue Air. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Jitka Vdoviaková

Dobrý deň, prosím vás, potrebovala by som poradiť ohľadom šošoviek . Z optiky máme lístok s údajmi 0-1,75x100 a druhé oko -0,5-1,25x80 ... skúšobné z optiky máme ( Air optix hydra glyde for astigm) , tie som na stránke nenašla... aké šošovky by ste nám poradili? ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. O šošovkách Air Optix HydraGlyde for Astigmatism nemáme žiadne informácie. Nenašli sme ich ani na stránkach výrobcu, ani u konkurencie. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o tieto šošovky Air Optix for Astigmatism. Hodnoty, ktoré uvádzate, sú v tomto poradí – dioptrie, cylinder a os. Pre jedno oko si teda zvolíte dioptriu 0,00, cylinder -1,75 a os 100° a pre druhé oko dioptriu -0,50, cylinder -1,25 a os 80°. Kontaktných šošoviek na korekciu astigmatizmu je pomerne veľa a ich výber nájdete v kategórii torické kontaktné šošovky. Môžete vyskúšať napríklad kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, u ktorých môžete v prípade nespokojnosti využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Keby ste mali ďalšie otázky, pokojne nám znova napíšte. Želáme krásny deň.
Martina Mahútová

Dobrý deň, keď mám dioptriu -1,25 a cylinder -0,5/75 1 a druhé oko -1,25 a cylinder -0,5/80 1 aké šošovky by som si mohla objednat?

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Hodnoty, které uvádíte, jsou důležité pro ostré vidění, ale je také nutné znát hodnoty, které zajistí, že bude čočka správně usazena na oku a očím zajistí naprosté pohodlí. Jsou to hodnoty pro průměr a zakřivení čočky a ideální je také znát materiál, ze kterého by čočky měly být vyrobeny. Důležitá je pro nás i informace, zda jste už někdy čočky nosila a případně jaký typ. V každém případě, čočky s takto nízkými cylindrickými hodnotami se nevyrábí a postačí malý přepočet, abyste mohla objednat klasické sférické čočky. Z prvních uvedených parametrů bude dioptrie -1,50 a pro druhé oko bude hodnota dioptrie rovněž -1,50. Doporučili bychom Vám čočky z řady TopVue, u kterých je možné případně využít službu Garance vrácení peněz. Můžete zkusit jednodenní TopVue Elite, čtrnáctidenní TopVue Premium, nebo měsíční TopVue Air. Dodržujte pravidelné kontroly u specialisty, aby bylo včas zjištěno zvýšení cylindrických hodnot a zajištěn přechod na torické kontaktní čočky. Můžete doplnit informace i napsat nám jakýkoli další dotaz. Přejeme hezký den.
Martin

Dobrý deň, poprosím Vás poradíte mi ??? Ľ oko mám -1,5 P oko mám -2,00 cylinder -0,25 a os 90° čo pozerám žiadne šošovky nemajú cylinder -0,25. Najmenší čo je je -0,75. vadilo by, keby si to objednám bez cylindra ??? Za vašu skorú odpoveď ďakujem :) Ď MK

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Je to tak, jak píšete. Cylindr -0,25 u astigmatických čoček skutečně nenajdete. Takto nízké cylindrické hodnoty není nutné korigovat torickými čočkami a můžete si tedy objednat klasické sférické kontaktní čočky. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme krásný den.

Jakub

Dobrý deň, na recepte mám hodnoty P : SPH -1,75 Cyl. -0,75 osa 30 L : SPH -2,00 Cyl. -1,50 osa 70 Aké šošovky by som mal mať ? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Při objednání čoček si zvolíte pro pravé oko dioptrie -1,75 cyl 0,75 a osu 30°. Pro levé oko si objednáte čočky s dioptrií -2,00 cyl -1,25 a osu 70°. Je ale důležité brát ohled také na průměr a zakřivení čoček, které bohužel neuvádíte. Pokud budete chtít údaje doplnit, určitě nám napište a my Vám velice rádi poradíme. Přejeme krásný den.

Mariana Dvorská

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké šošovky mám mať, keď na PO mám Sph. -1,5, Cyl. -0,5, Os 60° a LO mám Sph. -1,25, Cyl. -0,5, Os 70°? Ďakujem pekne za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Takto nízký astigmatismus není nutné korigovat torickými čočkami. Po přepočtu na sférické čočky si můžete zvolit například Air Optix plus HydraGlyde s dioptrií -1,75 pro pravé oko a -1,50 pro oko levé. Pri výběru čoček se soustřeďte také na potřebný průměr a zakřivení a nezapomínejte na pravidelné kontroly u svého očního specialisty, aby bylo včas zjištěno případné zvýšení cylindrických hodnot a zajištěn včasný přechod na torické čočky. Přejeme hezký den.
Edita

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aké šošovky mám zvoliť, keď na PO mám Sph. -4,25, Cyl. -1,0, Os 15° a LO Sph. -3,5, Cyl. -0,5, Os 15°? Ďakujem pekne za odpoveď.

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jsou uvedené hodnoty naměřeny pro dioptrické brýle, pak při objednání čoček zvolte pro pravé oko dioptrie +4,50 cyl -0,75 osa 10°. Pro levé oko jsou cylindrické hodnoty velmi nízké, a proto postačí přepočet parametrů a korekce klasickými sférickými čočkami. Pro levé oko si tedy zvolíte dioptrie -3,75. Doporučujeme Vám čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism (pro pravé oko) a TopVue Premium (pro levé oko). Nezapomínejte na pravidelné kontroly u Vašeho očního lékaře, aby bylo včas zjištěno případné zvýšení cylindrických hodnot. Přejeme hezký den.
Zaneta

Dobry den, potrebujem poradit s vzberom sosoviek. Na listku z optiky su hodnoty: PO: S:+3,5 C:+1,00 A: 120 P: O 1,25 D 2,00 a LO: S: +2,00 C: +1,00 A: 40 P: O 1,00 D 1,00 Dakujem

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, při těchto naměřených hodnotách je nutné udělat přepočet na minusové cylindry a také malou úpravu dioptrií. Pro pravé oko si prosím zvolte dioptrie +4,50 cyl -1,25 a osu 30°, pro levé oko pak dioptrie +3,00 cyl -0,75 a osu 130°. Budete skutečně potřebovat torické (astigmatické) čočky. Při výběru čoček ale hrají roli i jiné hodnoty, než naměřené parametry. Je nutné vzít v úvahu průměr a zakřivení čoček a také materiál, ze kterého jsou čočky vyrobeny. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme hezký den.
Erika Jonášová

Dobrý večer, musím súhlasiť s p. Jandzíkovou, kúpila som pre dcéru šošovky Air Optix for Astigmatism, ozaj sú veľmi nekvalitné 2 páry z 3 po ozaj krátkom nosení asi dvojtýždňovom a denne ich mala asi tak 2 hodinky a už sa zničili videla v s nimi rozmazane. Za tú cenu sú veľmi nekvalitné.

Zákaznícky servis

Dobrý den, je nám velice líto, že máte tuto zkušenost. Pokud máte podezření na zhoršení kvality čoček, samozřejmě nám je můžete dle podmínek a pravidel zaslat k reklamaci. Děkujeme a přejeme hezký den.

Andrej

Zdravím. Chcem sa spýtať,aké hodnoty šošoviek mám voliť pri hodnotách: OP: nat. 0,4 - 1.5 Dsf = -1.5 Dcyl os 100 st.= 1,2 OL: nat. 0,3č -2.25 Dsf = - 1,25 Dcyl os 90 st = 1,2 Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý den, bude nutné objednat dvě balení čoček. U jednoho balení zvolíte dioptrie -1,50 cyl -1,25, osa 100°. Pro druhé oko budete potřebovat hodnoty dioptrie -2,25 cyl -1,25 a osa 90°. Přejeme hezký den.

Marcela

Dobry den, potrebujem poradit: Okiliare mam do dialky SPH. - PLAN CYL. - =0,50 AXE. - 180° P.D. - na obe oci 68 a na kazde zvlast je to 34 Snad som to dobre napisala ako to mam ... nuz problem je v tom ze neviem najst sosovky ktore by toto splnali

Zákaznícky servis
Dobrý deň, hodnoty vašich šošoviek sú dioptria -0,25 pre obidve oči, takže vám stačia klasické sférické šošovky ako napríklad TopVue Air. Prajeme príjemné nosenie.
Janka Mrižová

dobrý den prosím Vás o radu. chcem vyskušať šošovky no neviem ktoré by mi boli dobré nosím okuliare do diaľky : pravé oko (Spf.dptr +1,50 , cylinder +2,50 , osa 120 stupňov laveoko ( Sph.dptr +2,75, cylinder +1,75, osa 80 stupnov dakujem velmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, hodnoty pre PO sú dioptria +4,25; cylinder -2,25 a os 30°, hodnoty pre ĽO sú dioptria +4,75; cylinder -1,75 a os 170°. Odporúčame vám vyskúšať napríklad šošovky TopVue Air for Astigmatism.
Natalia

Dobrý deň, nosím okuliare ale chcela by som vyskúšať kontaktné šošovky, moje dioptrie sú: Ľ- 0,5 - 1,25 - 90° P- 1,0 - 1,0 - 90° Ake šošovky by ste mi odporučili?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vaše hodnoty pre pravé oko sú: dioptria -1,0; cylinder -0,75; os 90° a hodnoty pre ľavé oko: dioptria -0,5; cylinder -1,25 a os 90°. Odporúčame vám tieto astigmatické šošovky TopVue Air for Astigmatism
Veronika Jandzíková

Veľmi som nespokojná s týmito šošovkami. Tento krát som si objednala tieto na 3 mesiace v snahe, že budú v poriadku. Použila som len jedny a už po 2,5 týždni stratili svoju funkčnosť, nebolo v nich už dobre vidieť.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, moc nás mrzí vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Ako možnú náhradu za tieto šošovky vám odporúčame TopVue Air for Astigmatism, na ktoré taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
veronika

Dobry den. Chcem sa spytat co znamena oznacenie Astigmatism v nazve sosoviek A potrebujem aj poradit a dioptriami. Na listku z optiky mam napisane: -1,25 -0,25 180 -1,00 -0,50 180 KŠ -1,25 peľ Dakujem za radu :-)

Zákaznícky servis

Dobrý deň označenie Astigmatism v názve šošoviek znamené, že sa jedná o astigmatické čiže torické šošovky, ktoré majú za úlohu upraviť zakrivenie rohovky. Parametre, ktoré potrebujete sú pre jedno oko dioptria +1,25 cylinder -1,25 a os 180°. Pre druhé oko potrebujete dioptriu +1,00, cylinder -1,25 a os 180°. Prajeme príjemné nosenie.

Natália

Dobry den, prosim vas ake šošovky si mam objednat ak parametre su : na ľave oko : PWR -2,50 , CYLINDER -1,25 , OS :180 Na prave oko : PWR -2,5, BC : 8,6 , DIA: 14,2 Dakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, pre ľavé oko Vám odporúčame šošovky TopVue Air for Astigmatism a pre pravé oko TopVue Air.
Petra Harbutová

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, aké šošovky si mám objednať keď mám takéto parametre: P.O. : dioptrie: -3,5, cylinder -1, os 90 st a Ľ.O. : dioptrie -3,0, cylinder: -1,5 os 90 st. Keďže cylindre sú v ponuke iba -0,75 alebo -1,25 alebo -1,75. Ďakujem :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vaše hodnoty pre PO: dioptria -3,50 cylinder -0,75 a os 90° a Ľ.O :dioptria -3,0 cylinder -1,25 a os 90°, pretože cylinder sa volí v hodnotách vždy nižší.

Alexandra

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Objednala som si u Vás TopVue Air for Astigmatism: Cylinder 0,75, Os: 100, Dioptrie -1,50 Cylinder 0,75, Os 80, Dioptrie -2,00. Kvalita videnia na diaľku bola super, len v tom bol problém, že oči sa mi strašne vysušovali (používam aj očné kvapky určené pri nosení šošoviek) a šošovka ma dráždila. Prosím Vás poraďte mi aké šošovky mám objednať ? Veľmi pekne ďakujem. :) S pozdravom

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, mrzí nás vaša nespokojnosť so šošovkami TopVue Air. Problém mohol nastať v kombinácii šošoviek a očných kvapiek. Odporúčame Vám vyskúšať šošovky z iného materiálu. Napríklad šošovky Biofinity Toric.
Michaela

Dobry den, chcela by som sa opytat co znamena PWR na krabicke sosoviek. Chcela by som si aj ja totizto objednat cez Vas eshop sosovky, len sa bojim,aby som nezadala zle parametre. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, PWR na krabičke šošoviek znamená počet dioptrií, ktoré daná šošovka má. Čiže u nás na stránke si túto hodnotu môžete vybrať v políčku: Dioptrie.

Alexandra

Dobr y den, prosim o vypocet hodnoty, ake sosovky potrebujem, ked namerane mam: Lave oko: + 3,75 , +0,25cyl, 70 Prave oko: + 2,5DS,+0,25Dcyl, 90 Dakujem pekne

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, bolo by vhodné zvoliť kontaktné šošovky bez cylindru, pretože cylindrické šošovky sa používajú až od velikosti cylindru 0,75 dioptrií, takže sférické šošovky OP:+2,50 OL:+3,75.

Kornel

Dobrý deň, chcem si u Vás objednať šošovky a chcem sa len uistiť aby som si objednal správne. Doteraz som si objednával šošovky v lekárni a na krabičke sú tieto hodnoty. BC 8,7, DIA 14,5, PWR -1,25, CYL -1,75 a AX 090. To znamená u Vás : Zakrivenie 8,7, Priemer 14,5, Dioptrie -1,25, Cylinder -1,75, Os 90 st. Mám to správne? Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, tak ako ste to vyššie uviedli je to správne.

Michaela

Dobrý deň,mám záujem o tieto šošovky,ale neviem akú hodnotu cylindra mám zadať keď na recepte je - 1. PO: -2,cyl-1,os 80 a ĽO:-2,cyl-1,os 100 Vopred ďakujem za odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporúčame na OP: 2,0; -0,75; 80° a OĽ: -2,0; 0,75; 100°.

pep

Dobry den, dlhsiu dobu nosim okuliare ako aj kontaktne sosovky. Po poslednej navsteve sa u ocneho sa mi parametre dioprii zmenili a to hlavne o hodnoty cylindra na hodnoty ktore sa pri torickych sosovkach neponukaju. Nove hodnoty Dc -4, Ds -0,5 a os 5°. mozem pouzit len sfericke sosovky,resp.co mi mozete odporucit? A je pravda ze sosovky voci okuliarom sa pouzivaku o stvrtku slabsie? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, to, že šú šošovky voči okuliarom slabšie sa môže stať, ale nie je to pravidlom. Vo Vašom prípade odporúčame poradiť sa s očným špecialistom, aké šošovky sú pre Vás najvhodnejšie.

ryra

Dobrý den, na pravom oku mam os 10° a na ľavom mam 0°...v objednavke však tato " 0° " moznost nieje a tym padom neviem dokončit objednavku.. viete mi poradit ako dokoncit objednavku prosim?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v prípade osi platí, že 0° je rovné 180°, môžete si teda objednať šošovky s osou 180°

Dominika

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť aké šošovky si mám objednať (som prvonosička ), keď mám na recepte predpísané PO do diaĺky ĽO sférické dioptrie =2,75 cylinder-dioptria =1,0 a os180°? Vopred ďakujem za radu! :)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporučili by sme Vám: O.O. -2,75, cyl. -0,75, 180° os.

alexandra

dobry den , ake sosovky by ste mi doporucili, ked mam taketo parametre? Prave oko +1,00 cyl -0,50 a os 16 Lave oko +0,75 cyk -0,25 a os 170 dakujem vopred za radu .

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, odporučili by sme Vám šošovky bez cylindra, a to OP: +1,0 a OĽ: +0,75.

Nikola

Dobrý deň,chcela by som sa Vás opýtať,či je velký problém nosiť šošovku s osou 100 namiesto 180,ktore mam odporučane,nedopatrením som objednala šošovky s osou 100.Vopred ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, u astigmatických šošovkách je dôležité, aby bolo korigované presne určené miesto, preto by bolo vhodnejšie, ak ste šošovky ešte nepoužili, tak vymeniť, prípadne si zakúpiť nové.

Barbora

Dobrý deň. Prosím Vás, v optike mi povedali že nakoľko je moje zakrivenie 8.8, šošovky so zakrivením 8.6 by mi už boli príliš tesné. Nedopatrením som miesto 8.6 odskúšala dokonca 8.4 a vôbec mi nevadili. Nakoľko je teda to zakrivenie dôležitý parameter ? Ak si teraz objednám 8.6, budu mi sedieť ? Ďakujem za odpoveď !

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v súčasnosti nie je zakrivenie až také významné ako v minulosti. U nových výrobkov je čoraz častejší asférický design zadnej plochy šošovky, čo znamená, že šošovka ma v každom mieste iné zakrivenie a teda lepšie sa prispôsobuje oku. Ak si teda objednáte šošovky so zakrivením 8,6 nemal vy to byť problém.

Dominika

Dobrý deň. Prosím Vás s akými hodnotami by ste mi odporučili šošovky objednať, pokiaľ na recepte mam nasledovne udaje: pravé oko: sferické -4,5 cylinder - 1,0 os 180 ľavé oko sferické -4,0 , cylinder - 1,5 os 0 ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE ZA ODPOVEĎ A RADU

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, objednať by ste si mali šošovkami s parametrami, OP: -4,25; -0.75; os 180° a OL -3,75; -1,25 a os 180°.

Lenka

Dobry den, dakujem za odpoved. Zaroven by som sa chcela spytat, ktore sosovky by boli pre mna vhodne, nakolko som v ponuke nenasla hodnoty, ktore mi boli prepocitane resp. cylinder -0,5 a cylinder -1,0 nie je ponukany pri zadavani hodnot v tabulke pri produkte. Vopred dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, je potrebné sa poradiť s očným špecialistom, ktorý Vám presne povie, aké kontaktné šošovky sú pre Vás vhodne.

Lenka

Dobry den, prosim Vas, s akymi hodnotami by ste mi odporucili sosovky objednat, pokial na recepte mam nasledovne udaje: 1,0 / 0,5 cyl/ os 180, lave oko 1,0/ 1.0 cyl/ 165 os. Vopred dakujem za odpoved.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri kladnom cylindri sa údaje prepočítavajú podľa vzorca. Vaše prepočítané hodnoty sú, pre pravé oko 0.5/ -0.5 cyl/ 90° os a pre ľavé oko 0.00/ -1.0 cyl/ 75° os.

Róbert

Pardon. sa mi to s tabuľky zmiešalo. :-) Ľavé oko- sph PLAN, cyl +1.0, os 95. Pravé oko - sph -0.75, cyl -0.5, os 5.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, prepočet Vášho predpisu: nová sféra - 1,00, cylinder -1,00 a os 5°. Vo Vašom prípade by bolo lepšie poradiť sa s očným špecialistom, ktorý by Vám odporučil najvhodnejšie šošovky.

Róbert

Dobrý deň. Prosím Vás, mohli by ste mi urobiť prepočet na nový recept. Ľavé oko Pravé oko sph PLAN sph -0.75 cyl +1.0 cyl -0.5 os 95 os 5 Na pravé oko si kupujem -0.75 acuvue moist jednodňové. Sú v pohode. A na ľavé oko som od malička tupozraký. Skúšal som šošovky +1 ale neni to také ako s okuliarmi. A pri športe mi okuliare prekážajú. Ďakujem.

Róbert

Dobrý deň. Recept: dioptria 0 Cylinder + 1,25 Os 100 Aké kontaktné šošovky? Môže byť Dioptria 0 Cylinder -1,25 os 100 Tá pluska pri cylindri je asi preto lebo som ďalekozraký?? Môže byť?? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade je potrebné prepočítať Vaše parametre podľa špeciálneho vzorca, pretože astigmatické šošovky s kladným cylindrom nie sú. Vaše nové hodnoty sú: sféra -1,25, cyl -1,25 a os 10°.

Ivan Vaško

Dobrý večer, mali by sme záujem o tento typ šošoviek. Na recepte máme tieto údaje: P: -2,50/-1,75/94 a L: -2,50/-1,0/75 Je vhodné objednať takéto š : P: -2,50/-1,75/90 a L: -2,50/-0,75/70 ? Ak nie, ktoré by ste nám odporučili? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste sa mali poradiť s Vašim očným lekárom, či je pre Vás lepšie používať šošovky s hodnotou osi 90 alebo 100 na jednom oku a 70 alebo 80 na oku druhom.

Lucia

Dobrý deň chcela by som sa opýtať že keď mam dioptrie na oboch očiach rovnaké (-0,75) aj cylinder je rovnaký (0,5) a stupeň je na jednom oku 160 a na druhom 15 tak či by vadilo kebyže si objednam s 20 stupnovym lebo s 15 stupnovym uhlom sa nedaju objednať..?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, máte pravdu, tieto kontaktné šošovky sa vyrábajú s osou meniacou sa po 10°. Očný špecialista by Vám mal teda odmerať, či Vám lepšie sedia kontaktné šošovky s osou 10° alebo 20°.

Terézia Pavlíková

zdravim, od ocneho mam hodnoty -0,5dioptrie/-0,75cyl/105° na pravom a -0,75dioptie/-1,0cyl/80° na lavom oku vsimla som si ale ze hodnota cylindra sa da zadat len -0,75 resp. -1,25 a -1,0 nieje pri ziadnych sosovkach tak isto hodnota osi je len po 10° a pritom ja mam hodnotu 105° na pravom oku. co by ste mi odporucili v takomto pripade? vopred dakujem pekne za odpoved

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by ste mali ísť premeranie a aplikáciu šošoviek, pretože presne ako píšete, šošovky s osovou 105° sa nevyrábajú. V aplikačnom centre Vám pomôžu zistiť aká hodnota kontaktných šošoviek Vám najviac vyhovuje.

Júlia

Dobrý deň, doteraz som používala tórické šošovky Acuvue Oasys a chcela by som prejsť na tieto. Predchádzajúce šošovky mali zakrivenie 8,6, tieto majú 8,7, je to veľký rozdiel a dôležitý parameter? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri prechode na iné šošovky sa odporúčame určite poradiť s očným špecialistom.

Róbert

Dobrý deň. Keby by som vá poslal foto tvz.receptu na okuliare tak by ste videli. V optike mi skúsila dať šošovky s hodnotami D.+1.25 CYL.-1.25 Os. 100 a postupným skúšaním som sa dopracoval k šošovkám +1.25 bez cylindra. Asi vyskúšam iného očného lekára. Viac hláv, viac kapusty

Róbert

Dobrý deň. Čo v prípade ak mám cylinder +1.5 a dioptria 0?? Ďakujem za info.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, cylinder nemá plusovú hodnotu, skontrolujte si parametre.

Ivana

Dobrý deň, prosím o radau ako zadať parametre, ktoré mám od lekára ODx 5/5 skor -2,25 cyl 170 OS 5/5č skor -0,5 -2,25 cyl 170 neviem ktorý parameter je cylinder Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, zadávajú sa prvé dioptrie, potom cylinder a os/170/. Chceli sme Vám volať, no nenašli sme Vašu registráciu.

Dominik

Dobry den, pouzivam sosovky Biofinity toric ale chcel by som prejst na tieto. (Air Optix for Astigmatism) sú tieto šošovky zhodné? môzem na ne prejst aj bez rady kontaktologa?....Dakujem

Poradňa

Dobrý deň, prechod na iného výrobcu bez vyskúšania je vždy čiastočné riziko, že Vám nemusia vyhovovať.

Kristina

Chcela by som sa informovat, ako zaznacit os 0, nakolko na L oko potrebujem -3,5 ; 14,5 ; 8,7; -0,75; 0 - ale medzi moznostami nie je os 0 na vyber, ked to policko necham prazdne tak mi to vyhadzuje chybajuce parametre. tieto udaje mam priamo od ocnej lekarky, ktora mi odporucila pouzivanie AO for Astigmatism s vyssie uvedenymi parametrami. dakujem

Poradňa

Os 0 sa rovna 180