Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

30.29 €
98% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? utorok 23.7. Vyberte si parametre
Pridať parametre pre druhé oko
Pridať 9.69 € 7.19 €
Osobný odber - predajne a boxy (1–2 dni) od 1.35 € *
DPD - kuriér (1–2 dni) od 2.00 € *
Packeta domov - kuriér (1–2 dni) od 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 39.00 €
30.29 €

Výhodné balíčky

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism

Torické silikon-hydrogelové kontaktné šošovky spoločnosti Johnson and Johnson - Acuvue Oasys for Astigmatism nadväzujú na tradíciu Acuvue Advance for Astigmatism. Výrobca odporúča prechod na Oasys bez nutnosti návštevy očného špecialistu pri zachovaní všetkých parametrov Acuvue Advance (dioprie, zakrivenie, cylinder, os).

Zvlhčujúci systém

Acuvue Oasys for Astigmatism sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, a preto sa vyznačujú vysokou priepustnosťou kyslíka. Ďalej sú (rovnako ako ich sférická verzia Acuvue Oasys) vybavené zvlhčujúcou technológiou HYDRACLEAR PLUS.

Stabilná korekcia

Technológia Accelerated Stabilisation Design (ASD) poskytuje veľmi dobrú stabilizáciu kontaktnej šošovky na oku. Táto technológia využíva žmurkanie k udržaniu cylindrickej korekcie na správnom mieste. Každé žmurknutie oka dotkne vyvýšeniny na vonkajšej strane šošovky, čím ju pootočí do správnej polohy, kde jej cylinder koriguje nepravidelnosť rohovky.

Ochrana pred UV žiarením

Súčasťou Acuvue Oasys for Astigmatism je tiež UV filter pohlcujúci viac než 95% UV A a 99% UV B a chráni tak najdôležitejšiu očnú časť zaisťujúcu zrak. Kontaktné šošovky absorbujúce UV žiarenie je vhodné doplniť ešte slnečnými okuliarmi, aby bola zaistená ochrana očného okolia a bielka.

Možnosť kontinuálneho nosenia

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism sú určené pre štrnásťdenný cyklus nosenia s každodenným vyberaním z oka a následnou dezinfekciou v puzdre. Ďalšia možnosť je (po dohode z Vašim očným špecialistom) predĺžené nosenie po dobu 7 dní a 6 nocí. Takto použité šošovky už nejde znova použiť.

Vlastnosti - Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobcovia: Johnson and Johnson
Priemer (DIA): 14.50
Zakrivenie (BC): 8.60
Veľkosť balenia: 6 šošoviek
Expirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 129 Dk/t
Ako často meniť?: 14 dní
Obsah vody: 38%
Názov produktu: Acuvue Oasys for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.75
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Materiál: Senofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Áno
UV filter: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Najlepšia alternatíva

Doprava zadarmo

TopVue Premium for Astigmatism (6 šošoviek)

  • vysoká priedušnosť
  • Celodenný komfort nosenia
  • Zvlhčenie hyaluronátom sodným
  • Garancia vrátenia peňazí
Cena: 21.59 €

Zákazníci si taktiež kúpili

Komentáre (108)

Máte nejaké otázky?
Andrea

Dobrý deň,prosím vás poradíte mi,ako si objednať šošovky podľa popisu lekára? Plán =3,5 180° =0,5=1,75 10° Šošovky majú byť toricke.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Andrea, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme sa vyhli nedorozumeniam, radi by sme Vás poprosili o kompletný predpis na okuliare. Môžete nám zaslať kópiu na náš e-mail info@sosovky-kontaktne.sk. Akonáhle budeme mať Váš predpis k dispozícii, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Jana

Dobrý deň. Opať sa pýta Jana. Nedá sa upraviť dioptriu bez cylindra? Pravé oko: dioptria +3,25, cylinder: -0,5, os 60°. Ľavé oko: dioptria: +3,75, cylinder: -1, os: 110°. Už som dostala od Vás odpoveď, že to pravé by sa dalo upraviť na celú dioptriu +3 a to ľavé by sa dalo tiež? A ešte jedna otázka ( 6 šošoviek ) znamená 6 párov rovnakých šošoviek a jeden pár je teda na mesiac?! Samozrejme večer je ich potrebné vyčistiť a dať do krabičky s roztokom. A tie 14 dňové, tie mám chápať ako? Na kobko dní sú vhodné? ďakujem za odpoveď Jana

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za ďalšie otázky. Prepočet cylindrickej dioptrie je možný iba do hodnoty ± 0,50. Vyššie cylindrické hodnoty už nie je možné prepočítať na sféru. Ďalej sa pýtate na množstvo šošoviek, ktoré je uvedené na krabičke. Údaj na krabičke udáva reálny počet kusov v krabičke. V prípade týchto šošoviek krabička obsahuje 6 šošoviek. Nikdy sa nejedná o páry. Ďalej Vás zaujíma dĺžka nosenia kontaktných šošoviek. Šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism sú štrnásťdňové kontaktné šošovky. To znamená, že od otvorenia blistra začne bežať čas, po ktorý je šošovky možné nosiť. Po štrnástich dňoch je nutné šošovky vymeniť za nové aj za predpokladu, že ste nenosili šošovky každý deň. Všetky šošovky majú pod produktovým textom tabuľku vlastností, kde je uvedený aj čas, za ako dlho je nutné šošovky vymeniť za nové. Vzhľadom na charakter Vašich otázok je zrejmé, že ste úplná začiatočníčka. Preto prosím zvážte odbornú pomoc, pretože každý užívateľ by mal mať šošovky pred nákupom odborne aplikované a tým pádom aj vyskúšané. Je nutné, aby sedeli nielen dioptrické parametre, ale aj veľkostné parametre a samotný materiál kontaktných šošoviek. Ak sa rozhodnete šošovky skúšať sama, beriete na seba všetky zdravotné aj ekonomické riziká. Nevhodne zvolené šošovky totiž nie je možné vrátiť. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Jana Kypusová

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako postupovať, keď mám rozdielne dioptrie a cylindre? Pravé oko: dioptria +3,25, cylinder: -0,5, os 60°. Ľavé oko: dioptria: +3,75, cylinder: -1, os: 110°. ďakujem Jana

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Hodnota cylindra na pravom oku je zatiaľ príliš nízka, a preto bude nutný prepočet na sféru. Na korekciu zraku tak budete potrebovať na každé oko iný typ šošovky. Na korekciu pravého oka by ste mali mať sférickú variantu týchto šošoviek Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie +3,00. Na korekciu ľavého oka potom budete potrebovať túto torickú variantu šošoviek s hodnotou dioptrie +4,00, cylindra -0,75 a osi 110°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované a tým pádom aj vyskúšané. Pokiaľ hľadáte kontaktné šošovky sama, majte prosím na pamäti, že nevhodne zvolené šošovky nie je možné vrátiť. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Milan Koutník

Dobrý deň, chcem sa opýtať či šošovky pre astigmatizmus sa môžu ľubovolne vkladať do oka alebo je potrebné podľa nejakého znaku .

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Milan, ďakujeme Vám za otázku. Tieto torické šošovky obsahujú 2 značky – na pozícii 6. a 12. hodiny, tzn. že šošovku je vhodné vložiť tak, aby jedna značka bola dole a druhá hore. Každopádne aj keby ste si šošovky vložil trochu inak, šošovka sa sama stočí do správnej pozície. Môže to však chvíľu trvať a korekcia zraku nebude počas tejto doby správna. Nemalo by to však trvať dlhšie ako niekoľko žmurknutí. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.

Denisa

Dobrý deň. Rada by som sa informovala aké kontaktné šošovky by som potrebovala pretože viem že na astigmatizmus sa nevyrábajú menšie ako hodnota 0.75 Pravé oko -2.00, cylinder -0.50 a os je 10° Ľavé oko -1.50, cylinder -0.50 a os je 0° Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Denisa, ďakujeme Vám za otázku. Hoci máte na oboch očiach nameraný cylinder, je jeho hodnota zatiaľ príliš nízka a budeme ju prevádzať na sféru. Na korekciu zraku Vám tak budú stačiť klasické sférické šošovky. Pre pravé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -2.25. Pre ľavé oko bude mať šošovka hodnotu dioptrie -1.75. Správne by ste mali mať šošovky vybrané a odborne aplikované očným špecialistom. Ten Vám vyberie šošovky podľa parametrov očí, ale aj podľa Vašich potrieb a preferencií. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama, nemožno na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre uplatniť eventuálnu reklamáciu. Prípadne by sme Vám z nášho sortimentu mohli ponúknuť silikón-hydrogélové šošovky TopVue Air. Vybrané balenia šošoviek TopVue disponujú Garanciou vrátenia peňazí. Ak nebudete so šošovkami spokojná, môžete ich podľa podmienok služby vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Nezabudnite, že sa jedná o mesačné šošovky a budete potrebovať aj roztok, napr. Gelone. V prípade ďalších otázok sme Vám k dispozícii. Pekný deň.
Ľubica

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako postupovať, keď mám cylinder -0,5 pre obe oči. Pravé oko: dioptria -1,25, cylinder: -0,5, os 10°. Ľavé oko: dioptria: -1,5, cylinder: -0,5, os: 150°. V ponuke je cylinder len od -0,75. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ľubica, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte nameraná cylinder, je jeho hodnota zatiaľ príliš nízka a budeme ju prevádzať na sféru. Ku korekcii zraku Vám preto zatiaľ postačia klasické sférické šošovky - Acuvue Oasys. Pre pravé oko budte potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1.50. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptire -1.75. Správne by Vám šošovky mal vybrať a aplikovať odborník. Pokiaľ si šošovky vyberiete sama, nie je možné na nevhodne zvolené šošovky alebo ich parametre uplatniť eventuálnu reklamáciu. Prípadne by sme Vám z nášeho sortimentu mohli ponúknuť TopVue Air. Tieto šošovky disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. Ak Vám nebudú šošovky vyhovovať, môžete ich podľa podmienok v prekliku vrátiť a my Vám vrátime peniaze. Pokiaľ by ste mala ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Ivana

Dobry den, pouzivam kontaktne sosovky Acuvue Oasys for Astigmatism: dioptrie -7.00, cyl -0.75, os 80 PO/100 LO. Hladam ale vhodnu alternativu, chcela by som vyskusat aj inu znacku. Ako najlepsiu alt. mi stranka ponukla TopVue Premium for Astigmatism, tam je ale priemer 14.2, nie 14.5 ako v pripade Acuvue Oasys. Je to pre mna vhodna alternativa? Resp. existuje pre mna aj ina moznost sosoviek ako Acuvue Oasys for As.? Sosovky kupujem vzdy v 6ks baleni, aktualne mam ale 3ks sosoviek pre PO naviac, kedze som mala potrebu vymenit sosovku LO viackrat kvoli natrhnutiu sosovky a pod. Je nejaka moznost ako si zakupit len 3ks sosoviek Acuvue Oasys for As. pre LO, aby som mala rovnaky pocet? Dakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Acuvue Oasys for Astigmatism sa predávajú, bohužiaľ, len v balení so 6 šošovkami. Tórické (astigmatické) šošovky sa často vyrábajú s väčším priemerom. Priemer 14,20 mm, ako majú šošovky TopVue Premium for Astigmatism patria medzi tie najčastejšie. Tieto šošovky sú na vyskúšanie ideálne, pretože u značky TopVue funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ Vám šošovky v nejakom smere nebudú vyhovovať a budete spĺňať podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia sa Vám potom vráti. Pokiaľ by ste chceli skúšať iné šošovky, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Správne by re-aplikácia mala vždy prebehnúť pod dohľadom očného špecialistu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň Vám prajeme.
Miloš

Dobrý deň, prosím vás o radu, doteraz som používal kontaktné šošovky Acuvue oasys for astigmatism +0,75, cyl. -2,25, os 180, zakrivenie 8,6, priemer 14,5 +1,5 , cyl. -2,75, os 180, zakrivenie 8,6, priemer 14,5 Na vašej stránke mi to ponúklo alternatívu topvue premium, ktoré už ale majú možnosť cylindra len 2,25 a pri používaní mám pocit akoby neboli také mäkké ako predchádzajúce šošovky a niekedy sa mi v nich zahmlieva pred očami, mohli by ste mi poradiť aké by bolo pre mňa vhodné riešenie? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Miloš, ďakujem za Váš komentár. Spoločnosť Johnson & Johnson obmedzila výrobu plusových dioptrií v torických šošovkách. Mohli by sme Vám ponúknuť šošovky Biofinity Toric pre prvé oko z Vášho a zápisu a šošovky Biofinity XR Toric pre druhé oko z Vášho zápisu. Šošovky Biofinity XR Toric vo Vašej kombinácii však nemáme na sklade, museli by sme ich objednať od výrobcu a ich dodanie môže trvať až mesiac. Keďže ide o šošovky, ktoré ste ešte nevyskúšali, zvážte pred nákupom online odbornú aplikaciu. Na tejto mape môžete nájsť očného špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom nami odporúčaných šošoviek. Ak máte ďalšie otázky, napíšte nám a my Vám radi pomôžeme. Prajem Vám pekný deň.
Romana

Dobrý deň,prosím vás aké si mam zvolit parametre pri diop -5,cyl- 0,75,osa 15 a druhé oko -4,cyl -1,0, osa 175 Ďakujem vopred za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Romana, ďakujeme Vám za otázku. Váš predpis na okuliare bude potrebné pred nákupom šošoviek upraviť. Ku korekcii prvého oka z Vášho predpisu budete potrebovať šošovku hodnotou dioptrie -4.75, cylindra -0.75 a osi 20°. Ku korekcii druhého oka z Vášho predpisu budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4.00, cylindra -0.75 a osi 180°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky skúšať sama bez odbornej pomoci, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak máte aj ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Jana Švihoríková

Dobrý deň ak mám na predpise cylinder-1,00 a os 0 tak aké si mam zvoliť parametre. A ešte ak mám cylinder-0,50 a os 108. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis (sférická dioptria, cylindr, os). Napíšte nám, prosím, zápis vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Dagmar Takáčová

Dobrý deň, pre syna som objednávala šošovky -9 Sph, cylinder 0,75 a os 170 na jednom oku a 20 na druhom oku. Ale po kontrole mu zistili, že potrebuje silnejšie šošovky, a to -10. Tieto však neviem u Vás nájsť. Pri astigmatizme sa vyrábajú šošovky iba do hodnoty -9? Syn si veľmi pochvaľuje práve tohto výrobcu šošoviek, a zo aj vzhľadom na skutočnosť, že pracuje výlučne s PC a okuliare nosí iba ojedinele. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dagmar, ďakujeme Vám za otázku. Ak Váš syn potrebuje tórické (astigmatické) šošovky s hodnotou dioptrie -10,00, cylindra -0,75 a osou 20° pre jedno oko a šošovky s hodnotou dioptrie -10,00, cylindra -0,75 a osou 170° pre druhé oko, potom by sme Vám z nášho sortimentu ponúkli šošovky Biofinity Toric, ktoré túto dioptrickú kombináciu vyrábajú. Ide o silikón-hydrogélové šošovky, ktoré majú takmer rovnaké veľkostné parametre. Pokiaľ by mal Váš syn v budúcnosti ešte progres očnej vady, majú šošovky Biofinity Toric ešte radu Biofinity XR Toric, ktorá rozširuje bežný dioptrický rozsah. Avšak, takto na diaľku Vám nemôžeme zaručiť, či synovi tieto šošovky bez výhrad sadnú, pretože ide o veľmi individuálnu záležitosť. Na této mapě si môžete vyhľadať očného špecialistu, ktorý s výrobcom šošoviek spolupracuje a mohol by Vám s re-aplikáciou šošoviek pomôcť. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky skúšať sami, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Monika Chennells

Dobry den, rada by som si objednala cez vas kontaktne sosovky, mohla by som vam cez email zaslat moje udaje a podla toho by ste mi vedeli poradit ake sosovky si mam objednat? Dakujem, s pozdravom Monika Chennells

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Monika, ďakujeme Vám za otázku. Pokiaľ chcete pomôcť s kontrolou dioptrických údajov pre nákup šošoviek alebo ich prepočtom, môžete nám napísať ďalší komentár alebo nám napíšte e-mail na info@sosovky-kontaktne.sk. Ak so šošovkami nemáte doposiaľ žiadne skúsenosti, odporučili by sme Vám odbornú aplikáciu šošoviek pod dohľadom očného špecialistu. Ak si šošovy kúpite sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pekný deň.

Jana

A zabudla som druhé oko -2.5 dipotria , cyl -1,0 , os 160 Ďakujem

Zákaznícky servis

Ešte raz dobrý deň, Jana, ďakujeme vám za kompletný zápis. Aby sme si to zrekapitulovali. Teraz máte na prvom oku, z Vášho zápisu, hodnotu dioptrie -1,00, cylindra -2,00, os 30° a hodnota dioptrie druhého oka je -2,50, cylindra -1,00 s osou 160°. Pretože sa tórické (astigmatické) šošovky vyrábajú v obmedzenom rozsahu, je nutné často dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek upraviť. Pre nákup šošoviek tak budete pre prvé oko z Vášho zápisu potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -1,75, osou 30° a pre druhé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindra -0,75 a osou 160°. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Pokiaľ sa rozhodnete šošovky kúpiť sama, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Jana

Dobrý deň písala som už dioptria je -1 , cylinder je -2 .0 a os je 30 Napísané je to takto -1 , -2.0/30os Viete mi poradiť aký cylinder keďže -2.0 tam nieje ? Vďaka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za doplnenie údajov. Odpovieme Vám vo Vašom druhom komentáry, kde ste doplnili ďalšie údaje.

Jana

Pekný deň mám -1 ,-2 a os 30 Cylinder mám aký zvoliť ? Ďakujem moc

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Jana, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli poradiť, potrebujeme poznať kompletný zápis (hodnotu dioptrie, cylindra a osi) vrátane všetkých znamienok +, - alebo = pre obe oči. Z Vášho zápisu nie je jasné, ktorá hodnota zo zápisu je cylinder. Neradi by sme Vám poradili chybne. Ďakujeme za pochopenie. Pekný deň.

Petra

Pekný deň, aké šošovky sú vhodné ak pravé oko Sph.+0,25, Cyl. 0,75, Os 10stup. A ľavé oko Sph.+0,25,Cyl.0.75, Os 0stup, ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Petra, ďakujeme Vám za otázku. Ku korekcii zraku budete potrebovať tórické (astigmatické) šošovky, ktoré sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu a len s mínusovými cylindrami. Pri cylindrických hodnotách neuvádzate, bohužiaľ, znamienko, predpokladáme preto, že hodnoty sú kladné, teda s plusovým znamienkom. Pokiaľ by bolo znamienko - alebo =, bol by výpočet iný. V takom prípade sa ozvite a prevedieme nový výpočet. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,00, cylindra -0,75 a osou 100°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,00, cylindra -0,75 a osou 90°. Správne by ste mali mať pred nákupom na internete šošovky vybrané a aplikované očným špecialistom. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si šošovky sama, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme. Pekný deň.

MAjka

Dobrý deň, Aké šošošvky sú vhodné ak mám diopriu -3.75, cylinder -0,75 os 179 a na ľavé oko dioptria -4.00, cylinder -1.00 a os 180. Ďakujem za pomoc. Majka

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Majka, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú ku korekcii Vašej očnej vady vhodné. Dioptrické hodnoty však bude nutné pre nákup šošoviek upraviť. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindra -0,75 a osou 180° a ku korekcii ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindra -0,75 a osou 180°. Správne by Vám mal však šošovky odborne aplikovat oční špecialista. Pokiaľ sa rozhodnete skúšať kontaktné šošovky sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výběr šošoviek, nie je možné uplatntniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Janka

Pekný večer prajem poprosím o pomoc pri výbere šošoviek, aké šošovky si mám objednať ak ľavé oko je sph.dioptria -1.25, Cylinder - 3.75, Os 180 Pravé oko sph dioptrie - 4.25, cylinder - 2.75 , os 165 Veľmi pekne ďakujem za pomoc Janka

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Janka, ďakujeme Vám za otázku. Upravili sme okuliarové hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek a pre ľavé oko budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -3,25 a osi 180°. Pre pravé oko potom budú hodnoty dioptrie -4,00, cylindra -2,25 a osi 170°. Vzhľadom k vyššej hodnote cylindra, Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť iba šošovky s rozšíreným rozsahom Biofinity XR Toric alebo Proclear Toric XR. Pokiaľ sa chcete vyhnúť tomu, že Vám šošovky nebudú sedieť a Vaša investícia bude zbytočná, odporučili by sme Vám navštíviť očného špecialistu. Na tejto mape si môžete nájsť špecialistu, ktorý spolupracuje s výrobcom týchto šošoviek. Služba býva väčšinou spoplatnená, je to však investícia, ktorá sa oplatí. Odborník môže upraviť hodnoty šošoviek podľa Vašich potrieb a pocitov. Ak sa rozhodnete šošovky vybrať sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nemožno uplatniť reklamáciu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sme Vám k dispozícii a veľmi radi Vám poradíme. Prajeme Vám krásny deň.
VIKTORIA

Dobry den, vedeli by ste mi prosim poradit ake hodnoty/dioptrie sosoviek by som potrebovala, ak namerane hodnoty su nasledovne?: Prave oko: Sph.dptr -1.25, CYL. -0.75, Os 170 Lave oko: -1.25, CYL. -0.50, Os 10 Dakujem Vam velmi pekne, Viktoria.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Viktória, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď máte astigmatizmus, tak na ľavom oku máte zatiaľ hodnotu cylindra príliš nízku, a preto budete ku korekcii ľavého oka potrebovať sféricku variantu týchto šošoviek - Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -1,50. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať tieto šošovky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindra -0,75 a osou 170°. Dovoľte nám Vás upozorniť, že by ste mali mať pred nákupom na internete šošovky odborne aplikované (vyskúšané). Vyhnete sa tak strate investície v prípade, že Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadnú. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Emma

Dobrý večer, vedeli by ste mi prosím poradiť aké šošovky by som potrebovala? Hodnoty oka: pravé oko SPH-3,25 , cylinder -0,50 , OS 160, P.D. 31 Ľavé oko SPH-3,25 , P.D. 31,5? Za odpoveď vopred ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Emma, ďakujeme Vám za otázku. Na pravom oku sa Vám rozvíja pomerne častá refrakčná vada - astigmatizmus. Avšak Vaše cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a ku korekcii zraku budete pre obe oči potrebovať sférickú šošovku. Sférickú variantu týchto šošoviek nájdete TU. Pre pravé aj ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,25. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Ivana Jankovičová

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť aké šošovky by som potrebovala ak mi môj lekár nameral hodnoty oka: PO - sférické dioptie : -2,0, cylinder dioptria -0,5, cylinder os 5 a ĽO sférické dioptrie -1,75, cylinder diptria -0,25, cylinder od 175. Ďakujem veľmi pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Ivana, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď sa u Vás začína prejavovať astigmatizmus, sú jeho hodnoty zatiaľ príliš nízke. Ku korekcii zraku Vám tak postačia klasické sférické šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,25 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,75. Sférická varianta týchto šošoviek je Acuvue Oasys. Pokiaľ šošovky nemáte vyskúšané, zvážte odbornú aplikáciu. Ak sa rozhodnete šošovky zakúpiť sama, majte prosím na pamäti, že na nevhodný výber šošovie nie je možné uplatniť reklamáciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Eva

Dobrý deň, mohla by som sa vás prosím opýtať, aké šošovky budem potrebovať ak mi boli namerané hodnoty PO: 0.0 SPH, +1.5 CYL, 65 OS ĽO: +0.5 SPH, +2.0 CYL, 95 OS. Srdečne ďakujem, moja očná mi to nevypočítala...

Zákaznícky servis
Dobrý deň Eva, ďakujeme Vám za otázku. Vaše cylindrické hodnoty sú kladné a je potrebné ich prepočítať na mínusovú hodnotu, pretože tórické (astigmatické) šošovky sa vyrábajú len v obmedzenom rozsahu. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindra -1,25 a osou 160°. Pre ľavé oko potom budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +2,50, cylindra -2,25 a osou 10°. Pokiaľ tento typ šošoviek nemáte vyskúšaný, potom majte na pamäti, že nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je dôvodom k reklamácii. Ak s tórickými (astigmatickými) šošovkami začínate, zvážte kúpu kontaktných šošoviek TopVue Air for Astigmatism. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí a v prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Alžbeta Donátová

Dobrý deň, prosim Vas ale parametre na šošovky potrebujem ked prave oko mam dioptriu -3,5, cylinder 0,75 osa 100 a lave oko dioptria 3,75, cylinder 0,25 a osa 50? Dakujem krasne za odpoved, nosim okuliare ale koli praci by boli vhodnejsie sosovky

Zákaznícky servis

Dobrý deň Alžbeta, ďakujeme Vám za otázku. Radi Vám pomôžeme s dioptrickými parametrami pre nákup kontaktných šošoviek. Ešte raz Vás poprosíme o zápis Vašich okuliarových, dioptrických hodnôt vrátane všetkých znamienok +, - a =. Pri pravom oku uvádzate mínusovú hodnotu a pri ľavom oka znamienko vôbec nie je, teda je číselná hodnota kladná. Rozdielnosť dioptrií je veľmi vzácna. Znamienka neuvádzate ani pri cylindrických hodnotách a nie sme si istý, či sú hodnoty naozaj kladné. Bez kompletného zápisu Vám, bohužiaľ, nemôžeme poradiť. Pekný deň.

Veronika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké údaje mám napísať do objednávky. Mám parametre na okuliare. Pravé oko: -0,75 SPH, -0,5 CYL, 175 OSA, 60 PD Ľavé oko: -1,0 SPH, -0,75 CYL, 175 OSA Ďakujem veľmi pekne

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za otázku. Hoci máte astigmatizmus, tak na pravom oku sú dioptrické hodnoty príliš nízke a je potrebné ich prepočítať na sféru. Takže ku korekcii zraku budete potrebovať na každé oko iný typ šošoviek. Ku korekcii pravého oka budete potrebovať sférickú kontaktnú šošovku Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -1,00 a na korekciu ľavého oka budete potrebovať túto torickou (astigmatické) kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindra -0,75 a osi 180 °. Ak kontaktné šošovky nemáte vyskúšané, zvážte odbornú aplikáciu pod dohľadom očného špecialistu. Vyhnete sa tým nevhodné investíciu. Alebo Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism, u ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete službu využiť a o vloženou investíciu neprídete. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme.
Denisa

Dobry den, chcela by Vas poprosit o prepocet na kontaktne sosovky nakolko mam len parametre na okuliare. Prave oko: -1,0 dsph -0,75 Dcyl ax 180 Lave oko: -3,25 dsph -0,75dcyl ax 0 Dakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Denisa, ďakujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty na nákup kontaktných šošoviek zostanú pre pravé oko bez zmeny a pre ľavé sa upraví len os. Pre ľavé oko zostane hodnota dioptirie na -3,25 a hodnota cylindra zostane na -0,75 a os bude 180°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, zvážte odbornú aplikáciu šošoviek u očného špecialistu. Alebo Vám môžeme odporučiť kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. U značky TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky z nějakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Branislav

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je pri Acuvue Oasys Astigmatism (ako u niektorých vybraných značkách) možné zmeniť lehotu na výmenu z 2 týždňov na mesiac - teda vymieňať po mesiaci, alebo sú určené striktne na 2 týždne. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň Branislav, ďakujeme Vám za otázku. Výrobca udáva periódu výmeny šošoviek na 14 dní. O možnosti nosenia kontaktných šošoviek po dobu 30 dní sa výrobca vôbec nezmieňuje. Z tohto dôvodu Vám neodporúčame predlžovať periódu výmeny. Kontaktné šošovky vždy behom vývoja a testovania prechádzajú celou radov testov a na ich základe sú stanovené jednotlivé parametre. Pokiaľ máte záujem o mesačné torické šošovky, môžete si TU prehliadnuť celú našu ponuku. Pekný deň.

Lenka

Dobry den, chcela by som sa opytat, ake sosovky si mam objednat, ked mi pani doktorka predpisala doporucenie pre sosovky: prave oko: dioptria: -2,25 cylinder: -1,25 os: 15 lave oko: dioptria: -1,5 cylinder: -1,0 os: 25 Dane hodnoty pre cylinder (-1,0) a os (15 a 25) v ponuke nevidim.. Dakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň Lenka, ďakujeme Vám za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Pretože sa tórické (astigmatické) kontaktné šošovky vyrábajú len v obmedzenom rozsahu, je potrebné dioptrické hodnoty pre nákup kontaktných šošoviek niekedy upravovať. Pri pravom oku bude potrebné upraviť len os. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -1,25 a osou 20°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindra -0,75 a osou 30°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate odporučili by sme Vám kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. U tejto značky funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete ich vrátiť a neprídete tak o vloženú investícii. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Maria

Dobrý deň prajem, rada by som sa Vás opýtala, či mi viete poradiť aké parametre si môžem objednať,nakoľko mám len vyšetrenie na okuliare.Tieto šošovky používam roky.Dakujem.P: sf.D -1,5. Cyl.Diop.-1,5 os 180 L:sf.D -1 Cyk.Diop.-1,25 os 160

Zákaznícky servis

Dobrý deň Mária, ďakujeme Vám za otázku. Tórické (astigmatické) kontaktné šošovky sa vyrábajú v obmedzenom rozsahu, a preto je nutné okuliarové hodnoty prepočítať. Po prepočte budete potrebovať pre pravé oko kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindra -1,25 a osou 180°. Hodnoty pre ľavé oko úpravu nepotrebujú a zostávajú na hodnote dioptrie -1,00, cylinder -1,25 a os 160°. Pekný deň.

Patrik

Dobrý deň prajem, prosím Vás chcel by som sa opýtať a poradiť. Mám skúšobne šošovky práve oko BC8. 6 DIA 14.3 PWR - 0.25/ CYL - 0.75X110 a ľavé oko BC 8.6 DIA 14.3 PWR - 0.50/ CYL - 0.75x60. Trpim astigmatizmom. No sedia mi dobre ani nič necítim. Len keď sa snažím niečo zblízka prečítať nevidím dobre až po chvíli. Je to normálne? Môže to byť o zvyku? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Patrik, ďakujeme Vám za komentár. Ak si ešte len zvykáte na tórické kontaktné šošovky, môže ísť skutočne iba o privykanie na nový typ korekcie. Korekcia astigmatizmu je pre mozog ťažšia. Takto na diaľku však nie sme schopní s istotou povedať, či je to skutočne tak, alebo je príčinou napr. nevhodné zakrivenie alebo Vám nesedí dizajn šošovky. Ak chcete vyskúšať iné kontaktné šošovky, odporučili by sme Vám z nášho sortimentu TopVue Premium for Astigmatism, pretože u týchto kontaktných šošoviek funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám nesadli ani tieto kontaktné šošovky, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Potom by sme Vám už odporučili konzultáciu s očným špecialistom, ktorý Vám zaiste pomôže a prípadne môže upraviť aj dioptrické hodnoty. Ak by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať. Pekný deň.
Adriána Čamajová

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, aké šošovky by boli pre mňa vhodné. Momentálne mam značku coopervision, ale moc mi nevyhovuje. Parametre na šošovkách mám nasledovné: BC: 8.7 DIA: 14.4, dioptrie -4.25 CYL: -0.75x020 Ďakujem Vám za pomoc! S pozdravom, Adriána.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Adriána, ďakujeme Vám za otázku. Podľa veľkostných parametrov je zrejmé, že teraz používate buď, kontaktné šošovky Clariti Toric alebo FREQUENCY XCEL TORIC. Obidvoje kontaktné šošovky majú stanovený cyklus výmeny na 30 dní. Šošovky, o ktoré máte teraz záujem, majú 14denný cyklus výmeny a veľkostné parametre sú veľmi podobné. Majú veľmi vysokú priepustnosť kyslíka a iný materiál. Bohužiaľ, takto na diaľku Vám nemôžeme s istotou povedať, či Vám tieto šošovky bezproblémovo sadnú, pretože je to veľmi individuálna záležitosť. Ak máte možnosť vyskúšať si tieto kontaktné šošovky u očného špecialistu, využite to, vyhnete sa tým nevhodnej investícii, ktorou by sa mohol nákup na internete stať. Alebo Vám môžeme z nášho sortimentu odporučiť kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. Taktiež ide o 14denné kontaktné šošovky zo silikón-hydrogélového materiálu, u ktorých naviac funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by Vám kontaktné šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pre nákup nových kontaktných šošoviek zadáte dioptriu -4,25, cylinder -0,75 a os 20 °. Pokiaľ by ste mali dalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Natali

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť. Potrebujem šošovky: 1.oko: BC: 8.7 DIA: 14.4 PWR: -4,25 CYL: -0.75x180 2.oko: BC: 8.6 DIA: 14.2 PWR: -4.25 Ďakujem za radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Natalia, ďakujeme Vám za otázku. Pre 1. oko budete potrebovať túto tórickú kontaktnú šošovku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindrom -0,75 a osou 180°. A pre 2. oko budete potrebovať sférickú šošovku Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -4,00. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Matus

Dobry den, chcel by som si objednat toricke sosovky, ale mam len udaje s plusovym cylindrom (prave oko: dioptria -2,25, cylinder +0,75, os 180, lave oko: dioptria -2,5 cylinder +1,25 os 164). Viete mi prosim odporucit ake parametre by boli pre mna vhodne ? Pozn.: sosovky nosim len na sport/soferovanie, necitam v nich na blizko, zatial som toricke nemal, len standardne -1,5 na obe oci. Pripadne odporucanie ci je lepsie zacat s mensim cylindrom ? (Bol som pouceny ze mi nemusia sediet, ale ku kontaktologovi sa asi najblizsie mesiace nedostanem, takze to risknem). Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Daniel, ďakujeme Vám za otázku. Plusové cylindrické hodnoty sa musia prepočítať na mínusové hodnoty. Po prepočte budete pre pravé oko potrebovať šošovku s dioptriou -1,50, cylindrom -0,75 a osou 90°. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s dioptriou -1,25, cylindrom -1,25 a osou 70°. Ak nosíte kontaktné šošovky iba niekedy, odporúčali by sme Vám skôr jednodňovú variantu šošoviek. Ak by ste napr. pri športe o šošovku prišli, náklady by neboli tak veľké. Ponuku našich jednodenných tórických šošoviek si môžete prezrieť TU. Alebo ak ste na šošovky zvyknutý a preferujete 14 denné šošovky, môžete zakúpiť tieto. Šošovky by ste mali zakúpiť podľa nameraných a prepočítaných parametrov. S cylindrickou hodnotou sám nemanipulujte. Šošovkám dajte čas. Ak máte astigmatickú korekciu prvýkrát, bude chvíľu trvať, kým si oči zvyknú. Skúste to najskôr doma, keď budete mať čas. Ale veríme, že váš pohľad bude opäť pekne ostrý a šošovky Vám budú pohodlné. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Anonymous

Dobrý deň aké šošovky mám vybrať keď pravé oko mám dioptriu -0,25,cylinder -0,75 a os 100 a ľavé mám dioptriu -0,25,cylinder -0,50 a os 80 ?

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Máte častú refrakčnú vadu - astigmatizmus, ale cylindrické hodnoty na ľavom oku sú príliš nízke a je nutné ich previesť na sféru. Potom by ste pre pravé oko kupovali tento typ šošoviek Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,25, cylindrom -0,75 a osou 100°. Pre ľavé oko by ste potom potrebovali klasické sférické šošovky Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -0,50. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.
Veronika

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Už vyše 10 rokov nosím kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism, nikdy som s nimi nemala žiadny problém, žiadne začervenanie ani suché oči, ani som nevedela že ich mám. Asi pred 2 mesiacmi som menila dioptriu nakoľko sa mi zhoršil zrak. Ale po začatí nosení šošoviek už s upravenou dioptriou , na druhý deň mi po nasadení šošoviek začali červenať oči. Avšak škrabanie v oku alebo nepohodlie nepociťujem. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Veronika, ďakujeme Vám za komentár. Takto na diaľku bude určenie príčiny červenania Vašich očí ťažké. Dôvodov môže byť niekoľko. Je možné, že šošovky s vyššou dioptriou môžu mať nepatrne silnejší okraj, ktorý už oku nie je komfortný. Ďalšou príčinou môže byť vznikajúca averzia očí voči materiálu šošoviek, ktorá sa po dlhoročnom nosení objavuje. Pretože Vám šošovky inak nepohodné nie sú, možno by Vaše ťažkosti vyriešili vhodné očné kvapky, ktoré majú upokojujúce účinky. Z našej ponuky Vám môžeme odporučiť očné kvapky Hylo dual alebo Hylo fresh. Ak by očné kvapky nepomohli, odporúčame Vám navštíviť očného lekára, ktorý Vám na základe vyšetrenia určite odporučí vhodné kroky. Pekný deň.
Kika

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Od lekára mám recept na: pravé oko: sféra -1, cylinder -1,5, os 160 ľavé oko: sféra -1, cylinder -1,25 os 10 Toto mám recept na okuliare, dajú sa podľa neho objednať aj šošovky? A ak áno ako zadám do hodnoty cylinder -1,5 keď ho tam nevidím? Budú to moje prvé šošovky, potrebujem ich hlavne na šport, kde mi okuliare zavadzajú. Ďakujem za každú radu.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Kika, ďakujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty pre nákup tórických (astigmatických) kontaktných šošoviek sa väčšinou musia upraviť, pretože sa šošovky vyrábajú v obmedzenom rozsahu. Na konečné hodnoty má vplyv niekoľko faktorov. Podľa prepočítacej tabuľky budete pre pravé oko potrebovať kontaktnú šošovku s dioptriou -1,00, cylindrom -1,25 a osou 160°. Pre ľavé oko budete potrebovať dioptriu -1,00, cylinder -1,25 a os 10°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, odporúčali by sme Vám skôr jednodňové kontaktné šošovky. Nepotrebujete k nim žiadne ďalšie pomôcky. Jednoducho si šošovky ráno alebo pred športom nasadíte a po športe alebo pred spaním šošovky z očí vyberiete a vyhodíte. Až získate prax v aplikácii a manipulácii so šošovkami, môžete skúsiť aj šošovky s viacdennou periódou výmeny a k noseniu Vám pribudne navyše starostlivosť o šošovky. Prvá aplikácia by však mala prebehnúť pod dohľadom očného špecialistu, ktorý Vám zároveň pomôže nájsť vhodnú značku. Až nájdete vhodné šošovky, môžete ďalšie nákupy šošoviek vykonávať na internete bez obáv zo straty investície. Ak však chcete vyskúšať šošovky sama, môžete si vybrať z našej ponuky jednodenných tórických kontaktných šošoviek alebo Vám môžeme ponúknuť 14-dňové kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism, ku ktorým by ste už potrebovali aj roztok. Iba pri tejto značke však funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky nesadli, môžete službu využiť a vložená investícia sa Vám vráti. Pekný deň.
Patrik

Dobry den, aj ja by som Vas chcel poprosit o radu, ake sosovky si objednat. Parametre od ocneho mam: prave oko: sfericke dioptrie plan, cylinder -1.25, os 5 lave oko: sfericke dioptrie plan, cylinder -1.0, os 0 Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Patrik, ďakujeme Vám za otázku. Máte veľmi častú refrakčnú vadu - astigmatizmus. Tento typ kontaktných šošoviek je správny, avšak je nutné dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek upraviť. Pre pravé oko sa dioptrické hodnoty upravia na dioptriu 0,00, cylinder -1,25 a os 10° a pre ľavé oko sa hodnoty upravia na dioptriu 0,00, cylinder -0,75 a os 10°. Ak s kontaktnými šošovkami začínate, odporúčali by sme Vám z našej ponuky vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism, ktoré disponujú službou Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky nevyhovovali, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Kristina

Dobrý deň, mohla by som sa spýtať aké šošovky objednať ak: práve oko—> -5.5, cylinder -1,5, os 15’ a ľavé oko —> -5,5, cylinder -1,0 a os 170’ ďakujem pekne.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Namerané cylindre značia astigmatizmus. Túto očnú vadu je nutné korigovať tórickými kontaktnými šošovkami. Pre pravé oko by sme Vám odporučili dioptriu -5,25, cylinder -1,25 a os 10°. Pre ľavé oko dioptriu -5,25, cylinder -0,75 a os 170°. Na vyskúšanie by sme Vám odporúčali šošovky TopVue Premium for Astigmatism, pri ktorých môžete v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Peter

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu aké šošovky objednať ak mám nasledovné parametre očí: Pravé oko: sféra -6.0 cylinder -1.0 os 175 a ľavé oko: sféra -5.5 cylinder -0.75 a os 170 Ďakujem za radu

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Peter, ďakujeme za otázku. Parametre pre nákup kontaktných šošoviek sa budú musieť upraviť. Pre pravé oko sa hodnota dioptrie zmení na -5,50, cylinder -0,75 a os 170° a pre ľavé oko sa dioptria zmení na -5,25, cylinder -0,75 a os 170°. Pokiaľ s kontaktnými šošovkami začínate, odporúčame Vám výber šošoviek absolvovať pod dohľadom očného špecialistu, ktorý Vám poskytne aj skúšobné šošovky. Potom budete objednávať už vyskúšané kontaktné šošovky a nehrozí Vám tak nevhodná investícia z nákupu. Pekný deň.

Romana

Dobrý deň Potrebujem prosím poradiť, aké šošovky pre astigmatizmus sú pre mňa vhodné. Mám nasledovné hodnoty: Pravé oko: D +0,00 CYL -2,25 OS 010 Ľavé oko: D +0,00 CYL -2,75 OS 170 Môžem pri objednávaní zadať rovnaké hodnoty? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Romana, ďakujeme za otázku. Parametre sa budú musieť u ľavého oka previesť podľa prepočtovej tabuľky, teda nie je možné zadať rovnaké hodnoty. Hodnoty pre pravé oko zostanú rovnaké, teda dioptrie +0,00, cylinder -2,25 a os 10° a pre ľavé oko sa nepatrne zmení na dioptriu -0,25, cylinder -2,25 a os 170°. Pekný deň

Katarína

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o radu. Chcela by som si vybrať z šošoviek Acuvue Oasys, ale neviem či vyberať pre astigmatizums alebo nie. Pravé oko: sph.dptr. -0,5, cylinder -0,75 os 180 ľavé oko: sph.dptr.0,0 cylinder -2,25 os 176 Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, Katarína, ďakujeme za komentár. Vyberáte správne. Pre pravé oko zostanú dioptrické hodnoty rovnaké, teda dioptria -0,50, cylinder -0,75 a os 180°. Pri ľavom oku je potrebné urobiť nepatrnú zmenu. Dioptria aj cylinder zostane rovnaké, teda dioptria 0,00 a cylinder -2,25 iba os sa zmení na 180 °. Pred nákupom on-line by sme Vám však odporúčali najprv kontaktné šošovky vyskúšať u očného špecialistu. Váš nákup sa v prípade nevyhovujúcich šošoviek nestane nevhodnou investíciou. Pekný deň.

Romana

Dobrý deň Potrebujem prosím radu pre moju sestru, aké šošovky sú pre ňu vhodné. Vieme, že má astigmatizmus. A má nasledovné hodnoty: Pravé oko: D +0,00 CYL -2,25 OS 010 Ľavé oko: D +0,00 CYL -2,75 OS 170 Môže pri objednávaní zadať rovnaké hodnoty? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Romana, ďakujeme za otázku. Hodnoty pre pravé oko zostanú rovnaké, teda dioptria +0,00, cylinder -2,25 a os 10° a pre ľavé oko sa nepatrne zmení na dioptriu -0,25, cylinder -2,25 a os 170°. Ak Vaša sestra s kontaktnými šošovkami zatiaľ nemá žiadne skúsenosti, odporúčame navštíviť očného špecialistu, ktorý jej kontaktné šošovky odborne aplikuje a pomôže jej vybrať tie najvhodnejšie. Následné nákupy môže sestra vykonávať on-line bez obáv z nevhodnej investície. Alebo Vám môžeme z nášho sortimentu ponúknuť 14-dňové kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatism. Pri tejto značke funguje služba Garancia vrátenia peňazí, takže v prípade, že by sestre kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môže túto službu využiť a nepríde tak o vloženú investíciu. Pekný deň
Monika

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu aké šošovky sú pre mňa vhodné keď mám dioptrie pravé oko: dioptria - 1.25, cylinder -0,5 a os 180 a lavé oko: dioptria - 1,75, cylinder -0,5 a os 180, ďakujem pekne za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Monika, ďakujeme za otázku. Váš astigmatizmus je nízky a možno ho prepočítať na sféru. Po prepočte sa hodnota pre pravé oko zmení na -1,50 dioptrie a pre ľavé oko na -2,00 dioptrie. Z nášho sortimentu 14-dňových sférických kontaktných šošoviek Vám môžeme ponúknuť Acuvue Oasys alebo TopVue Premium. Pri značke TopVue navyše funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Romana

Dobrý deň potrebujem prosim poradit, ake sosovky si mam kupit, ak mam nasledovne namerane hodnoty: Lave oko -2,50....cylinder -0,75....os 60 Prave oko -2,25....cylinder -0,75....os 90 so sosovkami uz skusenosti mam, ale teraz mam uz aj cylinder, tak neviem, ake si mam kupit. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Romana, ďakujeme za otázku. Podľa hodnôt, ktoré ste uviedli, potrebujete tórické (astigmatické) kontaktné šošovky. Tieto šošovky sú teda vhodné pre korekciu zraku. U Vašich hodnôt nie je potrebné robiť žiadnu úpravu, preto môžete zadať hodnoty tak, ako sú. Ak máte možnosť si tieto kontaktné šošovky vyskúšať u svojho očného špecialistu, využite ju. Vyhnete sa tým nevhodnej investície. Alebo Vám môžeme z našej ponuky odporučiť kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism, pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť. Ak pre Vás môžeme urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
dalibor blizman

dobry den ake hodnoty na sosovky si mam dat ak mam : prave oko dioptrie +2,25 cylinder +0,5 os 43 lave oko dioptria 2,5 cylinder +0,5 os 125

Zákaznícky servis
Dobrý deň, Dalibor, na oboch očiach máte nízku hodnotu astigmatizmu, ktorá sa bežne prepočítava na sféru. Pre obe oči budete potrebovať sférické šošovky. Pre pravé oko šošovku s hodnotou dioptrie +2,50 a pre ľavé oko +2,75. Pokiaľ s kontaktnými šošovkami začínate, možno by pre Vás mohla byť zaujímavá varianta jednodenných kontaktných šošoviek jednodenných kontaktných šošoviek, ktoré sú pre začiatočníkov ideálne. Alebo Vám môžeme z nášho sortimentu ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Air , pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete túto službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Ak pre Vás môžeme urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Pekný deň.
Lila

Dobrý deň. PO má hodnotu cylindra - 1.0, os 80 a ĽO má cylinder 0.5 a os 80 stupňov. Je možné mať sfericke kontaktné šošovky, keď sú na oboch očiach dioptrie rovnaké? Alebo radšej na obe oči torické šošovky s hodnotou cylindra - 0.75? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Úprava cylindra sa odvíja od sférickej dioptrie. S najväčšou pravdepodobnosťou by ste mali pre pravé oko zvoliť šošovky tórické a pre ľavé oko šošovky sférické. Aby sme Vám mohli poradiť konkrétne hodnoty, potrebovali by sme poznať Vaše kompletné namerané parametre, vrátane dioptrií. Ak by sme pre Vás mohli urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Michaela

Dobry den, rada by som sa poradila ake sosovky by boli pre mna vhodne s nameranymi hodnotami - dioptria - 3,0; cyl -1,0; axis 12 stupnov a P.D. 8,4. Vopred dakujem za odpoved.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Budete potrebovať tórické kontaktné šošovky a ich parametre by sme Vám odporúčali upraviť na dioptriu -3,00 cylinder -0,75 a os 10°. Ak zatiaľ nemáte so šošovkami skúsenosti, odporúčali by sme Vám vyskúšať šošovky TopVue Premium for Astigmatism, u ktorých môžete prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ máte záujem o inú značku, odporúčali by sme Vám navštíviť kontaktológa a výber šošoviek konzultovať osobne. V prípade, že pre Vás budeme môcť urobiť niečo ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Kristína

Dobrý deň prajem, neviem,či je to asi nedopatrením,ale na fotke máte dátum expiracie 02/19 budí to dojem,že je zľava kvôli tomu.To je len taký môj postreh.Pekny deň.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. My sme taký dátum expirácie na fotografiách nenašli. Napíšte nám prosím, kde presne ste ho našla. Ďakujeme a prajeme Vám pekný deň.

Gabriela

Dobrý deň, rada by som sa poradila, aké šošovky (rozmery) sú vhodné. Mám dioptrie na okuliaroch PO -3,75D, -0,75 cyl, ax 100.... LO -4,00D, -1,00 cyl, ax 75. Už som mala Acuvue Oasys for Astigmatism, len už neviem či parametre pre šošovky sú rovnaké ako pre okuliare. Ďakujem za odpoveď a prejem pekný deň.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa tabuliek by Vám mali vyhovovať pre pravé oko dioptria -3,75 cylinder -0,75 a os 100° a pre ľavé oko dioptria -4,00 cylinder -0,75 a os 70°. Zvážte odbornú aplikáciu u kontaktológa. Mohlo by sa stať, že Vám hodnoty založené na tabulkách nebudú úplne vyhovovať. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Radka

Dobry den mam dioprtie na okuliaroch P -0,50 Cyl +0.75 Axe 075 , L -0,75 Cyl +0,75 Axe 080 Kontatkne sosovky PWR -0,50 BC 8,7 Dia 14,5 Cyl -0,75 Ax 170 na obydve oci. A bohuzial v nich nevidim dobre. Chcem sa spytat ci je dioptria v poriadku ked mam obydve oci ine ale kontaktne rovnake.A takziez ze mam diopriu a uhol iny na okuliaroch ako na kontaktnych.Popripade ake kontaktne by ste mi odporucili a ci su vobec take kedze mam + cylinder Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Plusové cylindre sa musia prepočítať na mínusové a vzorec potom zmení všetky hodnoty. Nám po prepočte vyšla pre pravé oko dioptria +0,25, cylinder -0,75 a os 170° a pre ľavé oko dioptria 0,00, cylinder -0,75 a os 170°. Vzorčeky ale nemusia byť vhodné úplne pre každého. Očný špecialista by mal každému upraviť parametre presne na mieru a so skúšobnými parmi potom overiť, či sú parametre vhodné. Ak sa rozhodnete vyskúšať nové parametre, radšej to najprv konzultujte s očným špecialistom. Pokiaľ by Vám ani tieto hodnoty nevyhovovali, bol by pre Vás nákup zbytočnou investíciou. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Kika

Dobrý deň, chcem sa poradiť aké šošovky sú vhodné pre parametre: PO do diaľky sférická dioptria -3,5; cylinder -1,25; uhol 20 ĽO do diaľky sférická dioptria -2,75; cylinder -1,25; uhol 150. Už som mala Acuvue Oasys for Astigmatism, len už neviem či parametre pre šošovky sú rovnaké ako pre okuliare. Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Vášu otázku. Podľa prepočítacej tabuľky by nemala byť žiadna úprava parametrov nutná. Odporúčame Vám vyskúšať TopVue Premium for Astigmatism, pri ktorých môžete v prípade potreby využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.
Martina

Dobrý deň. Prvý krát si kupujem šošovky a potrebovala by som poradiť. Mám astigmatizmus a moje parametre sú na ľavom oku - dioptria -0,25, cylinder -2,00 a uhol 172. Pravé oko- dioptria -0,25, cylinder -1,50 a uhol 179. Šošovky by som potrebovala hlavne na jednodenné príležitostné nosenie. Veľmi pekne ďakujem vopred za odpoveď.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Najprv je nutné upraviť namerané hodnoty. Pri kontaktných šošovkách je výber parametrov trochu obmedzený, takže pre pravé oko by bola vhodná dioptria -0,25 cylinder -1,25 a os 180° a pre ľavé oko dioptria -0,25 cylinder -1,75 a os 170°. Pre občasné a výnimočné nosenie sú lepšie jednodenné šošovky. Jednodenné torické šošovky nájdete tu. Určite by sme Vám odporučili šošovky najprv vyskúšať u kontaktológa, pretože my nemôžeme poskytovať skúšobné páry pred nákupom Vám nemôžeme zaručiť, že pre Vás budú šošovky 100% vhodné. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Katarina

Dobry den,pred dvomi mesiacmi som si dala predpisat kontaktne sosovky.Pani doktorka ocna mi dala skusobne-mesacne-jeden par.Bohuzial som ich nevydrzala nosit ani 2 hodiny v kuse.Strasne mi vadili,škreli ma o horne aj dolne viečko,aj pri pohlade do lava alebo do prava.Potom som skusila ocnu optiku,kde mi poradili ine sosovky-ale denne,kedze by som ich chcela nosit len prilezitostne a nie kazdy den.Tie uz boli o nieco lepsie,ale taktiez sa nedali nosit.Nakoniec mi znama poradila znacku Biofinity-mesacne,su ovela lepsie,su tenucke,ale na nich som zadala len dioptriu a nie aj cylinder,ktory by som mala mat,pretoze znamej tiez vadili cylindricke sosovky,poradila mi teda takto,ze jej to vovec nevadi.Ale tiez ma z nich stipu oci.Vedeli by ste mi poradit,ci sa daju najist pre mna vhodne sosovky,ktore by som necitila?Pretoze mi kazdy hovori,ze ich nemam ani citit.Dakujem pekne za odpoved.Moje parametre su: Prave oko-Sph.dptr -0.75,cylinder -0.75 a os 150° Lave oko-Sph.dptr-1.0, cylinder -0.75 a os 15°.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Začneme tým, že rozhodne nie je pravda, že nevadí, keď vynecháte cylinder. Pokiaľ by Vám bol nameraný cylinder do 0,50, možno ho prepočítať na sférickú dioptriu. Cylinder 0,75 by už ale mal byť korigovaný torickými šošovkami. Oči môžu byť z nevhodne zvolenej korekcie unavené a odtiaľ môžu pochádzať nepríjemné pocity. Samozrejme je tiež nutné zvoliť si pre oči vhodný materiál. Pravdou ale je, že šošovky Biofinity aj Bifinity Toric patria medzi najobľúbenejšie, najviac odporúčané a tiež najčastejšie objednávané kontaktné šošovky na trhu. Nájsť vhodné šošovky môže byť skutočne oriešok a je nutné skúšať a skúšať. Objednávať nové šošovky na vlastnú päsť by sme Vám nedoporučovali. Radšej opäť využite služby kontaktológa a trvajte na skúšaní nových a nových typov šošoviek, pokiaľ nebudete spokojná. Šošovky by Vám v očiach samozrejme nemali vadiť, ale na každé šošovky si musíte, alebo skôr Vaše oči si musia zvyknúť. Ak by sme pre Vás mohli čokoľvek urobiť, napíšte nám prosím. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
tibor

Dobry den, prosim Vas ake sosovky pouzit na prave oko sfericka dioptria -1,0 a cylinder -1,0 os 107 ked sosovky su s cylindrom -0,75 alebo -1,25 Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Podľa tabuliek by Vám mali vyhovovať šošovky s dioptriou -1,00 cylindrom -0,75 a osou 110 °. Pokiaľ ale máte záujem o tieto konkrétne šošovky, navštívte najprv kontaktológa, ktorý Vám umožní šošovky vyskúšať. V prípade, že budete mať akékoľvek ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Renata Lányová

Dobrý deň, prosím o radu aké šošovky si mám objednať pre parametre na blízko: : PO +6,0 , cyl. +1,0 , osa 0 ĽO: +6,0 , cyl. +1,0 osa 170 parametre na diaľku: PO: +5,25 , cyl. 1,0 , osa 0 ĽO: + 5,25 , cyl. 1,0 osa 170 Mala som už šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism predtým, len si už nepamätám, ako som robila objednávku. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. V prípade, že máte skutočne namerané parametre na blízko i na diaľku a ešte k tomu v oboch prípadoch cylidrické dioptrie, bohužiaľ Vám nemôžeme ponúknuť vhodné šošovky. Musíme Vás odkázať na kontaktológa, ktorý Vám po osobnej konzultácii a vyšetrení odporučí vhodné šošovky. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Andacka,Vladimíra

Pekný deň,v poslednom meraní mi namerali Pravé oko -4,75 ľavé - 5, Cylinder 0,75 Od 32,obe Vedeli by ste mi poradiť kontaktné šošovky Na suchšie oči,ďakujem Andacka vlada.andacka@gmail.com

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Je veľmi ťažké vybrať kontaktné šošovky iba na základe nameraných parametrov. Pohodlie pri nosení je veľmi individuálnou záležitosťou a každým očiam vyhovuje niečo trochu iné. Astigmatických šošoviek je na výber pomerne veľa. Je potrebné si tiež rozmyslieť, či chcete šošovky jednodenné, dvojtýždňové či mesačné. V každom prípade by bolo lepšie vyskúšať šošovky v aplikačnom stredisku. Ak by ste si objednala šošovky online a tie Vám svojimi vlastnosťami nevyhovovali, nie je to dôvod na reklamáciu. Parametre bude tiež potrebné pre šošovky ľahko upraviť a je veľmi dôležité vedieť, či sú cylindre plusové či mínusové. Napíšte nám teda prosím viac informácií a uveďte parametre. Zatiaľ ďakujeme a prajeme pekný deň.

Lenka N.

Dobry den. Chcela by som sa spytat ohladne cylindra. Objednavam si od vas tieto sosovky s parametrami na obe oci Dioptria - 0,75, cyl. - 1,25 180°. Chcem sa spytat ze ak by som potrebovala silnejsie, napr dioptrie - 1,0 je nutne zmenit aj cylinder? Citim totiz ze tieto su mi uz slabe ale necitim ze by som potrebovala ovela silnejsie. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Tieto skutočnosti bohužiaľ nie sme schopní odhadnúť. Odporúčame Vám navštíviť očného špecialistu, ktorý vykoná nové meranie. Vďaka za pochopenie a prajeme pekný deň.

Ivana

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak mám PO: -2,75; CYL: 0,5; OS: 155°; LO: -3,25; CYL: 0,5; OS: 160° tak aký si mám zvoliť cylinder a os? Za odpoveď ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Cylinder 0,50 sa prepočítava na dioptriu. Dôležité je, aké má znamienko, či plusové alebo mínusové. Pokiaľ máte cylindre mínusové zvolíte si pri kontaktných šošovkách dioptriu -3,00 pre pravé oko a pre ľavé -3,25. V prípade, že boli cylindre namerané v plusových hodnotách budete si voliť dioptriu -2,50 pre pravé oko a -3,00 pre ľavé oko. Vhodnosť dioptrií Vám doporučujeme vyskúšať napríklad na šošovkách {{geItemLinkPa­rams:1309,Top­Vue Premium}}, pri ktorých možno prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že sa budete chcieť opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
MARIANNA MICAKOVA

na poukaze od ocneho lekara mam tieto parametre. vedeli by ste mi prosim pomoct: sfericke dioptrie PO: -10,0 LO: - 9,5 Cylinder: PO: dioptria -1,5, os 50° LO: dioptrian - 1,0 os 115° dakujem, marianna

Zákaznícky servis
Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Neboli sme si istí, či čítame zápis parametrov správne, ale vo Vašom druhom dotaze ste už zápis upravila na zrozumiteľnejšie formu. Mali by Vám teda vyhovovať šošovky s dioptriou -9,00 cylindrom -1,25 a osou 50 ° pre pravé oko a dioptria -8,50 cylinder -0,75 a os 120 ° pre ľavé oko. Vyskúšajte si vhodnosť parametrov na dvojtýždňových šošovkách TopVue Premium for Astigmatism alebo na mesačných TopVue Air for Astigmatism, u ktorých je možné využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme Vám mohli pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
MARIANNA MICAKOVA

dobry den

Katarína

Dobrý deň, ked mi namerali os 5°, mám si v parametroch nechať 0° alebo 10°? Ďakujem za odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Veľmi radi Vám poradíme, ale toto sú úpravy, ktoré je potrebné rozhodnúť až po skúšaní kontaktných šošoviek s danými parametrami. Bohužiaľ nie je možné odhadnúť, ktorá hodnota bude pre vás vhodnejšia. Teoreticky môžu byť obe hodnoty. Niekto odporúča voliť hodnoty nižšie, čo by pre vás znamenalo os 0 °, ktorá je v parametroch kontaktných šošoviek dostupná ako 180 °. Pred nákupom Vám odporúčame vyskúšať šošovky v aplikačnom stredisku, aby váš nákup nebol zbytočnou investíciou. Pokiaľ Vám budeme môcť pomôcť, napíšte nám. Zatiaľ vďaka za priazeň a majte krásny deň.

Peter

Dobrý deň , chcel by som si u Vás objednať šošovky ale neviem ake sú pre mňa najvhodnejšie . Z posledného merania k okuliarom mi namerali : pravé oko - dioptria -3,25, cylinder 0,50 ,os 95° PD 32 ľavé oko - dioptria -3,25 ,cylinder 0,50 ,os 85°,PD 32. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Znamienka sú veľmi dôležité aj pri cylindroch. Pokiaľ máte namerané cylindre s mínusovým znamienkom, budete potrebovať kontaktné šošovky s dioptriou -3,00 pre pravé aj ľavé oko. Pokiaľ Vám ale boli namerané cylindre s plusovým znamienkom, potrebujete dioptrie -2,50 pre obe oči. Vhodnosť parametrov Vám rozhodne odporúčame vyskúšať na kontaktných šošovkách z rady TopVue, pri ktorých je možné prípadne využiť službu Garancia vrátenia peňazí. Ak budete potrebovať čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.
Mirka

Dobrý deň, z posledného merania zraku mám namerané hodnoty: práve oko sph: - 1,00 cyl: -0,25 ax: 125, ľavé oko: sph: -1,00 cyl: -0,50 ax: 40 .. aké parametre by ste mi odporučili na objednanie šošoviek? Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Odporúčali by sme Vám pre pravé oko dioptriu -1,00 a pre ľavé oko dioptriu -0,75. S takto nízkymi cylindrami zatiaľ tórické kontaktné šošovky nepotrebujete. Vhodnosť parametrov si môžete overiť napríklad na TopVue Premium, ktoré sú dostupné v balení po jednej kontaktnej šošovke. Pokiaľ máte záujem o inú značku kontaktných šošoviek, odporúčame Vám osobnú konzultáciu s odborníkom. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Zatiaľ prajeme pekný deň.
Jana

Dobry den. Podľa posledného očneho vyšetrenia mam namerane hodnoty: prave oko: AKR: -1,0Dsf-2,5/16°Dcyl; Vlastná c.c. -0,5Dsf-2,25/10°Dcyl a ľavé oko: AKR: -3,0Dsf-1,25/170°Dcyl; Vlastná c.c -3,0Dsf-1,25/170°Dcyl. Aké parametre mám pre objednanie použiť? Ďakujem. Jana

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Pre pravé oko je to dioptria -0,5 cylinder -2,25 a os 10 °. Pre ľavé oko dioptria -2,75 cylinder -1,25 a os 170 °. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Erika

Dobrý deň, chcela som si objednať šošovky acuvue oasys for astigmatism s cylindrom -1.5 ale taky cylinder nie je v ponuke. Vedeli by ste mi prosim poradiť ake parametre mam zadat pri objednavke? Očná mi zadala hodnoty na šošovky: Pravé oko: -3,5 Cyl -1,25 Os 170st Lavé oko: -2,75 Cyl -1,5 Os 180st. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Namerané hodnoty budete musieť upraviť. Pre pravé oko zostanú hodnoty rovnaké, dioptria -3,50 cylinder -1,25 a os 170°, ale pre ľavé oko to bude dioptria -2,75 cylinder -1,25 a os 180°. V prípade, že ide o Vaše prvé kontaktné šošovky, odporúčali by sme Vám aplikáciu absolvovať u odborníka, pretože u tórických šošoviek je viac parametrov, na ktoré treba brať zreteľ a parametre prepočítané podľa všeobecných vzorcov nemusia byť vždy vyhovujúce. Ak pre Vás budeme môcť urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Miroslava

Dobrý deň, chcela som si objednať šošovky acuvue oasys for astigmatism s cylindrom -1.5 ale taky cylinder nie je v ponuke. Vedeli by ste mi prosim poradiť ake parametre mam zadat pri objednavke? Moje hodnoty na okuliare su: Pravé oko: Sph +0,75, Cyl -1,25, Os 180st., PD 60 Lave oko: Sph +0,75, Cyl -1,50, Os 180st., PD 60 Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. U kontaktných šošoviek je často nutné v parametroch robiť malé úpravy. Vo Vašom prípade by mali byť u kontaktných šošoviek vyhovujúce dioptrie +0,75 cylinder -1,25 a os 180 ° pre pravé oko a pre oko ľavé dioptrie +0,75 cylinder -1,25 a os 180 °. Pre obe oči teda rovnaké hodnoty. PD je pupilárná dištancia a je to parameter iba pre dioptrické okuliare. Pokiaľ Vám budeme môcť pomôcť s čímkoľvek ďalším, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Karin Ötvösová

Dobry den, Chcem sa spytat doteraz som nemala cylinder, nosila som acuve oasys 14 dnove sosvky no teraz mi namerali RSF -2,50 CYL -0,75 OSA 165 LSF -2,50 CYL -0,75 OSA 005 ale ako vidim tieto sosovky nemate v takej hodnote osy, viete mi poradit ake podobne ako su acuve oasys si mam zakupit alebo nejak poradit? poprípade da sa objednat aj na otestovanie? dakujem za odpoved

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Vašu otázku. Os bude treba zľahka upraviť. Budete sa musieť posunúť o 5 ° nadol alebo nahor. Bohužiaľ nie sme schopní Vám oznámiť, ktorá hodnota pre Vás bude ideálna. U pravého oka to môže byť os 160 ° alebo 170 ° a u ľavého oka by to mohlo byť 180 ° (čo je rovnaké ako 0 °) alebo 10 °. Aby sa pre Vás nákup nestal zbytočnou investíciou, zvážte konzultáciu s kontaktológom. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Prajeme pekný deň.

Jarmila

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ohľadne Priemeru (DIA). Optik mi nameral priemer 14.3, zakrivenie 8.6. Keďže Acuvue Oasys for Astigmatism majú priemer 14.5, sú pre mňa vhodné? Ďakujem za odpoveď.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Oko je schopné prijať určité rozdiely v hodnote priemere šošovky. Tieto rozdiely sa ale líšia nositeľ od nositeľa. Nemôžeme Vám sľúbiť, že pre Vás budú práve tieto kontaktné šošovky vhodné. Veľmi dôležitú úlohu v pododlí pri nosení hrá materiál. Pre oči je dôležitý obsah vody v materiáli šošoviek a tiež jeho priepustnosť kyslíka. Ak hľadáte svoje prvé kontaktné šošovky a potrebujete korigovať astigmatizmus, rozhodne Vám odporúčame podstúpiť prvú aplikáciu šošoviek u kontaktológa. Pokiaľ si šošovky vyberiete bez predchádzajúceho vyskúšania, je tu riziko, že zakúpite kontaktné šošovky, ktoré nebudú pre Vaše oči príjemné. Ak máte záujem, môžete vyskúšať kontaktné šošovky TopVue Premium for Astigmatims, u ktorých toto riziko nehrozí a rozdiel v priemere šošovky je len 0,10, čo by pre oko nemal byť žiadny problém. U kontaktných šošoviek TopVue je možné využiť službu Garancia vrátenie peňazí. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, bude nám potešením poradiť Vám. Zatiaľ prajeme krásny deň.
Michaela 90

Dobrý deň chcela som si objednať šošovky acuvue oasys for astigmatism s cylindrom -1.5 ale taky cylinder nie je v ponuke. Nevyrábate taký cylinder vôbec? Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Táto hodnota cylindra sa štandardne nevyrába u žiadnych tórických šošoviek. Vaše namerané parametre sú pre dioptrické okuliare a pre kontaktné šošovky je teda potrebná úprava. Napíšte nám prosím svoje namerané dioptrie, cylindre a os a my Vám napíšeme, aké hodnoty pre Vás budú vhodné u kontaktných šošoviek. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Stanislava

Dobrý deň, vaše šošovky nosím už niekoľko rokov a som plne spokojná.Objednávam si ich cez moju očnú lekárku na pol roka. Rada by som si cez vás objednala jedno balenie Acuvue Oasys for Astigmatism. Keďže ma čaká laserová korekcia dioptrií , potrebovala by som šošovky na mesiac nosenia - je zbytočné kupovať si ich znovu na pol roka. Ktoré balenie si mám objednať a ako postupovať - ako prvé sa udávajú parametre na pravé oko ..alebo ľavé? Vďaka za rýchlu odpoveď

Zákaznícky servis

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Acuvue Oasys for Astigmatism sú v našom obchode dostupné len v balení po 6 šošovkách. Ide o šošovky na štrnásť dní. Ak potrebujete pre každé oko iné parametre, budete musieť objednať dve balenia a štyri páry šošoviek Vám zostanú. Pri objednaní nezáleží na tom, či zadáte najprv parametre pre pravé alebo ľavé oko. Až pri nasadzovaní šošoviek je podstatné vložiť šošovku so správnymi parametrami do správneho oka. Nevieme, či je pred operáciou vhodné prechádzať na iné kontaktné šošovky. Odporúčame Vám osobne sa poradiť so svojou lekárkou. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.

Dana

dobrý deň, doteraz som používala s veľkou spokojnosťou Acuve Oasis, teraz mám nové diotptrie: P: -1,75, cyl.-0,5, os 110 Ľ: -2,75, cyl. -0,25, os 0 Vedeli by ste mi poradiť najvhodnejšie parametre kontaktných šošoviek ? Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Hoci Vám boli namerané cylindrické hodnoty, zatiaľ môžete ostať pri šošovkách Acuvue Oasys. Takéto nízke cylindre totiž šošovkami nekorigujeme. Pre pravé oko si teda zvolíte dioptriu -2,00 a pre ľavé oko -2,75. V každom prípade, dodržiavajte pravidelné kontroly u lekára, aby bola včas odhalená prípadná zmena hodnôt a potreba prejsť na torické kontaktné šošovky, ktoré korigujú astigmatizmus. Prajeme Vám krásny deň a keby ste ešte niečo potrebovali, pokojne nám znova napíšte.

Lenka Kurincová

Dobrý deň, už som vám raz písala komentár, ale žiaľ, odpovede som sa nedočkala. Viete mi, prosím, poradiť aké šošovky by mi boli najvhodnejšie pri týchto údajoch: Refrakcia: v cyclo -4,5Dsph /-0,5cyl 160/, Ľ -4,0 -0,5cyl 42/35st. Keratom. -0,5cl 18/L Myopia gr.medii o.dx.-refr.stab., astigmatismus myop.comp.o.sin. Doteraz som používala TopVue, no zvažujem vyskúšať iný typ šošoviek. Ďakujem za vašu odpoveď.

Zákaznícky servis – Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za komentár. V prvom rade sa Vám ospravedlňujeme, že sa nám Váš predchádzajúci komentár zatúlal. Odporúčame Vám klasické sférické kontaktné šošovky s dioptriami -4,50 pre pravé oko a -4,00 pre ľavé oko. Vzhľadom na to, že u šošoviek funguje služba Garancia vrátenia peňazí, môžete šošovky vyskúšať a keby Vám náhodou nesedeli, môžete nám ich bez problémov vrátiť. Ak špecifikujete Vaše požiadavky na nové šošovky, napríklad režim výmeny šošoviek (jednodenné, dvojtýždňové, mesačné...), môžeme Vám poradiť aj s výberom novej značky. Zatiaľ prajeme krásny deň.
Martina Ďurinová

Dobrý deň, doteraz som si objednávala šošovky bez cylindru, v optike mi však teraz najnovšie namerali nové cylindrické hodnoty -0.5 (os 170°) R a -0.75 (os 6°) L - chcela by som sa spýtať pri mojej terajšej objednávke si mám už objednať šošovky pre astigmatizmus? Myslíte si, že ten rozdiel by som mohla pocitovať? pretože cylinder -0.5 ani v ponuke nemáte, ani os 6° , tak sú to asi minimálne hodnoty.. Ďakujem za vašu odpoveď

Zákaznícky servis - Jozef

Dobrý deň, vďaka za opýtanie. Pre cylinder -0,50 ešte kontaktné šošovky na úpravu astigmatizmu nie sú potrebné, a tak môžete naďalej nosiť klasické sférické šošovky. Aby sme Vám však mohli napísať konkrétne parametre sférických šošoviek, potrebujeme vedieť všetky namerané hodnoty – najmä dioptrie, keďže cylindre a osi už poznáme. Prosím, napíšte nám teda namerané hodnoty. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň.

Ildikó

Dobrý den. nosim okuliare s dioptriou -1 pre obe oči, jedna os je 10°, a druha je 180°. V optike mi dali šošovky D: +0,00, Cyl: -0,75, Axis: 10 a druhe Axis: 180. Je to takto v poriadku? nevidim s nimi velmi dobre.

Zákaznícky servis - Jozef
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Kontaktné šošovky vybavené cylindrom a osou sú torické kontaktné šošovky a slúžia na korekciu astigmatismu. Predpokladáme, že v optike prebehlo meranie a na jeho základe boli odporúčané vhodné parametre šošoviek. Ak ani s týmito hodnotami nie je videnie dokonalé, zrejme nebudú šošovky vhodné. Veľmi radi by sme Vam poradili, ale takto na diaľku to nie je možné. Na určenie správnej korekcie treba vyšetrenie očí a meranie. Radíme Vám navštíviť optika a osobne konzultovať nedokonalosti pri videní s kontaktnými šošovkami. Ak nie ste na šošovky zvyknutý a nosíte ich prvýkrát, je možné, že si oči iba zvykajú. Ak však tieto problémy do týždňa neodznejú, určite navštívte kontaktológa. Keby sme Vám mohli s čímkoľvek pomôcť, prosím, napíšte nám. Želáme krásny deň.
Lenka

Dobrý deň, už dlhšie si od vás objednávam šošovky Acuvue oasys for astigmatism. Bola som na premeranie a zmenila sa mi hodnota cylindra na -1,5 ale v ponuke sa dá vybrať len -1,25 a -1,75. predtým som mala -1,25 a teraz neviem či mám teraz vybrať -1,75 nakoľko -1,5 neni alebo nájsť také, kde takýto cylinder je. moje hodnoty sú -0,75 (dioptrie) , -1,5 cylinder os 180. objednávala som rovnaké parametre na obe oči. Je medzi -1,5 a -1,75 veľký rozdiel ktorý by mi mohol prekážať alebo nebadaný. Poradíte mi aké šošovky si teda mám objednať? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. I když se Vaše parametry cylindru zvýšily, při těchto dioptriích můžete objednávat kontaktní čočky se všemi hodnotami stejnými jako doposud. Tedy dioptrie -0,75 cylindr -1,25 a osa 180°. Kontaktní čočky s cylindrem -1,50 nejsou standardně vyráběny. V případě, že budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme krásný den.

Mirka

Dobrý deň, mám na jedno oko cylinder, vybrala som si tieto astigmatism so zakrivenim 8.6. (podľa merania je vhodné pre mňa 8.6-8.7) na druhé oko bez astgma ale našlo mi len so zakrivenim 8.8 . Môžem to takto kombinovať? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky samozřejmě můžete kombinovat dle libosti. Musíte ovšem najít kontaktní čočky, které budou pro Vaše oči vyhovující. Může se stát, že Vám čočky nebudou vyhovovat a nákup se tak stane zbytečnou investicí. Aby tomu tak nebylo, dovolíme si doporučit Vám čočky TopVue. U těchto čoček lze, v případě nespokojenosti, využít službu Garance vrácení peněz. Pro oko s astigmatismem si můžete zvolit TopVue Premium for Astigmatism a pro druhé oko TopVue Premium. Čočky jsou velmi oblíbené a příjemné i pro citlivé oči. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.
MAjka

Dobrý deň, je možné si u Vás objednať aj vzorku šošoviek? Momentálne nosím Acuvue Oasys for Astigmatism, ale mala by som záujem o TopVue Air for Astigmatism, ale najprv by som ich chcela vyskúšať ako mi sadnú. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, zo šošoviek TopVue Air for Astigmatismus si môžete objednať 1 kus TopVue Air for Astigmatism.

Andrea

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám presne tieto šošovky s cylindrom a osou ale od nas z optiky,, a tu je písané používať 14 dní a moje mi objednal doktor s tym, že su to mesačné a vyhodiť sosovku po 30 dnoch ,, možem si tento druh ak ich objednam, nechať i 30 dni ?? lebo iný druh z Acuvue Oasys for Astigmatism tu už nevidím. Dakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, nosenie týchto šošoviek sa neodporúča na dlhšiu dobu ako 2 týždne. Počas dlhšieho nosenia môžu šošovky poškodzovať oči. Pokiaľ chcete vyskúšať mesačné astigmatické šošovky odporúčame vám napríklad TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa tešia vysokej spokojosti zákazníkov.
Martin

Dobrý deň, mám dioptrie PO -1,75, cyl -1,25 a os 95° a ĽO -1,75. Vedeli by ste mi poradiť aké šošovky si mám zvoliť? Ďakujem.

Zákaznícky servis
Dobrý deň, pre PO vám odporúčame astigmatické šošovky TopVue Air for Astigmatisms hodnotami dioptrie -1,75; cylindra -1,25; a os 90°. Pre ľavé oko potrebujete klasické sférické šošovky s hodnotou dioptrie -1,75. Za nás vám odporúčame napríklad šošovky TopVue Air.
Gitka

Dobrý deň, šošovky používam max. 3 krát do mesiaca. Podľa nameraných hodnôt na PO (D -2, CYL -0,75, Axis 30) BC 8.6 a DIA 14.5, - môžem kúpiť len 1 značku šošoviek a to 30 dňových. Poprosím o či je možné kúpiť aj 1 dňové šošovky (vzhľadom na intenzitu používania šošoviek. Ďakujem

Zákaznícky servis
Dobrý deň, v našom výbere máme veľký počet jednodňových torických šošoviek z ktorých si môžete vyberať. Napríklad SofLens Daily Disposable Toric alebo Focus Dailies Toric alebo Dailies AquaComfort Plus Toric a mnoho iných. Pevne veríme, že si vyberiete a prajeme príjemné nosenie!
Renáta

Dobrý deň, pred laserovou operáciou som často nosila kontaktné šošovky Acuvue Oasys obyčajné bez astigmatizmu. Po asi 3-4 rokoch od nej mi doktorka namerala dioptrie a zistila mierny astigmatizmus : PO: - 0,75 -0,5 23° ĽO: -0,75 -0,5 35° . V optike pri objednávaní okuliarov mi vyšetroval zrak ešte raz a nameral mi hodnoty: PO: -0,75 -0,25 25° ĽO: -1,00 bez astigmatizmu. Tieto okuliare nosím len príležitostne. Chcela by som skúsiť opäť občas nosiť kontaktné šošovky, no neviem aké si objednať a ktorými hodnotami dioptrií sa skôr riadiť. Ďakujem.

Nikola

Dobrý deň, prosím vás, mám taký problém. Dioptrie mám normálne 0,75 na oboch očiach ale dioptriu cylindra mám na ľavom oku 0,5 a os 65° a tieto parametre v zadaní nemáte. Je možné že spravila doktorka chybu alebo len vy také nevyrábate?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, doktorka vám oči namerala v poriadku. Keďže ale žiadna firma nevyrába šošovky s takýmito presnými parametrami, hodnoty šošoviek sa upravujú. Jedna z možností šošoviek, ktoré môžete mať, je objednať si šošovky s rovnakou dioptriou, keďže hodnota cylindru je malá. Alebo nám môžete napísať presné parametre vašich šošoviek, tým myslíme doplniť znamienka a upravíme vám dioptriu na oku s cylindrom o +0,25 dioptrie.

Sabina

Dobrá deň.Už dlhšiu dobu používam tieto šošovky, no chcela by som vyskúšať jednodňové.Problém je však v tom,že nikde neviem nájsť torické šošovky s vyššou dioptriou ako +4 ..Neviete mi prosím povedať,prečo je tomu tak ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, jednodenné torické šošovky s dioptriou väčšou ako +4,00 sa bohužiaľ nevyrábajú a preto ich v našom e-shope nemáme. Keď ale chcete šošovky s kratšou dobou nosenia, odporúčame vám dvojtýždňové šošovky TopVue Premium for Astigmatism, ktoré poskytujú dioptriu až do +6,00.

Lenka

Dobrý deň, viete mi, prosím, poradiť aké šošovky by mi boli najvhodnejšie pri týchto údajoch: Refrakcia: v cyclo -4,5Dsph /-0,5cyl 160/, Ľ -4,0 -0,5cyl 42/35st. Keratom. -0,5cl 18/L Myopia gr.medii o.dx.-refr.stab., astigmatismus myop.comp.o.sin. Doteraz som používala TopVue, no zvažujem vyskúšať iný typ šošoviek. Ďakujem.

Michaela

Dobry den, mam dioptrie na lave oko: -3.00, -2.25 a 15 stupnov a na prave oko: -2.25, -2.5 a 175 stupnov. Na lave oko si sosovky navolit viem (-2.75, -2.25, 15 stupnov) viete mi ale poradit s tym pravym okom? Vopred dakujem!

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, jediná zmena, ktorá nastane pri volení parametrov pre pravé oko je, že zadáte dioptriu -2.25 cylinder -2,25 a os 170°.

Renáta Chomová

Dobrý deň , rada by som si objednala kontaktné šošovky ,mohli by ste mi poradiť ? PO: -2,25, ĽO: -2,50,ale pri ľavom oku mam Cylinder (dioptria -0,25 a os 10 stupňov ) ďakujem . Nosila som šošovky od inej značky ,ale tam bol primer 14.2 a a zakrivenie 8.5,bol by to veľky rodziel ak by som si kúpila tieto keď je tu pirmer 14.5 a zakruvenie 8.6

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, menší rozdiel v zakrivení a v priemere by Vám nemal robiť problém. Odporúčame Vám šošovky z rady TopVue, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.
Barbora

Dobry den..rada by som si objednala kontaktne sosovky acuvue oasys.. prosim vas poradte mi ake sosovky si mam objednat..predpis od doktorky: PO -2,5 os 10 ; LO -2,0 os170 astigmatizmus je -1,0 na obidve oci..no pri sosovkach mi ukazuje iba -0,75; -1,25..mozte poradit prosim vas ake si mam objednat? Dakujem za radu

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky s cylindrom -1,0 sa nevyrábajú. Takže odporúčame objednať tieto hodnoty: OP:-2,5 -0,75 10 a OL:-2,0 -0,75 170

Jana

Dobrý den. Chcem si objednať šošovky, no neviem, akú mi treba os. Kde na obale to mozem nájsť? Ďakujem za radu

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, bohužiaľ nevieme aký obal myslíte, os ktorú potrebujete by Vám mal určiť Váš očný lekár a potom si ju v kolónke os môžete vybrať.

Miroslava Kočišová

Dobrý deň, rada by somvsi objednala šošovky, parametre pravé oko sfericke dioptrie 2, cylinder dioptria 0,5, os 105 , ľavé oko 1,5 cylinder dioptria 1,0 os 30. Mohli by ste mi poradiť, aké by som si mala objednať? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Doby deň, prosíme o doplnenie plusových, prípadne mínusových znamienok, aby sme Vám mohli s objednaním poradiť.

Sabolová Etela

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky, parametre sph -2 cyl 0,5 a os 85. chcela som si objednat ale neje možnosť si vybrat takýto cylinder a takuto os a zadať to tam neje možne. Dakuejm

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade odporúčame sférické šošovky (bez cylindra), keďže sa cylinder 0,5 nevyrába prepočítava sa sférický ekvivalent. Šošovky by mali mať dioptrický hodnotu -2,25.

Bea

Dobry den. Chcem si objednat sosovky. Parametre ok.sosoviek je: prave oko: sph-1,25 cyl-0,75 os-90. Lave oko: sph-1,25 cyl-0,75 os-60. Prosim, poradte mi, ako si vybrat spravne sosovky. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pozrite si návod #, určený pre začiatočníkov. Ak máte problémy s objednávkou, zavolajte na náš zákaznícky servis, kde Vás radi prevedú celým nákupom. Telefónne číslo zákaznického servisu je: +421 220 570 792.

Janka

Dobrá deň chcela by som si objednať tieto kontaktné šošovky,ale nejde mi to,pretože musím uviesť všetky parametre,v zdravotnej karte mám však napísané ... dioptria +5,5....-0,75 cyl os 0 ....kontaktné šošovky tejto značky používam asi 4 mesiace no do teraz mi ich objednávala očná lekárka,teraz má však dovolenku,čiže si ich objednávam a nejde mi to

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, je potrebné zadať všetky údaje. Vo Vašom prípade zadajte os 180° (pri astigmatických šošovkách to znamená rovnakú hodnotu ako 0°).

Štefan

Dobrý deň , chcel by som sa opýtať očná mi odporučila toricke šošovky dioptria je 3,25 cylinder 0,75 a osa . Také si nemôžem vôbec vybrať stej ponuky. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri kladnom cylindri je potrebný prepočet údajov, k čomu je však potrebné uviesť aj os.

Martina

Dobrý večer,chcela by som si objednat šošovkymesačné ACUVUE OASYS BC 8,4 DIA 14,00 DIOPTRIA +3,5 pomôžete mi prosím? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte akýkoľvek problém s objednávkou, obráťte sa prosím na náš zákaznícky servis, kde Vám radi s celým procesom pomôžeme. Telefónne číslo: +421 220 570 792.

Samo

Pekný deň prajem, chcel by som sa poradiť ohľadom týchto šošoviek. V popise uvádzate, že doba po ktorej ich treba meniť je 14 dní. To znamená, že jedno balenie šošoviek, kde ich je 6 mi vydrží približne 6x14 dní? Tiež má zaujíma - uvádzate že sa V nich môže aj späť. Môžem si ich však aj vytiahnuť na noc? Keď budem chcieť po piatich dňoch nosenia použiť dioptrické okuliare môžem si šošovky odložiť a na ďalší deň následne použiť? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pozdravom Samo

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, balenie obsahuje 6 šošoviek, to znamená 3 páry, teda jedno balenie vydrží 3 x 14 dní. Samozrejme predĺžené nosenie môžete prerušiť, avšak ako je už vyššie predĺžené nosenie znižuje cyklus nosenia, teda by ste ich nemali nosiť v tomto prípade 14 dní.

Katarína

Dobry den, lekarka mi v sprave napisala taketo parametre pre okuliare: PO: -8,0Dsph-0,5Dcyl 165 1x VX VI, LO:-7,0Dsph -0,5Dcyl 15, vedeli by ste mi z toho poradiť aké šošovky si mám objednať?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, predpis na kontaktné šošovky sa môže líšiť od parametrov na okuliare. Preto by sme Vám doporučili navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám urobí meranie a doporučí vhodné šošovky.

igor masaryk

dobry den.potreboval by som poradit ako vybrat sosovky.Doktorka u ktorej som bol na merani mi objednala sosovky s dobou pouzitia 14dni za 30e.nakolko si chcem ale objednavat sosovky sam poziadal som ju o konkretne parametre a ona mi velmy neochotne napisala ze. plan=1,25 180stup a plan=2,75 180stup..poraddte prosim co a ako!!dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk
Dobrý deň, vo Vašom prípade je potrebné hľadať medzi astigmatickými šošovkami. Vaše parametre sú: dioptrická hodnota 0.00, cylinder na jednom oku 1,25, na druhom 2,75 a os 180°. Je však potrebné pri výbere dávať pozor na priemer a tiež materiál. Ak by ste mali problém, náš zákaznícky servis Vám s prvou objednávkou rád pomôže.
Katarína

dobrý deň chcem sa opýtať či máte šošovky aj s cylindrom + 0,75 lebo v ponuke mi to aj pri + dioptriách vyhadzuje len - cylindre

Poradňa

Dobrý deň, nie, objednávajú sa šošovky len s mínusovým cylindrom. Hodnoty sa prepočítavajú. Po prvýkrát je najlepšie, ak Vám šošovky objedná lekár, aby ste mala istotu, že Vám budú šošovky vyskúšané a budú Vám sedieť. Podla krabičky si už druhýkrát ľahko objednáte.

Viktória

Dobrý deň, chcela by som si objednať dané šošovky, avšak na ľavom oku mám cylinder -0,75 a os mám 0 stupňov ... máte aj takéto šošovky ?

Poradňa

Dobrý deň, áno máme tiež Acuvue Oasys for Astigmatism, môžete si objednať. Os 10 stupňov = 180 stupňov.

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

Anonymous

super sosovky

Anonymous

spokojnosť

Denis

Dobrý deň, aký je rozdiel medzi torickými a sférickými šošovkami ? Mám šošovky Acuvue Oasys for astigmatism with hydraclear plus. No tie isté šošovky aké ja mám na tejto stránke nemáte, máte šošovky s totožnými parametrami ako tie moje, no krabička vyzerá ináč, a moje su sféricke, a tie ktoré tu máte su toricke.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte šošovky ako uvádzate Acuvue Oasys for astigmatism with hydraclear plus, jedná sa o tórické šošovky, nie sú to šošovky sférické. Pri klasických, sférických šošovkách nie sú doplňujúce údaje os a cylinder.V ponuke máme aj sférické a aj šošovky pre astigmatism.

Paula

Dobrý večer, keďže mám citlivé oko, dlho som hľadala šošovky, ktoré by som zniesla. Už dlhší čas používam Acuvue Oasys, ktoré mi veľmi vyhovujú, no bez cylindra. Na poslednom premeraní zraku mi však doktor nameral dioptrie -2,25 a cylinder -0,75 na os 90°. Narazila som však na problém a to, že A. Oasys for Astigmatism existujú (?) iba s priemerom 14,5. V minulosti som vyskúšala aj šošovky s väčším priemerom ako 14,0, ktoré majú A. Oasys, no na oku som ich nezniesla. Nedajú sa objednať na skúšku dve šošovky? Alebo by bol veľký problém, ak by som stále nosila šošovky bez cylindru?

Poradňa

Dobrý deň, u nás možnosť objednať skúšobné šošovky nie je. No u lekárov väčšinou táto možnosť je možná. Skúste prosím požiadať lekára, či Vám ich nedá vyskúšať.