Air Optix Aqua (6 šošoviek)

24.79 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
24.79 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua ponúkame tiež v balení po 3 kusoch.

Air Optix Aqua spoločnosti Alcon patria medzi prvé silikón-hydrogélové kontaktné šošovky, ktoré sa na trhu objavili. Masívna marketingová a predajná podpora vyzdvihajúca predovšetkým oproti hydrogélovým šošovkám vyššiu priepustnosti pre kyslík (až 5x vyššiu) rýchlo vytvorila silnú základňu nositeľov.

Nároční klienti

Pre náročných klientov by sme už Air Optix Aqua neodporučili, pretože boli rýchlo prekonané novými značkami, ktoré sa behom rýchleho vývoja nových materiálov a konštrukcií na trhu objavili, ako napríklad Biofinity alebo Air Optix Night and Day po novom tiež s dodatkom "Aqua". Je dôležité tiež podotknúť, že bezhlavý odklon od tradičných hydrogélových materiálov len kvôli marketingom zneužitej zvýšenej priepustnosti kyslíka je za predpokladu každodenného vynímania z oka prinajmenšom unáhlený. Kvalitné hydrogélové kontaktné šošovky môžu priniesť mnohokrát vyššiu úroveň spokojnosti než silikón-hydrogélové šošovky nižšej úrovne.

Materiál

Použitým materiálom šošoviek Air Optix Aqua je Lotrafilcon B (67%). Obsah vody predstavuje zostávajúcich 33%.

Vlastnosti - Air Optix Aqua (6 šošoviek)

Výrobcovia: Alcon
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 138 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix Aqua
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (109)

Máte nejaké otázky?
Ivan

Dobrý deň. Máte v pláne zaradiť do ponuky nový typ mesačných šošoviek TOTAL30 od Alconu? Pozerám, že u susedov sa dajú už objednať. Sklamaní používatelia Air Optixov by určite ocenili možnosť vyskúšať nejakú adekvátnu alternatívu. Vďaka.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ivan, ďakujeme Vám za otázku. Áno, mesačné šošovky Total30 od spoločnosti Alcon už čoskoro pustíme do predaja. Pekný deň.

Ivan

Dobrý deň, dnes som otvoril úplné nové balenie pre jedno oko - zdvojené videnie, nemôžem zaostriť , sedím v práci a nedokážem z monitora nič poriadne prečítať... jednoznačne odfláknutá výroba! Na druhé oko mám inú dioptriu, staršiu šaržu, to je OK. Čím ďalej, tým častejšie sa stáva, že je v balení jeden aj dva nepodarky. Čo mi poradíte? Skúsiť novú šošovku z balenia alebo rovno poslať zvyšok na reklamáciu? Kvalita Air Optixov je strašne nestabilná. Môžete mi prezradiť, čo nasleduje po reklamácii? Preskúma aj niekto tie šošovky? Dostávajú sa informácie z reklamácii aj reálne výrobcovi alebo to končí na úrovni dodávateľa? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Ivan, ďakujeme Vám za komentár. Mrzí nás, že máte so šošovkami problémy. Ozvite sa, prosím, zákazníckemu servisu na telefónnom čísle tel:+421220570792 alebo na e-mail info@sosovky-kontaktne.sk, kde s Vami situáciu kolegovia vyriešia. Ako postupovať pri reklamácii si môžete prečítať TU. Radi by sme Vás upozornili, že k reklamovanému výrobku, ktorý zasielame výrobcovi na posúdenie kontroly kvality, je nutné priložiť platný očný predpis. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Monika Záteková

Dobrý deň, tieto šošovky nosím už veľa rokov, ale posledne mam z nich suché, červené oči a prestali mi vyhovovať. Prosím viete mi poradiť nejakú vhodnú alternatívu šošoviek?prešla som na vašej stránke viaceré ale nevyhovuje zakryvenie a niesu teda ani v dioptrií, ktoru potrebujem 14.2, BC 8.6, - 6.75, - 7.75

Zákaznícky servis
Dobrý deň Monika, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek (- 6.75, - 7.75) ostatní výrobcovia skutečne neponúkajú. Tieto hodnoty ponúka druhá generácia Vašich kontaktných šošoviek Air Optix plus HydraGlyde. Tieto kontaktné šošovky majú rovnaké veľkostné parametre a sú vyrobené aj z rovnakého materiálu. Bohužiaľ, nie sme schopný zaručiť, že aj cez takúto zhodu Vaše nepríjemné pocity zmiznú. Ideálne by bylo, aby ste vyhľadali očného špecialistu, ktorý Vám premeria zrak a na základe vyšetrenia Vám odporučí vhodnú alternatívu a môže Vám taktiež upraviť dioptrické hodnoty. Z nášho sortimentu by sme Vám mohli ponúknuť ešte kontaktné šošovky TopVue Air, ktoré majú rovnané veľkostné parametre a sú vyrobené z rovnakého druhu materiálu (silikón-hydrogél). Dioptrické hodnoty by sme však museli upraviť na - 6,50 a - 7,50. Pri značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá alebo by Vám nesadli šošovky ako také, môžete kontaktné šošovky vrátiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Zdenka Podhorska

Nosievala som tieto šošovky naozaj dlhodobo. Zrejme zmenili zloženie ale pre mňa prestali byť ppoužiteľné, mám po nich veľmi začervenané oči. Pokúsim sa prejsť na inú značku. Rozumiem, že to môže byť moja precitlivenosť na nejakú látku, ale toto je moja skúsnosť, tým pádom produkt opúšťam. Nie ale vás obchod, pretože som s vašimi službami veľmi spokojná. Zostali mi 4 šošovky, ktoré určite nepoužijem a sú ešte použiteľné. Je možné vám ich zaslať? ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň Zdenka, ďakujeme Vám za spätnú väzbu. Je nám veľmi ľúto, že Vám tieto kontaktné šošovky prestali vyhovovať. Je možné, že si počas doby používania šošoviek oči vytvorili averziu na ich materiál. Je to celkom bežný jav, pretože šošovka je stále "cudzím predmetom v oku". Pýtáte sa, či je možné zvyšok kontaktných šošoviek vrátiť späť. Bohužiaľ to možné nie je. Rozbalené kontaktné šošovky z hygienických dôvodov ďalej predávať nemôžeme. Ďakujeme za pochopenie. V hľadaní nových kontaktných šošoviek Vám odporúčame obrátiť sa na očného špecialistu, ktorý Vám pomôže nájsť vhodné kontaktné šošovky, alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Air. Pri týchto kontaktných šošovkách funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že Vám kontaktné šošovky nebudú vyhovovať, môžete službu využiť a neprídete o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ivan

Nechcem to zakríknuť, ale mám dojem, že posledné balenia akoby sa popravili oproti predchádzajúcim sériam. Sa nedá porovnať s baleniami z predošlých rokov... Celkom OK. Pripomenuli staré dobré Air Optixy. Dúfam, že vydržia aspoň takto.

Vlado

Teda tesne som si objednal dalsie balenie tejto znacky a typu, ale konecne som nasiel dovod mojho prblem s rezanim, slzenim a problemami s nosenim sosoviek. Po rokoch pouzivania musim tento produkt bohuzial opustit. Ten kto zacne setrit pri vyrobe produktu na ukor kvality, dobehne ho tato strategia v zakaz.dopyte.Neviem kolko stoviek eur som za tento produkt dokopy preinvestoval, ale dnes viem, ze musim povedat ZBOHOM ALCON a tvoj Air Optix...:-(((

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Vlado, ďakujeme za komentár. Je nám veľmi ľúto, že Vám šošovky prestali vyhovovať. Často sa stáva, že roky používané šošovky časom prestanú byť nositeľovi príjemné. Oči, rovnako tak ako celé telo, prechádzajú vývojom a s pribúdajúcim vekom si začnú vyžadovať iné nároky. My Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air, pretože pri tejto rade kontaktných šošoviek je zavedená službaGarancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a ďalšie hľadanie konzultovať s Vaším očným špecialistom. Ten Vám prekontroluje zrak aj oči a na základe zistených informácií Vám odporučí vhodné šošovky, ktoré si aj vyskúšate. Až nájdete šošovky, ktoré Vám úplne vyhovujú, môžete sa vrátiť k nákupom on-line, bez obáv zo straty vloženej investície. Pekný deň.
Pavla

nosim stale tuto znacku sosoviek zatial som bola spokojna zajtra mi pridu nove tak som zvedava ci budem snimi spokojna verim ze ano

Daniel Kováč

Dobry vecer. Ja mam tiez ten isty problem. Asi po 10 dnoch vidim hmlisto..neviem co sa stalo..popritom ich používam uz asi 15 rokov. Tu istu značku aj typ.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky prestali vyhovovať. Ako sme už písali, od výrobcu nemáme žiadne informácie o tom, že by u kontaktných šošoviek došlo k akejkoľvek zmene. Šošovky nám samozrejme môžete poslať na reklamáciu. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Zuzana

Dobrý deň, zdielam nazor s poslednymi komentarmi. Mam presne ten isty problem. Nosila som tuto znacku uz cez dva roky a teraz s nimi nevidim, nezaostrim, proste sú zlé. Čo mám s nimi teraz urobiť? A aké iné si objednať? Dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Je nám ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Určite nám šošovky Air Optix Aqua môžete poslať na reklamáciu. Ako alternatívu Vám doporučujeme šošovky TopVue Air, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Ak máte záujem o inú značku, bolo by lepšie, keby ste navštívila kontaktológa. V prípade ďalších otázok nám napíšte. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ada

Neviem co sa zmenilo, ale sosovky su nekvalitne. Po ca 10 dnoch nosenia sa zhorsuje viditelnost. Vidim s nimi hmlisto, neostro. Neodporucam a uz si ich nezakupim. Problem je ze neviem na ake prejst teraz ..

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Nemáme žiadne informácie o tom, že u šošoviek došlo k nejakej zmene. Šošovky nám môžete samozrejme poslať na reklamáciu. Ako alternatívu vám môžeme odporučiť šošovky TopVue Air. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Ivan Borčin

Som presvedčený, že sa niečo určite zmenilo od kedy sa zmenil majiteľ. Nosil som ich vyše 10 rokov, Pod CIBA Vision nebol s nimi nikdy problém, človek ani nevedel, že ich má v oku, pohľad cez ne bol maximálne prirodzený. Teraz ako by som pozeral cez nejaký závoj, nedokážem poriadne zaostriť ani na blízko ani na diaľku, oko musím neustále "osviežovať" žmurkaním... Na margo reklamácii - argumentácia, že šošovky sú horšie ako kedysi boli, je nevyreklamovateľná. U mňa veľké sklamanie, podobne je veľa negatívnych reakcií od dlhodobých používateľov aj na zahraničných diskusiách. Ale nič s tým asi neurobíme, nie je potrebné reagovať. To je akési pravidlo - čo je raz dobré, to sa zákonite časom musí pokaziť... Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu. Skúste sa poradiť s očným špecialistom, ktorý Vám šošovky aplikoval. Snáď pre Vás nájde vhodné riešenie. Prajeme Vám pekný deň.

Ivan Borčin

Myslem som, že je to len môj subjektívny pocit, ale ako čítam aj skúsenosti nižšie, stalo sa presne to čoho som sa bál - po zmene značky sa kedysi vynikajúce šošovky úplne zopsuli, trend šetrenia na materiáloch, výrobe a kvalitných pracovných silách sa prejavil asi aj tu... Chybné šošovky skoro v každom balení, cez každý pár vidím akosi inak, všeobecne už vôbec nie sú tak pohodlné ako predchodca, človek má pocit suchých očí nonstop... Tým, ktorí potrebujú šošovky s odstupom po 0.25 s vyššími dioptriami, tým nepredstaviteľne skomplikovali život. Osobne naozaj neviem, čo mám teraz robiť, hraničí to so zúfalstvom, ale obávam sa, že budem musieť žiaľ za cenu vysokých nákladov hľadať alternatívu. Výrobca predsa musel zaregistrovať negatívnu odozvu zákazníkov vo svete a nič s tým nerobí?!

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že Vám šošovky nevyhovujú. Bohužiaľ nemáme od výrobcu žiadne informácie o tom, že by nejakým spôsobom riešil negatívne reakcie zákazníkov. Ak zákazníci zistia, že majú chybnú kontaktnú šošovku, mali by ju poslať na reklamáciu. Tak by sa chybné šošovky dostali späť k výrobcovi, ktorý by posúdil, k akému pochybeniu vo výrobe prišlo. Je ale otázkou, koľko zákazníkov posiela šošovky na reklamáciu. Vzhľadom na počet predaných Air Optix Aqua, sú negatívne reakcie v úplne minimálnom počte. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Iveta

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Už asi 9 rokov používam šošovky air optix aqua / air optix night&day aqua. No v poslednej dobe som s nimi veľmi nespokojná- štipu má oči, režú, po chvíľke nosenia sú suché, posledné balenia sú doslova nepoužiteľné - šošovky ani nedržia tvar. Väčšinou idú rovno do koša. Potrebovala by som poradiť nejakú náhradu za ne. Vyhovovali by mi mesačne šošovky v ktorých môžem aj spať.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že Vám šošovky už nevyhovujú. Ak máte akékoľvek podozrenie na zhoršenú kvalitu, určite nám šošovky pošlite na reklamáciu. Mesačné šošovky pre kontinuálne nosenie sú napríklad Biofinity, PureVision a PureVision 2. Ak sa ale rozhodnete naozaj šošovky zmeniť, navštívte kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky najprv vyskúšať. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Amyna

Zdravím, ak sa tu bavíme o šošovkách AIR OPTIX alebo AIR OPTIX AQUA tak tiez mám po poslednej objednávke podobný problém, že šošovka sa nechce akosi ,,udomácniť'' v oku a potom musí ísť do koša, pretože oko je z toho vysušné. Šošovky nosím už viac ako 10 rokov a zatiaľ som žiaden problém nemala. Je to škoda, lebo práve tieto vždy vydržali dlho, teraz sa to akosi pokazilo. Možno vadná séria.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami problémy. Keď takáto situácia nastane, šošovky rozhodne nevyhadzujte do koša, ale pošlite nám ich na reklamáciu. U niektorých nositeľov sa môže časom vyvinúť istá intolerancia kontaktných šošoviek. Navyše na oku dochádza v priebehu rokov k zmenám a to nielen dioptrií. Niekedy sa stane, že šošovky prestanú vyhovovať a potom je nutné vyskúšať šošovky nové, prípadne zmeniť a zvýšiť periódu výmeny kontaktných šošoviek. Pokiaľ Vám budeme môcť s čímkoľvek pomôcť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

tereza

Idem si objednat sosovky, tieto nosim uz 10 r ale v poslednej dobe je vzdy nejaka jedna z balenia hrozna, skriabe, neda sa to nosit. Otras..ale ako tak citam komentare, zistujem, ze nie som jedina, kt je nespokojna, neviem co sa stalo s vyrobou, ale uz to nie je ako kedysi....

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Je nám veľmi ľúto, že máte so šošovkami problémy. Ak máte akékoľvek problémy s kvalitou šošoviek, samozrejme nám ich môžete zaslať na reklamáciu. Od výrobcu nemáme žiadne informácie o tom, že by došlo k akejkoľvek zmene vo výrobnom procese alebo zloženiu materiálu. Ak pre Vás budeme môcť čokoľvek urobiť, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Radoslava

Tieto šošovky nosím asi 10 rokov, vždy som s nimi bola spokojná. Vyhovovali môjmu oku a musím priznať, že tiež posledné balenia boli šošovky neznesitelné v očiach. Príšerne rezali, skúsila som si kúpiť aj nový roztok, ale tým to nebolo, šošovky rezali v očiach ďalej a po 2 dňoch som ich musela vyhodiť a nosím radšej okuliare. Neviete mi niekto poradiť kvalitné šošovky podobné týmto? Len samozrejme také čo nerežú.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je nám ľúto, že Vám šošovky prestali vyhovovať, ale môžeme Vám odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air, na ktoré prešlo už mnoho nositeľov a boli spokojní. Ak by sa snáď stalo, že by pre Vás šošovky TopVue Air neboli vyhovujúce, môžete využiť služby Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Yv

K nespokojným používateľom týchto šošoviek sa žiaľ musím pridať aj ja. Používala som ich rok, všetko bolo v najlepšom poriadku, až na posledné dve balenia. V oku sú neznesiteľné, jednoducho nepoužiteľné. Predtým som nikdy šošovky nenosila, čiže si nemyslím, že by vznikla určitá intolerancia. Dokonca si striedam šošovky s okuliarmi. Už som to riešila všelijako, ale po prečítaní týchto komentárov zisťujem, že zrejme bude problém v tejto značke.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za Váš komentár. Veľmi nás mrzí, že Vám šošovky prestali vyhovovať. Naozaj nemáme žiadne informácie o zmene vo výrobe, prípadne o iných zmenách, ktoré by mohli mať vplyv na pohodlie počas nosenia šošoviek. Ako náhradu Vám môžeme odporučiť Air Optix plus HydraGlyde alebo aj TopVue Air, u ktorých môžete navyše využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pohodlie pri nosení šošoviek je veľmi individuálne a nájsť perfektné šošovky dá niekedy zabrať. Dúfame, že jedny z odporúčaných šošoviek pre Vás budú tie pravé. Keby ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Želáme nádherný deň.
Miroslava Králová

Tieto šošovky používam dlhé roky a som s nimi stále spokojná. Na šťastie nepatrím k tým, ktorí spozorovali nejakú zmenu v kvalite. Takže za seba určite odporúčam. Vyhovuje mi aj bezproblémové vyzdvihnutie na výdajnom mieste.

Monika

Dobry den, chcela by som sa opytat ci zasielate aj do zahranicia (vramci EU) a aka by bola cena za dodanie. Dakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Zasielanie do zahraničia je možné, ale cena závisí od danej krajiny. Kontaktujte nás, prosím, telefonicky na čísle +421 220 570 792 a dohodneme sa konkrétnejšie. Ďakujeme a želáme krásny deň.

Juraj

Tak som im dal po roku opäť šancu a je to peklo, utrpenie. Je to nepoužiteľné. Na Vašom mieste by som ich úplne vyradil zo sortimentu.

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že Vám právě tyto čočky nevyhovují, ale i přesto je stále mnoho nositelů, pro které jsou čočky Air Optix Aqua naprosto vyhovující. Pohodlí při nošení kontaktních čoček je velmi individuální záležitostí. Pokud budete chtít poradit s výběrem čoček, nebo s čímkoli jiným, obraťte se na nás. Přejeme Vám krásný den.

Katarína

Bohužiaľ sa musím pripojiť k predchádzajúcim príspevkom. Niekoľko rokov som so šošovkami nemala žiadne problémy, ale posledné balenia boli nenositeľné. Celý deň som šošovku cítila, musela som ju niekoľko krát za deň vybrať a vyčistiť v roztoku a večer som už mala oči červené podráždené. Nehovorím o tom, že som videla rozmazane, hoci sa mi dioptrie nezmenili. Bola som nútená skúsiť inú značku a je mi veľmi ľuto, že sa takto Air optix pokazil

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že již nejste s čočkami spokojená. Můžete vyzkoušet například TopVue Air, na které z Air Optix přešlo mnoho našich zákazníků. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.
monika szabova

presne aj ja som mala tento problem, chybna sosovka v baleni, skriabala a nedala sa pouzit. avsak ja si sosovky objednavam vopred aj na pol roka zasobu, takze kym tu chybnu objavim, uplynie X mesiacov od kupy. Co mam potom robit ?

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Čočky samozřejmě můžete reklamovat. Záruční lhůta 24 měsíců začíná běžet převzetím balíčku. Všechny podrobnosti a podmínky reklamace se dočtete v obchodních podmínkách. Přejeme hezký den.
Eva

Dobrý deň, šošovky air optic aqua používam už cca 2 roky, a s poslednými baleniami je stále nejaký problém. Najskôr boli len problémy, že jedna zo šošoviek škrabala v oku a mala som pocit ako by som v oku niečo mala, ďalší pár bol v poriadku...toto sa mi stalo niekoľko krát vždy bola v balení chybná šošovka. Pri poslednom balení mám pochybnosť o správnej dioptrii nakoľko so šošovkami vidím do diaľky aj na blízko rozmazane a to mám dioptriu -1,50..dioptrie sa mi nezmenili nakoľko s okuliarmi vidím ostro. Je to škoda, že sa takto zhoršila kvalita týchto šošoviek dlhodobo boli najlepšie...hnevá ma najmä tá nesprávna dioptria

Zákaznícky servis

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že jste s čočkami nespokojená. Můžete nám je samozřejmě zaslat k reklamaci a odbornému posouzení. Čočky je nutné zabezpečit proti vyschnutí - je tedy nutné zaslat je v pouzdře s roztokem a také je nezbytné celý obsah zabezpečit proti poškození během přepravy. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý deň chcela by som sa spýtať. Mám taký problém.. šošovky air optic aqua používam už asi 4 mesiac. Problémom však je, že v ľavom oku stále cítim akoby som niečo mala. Cítim toto oko suché a dokonca sa mi stava, že dnes sa mi akoby šošovka prilepila na horné viečko a nesedela na mieste. Môže to byť spôsobené suchosťou oka a môže akoby poskriabat vnútro viečka a preto ma môže toto oko dráždiť ?! Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bez prohlídky očí je pro nás toho velmi těžké posoudit. Ale je velmi pravděpodobné, že Vaše oči vyžadují při nošení čoček vyšší hydrataci. Zkuste zvlhčení očními kapkami Gelone, nebo zkuste čočky s vyšším obsahem vody - například TopVue Air. Pokud by potíže přetrvávaly, navštivte kontaktologa, se kterým všechny tyto problémy můžete probrat osobně. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.
Mário Čukaš

Vyskusal som vela znaciek sosoviek, ale tieto sa mi najviac osvedcili. Som velmi spokojny so sosovkami a tak isto aj s tymto internetovym obchodom.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, veľmi nás teší vaša spokojnosť s našim obchodom a pevne veríme, že to tak bude aj naďalej. Ďakujeme!

Adela Adamcová

So stránkou som veľmi spokojná, šošovky objednávam pravidelne, za výrazne menšiu cenu ako v optike alebo priamo u oftalmológa. Práve mi prišiel balíček, obsah bol v poriadku a dodanie netrvalo ani 24 hodín. Chválim !!!

Zákaznícky servis

Dobrý deň, moc ďakujeme! Veľmi nás teší vaša spokojnosť.

Milota Málinková

Dobrý deň, dlhé roky som používala šošovky Optima trojmesačné, nemala som s nimi žiadne problémy, ale napriek tomu som sa rozhodla prejsť na mesačné. Objednala som si u vás Air Optix Aqua, mala som ich 2 dni, kvalitou sú v poriadku, ale problém je v tom, že v nich nevidím do diaľky aj napriek tomu že som si objednala rovnaké dioptrie aké som mala doteraz pri tých predchádzajúcich trojmesačných v ktorých som videla ostro. Doktorka mi pred 3 týždňami namerala rovnaké dioptrie - 5, takže dioptrie sa mi nezmenili. Nechápem kde je problém a prečo nevidím dobre do diaľky

Zákaznícky servis

Dobrý deň, bohužiaľ nevieme na diaľku posúdiť v čom je chyba. Mohlo by sa jednať o mierny rozdieľ v konštrukcii šošoviek, sfére adť. Do budúcna odporúčame najskôr si šošovky vyskúšať v optike, aby ste vedeli ako vám budú sedieť.

Kristína

Dobrý deň, už dlhšiu dobu používam tieto šošovky, na začiatku som bola spokojná, ale teraz ma po čase dosť režú v oku, sú dosť hrubé na mna a mám pocit že mám strašne suché oko, viete mi poradiť neakú alternatívu za tieto šošovky ? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ak začínate mať pocit suchého oka odporúčame vám úplnu zmenu šošoviek. Môžete vyskúšať napríklad šošovky TopVue Plus, ktoré sú z hydrogélu a taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú. Taktiež vám odporúčame navštíviť vašeho očného lekára na premeranie očí a odporučenie tých správnych šošoviek.
monika szabova

tieto sosovky nosim uz 2 roky a su velmi dobre. nebadam zmeny v kvalite, ako tu niektori uvadzaju, dufam ze ani pri dalsej varke ktoru si objednavam, nenastanu komplikacie, lebo si neviem predstavit ake ine ekvivalentne by som nasla, a mam obavy co bude ak tieto trebars prestanu vyrabat. verzia aqua optix night and day mi vobec nesadla. skusala som aj tolko propagovane Topvue ale musela som ich vratit, nakolko sosovka mi behala v oku a videla som rozmazane az som mala zavrat :) je velmi tazke najst spravne sosovky lebo hoci uvadzaju zhodne parametre, vzdy je medzi jednotlivymi znackami rozdiel v tom ako sedia. uvitala by som moznost objednat si skusobne balenia s moznostou vratenia penazi aj u inych znaciek ako Topvue, trebars po 2 ks. Ponukate nieco podobne u niektorej znacky?

Jana Makukova

Dobry den, uz.dlhodobo pouzivam sosovky AIR OPTIX ale uz dlhsie som s nimi nespokojna... asi po 5 hodinach ma zacnu drazdit az ai ich musim vybrat z oka. Moje paramete su: BC 8.7 DIA 14,5 PWR -2 CYL -2,25 AXIS 180 pre Lave oko a pre prave su; BC 8,7 DIA 14,5 PWR -2,25 CYL 2,25 AXIS 180 Vedeli by ste mi prosim poradit vhodne sosovky? Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať TopVue Air for Astigmatism, ktoré sú vysoko kvalitné a platí na ne taktiež garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky nevyhovujú.
Matúš

Dobrý deň. Keďže u šošoviek Air Optix Aqua nevidím možnosť výberu hodnoty cylindra, znamená to, že tam žiaden nieje? Tieto šošovky kupujem už roky a nemám s nimi žiaden problém, nedávno som si kúpil okuliare, dioptria je skoro totožná so šošovkami, ale keď mam okuliare, tak sa to ťahá oči, u šošoviek je všetko v poriadku.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, keď nevidíte cylinder vo výbere šošoviek, znamená to, že šošovky nie sú torické ale sférické. Cylinder si môžete vyberať v sekcii torických šošoviek. Čo sa týka rozdielu vo videní medzi šošovkami a okuliarmi, v mnohých prípadoch sú parametre dioptrií rôzne, pretože okuliare sa nachádzajú v inej vzdialenosti od oka ako šošovka. Ak nám pošlete vaše hodnoty šošoviek, radi vám napíšeme hodnoty pre okuliare, ktoré potrebuje.

Barbora Tatranská

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ja nosím šošovky už 15 rokov, Zakrivenie mám 8.8... dioptrie +6, +5,5 posledné čo som mala mi vôbec nevyhovujú..chcela by som vedieť ktoré podľa vás by mohli byť pre mňa najlepšie.Dakujem :-)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, odporúčame vám vyskúšať jednodenné kontaktné šošovky TopVue Elite, ktoré sú jednou z najzdravších foriem nosenia kontaktných šošoviek. Pokiaľ ale dávate prednosť mesačným kontaktným šošovkám odporúčame vám vyskúšať TopVue Plus, ktoré sa tešia veľkej spokojnosti zákazníkov. Menší rozdieľ v zakrivení by vám nemal spôsobiť problém. Na tieto šošovky taktiež platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Tatiana

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať nosila som tieto šošovky ale prestali mi vyhovovať lebo som začala vidieť zahmlene a nie veľmi dobre. Akú by ste mali pre mňa alternatívu? Zakrivenie mám na oboch 8,6 ; priemer tiež na oboch 14,2; a dioptrie -0,50 a -0,75. A ešte jedna otázočka ak by sa mohli používať s roztokom od firmy Alcon Opti-free pure moist, lebo mi ostalo veľké balenie a bolo by mi ho ľúto vyhodiť. :) Vopred veľmi pekne ďakujem :)

Zákaznícky servis
Dobrý deň, roztok od firmy Alcon môžete používať na všetky druhy mäkkých kontaktných šošoviek. Čo sa šošoviek týka, odporúčame vám vyskúšať najzdravšiu formu kontaktných šošoviek a to sú jednodenné kontaktné šošovky TopVue Elite, ktoré si ráno nasadíte a večer ich vyhodíte. Pokiaľ ale chcete spotrebovať roztok tak môžete vyskúšať dvojtýždňové kontaktné šošovky TopVue Premium alebo mesačné TopVue Plus, na ktoré máme taktiež veľmi dobré ohlasy. Prajeme príjemné nosenie.
LUBA

Dobrý deň,ani ja nie som spokojná so šošovkami,dala som si poradiť od predavajucej,ktorá ma presvedčila.Kupila som tieto šošovky za cca 28 eur,no vidím cez nich zahmlene a nečisto.Po vybratí jednej šošovky z krabičky mi ďalších 5 budú k ničomu a tak som vyhodila do vzduchu len tak 28 eur.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, mrzí nás vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Odporúčame vám vyskúšať šošovky TopVue Plus, ktoré sú vyrobené z odlišného materiálu a tešia sa veľkému množstvu spokojných nositeľov. Taktiež na ne platí garancia vrátenia peňazí, keby vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Zuzana D.

Musím sa aj ja pridať k nespokojným, tiež som zmenila túto zn. nakoľko sa ich kvalita veľmi pokazila. Po krátkom používaní, vidím cez ne veľmi zle, zahmlene, aj keď si dám kvapky.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, moc nás mrzí vaša nespokojnosť s týmito šošovkami. Pevne veríme, že za ne dokážete nájsť ideálnu variantu šošoviek s ktorými budete spokojná. Za nás by sme vám odporúčali vyskúšať TopVue Air.
Viviána Bokaová

Dobrý deň! Po prvom použití šošoviek sa mi začervenali oči. Chcela by som sa spýtať, čo môže byť príčinou. (šošovky boli úplne nové). Začervenanie očí nezmizlo ani po 3 hodinách. Za Vašu odpoveď ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, začervenanie vašich očí môže mať rôzne príčiny. Možno vašim očiam nevyhovuje silikón-hydrogélový materiál z ktorého sú šošovky vyrobené. Taktiež sa môže jednať o obsah vody v šošovkách. Odporúčame vám ísť k vašemu očnému lekárovi, aby vám oči vyšetril a premeral.

Andrea

Dobrý deň, možem sa spýtať, aké šošovy od vás by mi sadli a nerobnili problemy,ak mam taketo vysledky dioptrii? v optie mi povedali že iba na objednavku... vopred ďakujem, vyšetrenie: prave oko: -2,5; -1,25 odchylka 40° a lave oko: -2,75; -1,0 odchylka 140°...vraj su to s cylindrom a že bez vyšetrenia sa to neda? dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, odporúčame Vám šošovky TopVue Air for Astigmatism, hodnoty pre pravé oko: dioptria -2,5 cylinder -1,25 a os 40°. Hodnoty pre ľavé oko dioptria -2,75 cylinder -0,75 a os 140°. Keby Vám šošovky nevyhovujú, platí na ne garancia vrátenia peňazí.
Anonymous

Možem v nich aj piť alkohol?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno v šošovkách môžete piť alkohol. Prajeme peknú party!

sona

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké zakrivenie šošoviek potrebujem podľa týchto výsledkov vyšetrenia: pravé oko: SPH : -0,75, cyl -0,5, ax 152, R1: 7,86mm, D:43, AX:2 R2: 7,73 mm, D: 43,75, AX: 92, AVE: 7,8, D: 43,25, cyl: -0,75 ľavé oko: SPH : -1,25, cyl -0,25, ax 165, R1: 7,86mm, D:43, AX:174 R2: 7,74 mm, D: 43,5, AX: 84, AVE: 7,8, D: 43,25, cyl: -0,5 PD:63mm Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň máte klasické zakrivenie 8,6/8,7. Záleží od šošoviek, ktoré si chcete vybrať, pretože výrobcovia väčšinou vyrábajú šošovky len s jedným druhom zakrivenia.

patricia kalinayova

Dobry den,pouzivam od vas uz dlhodobo tieto sosovky ale posledny mesiac ich nemozem mat,mam sucho v ociach - hned su suche ked si ich nasadim a ako vyjdem von musim si ich dat dole..vedeli by ste mi poradit nejake ine sosovky?mozno nastal cas na zmenu :-)dakujenm

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, odporúčame Vám používať kvapky do očí napríklad Gelone Drops, ktoré napomáhajú k zvlhčeniu očí. Taktiež by bolo správne navštíviť vašeho očného lekára, ktorý Vám najlepšie povie, kde by mohol byť problém. Pokiaľ by ste chceli vyskúšať nové šošovky, odporúčame šošovky TopVue Air, ktoré majú výborné hodnotenia a platí na ne taktiež garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky nevyhovujú.
Andrea

Dobrý deň, chcem sa spýtať, od očnej mám poukaz na okuliare: dioptrie do diaľky - pravé oko -6,5 a ľavé oko -5,5. Môžem si objednať podľa týchto parametrov aj kontaktné šošovky? Že vraj by mali byť šošovky s nižšími dioptriami od okuliarov ... Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na OP si objednajte dioptriu -6,0 a na OL -5,25.

sisa

dobrý den, tieto šošovky, ktorých je 6 v balení sú 2 na jeden mesiac? neviem sa to docitat nikde...

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v balení je 6 šošoviek a každá z nich vydrží 1 mesiac. To znamená, že jeden pár šošoviek máte na mesiac. Celkové balenie Vám teda vydrží 3 mesiace.

monika szabova

dobry den, neviem sa rozhodnut, ci preferovat vyssiu priepustnost kyslika pri tychto sosovkach alebo vysoky obsah vody pri inych- co je vo vseobecnosti dolezitejsie z hladiska zdravia oka? - chcem si objednat dalsiu varku, viete mi poradit?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pokiaľ nosíte šošovky každý deň odporúčame Vám používať silikón-hydrogélové šošovky, čiže šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíka. Pokiaľ nosíte šošovky napríklad len 2x do týždňa stačia Vám šošovky hydrogélové.

Zdenka Faiglova

Dobrý deň,aké parametre mám zadať na k.šošovky pri dioptriach p.oko:-2 cylinder: -0,75 osa 160° ľ.oko: -2,0 cylinder: -0,75 osa 130° dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, s týmito parametrami potrebujete astigmatické šošovky. Odporúčame TopVue Air for Astigmatism, kde zadáte parametre, ktoré potrebujete a tak si presne vyberiete šošovky pre vaše oči.
Zuzana

Dobrý deň, prosim Vás toto sú mäkké, či tvrdé šošovky? Ďakujem, Zuzana

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, jedná sa o mäkké kontaktné šošovky.

MArtin

Dobrý deň, 1,5 roka som nenosil šošovky a používal som pred tým Air Optix mesačné Ľ = - 1,00 a P= -1,5....... teraz chem zasa prejsť na šošovky, Ľ oko -1,25 a pravé P oko -1,75 dioptria -0,25 a os 90..... môžem si objednať normálne šošovky ako mi to vyhodí v objednávke??? t.j. diptria -1,25, zakrivenie a priemer mi tam hodilo automaticky...... za vašu skorú odpoveď vám vopred ďakujem ;)

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno môžete si objednať šošovky presne ako Vám to vyhodí v objednávke.

gitka

Chcela by som sa opýtať ,ktorý roztok je vhodnejší k týmto šošovkám Renu Multiplus alebo Gelone.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, obidva roztoky sú vhodné. Za nás odporúčame roztok Gelone.
adriana krotka

dobrý deň, zmenila som šošovky topvue za air optix rovnaké dioptrie ale po výmene mám problémy, Je možné neotvorené baleie u vás vymeniť za topvue?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, zašlite nám nepoškodené balenie air optix na našu reklamačnú adresu so žiadosťou za aké šošovky ich chcete vymeniť a my Vám šošovky TopVue zašleme.

Ivan Borčin

Dobrý deň, na oficiálnej stránke CIBA sa uvádza pri týchto šošovkách nasledovné: "Wearing schedule: Daily wear and up to 6 nights extended wear". Znamená to, že je možné šošovky za istých okolností nosiť až jeden týždeň (6-7 dní) bez vybratia z oka? Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno máte pravdu.

Mikulas Jaroši

Zdravim.Chcel by som sa opytat Použivam od Vas šošovkyTopVue daily(30šoš.)denne .Material EtafilconA.Použivam od Vas aj šošovky toricke AIROptix.material LotrafilconB.Potreboval by som šošovky Toricke denne (30šoš.)nakolko chcem každy den čerstve šošovky preto by som chcel poprosit o Vašu radu.Rozmyšlal som nad šošovkami:SolfensDaily toricke denne aleboBiomedics 1 Day Extra Toric (30 šošovek) aleboDailies AquaComfort Plus Toric (30 šošoviek) alebo1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 šošoviek).Neviem či je problem s materialom z čoho su vyrobene samozrejme chcem čo s najvačšim obsahom vlhkosti .Dakujem vopred za ra

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, na základe vašich podmienok, čo sa hlavne vlhkosti šošoviek týka a taktiež požiadavky, aby boli kontaktné šošovky jednodenné, odporúčame Dailies AquaComfort Plus Toric (30 šošoviek), ktorých obsah vody je až 69% a taktiež majú vysokú priepustnosť kyslíka.
Denis

Dobry den mam jednu sosovku -2,5 a druhu -3,0 je mozne aby sosovka -3,0 bola tensia ? Tu druhu sosovku akosi citim v tom oku

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v hrúbke kontaktnej šošovky by problém byť nemal, ak máte nejaké komplikácie, odporúčame sa poradiť s očným špecialistom.

Simona

Dobrý deň, doteraz som používala šošovky BIomedics55 (zakrivenie 8,6 a priemer 14,2) a chcela by som vyskúšať nové. Sú šošovky Air Optix aqua vhodné?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, čo sa týka základných parametrov, tak pre Vás vhodné sú, avšak každý nositeľ reaguje na rôzne šošovky inak, preto Vám nedokážeme povedať, či Vám budú práve tieto šošovky vyhovovať.

Erika

Dobrý deň! Je možné objednávať šošovky aj s cylindrom 180 stup. resp 170 stup.? Pani doktorka mi povedala, že sú to špeciálne, ona to objednáva. Ďakujem!

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, v stupňoch je určovaný parameter osi u astigmatických šošoviek, ktorých ponuku nájdete v sekcii torické šošovky. V ponuke máme šošovky s osou od 10° po 180°.
Tatiana

Dobrý deň, pri týchto šošovkách garantujete vrátenie peňazí pri reklamácii, alebo nie? Aké sú podmienky?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, garancia peňazí sa týka rady šošoviek TopVue, Air Optix Aqua medzi nich nepatria.

Radoslav Klačan

Dakujem ale uz som sa poradil len mi odporucil znacku ktoru neviem nikde zohnat ktora je z Japonska.Len ja by som rad znacku ktora je dostat vsade.

Radoslav Klačan

Dobry den,chcel by som spytat ci su tieto sosovky vhodne pre zaciatocnika.Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ako začiatočník by ste sa určite o vhodnosti šošoviek mali poradiť so svojim očným špecialistom.

Pavol

Dobry den, chem sa spytat aku kvalitnejsiu nahradu sosoviek by som mohol zvolit miesto tychto sosoviek. Pouzivam ich zu asi 10 rokov a nemal som s nimi zatial ziaden Problem. Ale premyslam nad vymenou za mozno kvalitnejsie a setrnejsie pre moje oci. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, každému nositeľovi vyhovuje niečo iné, preto je ťažké povedať, aké šošovky by Vám sedeli. Môžete skúsiť napr. TopVue Air, kde garantujeme vrátenie peňazí pri nespokojnosti, alebo Biofinity, ktoré sú určené pre najnáročnejších užívateľov.
Anonymous

Chcem sa opýtať, že keď mám na krabičke od očnej zakrivenie 8.4 a 13.8 a tu si chcem objednať ale sú len 8.6 a 14.2 vadí to ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, spravidla to nevadí, väčšina typov kontaktných šošoviek má v ponuke len jedno zakrivenie a priemer, to znamená, že ak prechádzate na nové šošovky je pravdepodobné, že sa tieto hodnoty budú líšiť.

Lenka Adamkovicsová

Dobry den,chcela by som sa opytat v akom roztoku su uskladnene originalne balene sosovky air optix aqua 3ks.Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kontaktné šošovky Air Optix Aqua sú uchované v izotonickom fyziologickom roztoku pufrovanom fosfátom, ktorý obsahuje 1% Copolymer 845.

Milos

Tieto šošovky používam už dlho a vzdy boli super az teraz cca 1m dozadu sa mi stava presne to iste co komentu číslo 77 na pravom oku ale sem tam aj na oboch kúpil som aj novú krabičku ale pretrváva to sem tam je to moc nepríjemne ked znicoho nic sa posunie ked zmurknem a potom ked to správy musím ju vybrať a dat do roztoku lebo už stale vydim rozmazane zvláštne je ze tuto značku používam viac ako 4r a nikdy nebol žiaden problém az teraz posledné dve krabičku žeby zle kusy?

Anonymous

Dobry den. Som velmi sklamana. Pri noseni som pocitovala zvysene nepohodlie, najma na pravom oku. Vsimla som si, ze pri kazdom zmurknuti sa sosovka posunula na oku nahor a nasledne sa sama vycentrovala. Ocna lekarka mi potvrdila, ze sosovka nesedi a ma ostrapene okraje...

Adela Krojova

Dobry den, aky velky je vplyv zakrivenia ak mam 8.7 a tieto sosovky su 8.6? Bude mi sediet? Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, malý rozdiel v zakrivení by nemal spôsobiť problém, ale každé oko reaguje inak preto Vám nevieme s určitosťou povedať, či Vám budú kontaktné šošovky sedieť.

Anna

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri výbere šošoviek. Dlhé roky si u Vás objednávam kontaktné šošovky JJ Acuvue Oasys dioptrie:-4.00 ,zakrivenie 8.40 a priemer: 14.00. Chcela by som teraz prejsť na značku Alcon. Ktoré z šošoviek tejto značky sú pre mňa vhodné, pretože pozerám že zakrivenie a priemer sa nezhodujú. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade by bolo dobré sa poradiť s Vašim očným lekárom, ak zmeníte priemer aj zakrivenie, je možné, že Vám kontaktné šošovky nebudú dobre sedieť.

Tunde Zrebňáková

Dobrý deň, objednávam si u Vás šošovky Air Optix Aqua, Nosika som klasické - 1,75 až -2,0 do diaľky. Teraz mi moja doktorka predpísala už iné: do diaľky -1,5, cylinder -0,75, osa 175. Dajú sa u Vás objednať aj šošovky s týmito údajmi y tejto značky? Alebo mi viete odporučiť iné? Ďakujem....

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, kontaktné šošovky Air Optix sa vyrábajú aj pre pacientov s astigmatizmom - Air Optix for Astigmatism.
Natália

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať zvýšili mi teraz dioptrie na -2,75 pre obidve oči a sklá na okuliaroch mám - 2,5. Chcela by som si od Vás objednať kontaktné šošovky. Predtým som používala AIR OPTIK - 0,75. Môžem aj teraz použiť túto značku? Či odporučíte mi iné? Ďakujem za vašu odpoveď

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri takejto zmene odporúčame poradiť sa s očným lekárom. Ak sa Vám zmenili dioptrické hodnoty u okuliarov, je pravdepodobné, že sa zmenia aj u šošoviek.

Denisa

Dobrý deň, prosím Vás vedeli by ste mi poradiť pri výbere šošoviek? Môj očný lekár mi objednal šošovky, a na ich obale bola informácia so zakrivením: 8,5, priemer: 14,2 + enfilcon dk100 aspheric, ale značku kontaktných šošoviek neviem. Chcela by som si kontaktné šošovky objednať sama. Prosím vás o radu, aký druh šošoviek by mi mohol vyhovovať. Ďakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, je veľmi ťažké takto určiť o aké šošovky presne ide. Takmer rovnaké parametre majú šošovky TopVue air (zakrivenie 8.4, priemer 14.2, priepustnosť kyslíka 100 Dk/t), pri ktorých navyše garantujeme vrátenie peňazí pri nespokojnosti, takže neriskujete premrhanú investíciu.
Michaela

Odporúčam! Prvé šošovky som mala od očnej a veľmi mi nesadli, tak som riskla a objednala tieto a musím ich len a len odporučiť

Melinda

Dobry den. Chcela by som sa spytat ake sosovky si mam kupit,nakolko som pouzila jeden krat sosovky u očnej ale neviem ich značku,nakolko ani sama očná mi prezradit značku nechcela. Jedine čo viem je,že su mesacne a ked ich namocim do roztoku alebonich mam v oku su take domodra, neviete o aku značku by sa mohlo jednat?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň Melinda,

napíšte nám prosím Vaše hodnoty - dioptria, zakrivenie, priemer a podľa toho Vám budeme schopní poradiť akú značku si vybrať.

Oliver

Dobrý deň. Keď by som si tieto šošovky objednal teraz hneď to je 16.9. prišli by mi domov vo štvrtok 18.9. ? Alebo kde by som si ich mohol vo štvrtok vyzdvihnúť na trase z Brezna do Bratislavy. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, všetky informácie o doručení nájdete na tejto stránke.
Soňa

chcem sa len uistit na krabicke je uveden ALCARI je to vyrobca ze ano??.. pretoze doma mam air optix aqua ale dole uuvedene je ciba vision ... tak ma to trochu zneistilo... vopred dakujem za skoru odpoved :)..

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň,

v roku 2013 spoločnosť Alcon prevzala celý sortiment spoločnosti Ciba Vision. Ide však o totožné výrobky, zmenil sa iba výrobca.

Patrícia

a ešte by som sa chcel opytať či na tieto šošovky môžem používať roztok solocare aqua?

Poradňa

Áno môžete. Aj tento roztok je vhodný.

Patrícia

Môžem sa opýtať, sú tieto šošovky mesačné?

Poradňa

Áno sú mesačné.

Dada

Chcela by som sa spýtať, ako si môžem objednať skúšobný pár týchto šošoviek - dioptrie mám: - 3.50.

Poradňa

Je nám ľúto, no skúšobné šošovky Air Optix Aqua nemáme.

Maroš

Ivan+Laura, tiež mám ten istý problém.Šošovky nosím už 6-7 rokov, L -2,5 P -3,5. Nikdy nebol problém , až začiatkom roka, sa mi pri zmene šarže z CIBA 656 na CIBA 655 /-3,5 / záhadne zhoršil zrak.A niiikto mi to nevie vysvetliť. žeby zo dňa na deň ??

Martina

Dobrý deň chcela som sa opýtať, že ako sa dá nastaviť zakrivenie a priemer lebo mi to nejde. Alebo ako nastavim cylinder - dioptriu a os, lebo mám práve a ľavé oko iné. Líšia sa v cylinder-dioptrií.

Poradňa

Dobrý deň, pri astigmatických šošovkách sa nastavuje dioptria, cylinder a os. Ak máte na každé oko iné parametre, potrebujete dve balenia. Zakrivenie a priemer naskakuje automaticky. Nedá sa meniť.

Natália

Tieto šošovky používam už vyše dvoch rokov a som s nimi maximálne spokojná. Nesušia oko, aj keď dennodenne strávim hodiny za počítačom. Taktiež musím pochváliť dodanie, táto firma bola jediná, ktorá bola schopná dodať mi šošovky v urgentnom termíne.

Poradňa

Ďakujeme, Váš mail nás potešil.

Laura

Ivan, mám podobný problém. Neviem či sa mi zhoršil zrak alebo je to novou krabičkou šošoviek, aj keď pochybujem, že by sa zo dňa na deň takto zhoršil zrak...

Poradňa

Je nám to ľúto, no do krabičiek nevidíme. Budeme informovať dodávateľa.

Ivan

Maju jednu nevyhodu - mam dojem, ze kazda sarza pri tej istej dioptrii ma v skutocnosti inu dioptriu. Tento mesiac som otvoril novy balik (ine c. sarze) tej istej dioptrie a mam dojem, ze je slabsia mozno aj o -0.50. Uz dlhodobu sledujem u CIBA Vision taketo vykyvy...

info@sosovky-kontaktne.sk

Nie sme kompetentní posúdiť tento Váš pocit. Vo výrobnom závode, kde sa tieto šošovky vyrábajú, podliehaj námatkovej kontrole každá výrobná šarža, aj keď je predtým kalibrovaná. Pokiaľ máte tento pocit, skúste vyskúšať a vymeniť šošovky za modernejšiu generáciu silikónhydrogé­lových šošoviek, ktoré by mali byť lepšie. Napr. Biofinity.

anton

spolu s roztokom ReNu Multilplus ich používan asi 2 roky ,na noc ich vyberám asi 1x za týždeň a pokusne mi bez zmeny vlastností vydržali 10 týždňov a osobne ich mením až keď citim,že strácajú vlhkosť a elastickocť.

Poradňa

Váš postup neschvaľujeme, oči sú najcennejšie čo máme. Zahrávať sa s nimi sa Vám môže vymstiť.

Anonymous

Vybrala som si ich na základe toho, že prepúšťajú viac kyslíka do oka. Odporúčam ich na 100%. Nemám žiadne pocity nepohodlia pri nosení. Mám ich od rána až do večera bez problémov.

Anonymous

Vybrala som si ich na základe toho, že prepúšťajú viac kyslíka do oka. Odporúčam ich na 100%. Nemám žiadne pocity nepohodlia pri nosení. Mám ich od rána až do večera bez problémov.

Anonymous

dobrá a overená značka stálym používaním, nevysušuje oko

Anonymous

nemal som stýmito šošvkmi žiadný problém len netreba prešvihnúť mesačnú dobu jedného páru

Anonymous

odporúčam

Anonymous

Spolu s vhodným roztokom tieto šošovky odporúčam kvôli kvalite, ktorá sa vyrovná aj drahším šošovkám.

Anonymous

Dcéra používala presne tieto kontaktné šošovky, ktoré sme kupovali u očnej lekárky. Cenove boli drahšie a museli sme stále chodiť do ambulancie pre nové.

Anonymous

niet čo dodať, skrátka odporučila by som ju každej žene/mužovi, ktorí nosia kontaktné, pretože sú skvelé a nie sú s nimi žiadne problémy, vybrala som si preto, lebo ich používala aj moja kamarátka a ona mi ich odporučila, hodí sa na hocijakú príležitosť, používam ich už 3 roky a nikdy som nemala žiaden problém, sú lacné a kvalitné = zodpovedá cena kvalite,

Anonymous

mám ich od začiatku a som s nimi spokojná, necítim ich počas dňa a vydržia mi aj dlhšie ako mesiac a to ich nosím od rána až niekedy do neskorej noci

Júlia Marečková

Dobrý den,chcela som sa spýtat či tieto šošovky Air Optix Aqua (6 šošoviek)sa maju spotrebovat za 1 mesiac alebo 1 pár za mesiac (na 3 mesiace)ked ich je 6

Poradňa

Dobrý deň, jedna šošovka je na mesiac. To znamená, že celé balenie 6 ks, ako píšete, pri rovnakej dioptrii Vám vydrží 3 mesiace.

Anonymous

Dcéra ich používa a je s nimi spokojná, zvládnu aj viac ako 12 hodinové nosenie denne.

Anonymous

v pohode ....

Anonymous

kupujem iba šošovky tejto značky,zatiaľ jediná značka šošoviek, ktorá mi doteraz najviac vyhovuje, nedráždi oči,nevysušuje.... veľmi dobrá cena

Anna Chasníková

Dobrý deň, priemer šošovky mám 14,5 a zakrivenie 8,7. Vo Vašej ponuke je však priemer 14,2 a zakrivenie 8,6. Môžem si teda objednať aj tento typ šošoviek? Ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, šošovky Air Optix Aqua sa robia len v priemer 14,2 a zakrivenie 8,6. Pri zmene šošoviek je vždy najlepšie vyskúšať skúšobný pár, aby ste mala istotu, že aj iná značka Vám bude sedieť.

Anonymous

som zvyknuta na tieto sosovky,su dobre

Anonymous

Celková spokojnosť s výrobkom aj s dodávkou výrobku.

Anonymous

doporučujem

Anonymous

šošovky mi odporučil očný lekár výhodná cena dobre sa nosia

Anonymous

dodtatočná vlhkosť dlho vydržia

monika

Dobry den, sosovky Air Optix Aqua znasam velmi dobre, aj pri predlzenom noseni. Ale prave Air Optix Aqua Day and Night mi sposobuju zacervenanie oci. Odlisuju sa len priemerom. Moze byt ze su "male" ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, aj to by mohlo byť, no ešte možno nemôžete nosiť šošovky nepretržite. Kontinuánle nosenie musí schváliť lekár.

Anonymous

Odporúčam.

Alžbeta

Dobrý deň, tieto šošovky mi spôsobujú vysušenie očí, resp. šošovky sa asi po 2 týždňoch nosenia rýchlo vysúšajú. Je to dosť nepríjemné, niekedy ma z toho štípu oči, sčervenajú alebo sa mi občas akoby "zahmlievalo videnie". Šošovky si na noc vyberám a vždy čistím. V čom môže byť problém? Mám zvoliť iný typ šošoviek s vyšším obsahom vody? Alebo s iným zakrivením (momentálne mám 8.6)? Prvých pár dní nosenia novootvorených šošoviek takýto problém nemám.Ďakujem za odpoveď.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ťažko na diaľku určiť, kde môže byť chyba. Môže byť viacej príčin. Možno by bolo dobré vyskúšať kvapky, poprípade zmeniť roztok, alebo poradiť sa s lekárok a vyskúšať iné šošovky.

Peter

Dobrý deň, mám problém , že kontaktné šošovky nosím už asi 5 rokov ale posledný pol rok sa mi v oku robí veľmi veľa špiny keď mám šošovky v očiach. Pred tým sa mi to nikdy nerobilo ale teraz si pomaly každých 10 min musím vyberať špinu z oka neviem ako sa to volá odborne taký ten biely povlak. Šosovky ale potrebujem každo denne... skúsiť inú značku alebo viete mi nejako pomôcť ? Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, biely povlak - môžu to byť lipidové usadeniny na šošovkách, alebo hnis.... nepíšete, či Vás oči pália, či je to pravidelné alebo občas.... Najlepšie,vysadiť šošovky a isť k lekárovi. Ak by ste hneď nemohol ísť, je to riziko, no skúste použiť peroxidový roztok, aby ste delimitoval vplyv nevhodného roztoku, poprípade nedostatočné čistenie šošovky. Keď to nepomôže, vysadte šošovky aspoň na 14 dni a uvidíte, či problém bude ďalej. Môže sa jednať prakticky o čokoľvek - od infekcie, cez GPC po alergiu...

Barbara

Je to tu možné objednať aj skúšobný pár?

info@sosovky-kontaktne.sk

Je nám ľúto, ale pri tomto druhu šošoviek skúšobný pár neposielame.

Petra

dobry den. Tieto sosovky pouzivam uz dlhsie ale nikdy som v nich neprespavala. Teda, ak to dobre chapem z predchadzajucej odpovede, mozem ich mat nasadene 6 dni, potom ich vycistim a povedzme na jednu noc necham v roztoku a nasledne ich mozem mat dalsich 6 dni bez vybratia ? A ako je to s licenim, ak si potrebujem vecer odlicit riasenku...? Dakujem za odpoved

Poradňa

Dobrý deň, určite je najlepšie šošovky z očí na noc odložiť do roztoku. Pri odličovaní sa Vám nemože stať, že sa šošovky znehodnotia ak si ich vyberiete.

marek dunka

chcem pre moju krasnu zenu sosovky

info@sosovky-kontaktne.sk

Nech sa páči, vyberte si z našej širokej ponuky.

marek dunka

chcem pre moju krasnu zenu sosovky

info@sosovky-kontaktne.sk

Nech sa páči, vyberte si z našej širokej ponuky.

Jana

Dobrý deň, môže spôsobiť únava chvíľkové rozmazané videnie v týchto šošovkách? Vopred ďakujem.

Poradňa

Dobrý deň, únava by Vám nemala spôsobovať rozmazané vydenie cez šošovky.

Tamča

Možete mi prosím vás poradit... ako to je.. Mozem v tychto sosovkach aj spat?... Musim ich pocas mesiaca vyberat? lebo niekde sa piše ze iba 6 dni ... a co potom s tymi sosovkami... kedv nich budem 6 dni spat tak potom ich mam uz vyhodit ci ako to je? dakujem...

Poradňa

Odporúčame konzultovať spanie v šošovkách s Vaším lekárom. Kontaktné šošovky Air Optix Aqua Night and Day sú však na prespávanie vhodnejšie, aj keď Air Optix Aqua má certifikáciu na tzv "predĺžené nosenie" extended wear

  • 6 dní a 6 nocí v kuse potom vyčistiť a do doby použiteľnosti šošovky

nosiť v dennom alebo aj predĺženom režime.

alžbeta

Môžete mi prosím poradiť že ak nosím šošovky so zakrivením 8,5 a teraz by som si dala 8,6 s tým niečo pokazím?

Poradňa

Ak Vám šošovky budú vyhovovať, tak nemusíte mať žiadne obavy. Rozdiel 0,1 je zanedbateľný, no môže sa stať, že Vám nebudú šošovky vyhovovať nakoľko majú inú konštrukciu. Vždy je najlepšie vyskúšať skúšobný pár a až potom keď Vám budú vyhovovať, objednať si celé balenie, aby ste predišli prípadnej zmarenej investícii.