Air Optix Aqua Multifocal (3 šošovky)

22.89 €
92% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 24.6. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
22.89 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua Multifocal

Alcon ukončil výrobu Air Optix Aqua Multifocal a predstavil novú verziu Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. V prípade nedostupnosti starej verzie expedujeme novú verziu za rovnakú cenu. Alcon odporúča prechod na novú verziu bez konzultácie s očným špecialistom.

Air Optix Aqua Multifocal ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua Multifocal od výrobcu Alcon umožňujú pohodlné a zdravé videnie ľuďom s presbyopiou čiže slabozrakosťou, ktorá okolo 40tého roku života začne postihovať takmer každého. Ide o mesačné kontaktné šošovky s denným režimom nosenia. Air Optix Aqua Multifocal umožňujú vďaka novej technológii Precision Transition Design ostré videnie na všetky vzdialenosti. Technológia spočíva v meniacej sa dioptrickej sile šošovky od jej stredu k okraju. Ľudský mozok sa, zjednodušene povedané, naučí používať rôzne dioptrické hodnoty naraz.

Možnosť kontinuálneho nosenia

Air Optix Aqua Multifocal sú vybavené zvlhčujúcim systémom AQUA, ktorý zvyšuje zmáčavosť šošovky, čím dochádza aj k zvýšenému zvlhčeniu jej povrchu. Vďaka tejto skutočnosti je možné šošovky nosiť v režime predĺženého nosenia, ale iba po dobu 6 dní a nocí. Túto variantu je nutné vopred konzultovať s očným špecialistom.

Vlastnosti - Air Optix Aqua Multifocal (3 šošovky)

Výrobcovia: Alcon
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Add power: +1.00, +2.00, +2.50
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 138 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix Aqua Multifocal
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air Multifocal (3 šošovky)

  • vysoká priedušnosť
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Celodenný komfort nosenia
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.29 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (8)

Máte nejaké otázky?
Andrea

Dobry den, chcela by som sa opytat, ake parametre mat zadat pri kupe multifokalnych sosoviek, ak mam prave oko do dialky -5, do blizka -3,5 a lave oko do dialky -4, do blizka -2,5. Dakujem, Andrea

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za komentár. Teoreticky by ste mali mať pre pravé oko šošovku s hodnotou dioptrie -4,75 a adície MED (MAX ADD +2.00) a ku korekcii ľavého oka by ste potom teoreticky mali mať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75 a adície MED (MAX ADD +2.00). Korekcia multifokálnymi šošovkami je už pre mozog náročnejšia a môže sa stať, že teoretický výpočet nemusí odpovedať potrebám klienta. Správne by ste mali mať pred nákupom šošovky vždy odborne aplikované. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou sa nákup na internete môže stať. Ak sa rozhodnete šošovky vyskúšať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Ludmila

Dobry den, chcela by som sa opytat ohladom multifokalnych sosoviek ake parametre mam zadat ak mám do diaľky dioptriu -3,25 a dalsi udaj namerany lekarom je ADD 0,75. Ďakujem za odpoved.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ľudmila, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrické údaje, ktoré uvádzate, majú už vypočítanú hodnotu adície. Ak sú hodnoty vypočítané pre nákup kontaktných šošoviek, môžete si tieto kontaktné šošovy kúpiť. Ak sú hodnoty vypočítané pre výrobu okuliarov, potrebovali by sme poznať dioptrické hodnoty pred výpočtom adície. Podľa komentára usudzujeme, že so šošovkami zatiaľ nemáte skúsenosti. Z tohto dôvodu by sme Vám odporúčali zvážiť odbornú aplikáciu kontaktných šošoviek. Korekcia multifokálnymi šošovkami je už pre mozog komplikovanejšia a očný špecialista Vám poskytne mnoho cenných rád. V prípade potreby môže upraviť aj dioptrické hodnoty tak, aby Vám korekcia zraku bola maximálne komfortná. Služba býva spoplatnená, ale je to investícia, ktorá sa oplatí, kedže budete mať šošovky pred nákupom na internete vyskúšané a nebudete kupovať "mačku vo vreci". Na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Vladimir

Dobry den, bol som na vysetreni a lekar mi predpisal tieto parametre: Dialka +1,75; Blizko +3,5 (rovnake pre obe oci). Ako mam pri objednavani nastavit dioptrie a add power? Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Vladimír, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup šošoviek Air Optix Aqua Multifocal budete musieť zadať hodnotu dioptrie +1,75 a hodnotu adíce MED (max ADD +2,00). Pretože ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj vhodný roztok napr. Laim-Care. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Anna Turacova

Potrebujem aká parametre? Mam do blízka.4.5 ado diaľky 2.5

Zákaznícky servis
Dobrý deň Anna, ďakujeme Vám za otázku. Pri nákup multifokálnych kontaktných šošoviek zadáte hodnotu dioptrie +2,50 a hodnotu add power MED (max add +2,00). Pokiaľ s multifokálnymi šošovkami začínate, zvážte prosím odbornú aplikáciu u očného špecialistu. Ide o náročnejšiu korekciu zraku. Alebo Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
miloslav

Dobrý deň, bežne nosím šošovky -4,75, ale poto horšie čítam. Kúpil som si u Vás tieto Air Optix Aqua Multifocal, -4,5, ADD +2,00. S čítaním som spokojný, ale mierne sa zhoršilo pozeranie do diaľky.Ktorý parameter by ste mi odporučili zmeniť? Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Miloslav, ďakujeme za otázku. Aby sme Vám boli schopní odporučiť vhodné parametre, potrebujeme poznať hodnoty, ktoré Vám nameral očný špecialista do diaľky i na blízko. Preto by sme Vás chceli poprosiť o doplnenie informácií v ďalšom komentári. Bez toho si netrúfame odporučiť nič konkrétne. Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám pekný deň.

Janka Perichtová

dobrý deň, dioptrie do diaľky mám -5,50 a do blízky -2.00, poprosím akú mám adíciu, keď si chcem objednať multifokálne šošovky. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Dioptriu do diaľky, ktorá sa zadáva pri objednaní, upravte na -5,25 a adícia vychádza na +3,25. Odporúčali by sme adíciu upraviť na +3,00. Ide o vyššiu hodnotu a tá je dostupná pri kontaktných šošovkách Proclear Multifocal XR. Ide o špeciálne šošovky s extra výberom hodnôt a vzhľadom k ich cene Vám doporučujeme aplikáciu u kontaktológa. Multifokálne šošovky nemusia byť vhodné úplne pre každého a preto bude lepšia osobná konzultácia s kontaktológom. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Eva Bandziova

Ešte neviem, kupujem 1. x. Minule som kúpila SofLens multifocal dioptrie +2 add power Low +1,5. Na čítanie by som potrebovala o 0,5 silnejšie ALE mám pocit suchých očí. Vyskúšam tieto. Len nevieme čo znamená ADD power LI... LOW .. MED... Neviem si s toho vybrať. Na čítanie mám +4 a do diaľky +2.Mám od vás roztok LAIM CARE prémium čisto nový, je vhodný pre tento typ šošoviek? 0905 379 052 Eva

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za dotaz. Adícia Low (LO) je pre adičné hodnoty do maximálne +1,00, Medium (MED) je pre adíciu do +2,00 a High (HI) je pre adíciu do +2,50. Ak si ale nie ste istá hodnotami, odporúčame Vám navštíviť odborníka, ktorý Vám na základe vyšetrenia pomôže vybrať vhodné kontaktné šošovky i vhodné hodnoty. Toto skúšanie bez odborného odporúčania by pre Vás mohlo byť veľmi finančne náročné. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Viliam

Dobry den. Mam dioptrie - 1,75 na blizko a do dialky -3,50. Pre objednanie multifokalnych sosoviek mam urcit hodnotu na blizko s addiciou +1,5 alebo +2?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vaša adícia je +1,5.