Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

25.19 €

Skladom > 1000 ks

attributesPrimary

1 ks Štvrtok 28.9.

cleaner
blank

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism

Torické silikon-hydrogelové kontaktné šošovky spoločnosti Johnson and Johnson – Acuvue Oasys for Astigmatism nadväzujú na tradíciu Acuvue Advance for Astigmatism. Výrobca odporúča prechod na Oasys bez nutnosti návštevy očného špecialistu pri zachovaní všetkých parametrov Acuvue Advance (dioprie, zakrivenie, cylinder, os).

Zvlhčujúci systém

Acuvue Oasys for Astigmatism sú vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu, a preto sa vyznačujú vysokou priepustnosťou kyslíka. Ďalej sú (rovnako ako ich sférická verzia Acuvue Oasys) vybavené zvlhčujúcou technológiou HYDRACLEAR PLUS.

Stabilná korekcia

Technológia Accelerated Stabilisation Design (ASD) poskytuje veľmi dobrú stabilizáciu kontaktnej šošovky na oku. Táto technológia využíva žmurkanie k udržaniu cylindrickej korekcie na správnom mieste. Každé žmurknutie oka dotkne vyvýšeniny na vonkajšej strane šošovky, čím ju pootočí do správnej polohy, kde jej cylinder koriguje nepravidelnosť rohovky.

Ochrana pred UV žiarením

Súčasťou Acuvue Oasys for Astigmatism je tiež UV filter pohlcujúci viac než 95% UV A a 99% UV B a chráni tak najdôležitejšiu očnú časť zaisťujúcu zrak. Kontaktné šošovky absorbujúce UV žiarenie je vhodné doplniť ešte slnečnými okuliarmi, aby bola zaistená ochrana očného okolia a bielka.

Možnosť kontinuálneho nosenia

Kontaktné šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism sú určené pre štrnásťdenný cyklus nosenia s každodenným vyberaním z oka a následnou dezinfekciou v puzdre. Ďalšia možnosť je (po dohode z Vašim očným špecialistom) predĺžené nosenie po dobu 7 dní a 6 nocí. Takto použité šošovky už nejde znova použiť.

O šošovkách Acuvue Oasys for Astigmatism


Vlastnosti

Dioptrie: -9.00 do +6.00, cyl: -0,75 do -2.75
Expirácia: 24 mesiacov a viac
Ako často meniť?: 14 dní
Materiál: Senofilcon A
Môžem v šošovkách spať?: Áno
Obsah vody: 38%
Priepustnosť O2: 129 Dt/k
Priemer (DIA): 14.5
UV filter: Áno
V balení: 6 šošoviek
Výrobca: Johnson and Johnson
Zakrivenie (BC): 8.6

Komentáre

Pridať komentár

Dana

dobrý deň, doteraz som používala s veľkou spokojnosťou Acuve Oasis, teraz mám nové diotptrie: P: -1,75, cyl.-0,5, os 110 Ľ: -2,75, cyl. -0,25, os 0 Vedeli by ste mi poradiť najvhodnejšie parametre kontaktných šošoviek ? Ďakujem

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za opýtanie. Hoci Vám boli namerané cylindrické hodnoty, zatiaľ môžete ostať pri šošovkách Acuvue Oasys. Takéto nízke cylindre totiž šošovkami nekorigujeme. Pre pravé oko si teda zvolíte dioptriu –2,00 a pre ľavé oko –2,75. V každom prípade, dodržiavajte pravidelné kontroly u lekára, aby bola včas odhalená prípadná zmena hodnôt a potreba prejsť na torické kontaktné šošovky, ktoré korigujú astigmatizmus. Prajeme Vám krásny deň a keby ste ešte niečo potrebovali, pokojne nám znova napíšte.

Lenka Kurincová

Dobrý deň, už som vám raz písala komentár, ale žiaľ, odpovede som sa nedočkala. Viete mi, prosím, poradiť aké šošovky by mi boli najvhodnejšie pri týchto údajoch: Refrakcia: v cyclo -4,5Dsph /-0,5cyl 160/, Ľ -4,0 -0,5cyl 42/35st. Keratom. -0,5cl 18/L Myopia gr.medii o.dx.-refr.stab., astigmatismus myop.comp.o.sin. Doteraz som používala TopVue, no zvažujem vyskúšať iný typ šošoviek. Ďakujem za vašu odpoveď.

Zákaznícky servis – Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. V prvom rade sa Vám ospravedlňujeme, že sa nám Váš predchádzajúci komentár zatúlal. Odporúčame Vám klasické sférické kontaktné šošovky s dioptriami –4,50 pre pravé oko a –4,00 pre ľavé oko. Vzhľadom na to, že u šošoviek funguje služba Garancia vrátenia peňazí, môžete šošovky vyskúšať a keby Vám náhodou nesedeli, môžete nám ich bez problémov vrátiť. Ak špecifikujete Vaše požiadavky na nové šošovky, napríklad režim výmeny šošoviek (jednodenné, dvojtýždňové, mesačné…), môžeme Vám poradiť aj s výberom novej značky. Zatiaľ prajeme krásny deň.

Martina Ďurinová

Dobrý deň, doteraz som si objednávala šošovky bez cylindru, v optike mi však teraz najnovšie namerali nové cylindrické hodnoty -0.5 (os 170°) R a -0.75 (os 6°) L - chcela by som sa spýtať pri mojej terajšej objednávke si mám už objednať šošovky pre astigmatizmus? Myslíte si, že ten rozdiel by som mohla pocitovať? pretože cylinder -0.5 ani v ponuke nemáte, ani os 6° , tak sú to asi minimálne hodnoty.. Ďakujem za vašu odpoveď

Zákaznícky servis - Jozef

Dobrý deň, vďaka za opýtanie. Pre cylinder –0,50 ešte kontaktné šošovky na úpravu astigmatizmu nie sú potrebné, a tak môžete naďalej nosiť klasické sférické šošovky. Aby sme Vám však mohli napísať konkrétne parametre sférických šošoviek, potrebujeme vedieť všetky namerané hodnoty – najmä dioptrie, keďže cylindre a osi už poznáme. Prosím, napíšte nám teda namerané hodnoty. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň.

Ildikó

Dobrý den. nosim okuliare s dioptriou -1 pre obe oči, jedna os je 10°, a druha je 180°. V optike mi dali šošovky D: +0,00, Cyl: -0,75, Axis: 10 a druhe Axis: 180. Je to takto v poriadku? nevidim s nimi velmi dobre.

Zákaznícky servis - Jozef

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Kontaktné šošovky vybavené cylindrom a osou sú torické kontaktné šošovky a slúžia na korekciu astigmatismu. Predpokladáme, že v optike prebehlo meranie a na jeho základe boli odporúčané vhodné parametre šošoviek. Ak ani s týmito hodnotami nie je videnie dokonalé, zrejme nebudú šošovky vhodné. Veľmi radi by sme Vam poradili, ale takto na diaľku to nie je možné. Na určenie správnej korekcie treba vyšetrenie očí a meranie. Radíme Vám navštíviť optika a osobne konzultovať nedokonalosti pri videní s kontaktnými šošovkami. Ak nie ste na šošovky zvyknutý a nosíte ich prvýkrát, je možné, že si oči iba zvykajú. Ak však tieto problémy do týždňa neodznejú, určite navštívte kontaktológa. Keby sme Vám mohli s čímkoľvek pomôcť, prosím, napíšte nám. Želáme krásny deň.

Lenka

Dobrý deň, už dlhšie si od vás objednávam šošovky Acuvue oasys for astigmatism. Bola som na premeranie a zmenila sa mi hodnota cylindra na -1,5 ale v ponuke sa dá vybrať len -1,25 a -1,75. predtým som mala -1,25 a teraz neviem či mám teraz vybrať -1,75 nakoľko -1,5 neni alebo nájsť také, kde takýto cylinder je. moje hodnoty sú -0,75 (dioptrie) , -1,5 cylinder os 180. objednávala som rovnaké parametre na obe oči. Je medzi -1,5 a -1,75 veľký rozdiel ktorý by mi mohol prekážať alebo nebadaný. Poradíte mi aké šošovky si teda mám objednať? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. I když se Vaše parametry cylindru zvýšily, při těchto dioptriích můžete objednávat kontaktní čočky se všemi hodnotami stejnými jako doposud. Tedy dioptrie –0,75 cylindr –1,25 a osa 180°. Kontaktní čočky s cylindrem –1,50 nejsou standardně vyráběny. V případě, že budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme krásný den.

Mirka

Dobrý deň, mám na jedno oko cylinder, vybrala som si tieto astigmatism so zakrivenim 8.6. (podľa merania je vhodné pre mňa 8.6-8.7) na druhé oko bez astgma ale našlo mi len so zakrivenim 8.8 . Môžem to takto kombinovať? Ďakujem

Zákaznícky servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky samozřejmě můžete kombinovat dle libosti. Musíte ovšem najít kontaktní čočky, které budou pro Vaše oči vyhovující. Může se stát, že Vám čočky nebudou vyhovovat a nákup se tak stane zbytečnou investicí. Aby tomu tak nebylo, dovolíme si doporučit Vám čočky TopVue. U těchto čoček lze, v případě nespokojenosti, využít službu Garance vrácení peněz. Pro oko s astigmatismem si můžete zvolit TopVue Premium for Astigmatism a pro druhé oko TopVue Premium. Čočky jsou velmi oblíbené a příjemné i pro citlivé oči. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.

MAjka

Dobrý deň, je možné si u Vás objednať aj vzorku šošoviek? Momentálne nosím Acuvue Oasys for Astigmatism, ale mala by som záujem o TopVue Air for Astigmatism, ale najprv by som ich chcela vyskúšať ako mi sadnú. Ďakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, zo šošoviek TopVue Air for Astigmatismus si môžete objednať 1 kus TopVue Air for Astigmatism.

Andrea

Dobrý deň, chcem sa spýtať, mám presne tieto šošovky s cylindrom a osou ale od nas z optiky,, a tu je písané používať 14 dní a moje mi objednal doktor s tym, že su to mesačné a vyhodiť sosovku po 30 dnoch ,, možem si tento druh ak ich objednam, nechať i 30 dni ?? lebo iný druh z Acuvue Oasys for Astigmatism tu už nevidím. Dakujem

Zákaznícky servis

Dobrý deň, nosenie týchto šošoviek sa neodporúča na dlhšiu dobu ako 2 týždne. Počas dlhšieho nosenia môžu šošovky poškodzovať oči. Pokiaľ chcete vyskúšať mesačné astigmatické šošovky odporúčame vám napríklad TopVue Air for Astigmatism, ktoré sa tešia vysokej spokojosti zákazníkov.

Martin

Dobrý deň, mám dioptrie PO -1,75, cyl -1,25 a os 95° a ĽO -1,75. Vedeli by ste mi poradiť aké šošovky si mám zvoliť? Ďakujem.

Zákaznícky servis

Dobrý deň, pre PO vám odporúčame astigmatické šošovky TopVue Air for Astigmatisms hodnotami dioptrie –1,75; cylindra –1,25; a os 90°. Pre ľavé oko potrebujete klasické sférické šošovky s hodnotou dioptrie –1,75. Za nás vám odporúčame napríklad šošovky TopVue Air.

Gitka

Dobrý deň, šošovky používam max. 3 krát do mesiaca. Podľa nameraných hodnôt na PO (D -2, CYL -0,75, Axis 30) BC 8.6 a DIA 14.5, - môžem kúpiť len 1 značku šošoviek a to 30 dňových. Poprosím o či je možné kúpiť aj 1 dňové šošovky (vzhľadom na intenzitu používania šošoviek. Ďakujem

Renáta

Dobrý deň, pred laserovou operáciou som často nosila kontaktné šošovky Acuvue Oasys obyčajné bez astigmatizmu. Po asi 3-4 rokoch od nej mi doktorka namerala dioptrie a zistila mierny astigmatizmus : PO: - 0,75 -0,5 23° ĽO: -0,75 -0,5 35° . V optike pri objednávaní okuliarov mi vyšetroval zrak ešte raz a nameral mi hodnoty: PO: -0,75 -0,25 25° ĽO: -1,00 bez astigmatizmu. Tieto okuliare nosím len príležitostne. Chcela by som skúsiť opäť občas nosiť kontaktné šošovky, no neviem aké si objednať a ktorými hodnotami dioptrií sa skôr riadiť. Ďakujem.

Nikola

Dobrý deň, prosím vás, mám taký problém. Dioptrie mám normálne 0,75 na oboch očiach ale dioptriu cylindra mám na ľavom oku 0,5 a os 65° a tieto parametre v zadaní nemáte. Je možné že spravila doktorka chybu alebo len vy také nevyrábate?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, doktorka vám oči namerala v poriadku. Keďže ale žiadna firma nevyrába šošovky s takýmito presnými parametrami, hodnoty šošoviek sa upravujú. Jedna z možností šošoviek, ktoré môžete mať, je objednať si šošovky s rovnakou dioptriou, keďže hodnota cylindru je malá. Alebo nám môžete napísať presné parametre vašich šošoviek, tým myslíme doplniť znamienka a upravíme vám dioptriu na oku s cylindrom o +0,25 dioptrie.

Sabina

Dobrá deň.Už dlhšiu dobu používam tieto šošovky, no chcela by som vyskúšať jednodňové.Problém je však v tom,že nikde neviem nájsť torické šošovky s vyššou dioptriou ako +4 ..Neviete mi prosím povedať,prečo je tomu tak ?

Zákaznícky servis

Dobrý deň, jednodenné torické šošovky s dioptriou väčšou ako +4,00 sa bohužiaľ nevyrábajú a preto ich v našom e-shope nemáme. Keď ale chcete šošovky s kratšou dobou nosenia, odporúčame vám dvojtýždňové šošovky TopVue Premium for Astigmatism, ktoré poskytujú dioptriu až do +6,00.

Lenka

Dobrý deň, viete mi, prosím, poradiť aké šošovky by mi boli najvhodnejšie pri týchto údajoch: Refrakcia: v cyclo -4,5Dsph /-0,5cyl 160/, Ľ -4,0 -0,5cyl 42/35st. Keratom. -0,5cl 18/L Myopia gr.medii o.dx.-refr.stab., astigmatismus myop.comp.o.sin. Doteraz som používala TopVue, no zvažujem vyskúšať iný typ šošoviek. Ďakujem.

Michaela

Dobry den, mam dioptrie na lave oko: -3.00, -2.25 a 15 stupnov a na prave oko: -2.25, -2.5 a 175 stupnov. Na lave oko si sosovky navolit viem (-2.75, -2.25, 15 stupnov) viete mi ale poradit s tym pravym okom? Vopred dakujem!

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, jediná zmena, ktorá nastane pri volení parametrov pre pravé oko je, že zadáte dioptriu –2.25 cylinder –2,25 a os 170°.

Renáta Chomová

Dobrý deň , rada by som si objednala kontaktné šošovky ,mohli by ste mi poradiť ? PO: -2,25, ĽO: -2,50,ale pri ľavom oku mam Cylinder (dioptria -0,25 a os 10 stupňov ) ďakujem . Nosila som šošovky od inej značky ,ale tam bol primer 14.2 a a zakrivenie 8.5,bol by to veľky rodziel ak by som si kúpila tieto keď je tu pirmer 14.5 a zakruvenie 8.6

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, menší rozdiel v zakrivení a v priemere by Vám nemal robiť problém. Odporúčame Vám šošovky z rady TopVue, na ktoré platí garancia vrátenia peňazí, keby Vám šošovky po vyskúšaní prvého páru nevyhovujú.

Barbora

Dobry den..rada by som si objednala kontaktne sosovky acuvue oasys.. prosim vas poradte mi ake sosovky si mam objednat..predpis od doktorky: PO -2,5 os 10 ; LO -2,0 os170 astigmatizmus je -1,0 na obidve oci..no pri sosovkach mi ukazuje iba -0,75; -1,25..mozte poradit prosim vas ake si mam objednat? Dakujem za radu

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, šošovky s cylindrom –1,0 sa nevyrábajú. Takže odporúčame objednať tieto hodnoty: OP:-2,5 –0,75 10 a OL:-2,0 –0,75 170

Jana

Dobrý den. Chcem si objednať šošovky, no neviem, akú mi treba os. Kde na obale to mozem nájsť? Ďakujem za radu

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, bohužiaľ nevieme aký obal myslíte, os ktorú potrebujete by Vám mal určiť Váš očný lekár a potom si ju v kolónke os môžete vybrať.

Miroslava Kočišová

Dobrý deň, rada by somvsi objednala šošovky, parametre pravé oko sfericke dioptrie 2, cylinder dioptria 0,5, os 105 , ľavé oko 1,5 cylinder dioptria 1,0 os 30. Mohli by ste mi poradiť, aké by som si mala objednať? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Doby deň, prosíme o doplnenie plusových, prípadne mínusových znamienok, aby sme Vám mohli s objednaním poradiť.

Sabolová Etela

Dobrý deň, rada by som si objednala šošovky, parametre sph -2 cyl 0,5 a os 85. chcela som si objednat ale neje možnosť si vybrat takýto cylinder a takuto os a zadať to tam neje možne. Dakuejm

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, v tomto prípade odporúčame sférické šošovky (bez cylindra), keďže sa cylinder 0,5 nevyrába prepočítava sa sférický ekvivalent. Šošovky by mali mať dioptrický hodnotu –2,25.

Bea

Dobry den. Chcem si objednat sosovky. Parametre ok.sosoviek je: prave oko: sph-1,25 cyl-0,75 os-90. Lave oko: sph-1,25 cyl-0,75 os-60. Prosim, poradte mi, ako si vybrat spravne sosovky. Dakujem.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pozrite si návod ako nasadiť kontaktné šošovky, určený pre začiatočníkov. Ak máte problémy s objednávkou, zavolajte na náš zákaznícky servis, kde Vás radi prevedú celým nákupom. Telefónne číslo zákaznického servisu je: +421 918 314 227.

Janka

Dobrá deň chcela by som si objednať tieto kontaktné šošovky,ale nejde mi to,pretože musím uviesť všetky parametre,v zdravotnej karte mám však napísané ... dioptria +5,5....-0,75 cyl os 0 ....kontaktné šošovky tejto značky používam asi 4 mesiace no do teraz mi ich objednávala očná lekárka,teraz má však dovolenku,čiže si ich objednávam a nejde mi to

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, áno, je potrebné zadať všetky údaje. Vo Vašom prípade zadajte os 180° (pri astigmatických šošovkách to znamená rovnakú hodnotu ako 0°).

Štefan

Dobrý deň , chcel by som sa opýtať očná mi odporučila toricke šošovky dioptria je 3,25 cylinder 0,75 a osa . Také si nemôžem vôbec vybrať stej ponuky. Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, pri kladnom cylindri je potrebný prepočet údajov, k čomu je však potrebné uviesť aj os.

Martina

Dobrý večer,chcela by som si objednat šošovkymesačné ACUVUE OASYS BC 8,4 DIA 14,00 DIOPTRIA +3,5 pomôžete mi prosím? Ďakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte akýkoľvek problém s objednávkou, obráťte sa prosím na náš zákaznícky servis, kde Vám radi s celým procesom pomôžeme. Telefónne číslo: +421 918 314 227

Samo

Pekný deň prajem, chcel by som sa poradiť ohľadom týchto šošoviek. V popise uvádzate, že doba po ktorej ich treba meniť je 14 dní. To znamená, že jedno balenie šošoviek, kde ich je 6 mi vydrží približne 6x14 dní? Tiež má zaujíma - uvádzate že sa V nich môže aj späť. Môžem si ich však aj vytiahnuť na noc? Keď budem chcieť po piatich dňoch nosenia použiť dioptrické okuliare môžem si šošovky odložiť a na ďalší deň následne použiť? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pozdravom Samo

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, balenie obsahuje 6 šošoviek, to znamená 3 páry, teda jedno balenie vydrží 3×14 dní. Samozrejme predĺžené nosenie môžete prerušiť, avšak ako je už vyššie predĺžené nosenie znižuje cyklus nosenia, teda by ste ich nemali nosiť v tomto prípade 14 dní.

Katarína

Dobry den, lekarka mi v sprave napisala taketo parametre pre okuliare: PO: -8,0Dsph-0,5Dcyl 165 1x VX VI, LO:-7,0Dsph -0,5Dcyl 15, vedeli by ste mi z toho poradiť aké šošovky si mám objednať?

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, predpis na kontaktné šošovky sa môže líšiť od parametrov na okuliare. Preto by sme Vám doporučili navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám urobí meranie a doporučí vhodné šošovky.

igor masaryk

dobry den.potreboval by som poradit ako vybrat sosovky.Doktorka u ktorej som bol na merani mi objednala sosovky s dobou pouzitia 14dni za 30e.nakolko si chcem ale objednavat sosovky sam poziadal som ju o konkretne parametre a ona mi velmy neochotne napisala ze. plan=1,25 180stup a plan=2,75 180stup..poraddte prosim co a ako!!dakujem

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, vo Vašom prípade je potrebné hľadať medzi astigmatickými šošovkami. Vaše parametre sú: dioptrická hodnota 0.00, cylinder na jednom oku 1,25, na druhom 2,75 a os 180°. Je však potrebné pri výbere dávať pozor na priemer a tiež materiál. Ak by ste mali problém, náš zákaznícky servis Vám s prvou objednávkou rád pomôže.

Katarína

dobrý deň chcem sa opýtať či máte šošovky aj s cylindrom + 0,75 lebo v ponuke mi to aj pri + dioptriách vyhadzuje len - cylindre

Poradňa

Dobrý deň, nie, objednávajú sa šošovky len s mínusovým cylindrom. Hodnoty sa prepočítavajú. Po prvýkrát je najlepšie, ak Vám šošovky objedná lekár, aby ste mala istotu, že Vám budú šošovky vyskúšané a budú Vám sedieť. Podla krabičky si už druhýkrát ľahko objednáte.

Viktória

Dobrý deň, chcela by som si objednať dané šošovky, avšak na ľavom oku mám cylinder -0,75 a os mám 0 stupňov ... máte aj takéto šošovky ?

Poradňa

Dobrý deň, áno máme tiež Acuvue Oasys for Astigmatism, môžete si objednať. Os 10 stupňov = 180 stupňov.

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

vyhovujú mi tieto kontaktné šošovky

super sosovky

spokojnosť

Denis

Dobrý deň, aký je rozdiel medzi torickými a sférickými šošovkami ? Mám šošovky Acuvue Oasys for astigmatism with hydraclear plus. No tie isté šošovky aké ja mám na tejto stránke nemáte, máte šošovky s totožnými parametrami ako tie moje, no krabička vyzerá ináč, a moje su sféricke, a tie ktoré tu máte su toricke.

info@sosovky-kontaktne.sk

Dobrý deň, ak máte šošovky ako uvádzate Acuvue Oasys for astigmatism with hydraclear plus, jedná sa o tórické šošovky, nie sú to šošovky sférické. Pri klasických, sférických šošovkách nie sú doplňujúce údaje os a cylinder.V ponuke máme aj sférické a aj šošovky pre astigmatism.

Paula

Dobrý večer, keďže mám citlivé oko, dlho som hľadala šošovky, ktoré by som zniesla. Už dlhší čas používam Acuvue Oasys, ktoré mi veľmi vyhovujú, no bez cylindra. Na poslednom premeraní zraku mi však doktor nameral dioptrie -2,25 a cylinder -0,75 na os 90°. Narazila som však na problém a to, že A. Oasys for Astigmatism existujú (?) iba s priemerom 14,5. V minulosti som vyskúšala aj šošovky s väčším priemerom ako 14,0, ktoré majú A. Oasys, no na oku som ich nezniesla. Nedajú sa objednať na skúšku dve šošovky? Alebo by bol veľký problém, ak by som stále nosila šošovky bez cylindru?

Poradňa

Dobrý deň, u nás možnosť objednať skúšobné šošovky nie je. No u lekárov väčšinou táto možnosť je možná. Skúste prosím požiadať lekára, či Vám ich nedá vyskúšať.