Air Optix Aqua (3 šošovky)

14.79 €
97% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 20.5. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 €
Osobný odber (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
14.79 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua

Kontaktné šošovky Air Optix Aqua ponúkame tiež v balení po 6 kusoch.

Air Optix Aqua spoločnosti Alcon patria medzi prvé silikón-hydrogélové kontaktné šošovky, ktoré sa na trhu objavili. Masívna marketingová a predajná podpora vyzdvihajúca predovšetkým oproti hydrogélovým šošovkám vyššiu priepustnosti pre kyslík (až 5x vyššiu) rýchlo vytvorila silnú základňu nositeľov.

Nároční klienti

Pre náročných klientov by sme už Air Optix Aqua neodporučili, pretože boli rýchlo prekonané novými značkami, ktoré sa behom rýchleho vývoja nových materiálov a konštrukcií na trhu objavili, ako napríklad Biofinity alebo Air Optix Night and Day po novom tiež s dodatkom "Aqua". Je dôležité tiež podotknúť, že bezhlavý odklon od tradičných hydrogélových materiálov len kvôli marketingom zneužitej zvýšenej priepustnosti kyslíka je za predpokladu každodenného vynímania z oka prinajmenšom unáhlený. Kvalitné hydrogélové kontaktné šošovky môžu priniesť mnohokrát vyššiu úroveň spokojnosti než silikón-hydrogélové šošovky nižšej úrovne.

Materiál

Použitým materiálom šošoviek Air Optix Aqua je Lotrafilcon B (67%). Obsah vody predstavuje zostávajúcich 33%.

Vlastnosti - Air Optix Aqua (3 šošovky)

Výrobcovia: Alcon
Zakrivenie (BC): 8.60
Priemer (DIA): 14.20
Veľkosť balenia: 3 šošovky
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 138 Dk/t
Ako často meniť?: 30 dní
Obsah vody: 33%
Názov produktu: Air Optix Aqua
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filter: Nie
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Air (6 šošoviek)

  • Vysoká priepustnosť kyslíka
  • vysoký obsah vody
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 17.99 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (30)

Máte nejaké otázky?
Patricia

Dobrý deň,mohla by som vás poprosiť o radu,aké dioptrie na šošovky si mám zvoliť keď na okuliare mám na prave oko do diaľky sfericka dioptria -3,75 cylinder dioptria -0,5 a os 155 stupňov. Ľavé oko do diaľky sfericka dioptria -4,5 cylinder dioptria -1,25 a os 160 stupňov. Dakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Patrícia, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup kontaktných šošoviek je nutné okuliarové hodnoty najprv upraviť. Aj keď máte uvedenú na oboch očiach hodnotu cylindra, na pravom oku je zatiaľ hodnota príliš nízka a ku korekcii zraku Vám bude stačiť klasická, sférická šošovka. Pre pravé oko budete teda potrebovať sférickú šošovku s hodnotou dioptrie -3,75. Pre ľavé oko budete potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindra -0,75 a osou 160°. Vzhľadom k tomu, že výrobca Alcon pomaly ukončuje výrobu týchto šošoviek, mohli by sme Vám ponúknuť od rovnakého výrobcu sférickú variantou Air Optix plus HydraGlyde a tóricku variantu Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Vzhľadom k tomu, že ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite, že k nim budete potrebovať aj roztok určený k starostlivosti, napr. Gelone. Pred prvým nákupom cez internet odporúčame navštíviť očného špecialistu, ktorý s Vami šošovky vyberie a odborne ich aplikuje. Táto služby je z pravidla spoplatnená, vyhnete sa tak, ale zbytečnej investícii do kontaktných šošoviek, ktoré Vám nebudú vyhovovať. Pokiaľ chcete predsa len nákup uskutočniť bez odbornej pomoci, mohli by sme Vám poúknuť šošovky TopVue Air resp. TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue ponúka službu Garancie vrátenia peňazí. Pokiaľ by vám šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete šošovky vrátiť a neprídete tak o svoje peniaze. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Prajeme Vám pekný deň.
Alexandra Valjentová

Dobrý deň, tak som si na skúšku ,po vašej rade objednala po jednom kuse( 2 rozdielne dioptrie) TopVue Air . Doteraz som dlhé roky nosila AIR OPTIX AQUA- Alcon a musím skonštatovať, že sú oveľa lepšie, nič necítim v oku a ani mi to oči nevysušuje ako tie čo som nosila, kde sa zhoršila u výrobcu kvalita. Určite si objednám väčšie balenie. Zatiaľ veľká spokojnosť. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za spätnú väzbu. Sme radi, že Vám nové šošovky vyhovujú a ste s nimi spokojná. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Alexandra

Dobrý deň. Už dlhé roky používam šošovky AIR OPTIX AQUA Alcon , v poslednej dobe mam pocit suchšieho oka. Čitala som na vasej stranke o šošovkách Biofinity, viete mi povedať či sú lepšie ako tie Air Optix Aqua? Alebo mi poradte prosim vás, ktoré by boli lepsie ako náhrada za Air Optix Aqua Nedá sa u vás kúpiť jedna šošovka z Biofinity aby som ju vyskúsala? Lebo mám rozdiel dioptrii, na jedno oko -2 a na druhé -0,5 . Potrebujem doobjednať -0,5, , lebo -2 ešte mám, je vhodné skombinovať dve rozdielne značky? Na jedno oko AIR OPTIX AQUA a na druhé Biofinity? Bojím sa že keby som si objednala z Biofinity z obidvoch dioptrii a nebudú mi sedieť čo potom s tým... Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za dotaz. Odpovedali sme naň už na stránke šošoviek Biofinity, ale pre istotu vložíme odpoveď aj sem. Bohužiaľ nie sme schopní posúdiť, ako pohodlné Vám nové kontaktné šošovky budú. Je nutné ich vyskúšať. Radi by sme Vám vyšli v ústrety, ale môžeme predávať len oficiálne distribuované balenie kontaktných šošoviek. Bohužiaľ veľmi málo výrobcov poskytuje balenie po jednej šošovke. Skúšobné šošovky sú výsadou lekárov, kontaktológov a aplikačných stredísk. Môžeme Vám ponúknuť kontaktné šošovky od značky TopVue, ktorá jednošošovkové balenie ponúka. Môžete vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Air. Od mnohých zákazníkov sme mali pozitívne reakcie pri prechode z Air Optix Aqua na TopVue Air. Môžete zakúpiť jednošošovkové balenie, alebo balenie klasické, u ktorého je možné v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Kombinácia značiek by nemala byť problém, ale je nutné nájsť také šošovky, ktoré budú vyhovujúce. Pocitov suchého oka by Vás mohli zbaviť zvlhčujúce očné kvapky a mnohokrát pomôže zmena roztoku na kontaktné šošovky. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Lenka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať keďže mám rovnaké dioptrie na oboch očiach a kúpim si toto balenie 3 šošoviek - nezáleží na tom, ktorú šošovku si dám do ktorého oka pri prvom použití, však? Nemusím zadávať parametre pre druhé oko?! Šošovky nenosím a nevyznám sa v tom. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky nie sú rozlíšené pre pravé alebo ľavé oko. Môžete si teda objednať jedno balenie. Ak si objednáte 3 kusové balenie, na ďalší mesiac Vám zostane len jedna šošovka. Ak budete potrebovať poradiť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

martina novakova

dobry den, raz som u vas uskutocnila objednavku na sosovky Air Optix Aqua a chcem sa opytat,aky je vyrobca tychto konkretnych sosoviek,nakolko mne prisli s cinskym napisom a neboli rovnake ako som si objednavala u svojho ocneho lekara. Cena ma zaujala,preto som objednavala u vas,ale kvalitou sa mi nepacili,nenosim ich cely den a po 3 hodinach mam ppocit,ze mam videnie,ako keby som ich mala hodit do kosa. Dakujem za odpoved

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám líto, že máte s čočkami negativní zkušenost. Pokud máte podezření na jakoukoli vadu kvality, můžete nám čočky samozřejmě zaslat k reklamaci. Výrobcem i naším dodavatelem je společnost Alcon (dříve Ciba Vision). Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Renáta Chomová

Dobry deň rada by som sa informovala ,používala som kontaktne šošovky SWITCH EVOLVE materiál enfilcon A,BC :8.5 a DIA 14.2 . Chcela som vyskúšať aj iné šošovky a kúpila som tieto ,ale cítim ich v oku bude to tým ,že si ešte oko ma zvyknúť alebo ,žeby tým zakrivením alebo materiálom ,že tieto sú lotrafilcon B. Môže to byť aj roztokom ? Používam VISIOMAX . Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, roztok je určený pre mäkké kontaktné šošovky, takže by v ňom nemal byť problém. Ak máte citlivejšie oči, tak aj malá zmena v zakrivení Vám môže byť nepríjemná. Odporúčame Vám šošovky Avaira s ktorými budete v rámci vašich parametrov veľmi spokojná.
Beáta

Dobrý deň, prosím Vás, prečo nemáte na výber aj iné zakrivenie ako 8,6 a priemer 14,2? Ja by som potrebovala šošovky so zakrivením 14,5 a priemerom 8,7, ale takéto hodnoty sa na Vašej stránke zvoliť nedajú.

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, v našom obchode poskytujeme všetky parametre, ktoré výrobca vyrába. Ak vaše parametre vo výbere nie sú, tak dané šošovky neposkytuje ani výrobca. Čo sa týka parametru zakrivenie, v dnešnej dobe už nie je tak dôležitý, pretože u nových výrobkov je čoraz častejší asférický design zadnej plochy šošovky, čo znamená, že šošovka ma v každom mieste iné zakrivenie a teda lepšie sa prispôsobuje oku. Podobne nevadí ani menšia odchýlka v priemere. Odporúčame Vám vyskúšať naše šošovky TopVue Premium, na ktoré platí aj garancia vrátenia peňazí ak Vám šošovky po použití prvého páru nebudú vyhovovať.
Dominika

Dobrý deň. Ako je možné, že mi boli dodané šošovky bez slovenského "návodu"? Tým pádom sa môžem domnievať, že neprešli riadnou kontrolou

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, môžeme Vás uistiť, že šošovky nakupujeme od oficiálne distribútora - firmy Alcon Pharmaceuticals s.r.o. Ak máte záujem o inštrukcie v slovenskom jazyku, môžeme Vám ich dodatočne poslať emailom.

Denis

Dobry den tieto sosovky nosim uz 2rok zatial som nemal problem no v poslednej dobe sa mi zda ze ked si ich nasadim tak ma akosi pobolievaju oci hlavne horna cast citim tam ako keby tlak obcast to mavam aj bez sosoviek. Neviete ci moze byt hlavna pricina sosovky ?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade Vám odporúčame navšíviť očného špecialistu, ktorý môže diagnostikovať príčinu bolesti.

peter

Chcem sa opytat ci zo sosovkami air optik mozem aj spavat

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky Air Optix Aqua môžu byť určené aj na predĺžené nosenie, odporúčame sa však predtým o tejto možnosti poradiť s očným špecialistom.

Eliška

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že odkiaľ sú tieto šošovky dodávané.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, kontaktné šošovky Air Optix Aqua odoberáme od výrobcu - firmy Alcon.

Peter Kočemba

Tieto šošovky si už kupujem dlhé roky a vždy som bol s nimi nadmieru spokojný. Je pravda, že sú trochu hrubšie, ale zato za tie roky som nikdy nemal žiadnu roztrhnutú šošovku. Ked som sa o ne dobre staral a aj o puzdierko bez problému mi jeden pár vydržal aj dva mesiace. Avšak s poslednými dvoma objednávkami som nebol spokojný. Pravdedopodne ste zmenili dodávateľa, alebo výrobcu. Šošovky na jedno oko boli zlé (všetky tri!!! ). Videl som cez ne veľmi rozmazane a svrbeli ma na oku a to hneď od nova. Preto som sa rozhodol, že si dám vyšetriť dotyčné oko či nie je problém tam. Oko mám v poriadku, takže to muselo byť šošovkami, preto som sa rozhodol kupiť šošovky priamo od mojej očnej, avšak CooperVision Proclear, ktoré mi odporučila, su príliž tenke, za dva mesiace sa mi roztrhli už tri šošovky (vždy to isté oko) a ked ich vyberám, tak sa mi vždy zlepia dokopy, proste mi nevyhovujú. Dávam týmto šošovkám ešte jednu šancu a objednal som si ich znova vo viere, že budem mať šťastie a dostanem kvalitu, na ktorú som bol s týmto e-shopom zvyknutý. Ked budú tieto šošovky zase zlé musím sa defenitívne poobzerať niekde inde.

lucia

Dobobry den, chcela by som sa spytat preco mam pri noseni sosoviek air optix aqua podrazdene oci, na ktorych mam cervene zilky a co by som s tym mala robit. Dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, dôvodov môže byť veľa - nevyhovuje Vám materiál, šošovky Vám nesedia dobre na oku, atď. Ak Vám šošovky pri nosení spôsobujú takéto problémy, mali by ste zájsť k očnému špecialistovi a pouvažovať nad zmenou kontaktných šošoviek.

Júlia

Dobrý deň. Ako dlho je možné skladovať šošovky do ďalšieho použitia v púzdre bez ich používania? Samozrejmosťou je výmena roztoku v týždňovom ingetevale.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky môžu byť v roztoku uchovávané (ako stanovuje výrobca) po dobu 3 - 4 týždňov. Po tomto čase je nutné šošovky vybrať, mechanicky vyčistiť, roztok vyliať z puzdra a následne šošovky opäť uložiť do puzdra opatreného čerstvým roztokom. Pozor však na to, že šošovky sú mesačné a počíta sa doba od otvorenia šošoviek, nie koľkokrát sa použijú.

Silvia

Z týchto šošoviek som dostala od kontaktologičky skúšobný pár, keďže Surevue prestali vyrábať. Veeeľké sklamanie -šošovky sú hrubé, v oku vyslovenie prekážajú, sú mohutné ako kus plastu. Po pár minútach v oku som mala problém vybrať ich - sú tvrdé, neohybné. Keď ste zvyknutí na Surevue, určite neodporúčam. Musím hľadať ďalej... :(

Petra

Dobrý deń, aký roztok by ste i odporučili k týmto šošovkám? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, na šošovky môžete používať ktorýkoľvek roztok. Najefektívnejšie čistenie šošoviek dosiahnete pri používaní roztoku AO SEPT PLUS.

Anonymous

odporucam aj ostatnym

Anonymous

odporucam aj ostatnym

Anonymous

odporucane ofmatologom, d;horocne skusenosti a spokojnost, znacka co ma nikdy nesklamala

Anonymous

šošovky použivam už takmer dva roky a som s nimi maximálne spokojný..občas po celodennom nosení cítim, že sú moje oči unavenejšie ako obvykle, ale to je asi jediné malé mínus

Anonymous

dobre sosovky, ale pravú ma ešte týžden pred skončením "záruky" začnem v oku cítiť

Anonymous

šošovky za dobrú cenu spokojnosť s produktom iste budem zasa objednávať vrele odporúčam

Anonymous

odporučil mi ich lekár,určite neprejdem na inú značku

Matej

Dakujem. Spominane denne sosovky tej istej znacky mi vyhovovali, preto dufam, ze budu aj tieto. zial nemam moznost vyskusat si ich. Pekny den, Matej

Poradňa

Tieto šošovky na dajú objednať aj 3 ks.

Matej

Dobry den, chcel by som si objednat mesacne sosovky podla mojich dennych (Ciba Vision: Dailies). Pri dennych je vsak pri dioptrii -4.5 priemer 13.8, pri mesacnych AIR OPTIX je to 14.2. Chcel by som sa opytat, ci mi aj napriek tomu budu vyhovovat? Dakujem! s pozdravom Matej

Poradňa

Dobrý deň, v priemere by nemal byť problém, hlavne keď prechádzate na väčší. No dôležitá je celková konštrukcia šošoviek či Vám bude vyhovovať. Preto je najlepšie ak by ste mal možnosť ich vopred vyskúšať.

Lucia

Dobrý deň, prosím vás, už dlhšiu dobu nosím šošovky, ale nikdy som si na krabičke nevšimla zakrivenie, ani priemer. Môžem si objednať s hocijakým zakrivením a priemerom?

Poradňa

Dobrý deň,

pri kontaktných šošovkách Air Optix Aqua Vám stačia vedieť len dioptrie. Priemer 14,2 a zakrivenie 8,6, Vám naskočí automaticky po zadaní dioptrií.

Jana

prosim Vas toto znamena 3 sosovky alebo 3 páry sosoviek http://www.sosovky-kontaktne.sk/air-optix-aqua-3-sosovky

Poradňa

Dobrý deň,

znamená to 3 ks šošoviek, nie tri páry.

Alena

ja sa chcem spýtať, doteraz som používala šošovky bez cylindra. Teraz mam na jedno oko cylinder 0.5 ale šošovky s týmto cylindrom nie sú. Budem dobre vidieť ak si objednám klasické bez cylindra. Ďakujem

Poradňa

Dobrý deň, na túto otázku si musíte dať Vy odpoveď , či dobre vidíte aj pri klasických šošovkách. Ak nie, poradte sa s lekárom a vyskúšajte iné šošovky.

Marek

opravujem sa-- cylindrické...

Marek

chcem sa opýtať či sa tu dajú obiednať aj cilyndrické šošovky, a že či je to njaky extra rozdiel oproti normálnym....vďaka :)

Poradňa

Áno, dajú sa objednať aj kontaktné šošovky s cylindrom a s osou. Hladajte kontaktné šošovky pre astigmatikov. Ak mate silný astigmatizmus, tak Vám klasické šošovky nebudú vyhovovať.